r sib s.Yj.iuuuomiKB6rin£. I f braak. Brood-, Koelt- en Banketbakkerij C. HEELING, Nieuwe Tonge. Verloren Heeren LanilDoiwers. SPOED! AFBRAAK! SPOED! Advsrtsntien. H. VAÏÏ RQSSÏÏM, DIENSTBODE BR00DKAR Boerenknecht t^etle leerjongens AANBESTEDEN f t iJ Posterijen. SSur^i'BlpHe Mlatic! léerk en School, alsolm. 300,000 faal- en IMsteenen, Raam- en Deurkozijnen, Tuindeuren met en zonder Spiegelglas, Porte-Brisée's en andere Deuren, Planken, Balken, Marme ren Schoorsteenmantels, Tegels en Platen. Noord-HolMsclie Brandwaarborg Maatsclmy. en zijn afdeeling Veeyerzekering 5 Schuurtje* op Stee- nen roet op eer schil lende plaatsen ean FSakkee. TE HUUR een Bruin Wa^enkleed. In plaats van Donder dag- 16 September zal Tandarts SEGENSBÏÏR& ■Ponden!-)» 33 Septem ber te consulteeren zijn Hotél Meijer, Middelhar nis. 1 I I L I •f ■L mede wordt voorgelezen, behelzende een verzoek om verbetering te brengen in den toestand van het Zaudpad, 't zij door besproeien, bestraten of beharding. De Voorz. stelt den raad voor dit adres ia handen te stellen van B. en W. om dit dan op een volgende vergadering te behandelen. - Hiertoe wordt besloten. Door den Voorz. wordt den raad de begrooting over 1910 aangeboden en stelt voor, een Oommissie van 3 leden te benoemen om in ean volgende vargadering daar rapport van uit te brengen, en wordt overgegaan tot stemming. A Is stem opns- mers worden benoemd de heeren D. Slis en J. C. Bom. Als le. lid wordt gekozen J. J. Slis, 2e. lid J. v. d. Koogh en als 3e. lid J. v. d. Baan, en geeft de Voorz. te kennen, dat het adres van de begrooting in handen van de heeren gesteld zal worden. Aan de orde isbegrooting Gasfabriek over 1910. De Voorz. daar deze begrooting in de vorige vergadering is aangehouden, omdat er in dien tusschentijd gelagenheid zou zijn daar nadere kennis of inlichting van te krijgen, maar dat dit niet hoeft plaats gehad, vraagt de Voorz. den raad of zij zieh mat de begrooting kan vereenigen. Na eenige aanmerking van den heer J. J. Slis, welke hij hoopt dat het beheer der gascommissie niet uit zal v liezen, wat hij i verschillende cijfers opnoemt, en van den heer Korvink of er aan de fabriek voldoende ruimte is voor berging van cokes. Nadat een en ander door den Voorz. ia beantwoord, wordt de begrooting gasfabriek goedgekeurd. Alsnu is aan de ordebegrooting Armbestuur en Weeshuis, 't welk in handen was van een Commissie. Op verzoek van den Voorz. wordt dagr rapport van uitgebracht hij monde van den heer Van der Koogh. wordt de begrooting Arm bestuur welk een subsidie ran de gemeente is toegekend van f 1000, en begrooting Weeshuis met een subsidie van f 1200 in orde bevonden En worden beide begrootingen goedgekeurd. De Gemeente-Rekening over 1908 is nu aan de orde. De Voorz.daar genoemde rekening in de vorige vergadering in handen gesteld is van eene Com missie, en verzocht is daar een schriftelijk rapport van uit te brengen, doch nu eerst voor dat, deze vergadering begon bezorgt is, verzoekt de Voorz., de Secretaris dit voor te ieztu. De Commissie had daarin twee opmerkingen; ten eerste over het Zandpad, verwijzende naar het voorstel destijds in den raad gebracht door den heer Van der Koogh; twe 'e opmerking was de vertering van de Brandmeesters, welke bestond in cognac, wijn en sigaren. Nadat dit door den Voorz. voldoende is beantwoord wordt de rekening vast gssteld met een batig saldo ran f 1(102,52'. De Voorz. aan de orde is benoeming van een lid van de Commissie van schoolverzuim. Daar den heer J. L. Vink aan de beurt van aftreding is, zijn op de 1 "jst geplaatst de heeren M. Gideiiu èu J. Li. Vinkten wordt gekozen den heer Vink welke 8 stemmen verkreeg en Gideon 3. Met welke genoemde heer in kennis zal worden gv- steld. De Voorz. deelt mede dat er eene tcevoeging plaats moet hebben op de begrooting 1909, daar er volgens den wensch van den raad op ver schillende plaatsen in het dorp verbetering cn vernieuwing der straten heeft plaats gehad welk een bedrag is van f 1000. Ten slotte is puöt S aan de orde. En wordt door den Voorz. den raad een voorstel bekend gemaakt, doortrekking van een weg naar het Station, waar in de Ring een aanvang aaee is gemaakt. Dit voorstel word door den Voorz. aan den raad duidelijk uiteen gezet en komt hierop neer, dat de gemeente het stukje grond waarde mestput gelegen is van den heer Gidtön, in erf pacht kon krijgen tegen f 20 per jaar, en dat de andere grond noodig voor de nieuw aau te leggen door den Voorz. gratis aau de gemeente wordt afgestaaD. De heer Korvink kan met h>;t voorstel niet mee gaan, daar hij de grond die daar ligt niet geschikt acht voor bouwgrond omreden, dat daar veel te laag is en acht, dat wanneer dit voorstel aangenomen word, dat de gemeenle dan voor gaat, indien er later door anderen word gebouwd deze dan ook wel kuuuen komen om de weg aan da gemeente over te willen geven, ten slotte de vraag richtende to' de Voorz. of dc gemeente verplicht is, wanneer de trammaatschappij die weg over wil doen aan de gemeente (welke weg veel te smal is) of de gemeente die dan aanvaarden moet. De Voorz. beantwoord den beer Korvink, dat de gemeente daar wel toe verplicht zon zijn;en wat het geven van de grond betreft voor eene weg, dat de Voorz. enkel het belang van de ge meente op het oog heeft. Ook den heer Born kan zich niet met het voor stel vereeningen, daar het hem te nuchter op zijn dak viei, wou hij dit punt liefst tot een volgende vergadering aanhouden. Na nog eenige bespreking word het voorstel door den Voorzitter in rondvraag gebracht, en stemden voor, de hearon D. Slis,T. Schilperoord, J. v. d. Koogh, C. Kolff, J. J. Nipius, J. Sijs, en J. Zaaijer; tegen de heeren J. C. Born, L Korvink, J. v. d. Baan en C. v. d. Sloof. En werd alzoo het voorstel aangenomen, en door den Voorz. meegedeeld, dat er zoo spoedig mogelijk met den aanleg van dien weg, als de pachttijd van dat land verstreken is, dat omstreeks tot Kerstmis wezen zal, een aanvang zal worden ge maakt. Daar de punten van de agenda behandeld zijn, vraagt de Voorz. of er nog iemand is die het woord verlangt. De heer Van der Sloot vraagt, ho» of het zit met het doortrekken van de weg langs de Am bachtsschool of dat nog wat opschiet. De Voorz. antwoord, dat hij reeds dienaangaande ouderhandeling heeft gehad met den heer Meijer, doch dat dit nog niet veel opgeschoten is. Den heer J. J. Slis vraagt of er ook maatregelen zijn genomen bij eventueele gevallen van Cholera, wat door den Voorz. bevestigend word beant woord. Ten slotte wordt nog door den heer Slis over den toestand van het gaslicht gesproken of men zeker weet waar het hapert. Een en ander word door den Voorz. en door het lid der gas- commissie den heer Schilperoord toegelicht. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. VERSLAG van het verhandelde van den Raad der Gemeente Oude Tong» op Dinsdag 7 Sept. 1909 des voorm. 10 uur. Afwezig de heer Vreeswijk, met kennisgeving. Voorzitter, de heer J. D. Mijs, Burgemeester. Na opening der vergadering door den voorz. leggen de nieuwbenoemde leden J. Pulleman en J. Prince in handen van den voorz. de bij art. 39 der Gemeentewet voorgeschreven eeden af. De voorz. wenscht hen geluk mot het vertrou wen dat de kiezers in hen hebben gesteld en spreekt den wensch uif, dat zij zullen trachten in goede harmonie met de overige leden de ge meentebelangen naar hun beste krachten te helpen bevorderen, voor welke woorden den voorz. wordt dank gezegd. 2. Worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend 3. Worden gelezen de volgende ingek. stukben. a. Eeu missive van H. H. Ged. Staten daar nevens om advies zendende een verzoek van den Burgemeester aan H. M. de Koningin, om ver gunning ten einde tot 1 Mei a. s. te Den Bommel te mogen blijven wonen. Na eenige bespreking wordt met aigemeeue stemmen besloten op het request gunstig te ad- viseeren. b. Een verzoek van den havenmeester W. den Kooijeu om zijn jaarwedde op zoodanig bedrag te willen vaststellen dat zijn salaris niet minder worde tengevolge van minder verscheping, door dat de tram een gedeelte van het goederenver voer zal tot zich nemen. De voorz. zegt dat de havenmeester thans f 100 maal 2% der haveninkomsten verdient, 't geen in 1908 te zamen f230 bedroeg. Het is niet ie bepaalen hoeveel de inkomsten der haven zullen verminderen, om in evenredigheid daar mee zijn salaris te verhoogen. Daarom steldt de V. voor het salaris te behouden zooals het thans is, doch hem in ieder geval f230 uit te betalen. Hiertoe wordt.met algemeene stemmen besloten. i. Wordt overgegaan tot de benoeming van een Wethouder in plaats van den heer P. Oomens. Tot stemming overgaande, blijken 5 stemmen te zijn uitgebracht op den heer p. van Schouwen zoodat deze met algemeene stemmen als zoodanig is benoemd. 1 Briefje was blanco. De voorz. wenscht de heer Van Schouwen ge luk met zijn benoeming en vraagt of hij die aan neemt. Eerstens dankt de benoemde den raadsleden voor het in hem gestelde vertrouwen en deelt daarop den voorz. mede dat hij de benoeming aanneemt. Daarna felieiteeren ook de overige heeren den heer Van Schouwen met zijn benoeming. 5. Wordt met algemeene stemmen, op voorst, van den Voorz. besloten de veldwachters Baart, Hamelink en den Roojjan, voor buitengewoone politiediensten gedurende de kermis een gratie- ficatie van f3. elk, en de veldwachter P. van Es en Piequillet een van fl/50 toe te kennen. 6. Dienen B. en W. de begrooting, voor het dienstjaar 1910 aan. De Voorz. deelt mede dat daarop voorkomt eeu post van f600. voor den aankoop van nieuw torenwerk. gedurig komen er klachten over de klok, B. en W. zullen het uurwerk door twee deskundige doen onderzoeken waarover zij in de volgende vergadering rapport zullen uitbrengen. Alsdan zal de Raad nog over bet al of niet toestaan van genoemd be drag kunnen beslissen. 7. Zegt de Voorz. dat er van andere ijzerhan delaars prijsopgaaf is ontvangen voor de levering van straatnaamborden en dat zij niet noemens waardig verschillen met de aanbieding van J. de Lignie, voor den prijs van fl.3ü per stuk. Op voorstel van den Voorz. wordt met alge meene stemmen besloten, de levering te gunnen aan J. de Liguie smid alhier voor genoemde prijs. Ten slotte wordt besloten het Regiement van orde voor de Vergaderingen van den Raad te doen drukken en daarvan aan elk der leden een exemplaar te verstrekken. Daarop wordt de vergadering door den Voor zitter gesloten. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Melissant gehouden op Dinsdag 7 Sept des nam. te 2.30 uur. Aanwezig alle leden. De voorz. mr. C. Zaaier opent de vergadering en verzoekt den secr. de notulen te lezen, welke daarna onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde is. le. Beëediging der herbenoemde raadsleden D. Sieling en C. v. d. Velde. 2e. Benoeming Weth. in de plaats van heer D. »ieliug welke altredend is. Na gehouden «temming werd de heer D. Sieling herkozen. 3e. Ingekomen stukken. a. Een missieve van Ged. Staten, goedkeurend het Raadsbesluit van 21 Juli wijzigende de Ge meente begrooting. b. Schrij ren van PI. Soldaat, verzoekende om 1 maanden afschrijving van de Hoofdelijken 6m- slag, wegens vertrek uit deze gemeente hetwelk zh.s. werd verleend. 4e. Armenbegrooting 1910. De geraamde ontvangsten bedroegen f 4584 90. De geraamde uitgaven bedroegen f4584,90. 5e. Gemeentebegrooting 1910. De geraamde ontvangsten bedroegen f18026,11. De geraamde uitgaven bedroegen f 18620,11. 6. Daarna stelt de voorz. voor over te gaan tot het vaststellen van de volgende verordening ter voorkomiDg van de op verschillende plaatsen heerschende Cholera, welke verordening bestaat uit deze drie artikelen. art. 1 Dat het in of doorvoeren van straat of stalmest zonder toestemming van B. en W. verboden is. art. De overtreding'van art. 1 wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste i 25.^ art. 3 Deze verordening treed dadelijk na de bekendmaking in werking Alzoo werd deze verordening aangenomen en vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde vraagt de Voorz. of iemand het woord nog verlangd waarop de heer Kooman vraagt ot het Gem. bestuur ook met succes aan de Kotterdamsche Tramweg Mij. zou kunnen aanvragen, of deze het lluiteu der locomotieven weer wil invoeren daar het zeer ge vaarlijk is dat deze dit niet meer doen, waaraan het bekende ongeluk te Dirksland ook was toe te schrijven, daar het bellen toch als men met een rijtuig rijdt in 't geheel niet word gehoord. De Voorz. zegt dat dit volgens de Staatswet ver-, boden is maar dat de bond van Burg. en beer. het aavragen zullen. Daarna stelt Kooman voor eens te willen zien of het noodig is een nievwe lantaarn te plaatsen onder langs de .Molendijk, recht voor de nieuw gebouwde rij haizen (bijgenaamd de Pietensteeg. De Voorz. zegt er naar te zullen zien. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord verlangend sluit de Voorz.,de vergadering. zonder geleide, want ik wachtte hem aan 't station af. Verbeeld U zooiets in Dec. of Januari, en dan overvallen door een sneeuwbui Nog eens Hooggeachte Heer, laat in den Winfcrdienst hel station naar beide ge meenten noemen evenals b.v.b. Houtrijk e" Polaiien, Soetermeer en St.gwaart, Loenen- Vreeland-Breukelen enz. enz. en veel ongennk zal het reizend publiek worden bespaard. Mocht U er toe kunnen overgaan b o v e n- dien een klein schuilplaatsje aan onze halte te geven, dan zeker zou U den dank oogsten van vele Sommelsdijkers en van de postamb tenaren niet 'f minst. Sommelsdijk Sep'. '09. K. Steliemliim Op het hulp Telegr, en Telefoonkanto >r te Stellendam 7;in gedurendu de maat d Aug 'og behandeld 149 telegrammen n.l. 74 binnenl. en 75 buiten). En 9 1 gesprekken. *De heer Sieling heeft iDtussohen voor zijn benoeming als wethouder bedankt. taig-eKi&ntSeis sfisifefeeai. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst, zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Mag ik U beleefd verzoeken onderstaande eens te plaatsen. Gaarne bij voorbaat dank. Aan den Heer Directeur van de Rotterd Tramweg Maatschappij Rotterdam. Hooggeachte Heer. Met bescheidenheid neem ik de vrijheid U attent le maken op een leemte in het Tram net Flakkee. Voorzoover mij bekend is, beeft iedere plaats, groot of klein, een station of halte-ge bouw, behalve Sommelsdijk. Sommelsdijk zoo niet de grootste handels plaats dan toeh zeker een der grootste, heeft geen station en het nietigste gehucht wel. Ik was voor enkele dagen, zooals ik iedere week doe, naarjden Dorpsweg gewandeld zoona mogelijk op tijd, doch moest door vertraging der tram aldaar 20 min. wachten en werd door een stortbui overvallen, die mij deed druipen. De post, zoo viermaal per (lag, moet daar met alle weer en wind staan blauwbekken passagiers die vertrekken of aankomen evenzoo. M. i. is die toestand onhoudbaar. Daarbij komt; de winte: staat voor de deur: dus 't wordt nog al erger. En zeker, U zal waarschijnlijk zeggen, ga naar Middelharnis't kost evenveel, maar dan moet ik U wijzen le op den afstand, 2a dat daar de post. niet mede gebaat is en 3e de afstappende reizigers evenmin. Neen mijnheer of U moet ons daar een gebouwtje geven om te schuilen bij alle weer en wind of U moet het station aan de Lin- genweg la'en Itee'en SOMMELSDIJK—MIDDELHARNIS of omgekeerd, dan kan veel goed gemaakt. Nog onlangs kreeg ik iemand tenmijnent die nog nimmer hier was geweest. Hij slapte volgens het Tramboekje af te Sommelsdijk en stond daar geheel alleen, OO I/TG E NEP f j A Af P. Geboreu Cornelis 7. v. Jacob Osseweijer en Neeltje van der VeerAufje Pieternefla d v. Abraham van der Welle en Janng Pietertje den Harf.ogJohanna Cornelia d. v. Arij Leendert Hobbel en Lien!je Ras. Ondertrouwd: Leenderfc Hobke 27j.en Pielernella Elizabeth van Putten 21 j. DIRKSLAND, Geboren Dirkje d. v. Simon Hogerwerf en Elizabeth Kievit. Ondertrouwd Dingèman Hoogmoed 25 j. en Jannetje Hof 23 j. Gehuwd; Jan van Prooijen 23 j. en Catbelijntje van Oudenaren 23 j. Overleden Siphie Teekerss 34. j.Jan netje Cornelia Stolk 10 mud d. v. Jan Stolk en Dina Nagtegaal. O LD DORP. Geboren Cornelis Johanuis z. v. Mari- nus Pieter van der Made en Wilbelmina Rlippee Cornelis Pieter z. v. Krijn Laug- burg en Martijntje van den Bok Aren z. v. Steven Visser en Cornelia Jozina SandifortArie Wouter z. v. Johattnis Moerkerke en Aagje v. Splunder Predrik z. v. Willem van Huizen en Jannetje van der Linde Willem z. v. Jacob Veueman en Johanna MoerkerkeJohannis z.v. Eewit van der Bok en Pietertje Hameeteman Lientja Prancina d. v. Aren Sperling en Grietje WesthoevePieter z. v. Jan 't Manuetje en Johanna Moerkerke; Nicolaas z. v. Arie van der Kooij en Adriaana Dijkshoorn; Willem z.v. Willem West hoeve (overleden) en JohanDa Cornelia Both Pieter z. v. Pieter van Dam en Arjaantje HameetmanBaaltje d. v. Abraham van der Kiooster en Grietje van Dam Aklara Theodora d. v. Jan Witte en Maria Breen Dimmen z. v. Abraham Hoek en Krijn!je MeijerCornelia d.v. Maarten Tanis en Grietje Grinwis; Jannetje d.v. Jan van Hoven en Suzanna SandifortKlaas z. v. Hubert Tanis en Klaarije Westdijk. Ondertrouwd: George Spee 21 j. en Maartje Grinwis 21 j. Gehuwd: Kommer Akershoek 24j. en 'Klaasje Grinwis 20 j. Wouter Moerkerke 22 j. en Johanna Groenendijk 21 j. Overleden Levenloos kind van het vrouwenlijk geslacht van Aren v. Splunder en Catharina Orgens Cornelia Smits 33 3 vrouw van Wouter de Jong; Arjaantje, Breen 81 j. weduwe van Mathijs v. Wijk. Predikbeurten op Zondag 12 Sept. 1909. KEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en mm. (doop) ds. Wesfrik. Middelharnis, vra. en 's av. ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm en nm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vin. en nm. ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nm. ds. Rappart van Randwijk. Gudo Tnnge, vm. en nm. ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. on nm. ds. Wentink. Herkingen vm. en nm. ds. Addink. Dirksland, vm. en nm. ds. Rammers. Melissant, nm. ds. Hoogendjjk van Stellendam. Stellendam, vm. ds. Hoogendjjk. Goedereede, vm. ds. Van der Kooij van Ouddorp Ouddorp, vm. preekl. en nm. ds. Van der Kooij. GEREFORMEERDE KERK. Middt'iharnis, vm. en 's av. dhr. P. Koster van Appelscha». Sta l aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds Esselink. Don Bommel, vm. en 's av. leeskork. Ooltgensplaat. vm. 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Onddorp, vm. en nam. Ds. Van Duijn. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. on 's av. leeskerk. Melissant, geen opgaaf. Herkingen, vi»., nm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'tKRUIS. Dirksland, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Onddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middolharnis, vm. en 's av. dhr. Van den Boogeri- Ooltgensplaat, geen opgaaf. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Poederoijen en Loevenstein, C L Queré cand. te Westmaas.Te Doeveren, H. K. Queré cand. te Westmaas.Te Kapellc bij Goes, J. D Suiidt, te Oudenhoorn. Te Veen- wouden (Fr.) B. H. Gust, te Markeloo. Te Bolsward (toez.L. N. Zillinger Molenaar, te Abbekerk. Te Ter Heijde (Z.-H.J. G. Woel- derinke cand. te Hasselt. Te Bleiswijk E. War- moltz. te Jutphaas. Te Moerkapelle, 8. van Dorp te Zegveld. Aangenomen: Naar Groot-Ammers, W. Zuilstra, te Bruckem. Naar Zeist, F. Ch. Geer- ling, te Joure. Naar Venhuizen, W. A. F. van Dijk te Schalzum. Bedankt: Voor Woudsend, J. P. van Dijk te Nijega. Voor Wij he (O.) H. H. ftrucherus Cleveringa, te Noorddijk.Voor Ooltgensplaat, H. H. v. Ameide, te Schipluiden. VoorHoeve- lakeu, J. P. Paa.uwe, le Bennekom. Voor Oost- voorne (toezK. Nobel te Kedichem. GEREF. KERKEN. Drietal Te Kampen, j. Koppe, van Buns schoten; B. v. d. Werff, van Harlingen. en G. Wisse Jr. van Driebergen. Tweetal: Te Franeter, R. Smeding le IJsel monde en J Gispen, te Barneveld. Beroepen: Te Beetgum J. C. Aalders, te 's-Gravenmoer Te Kaamsdonkveer, K. Zwiers, te Willemstad. Te Steenwijk (A.) D. Steenhuis te Ulrum (Grom Te Donkerbroek (Fr.) W. S. de Haas, doet. aan de V. U. te Amsterdam. Aangenomen: Naar Delft L. Kuiper te EnkhuizeD. Bedankt: Voor Uithuizermeeden J. II. Koers te IJmuiden. Voor de Leek (Gron.) B. Rooda te ldskenhuizen. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Oud-Beierland, P. de Groot te Noordeloos. DOOPSGEZ. GEM, Aangenomen: Naur Makkum J. Hulshoff te Rotte val le KVANG. A a 11 (j e n o m e n le Stadskanaal LUTH. KERK. Naar VVeesp H. O. Zwiihler Hedenavond ten 7 30 ure ovt'rieed na een kortstondig en smartelijk lijden, mijn innig geliefden Echtgenoot. Vader, Behuwd- en Grootvader, den H eer in den ouderdom van 83 jaren en 9 maanden. Uit aller naam Wed. H. VAN ROSSUM- DE GRAAFF. Stad aan V Haringvliet, 9 September 1909. Gevraagd met 1 Maart 1910 een bij de Wed. KRIJGER, Den Bommel. 2930 Met 1 Nov. a. s gevraagd een bij J. SIELING, landbouwer Melis sant. 2955 Terstond gevraagd 2 bekwame Timmermansknechts bij A. VAN OOSTENBRUGGE, Mr. Timmerman en Aannemer te Stellendam. 2949 kunnen terstond gepluats worden, tegen hoog loon, ter Stoomdrukkerij van W. BOEKHOVEN te Sommelsdijk De Afdeeliug Oostelijk Flakkee der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, is voor nemens op Donderdag 16 September des vóormiddags ten 9 ure. op het erf van den heer L. Slis te Oude Tonge, eene keuring te doen plaats hebben van Vaarzen, geboren in 1908, en van Stier- en Vaarskalvers, gebo ren in 1909. Alles breeder bij biljetten omschre ven. Inlichtingen bij den Secretaris der Afdeeling 2951 G. C. VAN SCHOUWEN. TE KOOP aan de in slooping zijnde Villa's te Delfshaven Rotterdam 2950 Te bevragen op het werk of te Utrecht bij GEBRs. v. SEUMEREN. 'Zij die Suikerbieten wenschen aan te voeren aan de laadplaatsen langs de Dirkslandsche haven, welke in onderhoud zijn bij de Gemeene Uit watering van Dirksland, worden ver zocht om vóór «len 20 September e.k. aan den Voorzitter, den Heer G. BUSSCHIETER te Dirksland, op te geven het aantal Hectaren voor iedere laadplaats afzonderlijk, met het tijd stip van eersten aanvoer. 2946 H.H. Landbouwers verzekerd uw Veutenmerriën en Kalfkoeicn tegen het gevaarlijke risico van het werpen bij de Paarden en Koeien l1/, °/0 Vaarzen 2 °/0 Vraagt inlichtingen bij H.H Agenten voor Dirksland en omliggende plaatsen L. VOGELAAR, Stellendam. Voor Oude Tonge en omliggende plaatsen E. DE HAAS VAN DORS8ER, 2914 De Commissie tot bevordering van de Paardenmarkt te Oude Tonge, maakt bekend dat de uitslag van de op Woensdag 8 September gehouden Verloting is als volgt: 2952 Prijs No. 1. Een Utrechtsche Wagen bespannen met een paard op No. 4838. Prijs No. 2. Een bruine 1V2-jarige ruin op No. I7jg2. Prijs No. 3. Èen bruine l1/2-jarige ruin op No. 5060. Prijs No. 4. Een bruine 1 '/2 jarige ruin op No. 6429. Prijs No. 5. Een grijs veulen op No. 521. Prijs No. 6. Een don kerbruin veulen op No. 3962. Verder vielen prijzen op onder staande nummers 516 562 723 1011 1028 10321059 1060 1182 1278 1366 1402 14661591 1692 1752 1766 1828 1847 18851937 2066 2174 2178 2214 2350 2354 2406 2487 2566 2578 2799 2804 3045 3071 3102 3122 3123 3277 3310 3315 3344 3354 3469 3616 3620 3662 3668 3699 3725 3738 3807 3858 3864 3956 3967 3971. 3981 4184 4300 4310 4317 4330 4401 4429 4433 4484 4763 4767 4805 4807 4876 4967 4993 5261 5284 5322 5382 5386 5478 5511 5516.5639 5656 5668 5714 5727 5919 5924 6028 6210 6413 6461 6490 4831. Te koop aangeboden een in goeden staat zijnde op veeren. Adres J. VAN DER LINDE Broodbakker, Oude Tonge. 2957 Te koop van 30 nette Burgerwo ningen, 500 000 Waal en IJselsteen, 20.000 roode en blauwe Dakpannen Raam en Deurkozijnenmarmeren en hardsteenen Tegels en Schoorsteenman- lels, Kap en Vloerdeelen, Binten, Ribben enz. enz. Adres op het werk aan de Albrechts- kolk en Schans te Delfshaven of hij VROLIJK ROOS, Stooveer 2 ROT TERDAM. Het Bestuur van de DIJKRING FLAKKEE zal op .Waaiulag 20 September des nm. ten 3 uur in het Hotel SPEE Som melsdijk-, het maken van Bestek ligt ter lezing Maandag 13 September van namiddags 2 tot 5 uur bij den heer A. SMITS, Hoofd-op- z;chter v/d. Dijkring Flakkee te Den Bommel, die alsdan nadere inlichtingen zal verstrekken. 2944 op den besten stand van Soinmels- dfik een zeer goed beklante reeds 28 jaren bestaan. Billijke huur prijs. Te aanvaarden November as. Brieven Iranco aan A. W. KORVINK. Zandpad No 200 Middelharnis. 2937 ïware planten. Soortecht. President Roosevelt, reuzen- vrucht van heerlijke smaak per 25 f 0,40 per 100 f 1,00. Ejaxtfon's Mobiel groot, vroeg, rijkdr. helderrood per 100 f 0,80. C-eneraal Vetter, vroeg en rijkdr. per 100 f 0,80. 2945 Per 1000 prijs p. corr. zeer billijk bij Tegen goede belooning terug te bezorgen bij W. C. LANDHEER, Molenaar, Sommelsdijk. 2947 Uit 760 mud Eigenheimers, die ik in 1908 nieuw heb geteeld in klei grond, liet ik uitzoeken 300 mud Echte Blauwkoppen. Ik liet die aardappelen doorsnijden en opnieuw zetten. Van de uitkomst bied ik U thans poters aan tegen f 1.50 per Hectoliter, zoo lang de voorraad strekt. 2948 A

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4