Scloo! iüBt te Bijiisl Adverleniien. Telegram. f5000 gevallen bij C. UIER, Sommeisdijk 25-jarige Echtvereeiiigii MEID-HUISHOUDSTER, DIENSTBODE. 2909 Metselaarsk necht Bakkersknecht te MIDDELHARNIS. middelharnis. Iij den loop van Woensdagmiddag en -avond zijn nog drie ziektegevallen door dokters als verdacht aangemeld. Getrouwd: M. VREESWIJK. F. VREESWIJK— 2921 Van den Broek M. DEN BOER G. DEN BOER-Boot en fam. Dirksland Aug. 1909. 2915 met een batig slot van f 3550,78s. He rekening der Bewaarschool op ontvangst, f 1058,62s, uitgaaf 967,23, met een batig saldo alzoo van f91,39. De Voorzitter dankt de Commissie voor hunne ge- daue werkzaamheden. Daar de verordening tot heffing der weegloo- nen aan de fairbank in deze gemeente 1 Januari 1903 afloopt, biedt Voorz. namens B. en W. een consept,-verordening aan, precies als het oude, echter met eenige redactie-wijzigingen en de ver andering dat het wegen van pulp niet meer zal bedragen 7 maar 5 cent per 1000 K.G., in ver band met een vroeger bij ,den Baad ingediend verzoek der Landbouw Ver. alhier. Na eenige besprekingen wordt deze verordening zonder slemming vastgesteld. De Heer Van Weel komt ter vergadering. Ook wordt na voorlezing vastgesteld eene ver ordening tot inning dezer I weeggelden. Door B. en W. wordt bij de Raad ingediend de Gerueen- tebegrooling voor 1910, en die der openbare Ge meentelijke Bewaarschool, welke beiden ter visie zuilen worden gelegd en in eene der volgende zittingen worden behandeld. Hierna hadden plaats eenige af- en overschrij vingen op de Gemeentebegrooting 1909, terwijl werd besloten Gedep. Staten te verzoeken de Nota van f 20 ingediend door de Ambachtsheer lijkheid op de begrooting voor 19G9 te mogen plaatsen. Thans komt weder in behandeling het reeds in de vorige vergadering voorgelezen schrijven der Gezondheidscommissie te Middelliarnis iu- houdende het verzoek terug te willen komen op het Raadsbesluit betreffende den aanleg vaneen Drinkwaterleiding. De Voorzitter dit schrijven nader toelichtende dringt sterk en ernstig aan met de Gezondheidscommissie dit vorig besluit van niet verleening der concessie te willen ver nietigen wijzende op het groote nut van Water leiding met. het oog op het slechte water dat op vele plaatsen wordt gedronken, bet vuil dat op verschillende daken is en in goten zich bevindt benevens er op wijzende hoe dan ook nimmer gebrek aan goed drinkwater zal zijn, terwijl het voor de gedeelte Achthuizen en Langstraat een ware uitkomst zoude zijn. Een krachtig pleidooi wordt door de Voorzitter geleverd omdeHeeren Visser en Smit de gevraagde subsidie toe te staan daarbij veie aangevoerde bezwaren ontzenuwende. Hoewel den Heer van Weel meent dat reeds in een vorige vergadeiug, deze zaak uitvoerig door hem is besproken en verdedigt, kan hij toch niet nalaten thans weder bij den Raad aan te dringen op verlenen der subsidie. In een breed betoog, stelt hij in aansluiting mat de Voorzitter het groote nut eener waterleiding in het licht, met klem er op wijzende dat er een cholera epideme dreigt te komen in Nederland, daarom laten wij over deze onkosten heen stap pen en besluiten tot liet verlenen dezer subsi die. De Heer Niewenhuizen kan zich het nut van zulk een waterleiding nog niet voorstellen, en oppert bezwaren dat er zulk een klein aantal personen gebruik van zullen maken, ook voor de arbeiders zuilen de kosten te hoog komen want de huiseigenaren zullen er zeker ook niet in treden zulks te betalen. En wat het water gebrek aangaat Spreker is van meening dat zulks nu met den tram gemakkelijk kan voorkomen worden, bij vindt de kosten te hoog, daar er zoo weinig van zullen profiteeren. Door de Voorzitter wordt het gesprokene van den Heer Nieuwenhuize bestreden. De Voorzit ter brengt zijn voorstel, gesteund door van Weel in stemming. Onder de stemming opend zich weer de discussie. Bijna alle leden voeren om trent dit voorstel het woord. Deweik op slot verworpen wordt met 5 tegen 2 stemmen. Den Heer Van Weel vraagt na deze uitslag aanteekening in de Notulen van hen die vóór- gestemt hebben. ingekomenDoor den Voorzitter wordt den Raad een droeve mededeeling gedaan, n. 1. dat een iuissieve van zijn Ex. de Minister van Wa terstaat is ingekomen behelzende de mede deeling dat Zijne Ex. niet kan ingaan op het voorstel van den Raad dezer gemeente, tot ver betering barer have, opgrond van iDgewOnnen ambtsberichten omtrent hare niet goede ligging als vluchlhaven en de scheepvaart aan deze verbetdring zoo goed als niets zal hebben. Met leedwezen wordt zulks vernomen. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van Ged. Staten meldende hun besluit tot vrij stelling van vak J. bij het Openbaar onderwijs voor de jaren 19091910. Beiden voor keunis- geving aangenomen. Komt in behandeling een verzoek van den Heer Van Voorst Vader verzoekende ontheffing en terugbetaling zijner Hoofdelijke Omslag, we gens vertrek uit deze gemeente. Besloten word hem f 6.38 ontheffing te verleenen. Met het oog op a. s. V. Iksteliing vraagt de Voorzitter machtiging, om de gemeente opniew te nummeren orurede er zulke verwarde num mers bestaan. De gevraagde machtiging wordt verleend. Bij den rondvraag vraagt den Heer Donker sloot inlichtingen, omtrent het niet goedkeuren der fairbank in de kom, door de persoon, door de bietenfabriek gezonden. De Voorzitter licht dit punt toe, waarvoor Donkersloot dank zegt. Nieuwenhuijze vraagt hoe de nieuwe spuit heeft voldaau, De Voorzitter antwoord van bo- venverwachting. De Heer Jacobs deelt mede dat de spuit bij Van Bemden te Achthuizen kan ge plaatst worden. Na eenige bespreking omtrent het plaatsen van een of meer lantaarns bij het perron der tram of in de Nieuwstraat deelt de Voorz. mede dat door Korteweg is gevraagd twee armen te znogen maken aan de nieuwe straat aan de Weespad. Hierover wordt geen beslissing genomen (althans de Verslaggever hoorde ze niet) en de vergadering door de Voorzitter gesloten. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van öwddorp gehouden op Woensdag 25 Aug. jl. des voormiddags 9 uur Aanwezig de heeren Er. Voogd, KI. Voogd, J. C. Lodder, 0. v. d. Klooster, H. Tnnis en T. Hameetemaa. Afwezig met kennisgeving de heer J. Mastenbroek. Opening der vergadering door den Voorzitter, de Burgemeester, met gebed. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen en daarna onveranderd goedgekeurd. Ter behandeling le Vaststelling der gemeenierekenirg dienst 1908. De commissie tot onderzoek daarvan, doet bij monde van J. C. Lodder verslag uitbrengen over hunne op- en aanmerkingen. In ontvangst f 17260,48; uitgaaf f 17280,68; batig saldo 1 29,80 2e Rekening van het Algemeen Arm bestuur. Io ontvangst f 992,445uitgaaf f 818 91 batig saldo 1 173,535 De bride behaudelde rekeningen wer den nu vastgesteld en ter inzage gelegd. 8e Af- en overschrijving op de be grooting dienst 1909; oeD post tot dek king eener uitgaaf voor drie nieuwe vloed palen aan de haven. De heer T Ilameeleman geeft B. on W in over weging alvorens nieuwe palen tekoopen, te zien naar afbraakhout. De Voorz. zegt van deze wenk gebruik le zuilen maken. 4e Behandeling der Gemeentebegroo ting ditnst 1910. De commissie, ook met dit onderzoek belast, verklaren hunne b.zwarm tegen de door B; en W. voorgestelde verhooging dor traciementeu van den ambtenaar der secretarie, don gemeente-opzichter, de beide veldwachters de nachtwaker en de schoonmaakster van het gemeen tehuis. De Raad deelde een parig in de meening der commissie en besloo1 geeno verhoogingen aan dezen too te s'aan. De begrooting word alzoo vas'gesteld op het geraamde bedrag van ontvangst en uilgaaf f 17054,825 De Voorz. brengt in het midden c de omheining bij do Openbare School verbetering behoeft, en stelt, voor, da do Raadsleden- het zelf iti oogenschouw zullen nemen, opdat het dan in een volgende vergadering als punt. ter be handeling zal worden ingediend. De Voorz. doet daarna aan den Raad nog 't verzoek om hem in te lichten inzake de bedekking der voetpaden op de be graafpiaats. De Raad geeft hem hei advies deze te doen bedekken me" schelpen. Na roudvraag brengt J. C Lodder in het midden, dat hjj, naar aanleiding van het plaatselijk bericht ia de „Maas- en Scheidebode", waarin stond vermeld, da' de Gemeenteraad en Polderbesturen de laak was toegezegd om te zorgen, dat de eer van Ouddorp bleef gehandhaafd, van meening was. dat het niet de schuld van het betrokken Polderbestuur van den Gemeenteraad was, dat het onorde lijk geval met de lijkwagen is gebeurd, maar dat zulks hoofdzakelijk te wijlen is aan de paarden die de koets moesten trekken, maar niet konden. Daarom stelde hij voor om den betrokken koetsier te doen weten, dat hij in het vervolg in dergelijke gevallen voor betere paarden moet zorgen. Door dergelijke gevallen zouden wij belachelijk worden voorgesteld De Voorzitter zegt, dat hij den koetsier er op zal wijzen, wat thans in het midden is gebracht. Voorts werd door J. O. Lodder nog gevraagd, of er al vorderingen zijn waai te nemen in hot te plaatsen bijkantoor vari het intercommunaal telefoonnet; hij spreekt den wenseh uit, dat men in dil najaar nog daarmede klaar kom'. De Voorz. zal, zooveel in zijn vermogen is. daartoe bijdragen. Niets moer aan de orde zijnde, wordt deze vergadering gesloten. toezonden stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Bedacteur He iriuMifafer geslagen. Naar aanleiding van het résumé der 'raadsverkiezing Stad in z>Vooruit« van 1.1. Woensdag zij het mij vergund Uwe Re dactie het volgende mede te declen Ik las daar, dat men in Uw blad heeft aangetroffen een tweetal stukjes, waarvan vooral één zeer geestigten beste gegeven als raadsverslagen dezer gemeente. De geestigheid van het eene stukje vermocht ik niet iD te zien, of was het misschien, omdat daarin zoojuist werden weergegeven de onbeschaafde uitdrukkingen en toevoe gingen van het lid, den heer j Koert, de spil, waarom liberaal-Stad heet te draaien Gaarne ontving ik hierover eenige in- lichiing. Dankend voor de plaatsruimte. UW VERSLAGGEVER. Heeli* Meuken De inbraak te üfeiissaiiL In den avond van den tweeden Kerstdag van het vorige jaar, 26 December, des avonds io uur, kwamen twee mannen, waarvan de eene een doek om het hoofd had, door een raam in de hofstede van de wed. Segers te Melissant, die met haar beide dochters zich reeds in de bedstede had begeven. Aan de vrouwen werd beduid zich stil te houden, de deuren der bedstede werden gesloten doch door een reet zag de weduwe dat een der mannen de kast in de kamer doorzocht. Na ongeveer een half uur verlieten de mannen de hofsted". Geconstateerd werd toen de vermissing van f9572 in bankpapier en muntspeciën. Wegens dezen diefstal waren J. P. P., 25 jaar, landbouwer, en C. A W., 38 jaar, veldarbeider, beiden te Den Bommel, door de rechtbank te Rotterdam veroor deeld ieder tot 5 jaren gevangenisstraf. Dc eerste bekl. hield Woensdag voor het gerechtshof te 's Gravenhage, waar deze zaak in hooger beroep werd behan deld, zijn onschuld vol. De tweede bekl., die bekend had, was niet in hooger beroep gekomen Hij had met een vermomd persoon dien hij nog niet kende, den diefstal gepleegd. Na af loop daarvan had de vermomde die zijn vermomming niet had afgelegd, zoodat bekl, onmogelijk kon zeggen, wie zijn mede dader eigenlijk is geweest achter een doornbosch langs den weg het geld met hem gedeeld, bij het schijnsel van een kaars. Hij had ioen 4500 gulden ontvangen. De raadsheer rapporteur, jhr, nir. Van der Lek de Clercq, en de waarn. pror. ge neraal, achten het vrij omvaaischijnlijk dat bek', den diefstal zou hebben gepleegd met een hem totaal ODbekend persoon, en de eerste bekl. werd opmerkzaam gemaakt op tal van onjuistheden, tegenstrijdigheden en onwaarschijnlijkheden in zijD opgaven Iutusschen bleef de tweede bekl. bij zijn verhaal volharden. Acht getuigen werden in deze zaak gehoord. De waarn. adv.-gen. jhr. mr, von Weiier requireerde bevestiging, aangezien hij op grond der getuigenverklaringen het alibi van den eersten bekl. als een soort comedie beschouwde en voorts tegen dezen de aan wijzingen pleiten, dat in de gang van de woning der wed. Segers is gevonden het schroefje van de op 22 December door den eeisten bekl. gekochte revolver en dat onder het raam dier hoeve een knoop is gevonden, terwijl aan een zijner vest» a een knoop ontbrak. Vooits is in de woning van dezen bekl. een belangrijk bedrag aan geld gevonden. Dat de tweede bek', d eersten bekl. niet wil verraden, schreef adv.-gen, toe aan de omstandigheid, dat volgeDS geruchten de tweede bekl. door dr- familie van den eersten bekl. geldelijk wordt ondersteund. De straf, aan deze beide bandieten opgelegd, die gewapend bij drie weerlooze vrouwen op een afgelegen hoeve zijn binnengedrongen, achte adv. gen. eer te licht dan te zwaar. Mr. Nicol Speyer, advocaat te Rotterdam voor den eersten bekl. optredende achtte het wettig bewijs tegen dezen uiet geleverd, betoogend, met een beroep op een stafkaait, dat tusschen de hoeve, waar bekl. zich heeft bevonden om kwart over negenen en de hoeve van weduwe Segers een afstand an meer dan 15 K.M. is, hetgeen men per fiets niet in een groot hall uur kan afleggen, in een donkeren avond en over slechte wegen. Het revolverschroefje kan niet 4 dagen na 't koopen van de revolver daaruit zijn gevalle n, daar zulk een schroefje slechts er uit valt., als de schroef verloo- pen is. Inderdaad is echter door bekl. uiet vóór, doch eerst na het misdrijf een re volver gekocht. En in een hoeve waar drie vrouwen wonen, wordt allicht een knoop op den grond gevonden. En evenmin bewijst t geld (f 820) ten huize van den eersten bekl. gevondeD, iets tegen dezen. Op de meesle boerenhofsleden is vee! baar geld te vinden. Mr. Overes, advocaat te 's Gravenhage, voor den tweeden bekl. pleitend, achtte het twijlelachtig of men in dezen le doen had met een diefstal gedurende den voor de nachtrust bestemden tijd en riep ove rigens 's hofs clementie in voor zijn cliënt. fwesnengrf lUfesaw* Cholera te Rotterdam. Het vermoeden, dat de, kinderen uit liet gezin Kottel and niet gestorven zijn ten gevolge van vergiftigd snoepgoed, doch tan een ernstige besmettelijke ziekte, die zich reeds jaren achtereen niet ten onzent reeft vertoond, is bevestigd. Men deelt aan de "N. R. Ct.v, om trent de patiënten en de personen in ob servatie het volgende mede In het stedelijk Ziekenhuis aan den lolsingel bevinden zich 3 kinderen Kor- teland (uit het gezin, waarvan 4 kinderen aan cholera overleden zijn) en 1 kind uit het gezin Ernest uit de Veerlaan, die het allen naar omstandigheden goed maken, 11a aan diarrhee geleden te hebben. Nog 3 andere personen zijn in de barakken van het Ziekenhuis geïsoleerd. In observatie it. het Armhuis aan den Sehiedamsclien dijk bevindt zich in de eerste plaats de weduwe Yan Klaveren, wier man (een patiënt van dr. Voorzanger) Maandag plotseling onder verdachte ver schijnselen overleden is op een schip in de Wijnhaven, met twee zoons en twee dochters. Voorts uit liet gezin der overleden kinderen Korteland, man, vrouw, tante en twee kinderen, en uit het gezin van het kind Ernest man, vrouw, Burgerlijke Stand. Geboren: Johannis Gerardus z.v. Jokannis Langbroek en Jannetje Knöps Adrianusz.v Johannis Krijgsman en Jannetje Hendrika Vermaas. OndertrouwdRoeland Albregls 23 j en Junne'je de Leeuw 20 j. Cornelis Roeier 23 j en Burzje de Ruiter 20 j. (te Melissant.) Gehuwd Pieier Johannis Groenendijk 28 j Me Sommeisdijk) eu Leiritje Adriana Meijer 25 j. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Elizabeth (I. v. Jan Kamp en Janneqii van Pieten; Johanna d.v. Klaas van Dronui-'en en Lijgje Neeis. Gehuwd: Pieier Oksen 29 j. van Willem stad en Lieuije Jannetje Vreeswijk 23 j. vier kinderen en een buurmeisje, dat toevallig in het huis aanwezig was. Eindelijk nog de fa milie Hakemulder, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen. De observatie geschiedt door dr. Huisman, die VVoens- dag aan den hoofdinspecteur van de volks gezondheid telegrafisch kennis gaf, dat, als gevolg van het- bacteriologisch onder zoek, gebleken is, dat de vier kinderen Korteland aan cholera asiatica overleden zijn. Later bericht meldt De negen patiënten, die in het Zieken huis en in de barak verpleegd worden, maakten liet gisteravond bevredigend. Eén mail, die verdacht wordt aan cholera lijdende te ziju, is naar de barak aan de YVaalhaven vetvoerd. Alles bij elkaar genomen, willen wij er nogmaals op wijzen, en de burgerij ernstig op liet hart drukken, dat er geen reden tut overdreven vrees aanwezig is. Kalme gemoedstoestand verhoogt het weerstands vermogen, Onrust en zenuwachtigheid verzwakt het daarentegen. Dit leert de et varing en daarmede moet ieder welden- kenden rekenen. Toch neme men vooral in dezen tijd nauwlettend de bekende voorschriften in achtgeen ongekookte melk en geen on gekookt water te gebruiken en de zinde lijkheid op het gebied van de voeding inzonderheid, nauwkeurig te betrachten Binnenkort wordt de Prinsegracht iu Den Haag geheel eleetrisch verlicht met booglampen. Merk en Nciiool. Predikbeurten op Zondag 29 A ugustus. NEDERL. HERV. KERK. Sommeisdijk, vru. ou 'a av. Da. Westrik. Middolbarnfö, vui. Ds. Emineii van Den Bommel. Stad aan 'f Haringvliet, vm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. Ds. v. Bruggen nm. Ds. Emmen Ooltgunspiaat, nam. Ds. Polhuijs van Stud a. 't II Oude Tonge, vm. en nm. Ds. Van Dolder. Niouwo Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Hirkingen, vm. on nam. Ds. Addink. Dit-kslaud, vm. en nam. Ds. Lanimers. Meliss-ant, nam. Ds. de Gidts van Goeree. Stellendam, vm. en nam. ds. Hoogeudijk. Goedoreerie, vm. de Gidts. Ouddorp, vm. ou nam. Ds. Vair der Kooij. GEREEORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. ou 's av. Ds. De Lange van Gouda. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'g nv. Ds. Esselink. Den Bommol, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, geen opgaaf. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. on nam. Ds. Van Uuijn. OUD-GEREFORMEERDE KERK. üoltgfiitsplaat, vm. 011 's av. leeskerk. Melissant, vm., nm. 011 's av. dhr. Barht van 's Gravendeel. Uerkingen, vm., nam. en 's av. leeskork. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ioeskerk. 'oltgensplaat (Langstraat), vm. en sav. dhr. J. A. Sohalekamp van Oldemarkt. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Beilingwolde H. B. Boersma ie Niebert en Nuis. Aangenomen: Naar Steenbergen, door J. C. Kars ta Stolwijk. Naar Metslawier-Niawier H. W. Eldemaus, oand. te 'n-Gravenliage. Bedankt: Voor Gorredjjk, AS. T. de Boer Lippenhuizen. Voor Borger, C. Ph. F. Abhing, to Zweelo. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Rode Ds. Soholton, te Hin- leloopen en De. Terpstra, te Veenwondsterwal. Te Vijfhuizen, G. M. van Rennos,oand. te Am- terdam en A. Thielen, cand. te Vrijhoeve-Kapel. Beroepen: Te Den Helder, D. Hogenbirk Nedeihorst-den-Berg en Nichtevegf.Te Hardinxveld S. Boe, cand. to Zwolle, Te Dussen G. M. van Rennes, oand. a/d. V. U. Te Linnchoten (Utr.) A Bolwijn te Nieuw-Loosdrecht Bedankt: Voor Beetgum, J. H. Binnema, to Arum. Voor Terneuzen, B. v. d. Werff te Harlingen. Wij verwijzen onze lozers naar aohterstaande advertentie waarin Ouders die hunne kinderen naar de Sohool met den Bijbel wensohen te zenden te Melissant, zich voor 10 Sept. goïieve uan te melden. Ons dunkt hieraan is niets toe te voegen. Ieder Christen heeft bij de doop zijnet kleinen reeds aan God en monschen beloofd, dal hij zijn kinderen daar zal zenden waar ze onderwozen zullen worden naar de Schrift. DIRKSLAND. Naar wij vernemen bestaat ook het plan, om do kinderen van de 3 hoogste klassen der Chr. School oen reisje per tram naar Ouddorp te laton doen. Tot hoofd van de Chr. Bewaar- en Iland- verkschool alhier, is benoemd Mej. Snoek van Maassluis, die met ingang van 1 October deze benoeming heeft aangenomen. DEN BOMMEL. Tot Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd dhr. H. C. van Rosaura Notabel. I OUDE TONGE. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer B. J. Kosten, thans onderwijzer te Rotterdam, slaagde dezer dagen voor de akte Duitsch L. O. JACOB LOKKER 2912 en ELIZABETH HOEK, die mede namens wederzijdsche familie hunnen harteiijken daut be tuigen voor de, veie blijken' van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Stellendam. 27 Aug. 1909. Zoo de Heere wil en zij loven 8» Tff hopen onze gehelde Ouders ||t -1 AREND DROOGER -rif EN ril LENA YAN DER VEER Vrijdag 3 September hunne te herdenken. 2920 ^jg Hunne dankbare kinderen. ^J| Rotterdam, Aug 1909 ^J| Burgemeester de Roosstraat 51 Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Dochter en Zuster i\ KELTJE, MAATJE, beluigen wij bij. dezen onzen harte iijken dank Uit aller naam, Nieuwe Tonge, Aug. 1909. Mot dezen beluigen ondergeteeken- den hunnen harleiijken dank voor de buitengewone vele blijken van belang stelling bij gelegenheid van hun 65- jarig huwelijk ondervonden. Terstond gevraagd een goed bekend met de melkerij. Adres: J. GEBU1S, onder Ooltgens plaat. '2911 Mevr. GUNNING Gr. Hertlaan 161 Den Haag vraagt tegen 1 November a.s. eene flinke DIENSTBODE, als meid alleen, bekend met koken. Terstond gevraagd een bekwaam voor een geruimen tijd werk, bij JOHs. OVER WEEL, Mr. Metselaar te Nieuwe Tonge. 2908 Terstond gevraagd een 2918 voor noodhulp, tegen hoog loon. Brieven franco aan de Wed P. SOETEMAN ZOON, Herkingen Op Woensdag 8 September 1909 zal in don Tuin of de Zaal van de Offioieren-Voreenigiog-, gelegen aan de Vlaardingorpoort te SCHIEDAM een Zeodingsdag der Geref. Kerken in Zuid- llollaud, (Zuidelijk Gedeelte) gehouden worden. In de Morgensameiikomst zal het openings woord door Ds. Van Veelo, Voorzitter van de Zendingscommissie te 10 ure worden gesproken, daarna zullen als Sprekers optreden le. Ds. Joh. Visser van Rotterdam, OnderwerpDe verkiezing Gods, de kracht tot het Zendingswork2e. Ds. .1. van Haeringen van Hoek van Holland, Onderwerp: Mohammedanisme en Christemdom; :ic. Ds. Hoek van Zwijndreoht, Onderwerp Mededeelingen. Pauze tot half twee ure. Iu de Middagsamenkomst zullen sproken le. Ds. H. H. Sehoeumakers van Alblasserdam, Onderwerp De Zending en het volksleven; 2e Ds. J. I). v. d. Velden van Kralingen, Onderworp )>e invloed van den Europeaan op de kerstening vau Indië; 3e. Ds. C. J. Kapteijn van Giosendam, Onderworp De Zending en de wederkomst van Christus. Door Ds. C. B. Bavinok van Rotterdam zal deze samenkomst worden besloten, terwijl inde Avondsamenkomst eene Bidstond voor de Zonding zal worden gehouden te 6,30 ure in de Zaal van de Offioieren-Vereeniging, waar D. V. zal voor gaan Dr. J. C. DE MOOR van 's Gravenhage- ^ciieepstüdlfi^en. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s. s. Tabaiian, van Rotterdam naar Java, arr. 24 Aug. te Marseite. Het s. s. Goentoer, vau Java naar Rotterdam, vert. 25 Aug. van Porti fSaid. Het s. s. Koningin Wilhelmina, van Batavia naar Amsterdam arr. 23 Aug. van Genua en vert 24 Aug. vandaar. Het, s. s. Koning Willem I, arr. 23 Aug. te Port-Said en vert. 24 Aug. van Suez. Het s.s. Malang, (van Java naar Rotterdam vert. 22 Aug. van Marseille. Het s.s. Gorontalo, van Rotterdam naar Java, vert. 23 Aug. vau Suez. Het s.s. Djocja'vert. 24 Aug. van Rotterdam naar Batavia. M ÊELTSSAXT. De ouders welke hunne kinderen onderwijs wenschen te laten geven op de D. V. met 1 Nov. te openen School met den Bijbel, worden uitgenoodigd hiervan vóór 10 September a.s. opga ve te doen aan het Bestuur dat gaarne de gewenschte inlichtingen zal ver strekken. 2913 Op de TI J Ï)G EESTPOLIS 9031 Serie X 3 uur na de trekking uitbetaald. 2919 TE KOOP: een gebruikte ll, in goeden staat. 2904 A. WINKELS onder Den Bommel Bij voldoende deelneming zal in den winter 1909/10 een landbouwcursus gegeven worden voor jongelieden van 16—20 jaren. Voor jongelieden buiten de plaats waar de Cursus wordt ge geven vergoed de Vereeniging de kosten van het vervoer per Tram. Aanmelding voor 25 September 1909 bij den Secretaris der Vereeniging A. J. DE GRAAFF. Sommeisdijk 24 Aug. 1909. 290?

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4