Rijnwijnen bij I. Roetman MID HART06S JACZ. CSeeii rood ge™r'' Wit lichter Sparren, Pali i lasttat Advertentien. „EXCELSIOR" ARMSTRONG-, Sommekdijk Gouden- en - Zilverwerken I vloed uitoefenen. A 't Zal mijn tijd nog wei uitduren, maar ik wilde, dat'de mannen eens opstonden, die ook voor onze talrijke groep van men- :ehcn den mond eens open deden. Velen hunner schamen zich, om er voor u t te komen je zou 't aan hun kleeding niet zeggen en ze doen het onmogelijke om betamelijk hun stand op te houden, maar ze zitten al tot over hun knieën in het drijfzand en als 't zóo doorgaat, raken ze d'r heelemaal onder. ,'t Was mijn tijd en ik ging. Maar de ware, woorden van mV vriend spélen me nog telkens door' het hoofd UITKIJK. JFoor Muis en ioj. Dr. Rodiët., te geneesheer der krankzinnigen- kolonie, te Lmn-sur-Aüren, heeft sinds eenigen tijd bij eenige tot geweldpleging geneigde pa tiënten een uitsluitend plantaardig diëet toege past en meer in 't bijzonder bij lijders aan val lende ziekten. De resultaten acht hij nu reeds gunstig genoeg, om ook anderen tot proef- en waarnemingen op te wekken. Het is bekend genoeg, zegt Armand Gautier, dat de bedrijvigste, de ruwste en de geweldda digste volken ook het meeste vleesch eten. De plahten-etende volken zijn bijna altijd vreedzaam: aldus het meerendeel der volken van rnidden- Azië, waar rijst en groenten met wat varkens- vleesch en visoh, bijna de geheele voeding uit maken. Volgens Gautier e. a. verzacht een uit sluitend vegetarische voeding het temperament en het karakter ook van den mensen individueel. Om bij groote warmte zich op eenvoudige wijze een heerlijke en weldadige verfrissching van het geheele lichaam te schenken, is het voldoende gedurende een paar minuten een koud voetbad te nemen men wordt geheel verkwikt en zeifs de brandende dorst verdwijnt. Een ander, nog eenvoudiger middel, maar min der afdoend, is, om af en toe de beide polsen vijf minuten onder het water te houden. Als het warm is, dan is ook het diëet van groot belang. Men beperke het vleesch of ge- bruike het grheel niet, neme niets wat verhit, bv. specerijen, veel zoutv.eriöijjïe koffie en alles wat de hartwérking verhoogt eh' congestie veroorzaakt. Lichte groenten, snladen (met ci troensap in plaats van met azijn) gestoofde en rauwe vruchten, koude gerechten van melk, geen „ijskoude" dranken van weiken aard ook, liever vruchtensappen, citroen met water, kar nemelk, koude thee, niet te veel. Zou het volgende misschien een uitkomst kun nen zijn voor lijders aan suikerziekte? Vóór zes jaar deed Prof. v. Noorden mededee- lingen over den gunstigen invloed van haverkost bij erge suikerziekte. Sind3 werden tal van pvoefnemingeu gedaan en nu publiceert de ge zondheidsraad Eauard Lampo uit Frankfort a/d M. een verhandeling over haverkuren bij niet min der dan 310 lijders aan vallende ziekte. In 't algemeen luidt de uitkomst gunstigbjj een goed toegepaste kuur kunnen de ergste verscnijnselen zeer spoedig worden weggenomen en de zieke voelt zich daardoor ook in zijn algemeenen lichaamstoestand veel beter, vooral bij de ziekten op jeugdigen leeftijd, die steeds 't gevaarlijkst zijn. Buitendien schijnt de haver een gunstige uitwerking ook daar te hebben, waar zelfs het strengste d'iëet niet vermag alle verschijnselen der ziekte op te heffen. Dr. Schmidt te Erlangen heeft uitvoerige onderzoekingen gedaan met verschimmeld be hangselpapier. Het bleek hem, dat de schimmel- kiemen,. welke zich op het behang neerzetten, het .papierweefsel ten slotte geheel losmaken en uit elkaar doen vallen. Het onderzoek ieferde voorts, dat 13 verschillende soorten van schim mels, waaronder voor de gezondheid nadeelige, voorkomen. In de ruw geworden stijfselpap vin den zij een goeden bodem; men zal goed'doen, daar steeds wat soda bij te voeser.. Verschillende ontsmettingsmiddelensublimaat, formaldehyd e. a. bevatten weinig of niets, maar door het gebruik van 1 pCt. carbolopiossing waren alle schimmelculturen na 34 uren gedood. Werp op een brandende petroleumlamp nooit, water, waardoor de vlammen zich slechts zouden verspreiden. Tracht de vlammen te verstikken door een samenhangende massa op te werpen: zand, asch, meel, aarde uit bloempotten, of door ze te overdekken met liefst snel natgemaakte kleeren, zakken, dweileD, dekens en dergelijke. Een kan met melk is een goed bluschmiddel. Zijn gordijnen in braud geraakt, dan aarzele men niet ze neer te trekken en met de voeten het vuur uit te trappen. OBSERVATOR. flSui&eiifiiMstl, frankrijk. Re lichten «Koven Verbijsterend zijn de cijfers die in Frankrijk openbaar zijn gemaakt omtrent de bevolking van de republiek. Het geboortecijfer bedraagt 791,712 tegen 745,271 sterfgevallen wat een over schot geeft van slechta 46,441. Het vorige jaar overtrof hst sterfte cijfer dat der geboorten met 19,920, zoodat het groote, dichtbevolkte land in twee jaren tijds slechts 26,400 zielen ia sterker geworden. Het vreeselijke van deze cijfers springt in het oog wanneer men weet dat in 1900 74,800 kinderen meer werden ge boren dan in 1908 en nog sterker spreekt dit wanneer men Frankrijk met Duitseh- land vergelijkt. In 1907 ging Frankrijk 20,000 zielen achteruit en daarentegen won Duitsch- land 910,000. Dat is de uitkomst van de Sevens- wijsheil der revolutie. God gaf' Frank rijk over aan het goeddunken zijns harten. De Rede gaf den toon aan# Mecschen- reebten traden in de plaats van godde lijke wetten. Heel de levoustoon veran derde. Men leefde voor zichzelf. Stond naar weelde en wellust. Het recht werd verbogen. De zede veranderd en de zedelijkheid een ouder- wetsch begrip. Do openbare eoredienat werd geknecht en minister Viviani sprak er van dat „de lichten des hemels werden gedoofd." Dat woord wordt op een vreeselijko wijze bewaarheid. Andet-3 datt de spottende minister be doelde. Ondanks de talrijke huwelijken, wast de bevolking bijna nist aan. De openbare meening, voorzoover die tot uiting komt in de dagbladpers, is wuft 'en de romanlectuur is van dien aard, dat ernstige volken er hun grenzen voor sluiten. Der jongelingen sieraad is huu krachi, niet alléén naar hot getuigenis der H. 8. Ha in de France militaire wordt van de Fransche jongelingschap getuigd, dat van 318 449 jongelieden, die in 1909 dienstplichtig zijn geworden, 29 607 on geschikt voor den mi'itairon dienst zijn bevonden, van wie 4499 wegens alge meens lichaamszwakte. Dit go tal neemt elk jaar toe en is in vijf jaren tijds ver drievoudigd. Wegena tuberculose waren 4793 onbruikbaar. Ook dit getal neemt ste k toe. Neen waarlijk, niet Viviani heef' de lichten des hemels gedoofd, maar God dooft da lich en, van Frankrijk. Opgravingen bij Apeldoorn Men meldt, uit Apeldoorn aan het U. D De ontginningen op het gebied van oudheidkunde in de Hertenkamp onder Nierseu zijn geëindigd. De Hertenkamp is gelegen op de be zit tingen van den Prins en bestaat uit een complex van heuvelen en heide, sleeh's langs moeilijk begaanbare zand paden en door een bosck rijk aan interessRn e natuurtaferéelen te be reiken. Volgens de overlevering en blijkens door resds vroeger gevonden overoude voorwarpen moet do Hertenkamp in lang vervlogen tijden godiend hebben tot woonplaats van heideitsehe volksstammen en nog vee! bovatten dat op die vroegere aanwezigheid wij3t. Vooraf zijn het de groote heuvelen, die spreken Van heidensêhe plechtigheden eti verrichtingen ia vroegere eeuwen De onderzoekingen van Dr. Holwerda geschiedde op initiatief van den Prins. Zij hadden met de grootste omzichtig heid plaats, na voorafgaande opmelicgm. Door de werklieden, die gewoonlijk onder leiding van Dr. Holwerda werk zaam zijn, werd het. zand der heuvelen als 's ware laagje voor laagje verwijderd, tot man op 't een of ander voorwerp stuitte. Ditmaal wareu de resultaten echter niet zoo belangrijk als verleden jaar te Nierse en Gortel, hoewel ook nu niet zonder succes werd gewerkt. Do vondst bestaat, voor zoover bekend, uit eenig aardewerk, een pot met napje en scherven, overblijfselen van hout en verscheidene beenderen. Het belangrijkste moet echter zijn de i'rtriehing dezer-heuvelen, waaronder door een zwarte aardlaag duidelijk valt waar te nemen, dat 't inwendige met zorg bewerkt is. Men vindt er kleine vier kante ruimten in (vermoedelijk bewaar plaatsen voor aardewerk,) vormen, die aan een tafel, een oven, put, banken e. d. doen denken, alles zeer fraai en merkwaardig. Van deze voor de geschiedenis der oudheid zoo leerrijke bijzonderheden, zijn fotogtafische opnamen gemaakt en af drukken in gips genomen. Verder is al het gevondene, zorgvul dig verpakt en van opschriften voorzien, naar Leitjen verzonden, van waaruit men binnenkort wel meer omtrent de vondst zal vernemen. De kuilen worden thans weder met zand gevuld, waarbij de arbeiders blijk baar de opdracht hebben het inwendige niet te beschadigen. In het opgedolven zand bevinden zich ook iraaie gekleurde steecen (grind- of bergsteen.) Mag men de heidebewoners gelooven, dan bevat de bodem van de Hertenkamp nog veie oudheidkundige schatten, en vertvacht men van de nog te volgen opgravingen, vermoedelijk in den a.s, zomer verrassende resultaten. Z. E. H. de Prins stelt veel belang in deze onderzoekingen op zijn jachtge bied tijdens de werkzaamheden bracüt Z. K. H. meermalen per week bezoeken aan Dr. Holwerda en deed zich tot in de kleinste bijzonderheden inlichten. Overigens worden geen belangstellen den to'gelaten cd hielden de jachtop zieners het terrein geheel afgesloten. Ben aardig geve' deed zich dezer dagen bij de Londensehe rechtbank vcor Een arbeider, wiens vrouw er een winkeltje op nahield, was tot 10 shilling boete veroordeeld, omdat op Zondag verkocht was. De veroordeelde wilde on middelijk de boete voldoen, doch in far- tings, de kleinste Hngelsehe pasmunt. De rechter weigerde echter al het k' per in ontvangst te nemen en deed den ar beider weten, dat hij binnen 24 uur in zilver te betalen had Den volgenden dag echter verscheen beklaagde die een der weinigen bleek te zijn, die de wetten van zijn land k9ut met het wetboek in de hand voor den rechter, om te bewijzen, dat kopergeld tot een hedrag van twee pond sterling niet ge weigerd mag worden. Er bleef den rech ter niets anders over dan den arbeider in 't gelijk te stellen, en hij verklaarde dan ook, dat de man in koper betalen kon. In plaats echter van zijn 10 shillings kopergeld voor den dag te halen, sloeg de recb'sgeieerde arbeider zijn weiboek ten tweeden male op en n aakfe er nu den rechter op attent, dat een boete, waarvan de ontvangst eenmaal geweigerd is, niet meer betaald behoeft'te worde». Ook deze tweede terechtwijzing word tnet stille berusting aanvaard, Een gift van H. M.-de Koningin. Een venter i.e Axel heelt van H. M. de Koningin f25 ontvangen als bijdrage in de aanschaffing van eon wagen met een paar honden. Niet veel van hun gading gevonden. Maandagnacht is ingebroken in het reederijkantoor van den heer G.' A. .1. 'M. Vriens, te Vl.taidingen. De dief of dieven t ebben zich aehter in het gebouw toegang verschaft u ver volgens de op hor, kantoor aanwezige bureaux opengebroken en den inhoud daar»ari op den giond geworpen. Een brandkastjo werd ook mot geweld geo pend, doen bevatte slechts boeken. De aanwezige gelden waren gebo.gcn i.i een kluis, die onaangetoerd is gebleven. Vermist wordt, alleen een kleine hoeveel heid pos'zegeie. Een vreemdelingaangehouden Maandagavond kon men van den kant van Tolsteeg een veewagen Uirecht zien binnenrijden, ouder escorte van veldwachters. Een arrestant zat geboeid in den wagen en werd merkbaar als een hoogst gevaarlijk individu beschouwd, te oordeeien althans naar de voorzorgsmaai regelen door de veldwachters genomen. Het transport trok natuutlijk heel wat bekijks. Bij onderzoek bleek ons, meldt het U. D. dat de man, een vreemdeling, werd gearresteerd te Linschoteo, waar bij verschillende diefstallen met braak: moet hebben gepleegd. Om hem ter be schikking der justitie te Utrecht te stellen, bracht men den man over naar de stad en had daarvoor blijkbaar geen doelmatiger voertuig bij de hand dan een veewagen, anders een min-gebrui- kelijk middel van vervoer in onze 20e eeuw. De man werd ouder dak geirracht in het hoofdbureau van politie aan de Gan zenmarkt, waar hij Maandagnacht ver bleet. Het is iemand met een zeer on gunstig uiterlijk, die reeds in L'nscboien getracht moet hebben zich van het leven te berooven. Vermoedelijk zou hij Dinsdag voor den officier vau justitie worden geleid. De nieuwe torenklok le Oudebildtzijl. Men meldt aan de N. R. Ct. In de Nederlaodsche biadeu werd dezer dagen gemeld, dat H. M. de Ko ningin de Doopsgezinde gemeente te Oudebildtzijl had, verrast, met de schen king van een nieuwe torenklok en dat die klok een door H. M. zelf gekozen opschrift zou dragen. Dit alles is bezijden de waarheid, 't Geval is aldus De Doops gezinde gemeente, aan het vertimmeren barer kerk,, besloot een toren met uur- en slagwerk daarbjj te bouweü, omdat er in dat dorp niets van dien aard ie. De gemeenteraad van Het jiiidt schonk Subsidie voor dat doel van algemeen nut. Omdat juist te midden van die plannen het klokje op de bewaarschool werd stuk geluid, werd aan h. M. eenige subsidie gevraagd voor een nieuwe torenklok en toen werd door D. M. niet een klok, maar honderd gulden tegemoetkoming voor een klok geschonken. Ook werd het opschrift door H. M. niet gekozen, maar goedgekeurd. Vechtpartijen Twee jongens te Zaandam kregen samen ruzie. De twist liep zoo hoog, dat al gauw de messen werden getrokken. Zij takelden elkaar duchtig toe. De een kreeg een hoofdwond en de ander een snede over de neps.'. Te Tilburg is Maandagnacht de 30-jarige A. v. d. Hout in een twist, levensgevaarlijk met een mes aan het hoofd verwond. Dinsdagmorgen is hij naar het gasthuis overgebracht. De ver moedelijke dader is zekere R. Een kind verbrand. Dinsdagmorgen is er, waarschijnlijk door het spelen met lucifers door kinde ren, bij den landbouwer Snoeren op 't Ven te Heeze brand ontstaan. Het vee kon met moeite worden gered, terwijl huisiaad, oogst en landbouwgereedschap pen een prooi der vlammen werden. Het echtpaar S. verloor door dien brand hnn eenig kind, het vierjarig dochtertjehet verkoolde lichaampje werd later te voor schijn gehaald. Assonantie,alhoewel zeer laag, dekt schade. Brutaal. Maandagnacht is uit een bjjgebouw van het commissariaat van politie in de Friedrichstrasse te Berlijn, Diana, de ineest vermaarde politiehond uit de Duit, sche hoofdstad, gesioler. Een hert uit zee geland. Men meldt ons uit Duivendijke Verleden week Woensdag is in de Osse gelegen in deze gemeente, komen aan zwemmen een hert, dat zeer schuw was en telkens weder van den zeedijk weg zwom, waaneer men het daar trachte te vangen. Een paar dijkwerkera, aldaar werkzaam, hebben toen met behulp van een roeiboot het dier gevangen. Het heeft de groote van een geit en is, naar het gewei te oordeeien, nog niet oud. Tever geefs ia in den omtrek naar de hei komst van dit hert' een onderzoek ingesteld, zoodat het nog altijd verblijft in een vee stal van een in de Dabijheid woneuden landbouwer. Men heeft allerlei gissingen gemaakt omtrent de herkomst. Men acht het niet uitgesloten, dat het dier van i en langs de kust varend schip over boord is gesprongen. Inlichtingen omtteDt een ander zijn bij den dijkbaaa, den heer P. JJ. van den Bioecke, in den O se te bekonter Werk oosheid. Vtar wtj vernemen, is aan een 50-tal •/.i> lo se werklieden aan do papierfabriek „De Eendracht'' te Velsen ontslag aan gezegd. De fabriek van de firma, v. d. Nahmer in brand. Men seinde Dinsdagavond uit Eind hoven De fabriek van de firma Voa der Nahmer re Stratum, waar Woensdagmor gen liealgebeele staking zou intreden staat in lichtelaaie. De fabriek is bijna geheel afgebrand met machinekamer en aan grenzend hoerenhuis. De vuurregen be dreigt, de tegenoverliggende woningen. De Stratumsche en Eindhovensche brandweer zijn in werking. Een spoorweg avontuur Dit verhaal, dat vee! lijkt op een ge beurtenis die ook in ons land heet ge beurd te zijn, lazen wij onlangs in Oos- tenrijksche bladen. Dr. Derschatta mi nister van spoorwegverkeer in Oosteurijk- Hongarije, stapte te Weenen in den trein om zich naar een nabijgelegen plaats te begeven. De heer Derschatta is niet al leen geen rooker, maar kan zelf geen ta bakslueht verdragen. IIij vond het dus alles behalve aangenaam, toen een mede reiziger, nadat de trein zich in beweging had gezet, een sierlijke sigarenkoker voor den dag haalde, met bedachtzaamheid een sigaar daaruit nam en deze opstak. De heer Derschatta kuchte eerst heel eventjes, kuchte toen luider en kreeg eindelijk een hoestbui. Zijn medereiziger bleef zwijgend zijn sigaar savoureeren. „Mijnheer", zeide eindelijk de heer Derschatta, mag ik u doen opmerken, dat, wij in een niet-rookeoupé zitten De andere reiziger blies een dikke rookwolk uit en zeide fiagmatisch «Dat kan me geen zier schelen." «Maar mijnheer het spoorwegbestuur.« Met onweerstaanbare kalmte antwoor- de de ander «Arn het spoorwegbestuur heb ik lak „Zoo, mijnheer Mag ik n dan zeggen dat ik dr. Derschatta ben, minister van spoorwegen in Oostenrijk Hongarije »Bent u werkelijk de spoorminister „Ja, mijnheer, ik heb de eer. Hier is mijn kaartje.'/ Met blijkbaar onverstoorbare gemoeds rust en de sigaar nog s;eeds stevig tus- schen de lippen geklemd, nam de rooker iiet kaartje aan, bekeek het met diepzin nige blik en stak bet bedaard in zijn binnenzak, maar pufte intusschen als eeri schoorsteen door. Na eenige seconden stilte nam bij den s'gaar uit den mond, keek zijn overbuur man aan en sprak, nog altijd met de zelfde tartente kalmte «Zoo, po, dus u is de minister van het spoorwezen. Laat ik u dan zeggen dat ik ook maling aan u heb«. De minister, die zijn woede haast niet kon bedwingen, bleef zwijgen, totdat de treiri op een tusschenstation stopte, Nau welijks was het portier geopend, of hij riep den stationschef. Deze kwam voor het geopende portier. «Chef, deze mijnheer blijft rooken, of schoon ik hem reeds herhaaldelijk heb gezegd, dat wij in een niet rookcoupé zitten. Wilt u alsjeblieft zijn naam op- teekenen «Uw naam, mijnheer vroeg de chef. «Ziedaar mijn kaartje, zeide de kalme rooker. De reiziger haalde zonder ren oogenblik te aarzelen een kaartje uit zijn binnenzak, stak het den chef toe en deze had er nauwelijks een blik opgeslagen of hij boog als een knipmes en stotterde «Ntem mij niet kwalijk, exellentie, met wien ik de eer had te, spreken. Als die man «die man« was de minister niet beloofd u verder met rust te la ten, zal ik hem uit den trein laten zetten. De trein reed weg, voor de Minister van zijn verbazing bekomen was Toen had hij tot het volgende statioD den tijd te bedenken, hoe gevaarlijk het kan zijn, aan sommige lieden zijn eigen naam toe te vertrouwen. «De Handelsreiziger.// Een reusachtige braml woedt in Krementsjoeg, gouv. Poltawa, Rusland. Twee zaagmolens, tien groote depots van timmer- en brandhout en een groot aantal woningen zijn verwoest. Een dui zend gezinnen zijn "dakloos. Auto-ongelukken De Daily Telegraph verneemt uit New- York, dat er één dag in de Vereenigde Staten, bij automobiel-ongelukken 31 menschen om 't leven zijn gekomen. Zoo reed te Indianopoüa bij eon auto mobiel wedstrijd een door den heer Beu gue besfuurde auto full speed tegen Wie omheining. Da heer Bourguo en zijn chauffeur wer den op slag gedood. Een menigte van 12.000 personen was getuige van dit ongeluk. Te Seattle is een auto tegen een brug gt.bols'. chauffeur, een Amerikaan, en drie jeugdige Canadoesche jonge dames werden gedood. Twee anderen werden in zee geworpen, doch door een schip per gered. Ook in Frankrijk zijn die dingen bezig geweest Op de lijn van Parijs naar Arpajou, niet ver van de plaats waar vóór eenige dagen twaalf mensehen Men dood vonden, is er weer een ongeluk voorgevallen. Nu is het eene automobiel, welke door een trein is aangereden. Er zaten twee jongelingen in, M. Godin, burgerlijk in genieur en M Levy, die een uitstapje hadden gedaan en nu terugkeerden naar Parijs M. Lévy stuurde en de auto reed atel. Over den spoorweg rijdende werd de auto aangereden door eonen trein, die in volle snelheid aankwam. De schok was vrec-selijk. De twee in zittenden werden uit de auto geslingerd eu tot tegen do naburige huizen gewor pen. Alle hulp was vruchteloos. Beide waren op den slag gedood. En nu nog een bericht uit Engeland Donderdagavond reed in do buurt van Sutcotnbe, een d :rp in North- Devon, een autobus vol passagiers. Terwijl de „auto" een helling opklom, stond 't moderne voertuig mois stil. Dat duurde slechts even, want de autobus begon achteruit te loopen tot schrik van de reizigers. Rem men hielp niet. Iu steeds toenemenden vaart rolde 'i voertug naar beneden. Aan den voet van den heuvel storte 't ge vaarte om. Een poiiriagent werd gedood en velen zwaargewond. NIERSTEINER per fleseh f 0,90 BODENHEIMER 1,- SCHAREACHBERGER 1,50 LI E BFR A U MILO'fi 2,~ A lid ere merken bij bestelling'. Vraagt de meest bekroonde, de sterkst en goedkoopt In'tgebruikzijnde Eeraules-Sajet MaclMe Brei-IiiriMi - S0I1ELSDIJK. Voor het breien en aanbreien van Kosase» minzaam aanbevelend. 2486 li el be^e adres vooralle -- is van ouds bekend bij Westdijk B 292, MBUFLIlARMS. Gevestigd sedert 1840. N.B. Ondanks de lage prijzen worden tramkosten vergoed vanaf f5,-—aan koop naar verhouding, bij f 10, geheel. door gebruik van Prijs per stuk 12 cent met gebruiks aanwijzing. Verkrijgbaar bij den Hoofdagent voor Overllakkee en Goedereede H. P. BOEKHOVEN, SOIIELSDIJK en verders bij zijne wederverkoopers Te Middelharnis bij C. VIS; te Stad aan't Ha ringvliet bjj M. VAN DIJN; te Den Bommel bjj A. BOM; te Ooltgensplaat bjj Lt. VAN GENT Hz.; to Oude ïonge bjj G. F. VAN PEER en Wed. A. E. LAMBERT te Nieuwe Tonge bij O. VAN VLIETto Molissant bjj ABR. TÏELE- MAN; (e Ilorkingon bjj KOMMER TANIS; te Stellendam bij L. v. d. VLUGT, C. BIRK- HOFF en Wed. C. KLINK; te Goedereede on Ouddorp bij C. DE MOOIJ Kz. Te Dirksland bij W. van'der HEIJDEN. 2156 nuiïtzr Hoiilliantlelaars, OOST ER HOUT. Levert met succes verschillende soorten in alle lengten tegen zeer civielen prijs. 2168

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2