7atftrdaa 14 Augustus 1909. No, 1476. Twee Bladen. Dit nummer bestaat uit ij die zich nu abonneeren, ont vangen de nog in deze maand verschijnende nummers gratis. Officieel Ciedeelie. HAAS- EH scum IN HO C SIGNO WSES nüM I JACHT. De Staatsraad i. b. d., Commissaris der Ko- ningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Ged. Staten dier pro- vincie van 3 Au?. 1909, no. 176 Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 ^Brengt tér' kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit: le de opening der jacht op klem wild, ver meld in art. 17 der Wet van 13 Juni 1857 (Stbl. no 87), voor dit jaar in de provincie Zuid- Holland is vastgesteld op Zaterdag 28 Aug. a.s. met zonsopgang; met uitzondering van dé jacht op fazanten en hazen, waarvan de opening ia vastgesteld op Zaterdag 2 October a.s. mede met zonsopgang; 2e van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15 lett. e, der aangehaalde wet; 8e. de korte jacht dagelijks en de langejacht slechts drie malen 's weeks, en wel der Woensdags, Vrijdags en Zaterdags mag wor den uitgeoefend. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. 'sGravenhage, 6 Augustus 1909. De Staatsraad i. b. d. Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. foor Huis en MioJ. Voor pluimveehouders: In deze maand (Augustus) houdt het leggen merkbaar op, de ruitijd begint te naderen. Kalkrijk voedsel is nu een vereisehte. Gebroken gemalen beenderen doen uitstekend dienst. Ijzervitriool doe men in het drinkwater. Het is nu de tijd de eieren tegen den winter in de kalk te leggen. Al uw overtollige jonge hanen en hennen moeten wor den opgeruimd, en een paar beste voor de fok worden overgehouden. Zoek reeds uw tentoon- steiligsdieren nu voor goed uit en merk alle jongen met voetringen. Eenden en ganzen drijve men op afgemaaide velden, om ze af te grazen. Het conserreeren van eieren kan met goed re sultaat geschieden: in kalkwater, in een oplos sing van kali-waterglas of met vaseline. Deze 3 methoden gaven bij een proefneming met onge veer een 20 tal middelen zetr bevredigende uitkom sten, d.w. z.geen enkel ei bedierf; de bewaring geschiedde van Juni tot primo Maart. Alle andere middelen faalden min of meer: bij dompeling in kokend water, 12—15 graden Celsius, bij vernissen met collodium en dompelen in een aluin-oplos sing ging de helft verloren. Inwrijving met zout gaf een verlies van wel 70 pCt.eveneens bewaren in zemelen, inwikkeling in papier 80 pCtidem inwrijving met paraffine; het slechts voldeed: bewaring in zout water, waarbij alle eieren be dierven. De kalkmethode komt hierop neer: De eieren worden met de punt naar beneden in een pot gestapeld, deze wordt verder gevuld met helder kalkwater, verkregen door eenige uren te voren ongebluschte kalk met water te overgieten. Na een poos komt er op het water een vlieeje van koolzure kalk, dat vóór het gebruik der eieren niet mag verbroken worden. Waterglas koopt men bij den drogist: bij één flescli doet men 5 4 6 flesschen water en in dat mengsel zinken de eieren juist. Sommigen, die heel zeker willen gaan besmeren de eieren met vaseline, vóór ze in het waterglas te leggen. In waterglas geconserveerde eieren willen bij het koken weieens barsten, soms met een harden slag. Om dit te voorkomen, make men aan het stompe eind een klein gaatje, het gas kan dan ontsnappen. Men kan kippenveeren zeer goed gebruiken voor bedden, als men ze maar naar den eiBch behandelt. Men nsemt de droge veeren en snijdt of knipt er de lange harde schacht van weg. De rest van de veer, dus de twee zijden met de punt vormen een zachte veder. Deze d'oet men in een zak, hangt dezen op een zonnige luchtige plaats, schudt ze dikwijls door en overtuigt zich dat zij kurkdroog zijn, vóór zij in een bed gestopt worden. Zij doen bij goede behandeling niet onder voor dons. Van binnen bruin gebrande koffie en theekan nen maakt men het best schoon met sodawater of verdund zoutzuur. Als surrogaat voor koffie bezigt men de tot poeder gebrachte gebrande wortels der chichoreiplant. Wegens de verpak king in papier, 't welk met nadeelige stoffen, bv. menie, is gekleurd, kan zulke chichorei schade lijk voor de gezondheid worden. Als koffie on- vervalscht is, dan zal men zien, dat de korrels een tijd lang op het water drijven en het water ziet kleuren. Wordt het water terstond gekleurd, dan is zij met chtoorei vervalscht. Koffiedik met water is een goede mest voor klimop, las ik ergens. Wij hebben hieromtrent geen ondervinding. OBSERVATOR. Uit de Pers. Niet te oud, om te leeren. Min. Talma is blijkbaar niet te oud om te leereD. Hij is een man, die er een eigen meening op na durft te houden, maar die zijn meening wijzigen durft, als hij ziet dat er werkelijk aan te verbeteren valt. Hij werkt aan een >stuwadoorswet.« Die de toestanden regelen moet in onze groote havens, waar de buitenlandsche schepen komen laden en lossen. Nu is er een ontwerp klaar. Dat heeft hij o.m. ook gezonden aan de bootwerkers vereenigingen. Min. Talma begriipt, dat patroons en arbeiders beide over zulk een wet een gezond oordeel kunnen hebbeD. Van beide wil hij wel wat leeren. En nu trof ons het bericht, dat de min. dezer dagen volle anderhalf uur een com missie ontving van de chr. vereeniging van bootwerkers te Rotterdam. Zij mochten hun hart bloot leggen. Hun wenschen gerust uitspreken. Voor wat ze zeiden in den breede be wijzen bijbrengen. En 't slot was, dat min. Talma beloofde al wat ze in 't midden hadden gebracht, behoorlijk te zullen overwegen en er, zoo mogelijk, gevolg aan te zullen geven. Er zal dan een tweede >ontwerp« worden gemaakt. Ook dat zal weer aan de boot- werkers-vereenigingen worden toegezonden. En ook daarover zullen ze dan gelegenheid krijgen, mondeling of schriftelijk hun mee ning bekend te makeD. Dit is zeker de juiste weg. De theorie kan niet buiten de praktijk. En menige vaderlandsche wet zou niet zoo knellen, als de regeerders wat meer naar de mannen der praktijk geluisterd hadden 1 (»Onze Courant. Waar het om ging. De heele geschiedenis van de verdacht making van dr. Kuyper en de tot hem gerichte beschuldiging van te hebben gedaan aan >lintjeshandel«, heette in een groot deel der linksche Pers te zijn meegedeeld om »corruptie«, of wél bederf, in onze parlementaire gebruiken te voorkomen. Voor wie goed las, was het van meet af duidelijk, dat de bedoeling was den persoon van dr. Kuyper te treffen. Duidelijk was dit waar te nemen uit de door vele groote en bijna alle kleine vrij zinnige bladen getrokken conclusie »dr. Kuyper is als Staatsman onmogelijk ge worden.* Dat was de heele opzet. Dit bleek ook weer uit de zoogenaamde tweede onthulling van het Handelsblad. Dit blad deed de mededeeling, dat de Burgemeester van 's Gravenhage, Baron Sweerts de Landas, aan de kas der Antirev. partij een zeker bedrag had gegeven en dat dr. Kuyper in De Standaard den heer Sweerts daarom sterk had aanbevolen voor het ambt van Commissaris der Koningin in Gelderland. De Nieuwe Courant vroeg aan Baron Sweerts, die in het Buitenland vertoefde, om inlichtingen. Deze antwoordde kortaf»Wenscht m«t geen Woord op onzinnige verdachtmaking in te gaan.< Het Handelsblad verduidelijkte nu de zaak door te zeggen, dat niet bedoeld was Baron Sweerts een klad aan te wrijven, maar te wijzen op de ongeoorloofde han delingen van dr. Kuyper. Natuutiijk ook weer in 't belang van het land, maar allerminst om dr. Kuyper per soonlijk te treffen. Wie 't maar gelooven wil 1 Raak is, wat over deze kwestie aan het Nieuwsblad voor Nederland wordt ge schreven. Wij lezen daar Het Handelsblad is met zijne ont hullingen* betreffende Baron Sweerts minder gelukkig geweest dan Het Volk met die betreffende juffrouw Westmeyer en den heer Lehman. Beiden hadden hetzelfde doelmaar terwijl Het Volk precies wist wat het wilde, liet het Handelsblad zich gebrui ken door personen, die heel iets anders wilden dan het Handelsblad heeft ver moed. Zoowel Volk als Handelsblad hadden het op dr. Kuyper gemuntmaar aan de bron, waaruit het Handelsblad putte, gaf men geen oortje om dr. Kuyper en had men alleen het oog op Baron Sweerts. Die moest onmogelijk worden gemaakt. Als wat Als toekomstig gouverneur-generaal van Indie. Dat heeft het Handelsblad niet be grepen en daarom komt het bij deze geschiedenis van zoo'n koude reis. Baron Sweerts is lid van den raad van Indie geweest. In de kwaliteit heeft hij zich meer dan eens zeer vrijmoedig op ongunstige wijze uitgelaten over wat hij een deloyale handelwijze achtte van den toenmaligen gouverneur-generaal. Dit heeft deze, nog altijd een machtig en invloedrijk man, hem nooit vergeven, en nu de kans bestaat, dat Baron Sweerts in aanmerking kan komen voor den post van gouverneur-generaal als opvolger van generaal Heutsz, worden alle zeilen bij gezet, om dat tegen te werken. Dit is het »dessous« (de ondergrond) van de heele geschiedenis, Als het Handelsblad dit geweten had zou het zich waarschijnlijk tot deze manoeuvre niet hebben geleend. En met ons zal het er zich, naar wij vertrouwen, over verheugen, dat het opzetje, waartoe het zich heeft laten gebruiken, falikant zal uitkomen. De kansen toch van Baron Sweerts om tot den gewichtigen post benoemd te worden, staan, als wij goed zijn ingelicht op het o ogenblik beter dan ooit. Hier staat het weer met zooveel ronde woorden, dat het in al deze dingen niet gaat om tegen insluiping van bederf le waarschuwen, maar om personen voor hun verdere leven onmogelijk te maken. En het Handelsblad liep er in. De slag, door dat blad op dr. Kuyper gericht, was bedoeld voor Baron Sweerts. Het resultaatGeen van beiden werden getroffen. (N. B. C.) Een coalitie met de Socialisten De Vaderlanderonder redactie van het Kamerlid Roodhuyzen, pleit voor krach tiger samenwerking van Links. Van de verdeeldheid en het gekibbel Links, zoo klaagt het blad, is het »treurig resultaat*, dat het in de Tweede Kamer werd 6o leden van Rechts en 40 van Links. Dat moet anders wordenroept de schrijver in »De Vaderl.* uit. Meerdere samenwerking ter Linkerzijde is daarvoor echter noodig. Maar moet die samenwerking óók de sociaal-democraten omvatten Ja, antwoordt »De Vaderlander* onomwonden. Liberalen, Vrijz.-Democraten en Socia listen moeten één lijn trekken. »Rome en Dordt* doen het immers ook Maar, vraagt ge, hoe zullen liberalen en socialisten het met elkander eens worden over een coalitie program. »De Vaderlander* wil ons nader aanto nen, dat de program-quaestie niet de minste moeilijkheid behoeft op te leveren. 't Is maar de vraagwie zal de eerste stap doen Principieel bezwaar tegen een coalitie van liberalen en sociaal-democraten bestaat er dus bij den de »Vadl.« niet. Deze groepen kunnen niet slechts ge meenschappelijk optrekken bij de stembus, als het tegen de ^lericalen* gaat, maar zij kunnen het, naar het schijnt, zelf wel eens worden over een gemeenschappelijk program. 't Is cerieus 1 Maar misschien denkt de schrijver in »De Vaderlander* dat zoo'n progiam slechts één artikel behoeft te bevatten, luidende »tegen het clericalisme Hoe dit zij men weet Rechts nu weder wat men te wachten heeft. Van liberale zijde wenscht men de samenwerking met de sociaal-democraten op vaster en voet te regelen. De vraagwie »de eerste stap* zal doen, is nu zelf geen vraag meer. De eerste stap deed het liberale Unie- orgaan 1 (»Vrije Westvries.*) SëiiiBU'silaiiti. Gemeenteraadsverkiezing te Amster dam. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor een lid van den Gemeenteraad in district VI ter vervulling van de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Th. Ruys Gz. (antrev.) zijn uitgebracht 3666 geldige stemmen. Daarvan verkregen de heeren Dr. P. C. F. Frowien (soc.-dem.) 187, Mr. G.T.J, de Jongh (vrijz' dom.) 779, Jac. Polak (lib.) 563 en Mr. S. de Vries Czn. (antirev.) 2137, zoodat bij eerste stemming geko zen werd de heer Mr. S. de Vries Czn. De Hudson Fultonfeesten. Men meldt ons uit Den Haag Het pantserschip Utrecht thans in de West- Indische wateren, dat de Nederlandsche zeemacht bij de Hudson-Fultonfeesten zal vertegenwoordigen, zal zich tegen dien tijd het eerst naar New-York begeven, teneinde behulpzaam te zijn bij het optuigen van het scheepje de Halve Maen, dat thans in het marine-etablissement aldaar ligt. F3aat§el||k ftieuws. Sommelsdjjk. Arm maar eerlijk. De arbeiders L. Born en L. v. d. Waal, in dienst bij den landbouwer Jb. Slis vonden dezer dagen in het land van hun patroon drie muntbiljetjes van f 10, gewikkeld in een stuk wit papier waarop de naam van den heer Slis geschreven stond. De arbeiders hebben het geld aan hun patroon overhandigd, waarvoor zij ieder een flinke belooning kregen. Te Kralingen onder deze gemeente is bij een volwassen manspersoon besmet telijke ziekte (roodvonk) geconstateerd. Terwijl C. Springvloed met zijn fiets over den Oudelandschen dijk reed kwam het voorwiel met iets in aanraking waardoor hij van den dijk getuimeld zou zijn indien hij niet vlug van de fiets was afgestapt. Hij bezeerde zich hierbij zoodanig aan den voet, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Middelharnis. Dinsdag viel een paard van den landbouwer A. Struik in de tred- machine omver, waarbij het zijn poot zoo ernstig kwetste, dat de veearts er aan te pas moest komen. Donderdag reed een voerman met een beladen wagen een hondje over van den slager P. Zoeteman met 't gevolg dat het dier eenige oogenblikken later dood was. De lotelingen welke deel moeten nemen aan de loting voor de Nat. Militie op 2 Sept. a.s. zijn de volgendeG. v. d, Berg, A. D. van Bergeijk. M. Boeter. W. Bouman. Joh, den Braber. C. Bresijn, N. Buth. M. van Delft. G. van Dongen. J. v. Dongen. H. Dubbeld. M. C. Dubbeld. A. Faasse. H. Faasse. P. de Gans. W. van Gelder. B. van Groningen. C. v. d. Hoek. P. v. d. Hoek. J. Hoogewerf. C. Jordaan. D. Koert. A. de Koning. C. J. de Koning. A. Korteweg. A. Koster. C. Langbroek. M, de Man, M. Mans. K. J. Meijer. A. Nipius. C. J. Noordijk. D. Oosterling. D. Peeman. J. Rood. G. v, Sliedrecht. A. v. d. Sluis. P. Snijder. Willem Stuy. A. Taaie. J. Tamboer. J. Troost. H. v. d. Valk. H. P. v. d. Velde. P. Verburg. A. Verweij. K. C. Vogelaar. J. Vroegindeweij. W. Vroegindeweij. J. Zaaijer. Stad aan 't Haringvliet. Door vis- scher M. C. van Biert is in het Haringvliet een groote zeehond gevangen, die 230 pond woog. De gezusters Pas is vergunning ver leend tot het doen betrekken van hunne nieuwe woningen aan den Molendijk op den 1 September a.s. De gemeenterekening is voorloopig vastgesteld in ontvang op f 17625,56 in uitgaaf op f 1624.1,19s met een goed saldo van f 1384,37s Door H.H. Ged. Staten is gevraagd om de pakketten met geldige en van on waarde verklaarde stembiljetten in te zenden. Den Bommel. Door visscher Polak is thans een zalm gevangen, wegende niet minder dan 3 Kilogram. Verleden week geraakte een boe renwagen bespannen met twee paarden op hol. Gelukkig werden de dieren nog in tijds tot staan gebracht, daar er anders waar schijnlijk groote ongelukken hadden plaats gehad. Met eenige schade aan wagen en tuig liep dit geval goed af. De milicien der lichting 1909 J. M. Bom, die in Mei naar 's Gravenhage is vertrokken en ingelijfd bij het Regiment Grenadiers en Jagers, is in zijn garnizoen wederom ingeloot, zoodat hij alsnu weer eenige maanden langer moet dienen. De dienstbode van den landbouwer S. had het ongeluk Maandag j.l. zich zoo danig te verbranden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het bestuur van het waterschap de polders loozende door deze gemeente (pol ders de Tille, den Bommel en Uitslag) maakt bekend dat op Maandag 30 Aug. a.5. schouw zal worden gehouden in ge noemde polders. Een ieder zij dus gewaar schuwd dat alles in orde is, wil men geen boete beloopen. Ooltgensplaat. Heden (Donderdag morgen) sloegen twee paarden van den landbouwer G. van Kempen onder deze gemeente, bespannen voor een wageD, gela den met rogge op hol, doordat ze een oogenblik onbeheerd waren voor het sluiten van het hek. De geladen wagen kantelde en viel, de paarden renden de sloot in en lagen op elkander met het noodlottig gevolg dat het onder liggend paard werd gedood. Nieuwe Tonge. Woensdagavond was er een ruim 2 jarig kind van L. H. aan het Korteweegje in de sloot gevallen. Een daar voorbijkomend wielrijder heeft het kind er uit gehaald. Door de politie is procesverbaal op gemaakt tegen J. B. N. wegens overtreding der woningwet. Oude Touge. Aan de loting voor de Nat. Mil. die op 2 September alhier zal plaats hebben, zullen moeten deelnemen P. de Been. J. A. v. d. Berge. G. Berk. A. de Boed. A. Goemaat. L. Hameete. A. P. Heestermans. M. v. d. Jagt. G. Jon ker. A. Kamerling. J. Kievit. L. Kievit, J. Knape, P. v. Markensteijn. A. v. Mourik. J. v. Noord. C. Osseweijer. J, C. Osse- weijer. G. Pulleman. C. v. Schelven. G. Soldaat. E, Stander. J. C. Vervloet. D. Verweij. Naar men verneemt zal de R. K. Parochiale School alhier, met 1 Oct. a.s. worden geopend. Dirksland. Men heeft ons als een bijzonderheid medegedeeld, dat twee kippen van A. Both, die vier maanden oud zijn, nu reeds een ei gelegd hebben. Zij, die wenschen in te schrijven naar de levering van petroleum en steen kolen ten dienste der gemeente, dienst 1909/10, kunnen hunne inschrijvingsbil jetten vóór of op 25 Aug. a.s. inleveren, ter Gemeente Secretarie, waar ook nadere inlichtingen te bekomen zijn. De „inschrij ving geldt ook het benoodigde voor het Algemeen Armbestuur, ingaande op 1 Sept. 1909 tot Sept. 1910. A. de Jong Bd. had van de week toen zij aan 't wasschen was, het ongeluk hoe weet ze zelf niet om een hoe veelheid kokend water over haar voeten en arm te krijgen, waardoor zij voorloopig geen werkzaamheden kan verrichten. De metselaarsknecht L. v. d. Mast alhier, werkzaam te Melissant, had Woens dag het ongeluk op zijn werk zijn voet te kneuzen waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De lotelingen voor deze gemeente zijn dit jaar als volgt Leun Bal, Cornell's Bette, Teunis Bobs (brd.), Dirk Abraham Buth, Sebastiaan van Dongen, Johannis Frederiks, Govert van 't Geloof, Christoffel Guldemeester, Hendrik van der Gijze (gebr.) Huibrecht den Hollander, Pieter Kardux, Sander Kaslander, Johan Georg Bernard Kimmel, Hugo Knöps, Pieter Koenraad, Arend van der Kroon, Aren Anthony van der Linde (gebr.), Jacob Cornelis van Loo, Cornelis Machiel Markus (brd.), Johannes Matsinger, Arie Nieuwland, Leendert Poortvliet (brd.), Jan Daniel Roodzant, Cornelis Marinus Vellekoop, Adrianus van der Wekke, Jacob Wilkes, Maarten Adrianus Witvliet, Hermanus Zoon. Herkingen. De landbouwkuecht P. K. onder deze gemeente zou, nu de gelegenheid hem gunstig scheen, weer eens gebruik maken van de fiets. De vorderingen die hij gemaakt had bleken echter van dien aard te zijn dat hij in de sloot terecht kwam, terwijl de fiets op het droge bleef. Niet ontmoedigd besteeg hij met zijn natte pak opnieuw het stalen ros. Minder goed bracht J. de G. alhier het met fietsrijden af. Gezeten op de fiets ontmoette deze een paard bespannen voor een wielkar van A. v. d. S. Langzaam rij dend omrede het paard bang was, had dit juist tengevolge dat de fiets voor een groot deel in elkander werd gereden en zelfs J. de G. nog eenigzins werd geraakt. Ofschoon gelukkig de besmettelijke ziekte >Roodvonk« niet erg doorgaat in deze gemeente, is toch verleden week nog een geval geconstateerd. Melinaant. Maandag ji. vierden Jan Geldhof en Neeltje Eilee hunne 60 jarige Echtvereeniging. Gelukkig is deze niet alle- daagsche gebeurtenis niet ongemerkt voorbij gegaan, want door eenige personen was ten behoeve van de brave oudjes in de gemeente een inzameling van geld gehouden, waar mede de jubelarissen niet weinig werden verrast, 's Avonds bracht het muziekgezel schap nog een serenade. De milicienverlofganger A. de Vogal is Dinsdag jl. voor herhalingsoefeningen naar zijn korps te Amersfoort vertrokken. Zaterdagavond gaf het muziekgezel schap een welgeslaagd concert op het plein voor het Gemeentehuis. Ouddorp. Aan het dennenhout alhier zijn weer al nonvlinders waargenomen. De eitjes (spiegels) kunnen thans met het bloote oog worden waargenomen. Zaterdag zal aan het strand de red dingsboot in ■zee gaan, teneinde een proef tocht in de Noordzee te maken. Dinsdagmorgen vond de landbouwer C. H. een kalf verdronken in de sloot. füemeenlsrfiiaiil. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Baad der gemeente Stad. aan 't Haringvliet, op Vrijdag 6 Augustus 1909 des nm. 2 uur. Present met den Voorzitter, den Burgemeester, alle ledeD. Na opening der vergadering worden de notulen der vergaderingen van 22 Juli eu 26 Juli 1.1. gelezen. De heer Koert merkt op dat in de notulen dsr vergadering van 22 Juli 1909 staat, dat hy nil de mededeeling door den Voorzitter, van het advies van den Commissaris zou gezegd hebben, dat, wanneer de Voorzitter zulk» eerder had gezegd, hij ook geeue bezwaren zou hebben geopperd, en zegt, dat hij heeft medegedeeld, dat hfj geene bezwaren zou hebben geopperd, omdat hij zich zelf èn den geheelen raad machteloos achtte tegen over een advies van den heer Commissaris. De Voorzitter merkt op, dat het ia de notulen weergegevene juist is, en dat in de vergadering van 26 Juli 1.1. al» toelichting op de woorden, „dat hij geene Vetwaren zou hebben geopperddoor den heer Koerfr is gezegd, dat hij zichzelf en den Raad machteloos achtte tegenover het advies van den heer Commissaris. Na ampele bespreking wordt besloten de notulen der vergadering van 22 Juli te wijzigen, doordaar uit te schrappen, de woorden „en mitsdien gekozen zijn tot leden van den Raadde heeren A. J. Braber en E. H. de Ruiteren na deze wijziging de notulen goed te keuren. Hierna vraagt de Voorzitter of geen der leden op- of aanmerkingen heelt op de notulen der vergadering van 26 Juli 11. De heer Koert deelt mede dat door hem, niet zooals in de notulen vermeld staat, den Voorzitter is toegevoegd U hebt geene meening Voorzitter maar „V hebt in dezen geene meening Voorzitter", omdat.de Voorzitter slechts de meening meedeelde van een door hem gesproken Voorzitter van een stembureau te Rotterdam. De Voorzitter wederspreekt het door den heer Koert beweerde, en zegt dat door hem deze woorden wel zijn gebezigden ook in dit verband. De heer Koert zegt evenwel tegen de goed keuring dezer notulen te zullen stemmen, indien de door hem gemaakte aanmerking niet wordt veranderd. De notulen worden alsnu met 4 tegen 3 stem men goedgekeurd. Hierna i» aan de orde: le. Een schrijven van H.H. Ged. Staten houdende mededeeling, dat in de Maandag 9 Augustus a.s. te houden vergadering van het Provinciaal Bestuur verslag zal worden uitge bracht in zake de bezwaren, van den heer E. H. de Ruiter, tegen zijne niet toelating als lid van den Raad der gemeenie, welke vergadering door één of meer gemachtigden van den Raad kan worden bijgewoond. De Voorzitter stelt voor om een gemachtigde af te vaardigen, en de heer de Ruiter stelt vcor al* gemachtigde aan te wijzen den Voorzitter. Beide voorstellen worden bij acclamatie aange nomen. 2e. Verzoek van den heer C. J. Sterk, tijdelijk secretaris, om hem in verband met den terugkeer op het gemeentehuis van den Secretaris wel als zoodanig eervol ontslag te willen verleenen met ingang van den 16 Augustus a.s.' Na ampele bespreking trekt de heer O. J. Sterk zijn ontslag-aanvrage in, en wordt besloten den volontair ter secretarie A. Wagner voor als zoo danig gepresteerde diensten, een schrijfloon toe te kennen tot een bedrag van f 400. De Voorzitter stelt voor om den Secretaris, met het oog op zijnen gezondheidstoestand, gedurende b.v. een half jaar te doen bijstaan, door een ambtenaar ter Secretarie en dien ambtenaar te bezoldigen tegen 200 per jaar, met dien ver stande, dat de ambtenaar ontslagen wordt, zoodra de Secretaris zijne hulp niet meer mocht noodig achten. 3e. Een verzoek van den Gemeente-geneesheer alhier om de kosten van eene bij de dokterswoning gelegde wel, voor rekening der gemeente te willen brengen. De Voorzitter stelt voor op dit verzoek gunstig te beschikken en brengt dit voorstel in stemming. Na ampele bespreking wordt het voorstel met 4 tegen 3 stemmen aangenomen.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3