Nette flinke DIENSTBODE Heeren Landbouwers! Paniilietuigiitg B. H. FRENK, Koninklijke Haarlemmerolie-fabriek. KENNISGEVING. Advertentïèn. 1884. geleefd verzoek 1909. MARSEILLE gILLY. OPRECHTE HAARLEMMEROLIE. w a s Metselaarsknecht Kleine Houtstraat 85—91, Haarlem. N d fnf rij f s piL -ö j-1 s a f21 j t'i f jM ark t Der 1 cfi i en PER TELEGRAAF. 0 Augustus 1909. Huwelijksvoltrekking 23 Aug. a.s. lieden overleed na een lang durig lijden onze geliefde Echt genoot, Vader en behuwdvader. STOFFEL YAN BROEEE, in den ouderdom van 70 jaren. Namens de familie, Wed. S. VAN BROEKE- 2867 Trommel. Sommelsdijk8 Aug. 1909. gevraagd P. G. Loon f 100,plus f26,waschgeld, bij W. DOORN, Piet Heinstraat 61 Oen Haag. Inlichtingen te bekomen bij D. PEE- MAN, Ring, Middelharnis. 2866 Een bekwaam METSELAARSKNECHT gevraagd door VAN DER WELLE, Nieuwerkerk bij Zierikzee. 2862 Terstond gevraagd een bekwaam voor een geruimen tijd werk, bij JOHs. OVERWEEL, Mr. Metselaar te Nieuwe Tonge. 2808 Uit 760 mud EIGENHEIMERS, die ik in 1908 nieuw heb geteeld in klei grond, liet ik uitzoeken 300 rnud echte Blauwkoppen. Ik liet die aardappelen doorsnijden en opnieuw zetten. Van de uitkomst zijn poters te koop bij P. LCIJENMJK 2864 Ie den Bommel. aan de schrijver van den ongeteekenden briel, om zich onder stipte geheimhou ding aan mij bekend te maken. Nog eensvan stipte geheimhouding kan'U verzekerd zijn. 2846 Middelharnis. AC. SSOVM. aan mijne geachte Begunstigers voor bet sinds 25 jaar genoten vertrouwen, hopende dit door goedkoop en soliede werk te leveren steeds waardig te blijven. Ter herdenking ontvangt elke kooper die 14, 15, 16, 17 Augustus één of meer gulden besteed een prachtige Aschbak met iucii'ersstandaard cadeau. Na deze 4 dagen worden er beslist geen meer uitgegeven. Rrattensteeg in de Weste Wagenstraat Anno imu. Den g-ebruikers onzer alleen Oprechte Haarlemmerolie maken wij er op attent, dat deze, buiten de bekende verkoopers, nu ook verkrijgbaar is aan onderstaande adressen: O - a rn mV 1 =3 1™PR .2 d f V -s 4 2 M 3 w Hier in de koude buitenlucht stijgt hem de ge bruikte drank, waaraan zijn lichaam in 't geheel niet gewend is, naar 't hoofd en doet hem duizelen. Meer dan eens struikelt hij over zijn eigen voeten, terwijl de verwarring in zijn hersenen steeds grooter wordt. Dit ééne alleen blijft hem klaar voor oogen staan: Hij wil naar 'tstation, hij moet den chef spreken. Maar zijn gang wordt steeds onvaster. Reeds moest hij zich tot tweemaal toe aan een lantaarnpaal vasthouden, om niet te vallen. Met moeite kan hij zich den weg nog herinneren, dien hij volgen moet. De zeer weinigen, die zich op straat bevinden, hebben of geen erg in hem of zien even rond naar politie, om dan hoofdschuddend hun weg te vervolgen. Zoo komt hij op de gracht. Hij heelt nog zooveel besef, dat hij weet, de brug over te moeten. Maar daar aangekomen, overvalt hem een nieuwe duizelinghij stapt miséén-schreeuw; één plons en het in beroering gebrachte water krin gelt zich boven het lichaam van den ongelukkige, die erin stortte. Twee, drie voorbijgangers hebben gezien en ge hoord. Zij schieten toe, maken alarm weldra is men aan 't dreggen, doch eerst na een goed half uur wordt het lichaam opgehaald. De drenkeling wordt in een apotheek binnen gebracht. Daar worden alle pogingen aangewend, om de levensgeesten op te wekken tevergeefsze zijn voorgoed geweken. Uit een paar brieven in zijn zak kent men zijn adres. De politie, weldra aanwezig, gaat naar zijn woning om zijn vrouw op het ontzettende nieuws voor te bereiden. Een uur later wordt het ontzielde lichaam de echtelijke woning binnengebracht. "Vier dagen later had de begrafenis plaats.' De smart der arme, jonge weduwe, was onbe schrijfelijk. In de eerste dagen, weken, was ze voor troostwoorden onvatbaar. De verstoring, de vernietiging van haar echtelijk geluk was te wreed. Haar trouwe Vader in de hemelen verliet echter zijn kind niet. Langzaam leerde Hij haar de zoo moeielijke les der berusting. En toen ze eindelijk, ook lichamelijk den verpletterenden slag wat te boven was, zocht en vond ze wegen, om haar eigen leed te dragen door het lijden van anderen te verzachten. De graaf is opgewekt en heeft het zieken huis reeds verlaten. Hij verkeert in uit stekenden toestand. Oude Tonge, 6 Aug. Granen. Tarwe per 100 kilo f14,a 14,50. Haver per 100 kilo f 9,— a 9,50. Aardapp. f 1,70 a 1,75. Karwei f 14,25 a 14,75. Kogge f 9,75 a 10,—. Ajuin f 1,50 a 1.G0. Boon en f 10.75 a 11.perHl. Boter per kilo 10,70. Eieren per stuk 4 oent. Botterdam, 9 Aug. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 195 vette Runderen, magere Runderen, 250 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 2093 Schapen en Lammeren, 551 Varkens, Biggen, 0 Bokken of Gelten. Koeien en Ossen van f 0,30 tot 0,87. Stieren Vette Kalveren Schapen Lammeren Varkens Lichte (v. export) 0,29 0,35 0,19 0,26 0,24 0,21 0,31. 0,41. 0,23. 0,28. 0,27. 0,22. Alles per kilo. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kilo f 13,a 14,75. Haver per 100 kilo f9,75 a 10, Aardappelen. Eigenheimers f 1,50 a 1.70. Brielsehe Kralen f 2,50 a 3, Geldersche kralen f 1,20 a 1,80. Veel aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsohe f4,10 a 4,40. Overmaosche f 4,60 a 4,80 per 100 stuks. Botterdam, 10 Aug. Vee. Aangevoerd 40 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, magere Runderen, 647 vette Runderen, 210 vette Kalveren, 227 nuehtere Kalveren, 247 Graskalveren, 4 Sokapen of Lammeren, 137 Varkeus, 0 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,32 tot f 0,36. Stieren 0,27 0,33. Kalveren 0,35 0,42 PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 155 a 260 Kalfkoeien f 160 a 275 Stieren 120 a 235 Pinken 50 a 115 Graskalv. 18 a 33 Vaarzen 90 a 160 Paarden 45 a 180 Slacktpaarden 65 a 165 Fok nuchtere Kalveren f 12,a 15,50, Slacht Biggen per week 8.— a 11,—. 8,— a 16,—. 1,30 a 1,60. Handel traag. Boter. Aangevoerd 94 vaten 37 240 stukken a '/j kilo. Prijzenle kwal. 52, 2e kwal. 50, 3e kwal. 47 et. Voor stukken werd besteed a kilo 67'/, a 72'/, et. Eieren. Aangevoerd 47700 stuks. Kippeneieren f 3,40 a 4,55 per 100 stuks. Eendeneieren 4,45 a 4.80 100 Ganzeneieren 0,a 0,100 Kalkoeneieren 8,a 0,— 100 Ondertrouwd 2803 P. J. GROENENDIJK en L. A. MEIJER. sommelsdijk, nan Middelharnis, d V. T. Schelleman, Hotel, Station Sluiskil. T. M. Hamelink, Hotel Hengstdijk. Z L. C. de Bat, Hotel, Molenburgstraat 249, Rozendaal. I. Warnier, Hotel, Te Hulst. Z.Ti. H. Bouwens, Cafehuishouder, Molenpad, Raauisdonk. W. van Beers, Caféhouder, aan de Haven, Waalwijk. K. Aarts, Hotel //De Beurs// Oosterhout. N.B. A. Aarts, Cafehuis, Te Beek bij Breda. V. A, Bakker, Hotel, Tramstation, Sneek. Y.L. G. P. Struikesma, Hoiel //De Prins// Sneekerstraat, Bolsward. M. van Jersel, Herberg, Bosscheweg, Tilburg. N.B. P. van Dongen, Cafe //Rustuit//, 's Gravenmoer. N.B. Jac. Panten, Hotel, Villanovaheuvel, Tilburg. N.B. J. C. A. Zeinslra, Cafe, Martelaarsgracht 11, Amsterdam. L. B. Henneman, Hotel, Heemskerk. N.H. C. Oom es, Hotel //Spoorzicht,// Schagen. N.H. J. W. W. van der Steen, Bierhuis, Lammermarkt te Leiden. J. J. L. Kramers, Hotel, Delftschevaart No. 8, Rotterdam. J. van Berkel, Herberg, Cappucijustr. Tilburg. N.B. J. de Ruiter, Herberg, Oudkarspel. Z.H. J. van Leeuwen, Bierhandel, Stompwijk. Z.H. S. Lakenman, Cafe met winkel, Koemarkt 79, Purmerend. P. K. Minnebo, Cafe //de Willem Barends,// Charlois, Rotterdam. M. de Jong, Hotel, Spieringhorm, gem. Sloten, bij Amsterdam. D. van Schagen, Bierhuis, Noorderkade E 18, Alkmaar. G. Stuitje, Cafe en Scheepsbevrachter, Zuiderhaven, Groningen, H. Haitema, Cale, Zuidlaren Pr. Drenthe. T. H. Tosch, Herberg, Onderbnrum, Visvliet. T. Berijsma, Hotel, Oostendijk, Sneek, Friesland. J. de Vries, Cafe //De Ster// Roodeschool, Prov. Groningen. I. Brakman, Drogistwinkel, Axel Zeel. S. Ilamelijnck, winkel, Westkade, Sas van Gent. S. O. de Vries, winkel, Heerengracht, Terneuzen. Chr. de Moercolne, winkel Westdorpe, Zeelandia. D. C. Wolfert, Winkel, Nieuwstraat, Axel. Zeeland. E. Hamlijn, Winkel, Sas van Gent Zeel. F. M. Hamelink, Herberg en Barbier, Hensdijk. Z.L. T. Woutswinkel, Zuidmolenstraat 215, Bergen op Zoom. T. H. Jansen, Winkel, Sint Jozefstr. 244, Bergen op Zoom. B. Roem-Kerstens, Winkel, Antwerpschestr Bergen op Zoom. W. A. Mertens, Winkel, Buitenbuurstr. Bergen op Zoom. Wed. A. Nelemans, Winkel, Lage Zwaluwe. N.B. A. Vissers-van Aalst, Winkel, Raamsdonkveer. I. H. Merkx en Zoon, Winkel, Raamsdonkveer. G. Kloppenburg, Winkel, bij de Kaasmarkt te Hoorn. N.H. N. Nollen-de Gouw, Winkel op Dreef te Made. N.B. P. Leestermans, Barbier, Raamsdonkveer. N.B. T. H. Ligtvoet, Winkel bij de K. K. Kerk, Waspik. N.B. M. van Bavel, Winkel, Waspik. N.B. J. Visser, Winkel, Wilhelminastr. Ginneken bij Breda. A. Hartog Bz, Winkel, Statioustr. 58, Zaandam. J. Assenberg, Winkel, Duinpad, Zaandam. A. Steenbergen, Winkel, N. Hoogendijk 75, Breda. J. van Berkel Cozijn, Winkel, Vrenasiugel 45, Breda. J. W. de Jong, Winkel, Parrega, Friesland. A M. vati der Boom, Drogist, Wilhelminastr. Ginneken. Wed Van Haaien-Van Hoef. Winkel, Nieuwstr. Oirschot.. N.B. G. van der Heiden-Adams, Winkel, Kerkeind, Boxtel N.B. J, Vogels, Drogistwinkel, Oirschot. N.B. L. v. d. Berg, Winkel, Sassenheim. Z.H. Wed. A. Mulder-de Vries, Hotel, Wormerveer. N.H. H. Kuldenhaven, Hotel, Sloterstraatweg, gem. Sloten. G. Gestel-Donders, Koperslager, ICorvelscheweg, Tilburg. Wed. N. Buik, Winkel, Waartstr. 4-2, Leiden. C. van Raak, Hotel, Esbeek. N.B. A. H. de Rooij, Hotel, Te riel. N.B. H. W. de Brouwer, Herbergier, Dussen. N.B. J. Beezemswinkel, Gilzen. N.B. J. V. de Kerkhof, Winkel, Prinseweg, Buitenhuis bij Breda. W. Oosterhout, Winkel, Hoeven. N.B. A. Suithoek, Cafehuis, Blaakschedijk. Z.H. M. J. Koens, Winkel, Vrouwstraat, Den Helder. N.H. A. de Jongh, Winkel, Goudswaard. Z.II. M. Willemsteiu, Winkel, Bareudrecht. Z.II. J. H. Reehorst, Hotel «-Zomer!ust,// Velzen. N.H. D. Jongeupier, Cafehuis, Legstr. 75, Den Helder. N.H. W. D. Bakker, Scheersalon, Westgracht 35, Den Helder. N.H. J. H. Reehorst, Prinshendrikstraat 71, IJmuiden. N.H. P. Zonneveld, Winkel, Piershil. Z.H. J. Tuk, Winkel, Klaaswaal. Z.H. H. Overweel, Winkel, Mijnslieerenland. Z.H. J. Kluithoft, Winkel, Mijnsheerenland. Z.H. Wed. A. Vermaat, Winkel, Nieuwstraat, Westmaas. Z.H. H. W. Kleinendorst, Barbier, Kerkstraat, Strijen. Z-H. N. van Uriel, Winkel, Alblasserdam. C. Vlot, Winkel E 4-2, Alblasserdam. C. H. J. Verdouw, Winkel en Mc Kleermaker, Leidschendam. J. van Leeuwen, Bierhandel, Stompwijk. Z H. J, Stuijt, Winkel, Torenburg, Alkmaar. Cornelis Burger, Winkel, Warmerliuizen. N.H. Chr. de Mul-Coene, winkel, Westdorpe. Z.L. G. van der Sloot, Winkel, Charlois gem. .Rotterdam. H. Wissink, Waterstoker, Paul Krugerlaan, Charlois. Wed Bikker, Winkel, Azolastr. Hilversum. If. Beuven, Winkel, Singelweg 68, Groningen. J. P. Wiersema, winkel, hoek Violenstr. Groningen. L. van Calcar, winkel, Jozeph Israëlstr. No. 8, Groningen. J. Mulder, winkel, Oosterweg 119, Groningen. M. de Vries, winkel, Mulderstr. Groningen. L, Poslma, Drogist, Hogezand. Prov. Groningen. L. van Straten, winkel, Lutjebroek. N.H. D. Tuljemmes, winkel, De Pasvert bij Groningen. H. Kerstbolt, Cafehuis, Sappemeer, Prov. Groningen. H. Boersma, Herberg, Vier verlaten, Prov. Groningen. M„ Batma Gz. w nkel, Grijpskerk, Friesland, H. Bolk, winkel, Enamatil, Prov. Groningen. H. Bouman, Cafehuis, jMartinushoek, Prov. Groningen. G. van Maren, winkel, Grijpskerk, Prov, Groningen. Gerard Baars, Cafehuis, Rijnpoort, Rhenen. G,L. Wed. I. de Paping, Hotel, Uithuizen. Prov. Groningen. G. Vos, winkel, Sintpankras. N.H. J. M. van Helvert-v. d. Darn, winkel, Oosterhout. H. J. Hiep, winkel, Veur bij Leidschedam. 2865 a 0,0 js O JMWf - li O 8 fad .n i-* o> 3 .e 362 De Machinist van de Staatsspoor. Feuilleton van »Maas- en Scheldebode.« 363

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3