ONS FEUILLETON. Binnenland. Buitenland. Plaatselijk fVleuws. Werh Oeniengjrï Hïeuws. Kerk en School. Telegrammen. Gedeputeerde Staten. Voor Gedeputeerde Staten van Zuidhol land is Maandag behandeld de zaak be treffende het niet-toelating van een raadslid. De heer E. H. de Ruiter, wethouder te Stad aan 't Haringvliet, had bij eene ver kiezing 86 stemmen op zich vereenigd, evenals een ander, die, als oudste in jaren, verkozen werd verklaard. De burgemeester, van oordeel, dat de kwestie over den ouder dom der candidaten eerst later te pas kwam, zond, behalve aan de gekozen verklaarden, ook aan den heer De Ruiter een afschrift van het proces-verbaal der verkiezing. Over het voorstel tot toelating van den heer De Ruiter staakten later de stemmen, zoodat het voorstel werd geacht tb zijn verworpen. De rapporteur, het lid van Ged. Staten jhr. De Geer, meende dat men hier niet te doen had met een geloofsbrief van den heer De Ruiter, daar volgens de wet het afschrift van het proces-verbaal der verkiezing den gekozen verklaarde tot geloofsbrief strekt Hier was de heer De Ruiter niet gekozen verklaard en was hem ten onrechte een afschrift toegezonden. Een niet-ontvankelijk- verklaring zou hier het gevolg moeten zijn. Inlusschen was ook een bezwaar inge komen tegen de geldigheid van de verkiezing zelve, zoodat in een volgende vergadering van Gedeputeerde Staten deze zaak au fond zal worden behandeld. Smedenpatroons. De bond van Smeden-Patroons in Neder land, houdt zijn zesde jaarlijksche algemeene vergadering op Donderdag 19 Augustus a.s. te Arnhem. Uit het jaarverslag blijkt, dat hij in Ne derland 71 afdeelingen gevestigd heeft en 1583 leden telt. De bond sluit met zijn leden contracten om leerlingen in het smids vak op te leiden, echter kan hij op dit oogenblik daar niet mede voortgaan, omdat van Rijks wege nog geen subsidie voor dit doel aan den bond is toegekomen. Ons feuilleton is ten einde. Wij twijfelen niet of velen, zoo niet alle lezers, hebben dit boeiende stuk be waard en opgeborgen. Wie deze nu tot een net' boekdeel wil ingebonden hebben zende het ons toe en voor slechts 40 cent is het netjes gebonden. Alleen de groote boeveelheden te gelijk kan ons dit lage prijsje doen noteeren, waarom we beleefd ver zoeken, die het wil laten inbinden, het ons nu te zenden. Isoniinelsdijk. W. BOEKHOVEN, Zeppelin, Zeppelin boven alfes. In het naburige Duitschland spreekt men op dit oogenblik slechts over twee zaken, namelijk over belastingen en over Zeppelin. Duitschland noemt in de laatste dagen niet zonder trots zijn naam. En daar is reden voor. Kunststukken van hooge luchtvaart zijn door hem weer uitgevoerd, 't Was de vorige week, Zaterdag, heel vroeg in den morgen, dat de grijze, sympathieke graaf Zeppelin de Frie- drichshaven opsteeg, om naar Erankfort n.M. te „vareü", waar, zooale men weet thans een internationale luchtvaart-ten toonstelling wordt gehouden. Aanvankelijk ging het goed mot het weer. Maar spoedig kwamen de rogen en onweersbuien opzetten, maar deze beletten niet, dat Zeppelin op den be paalden tjjd te Erankfort landde. Heel de stad stond op stelten. Ue schooljeugd dacht aan geen sommen de dienstmeisjes aan geen boodschappen de dokter aan geen spreekuuriedereen wilde bij de landing van dezen „Koning der lucht" tegenwoordig zjjn. Men leefde op de daken. Onafgebro ken keek men naar de wolken en ein delijk klonk het uit duizenden monden, meer of minder hoorbaar: „Hij komt, hij komt, zie daar die witte stip, dat is bij." De landing slaagde uitnemendde ontvangst was schitterend. Maandag j.l. zou de tocht verder gaan en wel naar Keulen, waar het lucht- vaartschip aan de militaire autoriteiten zou worden afgeleverd Ook nu ging het met het weer aan- vandelijk wel. Maar tegen den middag begonnen de zware stormen le loeien, waartegen Zeppelin hoog in de lucht moest opvaren. Hij stuurde het tot Olohlenz, tot Re- magen, dicht bij het Zevengebergte, maar daar moest de zware, niet gemakkelijke kamp worden opgegeven. De energieke luchtkapitein wendde daarom het roer en nu ging het met groote snelheid naar Frankfort terug, waar hjj als in een veilige haven landde. Hoewel hij dus niet slaagde Keulen te bereiken, was deze tocht en terug tocht, temidden der geweldige stormen, een kunststuk, een heldenstuk, dat de grijze luchtmail volbracht. Dinsdag zou hij weer opgaan, maar nauwelijks was hij hoven op de baren der lucht, of een achterschroef geraakte ge heel onklaar en viel dan ook van boven naar beneden. De reis kon derhalve niet voortgezet. Maar dit ongeluk belette niet, dat het luchtschip op behoorlijke wijze wist te ankeren, oiu behoorlijk nagezien en ge repareerd te wórden. Zeppelin's moed en humeur vermin derde onder dezen tegenslag niet. Scheu ren bij een auto niet de banden, loopt een spoorwagen niet heet, of krijgt een stoomschip nooit een gebrek aan de machine Gisteren, Donderdagmorgen vroeg, vaarde Zeppelin bij vernieuwing op, om in den besten toestand Keulen tet be reiken, waar zijn ontvangst zeer glorieus is geweesk Men juichte hem luide, luide toe. Gaarne brengen wij a.an Zeppeiin onze hulde als „Koning der lucht». Haar wij vergelen daarbij niet, dat God het is, die hem do gaven schenkt om te doen, wat hij thans doet. Eenmaal stelde God don menseh tot koning der aarde. Dat koninkrijk hebben wij door de zonde verloren. Slechts de overblijfselen daarvan bleven. Maar als die naschijn des Konings schap al zoo schoon, zoo bewonderens- waard is, wat zal 't dan zijd, als de menseh weer eens met de weder komst van Christus, die alle dingen nieuw zai maken, in het Koninkrijk za! zijn hersteld Daarvan kunnen wij slechts in af- wachtig stamele n - Niet benijdenswaard. De Czaar aller Russon, de machtige Keizer van het groote Rijk, is tegeu woordig op reis en legt bij Frankrijk, Engeland en Duitschland bezoeken af. Maar hoe Van een blijde inkomst in de hoofdsteden is geen sprake. V erder dan een of andere havenplaats komt Z. M. niet. Tenminste zoo is het in Frankrijk en Engeland. In deze beide landen heeft men ditmaal nit de volkskringen woorden van woede en verguizing tegen den Czaar aller Russen gehoord. Zelfs is zijn komst zoowel in de Fran- sche als in de Engelsche Kamers door de revolutionair gezinde heereu veroor deeld. De heeren rekenen met de moeilijk heden, waarin Czaar Nicolaas, evenals zoo menige andere Vorst, ten opzichte van zjjn land en volk verkeert, in het geheel niet. Benijdenswaardig is zijn positie alles behalve. Men leze maar eans, welke voorzorgen ter zijner bewaking moeten worden genomen, zoowel thnis als op reis. Gedurende zijn verblijf te Cowes, op de Engelsche kust, moest op uitgebreide schaal voor zijn verblijf worden gezorgd dag en nacht werd zijn schip door ge wapende booten omgeven, talrijke politie agenten waren aanwezig om te bespieden alles wat er om Z. M, heen gebeurde. Aan vriendschapsbetuigingen ontbreekt het natuurlijk ook niet. Vooral de ver houding met den Koning van Enge land laat niets te wenschen over. Verschillende Engelsche bladen, maar niet allen, hebben hartelijke welkomst- artikelen. Bedriegen wij ons niet, dan genieten op 't oogenblik de Russische matrozen het meest van die vriendschap. Te Cowes zijn zij welkome gasten en verbroederen zij zich met hun Engelsche kameraden ot „collega's" zooals in onzen tijd gebruikelijk is te zeggen Soiutnelstlijk.* Naar men ons mede- deeld is den WelEd. Heer Mr. A. Mijs, benoemd tot Notaris te Rotterdam. Zondagmiddag, precies op denzelfden datum en denzelfden dag, als zijn vader, en naar de familie beweert in denzelfden ouderdom overleed alhier onze oude nacht waker, doodgraver enz. Stoffel van Broeke in den ouderdom van 76 jaar. Voor een tweetal jaren ruim, door het bestuur der gemeente gepensioneerd heeft hij slechts kort van de hem geschonken rust mogen profiteereneen langdurende ziekte sleepte hem ten grave. Jaren aaneen deed hij zijn nachtelijke rondte in ons dorp en in de dertig jaren van trouwe plichtsbetrachting heeft hij slechts in al dien tijd een nacht verzuimd, door dien afwezig. Nimmer verzuimde hij door ziekte, wat wel zeldzaam mag genoemd worden. Van Broeke is niet meer én met hem is het geheele geslacht der Van Broeke's uitgestorvenVergeten echter wordt de naam Van Broeke door al wat Sommels- dijker heet, nooit. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Donderdag den 12 Augustus a.s. des namiddags ten 7 ure. Middclharnis. Vrijdag schrokken de paarden van Gebr. Gideön welke bespan nen waren voor een voer hooi zoodanig van den tram, dat zij met voer en al in de sloot terecht kwamen. Na veel moeite en inspanning mocht het eindelijk gelukken, paarden en wagen op de kant te krijgeD. Maandag kwam een schipper achter de kaai de vrouw van G. W. tegen, tikte haar uit aardigheid op de schouder, welk dit gevolg had, dat de vrouw (zeker door den schrik) bewusteloos ineen zakte. Geluk kig kwam zij weer spoedig bij. Wat men al zoo overkomen kan. Maandagavond gingen eenige heeren uit Sommelsdijk, door de warmte aangespoord eens baden in de tramhaven alhier. Doch dat schijnt daar verboden te zijn, althans den Opzichter daar woonachtig, verbood bet de heeren, en verzocht hun dadelijk er uit te gaan. Doch 't scheen dat zij daar niet vlug genoeg gehoor aangaven, want genoemde heer nam van ieder een pantalon mee. Dit scheen de zwemmers toen zij uit het water kwamen niet aan te staan en eischten hun pantalon terug, welke zij niet eerder kregen, dan nadat vij om de rijks politie gezonden hadden, door welks tusschen komst zij hun kleedingstukken terug kregen. Wie vaii deze partij 't meeste recht heeft, zal zeker wel onderzocht worden. Stad aan 't Haringvliet. Toen de 14-j. C. de J. aan 't paardrijden was, werd het dier gejaagd, zoodat het in galop sloeg Na een eiudweegs gehold te hebben werd het eindelijk tot staan gebracht. Een kind van W. J. Hoedemans viel in de Molendijksche Kreek. Met natte kleederen en een schrik kwam het kind vrij. Tot ambtenaar ter secretarie is met ingang van 16 Augustus a.s. benoemd, de heer A. Wagner, thans als volontair alhier werkzaam, die voor gedane diensten een gratificatie van f 400,werd toegekend. De heer D. A. Landheer is niet als lid van den Raad toegelaten. Den milicien-verlofganger J. van Biert is toegestaan om inplaats van 24 Aug. a.s. den 11 Augustus voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen te komen. Tot leden der Commissie voor onder zoek der rekening van het Algem. Arm bestuur over 1908, zijn benoemd de heeren A. J. Braber en I.. Scherpenisse. Door den gemeenteraad is besloten den plaatselijken geneesheer voor kosten van eene bij zijne woning gelegde wel, een bedrag van f33,te vergoeden. Den Bommel. Door Eliza Berkhoff is Donderdag jl. een aardappelstruik gerooid, waar niet minder dan 107 groote en kleine aardappelen aanhingen. De zoon van A. S. had het onge luk met zijn fiets zoodanig te vallen, dat het rijwiel op twee plaatsen brak, Wonder boven wonder bracht hij hel er goed af, want hij reed juist van een nogal steile hoogte. Het dochtertje van v Z. viel al spe lende in een sloot. Op haar hulpgeschrei kwamen er eenigen opdagen, die haar uit de benarde positie redden. Met den schrik en een nat pak kwam zij aldus vrij. J. G. die in de haven om een emmer water was geweest, kwam, terwijl bij de emmer oplichte, zoodanig tegen den grond te vallen, dat hij -*2ich nogal ernstig aan zijn knie bezeerde. Het paard van den landbouwer J. K. van onder deze gemeente, dat bij de tram halte was vastgezet, werd toen de tram floot zoó wild, dat het zich losrukte en met de wagen aan den haal ging. De land bouwer wist hem echter nog intijds te grijpen daar er anders waarschijnlijk onge lukken hadden plaats gehad. Naar men ons uit goede bron mede deelde, is het onlangs opgerichte fanfare korps ontbonden, daar er gebrek was aan animo. Oude Tonge. Den 11 dezer zullen de verlofgangers E. v. Loon en L. v. d. Bo gaard voor herb. oef. naar hun garnizoen vertrekken. Nieuwe Tonge. Donderdagmiddag had den bakker L. d. B., aan den Herkingschedijk zijnde, het ongeluk dat zijn hit struikelde waardoor zijn kar met brood omviel. Met eenige averij aan de kar liep het af. Donderdagavond zou S. H. een voertje hooi gaan halen, waarvoor hij paard en wagen van zijn baas mocht gebruiken. Het kwam echter niet erg goed uit, want het kwam in de sloot terecht. Met een span paarden van den landbouwer C. d. H. v. D., werd het paard uit de sloot gehaald. Vrijdagmorgen ontstond er een begin van brand bij L. H. door het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer, het behangsel en het doek daar achter was al lustig aan het brandeD, toen het werd ont dekt. Vrijdagmiddag kwam een schijnbaar fatsoenlijk uitziend persoon langs de wagen makerij van A. J, V., hij keerde terug en kwam de werkplaats binnen, vragende of hij een knecht kon gebruiken, want hij kwam uit Gelderland en daar was de armoede door de slechte hooioogst zoo groot, dat alles compleet stil lag, hij wist echter netjes het medelijden op te wekken, en deed zich te goed met koffie en boterhammen. Naar afloop daarvan ging hij vertellen, dat hij naar Antwerpen wilde om werk le zoeken, maar geen reisgeld had, ook daar werd hij een weinig in gesteund, en 400 ging de wagenmakersknecht welgemoed de deur uit. Op den Molendijk gekomen, ging hij bij de schoenmaker P. K. aan en vroeg ook daar of hij een knecht kon gebruiken, daar hij zonder werk was, hier liép het evenwel niet zoo goed af, waarom hij het maar raad zaam achtte de gemeente te verlaten. Zondagmorgen zou de zoon van J. K. een paard uit de weide halen, in het dorp gekomen kwam iemand aanrijden die de aardigheid had (naar men zegt) het paard een klap met de zweep te geven, al vlug viel de jongen van het paard, waardoor hij een wond aan het hoofd kreeg, waarvoor ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Terwijl de zoon van J. de aan het rogge snijden was, kwetste hij met een aar zoodanig zijn oog dat geneeskundige hulp noodig was. Aan de lotiDg voor de Nat. Mililie zulleD dit jaar uit deze gemeente deelnemen: Laurens Breur, Jan Cornelis Bruggeman, Gerrit Camphens, Simon Johannis van Driel, Hubeit van Es, Marinus de Gast, Arij Holle man. Bastiaan Holster, Joost de Jong, Korstiaan de Jong, Jacob Knops, Diugeman Meii sant, Barend van Noord, Jan van den f'udvn, Daniel Johannes Tijl, Abraham van der Velde, Auihonie Johannes Verolme en Johat nis Verweij. Dirkslaitd. Werd onlangs gemeld, dat men in Ouddorp witte musschen gezien had alhier heeft men een witte spreeuw waar genomen wal ook zeker niet alledaags is. Nabij deze gemeente is weder bij een volwassene een geval van roodvonk voorge komen. Ook heerscht in eetf erge mate onder de kinderen den hoest, waardoor die kleinen ontzettend lijden. Ouddoi-p. Zondagnacht ontlaste zich boven onze gemeente een zwaar onweder gepaard gaande met hagel. Bij den arbeider J. Verduin sloeg de bliksem in een aan grenzende schuurtje zijner woning alwaar een geit doodelijk werd getroffen, verder ging de bliksem door de deur van het woon huis welke werd versplintert. Nabij het tramstation sloeg de bliksem nog in een boom en trof nog enkele tele foonpalen. Bij J. de Bout sloeg de bliksem jn de schuur, zonder brand te veroorzaken. P. V. had Maandagmorgen het on geluk in aanraking te komen met een in werking zijnde motor, waardoor hij zeer ernstig aan zijn oog werd getroffen. Woensdag 11 Aug. afslag telkens's avond 6 uur in hat logement van Frans Troost te Stellendam van een ruipi goed onderhouden Woon- en Winkelhuis mei schuur en tuin op den beslen s!and aan den Dorpsweg te Stellendam, in twee perceelen en ma9sa. No taris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 12 Aug. 1909 's vm. 10 uur van 7 paarden, 31 stuks hoornvee, 3 schapen, 1 vet varken, landbouwwerktuigen, melkgercedschappen en meubilaire goederen ten verzoeke en op de bouwhoeve van dhr. Z. Vreeswijk, landbouwer te Oude Tonge. Notarissen P. A. VAN BUU11EN te Middel- harnis en J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Op Vrijdag 20 Augustus 1909, dos namiddag8 2 uur ter herberge van Wed. David Roodzan* te Middelharjiis, van aardappelen in den Van Pallandtspolder te Middelharuis, voor den heer A. A. Mijs te Sommelsdijk. Notaris VAN BUU- REN. Zaterdag 21 Augustus inzet en op Zaterdag 28 Augustus, afslag, 's avond 6 uur, in het loge ment van Akerslioek te Ouddorp van 2.6850 hectare Bouw- en Weiland in den Zwarten Hoek, nahij den Groenenweg, in den polder West-Nieuwland te Ouddorp, in 3 perceelen en Combinatie, verhuurd tot. en met 1911 a i 220 'sjaars. Notaris VAN SCHOUWEN. Magazijn Van Zwol, Botersloot Rotterdam. Jl. week werd het magazijn Van Zwol iD Haarden, Kachels, For nuizen etc. etc. sedert jaren gevestigd Botersloot 121, na een groote verbou wing, heropend. Magazijn Van Zwol is een oude be kende in de Kachelwereld, vindt zijn cliënten over het halve Nederland en daarbuiten en het is dan geen wonder dat deze firma niet meer zich kan behel pen met de ouderwetsch gebouwde win kel, die al lang te klein was. Thans is deze zaak een praohtstuk. Hoog, ruim en alles eleetrisch verlicht, geeft deze zaak een keurigen aanblik. Brandkasten, insluithaarden, fornuizen of aangekleede juffrouws, huishoudelijke artikelen, enz. in grooten getale aanwezig, kunnen in een oogopslag worden gezien en bekeken. Bovendien is nu aan de zaak een speciale inrichting voor vernikkelen verbonden, waardoor het productievermo gen nog is vergroot. Heeft de Heer Van Zwol zoovele jaren getoond dat hij, als specialiteit, de man is om iets goeds voor weinig geld te leveren, thans zeker zal ieder die aan een haard behoette heeft, in eigen belang goed doen, dit magazijn eerst te bezoeken. Zie verder advertentie in dit nummer. Hevige brand te Raamsdonkveer. Men meldt ons Dicht bij het keizersveer, overgang van den nieuwen Maasmond, ligt het welvarende dorp Raamsdonkveer, tot 1843 een uithoek van Raamsdonk, nu met zijn 4000 zielen feitelijk het hoofd dorp der gemeente. Dat dorp is thans gedeeltelijk een ruïne. Zondagavond na een zeer warmen dag kwam er een zware onweersbui opzetten, en reeds bij een der eerste slagen sloegen de vlammen uit het dak der boerderij van A. de Bruyn, aan de Smitsstraat. Het huis stond dadelijk in lichtelaaie. Na eenige oogenblikken sloeg de vlam over op een daarnaast staand huis eu wel tegen den hevigen wind in. En het bleet noodweer. Niemand kon aan redden denken. Weer gingen de vlammen op een naastbijzijnd pand over. Alle waren met riet gedekt, vandaar de groote uit breiding van den brand, De huizen van P. IT. Kommers, M. Konings, de leer looierij van H. van Dongen, de huizen van do wed. Knaag, de wed. Derijer, de leerlooierij van De Bont, enz., kortom de gansche Smitsstraat ging in de vlam men op, behalve de smidse van den Zuidkant om de huizen van de firma Simonis de Kok tot v. Dongen. Wat met pannen gedi kt was, bleef over het algemeen behouden wat met riet was gedekt, ging in vlammen op. Totaal verbrandden er 22 woningen met 41 gezinnen. De ramp is verschrikkelijk wel was er veel verzekerd, maar veel ook niet. Er verbranden 0.9. 12 boerderijen en ook het hotel De Witce Leeuw. Aau blusschen viel feitelijk niet te den kon. Toch deden de brandspuitgasten wat zij kondenzij vermochten alleen het eerste huis, dat mat pannen gedekt was, te behouden en daarmede den voort gang van het vuur te etuiten. Ook de hooipers van v. Dongen bleef behouden, dank zij hot krachtdadige op treden der militairen van Geertruiden- berg. Menschenlevens zijn er niet te betreu ren, hoewel de brand zich zeer snel uitbreidde eu de vuurgloed ontzettend was. Een veulen en twee kalveren kwa men in de vlammen om. Te midder nacht was men het vuur meester. Thans Maandagmorgen, is alles één rookende en smeulende puinhoop over een opper vlakte van ruim een halve hectare. De schade wordt op ruim 2 ton geschat, maar is uit den aard der zaak nog niet te bepalen. Honderden stroomen per fiets, per rijtuig of te voet toe om de ruïne in oogenschouw te nemen. Op het terrein wordt met toestemming van den burge meester gecollecteerd voor hen, die niet verzekerd waren. Zooeven vernemen wij, dat ook een vrouw door deu bliksem is getroffen en gedeeltelijk verschroeid, maar niet gedood. De dakloozen zijn voor het meeren- deel in het R. K. gasthuis onderdak gebracht en worden er liefderijk verzorgd. De Smitsstraat was geen fraaie straat en zal bij herbouw zeker bijdragen tot meer sierlijkheid van het mooie dorp. Intusschen blijft de dag van 8 Aug. een dag van zwaren ramp voor de getroffen gemeente. („N. R. Ct.") Treurig Vrijdagmiddag had mejuffrouw de K., echlgenoote van den concierge der ambachts school te Doetinchem, het ongeluk bij het schoonmaken van dit gebouw van de trap te storten. In bewusteloozen toestand opgenomen en naar huis vervoerd, is de ongulukkige vrouw in den afgeloopen nacht, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, aan de gevolgen over leden. (//N. R. Cu/) De cholera-patiënt is hersteld uit de quarantaine-inrichting nabij Pootersbaven in den Nieuwen Waterweg ont slagen. De uitwerpselen werden nog onderzocht doch bevatten geen cholerakiemen meer. Aan groot geva.ar ontsnapt. Uit Elburg wordt aan de Zw. Ct.// ge meld Vrijdagavond is de tram, welke om onge veer 12 uur uit Nunspeet alhier aankomt, aan een groot gevaar ontsnapt. Door baldadi ge handen waren op de rails bij de kromming nabij de brug op de Bleekstraat eenige ijzeren staven gelegd mei het doel hoogstwaarschijnlijk om de locomoiief te doen ontsporen, waar door deze in Ue Beek had moeten storten. Toen het opzet blijkbaar om hallelf niet geluk te, is dit herhaald om twaalf uur en is het aan hel lijdig sloppen van den machinist te danken, dal het schandelijke opzet geen ernstige gevolgen heeft gehad. Gemeene sujetten. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd er in de Willemstraat te Heerlen inge broken, terwijl de man op de mijn werkte en de vrouw te bed lag. De dieren mishan delden de vrouw, bonden haar vast en ont vreemden toen een som gelds van ongeveer 80 gulden, de daders hadden zich toegang weten te verschaffen door een venster. De ge- meentepoltie van Heerlen doet een streng onderzoek naar de twee daders. Men is hen echter nog niet op het spoor. SOMMELSDIJK.* Aanstaande Donderdagmor gen te 11.30 ure zal alhier door Ds. Keuzekamp in de Ned. Herv. Kerk een huwelijksinzegening worden gehouden. STAD AAN 'T HARINGVLIET., Onze vroe gere dorpsgenoot de heer B. Landheer, slaagde de vorige week voor examen hoofdakte. DIRKSLAND. De heer Kaat uit Haarlem heeft zijne benoeming als onderwijzer aan de Chr. Sohool alhier aangenomen. MELISSANT. Tot Iloofdonderwjjzer aan de met 1 Nov. te openen Sohool met den Bjjbel alhier, is benoemd den heer J. v. d. Wal, hoofd der school te Oudelande (Z.), welke deze be noeming ook heeft aangenomen. Zeppelin leeft BERLIJN, 9 Augustus Zeppelin is ge zond en wel. Met groote vreugde zal deze tijding, die het bericht van Zeppelin's dood te niet doet, wel door een ieder vernomen worden. FRANKFORT A/D. MAIN, '9 Aug, (Part.) De Frankfurter Zeitung, zoomede de andere bladen, deelen mede, dat graaf Zeppelin zich wel bevindt en dat het doods bericht onzin is.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2