Ingezonden Stukken. Verkooping-en. Visscherij. Posterijen. Gemengd Nieuws. ISoeh beoordeel i ii$. Burgerlijke Stand Bierk en School. Ncheeii§lüdingen. De wijze, waarop de Algemeene Paarden- en Veeverzekering Maat schappij te 's Gravenbage (opgericht Zwolle), Directeur LINTHOUT, de schade van mijn gestorven paard geregeld heeft, geeft mij aanleiding, alsook wegens hare billijke verzeke ringsconditiën, deze onderneming aan te bevelen. Agent de Heer JOH. SCHEEPERS P SCHEEPERS. IIAIklSEllIGIil» aan den Heer J. HANS, Diergaardelaan 28a voor het leveren van een goed passend kunstgebit. 2861 Een bekwaam METSELAARSKNECHT gevraagd door VAN DER WELLE, Terstond gevraagd een bekwaam Metselaarsk necht voor een geruimen tijd werk, bij JOHs. O VER WEEL, Mr. Metselaar te Nieuwe Tonge. 2858 Tegen November a.s. gevraagd in een klein gezin (een persoon) een HUISHOUDSTER, van middelbare leeftijd. P. G. Bekendheid om in een winkel be hulpzaam te zijn strekt tot aanbeveling. Goede getuigschriften. AdresNo. 2845, Bureau van dit blad. De Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland roepen bij deze op de onbekende belanghebbenden, om zoo zij dit noodig achten, te verschijnen in de openbare verga dering van hun College, welke zal gehouden worden in het gebouw van het Provinciaal Bestuur, Korte Voor straat alhier, op Maandag den 9 Augustus 1909, des namiddags ten 2 !/2 ure, en waarin verslag zal worden uitgebracht inzake de bezwaren van den Heer E. H. de Ruiter tegen zijne niet-toelating ais lid van den Raad der gemeente Stad aan 't Haringvliet. Eventueel noodig geachte memoriën en bewijsstukken kunnen aan hun college worden ingezonden vóór 6 Augustus a.s. Tot en met dien datum liggen de terzake betrekkelijke stukken iederen werkdag van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 ure, ter inzage aan het Gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier. s'-Gravenhage, den 3 Augustus 1909. De Gedeputeerde Staten voornoemd, 2860 KRAP, Lo. Voorzitter. L. E. M. VAN FISENNE Lo. Griflier. schen gezien. Ook deze zullen door de landbouwers wel als witte raven beschouwd wordeD. Spijkcnisse. De loting voor de Natio nale Militie zal 19 Augustus plaats hebben 2i jongelingen moeten er aau deelnemen. Maandagavond was de kerkeraad der Herv. gemeente alhier op de consistorie kamer tot de gewone maandelijksche telling der gecollecteerde gelden, toen men tot de ontdekking kwam dat al het zilvergeld uit de verschillende bussen voor armen, kerk en orgel ontvreemd was. Zondag had men bij het ledigen der collecte-zakjes in 't geheel geen argwaan gekoesterd daar er nog veel koper geld in was. Vast stond bij hen dat de diefstal vóór Zondag had plaats gegrepen. Het vermiste wordt geschat tusschen de 30 a f 40. De politie stelt een ijverig onderzoek in, 't is te hopen dat de laffe daders spoedig gevat worden. Dinsdagavond waren zekere M. en v. W. bezig een twee-jarig paard mak te rijden toen het op de Nieuwstraat schrok van een hondje. Beide rijders hielden de leidsels stevig vast, waardoor het gebit brak en het paard woest voortholde. Ondertus- schen sprongen beiden er af, zonder eenig letsel te bekomen. Het dier werd op een hoek eenigszins in zijn vaart gestuit. Een der ooggetuigen A. Lankhaar greep het dier vast, werd nog een eindje meegesleurd, maar wist het spoedig tot staan te brengen Zonder ongelukken liep het gevalletje verder af, hoewel het op den avond nogal veel sensatie verwekte. Bij het rangeeren van den markttrein Dinsdagmorgen geraakten twee waggons buiten de rails en werden plm. 10 M. mee gesleept. De eerste, geladen met goederen vernielde gedeeltelijk de houten veelading, de tweede, waarin zich koeien bevonden, werd zoo spoedig mogelijk weer op de rails gezet, zoodat hij met de trein van half acht naar Rotterdam kon worden vervoerd. Donderdagmiddag zagen wij uit de richting Rotterdam een luchtballon komen aandrijven, die langzamerhand daalde, en na de rivier de Oude Maas te hebben over gestoken, in den polder Nieuw Hongerland, op eene weide van den landbouwer P. Dek ker neerstreek. In den mand waren 3 heeren gezeten en 1 dame. De heer Van der Steur, kapitein der genie te Utrecht vertelde 's morgen te 11 ure uit Utrecht te zijn vertrokken, eerst in noordelijke richting tot Achttienhoven en vandaar terug naar Gouda waar de ballon een hoogte bereikte van 3000 M. en voorts al dalende naar Rotterdam. Hier moest eerst ballast worden uitgeworpen teneinde reeds daar niet te stranden, en landde ten laatste te 3 uur alhier, 't Is de negende maal dat de ballon werd opgelaten telkens met gunstig resultaat, terwijl ook de landing steeds uitstekend afliep. De ballon draagt den naam »Rotterdam«, is de eenige van die grootte in ons land en behoort aan de Nederlandsche luchtscheepvaartvereeniging. Een en ander wekte veel belangstelling in ons dorp. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Mag ik zoo vrij zijn langs dezen weg aan den onderteekenaar >Jaques« der in gezonden stukken betrekking hebbende op Jongelingsvereenigingen, te vragen of deze ook lid is eener Jongelingsv. of Geref. grondslag ressorteerende onder de Bonds- ring »Flakkee ?c Aangenaam zou het mij zijn, indien de steller dier stukken mij hierop van antwoord diende Dankend voor de verleende plaatsruimte noem ik mij Uw dn. Abr. PADMOS. Secr. der Bondsring >Fiakkee.« Ouddorp 58'09. Woensdag 11 Aug. afslag telkens's avond 6 uur in het logement van Frans Troost te Stellendam van een ruim goed onderhouden Woon- en Winkelhuis met schuur en tuin op den besten stand aan den Dorpsweg te Stellendam, in twee perceelen en massa. No taris VAN SCHOUWEN. Woensdag 11 Aug. nm. 7 uur bij Han son Sommelsdijk van 5 gein. Haver en Tarwe aan den Langeweg bij Langendam voor dhr. Jb. Slis J.Az. Sommelsdijk. No taris VAN BUUREN. Op Donderdag 12 Aug. 1909 's vm. 10 uur van 7 paarden, 31 stuks hoornvee, 3 schapen, 1 vet varken, landbouwwerktuigen, melkgereedscbappen en meubilaire goederen ten verzoeke en op de bouwhoeve van dhr. Z. Vreeswijk, landbouwer te Oude Tonge. Notarissen P. A. VAN BUUREN te Middel- harnis en J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Middelharnis. Woensdag is van de Haringvisscherij binnen gekomen de \isch- sloep »Voorlichter« st. M. den Brabe.r met 18 last haring. Melissant. Gedurende de maand Juli 1.1. weiden aan het hulptelegraaf- en tele foonkantoor behandeld 65 telegrammen en 48 gesprekken. Stellendam. Op het hulptelegraaf- en telefoonkantoor te Stellendam zijn geduren de de maand Juli 1909 behandeld 91 binnenl. en 101 buitenlandsche, totaal 192 telegram men. Benevens 113 gesprekken. Bloedige twist. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft te Arnhem in de Brouwersteeg een vechtpar tij plaats gehad tusschen den arbeider F. T. en den eveneens in de Brouwersteeg wonenden A. G. De eerste trok een mes en slak daar mede zijn tegenstander in de borst, met het noodlottig gevolg, dat de ongelukkige ernstig bloedend neerviel en voor dood opgenomen werd. Dj in allerijl ontboden Dr. Sandberg constateerde, dat een ader doorgesneden was en gelastte overbrenging naar het stedelijke ziekenhuis. Zondag was de toestand van den getroffene, boewei niet levensgevaarlijk, enstig. De dader werd eenige uren na den twist gearresteerd. 11A. Cu/ Herkend. Het te Sloterdijk gevonden lijk is herkend all te zijn van een jongeling uil Amsterdam, die uit zwaarmoedigheid lot zelfmoord schijnt gedreven te zijn. Auto ongeluk. Een 14-jarig meisje, dochter van een melk- ilijter Kool, wonende Lodewijk Tripsstraat te Amsterdam, die Zondag een fietststochije naar Haarlem maakte, had tusschen Sloterdijk en Halfweg het. ongeluk onder een auto te te geraken, die in de richting Amsterdam ging. Tegelijkertijd kwam namelijk een electrische tram aan, zoodat zij niet tijdig wist uit t« wijken. De auto stopte onmiddelijk en ver roerde het ongelukkige slachtofier, dat het voertuig geheel over zich heen had gekregen, naar het Buitengasthuis te Amsterdam, waar het opgenomen werd. Daar bleek een onmid- delijke operatie noodzakelijk, welke goed is afgeloopeu. De toestand van het meisje ii echter nog steeds zorgwekkend. //O.H.Ct.// Door de gladheid. Maandagmiddag is te Haarlem een los werk man op de Oude Groenmarkt door de gladheid van de straat uilgegleden en zoo ongelukkig te recht gekomen, dat de geneesheer slechts den dood kon constateeren. //H. Dgbl.// Verwijderde aardbeving. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt meldt Ten gevolge van de aardbeving, die Mexico den 30n Juli heeft geteisterd, zijn de seismografen van het Meteorologisch Instituut gedurende 11/i uur in beweging geweest. De eerste voorlooper kwam 11.4 uur des 'voormiddags en bijna een half uur later traden de .lange golven in De grootste uitslag was ongeveer tweemaal kleiner dan bij de beving van 3 Juli 1.1. het geval was, toen het epicentrum op Sumatra, dus de haard, op nog iets grooter afstand van ons land gelegen was. Een aardige anecdote. Van onzen Prins Hendrik wordt de volgende aardige anecdote verteld. De Prins staat gewoon lijk met de kippetjes op. "Woont Hjj op het lustslot 't Loo, dan zwerft Hij, meest alleen, op jaohtpaden door de boBsohen. Op zekeren morgen ontmoette hij bij zulk een gelegenheid een armoedig gekleede vrouw, die hakhout sprokkelde, wat in de Koninklijke bos- sohen niet geoorloofd is. De Prins, die door de vrouw niet herkend werd, knoopte een gesprek met haar aan. „Wel vrouwje, zwaar werk". „Ja, ja, mijnheer, maar het ergste ervan is, dat ik het nog Met eens doen mag. Maar ik heb niets meer in huis, meneer, 't is armoede, bittere armoede". „En als de jager je nu betrapt wat dan „Ooh voor de jagers ben ik niet bang die slapen nu of loeren op do stroopers. Maar de Prins dat moet een lastige baas zijn, die loopt als de wilde jager al om middernaoht in de bossohen rond". De Prins, bijzonder in zjjn schik over dea in vloed van de krantenschrijvers op de fantasie van eenvoudige mensohen uit het volk, Troeg de vrouw, waar zij woonde en gaf haar don raad, langs de veldpaden naar den straatweg huiswaarts te gaan. Ze volgde dezen raad en toenl ze uit het gezicht verdwenen was, sohreef de Prins haar adres op en de arme Trouw kon haar geluk niei beseffen, toen ze 's avonds een voer turf voor haar huis zag stilhouden, waarvan de brenger haar in naam van den „Wilden Jager om mid dernacht" aanried in 't vervolg geen hakhout meer te branden. Vandalisme. Aan „De Avp." wordt geschreven: „Gisteren ontdekte ik weder een erger lijk staaltje van vandalisme. Op de mooie brug a. h. Stadhoudersplein te 's Graven- hage bemerkte ik, dat van de fraaie piëdestals, waarop later de groote lan taarns zullen geplaatst worden, het beeld houwwerk ernstig beschadigd ie. Van een aantal kinderkopjes zijn namelijk de neuzen afgeslagen, 't Is meer dan ergerlijk en waarschijnlijk moeilijk te herstellen." Naar het blad meldt, zijn de kopjes met een ijzeren hamer vernield, zoodat het dus vermoedelijk niet door jongens is gedaan. De koude zomer. Uit Klazienaveen (Dr.) meldt men aan het „N. v. d. D." Als een bewijs, dat de zomer van dit jaar alles behalve „warm" moetheeten, diene het feit, dat door een turfgraver in deze omgeving een stuk ijs gevonden is ter grootte van een tafel, en dat wel in de heetste maand van 'tjaar. Er van door? De commissaris van politie te Scheve- ningen verzoekt inlichtingen omtrent de verblijfplaats van den 32-jarigen Anton Arnold Rensink, huisknecht in het Park hotel te Scheveningen, die uitgezonden was om f 325 aan bankpapier te wisselen eD sedert niets meer van zioh deed hooreD. Oudheden. Men meldt uit Britsum d.d. 31 Juli: Dinsdagmorgen vonden de werklieden van de ondernemers IJ Br. en P. v. d. W. bij het afgraven der terp alhier op een diepte van 3 M. beneden het maaiveld twee urnen van 2 en 3 d.M. in middeiijn. De grootste is defect en bevatte eenige beentjes. De kleinste is bijna ongeschon den, van netter vorm en met streepjes en stippeltjes versierd. Ze werden ditmaal niet gevonden in een put, doch stonden naast elkaar in de aarde geplaatst. Voor.oud heidkundigen hebben ze zeker wel eenige waarde. Long tuberculose en longtering. Door Dr. A. Schuld, geneesheer direc tuer van het Sanatorium //Oranje-Nassau's Oord» is een handig boekje van 12 bladzij den samengesteld waarin op voor ieder duidelijke wijze in den vorm van vragen en antwoorden de aard van lontuberculose en longtering en de middelen ter voor koming, genezing en verspreiding van deze gevreesde en toenemende volksziekte wor den uiteengezet. Reeds sinds het vorige jaar wordt dit zeer nuttige boekje aan de patiënten en bet personeel van het sanatorium Oranje-Nas sau's Oord uitgereikt. Doch de verspreiding op groote schaal mag zeer gewenscht worden geacht. Vandaar dan ook dat bij bestelling van een groot aantal exemplaren de prijs bijzonder laag wordt. Een exem plaar kost 5 cent. Van ganscher harte, onderschrijven wij de slotwoorden van het boekske Werkt allen mede tot verspreiding van deze wen ken, opdat de tubercolose als volksziekte vermindere of verdwijne. De tijd, dat men door longtuberculose aangetast aan tering moet bezwijken, is voorbij. De nHalve Maen*. te New York. Men schrijft over de komst van de "Halve Maen« te New-York het volgende aan de »N. R. G.» Het binnenkomen, dat zonder eenig cere monieel geschiedde, was teekend eenvou dig. Rustig gleed de »Soestdijk» door de menigte schepen, die in alle richtingen de haven van New-York doorkruisten. Het eigenaardig schelle gefluit der vele sleep bootjes leverde de eenige doch wel gemeene blijken van belangstelling: het was het eenige welkom, der «Halve Maen» toegeroepen. Juist ter hoogte van het Vrijheidibeeld richtte de «Soesdijk» aan den ingang der Hudsonrivier zich oostwaarts naar de ma rinewerf. Daar voer de «Lusitania» haar op zij. En ditmaal was het uit historisch en eerbied, dat de reuzen-Engelsman zijn vlag bet eerst streek voor de Hollandsche drie kleur, als groet aan de kleine «Halve Maen». werd ooit eenvoudiger de ontwik keling van handel en scheepvaart in beeld gebracht, dan door dit tafereel, afgespeeld aan de voeten der 20 tot 40 verdiepingen hooge kantoorgebouwen van New-York, het Nieuw Amsterdam van voor 300 jaren Bij het bezichtigen der «Halve Maen» komt een gevoel op van groote dankbaar heid voor allen, die mee gewerkt hebben tot het bouwen van dit «standbeeld» voor de voorvaderen der Hollanders, die zich op Manhattan dwamen vestigeö. Tu onzen tijd van overdadige weelde en gemakzucht moet 't op de Amerikanen in 't bijzonder een diepen iudruk maken op hoe eenvoudige wijze hun voorouders den Oceaan oversta ken. Wat een flink ras van zeelui moet er toen in die dagen hebben geleefd Datzelfde stoere ras van zeelui schijnt, gelukkig thans echter in Holland nog niet uitgestorven te zijn. Want het is een moeilijk, zwaar werk, om zoo'n groote buitenmodel-deklast in dagen van storm veilig en in geen enkel onderdeel ook maar in 't minst beschadigd, over te brengen. Het is een groote bijzonderheid dat het gouvernement te Washington aan een koopvaardijschip vergunning verleent in de marinewerf te ankeren en het is eenig dat dit aan een onder vreemde vlag is toege staan, dus wel een bewijs van de hooge waardeering van de zijde van de Amerika nen voor het geschenk, en ook van vertrou wen in de Holland-Amerika Lijn wier vlag in de Vereeniede Staten goed aangeschre ven staat, omdat door haar steeds de vriendschappelijke verstandhoudingtusschen de beide landen met eere wordt onder houden. Een lijk gevonden. In een sloot bij het fort Reynouwen, onder Bunnik, is Zondagochtend het lijk gevonden van eene jonge, net gekleede vrouw. Het lijk is nog niet herkend. Met de noorderzon vertrokken. Een bewoner van de Damstraat te Utrecht, heeft, meldt het „U. D., Maandag na zijn inboedel te hebben verkocht, de restende biezen gepakt, drie minderjarige kinderen achterlatende. De buren hebbeD zich over de kindertjes ontfermd, terwijl de politie poogt den man te achterhalen. Niemand minder dan de minister en de civiele gouverneur hebben beiden verklaard, dat in geheel Spanje en te Melilla thans rust heerscht. De eerste trein uit Barcelona sedert 25 Juli, is Maandagavond 9 uur te Cerbere aangekomen. De gemeenschap is dus weer hersteld. Van Zondag werd nog gemeld Men is thans bezig met het schoonmaken der Btraten en het afbreken der barrikades. De trams rijden weer, Ook het telegraaf- verkeer is hersteld. Dé censuur wordt echter nog gehandhaafd; vreemde dag bladen worden bij hun aankomst in Spanje aangehouden. Ilomoeopatische Bibliotheek No. 11. Kinkhoest door dr. J. Voorhoeve. Uitg. La Riviere en Voorhoeve te Zwolle. In dit boekje worden behandeldWezen en oorzaak van de Kinkhoest: Ziekteverschijnselen en verloop; complicaties en uaziekten allopa- tiaclie behandeling van den kinkhoest; ilomoe opatische behandelingleefwijze en dieet bij kinkhoest; de dr. Nagelische greepvoorbehoed middelen. Genoeg om den lezer belangstelling in te boezemen voor deze uitgave, temeer omdat hier volgens beweren de superioieit van de honioe- op. boven de allop. schitterend aan 't licht treedt. 29ste Jaarverslag van de vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag. BureelAmster dam, Keizersgracht 16.'. Dit Jaarverslag heeft tot inhoud Een program van samenkomst; een agendum; een naamlijst van de stichters der Vrije Universiteit. Het Be stuur der Vereeniging. Verslag en rekening over 1908. Eu voorts allerlei bijzonderheden. Wie met de Vrije Uu. nader kennis maken wil, schafte zich dit verslag aan. 19de Jaarverslag van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel. Uitg. R. Derksen te Rot terdam, Secr. van den Schoolraad. Wie een kijk, een bijna volledigen kijk krijgen wil van het Christelijk Schoolwezen, voor zoover het in den Schoolraad zich openbaart, moet dit werk van by de 200 bldz. beslist zich aanschaffen voor een luttele 30 cents. We onthouden ons van opgaven, want 't aantal is legio. Een dui delijk beeld levert 't van den wassenden stroom van ons Chr. Onderwijs en van de offers, die men er voor over heeft en de actie, die er van uitgaat. 3e Jaarverslag van het Gereformeerd Schoolver band. Uitg. Jan Haan te Groningen. Vanzelf levert ook dit verslag beschouwingen over de aansluiting van Gerei. Scholen en memo reert het voorts eenige actie, die het ontwikkeld heeft. Het lezenswaardige boekje zal in den loop der jaren als 't Geref. Schoolverband in volle actie is, wel dikker zijn. Van den Troon naar de Valbijl. De geschiedenis der Eransche Omwenteling aan het volk verhaald door J. Schouten. Aflev. 1. Dit werk zal verschijnen in 10 ati. elk Tan 32 bladz. met 55 of 65 platen en slechts f2,25 kosten. Naar deze eerste aflev. te oordeelen, zal dit een uitstekend volksboek zijn over de Revolutie van 1789. Iu eiken Chr. kring is 't onmisbaar en oo£ voor kiesvereenigingen onmisbaar, om de begin selen beter te leeren inzien en waardeeren. We bevelen het zonder voorbehoud aan. E. Th. Witte. Handboek tot het kweeken van Planten in de Kamer. 2e druk, ingenaaid f 1,90, geb. J 2.10. Leiden, A. W. Sythoff's Uitgevers- Maatschappjj. In 1897 verscheen de le druk, een bewerking Hesdörffer's Handbach der praktischen Zimmer- gartnerei. In de 12 jaren, sinds verloopen, heeft Witte's boek zich als een voortreffelijk handboek doen kennen, als een onbetaalbare gids voor den plantenliefhebber en kweeker, 't zy deze vakman of slechts leek mocht zijn. Veel is er in dien tijd verschenen, maar Witte's handboek behield dezelfde waardeering, het was en bleef de vraag baak in moeilijke gevallen. Menigeen zal met ons willen getuigenhet succes bij tal van moeilijk heden, waar teleurstelling of mislukking dreigde, dank ik aan Witte; het groote genot in het kweeken gelegen, heb ik door hem leeren kennen, aan hem te danken; hy leerde mij de juiste behandeling en verzorging van onderscheiden planten, welke mij vrosger slechts verdriet gaven. Hoevelen Witte aan zich heeft verplicht, hoevelen door hem zijn geworden vrienden der natuur, in't bijzonder der bloemen- en plantenwereld, is niet na te gaan, maar zeer groot is stellig het aantal derzulkeu. Een betere aanbeveling kunnen wij niet geven. Moge ook de 2e druk evenveel nut stichten Voor dit degelijk handboek met zijn rijken be- langwekkenden inhoud, waarvap ook het uiterlijk welverzorgd is, is de (verlaadde) prijs uiterst billyk. MIDDELHARNIS. Geboren: Agatha Maria Barbara Juliana d. v. Marinus Petrus Hersman en Maryke Kapper. Anna Christina d. v. Cornelis Langbroek en Lena van Dongen. Overleden: Woutrina Spee 78j. weduwe van Johaunis Kolle. NIEUWE TONGE. Geboren Adriaanus z. v. Marinus van der Boom en Pietertje Munster; Johanna d. v. Jacob van Dreunnen en Leentje Elizabeth Bolluit; Herbert z. v. Jan van Zielst en Johanna Riedijk, OverledenEen levenloos kind van Jelier van der Made en Burgje MuntersCornelis van Alphen 6 j. Elbert Hoogmoed 2j. OUDE TONGE. Geboren: Lena Elizabethd. v. M. Tiggelmanen C. de Berg. Predikbeurten op Zondag 8 Augustus. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en nam. (Doop) Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Db. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Db. Polhuijs. Den Bommel, vm. bd nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, nam. Da. v. Dolder v. Oude Tonge. Oude Tonge, vm. Da. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Herkingen, nam. Ds. Lammera van Dirksland. Dirksland, vm. Ds. Lammers. Melissant, nam. Ds. Hoogendjjk van Stellendam. Stellendam, vm. Ds. Hoogendijk. Goedereode, vm. en 's av. 5,30 uur Ds. Versohoor vau Hagestein. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Van der Kooij. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Tholen van Hasselt. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm., nm. en 's av. Ds. Van Duijn van Ouddorp. Ooltgouaplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Da. Taal. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. en 'b av. leeskerk. Melissant, vm., nm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, geen opgaaf. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, geen opgaaf. Ooltgensplaat (Langstraat), vm. 10 uur, den heer P. Koote, Godsd. onderwijzer. DEN BOMMEL. Naar men verneemt is door den heer K. Mijs ontslag aangevraagd als kerkvoogd der Ned. Herv. kerk alhier. STELLENDAM. De vorige week slaagde te Utrecht voor de hoofdacte, onze dorpsgenoot de heer M. Stoutjesdijk. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Koedijk (N. H.), A. J. A. Scholte te Heer HugQwaard. Te Hoornaar R. Steen beek, cand. te IJselstein. Te Dussen (toez.) P. van Stein Callenfels, cand. te Heerde (Geld.) Te Steenbergen, J. C. Kars, te Stolwijk. Te Kesteren, J. P. Paauwe, te Bennekom. Te Scherpenisse, L. Aalders, te Westkapelle. Aangenomen Naar Wieringerwaard, H. J. Engelkes, te Kolhorn. Naar Bergen (N. H.) J. P. Cannegieter Dz. te Oostvoorne. BedanktVoor Oud Beierland, B. Batelaan, te Hoogeveen. Voor Ternaard, J. Vlasblom, te Urk. Voor Boskoop, J. P. Cannegieter Dz., te Oostvoorne. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Axel, Ch. Bruins, te H.I.Ambacht en A. Schippers, te Maasdijk. Drietal Te Delft, L. Kuiper, te Enkhuizen J L. Schouten, te Watergraafsmeer en W. W. Smitt, te Assen. Beroepen Te Vijfhuizen (Haarlemmermeer), J. W. v. d. Bosch, te Noord Scharwoude. Te Drogeham (B), J. Y. Tiemersma, te Marken. Te Terneuzen, B. v. d. Werff, te Harlingen. Te Beetgum, J. H. Binnema, te Arum. Aangenomen Naar SilvoldeGendringen, J. Kruger, cand. te Amsterdam. Naar Tien hoven (Utr.), J. C. Brussaard, theol. doet. te Dordrecht. Bedankt: Voor Oosterend en Hijdaard (Fr.), Joh. C. Brussaard, theol. doet. te Dordrecht. Voor Emmer Compascuum, K. van der Veen, te Knijpe. Voor De Bildt, J. Schoonhoven, te Scherpenzeel. DOOPSGEZ. GEM. Beroepen Te Heerenveen, S. D. A. Wartena te Zutphen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s. s. Sindoro, van Rotterdam naar Java vert. 3 Aug. van Southampton. Het s. s. Kawi van Rotterdam naar Java, vert. 4 Aug. van Suez. Het e. s. Rembrand van Amsterdam naar Batavia arr. 4 Aug. te Genua. Het 9. s. Koning Willem II van Batavia naar Amsterdam arr. 3 Aug. te Suez. Het s.s. Rindjaui, van Java naar Rotterdam, vert. 5 Aug. vau Perim. Den Bommelden 26en Juli 1909. Overschie Ds. C. Stekete. Nieuwerkerk bij Zierikzee. 2862

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4