Advertentiën. Antonius van Vugt, De uitslag. Rotterdamsche blad Courant in haar ochtend- Partijbenoeiuingcii. De Zeeuw is bezig voor Zeeland over de benoemingen te spreken, en herinnert aan 't staatje, een poos geleden door de Bruinisser gepubliceerd Sommelsdijk. Maandagmiddag viel het 6 jarig zoontje van dhr. L. Pen alhier, in de volle haven met water. Het knaapje, dat reeds in zinkenden toestand verkeerde, zou zeer zeker verdronken zijn indien C. v. d. Nieuwendijk Iz. den moed niet had gehad er bij te springen en het behouden aan de op den kant staande menschen wist toe te steken. Middelharnis. Vrijdagavond had de conducteur der R. T. M., Dekker, dienst doende perronknecht, het ongeluk zooda nig een slag te krijgen met een eind staaldraad dat losschoot, dat bij geneeskundig onder zoek bleek dat zijn knieschijf stuk was. Den Bommel. S uit deze gemeente die eens een toertje per tweewieler ging doen, raakte op een gegeven oogenblik zijn stuur kwijt en reed pardoes de sloot in. Hij bleek echter nog al vlug te zijn, want dadelijk zag men hem weder boven den rand der sloot verschijuen en toog hij met zijn nat pak huiswaarts. Oude Tonge. Door H.H. Ged. Staten van Zuid-Holland is goedgekeurd de be noeming van den heer E. de Lint tot gezworen van den Magdalenapolder. Nieuwe Tonge. Zondagavond) kwam de bouwknecht van J. P. op de fiets langs de Langeweg rijden. Al hoewel hij herhaal delijk belde was er een kleine jongen kort bij het tramhuis die niet op zij ging. Het gevolg was dat hij met de fiets in aan raking kwam en de rijder over het stuur in een Binken sloot met water terecht kwam. Duur hooiHet grasgewas aan de wegen van den polder Battenoord dat het vorige jaar bij publieke verhuring f 8 op bracht is nu verhuurt voor f93. Dirksland. Een schipper van hier die te Antwerpen lag, ontzag zich de moeite niet, om van daar op den dag van de stemming zijn briefje in de stembus te komen steken. Ouddorp. Een gele KoekoekEven als ten vorige jare kan men hier wederom een gele koekoek waarnemen. In de grootte is hij gelijk aan de gewone koekoek en in zijn eentonig geroep is ook geen verschil, VERSLAG van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente üfiddelliariiis, op Maandag 14 Juni des nm. 2.30 uur. Aardbeving. Een koe die een veulen zoogt. Inbraak. Aardtrilling. Krasse baas. Vier menschen gered Vogels laten hun nest niet zoo licht in den steek. lark Shetriehten. PER TELEGRAAF. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer in den ouderdom van 79 jaren en 7 maanden. 2767 TH. VAN VUGT. Oude Tonge12 Juni 1909 cn plotseling zwijgt het rumoer; plechtig en ernstig klinkt het raalmlied. Daar komt een telegram van Minister Heems kerk, waarin een groet aan de vrienden" wordt gedaan; met stormachtig applaus wordt het be antwoord. Zoo gaat het voort. Onder afwisselend gezang klommen de reclitsche cijfers. Daar komt de uit slag te Ommen. Vrecselijk gejuich. Leve Dr. Kuyper. En plotseling, nog vóór de welwillende organist kon grijpen in de toetsen, zingt heel de vergadering Da Costa's schoone strijdlied: Zij zullen het niet hebben Ons oude Nederland. Borgesius in Enkhuiz'n gevallen, zoo wordt nu officieel in de zaal verkondigd, en een daverend applaus gaat op. Éindelijk is het cijfer rechtsch 50. Nog één stem. Die komt; het is een Roomsch district, de meerderheid is aan onze zijd», de zege is be haaldaan het gejuich komt geen einde. Thans staat de Bondsvoorzitter, prof Anema op om te wijzen op de beteekenis van de over winning in een schoon en kernachtig woord. Met moeite beheerscht zijn stem de geestdrift in da vergadering. Als de heer Bijtelaar, de Voorzitter van VIII binnenkomt, gaat er een gejuich op; wanneer de Voorzitter hem dankt, moet de heer B. naar Voren; men plaatst hem op de tafel. De heer de Vlugt, die met zijn familie binnen komt, wordt met niet minder gejuich begroet. Ds cijfers blijven klimmen. Wethouder De Vries houdt een rede, en wijst er op dat we nu een meerderheid hebben, waar mee zelfs dr. Kuyper zou kunnen werken" (daverend applaus). De rede wordt door mede- deelingen over den uitslag afgebrokqp, die nieuw enthousiasme wekken. Eindelijk blijkt dat rechts op 55 stemmen kan rekenen, en dan nog kansen heeft bij de her stemmingen. Allerlei uitroepen van blijdschap komen uit de vergaderingdan laat men dezen, dan dien „leven I" en de welsprekendheid wordt groot. Wat laat op den avond komt de heer Van Oversteeg in de zaal, met een dreunend applaus begroet. Op het podium staau nu de hoofden der coalitie in Amsterdam; Mr. Verkouteren van de Chr. HistorischenMgr. Konings van de Rooni- schen. De rede van Mr. de Vries eindigde met het verzoek om te zingen met het oog op den man, die ons in het land leidde en voorging; die tientallen van jaren in de hitte van den strijd zijn tent had opgeslagen, met het oog op Dr. Kuyper. De Heer zal U steeds gadeslaan. Met pleohtigen ernst klinkt dat lied uit de stampvolle zaai op. Ken stroom van redevoeringen volgde. Mgr. Konings hield een warm toegejuichte rede; de heer de Vlugt sprak kort en krachtig de ver gadering toede heer Jan ter Maar merkte op dat de mannen van VIII er het bijltje nog niet bij mochten neerleggen; Mr. de Vries moet voor den Raad herkozen worden (daverend applaus), en Mr. de Vries merkt op, dat de heer Ter Haar er ook weer meê in moet. Toen kwam de heer van Oversteeg voor het voetlicht en bracht warme hulde aan de propa gandisten, aan de stille werkers, die zoo krachtig en onvermoeid hadden gearbeid. Volgde een speech van het Raadslid Hendrix, die gelukwenschen uitsprak met de verkiezing vau den heer de Vlugt, wiens kwaliteiten hij roemdedaarna sprak Mr. Verkouterenen her innerde er aan dat de grondtoon dezen avond wezen moest; dank aan God. De Heeren proi. dr. J. Woltjer en ff. Hovg, leden der Eerste Kamer, voerden nog het woord en spraken hun blijdschap over den uitslag uit en de heer Vermeulen, uit district V, compli menteerde zjjn medebestuurslid de Vlugt met diens verkiezing in VIII, en dankte het Bonds- bestuur en DeStandaard voor dezen schitterenden avond. Onder groote geestdrift werd verder besloten een telegram van gelukwensch en blijdschap te zenden aan Dr. Kuyper; en toen sprak de Voor zitter een ernstig slotwoord; werd het laatste vers van Psalm 103 gezongen en sloot de Voor zitter de vergadering met dankgebed. Toen, het was 11 uur, gingen we huiswaarts met een gevoel van grooten dank aan God den Heere, die alle dingen zóó wel had gemaakt. Onze jonge propagandisten waren nog niet goed uitgejubeld, en deden de straat nog weergalmen van het geliefde Oranje boven! Het was een heerlijke avond geweest. Uit ile Pers. Zaterdagmorgen schrijft de liberale Nieuwe De slag is verloren. De eerste stemming is voer geene der linker partijen gunstig geweest. Gewon nen niets verloren veel. In de oude Kamer beschikte de regeering over 49 stemmenreeds nu staat vast. dat zij in de nieuwe Kamer op 55 stemmen zal kunnen rekenen. Vier en vijftig leden der rechterzijde zijn gekozen, en de vijf en vijftigste stem zal Ede aan de regeering bezorgen, waar de antirevolutionaire doodstraf-propagandist Rudolph met den ehristelijk-historischen heer Schimelpen- ninck in herstemming komt. Eene meer derheid dus, die tot groote dingen in staat stellen kan Het ministerie-Heemskerk blijft en zal, aangezet door de antirevolutionaire partij, met volle zeilen in zee kunnen gaan. Wat het opleveren zal, is voorhands niets te zeggen. Dat er veel bij zal zijn, dat voor de vrijzinnigen weinig aantrek kelijk is, valt helaas te vreezeD. Al wat dezen dus thans te doen staat, is met al hunne krachten werkzaam te blijven, opdat bij herstemmingen niet nog te leurstellingen bij die van Vrijdag zullen zijn te boekeD. Het is waarlijk nu zóó genoeg. De vrij-liberale Nieuwe Courant schrijft in haar ochtendblad o. m. De hoofdstad Amsterdam zag van haar acht vrijzinnige zetels zich er dadelijk vier ontnomen twee daarvan kwamen aan de antirevolutionairen in twee wordt tusschen de rechterzijde en een sociaal democraat herstemd. In III komt prof. Van Hamel met den Heer Troelstra in herstemming. Rotterdam moet in al zijn vijf dis- tristen herstemmen enkele daarvan met voor de vrijzinnige zeer gevaarlijk kans Wij bepalen ons voor het oogenblik tot dit overzicht. Opwekkend ziet het er niet uit. Te herstellen valt er bij de herstemmingen niet meerslechts te red den. Maar daarop dienen dan ook alle krachten der vrijzinnige reeds van heden af aan zich te richten Het liberale Handelsblad schrijft Zater dagmorgen o. in. Zoo bij geen der herstemmingen door de rechterzijde één district gewonnen wordt, zal kerkelijke coalitie toch in de nieuw verkozen Tweede Kamer een miüinum meerderheid van tien stemmen hebben. Reeds zijn 54 kerkelijken verkozen ter wijl er in een district, Ede, herstemming is tusschen den officiëelen coalitie-can- didaat dr. Rudolph en den ehristelijk- historischen jhr. Schimmelpenninck. De rechterzijde beschikt dus minstens over 55 stemmen, terwijl het hoogste stem men-aantal dat de linkerzijde in het gunstigste geval halen dan slechts 45 is In zeer vele districten zal de herstem ming hard gestreden moeten worden, willen niet nog meer plaatsen aan de rechterzijde verloren gaan. Dat zag er aldus uit Politieke kleur Idem der van den bevolking. Burgemeester. Bruinisse gemengd antirev. Brouwershaven vrijzinnig vriizinnig Burgh vrijzinnig vrijzinnig Dreischor vrijzinnig vrijzinnig Duiver.dijke antirev. vrijzinnig Eikerzee gemengd vrijzinnig Ellemeet vrijzinnig vrijzinnig Haamstede vrijzinnig vrijzinnig antirev. en Kerkwerve chr. hist., chr. hist. Nieuwerkerk antirev. vrijzinniig Noordgouwe vrijzinnig vrijzinnig Noordwelle vrijzinnig vrijzinnig üosterland gemengd vrijzinnig Ouwerkerk vrijzinnig vrijzinnig Renesse vrijzinnig vrijzinnig Serooskerke vrijzinnig vrijzinnig Zonnemaire vrijzinnig vrijzinnig Sommelsdijk antirev. vrijzinnig Middelharnis antirev. vrijzinnig Oude Tonge antirev. vrijzinnig Nieuwe Tonge antirev. vrijzinnig Herkingen antirev. vrijzinnig Dirksland antirev. vrijzinnig Melissant antirev. vrijzinnig Stellendam antirev. antirev. Goeder eede vrijzinnig antirev. Ouddorp antirev. vrijzinnig Ooltgensplaat antirev. vrijzinnig Den Bommel antirev. vrijzinnig Stad a. 't Haringvliet antirev. antirev, Zierikzee gemengd(1) vrijzinnig Uit dit staatje blijkt, dat van de 30 dorpen op deze eilanden 12 in meerderheid vrij zinnig, 15 beslist antirev. of chr.-'nist. en 3 zoo wat half om half zijn. Er zouden dus minstens 15 antirev. of Chr.-hist. bur gemeesters moeten zijn. Volgens dit staatje zijn er slechts 5. En toen Dr. Kuyper aan de regeering kwam waren op het antirevo lutionaire Flakkee alle burgemeesters vrij zinnig. Die er zijn werden onder 't minislerie- Kuyper benoemd. Onder het vorige vrijzinnig Ministerie werden op de antirevolutionaire dorpen Ooltgensplaat, Den Bommel en Ouddorp weer vrijzinnige burgemeesters benoemd. Plaatselijk aieuws. Krachtens de ongevallenwet is aan P. Kieviet Jbz. een pensioen toegekend van f 2,80 per week, wegens een door zijn werk als smid bekomen gebrek aan zijn arm. Zaterdag had de vrachtrijder L. P. het ongeluk dat een wiel van de wagen brak en hij bij het uitwijken in de sloot terecht kwam. E?n en ander liep zonder ongelukken af. Alleen dat hij zich met een nat pak huiswaarts moest begeven. Maandagavond omstreeks 9 uur ont stond op de Westdijk in het winkelhuis van F. v. d. Weide een felle uitslaande brand. Het geheele huis was in korten tijd geheel uitgebrand. Oorzaak onbekend. Naar men ons meedeeld dekt assurantie de schade Zelden zagen we zulk een feilen brand. De belendende en «verstaande gebouwen be gonnen dan ook al spoedig te branden en was het juist in tijds dat de spuiten water gaven. Ze bleven daardoor gelukkig gespaard. A.s. Donderdag zal het 50 jaar geleden zijn dat de 90-jarige D. M. Hoek met D. v. Ek in 't huwelijk traden. Dat vele ingezetenen mede werke om deze oudjes een heugelijke en onvergetelijke dag te bezorgen! Heden Dinsdag had K. Koning toen hij met paard en karos op den Oostdijk reed het ongeluk, doordien hij een paar jon gens die hij van zijn wagen weerde er zelf at te vallen. Ernstig verwond moest hij huiswaarts gebracht worden en geneeskun- hulp ingeroepen. De huisvrouw van D. H. had het ongeluk, doordat ze over een paar klom pen struikelde, zoodanig te vallen dat ge neeskundige hulp moest werden ingeroepen. Een paard van den landbouwer P. L. van onder deze gemeente brak Zaterdag j.l. een poot. Dadelijk nog werd hij op de boot gebracht en denzelfden dag 's avonds nog naar Rotterdam vervoerd, alwaar hij moest worden afgemaakt. E. M. plukte verleden week al in zijn tuin aardbeziën. Dat mag toch zeker wel vroeg genoemd wordeo, daar het daar voor haast nog geen mooi weer geweest is. F. v. d. P. had het oDgeluk een zijner vingertoppen af te snijden waardoor hij hevig bloedde. Naar men zegt zal ge neeskundige hulp moeten worden ingeroepen. Aan den verlofganger Johs. Duijm is vergunning verleend om zich Donderdag a.s. niet aan het onderzoek van den Militie- commissaris te onderwerpen, maar dit op een anderen tijd te ondergaan. Maandag jl. heeft de zeemilicien J. van der Vliet zich naar zijn schip begeven voor herhalingsoefeningen. Wegens ziekte kon hij aan zijn vroegere oproeping niet voldoen. Op het erf van den landbouwer W. A. v. A. is een postduif gevangen met een ring aan zijn poot gemerkt R.N.S. De vorige week sloeg de hit van C. de Bruin op hol, zonder aanmerkelijke schade, werd het beest tot staan gebracht. Op Donderdag 17 Juni a.s. des avonds ten 7 ure zullen de brandspuiten no. 1 en no. 3 geprobeerd worden. Zij die daaraan deel behooren te nemen, worden verzocht zich op dat tijdstip op de Heul te bevinden. Uemee» Ssraad. Aanwezig 9 leden, afwezig de heeren J. C. Born en J. J. Slis. De Voorzitter opent de vergadering en wijdt (eer er tot de gewone werkzaamheden word over gegaan) eerst nog eenige woorden in herinnering brengende de blijde gebeurtenis die 30 April heeft plaats gehad namelijk dat ons Vorstenhuis ge zegend ii met de geboorte van een» Prinses, dat deze jonge Prinses moge groeien en de band tusschen Volk en Vorstenhuis moge versterken, enz. Aplaus. Daarna verzoekt de Voorz. den Secr. de notulen voor te lezen, welke daarna onveranderd worden goedgekeurd. Aau de orde ia Ingekomen Stukken. Ie. Een schrijven van H. H. Ged. Staten in goedkeuring kohier Hoofdelijken Omslag. 2e. Aanbeveling van B. en W. van de rekening Weesbuis en de rekening Armbestuur. De Voorz. stelt met goedvinden van den raad voor, de heeren Van der Koogh, Van der Sloot en Kolff te benoemen als comaaissie-leden om de rekeningen na te zien, en op een volgende ver gadering daarvan rapport uit te brengen. Aan de orde is punt 3: Regeling en Onderhoud der Haven. Door B. en W. is een schrijven ge richt tot Ged. Staten, waarop door B. en W. een schrijven is terug ontvangen. De Voorz. deeld den raad mede, dat Ged. Staten zich weder bereid verklaard hebben het onderhoud der haven voor rekening der Prov. voor den tijd van 6 jaar weder te doen tegen f 4000 'sjaars, waarna de Voorz. den Secr. verzoekt dit schrijven voor te lezen. Na nog eenige discussie word besloten dit bij acclematie aan te nemen. De Voorz. Nu zullen wij overgaan tot af- en overschrijving van enkele posten in verband met de uitgaven van de feestelijkheden, welk bedrag is f 240 welk aldus wordt besloten. Aan de orde is benoeming van een onderwijzer in de plaats van den heer Straub. Door den Secr. wordt de lfjst waarop de namen va» de heeren welke op de voordracht geplaatst zijn voorgelezen, waaruit bleek dat geplaatst waren, no. 1 P. J. de Mooij, no. 2. C. Snijder, no. 3 8. Zwarenstein, no. 4 P. Hart, no. 5 P. van Bijleveld. De Voorz. benoemd tot stemopnemers de heeren Korvink en Van der Koogh, de uitslag der stem ming is, dat de heer P. J. de Mooij met alge meene stemmen benoemd is. En zal de Voorz. genoemde heer met zfjn benoeming in kennis stellen. Den heer Van der Koogh vraagt de Voorz. of er door B. en W. voorziening te treffen zou zijn met 't oog op de tram welke de Steenenweg bij de schuur van Van Delft dwars passeert, dat als straks de oogst begint het zeer gevaarlijk zal zijn, daar men niet altijd kan zien vooral als alles begrosit is met groen wanneer de tram in aan tocht is, of er geen maatregelen te vinden zijn om de Maatschappij te verplichten daar eenige verandering in te brengen, en of het niet mogelijk zou zijn er 's avonds een lantaarn te plaatsen. De Voorz. deeld den heer Van der Koogh mede, dat wal het plaatsen van een lantaarn betreit daar zijn inziens geen overwegend bezwaar be staat, doch wat het andere punt betreft, de Maat schappij niet verplichtend gesteld kon worden om daar verandering in te brengen, dat de wagens het vorige jaar op ongeregelde tijden reden on dat men nu de vaste uren kan weten wanneer de tram daar passeert. De Voorz. belooft een en ander nog nader te zullen onderzoeken of het in 't vervolg soms mogelijk zal zijn, dnt de gemeente daarover een verordening kan maken. Ten tweede komt den heer Van der Koogh met een verzoek en deeld aan de Voorz. mede, dat hij de laatste dagen gedurig geroepen wordt bij menschen, voornamelijk bij de Vluchtheuvel, over de onhoud baren toestand van de slooten aldaar. En acht spreker als Voorzitter van het Polderbestuur het noodig, maatregelen te treffen om daar verbetering in te brengen b.v. een eind van die slooten te dempen en te riooleeren over een lengie van 110 strekkende Meter, om daar mede in overleg te treden met de eigenaars van 'tland 't welk daar langs ligt, dat die b.v. f 1,60 per strekkende Meter daaraan betaalden en de Gemeente met 't Polderbestuur het andere. Nadat door den Voorzitter de noodzakelijke verbetering wordt erkend en besproken geeft de Voorz. den neer Van der Koogh ais Dijkgraaf de Raad een en ander nog eens nader te onderzoeken en de kosten te bespreken om dit dan later op een gemeenteraadsvergadering te bespreken. Ten slotte vraagt den heer Van der Slik aan de Voorz. of het nitt mogelijk zou zijn om ver schillende diepe putten welke zich in de straten zoo hier en daar bevinden, welke voor voertuigen zeer hinderlijk zijn te kunnen op ruitnen. Waarop door den Voorz. werd geantwoord, dat binnen korten tijd de straatmaker komt en dat hy daar de aandaoht op zal vestigen om die te verwijderen. Daar er nu nog 2 punten te behandelen zijn welke de Voorz. acht met gesloten deuren te be handelen gaat de openbare vergadering over in geheime zitting. I'erkoopin^en. Op Woensdag 16 Juni 1909 Veiling en Op Woensdag 23 Juni 1909 afslag, beide dagen 's avonds 61/, uur te Stellendam ten her- berge van F. Troost van een huis met erf en flinke landbouwschuur, te Stellendam, aan de Dorpstraat en uitkomende aan den Achterweg ten verzoeke van den heer Jb. van Seters. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag, 16 Juni 1909 des nam. 2 uur na afloop van de verkooping van den van Pallandtspolder, ten herberge van de wed. D. Roodzant te Middelliarnis, Roode en Lucer ne Klavers in de z.g. //Hoekv, polder Oostplaat te Middelharnis, voor den heer S. C. Korte- weg te '«-Gravenhage. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 17 Juni 's avonds 5 uur: Eenige peroeelen lucerne en roode klaver in den polder Klinkerland onder Nieuwe Tonge, in het logement van Holloman aldaar. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Donderdag den 17 Juni 1909 vm. 10,30 uur ten herberge van Gerrit Smits te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van den heer P. S. Overwater, Rentmeester van de Heer lijkheid Stad aan 't Haringvliet van ongeveer 7 Hectaren Lucerne Klavers gelegen in den Brienenpolder. Deurw. GROENENDIJK. Op Woensdag 16 Juni 's nam 2'/, uur te Dirksland ten herberge van M. Brooshooft van verscheidene perceelen Lucerne en Roode Klavers. Breeder bij biljet omschreven. Nota ris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 23 Juni 's nam. half 2 uur te Stellendam, ter herberge van F. Troost verkooping van 17 perceelen grasgewas en verpachting van 8 Kavels naweide in den Kroningspolder onder Stellendam. Notaris VAN DER SLUIJS. Woensdag 16 Juni 's vm. 9 uur, 91 per ceelen Lucerne en Roode Klavers, Grasgewas en naët, in Adriana- Eendrachta- Scharrezee- en Halspolders onder Stellendam, in het logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag, 16 Juni 1909 des nam. 2 uur ter herberge van de wed. D. Roodzand te Middelharnis, Roode en Lucerne Klavers in den van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Gemenjtfd Nieuws. Een hevige aardschok, gaande van het N. O. naar het Z. O. en 4 seconden aanhoudend werd Vrijdagavond te Marseille waargenomen. De koffiehuizen in het centrum der stad lie pen onmiddelijk ledig, en het zeer ontstelde publiek snelde naar de openbare pleinen. De klok van het beursgebouw, die juist kwart na negenen zou slaan, stond plotseling stil, even als de andere klokken in de stad. Er heerscht groote opgewondenheid in de stad, maar er had geen enkel ongeval plaats. Te 9 uur 40 werd te Aix in Provence een minder hevige schok gevoeld. De ruiten vielen in stukken en alle electrische lampen, die de stad verlichten gingen uit. Er heerscht alge- meene onrust. Te Avignon werd een zeer hevige schok waargenomen. Te Cannes drie schokken, in westelijke richting zich voortplantend. De be volking, hevig verschrikt, kampeert nu in de straten. Te Toulon werden de oorlogschepen op de reede van hun plaats gedreven. Ziehier een n-ig later telegram uit Marseille In de oude wijken heerscht een hevige paniek en verkeert het volk in groote opgewonden heid. Het kampeert thans in de open lucht. Te Engailles zijn een aantal huizen inge- stoft en eveneens te Lambeso. In laatstgenoem de plaats moeten 8 personen om het leven zijn gekomen. Er zijn terstond helpsters en militairen naar de plaatsen des onheils vertrokken, om bij den wegruimingsarbeid te helpen. Men meldt aan de »N. R. Ct." Op den polder Kijfhoek in den Biesbosch was bij den landbouwer C. Groeneveld een veulen dat bij de moeder niet genoeg voedsel vond. Men heeft toen de proef genomen het diertje door een koe te laten zoogen, wat uit stekend is gelukt. Men kan thans het veulen geregeld door de koe gezoogd zien worden. In het postkantoor St. Pieter te Maastricht is ingebroken. Voor ongeveer f 500 aan post wissels en specie is ontvreemd De dieven ver schaften zich toegang door openzagen van de deur van het kantoor. De marechaussees stellen een ernstig onder zoek in. Donderdagavond te ongeveer half tien werd te Ermelo een aardschudding waargenomen; in de buurtschappen Horst en Teigt was deze van dien aard, dat de ruiten dreunen en douren open gingen. De 84-jarige A. Boll te Genderen, maakte dezer dagen nog een grooten fietstocht door het Land van Altena. In het Nosrdzeekanaal is Vrijdag nabij de watermauhine van den Znidwijkerpolder, tengevolge van de zuiging van een juist pas- seerend sloomvaartuig, een zielboeier omge slagen waarin de heer Vos uit Velsen, diens vriend en twee dames gezeten waren. Zeker zouden alle vier verdronken Zijn, had niet de heer A. Politiek van Beverwijk, zich in een roeiboot begeven en, 11a een eind roeien ailen gered. De vier breukeiirigen werden per rijtuig naar Velzen gebracht. N. B. te Nijwegeit schijft in „De Le vende Natuur": Dat vogels zich niet gemakkelijk laten verjagen van een broedplaats, die ze gekozen hebben, daarvan leverde dezer dagen een roodsiaartjestamilio een merk waardig bewijs Een zwarte-roodstaartpaarlje was aan 't bouwen gegaan onder eeu afdak op een speelplaats van de Tuchtschool. Het nest was zoo goed als gereed, toen ik het op merkte. Het lagop een plaats die voor de beestjes zeer ongeschikt zou blijken nl. op twee korfbalpalen, welke, als ze niet gebruikt worden onder dit afdak opgeborgen zijn. Als dus de palen op één der volgende dagen voor het korfbalspel gebruikt zou den moeten worden, zou het nest er af valien. Dit vond ik jammer. Ik besloot daar om te probeeren, of er niet een mouw aan te passen was, dat het nest behou den bleet en de palen te gebruiken zouden zijn, als er gekorfbald moest worden. En het is me gelukt. Ik lichtte het nest van de palen en liet deze onder een ander afdak opbrengen. Vervolgens schoof ik een balkje op de plaats, waar de palen gelegen hadden en plaatste daar op het nest. Nu was ik benieuwd, of hot vogelpaartje met dit versjouwde nestje genoegen zou nemen. En, waarlijk ze maakten het weder af, schikten eenige bouwstoffen reoht en op 't oogenblik zit het wijftje te broeden op 5 mooie eitjes, ondanks het rumoer der spelende knapen. Sierk en School. SOMMELSDIJK.* Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Castrioum den Zeer Eerwaarde heor Th. J. C. Engering Pastoor alhier en in diens plaats benoemd de Zeer Eerwaarde heer Th. C. A. Stam Kapelaan te Middelburg. Oude Tonge, 11 Juni. Granen. Tarwe per 100 kilo f 13,50 a 14,—. Haver per 100 kilo f 8,75 a 9,—. Boonen f 11,25 a 11,50. Gerst f 11,75 a 12,40. Rogge f 8,40 a 8,75. Aardappelen. Eigenheimers per Hl. f 2,50 a 2,75. Bonten per Hl. f 3,— a 3,25. Bravo's f 8. a 3. 40. Peen f0,a 0,per 60 kilo. Boter per 1j, |kilo 10,60. Eieren per stuk 3'/, cent. Botterdam, 14 Juni. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 258 vette Runderen, magere Runderen, 368 vette Kalvere», 0 nuchtere Kalveren, 867 Sohapen en Lammeren, 545 Varkens, Biggen, 0 Bokken of Gelten. Koeien en Ossen van f 0,30 tot 0,86. Stieren 0,29 0,31. Vette Kalveren 0,37 0,47. Schapen 0,22 0,27. Lammeren 0,30 0,35. Varkens 0,23 0,26. Liohte (v.export), 0,21 0,22. Alles per kilo. Aardappelen. Zeeuwsohe Jammen f 3,75 a 4,—. Zeeuwsche Bonten f 3,75 a 4, Eigenheimers f 3,50 a 3,75. Bravo's f 3,50 a 4,—. Alles per Hl. Tamelijke aanvoer, veel vraag, Eieren. Zeeuwsohe f 3,80 a 4,—Overmaasohe 14, a 4,20 per 100 stuks. Rotterdam, 15 Juni.. Vee. Aangevoerd 35 Paarden, 2 Veulens, Ezels, 1417 magere Runderen, 579 vette Runderen, 975 vette Kalveren, 346 nuohtere Kalveren, Graskalveren, 9 Sohapen of Lammeren, 1 Varkens, 191 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot t 0,38. Stieren 0,27 0,34. Kalveren 0,35 0,47'/,. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 140 a 260 Kalfkoeien f 155 a 270 Stieren 130 a 280 Pinken 70 a 100 Graskalv. 55 a 120 Vaarzen 90 a 120 Paarden a Slaohtpaarden a Pok nuohtere Kalveren f 12,— a 20,—. Slacht 8,- a 12, Biggen 8,— a 14,—. per week 1,10 a 1,30. Handel met flauw verloop. Boter. Aangevoerd 99 vaten 50 210 stukken a kilo. Prijzen le kwal. 52, 2e kwal. 50, Se kwal. 46 ot. Voor stukken werd besteed a kilo 671/, a72'/,ot. Eieren. Aangevoerd 67245 stuks. Kippeneieren f 3,20 a 4,30 per 100 stuks. Eendeneieren 4,35 a 4,50 100 Ganzeneieren 12,— a ,100 Kalkoeneieren„17,— 0,— 100 Weduwnaar van Mej. Johanna Maria WILLEMS, Uit aller naam,

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2