MAAS- Zaterdag 12 Juni 1909. No. 1458. Twee Bladen. Ken val van de 2de verdieping. Plaatselijk Kieuws. Ouddorp. Zondag 1,1. had de familie der Wed. L. Mastenbroek het ongeluk met een rijtuig waarin zij gezeten waren, omver te slaaD. Oorzaak was het schrikken van het paard. Reclames, Mededce- lingen enz. 1 1 x IN HOC SIGNO WSES Dit nummer bestaat, uit mm m. Uil de Pers. Eenige olficicele cijfers. Blijkens 't oficieel Verslag van den Staat der Hooge-, Middelbare- en Lagere Scholen in 't Koninkrijk der Nederlandenwerd voor 564.4.45 kinderen, die op 15 Januari 1907 de openbare school bezochten, door de gemeenten uitgegeven een som van 19 millioen 2Ó7 duizend gulden. Aan school gelden werd slechts ontvangen 2 millioen 191 duizend gulden. Ieder k:nd kostte dus f 30.25. Hierbij komt nog rente van de stichtings- kapitalen voor de schoolgebouwen en af schrijving voor waardevermindering dier gebouwen. Aan de bi', scholen werd over 1907 uitgekeerd 4 millioen 880 duitend gulden Op 15 Jan. 1907 werden de bizondere scholen door 302 305 kinderen bezocht, 't Bedrag der rijksbijdrage per leerling was f ,7'44'/2- Behalve de kosten der schoolgebouwen werd dus door de voorstanders der biz. school in 1907 niet minder dan 3 millioen 869 duizend gulden aan de schatkist be spaard. 't Getal der kinderen dat de bizondere school bezocht steegtn 1907 met 13783. 't Getal der kinderen dat de open bare school bezocht, d a a 1 d e in 1907 met 1258 't Getal bizondere scholeu met 40 of minder leerlingen daalde van 151m 1903 op 137 in 1908 't Getal openbare schalen met 40 of minder leerlingen bleef ongeveer gelijk (255 in 1903 tegen 256 in 1908.) Onder deze openbare scholen kwa men op 15 Januari 1908 voor: Oud-Alblas met 9 leerlingen (jaarwedde hoofd f 1050 Hoogkarspel met 7 leerlingen (jaarwedde hoofd f 950.) Nederhoist den Berg met 7 leerlingen (jaarwedde hoofd f itio) Zierikzee met 5 leerlingen (jaarwedde hoofd f 17' o.) Menaldumadeel met 12 leerlingen (jaar wedde hoofd t 1050 De belastingbetalers kunnen nu ziep hou hunne belastingpenningen worden ver knoeid. En dan wijst men nog met een stalen gezicht op de bizondere scholen, wer voor standers jaarlijks aan de kassen van Rijk en gemeeDte bijna 4 millioen uitsparen. Men moet maar durven. (De Drie Provinciën Soiiiineldijk. De milicien verlofganner I. v d Nieuwendijk Ir. welke den 7 deze voor de herhalings oefeningen opkwam is voor den militairen dienst afgekeurd Middelharnis. Door de bakkers is deze week de pi ijs van bet brood met 2 cent verhoogd eD gebracht op 18 cent. Bij Kon. Beslu:t is herbenoemd als lid van de Staatscommissie voor de zee- visscherij de heer J. J. Slis. Bij publicatie is bekend gemaakt dat op 29 Juni a. s verkiezing zal plaats heb ben van 4 leden van den Gemeenteraad ter vervulling van hen die den eersten Dinsdag in Sept. aan de beurt van aftreding zijn, Door C. Westplaat is vergunning gevraagd ter plaatse waar zulks behoort tot het opriclven eener koper- en blik slagerij in het pand aan de Spuistraat D. 89. Sfad aan 't Haringvliet De 75-jarige weduwe J. de L. had het ongeluk bij het vallen van een trap, een ernstige been- en gewrichtbreuk te bekomen. Geneeskundige hulp diende onmiddellijk ingeroepen, In den winter 1909/1910 zal in deze gemeente geen voorbereidend militair on derricht worden gegeven, om reden zich niet meer dan een tweetal gegadigden hebben opgegeven Tot nu toe zijn door de steurvisschers niet tmeer dan 5 steuren gevangen voor waar geen voordeelige vangst. Door Burgemeester en Wethouders is aan D Vroegit.deweij vergunning ver leend. om zijne woning aan den Molendijk te betrekken Bij publicatie wordt herinnerd aan de godsdienstige viering der overwinning bij Waterloo. De inkwartieringslijst 1909/1910 ligt gedurende 14 dagen ter secretarie ter lezing. De levering van grint voor de Land- bouwvereeniging is gegund aaD A. P. A. Goumare voor f 1.90 per M3. De» Bommel Onze zangvereeniging voor gemengd koor »Euphonia« is uitge nood'gd om deel te nemen aan een groot natinaal concours te Oudenhoorn den 31 Augustus a. s. Aan dat concours zullen me dewerken harmonie - en fanfaregezelschappen Gemengde Zanvereeniginen en mannenkoren. L. v. P. had het ongeluk zoodanig in een zoogenaamde riek te trappen dat hij zich ernstig bezeerde en het bloed uit de wonde te voorschijn kwam. OullgentupIaaL J.'. Maandag had een bed ende van de firma M. B. Zn. bij het vervoeren van pakken papier hel ongeluk zijn hand zoodanig te klemmen dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen en hij zijn werkzaamheden tot op heden niet kan verrichten. J.'. Woensdag had de werkman Jb. Donkersloot werkzaam aan de toegangsweg naar het steiger het ongeluk zoodanig met zt]n hand tusschen een ketting beklemd te raken dat een zijner vingers openspleet. Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroe pen en valt de patient thans onder de termen der ongevallenwet. Door de zoon van de heer D. Mooij- aart werd dezer dagen een postduif gevan gen gemeikt als volgt, to'g v. 1884 P.V. de Sperwer Rotterdam. Dezer dagen was de metselaar K. van Ree Jz. bezig meL het dak aan te strijken van de woning van den heer Van Hattem. Met een ladder op het dak zijnde schoot plotseling de ladder uit en stortte hij van een vrij hoog dak naar beneden, doch bekwam wonder boven wonder niet het minste letsel. Oude Tonge. Aan den verlofganger G. Hes klerk ter P. en T. is vergund in plaats van te Rotterdam, zich alhier aan de In spectie te onderwerpen. Maandagavond is alhier als spreker opgetreden met het onderwerp de candi- datuur van Mr. Patijn, de heer W. Koster uit 's Gravenhage. In debat kwamen de heeren Roetman S. D., Voordijk en Vroeg- indeweij A. R. De vergadering die 8 uur was aangevangen, werd eerst te 11/2 uur gesloten. De Burgemeester maakt bekend, dat op 29 Juni a.s. de verkiezing plaats heeft van 2 leden voor den Gemeenteraad, op gaven van candidaten zijn vanaf 14 dezer ter secretarie verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders hebben aan L. Salie gegund het vervoer van zand naar de straten voor 23s ct. per M3, en van oude en nieuwe straatkeien ad 7s cent de M2. Een en ander naar plaatsen door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen. Nieuwe Tonge. Woendagavond had de\rachtrijder L. H. het ongeluk om bui ten de gemeente van den wagen te vallen, en bekwam daarbij een belangrijke wond aan zijn hoofd en tevens nog ziju pols ge broken. De Ketkeraad der Herv. Kerk alhier heeft Dinsdagavond bij inschrijving naar de beneficie een partij land verhuurd, waarvan een stukje land hetgeen ruim een gemet groot is de kapitale som van f385.per genie werd ingeschreven, Donderdagmiddag had de landbouwer C. K. uit Mtddelharnis zijn paard met kar bij een familielid even achter de molen aan het heiutje vast gezet, het paard wist zich echter van zijn tuig te ontdoen en kwam toen het dorp in den Molendijk over, op de hoogte zijnde viel hij neer en werd toen vlug gegrepen en voorloopig op een stal gebracht. Het liep alles zoDder ongelukken af. Dirksland. M. Ftanlte aan den Ouden dijk alhier heeft een postdu f gevangen 1 die gemerkt was 4747 T. r. p. d. 1905. De rechtmatige eigenaar kan het beestje aan dat adres terug bekomen. Ilerkitige». Woensdag j.1. ontstond door onbekende oorzaak begin van brand aan de kolenschuur derLandbouwvereenigirg alhier wat zich vrij ernstig deed aanzit n. Met vereende krachten is men den brand tijdig meester geraakt door deze te blus- schen met emmers water. Het aantal jongelieden dat zich heeft aangemeld om deel te nemen aan het ver moedelijk te geven militair onderricht in den a.v. winter bedraagt ruim 20. Melisfant. Op Dinsdag 29 Juni s. s. zal de verkiezing plaats hebben van twee leden van den Gemeenteraad wegens pe riodieke aftreden van de Heeren D. Sieltng en C. van der Velde. -- Aan den milicien verlofganger M. van Immerzeel is vergunning verleend om eerst 18 October a. s, voor herhalingsoefe- onder de wapenen te komen. Tegen J. B. is procesverbaal opge maakt, wegens overtreding der visscherswet. Al vroeg rijp. Bij enkele personen alhier zijn reeds rijpe aardbeien geplukt. (20 Cents per Regel.) Alle ledematen gebroken. Alle mid delen tevergeefs aangewend, Al leen de Kloosterbalsem hielp. Mej. F. Breibach Leege Werfsteeg 7 te Leiden verklaarde »Bij het schoonmaken van een glazen atdak 5'/2 M. van den grond bij eene mevrouw alhier, gleed ik uit en stortte naar beneden®, aldus ver klaarde Mej. Breibach. »Ik lag in een bloedbad en al mijne ledematen waren bijna gebroken. Ik werd naar het gasthuis vervoerd en heb daar vier weken gelegen. De pijnen die ik na dien tijd uitgestaan heb, zijn niet te vertellen. Alle mogelijke behandelin gen en middelen werden op mij toe gepast, de pijnen wilden evenwel niet wijken en ik bleet vreeselijk lijden. Loopen kon ik in het geheel niet en men moest mij dragen, als ik mij wii- de verplaatsen. Mijne dochter Maria maakte mij opmerkzaam op den Kloosterbnlseiii Klooster Sancta Pau lo. Ik liet direct een pot komen van den drogist Broerse, Haarlemmerstraat 70 en nadat ik zes dagen daar trouw mede gewreven was, deden mijne ledematen mij minder pijn en kon ik mij een beetje- voortbew gen. Ik zette de behandeling met den liloosierbal- sein yoort en thans zijn de ondrage lijke pijnen verdwenen en kan ik weer loopen. Do Kloosterbalseni, Klooslerbalsem Sancta Paulo, is steeds onschadelijk. Rbeumatiek, llheumatische zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, stramheid in de ledematen, spit in den i;ug, spierverrekkingen en alle dergelijke ziekten worden er onvoorwaardelijk door ge nezen. Ook alle huidziekten wijken als bij tooverslag voor deze kostelijke balsem. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Verkrijgbaar bij Drogisten en Apothe kers, en de bekende Depothouders. GleineeiiSsraad. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Herklit geit, op Donderdag 10 Juni des vm. 9.30 uur. Afwezig de Heer E. Kastelein. Na opening der vergadering door den Voorz. Mr. C. Zaaijer worden de notulen der vorige vergadering gelezen onveranderd goedgekeurd en geteekend. De Voorz. zegt geen Ingekomen stuk ken mee te deelen zijn als een schrijven van den heer E. Kastelein daarin meldende tot zijn spijt niet tegenwoordig te kunnen zijn. Daarna wordt in behandeling genomen een voorstel van B. en W. om de kermis af te schaf fen en sympbatie te betuigen aan een op te richten Vereeniging om jaarlijks op een der ge boortedagen van het Vorstelijk Huis een natio naal feest te organiseeren, en deze met een jaarlijksehe subsidie uit de gemeentebas te steunen De Voorzitter verdedigd of liever ge zegd ligt dit voorstel toe, daar het om zijn eigen woorden te gebruiken geen verdediging behoeft en voor zichzelvfe spreekt, en spreekt o. in. deze woorden. Hij zegt in deze gemeente bestaan twee stroomingen, eene, die de kermis in het belang der zedelijkheid wil opruimen |en eene die deze wil behouden, van meening zijnde, deze ontspanning de gemeente niet te mogen onthou den. Gezien de feesten ter gedachtenis aan de geboorte van onze Prinses Juliana, waaraan ook onze gemeente zoo algemeen heeft deelgenomen zijn B. en \V. van meaning als hun voorstel wordt aangenomen de oneenigheden die thans over de kermiskwestie bestaan zullen opruimen on die twee panijen tot eikander zullen zijn teruggebracht. Hij geeft ook nog een uiteenzetting van bef, wezen der kermis, hoe deze in de laatste jaren bestond uit een koekkraam, eenig muziek, des avonds vrolijkheid en dat ook wel eens een borrel te veel wordt gedronken zoodat vrijwel borden konden worden geplaatst met het op schrift: ,,waar is da kermis." Oorspronkelijk denkt men, sprekende over de kermis, aan een veree niging van wilde beesten, carouse], glinsterende galanteriekiamen, poffertjes enz. enz. Van oor- oeel dit voorstel geen nadere toelichtingen meer behoeft vraagt de Voorz. of een of meer der heeren raadsleden ook nog het woord hierover verlangt. De heer den Boer opent de besprekingen en vraagt of nog dit jaar dan daarmee een aanvang zal worden genomen. Hij zag liever de kermis afgeschatt en dit jaar van feesten af te zien aan gezien dit jaar al genorg feest is gevierd. Dj Voorz. acht dit een punt van ondergeschikt belai g en wil dat liever aan de Commissie over laten om al of niet ook nog dit jaar te feesten. Ook vraagt de heer den Boer of die te verleenen subsidie jaarlijksch kan worden ingetrokken en zegt het alzoo te verstaan, de kermis ven ietigen en een feest daarna opnieuw in bet leven te roepeD. De Voorz. dient van antwoord en zegt het voorstel alles inhoud nl de kermis weg en een feest subsideeren, zoo niet, het te laten zoo als het is. Ook de heeren Mans en Van der Velde nemen daarna aan deze discussie deel en verklaren geen tegenstanders te zijn om dan inplaats vau kermis- viering de schoolk nderen te onthalen en br\ arme menschen te gedenken. Laatstgenoemde en heer Van der Velde, zegt toch nu wel eenig 1 bepalingen kunnen worden getroffen, waarop de Voorz. antwoordt het feestprogramma dan zal worden onderworpen aan B. en W. Ook is den heer Den Boer bang dat, ook zoo een feest tenslotte zal ontaarden, terwijl de heer Mans dan ook liever zag dat de Raad inplaats van alieen B. en W. daarover konden beschikken om de grenslijn te trekken, om redenen ook de kermis in handen van den Iïaad is gesteld. De Voorz. is van oordeel het in handen van B. en W. zijnde, gekozen door den Raad en met de uitvoering belast, behoort te worden gesteld om toezicht te houden over dat feest. De heeren Den Boer, Mans en Van der Velde, tegenstanders der kermis geven zich gewonnen om op deze wijze de kermis af te schaffen, aan gezien in de gewone weg de kermis blijft bestaan. De heer Van Eok, een der voorstanders der kermis geeft zijn spijt t kennen over degelden die de kermis opbrengt en wenscht eerst te weten hoeveel snbsidie wordt gegeven en of deze van blljvenden aard is, anders kan hij niet met het voorstel medegaan. De Voorz. stelt voor een minimum van f25, en verder de gewone weg door de commisie te laten volgen nl. een lijst de gemeente aan te biedeD. De heer Mans vindt dit wel wat te hoog. De heeren Den Boer en Van Eek zagen het liever verdubbeld daar f 25,voor de school nauwelijks genoeg zal zijn. De Voorz. zegt deze subsidie alleen te verleenen als hulpmiddel en niet precies alleen voor scnool- kinderen. Die overigens wil feesten moeten dat doen uit eigen middelen. De heer Van der Velde zegt met meer als f25 niet mee te kunnen en vind dit genoeg Ook zegt deze gaarne rekening zag gehouden met het sluiten der herbergen. De Voorz. zegt dit op zijn gebied ligt maar beloofd naar gelang de feeststemming zal zijn te zullen handelen. De heer v. d. Velde wil ook liefst dat feest dat dan staat gehouden te worden op een der geboor tedagen houden en niet dus op de kermistijd waarvan den Boer toevoegt vooral niet te stellen op een Zaterdag zoodat in ieder geval de Zondag ongeschonden kan blijven waarmede de Voorz. zegt rekening te zullen houden. Na nog eenige onbeduidende discusie vraagt de Voorz. of een der leden stemming verlangt over dit voorstel. Geen der heeren dit verlangende wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde is de verga dering gescheiden. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Goedereede, gehouden op Maandag 7 Juni des nam 6 uur. Afwezig de heer Koeteeuw. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na een kleine aanvulling goedgekeurd. Wordt voorlezing gedaan van le. Een missive van Ged. Staten, daarbij goed gekeurd terugzendende het kohier van den H. Omslag voor het dienstjaar 1909. Aangenomen voor kennisgeving. 2e. Missive als voren, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model B en C. over het dienstjaar 1908. Aangenomen voor kennisgeving. 3e. Missive van den heer G. O. Meulman, dat hij zijne benoeming tot iid der Commissie van Toezicht op het Lager onderwijs aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. 4e. Missive van den heer D. Lodder, dat hij zijne benoeming als voren niet aanneemt. 5e. Komt aan de orde de beslissing omtrent de aanbesteding van den verbouw en aanbouw van het Post- en Telegraafkantoor, waarvan de raming van den heer G. Kuypers, civiel-ingenieur te Rotterdam, bedraagt f 3818. De Voorzitter doet mededeeling van de inge komen inschrijvingsbiljetten, waaruit blijkt, dat voor het metsel-, timmer- en smidswerk het laagst is ingeschreven door C. Tieleman te Melis- sant en voor het schilderwerk door J. Kareis alhier, respectievelijk voor f 3535,en f 293. plus f 25. voor eventueel opverven vau den buitenkant van het bestaande gebouw. De Voorzitter schorst de openbare vergadering. Na heropening wordt met algemeene stemmen goedgevonden, den verbouw volgens bestek op ie dragen bij aceoord voor eene som van f4350, aan den architect, den heer G. Kuypers, terwijl de kosten van een dagelijkschen op'zichter bfi de uitvoering van dit werk ten laste der gemeente komen. 6°. Komt aan de orde de uitloting van een aandeel in de leening der Begraafplaats. Wordt getrokken no. 8, welke ter betaling in handen van den Gemeente Ontvanger zal worden gesteld. 7e. Wordt daarop met éënparige stemmen vast gesteld een staat model B tot het doen van af- e_n overschrijving dienst 1908, welke ter goedkeu ring aan HH. Ged. Staten zal worden aangebo den. 8e. Na eenige bespreking wordt besloten,eene aDnuïteitsieening bij de Mij. voor Gemeente- crediet aan te gaan ad f1250. voor 20 jaren tegen l'/2 '3 j aars voor den aankoop der wonin gen van Jb. Klein alhier. 9e. Wordt mededeeling gedaan van de opname van de boeken en kas van den Gemeente-Ont vanger. Aangenomen voor kennisgeving. 10e. De Voorzitter geeft te kennen, dat de thans lcopende tijdelijke geldleening ad f1400,— moet afgelost worden vóór 30 Juni a.s. Hij bespreekt de noodzakelijkheid deze leening te verlengen, doch deelt méde, dat de geldschieter, die de vorige leening heeft aangegaan met de gemeente, bereid is, deze te verlengen, doch tegen een hoogere rente. Na korte bespreking wordt besloten, deze aangelegenheid tot nader aan te houden. 11e. Vervolgens legt de Voorz. over eene raming van de kosten voor de verstrating der Groenmarkt, welke beloopt in totaal f 555,85. De heer Vogel wijst erop, dat reeds in 1909 is besloten tot den aanleg van een fietspad door de gemeente en dat daaraan nog slechts weinig is gedaan. Verder betoogt hij, dat vroeger ook hij voorstander was van de verstrating der Groen markt, doch daar thans tengevolge van de ex ploitatie der tramlijn het vervoer aldaar zeer rnbeduidend is, acht hij verstrating thans niet noodig. Hij geeft in overweging, eene leening aan te gaan, teneinde de straten der gemeente, die dringend verbetering behoeven, in behoorlij ken staat te brengen. De heer Goakoop wijst den heer Vogel erop, met dit plan alsnog te wachten, totdat een begin wordt gemaakt met, den aanleg van het buizennet door de gemeente in verband met de waterleiding. Daarna brengt de Voorz. in rondvraag het plan tot verstrating der Groenmarkt. Dit voorstel wordt aangenomen met 5 tegen 1 stem, die van den heer Vogel en wordt besloten, deze verstrating publiek aan te besteden. 12e. De Voorz. doet mededeeling van de aan beveling ter benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het L. O. waarop zijn geplaatst de heeren: H. J. Marsman en 2e. F. de Gidts alhier. Tot de stemming overgaande, wordt met algemeene stemmen benoemd de heer H. J. Mars man, wien van deze benoeming kennis zal worden gegeven, alsmede aan de Commissie van Toezicht op het L. O. De Voorz. doet mededeeling van de besprekingen met J. Tanis Sr. alhier in verband met het verzoek van J. Hollaar, om aan hem in koop te willen afstaan het aschhok met scbutskooi en daarachter gelegen grond. Na gehouden bespre kingen wordt goedgevonden, te trachten, het gedeelte van het perceel van J. Tanis Sr. dat gemeentegrond is, te verkoopen en op het adres van Hollaar afwijzend te beschikken. (Hierbij blijft, de heer Troost buiten stemming. JHiervan zal den heer Hollaar kennis worden gegeven. De Voorz. brengt ter sprake de los- en laadkade. Woidt besproken, eene afwachtende houding aan ta nemen of eene conferentie met bet Polderbe stuur te houden. Met éénparige stemmen wordt tot. het laatste besloten. ien slotte wordt beslo.ten tot oproeping van sollicitanten ter benoeming van een Dagelijkschen opzichter bij de verbouwing van het Post en Telegraafkantoor alhier. Aangifte moet geschie den vóór den 20 Juni a.s. terwijl bij den Burge meester informatiën te bekomen zijn. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit, de Voorzitter deze vergadering. Posleryesi. Sfeltssant. Gedurende de maand Mei j.l. werden aan het hulptelegraafkantoor alhiet 75 telegrammen behandeld. Den Bommel. Door C, Kievit is ont slag genomen als hulpbrievenbesteller alhier. Ingezonden Nlai&feezï. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur! Laat me nog even terugkomen op Staatspen- sioneering. Ik meen niet de kwestie verward le hebben. Duidelijkheidshalve echter zal ik het hier heel beknopt geven. Staatspensioen may en behoeft m. i. niet af te stuiten op de onkosten. Het geld mag niet het bezwaar zijn, omdat, waar de be grooting over zooveel loopt, er vooreen nationaal belang als dit de 13 millioen te vinden moeten zijn o. a. evengoed als voor militaire uitgaven. Invoering er van behoeft in werkelijkheid niet over te gaan, omdat het wel te vinden is, minstens evengoed als in Denemarken. Verplichte verzekering heeft het groote bezwaar, dat er van de opgebrachte gelden zooveel in de zakken der ambtenaren verdwijnt evenals dit ook reeds bij eene andere (Ongevallen) wet het geval is. O. a. om deze redenen ben ik vóór Staatspensioneering. Iu Uw onderschrift zegt U, dat iemand van J8 jaar wel 12 ot. in de week kan opbrengen. Kunnen I Een paar ouders heeft één kind ge trouwd, dat op een paar uren afstand woont. Het eerste jaar gaan de ouders het bezoeken. Het volgende jaar trouwt de tweede zoon en vestigt zich ook op een afstand, die reiskosten medebrengt. Gezamenlijk loopen de reiskosten voor visite aan beide kinderen zoo hoog, dat de ouders besluiten, niet elk jaar, doch slechts om de twee of drie jaar te gaan. Absolute onmacht om elk jaar te gaan, is er niet, maar 't is toc'u niet kunnen, omdat er ook andere uitgaven komen kijken en nog eens die fooien aan de ambtenarij. Uw dw. LID v. d. BOND v. STAATP. Meciifszafem Arrciidlssemenis-llcchtbaitk. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 8 Juni. Een gevangenisstraf van 1 maand tegen M. M. van Sint A., 20 jaar, arbeider, te Oude Tonge, die op 12 April te Nieuwe Tonge, A. J. Timmer en L. v. d. Groef met een mes zou hebben gestoken. Een geldboete van f 20 subs. 10 dagen hechtenis tegen J. K. D., 19 jaar, veld- arbetder te Stad aan 't Haringvliet, die in de maand Februari een binnenrijwielband van J. J. Nipius" zou hebben weggenomen. Uitspraken. Heden werden de volgende vonnissen gewezen Inbraak te Melissant. J. Ph. P., 25 jaar, landbouwer en C. A. W., 38 jaar, veldarbeider, betden te Den Bommel, wegens diefstal ten huize van de weduwe Segers te Melissant, door mid del van inklitnming en verbreking van f 9000 ieder tot 5 jaar gevangeniss'-raf. C. A. W., 38 jaar, veldarbeider te Den Bommel, wegens poging tot doodslag op den onbezoldigd rijksveldwachter C. G. Putker te Ooltgeusplaat, tot 4 j a a r gevangenisstraf. Werfcooping-en. Herplaatsing wegens i'outïeS' uur. Op Woensdag 16 Juni 1909 Veiling en Op Woensdag 23 Juni 1909 afslag, beide dagen 's avonds 6'/2 uur te Stellendam ten her- berge van F. Troost van een huis met erf en flinke landbouwschuur, te Stellendam, aan de Dorpstraat en uitkomende aan den Achterweg ten verzoeke van den heer Jb. van Seters. Notaris VAN DER SLUIJS. AiSBïtee§!e«lï8§g\ MIDDELHARNIS. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zullen op Maandag 14 Juni a.s. des vm. 11 uur op het Raadhuis aanbesteden a. het afbreken van een gedeelte bouwscbuur, staande op den hoek van de Ring en het Mariet- jespad alhier. b. het bouwen van een nieuwe gevel aan die schuur. Gegadigden enkel inwoners der gemeente zijnde, behooren hunne inschrijviDgsbiljetten ter Gemeen tesecretarie op den dag der'aanbesteding vóór des morgens II uur in te leveren. Uitslag" AaïBï>esle«8i«ag-. MIDDELHARNIS. Uitslag aanbesteding van het bouwen van een koieulooda, vernieuwing stokerij en andere werken der gasfabriek „Mid- delharnis—Sommeisdijk. Metselwerk: A. Dijkers, Middelharnis 1 5340 Gebr. leComte, Sommeisdijk 5449 O. Pijl, Middelharnis 5475 G. Bucrveld, Middelharnis 5484 C. Korteweg, Sommeisdijk 5859 L. Buurveld, Middelharnis 6770 Timmerwerk: J. Spee, Sommeisdijk f 3800 G. van Rikxoort, Sommeisdijk 3850 J. Mosselman, Middelharnis 3990 P. Meijer, Middelharnis n 4806 C. Spee, Sommeisdijk 4808 G. Schiiperoord, Middelharnis 4840 L. Stapel, Middelharnis 4880 Smidswerk: A. Nieuwland, Middelharnis f 830 A. A. C. Buth, 833 P. Snijders, 850 C. Tieleman, Sommeisdijk 855 W. Breur, v 870 W. de Mooij, n 875 C. Vis Jz. 880 Gebr. Nieuwland, Middelharnis 953' Verfwerk: C. J. Dorsman, Middelharnis f 146 G. Jens, Sommeisdijk 164 K. v. d. Sluijs, Middelharnis 170 W. C. van As, Sommeisdijk 174 H. v. d. Wende, Middelharnis 205 K. de Koning, 290 G. W. de Koning, Sommeisdijk 275 Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. OOLTGENSPLAAT. Jl. Woensdag werd den heer A. Neels alhier, aannemer van bet rijden van 150 M3 onderhoudsgrint voor rekening dezer gpmeente en wel voor de som van f 0.47 per M4. Door den heer K. L. Buth alhier werd ingeschreven voor f 0.50 per M', Sta»

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3