RUND Paarflenlolerij MM AFBRAAK Advertenti'èn. Secretaris-Penningmeester. Stoombootmaatschappijen „Maasnymph" on „Don Bommel." fewfj3«i§ple Dienst. Getrouwd u 2 Schildersknechts. Hoofdopzichter TEGEN OPBUIMINGSPRIJS te kooP SPOED! Gemeenteraad. Iii^exonden SlukKen. Gemeu&d ftïeuws. Posteryen. erlioopïfiiyeii. Kerk en School. ifl&rKttoerictiieu. die namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 2754 3 Juni 1909. Heden overleed voorzien van de H. Sacramenten onze ge liefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Me juffrouw Maria Elisabeth BreMels. in den ouderdom van 70 jaren en 7 maanden. 2759 A. T. WAARE. Oude Tonge 7 Juni 1909. Terstond gevraagd 2740 G. TANIS, Mr. Schilder, Ouddorp. Het BESTUUR van het Waterschap i>De dijkring Flakkeea roept Solli citanten op naar de betrekking van Voorwaarden liggen ter inzage bij den Dijkgraaf te Dirksland en by den wnd. Secretaris te Sommelsdijk, waar sollicitaties vóór 15 Juni 1909 schrif telijk moeten zijn ingediend. K. P. ROODZANT, Dijkgraaf. A. A. MIJS, 2741 wnd. Secretaris. Door de Politie te OUD DORP is opgevangen en opgestald een aldaar onbeheerd lós- loopend gevraagd bij P. N. v. d DRIFT, Huis- en Rijtuigschilder, Oude Tonge. 2757 Gevraagd twee bekwame met werkend gezin tegen 1 Maart 1910 met nieuwe woning en een flinken tuin. Brieven franco aan A. LUIJEN- donkerzwartbont, witte pooten en na genoeg geheel witte staart, in ieder oor een knip of snede. De eigenaar kan hetzelve tegen betaling der gemaakte kosten, bij een der gemeenteveldwachters terug be komen. te koop WAAL-, IJSEL- en STRAAT STEEN, KAP- en VLOERDEELEN, BIN TEN, DAKPANNEN, RAAM- en DEUR KOZIJNEN, MARMEREN TEGELS en SCHOORSTEENMANTELS, vier ONDER PUIEN geheel compleet, afkomstig van zeven panden (waarvan vier zoo goed als nieuw zijn) aan de Westzeedijk nos. 606-616, alsmede drie KEUKENPOMPEN, een partij KRAAL- HOUT en SÖHOTWERK. VROLIJK f ROOS, «mowr 2, ROTTERDAM. Voor het Waterschap y>De dijkring Flakkeea wordt een gevraagd. Sollicitaties en stukken in te zenden vóór 15 Juni 1909 bij den Dijkgraaf te Dirksland of bij den wnd. Secretaris te Sommelsdijk, waar de voorwaarden ter inzage liggen. K. P. ROODZANT, Dijkgraaf. A. A. MIJS, 2742 wnd. Secretaris. Ondergeteekende belast zich met het snijden van »phengsten. Nette castratie ekerd. L. B. JONKER, Veesnijder en Verloskundige, Brouwershaven. 2729 In verband met de stemming" op Vrijdag 11 Juni a.s. vertrekken de stoombooten naar'SteLIendam en Den Bommel dien dag inplaats van 3 uur ten 1 uur u iiï; van Rotterdam. De Directeur. Omslag is goedgekeurd terug ontvangen van Ged. Staten en ligt thans ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Be zwaarschriften tegen de aanslagen op dit Kohier kunnen op ongezegeld papier worden geschreven en moeten aan den Gemeenteraad worden ingediend. Oude Tonge. Tot deelneming aan den cursus voor voorbereidend militair onder richt, hebben zich 30 jongelui aangemeld. Ter algemeene kennis is gebracht, dat de jaarlijksche collecte ten behoeve van van het fonds voor den gewapenden dienst zal worden gehouden langs de huizen der ingezetenen. De opgave der op 1 Juni j.l. gestelde candidaten voor de Tweede Kamer licht ter Secretarie ter inzage. Nieuwe Tonge. 5 Juni. Hedenavond trad op uitnoodiging van de Vrijzinnige Kiesvereeniging alhier, in het Logement van J. van Paschen als Spreker op den Heer Koster van 's Hage, met het onderwerp >De aanstaande Stembusstrijd*:. Zijn inleiding was de schitterende ont vangst welke Dr. jKuyper was bereid bij zijn te houden politieke rede te Dordrecht, daarover zijn afkeuring uit te spreken. Het was zeide hij als of het een Vorst was. Vervolgens was de rede niets dan schering en inslag op Dr. Kuyper en de Antithese. Hij behandelde voorts Algemeen Kies recht en Staatspensioneering. Van de gelegenheid tot debat maakten gebruik de Heeren Hoefman van Sommels- dijk, C Voordijk en J. Overdorp van Nieuwe Tonge en J. Vroegindeweij van Mtddelharnis. De eerste debater verdedigde de Socia listische beginselen met aanbeveling van den Heer Wibaut. De drie volgende debaters allen Anti revolutionair, hebben op duidelijke wijze in het licht gesteld dat Algemeen Kiesrecht en Staatspensioneering een valsche leuze is, en misleiding der kiezers. Zich daarbij beroepende op zijn eigen partijgenooten zooals de Heeren Plate, Roel, Treub, De Meester en anderen. De eerste Antir. debater stelde ook de Spreker de vraag om hem te zeggen IP aar en wanneer Dr. Kuyper het'volk had ge scheiden in Geloovigen en Paganisten, waar op hij het antwoord schuldig bleef. Ook werd de Antithese behandeld, doch niet van Dr. Kuyper afkomstig, maar is ontstaan na den val onzer eerste voorouders in het paradijs. Daarop volgde een aanbeveling om den Heer Vegtel te stemmen op 11 Juni a.s. De Heer Koster beantwoorde de debaters en besloot zijn rede met den Heer Patijn te stemmen op 11 Juni a.s. De Vergadering was druk bezocht, en werd geopend en gesloten door den Heer J. C. de Gast van Sommelsdijk. (Part. Corresp.) Dirksland. Zondagavond bemerkte de vrouw van D. P. tijdens het wandelen, dat zij haar gouden horloge met zilveren ketting verloren had. Maandagmorgen werd het onbeschadigd door P. Poortvliet gevonden, en aan de eigenares ter hand gesteld, waar voor hij een belooning kreeg. Maandagmorgen slikte een jongetje van Johs. Knöps Hz. het achtereind van een papieren sigarenpijpje in. Het ventje moest op gégevens van den dokter dadelijk per tram naar het ziekenhuis te Rotterdam vervoerd worden. Ilerkingen. Bezig zijnde met krabbe- kwaad of wel zeekraal genoemd te snijden op het Diederikschegors door 4 kinderen dezer Gemeente bemerkten ze niet door het opkomende water te zullen worden ingesloten. Toen zij het gewaar werden was het te laat en konden ze niet dan na veel moeite gered worden door daar in de nabijheid wonende menschen. De ouders waren genoodzaakt zich met droo- ge kleeren op pad te begeven teneinde hun kinderen iu ontvangst te nemen. In de eerstvolgende dagen zal ook in deze Gemeente de Collecte worden gehou- pen ten behoeve van den gewapenden dienst. Volgens het bepaalde bij Kon. Besluit zal op 20 Juni a s. de godsdienstige viering moeten plaats hebben van de overwinning bij Waterloo. Stellendam. Op het 31 Mei te Lek- kerkerk gehouden concours behaalde de muziekvereeniging »De Hoop« alhier, de 2e prijs A in de 2e afdeeling. Goedereedé.* Tot heemraad van de polders Oud- en Nieuw Westerloo en de Nieuwe Oostdijk D. Breen alhier tot heemraad van den grooten Zuider polder D. Breen alhier tot heemraad van den Kleine Zuiderpol- der J. Tanis Jzd. alhier tot heemraad van den polder deRooklaas- plaat D. Lodder alhier. Ouddorp. Door de politie alhier is een twee-jarige vaars welke in het wild losliep opgevangen. Tot nog toe is daarvan geen eigenaar op komen dageD. Voor bij zonderheden, zie achterstaande advertentie. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Oude Tonge, op Woensdag 2 Juni des v.m. 10 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester J. D. Mijs. Na opening der vergadering door den Voor zitter, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ie. Worden gelezen de volgende ingekomen stukken a. Een missive van H.H. Ged. 8taten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbe sluit tot af- en overschrijving op de Gemeente- begrooting dj. 1908; b. Een missive der Gezondheidscommissie te Middelharnis, houdende mededeeling, dat de Heeren Visser en Smit vooralsnog niet voornemens zijn, Oude Tonge, op te nemen in het plan inzake waterleiding, omdat de aangeboden voorwaarden niet onveranderd zijn aanvaard. Na eenige bespreking waaraan alle leden, deel nemen, wordt ruet algemeene stemmen besloten den Secretaris der Gezondheidscommissie te ver zoeken, den Heeren Visser en Smit uit te noodigen den Raad de feitelijke oorzaken mee te deelen, waarom deze Gemeente voorloopig niet in het plan wordt opgenomen. 2e. Stelt de Voorzitter aan de orde de benoe ming van een Gemeente-opzichter, in plaats van dhr. D. den Rooijen, wieut I moeming met 1 Juli e. k. afloopt. Tot stemming overgaar-e blijkenze3stemmen te zijn uitgebracht op D. den Rooijen, terwijl één briefje blanco is, zoodat met algemeene stemmen tot Gemeente-opzichter is benoemd dhr. D. den Rooijen, en zulks voor 1 jaar, inguande 1 Juli a.s. op een jaarwedde van f 100,—. Hierna wordt overgegaan in comité generaal. Na heropening der vergadering is aan de orde de benoeming van een administrateur voor den boedel van wijlen L. G. Dabbe, in plaats van den Heer D. van Es, die bedankt heeft. In de vorige vergadering is besloten geen solli citanten op te roepen, omdat de Raad van oordeel was, dat zich zonder oproeping wel een genoeg zaam aantal sollicitanten zou aanmelden. De Raad blijkt hierin misgezien te hebben. Slechts één sollicitant, de Heer G. C. van Schouwen, daagde op. Maar dit aantal is de Raad te gering om uit te benoemen; waarom op voor stel van den Voorzitter word besloten alsnog sollicitanten op te roepen en wel omstreeks 8 dagen voer de volgende raadszitting. Rij de rondvraag van den Voorzitter, of een der Heeren het woord verlangt, vraagt de Heer Kosten of er naar het oordeel van den Voorzitter, geen maatregelen te nemen zijn om de intree van Oude Tonge, van de zijde der tram, in ver band met de gemeente-mestvaalt, een beter aanzien te geven. De Voorzitter antwoordt dat hierin reeds is voorzien door het besluit van B. en W. tot het plaatsen van een heining, waardoor het gezicht op de mestvaalt van de zijde van den openbaren weg benomen wordt. De Heer Slis vindt het, in verbaDd met het drukke verkeer van en naar de tram langs den halfweg wenschelyk de mestvaalt geheel op te ruimeD. Mag het plaatsen van een heining ver betering beteekenen, het blijft in ieder geval een halve maatregel. Al de leden en de Voorzitter zijn het met den Heer blis eens. Bij gebrek aan een andere geschikte plaats wordt evenwel besloten den tegen woordigen toestand voorloopig te bestendi gen. Ten slotte zei de Heer Slis, dat de aan den halfweg gelegen pulpput, ondragelijke stank ver spreidt en daardoor zeer hinderlijk is. De Voorzitter zegt toe de pulp zoo Bpoedig mogelijk te doen opruimen. Daarna wordt de vergadering gesloten. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Ilerkingen, gehouden op Vrijdag 4 Juni des voorm. 10 uur. Tegenwoordg alle leden. De Voorz. Mr. C. Zaaijer opent op de gebrui kelijke wijze de vergadering, waarna hy, voor dat wordt overgegaan tot de verdere werkzaam heden, staande, in welgekozen woorden de blijde gebeurtenis der geboorte van de Prinses der Nederlanden Juliana herdacht. Hij zegt te ver trouwen, de leden met hem God smeeken om het behoud en welzijn van het geliefd Oranjehuis, door hun tot in lengte van dagen voor ons te sparen. Verder worden de notulen der vorige vergade ring door den Secretaris gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Daarna is aan de ordeMededeeling Ingekomen stukken. Ie. Een missive van H.H. Ged. Staten inhou dende de goedkeuring van het in de vorige vergadering genomen besluit tot wijziging der Gem. Begrooting 1908. 2e. Procesverbaal van boeken en kasopname van den Gemeents Ontvanger, waaruit blijkt dat in kas aanwezig is f 1125,49' en dat de boeken overigens in de beste orde verkeeren-, Gelijkertijd is ook de Armenkas opgenomen waarin aanwezig is f 538,54. 3e. Het Verslag der gemeente Herkingen het welk voor de leden ter Secretarie ter leziDg zal worden neergelegd. 4e. Het door Ged. Staten goedgekeurd terug gezonden Kohier van den H. OmBlag. 5e. Wordt een overschrijving gedaan op de Gem. Begr. 1908 voor de verhoogde jaarwedde der Onderwijzeres, voor het geven van les in de nuttige handwerken, den Raad door Ged. Stat. voorschreven. Deze post bedraagt f 25 en wordt genomen van het Hoofstuk Kaai en Havenwer ken. Alsnu volgt Rekening en verantwoording van het Algemeen Armbestuur, waartoe B. en W. voornoemd bestuur uitmakend, zich verwijderen en mitsdien het voorzitterschap overgaat in handen van het oudste lid J. M. v. Eek. De Heer de Boer wordt aangewezen de rekeningen na te zien. De Inkomsten met de Uitgaven dienstjaar 1908 vergeleeken, bedraagt het saldo f 859,66. Onder deze gehouden rekening wordt door Kardux gevraagd naar den afkoop van tienden, en worden hem door den Secretaris uitvoerig inlichtingen verschaft, hoe hij zich o. a. op de daarover gehouden vergadering ter herberge van v. d. Velde, zeer verdienstelijk heeft gemaakt, daar door zijne redeneeringen de afkoopsom der tu nen geworden is, wat zij nu is. Ook worden tydens afwezigheid van B. en W. nog gesprekken gevoerd over het al of niet be noemde Stembureau voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad. De heer Van Eek is van meening zulks is geschied, terwijl de andere leden met den Secre taris dit tegenspreken en zeggen wel reeds een stembureau is benoemd, doch alleen voor dee.k. verkiezing. Nadat B. en W. terug zijn geroepen en eerst genoemde zijn taak ais Voorz. weder opneemt en kennis genomen heeft van de goedkeuring der Arm. Rek. zegtj deze nog zal moeten worden benoemd een stembureau voor de Gem. Raads verkiezing. Hiertoe overgaande vraagt den heer Den Boer aan de heeren Kardux en Van Eek die beiden aftredende zijn als zoodanig (zoowel als lid van den Raad als lid van het daarvoor aangewezen stembureau) zij zeker liever daarvoor nu niet ia aanmerking wenschen te komen, gelijktijdig gevolgd door den Voorz. die eveneens deze vraag stelt, daar dan onnoodig stemmen wordt vermeden. Hoegenaamd wordt hier geen antwoord op vernomen. Onder ademlooze stilte wordt begonnen een stembureau te benoemen. Bij eerste «temming en evenzoo bij de tweede vrye stemmingen en de herstemmingen die hierover nog noodig bleek, werden gedurig 3 blanco stemmen uitgebracht, waaruit genoegzaam deze gevolgtrekking mag genomen worden, het eene deel van den Raad zich niet in wilde laten met het andere, wat toch zeker geen nut voor onze gemeente kan afwerpen. Na herhaalde stemmingen bleek te zijn benoemd tot 1ste, 2de en 4e lid de heeren Mans, Den Boer en Kastelein, terwijl de Voorz. zegt, zelf als Voorz. tegenwoordig hoopt te zijn. Alle benoemden nemen hunne benoeming aan. Niets meer te behandelen zijnde en geen der heeren iets in het belaDg der gemeente op te merken, wordt overgegaan in geheime zitting ter behandeling van ingekomen reclames tegen den h, Omslag. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven.) (Builen verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur! Hebt gij ook gelezen het geplaatste in Onze Eilanden van den „niet-vau-onzen-gewonen-Cor- resp.Die „niet-gewone" Corresp. woont waar schijnlijk op de Voorstraat van Middelharnis. Hij zegtmr. Patijn werd het gemakkelijk ge maakt om den debater te beantwoorden, omdat hij was heengegaan. Dat pleit niet voor mr. Patijn, dat hij znlke menschen ais verslaggever heeft, want hij geeft te kennen, dat hij het anders kwaad te verantwoorden zou gehad hebben. Dat kan ook niet anders; als men Gods Woord ver laat, wat is dan een rede?1 Droog zand. Wat de heer Roetman aangaat, de verslaggever zegt, dat hij op verzoek van dhr. Vegtel is gekomen doch 't is onwaar. Toen de heer Roetman debat voerde tegen den heer Vegtel, zou deze gezegd hebben ga ook eens tegen mr. Patijn, hetwelk Roetman zei, voornemens te zijn. Zoo verdraait men nu de waarheid. Leest iemand dus weer van dien „ongewonen" Corresp. laat men dan maar aanne mer, dat 't gelogen is en dat hij te Middelharnis woontwel bekend. U dankend voor de plaatsing. Middelharnis. J. VROEGJNDEWEI Lz. Geachte Redactie In my'n ingezonden stuk in uw blad, no. 1418, was het mijne bedoeling, bij het stellen van candidaten voor de Tweede Kamer te letten op het gevaar, dat den landbouwendenstand dreigt in de in aantocht zijnde ongevallenwet. Of hieraan gevolg is gegeven, is mij niet bekend. Toch verheng ik mij, er tijdig de aandacht op gevestigd te hebben, wijl het mij eene behoefte was den leiders der verkiezing nog eens opmerk zaam te makeD, voor welk eene verstrekkende verantwoordelijkheid deze verkiezing hen plaatste. Bij de mogelijkheid echter, dat de Kiesvereeni- gingen geen gevolg meenden te moeten geven aan de door my gegeven wenken, en er dus door haar niets gedaan is bij ;het stellen der candidaten, om den oudraaglyken last, welke de aanstaande ongevallenwet over onze landbouwarbeiders en boeren zal brengen, te voorkomen, wil ik gaarne uitspreken, welk eene houding de kiezers, op wien dezen last zal drukken, in dat geval behooren aan te nemen. Als ik mij daartoe geroepen acht, komt mij onwillekeurig de geschiedenis van Rehabeam, den zoon van Koning Salomo, onder den aandacht. Toen deze zeide: dat, inzake den belastingdruk, zyn kleinste vinger nog dikker zou zfju dan zijns Vaders lendenen viel een groot deel der 12 stammen van het Huis van David af. Eu hoe verkeerd deze houding van Rehabeam ook was, toch handelden de 10 stammen verkeerd, toen zij daarom het Huis van David verwierpendat zal elk antirevolutionair toestemmen. Welnu, zoo Terkeerd zou in mijn oog een antirevolutionair ook handelen, als hij, uit vrees voor overmatigeu belastingdruk, aan den tegenstanders van Davids grooten Zoon, de overwinning liet, door niet met volharding den man van rechts te stemmen. Gaat dus trouw ter stembus, en bidt of God ons de overwinning wil gevenen of Hij ook aan onze mannen wijsheid wil schenken en kracht, om zich te stellen tegen allen overmatigen druk, welke onzen nederen middelstand dreigt. Met plaatsen dezer regelen in Uw geëerd blad zult U verplichten, Uw dw. dnr., H. SCHOONEJONGBN Jacobz. 'sHage, 7 Juni 1909. Voor dit opwekkend woord den Inzender onzen dank gebracht. Moge zijn innigen wensch vervuld worden, dan is er blijdschap bij hem, in den Lande en bij de Red.] Sunlichtzeep -Scha afj es. De Sunlioht Zeep Maatsohappij als altijd op 't gebied van reolame onuitputtelijk heeft weder iets nieuws voor hare afnemers besohik- baar gesteld, dat waarljjk practisch mag heeten. Sunlioht schaafjes om het minder gemakkelijk snijden te vervangen. Deze schaafjes die meesterlijk werken zijn voor iedere Sunlioht Zeep verbruiker en dat is tegenwoordig iedere huismoeder onmisbaar. Iu eeu oogenblik is deze zeep fijn en daardoor in het water opgelost. Wanneer we nu nog vermelden dat; voor iedere 5 omslagen een sohaafje i9 te bekomen, dan zal zeker voor hen, die hun belang begrijpeD, deze omslagen dubbel waarde verkrijgen. Ren Bommel. Van Gemeentewege is de incommunale telefooncel in orde ge maakt, alleen moeten de toestellen nog aangebracht worden. Tot hulpbrievenbesteller alhier is aangewezen D. Wesdijk. Op Woensdag 16 Juni 1909 Veiling en Op Woensdag 23 Juni 1909 afslag, beide dagen 's avonds 7uur te Stellendam ten her- berge van F. Troost van een huis met erf en flinke landbouwschuur, te Stellendam, aan de Dorpstraat en uitkomende aan den Achterweg ten verzoeke van den heer Jb. van Seters. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 16 Juni 's nam 21/, uur te Dirksland ten herberge van M. Brooshooft van verscheidene perceelen Lucerne en Roode Klavers. Breeder bij biljet omschreven. Nota ris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 23 Juni 's nam. half 2 uur te Stellendam, ter herberge van F. Troost verkooping van 17 perceelen grasgewas en verpachting van 8 Kavels naweide in den Kroningspolder onder Stellendam. Notaris VAN DER SLUIJS. Vrijdag li Juni 's avonds 6 uur: Onder scheidene pereeelen Lucerne en bruine klavers grasgewas en naët onder Ouddorp en Goe dereede in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdug 16 Juni 's vm. 9 uur, 91 per ceelen Lucerne en Roode Klavers, Grasgewas en naët, in Adriana- Eendrachts- Scliarrezee- en Halspolders onder Slellendam, in het logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag, 16 Juni 1909 des nam. 2 uur ter herberge van de wed. D. Roodzand te Middelharnis, Roode en Lucerne Klavers in den van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag, 16 Juni 1909 des nam. 2 uur na afloop van de verkooping van den van Pallandtspolder, ten herberge van de wed. D. Roodzant te Middelharnis, Roode en Lucer ne Klavers in de z.g. //Hoekt/, polder Oostplaat te Middelharnis, voor den heer S. C. Korte- weg te 's-Gravenbage. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag den 17 Juni 1909 vm. 10,30 uur ten herberge van Gerrit Smits te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van den heer P. S. Overwater, Penningmeester van de Heer lijkheid Stad aan 't Haringvliet van ongeveer 7 Hectaren Lucerne Klavers gelegen in den Brienenpolder, Deurw. GROENENDIJK. DEN BOMMEL. Maandag j.l. heeft men de Bijzondere Sohool alhier in gebruik genomen. DIRKSLAND. De eoleote voor de Zending in de Ned. Horv. Kerk alhier gehouden heeft opgebracht do Bom van i 20,84. Oude Tonge, 4 Juni. Granen. Tarwe per 100 kilo f 13,30 a 14,Haver per 100 kilo f 8,10 a 8,25. Boonen f 12,— a 12,25. Erwten f 11,75 a 12,40. Rogge f 8,25 a 8,60. Aardappelen. Eigenheimers per Hl. f 2,75 a 3, Bonten per Hl. f 3,a 3,25. Bravo's f3. a 3. 50. Peen f0,a 0,per 60 kilo. Boter per kilo 10,60. Eieren per stuk 3'/i cent. Botterdam, 8 Juni. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 293 vette Runderen, magere Runderen, 493 vette Kalveren, 1 nuchtere Kalveren, 773 Schapen en Lammeren, 686 Varkens, Biggen, 0 Bokken of Geiten. Koeien en Ossen van f 0,30 tot 0,36. Stieren 0,29 0,31. Vette Kalveren 0,40 0,50. Schapen 0,22 0,26. Lammeren 0,27 0,30. Varkens 0,23 0,26. Lichte i(v.export)» 0,21 0,22. Alles per 1/1 kilo. AardappelenZeeuwsche Blauwen f 0,a 0, Zeeuwsche Bonten fc 3,75 a 4, Geldersche Blauwen f 0,a 0, Bravo's f 3,a 3,25. Alles per Hl. Weinig aanvoer veel vraag. Eieren. Zeeuwsche f3,80 a 4,Overrnaasohe f4, a 4,20 per 100 stuks. PER TELEGRAAF. Botterdam, 8 Juni. Vee. Aangevoerd 32 Paarden, 0 Veulens, Ezels, 1253 magere Runderen, 485 vette Runderen, 253 vette Kalveren, 358 nuchtere Kalveren, Graskalveren, I Schapen of Lammeren, 155 Varkens, 8 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot f 0,40. Stieren 0,26 0,32. Kalveren 0,40 0,50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 140 a 265 Kalfkoeien f 150 a 275 Stieren 130 a 300 Pinken 70 a 100 Gt'oakalv. a Vaarzen 90 ft 120 Paarden a Slaehtpaarden 60 a 100 Fok nuohtere Kalveren f 12,a 22, Slacht 9,— a 16, Biggen 7,— a 14,—. per week 1,10 a 1,30. Handel willig. Boter. Aangevoerd 92 7. v»ten 7 216 stukken a 7> kilo. Prjjzen le kwal. 53, 2e kwal. 50, Se kwal. 46 ot. Voor stukken werd besteed a 7i kilo 677, a727, ot. Eieren. Aangevoerd 76379 stuks. Kippeneieren f 8,45 a 4,40 per 100 stuks. Eendeneieren 4,35 a 4,50 100 Ganzeneieren 9,50 a 10,100 Kalkoeneieren 8,8,50 100 ALBERT MARTINUS BISTERS EN GRIETJE DE MOOIJ, Rotterdam j Ouddorp Echtgenoote van den Heer Anthoni Thomas Waare, Uit aller naam DIJK, Den Bommel. 2755 Ouddorp9 Juni 1909. 2758 Bij de op 5 Juni 1909 plaats gehad hebbende trekking zijn gevallen De Hoofdprijs (Veerkaros bespan nen met één paard) op nummer 864 de 6 paarden op de nummers 597, 2296, 1980, 756, 4528, en 1669 en de overige prijzen cp de nummers 1631, 3920, 5469, 2186, 635, 3217, 4329, 2593, 1288, 2796, 1246, 2236, 507, 2022. 3063, 3824, 3678, 2493, 1230, 1581, 3599, 1651, 4152, 976, 3434, 3404, 2883, 1051, 2176, 845, 5056, 1835, 518, 2641, 4406, 4001, 5368, 4453, 4942, 1653, 1450, 651, 5411, 5290, 4202, 4083, 4736, 4095, 4697, 5319, 1626, 1433, 4634, 3684, 1484, 2805, 1341, 5271, 970, 1593 en 4817. Namens de Commissie, C. VIS, Voorzitter. 2756 JOH. HOLLEMAN, Secretaris. Adres op het werk of bij 50000 Waateteen, 2 X 100000 Rijn- en Belgische steen, 10000 dakpannen, diverse houtsoorten, etc., etc., alles afkomstig van de afbraak van een groot complex huizen, staande aan het Zieke Voorburgstraatje en Buitensingel te 's Gravenhage. Te zien en te bevragen op het werk bij den baas P. v/d MAST. Adres voor brievenM. HE1JMANS, Pijn- ackerplein 35, ROTTERDAM. Telet. Int. No. 1111.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3