Advertenliëtii Rechtszaken Ondertrouwd •lank in, vo n- rle aangeboden gblukwenscben. Het .stille, weder der volgende avond gaf gelegenheid om thans het Gemeentehuis te verlichten hetwelk eenvoudig schitterend was, waardoor wederom eeniire drukte ontstond. Owh" To li me. regen A. I". Guizenaar is procesverbaal opgemaakt wegens open bare dronkenschap. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de kiezerslijst over het jaar 1909 1910 van heden tot en met 15 Mei 1910 van kracht is. De genoemde lijst is tegen betaling der kosten ter secretarie verkrijgbaar. Het kohier no. 6 der bedrijfsbelas ting over het dj. 1908 1909 is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Aan den verlofganger E de Haas van Dorser is door den Minister van Oorlog vergunning verleend om inplaats van 6 September a.=. 16 Augustus e.k. onder de wapenen te komen voor herb, oefeningen. Naar men verneemt is voor de korte oefening ingelijfde milicien W. F. Fase voor Vesting Artillerie en Grenadiers afgekeurd en nu geplaatst bij de Iufantrie te Utrecht. üïrksiantl. Burgemeester en Wethouders hebben doen weten, dat de op 22 Maart 11. vastgestelde Kiezerslijst voor het jaar 190910 zooals deze thans luidt tot den 1 5 Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens wijzigingen tengevolge van rechterlijke uitspraak en aanteekeningen omtrent schorsing De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage uedergelegd en is in afschrift of afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Melden wij verleden week, dat er vergaderd was tot het organiseeren van een Prmcessefeesl. Iharis kan gemeld worden, dat men daar naar alle gedachten in geslaagd is, en den dag van Donderdag 27 Mei daarvoor is aangewezen. Stellendam. Evenals op zoovele plaat sen, werd ook hier verleden week de geboorte van Prinses Juliana feestelijk ge vierd, Het begon 's morgens met een school feest, waar de kinderen van beide scholen goed werden getracteerd en daarna geza- mentlijk een rondgang door het dorp deden met de muziek voorop. Hierop volgde wat muziek en zang in de daarvoor opgerichte tent. Daarna volgde een optocht te paard, gevolgd door een versierde en bemande boot. Daarna allerlei volksspelen, o.a. ton- neijeskruien, fietsrijden, touwspringen en een optocht van versierde lietsen, waaronder heel mooie. Toen werd er een uitvoering gegeven door de muziek en zangvereeniging en eindelijk werd het feest besloten met een aardige optocht der schoolkinderen, voorzien van een lampion Het geheel ging zeer ordelijk. Het was dan ook een zeer plezierigen dag. Een woord van dank komt toe aan allen die aan dit feest hebben meegewerkt. Ook mag nog wel worden vermeld, dat ieder schoolkind uit een vriendenhand nog een aardige en zeer passende verrassing ontving nl. een mooie Stamboom van het huis van Oranje Nassau. Door de steeds stijgende meelprijzen zijn de broodprijzen met 1 cent per kilo verhoogd. Ouddorp. Dinsdag 1.1. was het alhier Oranjefeest. Reeds vroeg in den morgen speelde het muziekgezelschap Wilhelminas van den toren. Het aanzien van ons dorp was feestelijk. De feestcommissie, voor zoo ver zij door de burgers is bijgestaan, had haar taak breed opgevat. Van 's morgens 8 30 tot 9.30 werd door haar de armen bedeeld, daarna tot 1 r uur was het trac tatie der schoolkindereu. Van 11 tot 12 uur kreeg men muziek en zang. De Zang vereeniging 2>Hallelujah« had op verzoek der feestcommissie eenige feestnummers ingestudeerd, die zij aan het publiek ten gehoore gaf. Natuurlijk het oude 2>Wilhel- mus« was het lied dat door allen met genoegen werd aangehoord. Schoon klonk het lied »Oranje Ieef« van onder het loven der kastanjeboomen, welke zacht ruischend als het ware de zang-begeleidde door het blazen van de wind. 's Middags had er een optocht plaats van een 40 tal rijk versierde paarden die door verschillende buurten van het dorp heen reden. Daarna zou de zang met de muziekvereeniging weer enkele nummers ten gehoore geven. 'sAvonds had er een fakkeloptocht plaats door een 20 tal kleine jongens wat een eigenaardige vertooning gaf. Natuurlijk was er een me nigte volks op de been onder den indruk van blijde stemming Tenslotte werd nog eenig vuurwerk afgestoken, dat het einde was van het feestprogramma. Ihgrexontieu. Wie outvtfiifgt een onzer kleinen? Wis een dezer kleinen ontvangt, ontvangt mij". Dit woord van Christus voert „Vacantia Buiten" in hare banier. Sn Jezus Christus is oog dezelfde, gisteren en heden en tot in eeuwigheid. Dat hebben ook wij ondervonden. Welk een rijken zegen voor huu hart hebben zij ervaren, die de beide vorige jaren onze 7,wakke kinderen gast vrij hebben opgenomen. Met blijdschap hebben de meeaten hunner zien ook thans weer bereid ver klaard gedurende de maanden Mei, Juni, Juli of Augustus een of meer onzer kleinen voor drie weken of langer te ontvangen. Wel een bewijs, boe Christus zijn woord waar mankt. Doch «1 zijn wij verblijd reeds voor verschil lende der lichamelijk zwakke leerlingen onzer Chustelijke scholen een plaatsje ie hebben, vele anderen wach'-eo nog. fbjt aantal aanvragen is dit jaar ontzaglijk groot. Niet alleen nir, Amster dam, ook uit andere steden komt men tot ons met de vraag. Heeft U ooit een plaatsje voor mijn kind. Zullen wij ze moeten afwijzen? Zullen wfj dit jaar vele ouders moeten teleurstellen". Het onge- oof zegt: Voor zoovelen is er geen plaats. Dooh het geloof zegt.! Zou God, die zelfo de harten van koningen en vorsten leidt als waterbeken, niet machtig zijn, de barmhartigheid op te wekken in veler harten en velen bereidwillig te ntaken onze kinderen op te nemen? Doch wij hooren Uwe bezwaren. Zou men niet de kans loopen een kind in huis te ontvangen, dat leelijke gewoonten heeft, of dat lastig en ongehoorzaam wezen zal, of dat wellicht, aan een of andere verborgen ziekte lijdt baten deze bedenkingen U toch niet terug houden. Voordat een kind in aanmerking komt voor uitzending, informeeren wij eerst; hoe het zich op school gedraagt. Kinderen, met groote karak tergebreken, of die zich kenmerken door lastig heid, worden niet uitgezonden. Daarna verschijnen de kinderen, met een der ouders voor een commissie uit het bestuur, opdat wij ook een persoonlijken indruk zouden ont vangen. Is deze indruk ongunstig, dan is van uitzending geen sprake. Ten slotte wordt elk kind nog door onzen ge neesheer onderzocht. Kinderen, die op welke wijze ook voor hun omgeving gevaar opleveren, worden van de lijst afgevoerd. Toch zal wel niemand verwachten, dat wfj engelachtige kinderen uitzenden. Het zfjn uit den aard der zaak gewone kinderen, met gewone kindergobreken. "Wij willen echter onzerzijds alles doen, wat mogelijk is, om te voorkomen, dat aan onze gastvrije Christelijke plattelands bevolking, die onze kinderen kosteloos huisvesten, bij de opoffering, die zij zich getroosten, nog buitengewone last zou veroorzaakt worden. Van daar onze strenge controles. Wenscht iemand nog meer bijzonderheden te weten omtrent onzen arbeid, onze secretaris zal hem gaarne inlichten. Men stelle echter niet uit. Het heerlijke lente weer lokt. Keeds op het einde dezer maand willen wij met de uitzending beginnen. Moge het dezen zomer een ware uittocht worden. Vele onzer kindaren zijn nog nooit de stad uit geweest. Wat een genot zal het voor hen zijn eens het buitenleven te kunnen genieten. Wat een vreugde voor de ouders, als wij hun straks kunueu melden: Wij hebben een plaatsje voor Uw kind. Thans verkeeren zij nog in onzeker heid. De dokter heelt wel gezegdUw kind moet noodig naar buiten. Doch wat baat dit zeggen, indien de middelen ontbreken? Daarom hebban zij zich hoopvol tot ons gewend. Zullen wij hen kunnen helpen? Laat de Christelijke plattelands-bevolking, laten alle min of meer gegoede Christenen in de ge zonde streken van ons vaderland, die gelegenheid hebben een of meer kinderen gastvrij te herber gen op deze vraag het antwoord geven: Wie ontvangt een onzer kleinen? Het adres van den secretaris is Marnixkade 31, Amsterdam, j Namens het Bestuur, J. Th. R. SCHREUDER, Voorz. G. MUYS, Secret iris Amsterdam, 11 Mei 1909. Bovenstaand stuk, hel doel bepleitend van een Vereeniging, die zwakke kinderen naar buiten zenden wil, heeft onze geheele sympathie. Mogen vele Flakkeeërs eens een kind voor een week drie, vier, bij zich nemen om hier wat op te knappen, 't Zal voor die kleinen een verrassing zijn en een weldaad. Wie wil er een kleine P Schrijf dan on verwijld naar 't Bestuur of wilt ge dat niet, dan naar ondergeteekende, die er wel voor zorgen zal, dat alles in orde komt. Gedenk der zwakke kinderen, vrienden en vriendin nen REDACTIE. Anrondlssements-Sleclitlmnk. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 18 Mei. Rsaiulstichtiiii; te Perm». Heb je in den nacht van S op 9 Februari brand gesticht in de schuur van Struijk Dit tot den 22 jarigen los werkman W. Den B., wonende te Peruis, thans gedeti neerd. Nee, edelachtbare luidde het ant woord. Ben je ook niet bij den brand geweest Nee, edelachtbare Waar was je dan Ik lag te bed. Heb je Struijk nooit gedreigd met. brandstichting Nee, nooit tra dan maar ziticn. Wc zullen de getuigen hooren, die het gezien hebben, dat jo den boel in brand stak. Door het O. M. waren, elf getuigen ge dagvaard. A. Struijk verklaarde dat hij dien avond om halfncgen te bed lag en laat in den nacht gewekt werd door den uitroep: b: and Toen hij buiten kwam stond zijn schuur, -.Uk naast de woning in lichte Taaie. In die schuur waren 8 schapen, eenige varkens, 2 vrachtwagens en een [naaimachine. Getuige zeide dat bij een vorigen brand ten huize van ,de wed. Koster--bek), had gezegd Ik maak nog een lijk van je Bekl.Die persoon die liegtIk zeg nooit meer tegen 'm a's goeiemorge en goeienavond. En hij groet nooit terug. De getuigen J. v. d. Zwaan en A. v. d. Padt hadden bij den brand bij wed. Koster beklaagde tot Struijk hooren zeggen Ik maak een lijk van je en ik heb er tien jaar voor over Bekl.Dat liegen ze Zoo pleizierig is 't niet om in een cel te zitten Pres.Dat heb je nu bij ondervinding, maar dat wist je toen niet De veldwachter W. Rodenburg verklaar de, dat beklaagde algemeen werd aangezien in de omgeving brand te stichten Bekl. Ik kan d'r niks an doen, dat ze mij de schuld geven Getuige L. Bekker zeide niets te weten, noch van den brand, noch van hetgeen daarmede verhand h ;udi. Maar al wist get. wat, dan zou hij het nog niet durven zeggen, omdat hij van beklaagde bang was en deze hem had gedreigd, zoodat het hem schade zou berokkenen. Getuige ld. Heiden'an had beklaagde bij den brand bij wed. Koster hooren zeggen. De keet van Struijk zal ook afbranden. en vet der Die zal ik wel eens laten afbranden. Pres. tot bekl.Heb je dat gezegd Bek).Nee, Edelachtbare Hij zeide voorts, dat getuige gedwongen was zoo'n verklaring af te leggeu. Een zekere Job L. had het hem ingeprent. Ge tuige spreekt dal tegen. De veldwachter A Klink had den bewus te» avond om twaalf uur uit de richting van de boerderij van Struijk beklaagde zien komen. Hij ging in de richting Rotterdam. Beklaagde zei, dat hij onmogelijk in de buurt kon zijn geweest. Oui 11 uur was hij thuisgekomen en naar bed gegaan. De. veldwachter herkende hem echter positief." De getuigen S. Van Eijk en A. Den Arend kwamen dien nacht van Rotterdam. De veldwachter Klink was er ook bii. Dicht bij Pernis kwamen zij twee personen tegen Dat zijn de verdachte brandstichters van Pernis 1 had de veldwachier gezegd. Beide getuigen hadden beklaagde niet herkend, maar zijn gestalte kwam wel over een met die van een der twee personen In deu zomer van het vorig jaar was beklaagde in het café van getuige G. Ver meer geweest. Daar had hij veel lawaai geschopt eu gezegd: d'i komt gauw ergens brand. En een paar dagen later was er in de buurt een hoeve afgebrand. Beklaagde kon dit niet tegenspreken, maar zeide niet de brandstichter te zijn. Het requisitoir. Het O.M., waargenomen door rnr. D. J. Wolfson, noemde de »heldendadeu< van dezen man die met niet anders dan de woorden brandstichtenen moorden* in den mond rondliep. Beklaagde is de schrik van de omgeving. Men durft er niet naar bed gaan, wanneer beklaagde met z'n kor nuiten op de vlakte is. Wanneer men al de uitdrukkingen van beklaagde in deze zaak distilleerde, dan zou de rechtbank tot het wettig en overtuigend bewijs van zijn schuld komen, waartoe de uitdrukking>Ik zal de keet van Struijk eens laten af bran den!« het hare bijdraagt. En dat is nu gebeurd. Het is een bende, waartoe beklaagde behoort. Gerequireerd werd 12 jaar gevangenisstraf. Bekl.Ik geloof, dat Struijk de schuur zelf aangestoken heeftDe boeren loopen daar allemaal met lucifers in den zak. Het pleidooi. De verdediger mr, Jac. Dutilh kon niet vinden, dat uit de verklaringen een ver sterking van het bewijs was geleverd. Dat beklaagde gezegd heeftEr zal brand komenterwijl er inderdaad brand was gekomen, noemde pleiter louter toeval. Er zijn twee factoren, die nader onder de oogen moeten gezien wordeD. De eerste is gebrek aan juridisch bewijs en de tweede is de volksmond, die altijd weet wie het gedaan heett. Zoo ook hierIedereen zegt in Pernis Den B. moet het gedaan hebben Pleiter geloofde niet, dat beklaagde onwaarheid sprak. Gevraagd werd vrijspraak met last tot zijn onmiddellijke invrijheid- stelling. De rechtbank vond geen termen aan dit laatste verzoek van deu verdediger te vol doen en bepaalde de uitspraak op heden over 8 dagen. Poslerücn. MÜddciharniH. Lijst van brieven ge adresseerd aan onbekenden over de ie helft Mei 1909. Uit Sommelsdijk. Klok Oostvoorne. Visschersj. Middelharnis. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomming van «Zeemeeuw», st. J. de Koning f i65 «Voorlichters, st. M. den Braber »3ro «Anna», st. C. Langbroek 265 «Hendrika Adriana», st. H. Jordaan 2oo «Toekomst», st. Joh. de Waard 235 De 4 eerste met 4 ton en de laatste met 8 ton zoute visch. ^afslag- lejiioopieij?. OOLTGENSPLAAT. Jl. Woensdag werd in het Koffiehuis van den hoer A. Buis in de Achthuizen alhier afgeslagen de onder deze gemeente staande Meestoof en in combinatie gemijnd door W. van Kempen voor f 6050. fKesissemg'd Nieuws Met 3000 gulden er vandoor. J.l. Zondag is ontdekt, dat de ontslagene directeur der bouwmaatsehappij Sloterdijk aan de Overtoom te Amsterdam niet ruim f3000 van de Maatschappij spoorloos is verdwenen. Van den diefstal is aangifte gedaan bij de politie, die hem thans zoekt. De man heeft een vrouw en vijf jeugdige kinderen te Slolen achtergelaten (//Hbl.r/) Zeldzame jubileum. Da fabrieksarbeider Jan Dekker, te Hil versum, herdacht Maandag den dag, waarop hij vijf-en-zeventig jaar geleden bij de la- pijtfabrikanren Tijmeri de Wit en Zonen, in dienst trad. Als 9-jarige jongen kwam hij bij deze firma in oeirekking. Maandagmorgen kwam zijn patroon rner zijne familie den trouwen arbeider gelukwensten. De heer H. de Wit sprak hem hartelijk toe en verblijde hem met de mededeeling, dat bij van heden af, op zijn lauweren kan gaart rusten, daar hij niet meer öehoefi te werken en toch zijn loon zal ontvangen. Maandagmiddag werd de jubelaris met een rij tuig van zyne woning gehaald en naar het woon hui» van zijn patroon gebracht. Daar kwamen burgerneeiter en wethouders van Hilversum hem feliciteeren en spelde de burgemeester hem de eere-medaille in zilver van Oranje- Nassau op de borst, welke onderscheiding H. M. de Koningin hetu bij deze gelegenheid verleende. In den loop van den dag kwamen talrijke belangstellende» tien feesteling gelukwenscben. Heden, Dinsdagavond, zal het harmoniekorps den jubelaris een serenade met fakkellicht brengen: Groole brand te Nieuw Pekela. Te Nieuw Pekela heeft Zondagnacht een hevige trend gewoed, aangewakkerd door stormwind. Om halltwaalf' ontstond er door 011 ekende oorzaak brand in de boerderij van Wume Horüngs. Het gebouw brandde geheel at; 'wee varkens verbrandden mede. Inmid dels was de brand overgeslagen op de behuizing bewoond door den brievenbesteller De Jonge, ook dit. lag spoedig geheel tegen den grond. De tjehuizing van den brievenbesteller Sulman naus de vorige, vatte eveneens vlam, doch dezen urund wist men le beperken tot een deel van het dak. Zoo hevig was de brand, dat aan de overzijde van het vaarwater brand ontstond in de behuizing van den kleermaker winkelier De Jonge, van wiens huis een vrij belangrijk deel van het dak afbrandde. Gelijktijdig met de prinses geboren. Op 30 April, 's morgens te 7 uur gelijk tijdig met Prinses Juliana, werd te Tiel geboren Hendrik van Mourik. H. M. de Ko ningin hiermede in kennis gesteld heeft den jongen wereldburger een spaarbankboekje ge schonken waarop f25 gestort was. Overreden. Te Beeisd is het l1/2 jarig dochtertje van den landbouwer J., door paard en kar van voerman G. uit Helden, over reden en gedood. Hel spoorwegongeluk bij Colmar. Men meldt uit Enschedé aan de N. R. Ct.: Bij het spoorwegongeluk bij^Colmar, be- vonden zich o.a. onze landgenooten, de heeren G. J. van Heek, oud-lid der Eer ste Kamer, en diens schoonzoon G. Jannik met hun echtgenooten. Gelukkig konden allen weliswaar nagenoeg ongekleed doch oiigedeerd den brandenden trein verlaten, Zij zagen echter bekenden, die in de rijtuigen zaten vastgeklemd, zonder dat zij in staat waren hulp te verleenen. Met andere passagiers, van wie een een gebroken arm had, zijn zij van de plaats des onheils naar op een uur afstand ge legen Herlisheim geloopen. Het duurde een uur voor hulp kwam opdagen. De houding, zoowel van het personeel als van de passagiers, valt in alle opzichten te roemen. Onder den trein. Zaterdagnacht is op het stationaterrein te Rotterdam (Delftsche Poort) het lijk gevonden van een onbekenden man, wiens beide beenen waren afgereden. Uit papieren die op hem bevonden wer den bleek, dat het een kleermaker was woonachtig te 's-Gravenhage. Aan de gevolgen overleden. De timmerman v. d. L., die in de Yoor- achoterlaan te Kralingen bij het aanbren gen van versieringen door een stuk hout op het hoofd getroffen werd en daardoor den halswervel brak, is in het ziekenhuis aldaar overleden. Marechaussees gedetacheerd. Naar aanleiding van de vele faosch- branden, die en den laatsten tijd in de gemeente Bergen (L.) voorkwamen zijn op het landgoed Bleijenbeek vier mare chaussees gedetacheerd. Verdronken Een 6 jarig knaapje is aan den Steen weg nabij de brug van „De Purmer" (N. H. te water gevallen en verdron ken. Te Stadskanaal is vrouw D. bij het putten, te water gevallen verdronken. Te Den Helder is Zaterdagmorgen een vierjarig jongetje, J. H., in de Bin nenhaven verdronken. Ver van hun Vaderland zwalkten een aantal Nederlanders rond op den Atlantischen Oceaan. Ze waren aan boord van de //ÏYederik Hendrik// van den West-Indischen Maildienst't was twee Mei, en ze wilden zoo graag eens weten, of de /-blijde verwachting» al in vervulling was gegaan Maar het stoom schip had geen inrichting voor draad- looze telegrafie, zoodat langs dezen weg geen inlichtingen konden ingewonen wor den 't Was avond en het schip passeerde de Azorische Eilanden. Dfiar zijn ze telegra fisch met Europa verbonden dfiér zouden ze 't wellicht weten maar hoe dat te vragen De kapitieu sloeg het seinboek op maar vond eerst niets. Eindelijk in een oud boek vond hij het sein: /.Ge boot te plaats gehad Hij heesch het en werd van de sei-wacht onmiddellijk geantwoord met de seinvlag//Prinses». Zoo'n eerzame liehtwachter dus op de uiterste punt van de A?orische Eilanden wist al drie dagen na' de geboorte van de prinses het feit en begreep dat die Holiandsche kapitein dit wilde weten. En natuurlijk was er dadelijk feest aan boord. Moord in de Peperstraat te Rotterdam. P. J. v. Zwieten, nu eens varensgezel, dan weder glazen wasscher of losse werkman, veelal bij naeht langs de straat, aileron, gunstigst bij de politie bekend en ge- vreest door .hen met wiejhijjoingaat, kwam Vrijdagnacht omstreeks twee uur naar zijn huis in de Peperstraat no. 31 te Rotter dam. Daar woont hij samen met een vrouw die, zooals een boveubewoonster hem inlichtte, op dat oogenblik niet thuis was. Die boven bevoouster kwam even daarna met een Engelsclie zeeman de straat op, waar de ketelbikkerbaas M. Beuvers ,wo- ueude in de Tolhuislaan uo. 61, op, dien zeeman wachtte, ingevolgde afspraak, om dan samen huiswaarts te keeren. Nu had van Zwieten, die al den geheelen dag met allerlei moorddadige plannen rondgeloopeB had en vermoedelijk opgewonden was, omdat hij' de vrouw, waarmede hij leeft, niet thuis voud, niet veel goeds in den zin. Dit althaus meende ook de vrouw die boven Item woonde en die zich daar om op de straat voor Beuvers plaatste. Maar zonder daartoe eenige aanleiding te hebben, haaide van Zwieten een scherp geslepen slagersmes te voorschijn en stak dit, over de vrouw heen reikende, den niets kwaads vermoedenden ketelbikkers- baas iu de borst, ter hoogte van het hart. De gewonde man deed nog eenige passen, zakte toen op de straat, in elkan der eu bleek bij aankomst in het zieken huis, waarheen men hem bracht, reeds overledeD. Een halfuur later werd v. Zwieten in de Zandstraat gearresteerd en had de politie de grootste moeite om den moordenaar tegen de menigte te beschermen. Op de Korte Hoogstraat op weg naar het poli- tie-bureau aan de Pauwensteeg, ontstond een algemeene worsteling. De moordenaar werd tegen den grond geslagen en "op het hooft getrapt eu ook eenige agenten geraakteu onder den voet Eerst nadat een brigadier eenige revolverschoten gelost had kwam er eenige ruimte en kon de moor denaar naar het politie-bureau worden over gebracht. Vrijdag is van Zwieten naar het huis van Bewaring overgebracht. Vorst. Zondagnacht heeft het in Friesland erg gevroren. De boontjes zijn afgevroren, de aardappelen hebben veel geleden. Des mor gens was het in de weilanden alles ijs; de melkers gleden er op uit. Het gras wordt krapper; menig boer heeft reeds zijn vee moeten verweiden naar landen, die eerst voor den hooioost bestemd wa ren. Sierk en School. Predikbeurten op Zondag 23 Mei. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 's av. Da. "Westrik. Middeltiarnie, vm. en 's av. Ds. Bruiniug. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, nam. Ds. Polhuijs van Stad a. 't H. Oude Tongs, vm. en nm. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. eD nm. Ds. Wontink. Herkingen, vm., en nam. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammere. Melissant, nam. De. Hoogendijk van Stellendam. Stellendam, vm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. preeklezen en nam. Ds. de Gidts van Goedereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Vrolijk van SoheveniDgen. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Easelink. Den Bommel, vm. nm, en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgonsplaat, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Melissant, leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 'b av. Ds. Maokenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Rönner van Oud Beierland. Ooltgensplaat (Langstraat), geen opgaaf. DIRKSLAND. Ds. Mackenze, pred. bij de Geref. gemeente onder 't Kruis alhier, heeft het op hem uitgebraohte beroep naar Meliskerke aangenomen. NED. HERV. KERK. BeroepenTe Ottoland (toez.), K. J. r. d. Berg, cand, te Rotterdam. Te Den Helder, J. W. Poort, te De Rijp. Te Oosterwolde (Fr.), D. A. Vorster, te Olde en Nijeberkoop. BedanktVoor Middelburg, Dr. A. J. de Sopper to Velsen. Voor Melissant, H. "W. te Winkel Hz., oand. te Soheveningen. GEREF. KERKEN. TweetalTe MontfoortLinsohoten, T. Boumv te Doorn eu E. J. Wientjes, oand. te Zeist. Aangenomen Naar Axel (A), J. H. Lammerts- ma, te Tholen. BedanktVoor Opperdoes, G. de Jager, te Bruioisse. Voor De Leek, J. Brinkman, te Beilen. De Heer en Mevrouw HOOGEN dijk -Kleijburg geven kennis van de geboorte van hunne Dochter GEKRITJE SOFIA. (2701) StellendamPastorie 16 Mei 1909. ALBERT MARTINUS BISTERS EN GRIETJE DE MOOIJ. Rotterdam Oosteinde 69 j, 20 Mei 1909. 2710 Ouddorp, J Huwelijksvoltrekking 3 Juni a.s.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4