Zaterdag 22 iV!ei 1909, No. 1452, Twee liladen. Officieel GedeeUe. INHOCSIGNOWSES Dit nummer bestaat uit Voorbereidend Militair Onderricht. Ingevolge het bepaalde in de Regeling van het Voorbereidend Militair Onderricht, sal de aan melding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden vóór den 1 Juni e. k. en wel a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting Ar tillerie in garnizoen ligt, bij den Comman- deerende Officier der Infanterie of der Vesting-Artillerie b. in de overige plaataen bij den Burgemeester der gemeente. Bedoelde Commandeeremie-Officieren en Bur gemeesters zenden vóór of op 1 Juli aan den Inspecteur der Infanterie een staat in. vermel dende o. m. welke jongelieden zich tot deelne ming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden Inspecteur na ontvang.-t van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onderricht te worden toege laten, zullen worden afgewezen, tenzij de belang hebbenden kunnen aantoonen, dat zij door ver blijf in het Buitenland of om andere redenen onschuldig zijn aan te lata aanmelding, meenen we de jongelieden, die aan het voorbereidend militair onderricht wentchen deel te nemen, dat 1 October s.s. begint, nadrukkelijk opmerkzaam te moeten maken, op de noodzakelijkheid zich daartoe voor 1 Juni a.s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering brengen, dat gelijke aanmtldiDg ook moet geschieden door hen, die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deel namen. Kiezerslijst. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gsmeente Bommelsdijk maken bekend, dat de op den 22sten Maart 11. vastgestelde kiezers lijst voor het jaar 1909—19X0, zooals deze thans luidt, van heden tot den ióden Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens wijzi gingen ten gevolge van rechterlijke uitspraak en aauteekeningen omtrent schorsing. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der Gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift of afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. commelsdjjk den 16 Mei 190». Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente M i d d e 1 h a rn i s maken bekend, dat heden is aangeplakt en gi durende veertien dagen ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is nedegerlegd de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor bet yerleenen van inkwartiering en onderhoud van krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en de ge bouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorziei Middelbarnis, 19 Mei 1909. De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. L. KORV1NK Lo. B. invordering Wijk» Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der Gemeente Mid delbarnis maakt bekend, dat het kohier, no. 5 der belasting op bedrijfs en andere inkomsien over het dienstj. 1908/09 invorderbaar verklaard op den 14 Mei 1909 aan den Ontvanger ter in vordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Middelharnis, 18 Mei 1909. De Burgemeester, U. J. M1JS. kiezerslijst. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Ooltgenaplaat maken bekend, dat de op den ÏZsten Maart 11. vastgestelde kiezers lijst voer het jaar 1909—1910, zooals deze thans luidt, van heden tot den 15den Mei van het volgende jaar van kracht blijlt, behoudens wijzi gingen ten gevolge van rechterlijke uitspraak en aauteekeningen omtrent schorsing. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der Gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift of afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Ooltgenaplaat, den 15 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT.JOH. VAN PUTTEN. (Jit tie Fers Onder het hoofdje Koersgoed schrijft »Onze Courant Een eere saluut voor ons christelijk Ka binet Lang genoeg is er, meent het, gepraat en geklaagd over de schennis der publieke eerbaarheid het gaat thans tot daden over. Een wetsontwerp is ingediend tot be strijding der zedeloosheid. Natuurlijk zal er tijd te over zijn om het nader in bizonderheden te bespreken voorzoover dit in een publiek blad geschie den kar. Maar een eerste indruk móét uitgesproken. Het kwaad in de harten ten onder brengen kan alleen God, de Heilige Geest. Dat is niet de taak der Overheid. Maar wél moet zij, als christelijke »macht,« van God ge steld, het kwaad zooveel ze kan op publiek terrein den kop iuknijpen. Op straten en pleinen. Voor deuren en ramen. In openbare huizen. Overal waar '1 zich vertoont onder 't bereik van den arm der Overheid, Dat wil onze Regeering doeD. En er is zooveel vuil op te ruimen. Flink pakt zij de zaak aan. Vervaardigers, drukkers, fabrikanten verspreiders van vieze blaadjes, voorwerpen enz. enz. wil de Regeering flink aanpakkeD. Insgelijk wordt flink straf bedreigd tegen het openlijk of ongevraagd aanbieden of afstaan van de middelen van het Nieuw- Malthusianisme. Alsmede tegen de »dames-deskundigen«, die al zooveel menschenlevens op haar geweten hebben. De bordeelen, waar ze nog mochten bestaan zullen verboden zijn. Het hazardspel wordt strafbaar gesteld benevens het wedden om geld bij rennen voetballen enz. enz. En tenslotte krijgt de politie het recht om huizen waar redelijkewijze vermoed kan worden, dat tegen deze wetbepalingen gezondigd wordt, binnen te dringen, zoadat ze 't bij goeden wil der plaatselijke Over heid een flinke opruiming zou kunnen houden. Onze eerste indruk is dus deze, dat onze christelijke kiezers een reden te meer ge kregen hebben, om met Gods hulp te zorgen, dat ons Kabinet voortvarenkan. De koers is goed, mannen broeders Dan is liet goed. Een halve eeuw lar-g heeft het liberalisme schier oppermachtig geheerscht. Inzonderheid ten aanzien van de benoe mingen. Schier alle burgemeesters en notarissen zijn dan ook liberaal. Onder het Kabinet-Mackay en het Ka- binet-Kuyper, en nu ook onder het Ka binet-Heemskerk, werd er verandering in dien koers gebracht. Maar nu weeklaagt de liberale partij. Nu jammert de Nieuwe Rotterdamsche Courant waarlijk over »het nare systeem van Dr. Kuyper.* Ja, zoo spieken de heeren. Toen zij zeiven de wacht hadden, om bekwaam of niet bekwaam, slechts mannen van hun kleur te benoemen, was het hun naar den ziD. Maar nu er ook mannen van rechtsche richting worden benoemd, nu spreken zij over seen naar systeem. Zoo gaat het ook in andere opzichten. De antirevolutionairen, die verleden week te Rotterdam tegen het standbeeld voor Oidenbarneveld stemden, worden nu in de vrijzinnige bladen 2onverdraagzaam* ge noemd. Natuurlijk, verdraagzaam zijt ge in de oogen dier heeren alleen, als ge precies doet wat zij willen f Ook is het gansche liberalisme boos over de omstandigheid, dat kinderen van liberale ouders op een Chr. Hoogere Burgerschool als zij die bezoeken, het godsdienstonderwijs zullen moeten bijwonen, terwijl zulks ingaat tegen de overtuiging der ouders. Maar dat onze Christelijke kinderen jaren en jaren lang op openbare scholen, hoogere burgerscholen en gymnasia een onderwijs moesten genieten, dat met de Christelijke beginselen geen rekening hield, daarover wordt door de tegenwoordige vrijzinnige pruttelaars niet gedacht Als het hunzelven maar naar den zin gaat, dan is het goed. (Rotterdammer.) Een ramp voor het land schijft de Vrije Westfries eu zegt Het ziet er inderdaad voor de* linker zijde treurig uit. Bijna over geen enkel aan de orde zijnd vraagstuk denkt men aan dien kant een stemming. Over de sociale verzekering liggen zelf Unie-liberalen en vrijzinnig-democraten overhoop. Ja ook in den boezem dezer partijen zelf heerscht over dit belangrijk vraagsiuk groot verschil van meening. Deze roept om »Staatspensionneering< gene pleit voor verplichte verzekering. Een darde beveelt het in België vrijwel mislukte systeem van vrijwillige verzekering 11D, Die wil de noodige gelden voor een en ander vinden uit de directe belastingen een ander, Mr. Patijn bij",, doet het denkbeeld van belasting op een verbruiksartikel aan de hand. Een babylonische verwarring Verdeeld is de linkerzijde eveneens over de kiesrecht kwestie. Kwam zij dan ook opnieuw aan het bewind, zij zou weinig of niets kunnen tot stand brengen. Van de vrijzinnigen is noch inzake de socale wetgeving, Doch inzake het kiesrecht, ook maar iets te wachten, Toch pogen zij weer een meerderheid te veroverer. Toch stuurt zoowel Het Han delsblad als Mr. Patijn in Het Vaderland op een gezamelijk optreden bij de stembus aar. Toch roepen zij de kiezers tegen ons te wapen. "Waarom 1 Het Handelsblad zal het u vertellen iomdat voor ons land een politiek-chris- telijke regeering met een politiek-christelijke meerderheid in beide Kamers een groote ramp zou zijD. »Een groote ramp<, verslaat ge het Een da capo van het Ministerie-De Meester, eene herhaling van het treurspel door de onmachtige vrijzinnigheid in de jaren 1905-1908 gespeeld, zou geen »ramp voor het land zijn. Och neenWat doet het er toe, of op wetgevend terrein wat tot stand komt P Als maar niet de Christelijke partijen over de meerderheid kunnen beschikken. Als de Christelijke beginselen maar niet kunnen toe gepast wordeD. De in 1905 en daarna herhaaldelijk dood verklaarde antithese blijkt, nu de Junimaand nadert weer springlevend te zijn. Liberalisme en Socialisme. Reeds Groen wees er op, dat 't liberalisme tot radicalisme, en dit wederom van zelf tot socialisme voert. Les idéés marchent. S:il- stand is op politiek gebied onmogelijk. Of op den weg der retormatie, óf op dien der revolutie moeten de partijen onverbid delijk vooruit. Vooral van liberale zijde heeft men zich over deze gedachte van den grooten Groen indertijd bijzoader vrolijk gemaakt. Groen's ^glijbaantje* kreeg in huo kringen historische betaekenis. Nu lachen ze er nóg om. Maar als een boer, dte kiespijn heeft. Want voor hun oogen zien ze, in eigen leden voelen ze de bevestiging van Groens woord. In alle landen van Europa moeten vooral in den laatsten tijd de liberalen telkens mandaten afstaan aan socialisten. Overal groeit de sociaal-democratie, ten koste van 't libera lisme. In ons land deed zich 't zelfde verschijnsel voor. Erger nog. Goeman Borgesius bracht zijn Unie liberalen in de practische politiek met zijn staatspensioneering en algemeen stemrecht reeds vlak bij 't sociaal democratisch kamp. In vele opzichten is deze oudminister de catechiseermeester der sociaal-democratie. (»Leidenaar.«) Alsof 1* De >Nieuwe Rotterdamsche Courant* gaf het eerste artikel over de verkiezingen, waarin uiteengezet wordt, hoe groot de verwarring links wel is. Noch over het kiesrechtvraagstuk, noch over de wijze waarop voorzien moet worden in den nood der invaliden en ouden van dagen, bestaat overeenstemming. Tot nu toe, constateert de »N. R. Ct.« dan ook aan het slot van haar eerste artikel, staan bij deze verkiezing alle linkerpartijen los naast, of tegenover elkaar. Eene entente, als tusschen twee groepen in Januari van 1905 tot stand kwam, is er dit jaar niet. Van eenig toegeven over en weer was ditmaal geen spraak. Zelfs de welwillendheid is er niet op verbeterd. Ieder strijdt voor eigen program, zonder met de anderen rekening te houden. En alsof er geene rechterzijde bestoud Dat »alsof* is kostelijk. Let eens op, ook de »N. R. C.« gaat weer de leuze vau het anti-clericalisme opheffen Wie herinnert zich niet hare beruchte verkiazingsartikelen van 1905? (»Arnb. Dagblad*) PSaat§el|Sk fticuws. Sotiuuclsilijk.* Begunstigd door prach tig zomerweder vierde Woensdag j.'. Som- melsdijk de Julianadag. Het vierde feest als altijd zooals onze gemeente dat zoo eenig kan, opgewekt, door en voor en onder elkander. Nadat de kinderen der Openb. School des voorm .waren onthaald op veel en velerlei begon 2 uur 's middags de optocht die rekening houdende met de staod der kas zeer mooi was uitgedoscht. Onafgebroken onderhouden door twee muziekkorpsen werd deze 's avonds reet fakkeloptocht herhaall. De illuminatie 's avonds was keurig. Er was veel volk op de bean, dank zij de tram die van andere plaatsen niet wei nig nieuwsgierigen aanbracht. Geen minuut werd de goede orde ver stoort. Voor nadere bijzonderheden leze men de feestgids die voor rekening van en door de Flakkeesche Drukkerij te Middelharnis is gedrukt en aldaar verkrijgbaar. De onafgehaalde prijzen der Som- melsdijksche verloting, bestaande uit een jaarling bruine ruin, zwart 2 jarigen os, fiets en verders enkele landbouwgereed schappen zijn op Vrijdag 14 Mei j.l. in het Hotél Spee bij afslag verkocht. De opbrengst daarvan ligt nog eene maand ter beschikking voor de houders der loten waarop de prijzen gevallen zijn, In verband met de heugelijke ge beurtenis heeft het Hare Majesteit behaagd kwijtschelding van straf verleenen aan Jb. Vroegindeweij, H, van Heemst en de wed, J, van Antwerpen wegens overtreding leer plichtwet, Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Zaterdag a,«. des voormiddags ten 11.30 ure. De loteling J. J. Vijfhuizen van de lichting 1909 welke 18 dezer bij de Militie werd ingelijfd is voor den Militairen dienst afgekeurd. Bij het gehouden Prinses Julianafeest geraakte Johs. Verweij van Middelharnis in het gedrang onder de voet, waardoor hij een teen brak. Met een handwagen werd hij thuis gebracht. Als een bewijs hoe de tram op Flakkee gebruikt word, zij gemeld, dat niet alleen op Woensdag maar ook Hemel vaartsdag geen rijtuigen genoeg beschikbaar waren en zelfs een tweetal veewagens werden volgestopt met menschen die staande de reis medemaakte. Van de booten wordt, uitgenomen Maandag en Dinsdag schier geen gebruik gemaakt. Middelharnis. Door den winkelier J. de Koning is een postduif gevangen, gemerkt H. I 7867. Den eigenaar er vau kan hem terug bekomen. Tot adsistent-brandmeester van spuit no. 1 is benoemd den heer J. Vroeginde wei Lv. De lotelingen welke Dinsdag te Dordrecht bij hun garnizoen ziju ingedeeld, zijn geplaatst als volgt: A. W. Korvink en H. de Waard Vesting Helievoetsluis. L, Wittekoek in Bergen op Zoom. I. Rooij Reg. GreD. Jagers. Hage. Dinsdagavond had er tusschen eenige personen welke elkander te gen kwamen op de Westdijk een schermutseling plaats, waarbij een muziekinstrument het zoodanig moest ontgelden dat het in een onbruikbaren toestand verkeerde. Naar men ons meldt is van een en ander aangifte gedaan. Voor het vernieuwen van de binneneb en het verwisselen der buitenvloeddeuren aan 't havenhoofd is minste inschrijver G. L. van Kassei alhier voor f 4300. Niet allen welke het feest in Sora- melsdijk hebben bijgewoond hebben zulke pijnlijke herinneringen als Joh. Verwei welke het ongeluk had omvergeloopen te worden en zich zoodanig bezeerde dat men ge noodzaakt was hem met een handwagen bij de zijnen thuis te brengen. Naar men ons meldt was zijn been verzwikt. Ook C. van der Weide had iets dergelijk zoodat beL den dit lichaamsdeel voorloopig niet kunnen gebru ken. Naar men ons meededeelt heeft er j.l. Zaterdag inbraak plaats gehad in het Evangeliesatie gebouw. Uit een en ander is op te maken dal dit uit baldadigheid heeft plaats gehad daar sloten vernield zijn, gren dels afgebroken, overal opgeklommen, gaslampen omgedraaid enz. Dat zoo iets niet uit vriendschap gebeurt valt lichte lijk op te merken. Naar verluidt is men de daders op 't spoor. Stad aan 't Haringvliet. Zij, die wenschen deel te nemen aan het dezen winter te geven voorbereidend militair on derricht, en daarvoor den vereischten leeftijd (tó25 jaar) hebben bereikt, dienen zich hiertoe voor of op 30 Juni a. s. ter Secretarie op te geveD. Door den slager Zoeteman van Mid delharnis was 11. Dinsdag een portemonnee verloren met een bedrag van 21 gulden er in. De eerlijke vinder, D, Melaard Jz., kreeg eene flinke belooning. Door de steurvisschers is deze week een steur gevangen van 300 pondeD. De inspectie van verlofgangers zal voor deze gemeente plaats hebben te Mid delharnis op Woensdag 16 Juni as. nam. 5 uur. De lotehng J. van Antwerpen is ingelijfd bij het regement genietroepen te Utrecht. De kiezerslijst voor 1909/1910 is vastgesteld met 208 kiezers voor de Kamer, 207 voor de Staten en 176 voor den Gemeenteraad en ligt voor iedereen ter lezing. Het kohier der Personeele Behsting no. 2, dienst 1909 is invorderbaar ver klaard op den 10 Mei 1909, en ieder daarop voorkomend belastingschuldige is verplicht zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Terwijl de vrouw van D. V. aan het werk was, viel zij in de sloot. Met een nat pak kleeren en den schrik kwam zij van dit ongeval af. Dit overkwam ook de 10-jarige J. A. Vink, die in de volle kaai viel. Door de spoedig toegeschoten hulp werd de jongen op het droge gebracht. Donderdag 13 Mei 11. werd ook in deze gemeente de geboorte van prinses Juliana feestelijk gevierd, 's Morgens werden eenige rondgangen door de schoolkinderen gedaan, vergezeld van het Muziekgezelschap »Vooruit« van Oude Tonge. 's Middags werden een zestigtal paarden, allen zeer mooi versierd, in optocht gesteld, die door het dorp en over een gedeelte gronds van Middelharnis reed. Het dorp zelf was heel mooi versierd, terwijl ook de schoolkinderen hunne lokalen prachtig getooid vonden. Men moge de feestcommissie danken en huldigen voor haren ijver en noesten vlijt, ter verkrijging van het zoo gewenschte en nu verkregen resultaat. Ben Bommel. Naar men uit goede bron verneemd, zal de Nieuwe Suikerfabriek te Dinteloord de bieten voor een gedeelte op de tramhalte te Achthuizen bij A, Dek kers ontvangen. Tot ontvangst der bieten zal op die tramhalte een eerste klas weeg brug van 5000 K.G. weegvermogen worden geplaatst, waarvan de levering is opgedragen aan Adrianus Scheepers alhier, Agent voor den heer Hubert Sweere, specialiteit in weeg werktuigen te Roosendaal. (Part. Corr.) De milicien verlofganger AGeelhoed Jzn. van het óe Reg. Infanterie moet 24 Aug. as. naar zijn garnizoen terugkeeren tot het houden van herhalings-oefeningeD. Zaterdagavond air. alhier de Stoom boot >Koningin Wilhelmina,* die prachtig versierd was met groen en vlaggen, terwijl om 9 uur haar geheel werd verlicht door een 1700 electrische lichtjes. De toeloop van menschen was zeer groot. Zondagavond werden de lichten opnieuw ontstoken, doch jammer dat het regende, zoodat vele men schen genoodzaakt waren binnen te blijven. Alles leverde een schoon effect op. Alhier worden pogiDgen in het werk gesteld om een Muziekkorps op te richten. J. B. die aan het fietsrijden was en het nog niet best kon, raakte op een ge geven oogenblik zijn stuur kwijt en reed par does de sloot in. Gelukkig wist hij zich weder spoedig op het droge te werken en kwam met den schrik en een nat pak vrij. Een even gedwongen bad nam M.; die het ongeluk had terwijl hij aan het visschen was in het water te valleD. Inplaats dus dat hij de visschen ving, vingen de visschen hem. De paarden van den landbouwer J. M. van onder deze gemeente sloegen Maandag j.l. op de kaai op hol, doordat ze bang war^n van een sloomfiets die juist passeerde. Ze werden echter spoedig door den landbouwer zelf gegrepen zoodat on gelukken gelukkig werden voorkomeD. Ter algemeene kennis is gebracht dat de Kiezerslijst voor het jaar 1909/1910 thans voor goed is vastgesteld, terwijl af drukken of afschriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. De landbouwer P. bezeerde zich Maandag j.l. zoodanig aan het hoofd door dat een paard hem op 't lijf sprong, dat dit lichaamsdeel ernstig opzwol. C. K. had het oDgeluk zoodanig te vallen, dat hij zich in- en uitwendig ern stig bezeerde. Ooitgensplaat. Ook in onze gemeente was het Donderdag 13 Mei feest Oranje- eest tengevolge de geboorte onzer Prinses ^Juliana. Van 7.30 tot 8.30 uur deelde de klokkegalm ons mede, dat het feest een aanvang nam otn te beginnen met de school kinderen die ten 9.30 zich op 't plein in rijen schaarden en optrokken naar het Raad huis, teneinde daar in jubeltonen uit te galmen de dankbaarheid van het kleine volkje voor de ons geschonken kleine Prinses De heer Burgemeester met den Raad, benevens de Feestcommissie hoorden vanaf het bordes van het Raadhuis het gezang der kleinen aan en hield een hartelijke toespraak. Onder daverend gejuich werd op voorstel van de Voorzitter der Feest commissie besloten door de groote menigte een telegram van gelukwensch te zenden aan H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik. Ondertusschen was de muziek gearriveerd en een rondgang met de school kinderen door het dorp gedaan. In de Openbare school was men thans druk bezig zich te kleeden voor de histori- schen optocht en we kunnen niet anders getuigen als het overtrof onze verwachtingen en we brengen gaarne onze lof aan de firma Jordanus, Weemstraat, Rotterdam, welke zulke voor dit doei passende costumes leverde, terwijl ook de kapper het zijne deed om de personen te doen gelijken op degene die zij voorstelden. De optocht in zijn geheel was in één woord keurig. We zagen den stoet geopend door twee kranige Herauten te paard, beneveDS een Vaandeldrager te paard, dan een open rijtuig waarin H. M. de Koningin en Z. K H. Prins Hendrik de menigte vriendelijk toe buigende en de Prins als militair, aanhou dend salueerende, terwijl naast het rijtuig 2 Lakeien te voet gingen, vervolgens een rijtuig met 3 Hofdames, de koetsiers dezer beide rijtuigen in livrei. We zagen dan de Koningen Willem III, II en I te paard met hunne adjudanten benevens de Prinsen Willem V, IV, III, II, I, en Frederik Hendrik en Maurits, verschillende Edellieden en Graaf Lodewijk van Nassau, Jan van Nassau, Hendrik van NassauAdolf van Nassau, Jau Willem Friso, benevens Juliana van Stolberg als Stammoeder in een Rijtuig. De stoet ging het dorp door naar Acht huizen en Langstraat. Bij de terugkomst werd door eene loge van Dr. Hers aan H. M. de Koning n en Juliana van Stolberg een ruiker overhandigd, welke met vriende lijke buigingen werd aangenomen. Des avonds gaf de muziek een concert in de nette versierde muziektent op de Voorstraat, en werden de lampions en vet - glazen ontstoken. Jammer was het dat de wind de illuminatie der vetglazen onmogelijk maakte, anders had het Gemeentehuis en de keurige eerepoort op de Voorstraat een prachtig effect gemaakt. Ten 9 uur lampion optocht. De feestcommissie zag hare iiverige werkzaamheden met succes bekroond. Met weinig middelen heeft zij een prachtig feest georganiseerd, hetwelk uitstekend slaagde. Er was een algemeene feestvreugde en geen dronkemanspartij met hare gevolgen en daarom 13 Mei 1909, neme met onze Prinses Juliana een eereplaals in onze ge dachten in. Den volgenden dag kwam van de Koningin en Prins een telegram van

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3