Marktberichten. PER TELEGRAAF. Jong-Turkan doen nu hun best om Ab- doel Hamid te dwingen, wisaeia te tee kenen, waardoor zijn geld van de banken kan worden losgemaakt. Maandag zal de nieuwe Sultan te Ejub worden omgord met het zwaard dos Khalifen. Alle gezanten zijn tot de plechtigheid uitgenoodigd. Ejub is de meest geheiligde plaats van don Islam in Europa. Op het kerk hof aldaar ruston vele geloovigen, uit alle doelen der wereld aangebracht. De ceremonie van de zwaard-omgording geschiedt aldus: De nieuwe Sultan be geeft zich eerst naar het oude serail, om voor de reliquien van Mohammed te bidden. Vandaar vaart hij in een galabark onder het gebulder der kanon nen den Bosporus op tot Ejub, dat aan de spits van den Gouden Hoorn voor den beroemden stadsmuur ligt. Alsdan begeeft zich de feestelijke stoet naar de moskee, waarbij de Sultan het muildier van zijn moeder, indien deze nog leeft aan den teugel voert. In de moskee doet de Sultan allereest een „tatiha," een gebed uit den Koran, en daarna wordt hij met den sabel van den eersten Os manen-sultan omgord, waarbij de Sultan God tot getuige roept, dat bij, hetgeen zijn voorvaderen met het zwaard voor den Islam veroverden, ook met het zwaard behouden zal. f Saaisefitfk ffcieuws. Soiniuelsdijk. Jongelingen van 16 tot 24 jarigen leeftijd, die aan het voorbereidend militair onderricht, cursus 1909/1910 wen- schen deel te nemen, moeten zich voor Juni a.s. zich ter Gemeentesecretarie of naar verkiezing bij de Gemeentepolitie al hier aanmelden. Maandagmorgen schrok eeD paard van jb. v. d. Nieuwendijk bespannen voor een rolblok waarop een egge lag, van de trams aan. den Langeweg alhier. Van de rolblok die door het achteruitloopen van •'t paard met de tram in aanraking kwam werden de burry's verbrijzeld en de egge een eind weggeslingerd en beschadigd. Naar men zegt zal alhier op Woens dag 19 Mei a.s. ter eere der geboorte van Prinses Juliana een groot feest plaats hebbeD. Middelharnie. Zaterdag ging den hit met de karros zich van C. v. Eek op hol aan de Steenenweg waar nog een kind omver gereden werd welke bloedend aan het hoofd werd gewond. Op het Visschersdijk gelukte het, het dier tot staan te brengen. Met aanzienlijke schade liep dit incident af. Zaterdagavond geraakte van den landbouwer J. C. B. een paard in de sloot. Na veel moeite en iaspanuig slaagde men eindelijk het dier er uit te krijgen. Op de geboortedag onzer Prinses Juliqna schonk de bekende firma Van den Berghs Ltd. de kinderen onzerbswaarscholen een fraaie trompet. Wat hadden de kleinen een pretEen aardig gedachte reclame voor het zeer gewilde artikel »Vitello.c Heden Dinsdagmorgen had de tim mermansknecht J. v. d. Doel het ongeluk zoodanig met een beitel in zijn hand te steken, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Heden Dinsdagmorgen werden de kinderen der Openbare School feestelijk onthaald. Na een optocht door het dorp ge maakt te hebben met de Muziekvereen. »Sempre Crescendo* in 't midden ging 't weder naar school waar zij eenige versnape ringen ontvingen cn hoogst voldaan huis waarts gingen. Stad aan 't Etaringvliet De heer A. Smits, ambtenaar ter gemeente-secre tarie van Alblasserdam, had het ongeluk met een stuk carton in het oog te steken en zich daarbij zoo te verwonden, dat spoedeischende geneeskundige hulp diende verleend. Den Bonunel. Werd verleden week gemeld dat er ter eere van prinses Juliana feest zou gevierd worden, than? kunnen wij echter mededeelen dat het feest wegens te weinig belangstelling niet zal doorgaan. Mej. G. G. van Weel legde met goed gevolg het mondeling examen af voor het gemeenterecretariaat. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat men ter gemeente-secretarie inlichtingen kan bekomen voor het indienen van bezwaarschriften tegen de lijst van In kwartiering en onderhoud aan krijgsvolk. OoiigenspJaaf. Ook onze gemeente zal met het oog op de geboorte van onze Prinses Juliana feestvieren eh wel Donder dag 13 Mei a.s. De commissie welke zich hiertoe heeft gevormd heeft haar voorloopig programma aldus opgesteld. Inluiden van het feest 's vm. van 7.30 tot 8.30. Optocht van schoolkinderendoor het dorp benevens zingen voor het Raad huis en schoolfeest van 9.30ti.30 met muziek. Historische optocht (plm. 60 per sonen te paard en te voet, voorstellende de verschillende hoofdpersonen uit het Huis van Oranje beginnende met H0 M. de Koningin en Prins Hendrik in open rijtuig) aanvang r.30 welke zal gaan door het dorp en door de buitenwijken Achthuizen en Langstraat. Van 79's avonds concert m de tent op de Voorstraat terwijl in dien tijd ook een begin zal worden gemaakt met de illuminatie, terwijl ten 9 uur een aanvang zal worden getnaakt met een lam pionoptocht door de gemeente met muziek. Bij goed weder schijnt het een schoon Oranjefeest te zullen zijn. Moge het dan ook in werkelijkheid feest zijn en geene wanklanken het schoone er uit wegnemen. Verleden week had de koopman Joh. K. het ongeluk met zijn met porcelein en aardewerk geladen kar door het uitschieten van zijn hond naar een andere in de sloot te geraken. Bij Éet op het droge halen van een en ander bleek dat nogal eenige schade aan zijn koopwaar was aangericht. Oude Touge. Onze vfoegere dorps genoot de heer H. de Haas van Dorsser is dezer dagen geslaagd voor het mondeling gedeelte van het examen voor candidaat Gemeente- Secretaris., Naar men verneemt zal er alhier op Vrijdag a.s, een schoolfeest plaats hebben naar aanleiding der blijde gebeurtenis. Tegen C. van E. en P. v. d. B. is proces-verbaal opgemaakt wegens het on veilig maken van den openbaren weg. Nieuwe Touge. Donderdagmiddag zal alhier een schoolfeestje worden gehouden. Het hoofd der school heeft zich de moeite getroost om daarvoor met een lijst langs de ingezetenen te gaan ter inteekening om de kinderen te tracteeren met de gehoor te van de - prinses Juliana. Het feest zal begeleid worden door het fanfarekorps »Apollo.« Dirksland. De schietoefeningen worden hier zoo slecht bezocht, dat van de 33 aangegevenen op de beide Zaterdagen, maar enkele aanwezig waren. De oorzaak hiervan kan gezocht worden, dat de tijd voor de oefeningen bestemd, juist voor den werkman op werkuren valt, zoodat het te bezien is, indien daar geen verbetering in komt, deze oefeningen opgeheven zullen moeten worden. Met het oog op de herbergsluiting hier op Zondag werden de reizigers alhier woonachtig, en die Zondag gebruik van den tram wenscht te nemen, door de politie aangezegd, dat zij in die sluitingsuren zich niet in de wachtkamer mochten begeven om het vertrek der tram af te wachten. Herkingen. Het feest ter gedachtenis aan de geboorte van onze prinses Juliana zal alhier a.s. Donderdag worden gehouden. Den heer S. van Poortvliet jl. week bezig zijnde met fietsen kwam hierbij zoo danig '-e vallen, doordat de voorvork brak, dat hij hevig bloédende wonden in het ge laat bekwam. Ook de heer A. van Over- beeke had het ongeluk met fietsen in een doornhaag terecht te komen, wat, met het oog op de vele doornen zoowel voor de fiets als voor de berijder allesbehalve aan genaam zal geweest zijn. Ouildorp. Door W. v. d. Bok is een zilveren horloge gevonden. De rechtmatige eigenaar' kan het bij hem terug komen halen. Zaterdagavond is eene feestcommissie gevormd ten einde gelden bijeen te zamelen voor een te houden Prinsessefeest op Dinsdag 18 Mei. ©emeefiSsrainS. VERSLAG van het .verhandelde in de Openbare Raads vergadering te Stad aan 't Haringvliet op Vrijdag 7 Mei, des nm. 6 uur. Present met den voorzitter, den Burgemeester alle leden. Na opening der vergadering zegt de Voorzitter o. m. het. volgende Mijne Heeren „Voor wij tot de gewone werkzaamheden overgaan, wil ik nog even in herinnering brengen de heugelijke gebeurtenis van 30 April jl. Reeds langen tijd, was naar de vervulling van deze blijde verwachting door Neerlande volk uitgezien. Dagen en maanden was het schier het onderwerp, van bespreking waarbij de vreeze niet geheel kon worden onderdrukt. Een en andermaal toch was zijne verwach ting teleurgesteld, en was de Koninklijke Vrouwe de blijdschap van het Moeder-zijn onthouden. Zou Zij die thans den troon beklommen was, de laatste telg zijn uit het edele Oran jehuis, dat met gansch het Nederlandsche Volk lief en leed had gedeeld, en met dat volk was één geworden. Nog nooit had d' Oranjeboom vol van bladeren geweest. Friso was verdronken, en de laatste jaren kondig den ons telkens aan, het verlies van Eenen uit een regecrend Vorstenhuis. Doch Vrijdag 1.1. werden we verblijd door de mededeeling van de vervulling der blijde verwachting. Wij zijn allen dankbaar, en deelen in de vreugde van de Geliefde Vorstin en Hare Vorstelijke Gemaal. Ik spreek de hope uit- dat de geboorte van deze Prinses van Oranje-Nassau, den band tusschen Vorstenhuis en Volk hechter en sterker maken zal. Hierna weiden de notulen der vorige verga dering gelezen en goedgekeurd. Wordt voorlezing gedaan van een schrijven van den heer M. Braber A. Jz.Voorzitter der Feestcommissie, waarbij wordt verzocht deze commissie eene subsidie van zestig gulden te verleenen. De heer de Ruiter stelt in verband met dit schrijven voor eene subsidie verleenen aan de Feestcommissie tot bedrag van haar tekort, in geen geval de somma van zestig gulden te boven gaande onder voorwaarde, dat het program der Feestcommissie van de goedkeuring van den heer Burgemeester worde onderworpen. Hiertoe wordt zij acclamatie, besloten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Ooltgensplaat,, op Donderdag 6' Mei 's nam. 3 uur. Afwezig Mr. A. J. C. van Weel. De Voorzitter, de EdelAchtb. heer J. G. van Putten, opent de vergadering. Voor echter tot de werkzaamheden over te gaan, wijdt Zijn Edel. Achtb, enkele woorden aan de blijde gebeurte nis, die thans aller hart vervuld. Hij getuigt van de vreugde en blijdschap die er ook in onze harten wes (oen de blijde tijding van da geboorte van Prinses Juliana ons bereikte en eindigt met den wenssh voor den voortdurenden bloei en het geluk van het Huis van Oranje. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik telegrafisch de geiukwenschen van den Raad eerbiedig aan te bieden. De notulen der vorige vergadering worden na lezing onveranderd goedgekeurd. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat het aschliok, eigendom der gemeente, geen erf heeft en dat een perceel grond daarachter gelegen en thans in eigendom bij de R, T. Mdoor de gemeente gekocht kan worden voor f 10,— Met algemeene stemmen wordt tot deze aankoop besloten. Ook wordt goedgekeurd met algemeene stem men dat eeue ruiling zal plaats hebben met A. Oosten eigenaar van een paud hieraan gelegen met toegift van i'3.SO waardoor deze dan 2 M. breedte van zijn grond zal afstaan om den toe gang tot de Steigerdijk '1 M. ie verbreeden. On der deze besprekingen komt Mr. van Weel ter vergadering. Hierna vonden plaais eenige af-en overschrijvingen op de gemeentebegrooung dienst 1909. Voor kennisgeving wordt aangenomen een ingekomen missieve van Ged. blaten inhoudende goedkeuring van het besluit op de vorige ver gadering n. 1. aankoop van eene woning van S. de Ruiter voor f300 gelegen naast het aschhok. Met het oog op de a. s. Kamerverkiezing worden tot leden van het Stembureau gekozen tot iste lid J. v. Noordt; 2e lid A. Hobbel welke deze functie aanvaarden. Voor de verkiezing van leden van den Raad, lste lid J. Jacobs Jz.'2e lid A. Hobbel en 3e lid Joh. Donkersloot, terwijl wordt goedgevonden dat hij verhindering van een dezer leden den geheelen raad plaatsvervanger zal zijn. Den heer Van Weel vraagt nog eenige inlichting omtrent het dempen der put achter de zgn. Roos gele gen met het oog op de uitwatering dezer woning. Na nog eenige besprekingen hieromtrent waarbij de Voorz. mededeelt dat hij den Heer Cante Cremer ingenieur van de Waterstaat hieromtrent zal adviseeren sluit hij na gebruikelijke rond vraag de vergadering. Ingezonden Stukken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s. v. p. eenige plaatsruimte in Uw geacht blad om U eenige mededeelingen te doen over de ellendigheid die nu bij de posterijen is ingevoerd inzake de hestelling te Herkingen, en naar mij ook bleek te Melissant. Bij ons dan worden nu sinds I Mei brieven die met de post van ongeveer 4 uren namiddag te H. aankomen alléén besteld bij menschen die toevallig aan de dijken wonen. Zooals U weet is Herkingen ge bouwd aan. een kruis —I— van dijken, daar on- derlangs doch buiten de bermsloot, 'tzij die nog be staat of ook wel door bebouwing of stratenaan leg is gedempt, al is het vast bfj het postkantoor daar wordt eenvoudig niet besteld. Zoo streng is die dwaasheid doorgevoerd dat' de bewoners van de voor enkele jaren aangelegde Elisabeth- straat, welks bevolking ongeveer het 1/5 deel der der geheele gemeente uitmaken geen 2e bestelling meer krijgen, omdat daar vroeger een dijksloot heeft gelegen. Het te vermelden zou grappig zijn wanneer 't niet treurig was te moeten er varen hoe een wie weet welk onbenullig am btenaartje in den Haag zich met dit nieuwste snuifte van ambtenaarsalmachtigheid verdien stelijk heeft willen maken. Er zal nu een adres aan den Directeur-Generaal worden gezonden om aan die voor ambachtslui en neringdoende in woners schadelijke plagerij een einde temaken. Bij onze buren, als ik de Melissantenaars zoo eens noemen mag, is 't nog frappanter, die men schen wonen 1.30 2. uren gaans van het postkantoor te Melissantde Dirkslandsche be stellers komen dagelijks langs de meesten dier „slachtoffers" heen op hun bestellingsroute, maar mogen er geen bestelling doen zooals vroeger, neennu komt er extra uit Meiissant een be steller die de reis óm Dirksland heen op de „apostelpaarden" beslist in geen 6 uren klaar speelt. Ik zag die man toevallig jl. Zaterdag sjouwen langs den Oudendijk met zijn vrachtje bovendien meen ik te hebben gezien dat hij nog postpakketten op zijn ransel had, daar had hij toen al 1.30 uur plezier van gehad. Is 't toch niet de dwaasheid gekroond? Wilt U zoo vriendelijk zijn bovenstaande in Uw blad op te nemen Dankend voor de plaatsing Uw getrouw lezer K. VIssclierij. Miditlclliai'jnls. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen, met een besomrïling van «Johanna Hendrikan,'st. A. de Koning f 55o «Theodora Emerentia«, st. J. v. d. Hoek. FoslerUen. Iladdelharnis. Tot hulppost bij de Posterij alhier is tijdelijk aangesteld J. Geld hof wonende alhier. Den Bommel. Tot hulpbrievenbesteller is thans aangesteld C. Kievit, alhier. Herkingen. Den heer A. v. Rumpht alhier is bencemd den reeds in functie ge treden als hulpbodé bij de posterijen van hier naar Dirksland. erkoopivtgen. Op Donderdag 13 Mei, 's avonds 7 uur in de zaal van den heer Meijer te Middelharnis afslag van vier Huizen en Erven, aan den Oostdijk ie Middelharnis, kad. Sectie B Nos. 124, 129, 132 en 152 ten verzoeke van de erven van den heer G. de Ruiter. Notaris VAN BUUREN. Aaiifiestcdiiijs:. SOMMELSDIJK. Dc aanbesteding van het Post- en Telegraafkantoor alhier zal plaats heb ben op Zaterdag 15 Mei a.s. des voorm. ten 11 ure op het Raadhuis alhier, terwijl de aauwijz ng een dag voor de aanbesteding van '2.30 tot 3 uur des uani. zal geschieden. (demengtfl nieuws Brand te Vlaardingen Te ongeveer halfdrie Vrijdagnacht werd een uitsluanden brand ontdekt in de fabriek van wa'erdichre kleeding, staande aan de Oosthaven- kade te Vlaardingen, in eigendom toebehoorende aan den heer D. de Lange Dzn. De brand breidde zich zoo snel uit dat, toen de brand weer versoheen, het maohinegebouw reeds in lichtelaaie stond en met de daarin aanwezige machines geheel door het vuur vernield werd. Het groot-te godoelte van den voorraad aange maakte goederen, die opgeborgen waren in een door een muur afgesoheiden gedeelte vau het gebouw, kon gespaard blijven. Het aangebouwde woonhuis echter werd door het vuur aangetast en bekwam eenige schade. De eehade wordt door verzekering gedekt. Nationaal GeuzengestichtWilhelmus van Nassauena te Brielle. Bij velen is bovengenoemde Stichting bekend, raaaa bij velen ook niet. Zij bestaat sinds 1873. In 't jaar 1872 was het 3OO jaar geleden, dat het Spaansohe juk werd afgeworpen. Deze af werping begon met de inneming van Den Briel 'door do Watergeuzen op 1 April 1572. Vandaar dat 1 April 1872 een groot nationaal feest werd gevierd. Een Christenman, Bernardi geheeten, deed zich de vraag: wat zouden de Christenen nu kunnen oprichten in Den Briel bij wijze van oen monument Met anderen word besloten op te richten een weeshuis voor kinderen van zeelieden op het eiland Voorne, op welk eiland het stadje Brielle ligt. Naderhand werd do Stichting bestemd voor kinderen van zeelieden uit heel Nederland, en dacrna ook voor wezen van uiet-zeeliedon. Het is dus nu een nationaal gesticht, dat staat op de belijdenis onzer voorvaderen. Uit alle provinciën en versche den gezindten her bergde de Güuzenslichting. In de lmere jaren heelt zij een „Te Huis" ie Ut-echt (Heeroustraat 40) om redenen beter in zoo'n stad, dan te Brieile, voor allerlei vak ken gelegenheid is, opgeleid te worden. Menige wees heeft een schoone maatschappe lijke posine gekregen, ,ja, allen, die oppassen wilden, alleen die dat niet deden, zijn veronge- lukr. Niet» wordt onbeproefd gelaten, wat 1 aar de draugkiacht der Stich ing dienen kan, om de wezen gelukkig te muken. Uit de Stichting ziju uitgegaan Timmerlieden, Vervére, Behan gers, SmedeD, Horlogemakers, Instrumentmakers Onderwijzers enz. Als ze vertrekken krijgen zij eene volledige uitrusting, zoo van kleederen als gereedschappen. Doorgaans zijn er tusschen de 40 50 kin deren, voor welke, naar reglement, verpleeg- kosten worden gevraagd. De Geuzenstichting heeft hare inkomsten voor een groot deel uit gitten. Groole en kleine. Ook uit menig legaat. Ia verscheiden plaatsen ziju z.g. centenver- eenigingen. Deze beijveren zich elke week een cent op te halen. En die vele kleintjes maken een gioot getal. Dan jongedochters- vrouwen en damesvereenigingen, welke goedoren ver vaardigen en ten gosohenke geven. Iu den zomer wordt er een giftenlijst geopend voor aardappelen en andere kelderprovisiën. Ook hangen er busjes iu gangen der huizen en in werkplaatsen. Ook op loodskotters, vooral niet te vergeten, vanwege hun menigmaal rijken inhoud. Ten bate der Stiohting wordt een week blaadje „de Geuzonbode" uitgegeven, prijs f 1.56 per jaar, waarin alle gii'teu worden vermeld, eveneens alles wat op de Stichting betrekking heeft. Dan nog een Almanak prijs 20 cent. Keurig gebonden prijs 4O oent. Het lidmaateohap der Vereeniging „Wilhelmus van Nassauen" van welke de Geuzenstiohting uitgaat kost f3.per jaar. Legaten moeten aldus vermaakt en ten name gesteld worden „Yereemg ng tot Opneming en Verzorging van Weezen en Yerlatenen in het Geuzengesticht „Wilhelmus van Nassauen" te Brielle eu het „Te Huis" te Utrecht." Door een adder gebeten. Niet ver van zijn woning is de heer J. Fietsma in Weststellingwerf door een adder gebeteD. Door Dr. Bruins werd met den meesten spoed geneeskundige hulp verleend. Vechtpartij in een trein. Men meldt uit Apeldoorn: aan het „Vad." Trein 245, die gisteren 6.33 uit De venter naar Apeldoorn vertrok, arriveer de met ruim 10 minuten vertraging in laastgenoemde plaats. De oorzaak hiervan was te zoeken in het feit, dat in een coupés zekere Ten B. uit Bussem en R. uit Amsterdam twist kregen, die zoo hoog liep, dat zij elkaar te lijf gingen. Een der passagiers, wien dat spelletje natuurlijk niet beviel, trok aan de nood rem waardoor de trein tot stilstand kwam. Een conducteur scheidde de twistenden en maakte proces-verbaal van het gebeur de op. Een naamvers. Een der lezers van het //Utr. Dbi.// heeit het volgende naamvers gemaakt lm uliana van Nassauwe. f5 is ons lied geweid, p* aat ons op U yertrouwen. n levens lief en strijd. S» an U zij al ons denken. 2! aar U srekt, heel ons hart. an U moog God eens schenken een roem- [rijk levenspad. De wiegen. De wiegen en luiermanden, door H. M. de Koningin toebelacht aan de aehfien ouderparen, die daarvoor in aanmerking wenschten te komen en wier kind op denzelfden dag als Prinses Juliana is geboren, zjjn thans door het Comité „Moederlijke Liefdadigheid,, te 's Gra- venhage uitgereikt. Het gerchenk werd door allen met groote erkentelijkheid in ontvangst ge- nomeü. Spoorwagen in brand. "Vrijdagnamiddag tegen 5.30 uur on geveer, toen men bezig was een wag gon met hooi. bestemd voor den stroo- en hooihandelaar Niesing te Weesperkars- pel, voor het station te Weesp te los sen, geraakte deze in brand. Waarschijnlijk werd de brand ver oorzaakt d r eenige vonken die vlogen uit de locomotief van een voorbijstoo- menden trein. Men poogde eerst met den bij bet sta tion ter vulling der stoomketels aanwe zigen water om den brand meester te worden, doch tengevolge van den hevi- gen wind gelukte dit niet. Daarna wérd de wagen op het ran geerterrein gereden en nog met emmers een massa water in de hevig brandende massa geworpen. Toen ook dit niet mocht baten, reed men den wagen, die intusschen reeds ernstig beschadigd was, tot voor de Vecht oevers, waardoor toen met schoppen eD hooivorken de brandende massa werd geworpeD. Ten gevolge der vele vjorbij- stoomende treinen op dit lijngedeelte, kon de brandweer, die ten plaatse ver scheen, geen water geven, daar de slangen over de rails moesten worden gelegd. Het hooi moet, naar men ons meedeelt zijn verzekerd. Verdronken bij 't spel. Vrijdagavond is Ie Amsterdam eenknaapja dat met een tweetM makkers een bal, die in het water was gevallen, wilde opvisschen, ver dronken. Het gebeurde had plaats op de Nassaukade tusschen de eerste en tweede Hugo de Grootstraat. De knupen begaven zich in een rooibootje om de bal uil het water te halen. Zij gingen in hun speelsehheid zoover dat het oootje door het hevige hobbelen om sloeg. Het drietal geraakte te water. Een ver dronk, de beide anderen wisten zich door zwemmen Ie redden. Duizenden nieuws gierigen liepen te hoop. Het lijk van den knaap werd opgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Ernstig ongeluk. Ia de Weimarsraat te 's-Gravenhage had Vrijdag een ernstig ongeluk plaats met een ongeveer 20-jarigen wielrijder. Van de brug bij de Conradkade af naast een iram rijden de, moet bij op zeker oogenblik met zijn rijwiel gevallen zijn met het hoofd tegen de stoep, waardoor hij een ernstig bloedende wonde en vrij zeker een schedelbreuk bekomen beeft. Na voorloopig door den arts Van den Berg in diens woning aan de Weimarstraat verbonden te zijn, werd hij door de politie naar het Ziekenhuis overgebracht. Verzekerd wordt dat de trambestuurder aan het ongeluk geen schuld heelt. Tusschen de buffers. De rangeerder H. geraakte Vrijdagmiddag aan bet spoorstation Sittard tusschen de buffers bekneld en werd meer dood dan levend van onder de wagens te voorschijn gehaald, In zorgwekkenden toestand en volkomen be- wus'eloos is de ongelukkige naar de kliniek der Zusters overgebracht. Een ballon gedaald. Men meldt uit Oudenboseh d.d. 6 Mei Zaterdagmiddag daalde in de beemden, on der Oudenbosch een luchtballon neer, bemand met 5 Duitscbe officieren. Zij waren opge stegen te Essen. De ballon werd op een kar geladen en naar het station vervoerd, om over Roozendaal naar Duitschland te worden ge transporteerd. Sierk en School. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Tot Secretaris der Geref. Jongeiiugsvoreeniging alhier, is in plaats van P. Nieuwland, benoemd den heer A. Koppenaal. DEN BOMMEL. De visitatie in de Nederlandsche Herv. Kerk zal alhier plaats hebben Woensdagmiddag den 12 Mei a.s. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nieuwvliet (toez.) Joh. D. Jansen, oand. te Doetinohom. Te Zeist. C. J. van Paassen, te Haarlem. Te Bolsward, R. G. C. Oldeman te Beemster. Bedankt: Voor Hasselt, W. Bieshaar te Zetten. GEREF. KERKEN. Aangenomen: Naar Nüverdal E. A. Groeuewegen, te Westmaas. Bedankt: Voor Kielwiudeweer (Gron.) J. Westerhuis te Zuidwolde (Br.) Oude Tonge, 1 Mei. Granen. Tarwe per 100 kilo f 1Ï,Ï5 a 13,Haver per 100 kilo f 8,25 a 8,50. Boonen f 12,75 13,—. Erwten f 10,25 a 11, Aardappelen. Eigenheimers per Hl. f 1,85 a 1,90. Bonten per Hl. f 1,50 ft 1,60. Poters f 0.90 a 1.05. Peen f0,4ö a 0,50 per 60 kilo. Boter per kilo 10,55. Sieren per «tuk 3 cent. Rotterdam, 10 Mei. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulen», 470 Tette Runderen, magere Runderen, 643 vette Kul veren, 1 nuchtere Kalveren, 413 Schapen en Lamnjeren, 643 Varkens, Biggen, 1 Bokken of Geiten. Koeien en Ossen van f 0,30 tot 0,35. Stieren 0,28 0,29, Vette Kalveren 0,42 0,57. Schapen 0,22 0,26. Lammeren 0,27 0,28. Varkens 0,22 0,24. Lichte (v.export), 0,20 0,21. Alles per kilo. Aardappelen. Zeeuwsche Blauwen f 0,a 0,—. Zeeuwsche Eigenheimers f 2,10 a 2,30. Zeeuwsche Bonten f 2,90 a 3,10. Geldersche Blauwen f 3,30 a 3,50. Bravo's f 2,50 a 2,75. Alles per Hl. Maltha 11 a 12 cent per kilo. Weinig aanvoer en vraag. Eieren. Zeeuwsche f3,40 a 3,60. Overmaasche f 3,60 a 3,80 per 100 stuks. Amsterdam, 10 Mei. Vee. Aangevoerd 362 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 66 a 70, 2e kwal. 60 a 64, 3e kwal. 56 a 60 cent per kilo. 200 Melk- en Kalikoeien f 130 a 280 per stuk. 155 nuchtere Kalveren f 8 a 11 per stuk. 157 Schapen t 20 a 23 per stuk. 445 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 46 a 48 cent, 2e en 3e kwal. 43 a 44 oent; (Geld. en Overz.) le kwal. 46 a 48 ct., 2e en 3e kwal. 43 a 44 et. per kilo Aardappelen. Andijker Blauwen f 0,a 0, Friessche Blauwen f2,80 a 2,90. Friessche Borgers f 1,60 a 1,75. Friessche Bonten f 2,80 a 3,10. Zeeuwsche Bonten f 2,90 a 3, Botterdam, 11 Mei. Vee. Aangevoerd 58 Paarden, 1 Veulens, Ezels, 1978 mager# Runderen, 739 vette Runderen, 223 vette Kalveren, 168 nuchtere Kalveren, Graskalveren, 1 Schapen of Lammeren, 8 Varkens, 229 Biggen, 6 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen van f 0,32 tot f 0,86. Stieren 0,25 0,30. Kalveren 0,40 a 0,55. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 150 a 270 Kalfkoeien f 160 a 280 Stieren 240 a 250 Pinken 70 a 100 Graskalv. a Vaarzen 100 a 140 Paarden a Slaohtpaarden 65 a 140 Fok nuohtere Kalveren f 12,a 20, Slacht 7,a 10, Biggen 7,50 a 15, per week 1,10 a 1,30. Handal vrij goed. Boter. Aangevoerd 125 vaten 51 - 246 stukken a kilo. Prjjzenle kwal. 50, 2e kwal. 47, 3e kwal. 45 ot. Voor stukken werd besteed a kilo 65 a 70 ot. Eieren. Aangevoerd 81348 stuks. Kippeneieren f 3,a 4,per 100 stuks. Eendeneieren 4,05 a 4 30 100 Ganzeneieren 9,50 a 10,100

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2