800 KIPPEN Idvertentiën. METSELAARSKNECHT werd voor enkele, uren afgezonderd, en bontjo'd weoa ktr.rn Dy zijn oudt re zus ter de moeder-merrie. Treffende punten van overeenkomst. Feest te Bergambacht Geboorten gelijktijdig met de prinses. Een man verbrand. Heel wat voeten in de aarde. Kleine slaapwandelaarster. Brand te Enschede. De ijsvlet te Harderwijk. Belediging van if.J] M. de Koningin Een treffend sterfgeval. Twist met ernstige gevolgen. Mishandeling door militairen Afgeluisterd gesprek. Op een bank in bet Vondelpark zitten Zundagoohiend, een meisje en een jon gentje, zoo ongeveer tien jaar oud, sa men te praten, heel erna'ig, met kinder lijke naïviteit, over de g boorte vanher Prinsesje in Deu Hang. Een vreemde vergissing. Ernstig ongeluk met een luchtschip. Op dat moment beging een der op- vatenden, den heer Emmanuel de Gais sier, de onvergeeflijke domheid, uit het schubje te springen. De ballon schoot dientengevolge plotseling omhoog. De inzittenden spanden alle krachten iü, om d ?n ballon in zijn vaart te s'uiten, door het ankertouw aan te halen, met het gevolg dat men met een harden smak op den grond terecht kwam. De graaf De Levi/nan brak beide beeneD. Onder den blooten hemel. Predikbeurten op Zondag 9 Mei. z Ondertrouwd J. WIELAARD Jz. M. M. TINK M.Wd Middelharnis, •nis, h I 6 Mei 1909. '2673 Gorinchem, Ondertrouwd: LEENDERT t. d. BOGAARD Gz. JACOMINA FLUIT Ad. Oude Tonge, 7 Mei 1909. 2670 Zoo de Heere wi!, hopen wij met onze geliefde Ouders JAN W. GESTEL KLAARTJE MEIJER op 9 Mei a.s. den dag te ge denken waarop ze voor door den Echt werden verbon den. BotterdamMei 1909. Gevraagd een zindelijke Huishoudster, in een klein gezin. AdresOrider No. 2644- aan het Bureau van dit blad. of halt was gevraagd. VAN DER WELLE. Nieuwerkerk (Zeeland). 2669 C. VAN NOORD Dz. Oude Tonge, vraagt terstond een Verversknecht Loon naar bekwaamheid. 2646 SCHIimSENECHTS. C. VAN STIGT schilder te Putters- hoek, vraagt zoo spoedig mogelijk een gchildersbticcht van g. g. t. voorzien. 2660 Wegens plaatsgebrek te koop circa 1 en 2 jarige. 1 jarige f 1.30,2 jarige f 1Zending remb. emb. vrij, vracht v. r. v. d. k. Adres D. ZAAIJER Dz. Stellendam. 2674 Op WOENSDAG '19 Mei a.s. des namiddags te 2.30 uur hoopt het Bestuur van de School met den Bijbel te MEL1SSANT publiek aan le besleden Hei bouwen van een school met 2 localen en onderwtyzerswoning met bijlevering der School meubelen enx. Bestek en tèekening verkrijgbaar tegen toezending van fl.50 bij den Architect A. VAN OOSTENBRUGGE te Stellendam. Aanvang van bet werk 25 Mei en oplevering 15 October. '2667 Sleebts even we.d he; jonge dier door het groote paard besnuffeld.. Dit hinnikte in°t weemoed in zijn paardengeluid, on loen zette het den rechter ach'ei poor ge- strek' naar bui'on, als wilde het zoggen „Neem, wat in mijn aders vliet!" En Benjamin liet zich niet meer noodigen, maar hij gebruikte met volle teugen wat zij n doode moodar heua niet meer geven kon. De landbouwer liet nu ook het andere veulen weer los, en blijde danste het naar zijn moeder. En nu weer hinnikte de merrie, en nu werd de linker-achter terpoot achrap gezet en links mocht het eigen kind zich laven. Dagelijks kan men nu dit familieta fereeltje ziende bles-merrie ia bet midden, rechts het kleine bles-broertje, en links het eigen blaa-veulentje. Ea het oude paard besnuffelt kind en pleegkind met innige teederheid, en dan kijkt het ernstig, aiaof het diep nadenkt. Wie zegt ons wat er in zoo'n paar den brein omgaat P Uit Oudenbosch schreef men d.d. 30 April Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat vandsag alhier een meisje is geboren van eeu moeder, die 31 Augustus 1830 het le venslicht aanschouwde. Dit kind, het eerste uit haar huwelijk, zal naar haar grootmoeder heeten die den naam draagtWilhelmina. Naar de //Nederlander" meededeelt, is ook te Katwijk een jonge vrouw, die op den zelfden dag en 't zelfde uur geboren werd als onze Koningin, nu gelijk met Hare Majes teit moeder geworden van haren eersteling, doch 's-avonds te zeven uur. Het kindje was toen echter, anders dan bij een dergelijk geval, dat we in ons vorig Avondblad meededeelden, eeu jongeu. Men schrijft ons uit, BergambachtHoe echt feestelijk men in onze gemeente ge stemd was bij de blijde gebeurtenis ons vor stenhuis ten deel gevallen, waarover heel Ne derlaud juicht en jubelt, bleek Vrijdagavond. Men zou feest vieren. De godsdienstoefeningen waren geëindigd en nu zou worden aangevangen met eeu op tocht met lampions, fakkels, muziek, enz. Maar eerst een propje. Anders kan men toch niet vroolijk zijn 1 Weldra was nu vloeken en tieren. Men sloeg elkander blauwe oogen. De verlichting werd vernield. Kermismop- pen klonken inplaats van liederen ter eeie van Koningin en Prinses. Bij een kastelein werd de inboedel stuk geslagen en ten slotte werd nog een aantal ruiten bij antirevoluti onairen verbrijzeld. Is het niet dubbel schan de om op zulk een ti jd zulke baldadigheden te bedrijven Een dag waarin Gods ons ver blijdde met Zijne daden door een nieuwe telg te schenken aan ons geliefde Oranjehuis waaraan Nederland zoo zeer verknocht is. Behalve Prinses Juliana zijn te 's Gra- venhage jl. Vrijdag geboren tien jongens en acht meisjes. Eén dier meisjes heeft al de voornamen van de Prinses gekregen en twee barer hebben als slotvoornaamJuliana. Maandagmorgen omstreeks 6 30 uur werd een begin van brand ontdekt in de woning van den alleen wonenden arbeider A. J. G., aan de Bergstraat, te Deven ter. De brand had niet veel te beteekenen, alleen was verbrand het beddegoed, dat op den grond Lig. waarop men het ver koolde lijk van den bewoner vond. De man was ziekelijk en bracht, den nacht gewoonlijk door op een kermisbed. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een brandende petroleura-hang- lamp is losgeraakt en gevallen. Uit Meppe! wordt aan de Asser Ort. gemeld Maandagmiddag was A. B. bezig mat, het graven van fundamenten achter het huis bewoond door den heer J. Holstein in de Eerste Hoofdstraat. Daarbij stootte hij op iets hards, dat een blikken trommel bleek te zijn waarin zes menschenvoeten. Deze hadden blijkbaar behoord aan een medicus, althans te oordeelen naar de in snijdingen boven en onder aan de voeten. De omstandigheid dat alles geborgen was in houtwol, wijst er op dat zij daar nog niet zeer lang hebben gelegen. Men is nu aau het gissen hoe zij er kwamen. Zaterdagavond ging te Arnhem een 12-jarig meisje met moeder inkoopon doen in de stad zag zij eenige dronken personen, 's Nachts droopde het kind van dronken mannen en liep droomende het huis uit, slechts gekleed mei een hemd. Zoo werd zij Zaterdagnacht oiu 2 uur op het Velperpiein door een politieagent aan getroffen. Bleek van schrik en bitiherend van koude staarde zij droevig den agent aan. Toen deze begreep, waarmee hij te doen bad, nam hij haar mee naar het bureau om haar wat tot kalmte te brengen. Daar vertel de zij, dat dronken mannen in huis warm en zij daarvoor was gevlucht, de agent bracht het kind naar huis, en vonci de bewoners allen in diepe rust. Toen eij door den «gent gewekt werden en het voorgevallen vernamen was hun verbazing groot, daar zij van de vlucht van het kind niets gehoord hadden, In de eonlectieiabriek der firma Kozendaal 5e Co., Kipperdast raat te Enschedé, ontstond Maandagavond te 6 uur urand. De brand weer behield de naaizuut, het ketelhuis en de machinekamer. Vernield zijn, het kantoor, het magazijn en de machinerieën. Alles was ver zekerd op Amsterdamsche beurspolis. Bij de visschersvereeniging „Onze Toe komst" te Harderwijk is f 200 ingekomen van H. M. de Koningin voor de aanschaffing van een ijsvlet. H. M. de Koningin-moeder zond voor het zeilde doel I 100. Ds. ftijnders, Ned. Herv. predikant, heeft mede ruim t 1100, welk bedrag waarschijnlijk nog klimmen zal, bijeengebracht. Door de vereeniging is de vervaardiging van twee vletten, een groote ea een kleinere opgedragen aan (1e firma W. F. Stoel, te Alkmaar. Men meldt uit Heerlen aan de //Tel.// Vrijdagavond heelt in hel café vao den heer Geizen, te Heerlen, iemand uitgeroepen //Leve de socialisten, weg met Koningin Wilhelmina I/; De aanwezigen waarschuwden den inspec teur van pointe, die den man in hechtenis nam. Hij zal spoedig naar do Maastrichtsche gevangenis worden overgebracht. In de Groote kerk der Waalsche ge meente op het Walenpleintje te Am sterdam vond Zaterdagavond tegen het einde der godsdienstoefening eeu droevige gebeurtenis plaatr. De 70-jarige organist, de heer J. C. Braspenning, had juist mej. Middelraad bij het tweede gedeelte van het „Wilhel mus" geaccompagneerd en was bezig zijn muziekboek in het kastje te bergen, toen hij door een hartverlamming getroffen dood neerviel. De heer Braspenoig lted reeds ge- ruimen lijd aan een haarikwaal e gevoelde zich in den laatsten tijd en vooral j.L Zaterdag lang niet lekker. Hij had zioh daarom Zaterdagavond doen vergezellen van een anderen organist, den heer Doortmont, opdat deze hem, zoo zou kuanon vervangen. Het treurig geval verwekte natuurlijk groote consternatie onder degene, die er van getuige waren, doch 't bleef blijk baar door da kerkbezoekers onopgemerkt. Per rjjwiel-brancard werd het stoffeljjk overscho van den heer Braspennieg naar ziju wunig overgebracht. O. g iveer 47 jaren reeds was de over ledeoo organist bij de Waalsche kerk en wei 12 jaren in de Nieuwe kerk op de Keizersgracht en 35 jaren in de Groote kerk op het Walenpleintje. Dit, jaar zou hij deu dag herdenken, toen hij 50 jaar geleden op het bankiers kantoor dar firma Hope Co., op do Keizersgracht ia betrekking kwam. Zondagavond circa 9 uur omstond te St. üedenrode twist tussohen twee ge broeders roet een ander persoon. Een der gebroeders ttam een revolver, en schoot die af op de tegenpartij, welke daardoor eveu boven het hare werd ge troffen. De gewonde is terstond naar het gast huis gebracht en door Dr. Andregg behandeld. Hij is buiten gevaar. De dader is in hsohtenis. (,,'s-H. Ut.") Een ernstige mishandeling is Zondag avond gepleegd door militairen, veldartil leristeu uit de kazerne te Utrecht. Het zal omstreeks half elf geweest zijn. loen iu de Weistraat een 20-tal artilleristen schreeuwende en hossende werden gezien, omstuwd door een groote volksmenigte. Ter hoogte ven rle Tinstraat beg- tt een der veld artilleristen op een hoorn te blazen, de omstanders brulden de melodie mee, zoodat de rust van den Zondagavond ergerlijk werd verstoord. Het was daarom dnt een agent van po litie, iu de Weistraat surveilleereude, zich naar de menigte begaf en deu blazenden veldartillerist vroeg of deze voor bet maken van muziek vergunning had Woedend draaide de artillerist zich om en snauwde den politieagent toe //Wat, wou j ij me naar een vergunning vrageu, 'k ben wel dertig agunteu gepasseerd, niemand heeft me tets en nu wou j ij me com maudeeren je kunt op je krijgen. De agent trachte aanvankelijk nog met een zoet lijntje zijn zin te krijgen en deed moeite den hoorn af te nemen. De veld artillerist begon zich wei aanstonds heftig te verzetten, zoodat hij toen door den agent werd beetgegrepen om te worden gearresteerd en overgebricht naar het nureau. Daar was echter geeu kijk op. De veld artillerist rukte zich los en ging aau deu haal, achtervolgd door den agent en die op zijn beurt weer achterna gerend door de menigte. De artillerist vluchtte de Tinstraat in en kroop daar onder een hand wagen. De politieagent sommeerde hem eenige malen door onderuit te konen, maar toen daar geen gevolg aan werd gegeven, bukfe hij zich om der, vluchte ling onder de kar weg te trekken. Toen vlogen de andere veldartilleristen hun kameraad te hulpze trokken hun sabels eu sloegen daarmee op den agent, wiens uniformpet met een slag door midden werd gekloofd De politieagent trok nu ook zijn sabel, en terwijl hij met de eene hand den veldartillerist in deu kraag greep hield hij met den sabel in zijn andere hand zich de menschen van het lijf. De menigte trok intnssche.ii al dichter en dichter om den agent samenmen gooide hem met steenea, sloeg met stok ken en sabels, schopte en trapte m-ar de man, die het tegen deze overmacht na tuurlijk niet kon uithouden en wel begon iu te zien, dut hij liet. onderspit zon moeten delven. Hij sleurde daarom zijn arrestant dien hij niet losliet naar een lantaarn om iu 't licht daarvan 's macs gezicht goed op fe nemen, teneinde hem later onmiddelijk te kunnen herkeumn. De veldartilleristen begrepen direct wat de bedoeling was van den p( iiiiobeambte eu spande thans alle krachten in, om hun makker te ontzetten. De lafaards sloegen met hun sabels speciaal naar de handen van den agent, die op eens twee sabel- bouwen kreeg over de linkerhand, waardoor diepe, hevig bloedende wonden ontstonden. Toen moest de man wel loslaten, de veld artillerist wist te ontkomen en de schan delijke troep militairen nam met hem de vlucht. Ten huize van een der bewoners van de Weistraat werd de agent verbonden zijn uniform was eenvoudig ontoonbaar gescheurd en gehavend aau alle kanten De man begaf zich naar de klinieken om daar te worden behandeld zijn linkerhand had drie diepe sueden over de geheele breedte. De politie is op het spoor fan deu hoofddader. ("U. D.») Opeens vraagt het meisje schueh'er, met een verlegen trek om deu mond Zou de Koningin het van alle mensehen het eerst geweten hebben dat zij een kindje had gekregen In het volle besef van zijn mannelijke meerderheid en van zijn groo'ere kennis van allo zaken des levens, ttniwoorde de kleino man beslist - „Natuurlijk De Koningin leest toch ook do kranten Door het ouderpaar W. L., te llazers woude woonachtig, werd in het laatBt der vorige week de tijding ontvangeD, dat hun kind in het ziekenhuis over leden was. Maandag werd het lijkje door don vader naar huis gebaald. Maatregelen voor de teraardebestelling werden geno men, toen eensklaps de droefheid in blijdschap werd veranderd. Er kwam namelijk bericht, uit het ziekenhuis aan den geneesheer, dat het kindje van W. L„ zoodanig hersteld was, dat het afge haald kon worden. Men stelle zich de verbazing en vreugde der ouders voor maar ook de opgewondenheid en de verwondering van van het omwonende publiek. Gelukkig was nu de vergissing nog gemakkelijk te lieratelien maar het bad geen dag of twee later moeten wezen. Dwalen is mensche'ijk. („L. D.") Zondag bewoog zich boven de stad Namen, in België, een ballon van 1200 kub. M. inhoud, bestuurd door den lucht vaarder Cheude, waar zich de heeren Emraanur-l de Gaissier, Walter en Geor ges Braconimr en Do Levignan bevonden. Het luchtschip bleef eenigeu tijd boven de rad zweven om vervolgens op de vlakte te Anevoie te landen. Men schrijft aau de »N. R. Cf.» Op het Steekje te Stadskanaal (Gr.) ver blijft het gezin van den hellingknecht H. D. hedeu juist 5 weken onder den bio/iten he mel. Van Buinermond gekomen, waar man en vrouw ook reeds 7 gure dagen e nachten zonder woning waren, hebben ze nu sedert 5 volle weken niet anders dan bij uitzondering en de open lucht doorgebracht, geschut door eenig zeildoek, dat koude, wind en regen doorlaat. 1609 Hendrik Hudion, een Engelsch zeevaarder iu dieast onzer O.-I.-Cornp. de groote rivier, later naar ham genoemd, opvoer tot 't tegenwoor dige Albang. Deze feesten nu te schetsen is de bedoeling van 't boek, dat we voorloopig aan kondiger) De naam der schrijfster waarborgt goed werk. Hoor 's Heeren hand geleid. Levens schets met Portret van Willem van Leeuwen iu leven oefeuaar bij da Geref Kerken in Nederland. TJitg. O08ÏER- BAAN en LE COIXTKE te Gors. We hebben dezen spreker meermalen gehoord en velen in Middelbands zullen zich dezen een- voudigen man nog wel herinneren. Vergissen wij ons niet, ('t is al een jaar 10-15 geleden) dau was zijn laatste preek te dezer plaatse: Uliedon, disn gij gelooft, is Hij dierbaar. Over hem ligt nu een levensschets voor ons met wijding ge schreven; de wegen Gods met hem, nu in den heiuel, tot in bijzonderheden vermeldend. Dat men dit hoekske zich aanschafte om nuttige lec- iuti r te lezen eu 's Heeren leidingen te leeren kennen in 't leven van zfine kinderen. Hnppurt uitgebracht in deu Kerkeraad der l«erel' Kerk te Amsterdam. Uiig. W. KIRCHNKR. te Amsterdam. l)it rapport brant woordt de vraag, wat er nevens den dienst des Woords en 't Huisbezoek gedaan kan worden om de van de Kerk afdwalenden weder ouder de beademing van het Woord Gods te brengen? Vanzelf laat de uitvoerigheid van dit zeer belangrijke antwoord niet toe eenig uit treksel te geven, noch de 8 stellingen of eon- clusien weer te geven. Dat men dit voor elke Kerk zoo nuttige fcöekske aanschaffe en vooral lateu de Kerkeraden in dezen niet achterblijven üurgerlijÈie fttaiifl. bOMMELSDIJK. GeborenJohanna Leentje, d. v. Arie Brink man en Wiilemijntje Janna Dalebout.Marinus z. v. Marinus Blok en WiUempje Freen; Maria d. v. Dammes Yolwerk eu Jannetje Zweris. Gehuwd: Klaas Vroegindeweij, oud 22j. met Thereiina Schonvrenaar oud 19j. Overleden: Cornelia van Eek oud 74j. echtge noot» van Gerrit van Grouigeu; Jacomtna v. d. Doel oud 64 j. echtgenoote van Lieven Groenen dijk; Krijn IJsbrand Nelis oud 58j. echtgenoote van Lena v. d. Velde. MIDDELHASNIS. Geboren Maartje Neeltje d. v. Uorus Nieuwland en Adriaantje Knape; Jannetje Hendrika d. v. Jacob v. Gelder en Neeltje Jacoba Noordijk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GehuwdCornelia Arensman oud 23 j. en Dina van Rossum oud 23 j. NIEUWE TONGE. Geb.Hugo z.v.Klaas Drooger en Dina Klapmuts. WiUempje, d.v. Johannes Tjjl en Jannetje Wil helmiua Holster, Cornelis Leendert z.v. Cornelia Melissaut en Adriana Cornelia van Zielst. Cor nelia Hendrika d. r. Adrianus Bujjs en Adriana Pietemella Dorothea Jansen. Abraham z, v. Iza- ak Johannis v. d. Broek en Hilletje Mosselman. Anna d. v. JPieter Noteboom en Arendje Knops. Ündertouwd: Huibert Sneep 27 j. en Anna Ljjntje Verweij 26 j. Pantel van Sliedrecht 27 j. en Neeltje Oudzegel 3i jaar. Gehuwd: Adrianus Vijfhuizen 25 j. en Martha Verseput 28 jaar. OUDE TONGE. Geboren; Willem z. v. A. van Noord en J. Drooger; Jannetje d. v. P. Munster en K. van Noord. Gehuwd: P. C. van Markensteijn 24 j. en Jan netje Hartog 22 j. Overleden: Wouter Spruit oud 97j. wjjzer aan de O. L. Sohool te Brueht, gam. Ambt- Barden borg. STELLENDAM.* Benoemd tot onderwijzeruau de School met den Bjjbel alhier do heer P. Nieuwlund van Stad aan 't Haringvliet. Aan Ouders of Voogden wordt bericht dat kinderen die voor 1 Juni a.s. 5 jaar worden, (oogolnten worden op bovongeuoenido Sobool. VERBETERING. In ons laatste nummer maakte de zetter een fout die herstelling behoeft. Hij zette nl. onder Dirksland dat de heer P. N enwland als onder wijzer w«s geslaagd, en dit moest zjjn Mtad aan 't Haringvliet. N e I* P 81 |J«S 14S TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. Tabanan van Rotterdam naar Java, arr. 4 Mei te Marseille. Het s.s. Vondel van Amsterdam naar Batavia verf. 4 Mei van Southampton. Het s.s. Celebes, van Batavia naar Amsterdam, verf. 4 Mei van Marjeiüe. Het r. -. Koning Willem I van Amsterdam naar Batavia vert. 6 Mei van Suez. Het s. s. Florea van Batavia naar Amsterdam arr. 4 Mei te Suez, en vert. 5 Mei van Port-Said Het s.s. Bogor van Rotterdam uaar Java arr. 6 Mei te Port-Said. Het s. s. Java van Amsterdam naar Batavia arr. 6 Mei te Padang. Correspondentie. Door wanbetaling zjjn wjj genoodzaakt het E*. van C. Gr. Oudeudjjk Dirksland, in te houden. Ook to Charlois, Rozenburg, Haarlemmermeer en Zovenboven staan wjj met enkele abonne's op het punt dienzelfden weg in te slaan. Dat dit hun een laatsto waarschuwing zij De Adm. Sloehbeoordecling. Hendrik Hudson In Hollands dienst door tl. t». 8. Ktiyper. Uiig, D. A. DAAMEN '»-Gbw«khags, Binnenkort zat dit werk verschijnen en we ontvingen ervan de eerste 16 bladzijden om ee- nigszins een oordeel te kunnen vellen over de bedoeling der schrijfster. En ze is deze. In Sept. van dit jaar zal Oost-Amerika een dubbei feest vieren eerstens zal herdacht, boe een eeuw ge leden Robert Pulton de uitvinder van de stoom vaart voor 't eerst in Amerika met een stoom boot den Hudson opvoer. Een feit voor de ge heele wereld en dus ook voor Holland van beteekenie. Maar ten tweede en bovenal zal worden herdacht hoe 3 eeuwen geleden in Sept. üerit en fcciiooS. NEDERL. HERV. KERK. Sommolsdjjk, vin. eu nm. (Doop) Ds. Westrik. Middelharnis, vin. en 's av. Ds. Bruiniug. Stad aau 't Haringvliet, vm. en nm. Ds. Polhujjs. Den Bommel, vm. Ds. Emmeo. Ooltgensplaat, nm. Ds. Emmen van Don Bommel. Oude Tonge, vm. eu uam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Touge, vm. en nam. Ds. "Weutink. Herkingen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nm. De. Lammere. Molissant, nam. Ds. Addink van Herkingen. Stellendam, vm. Ds. lioogendtjk. Goedereede, 's av. 5,30 uur Ds. Hoogcndjjk van Stellendam. Ouddorp, vm. prcoklezen eu nam. Ds. Hoogen- djjk van Stellendam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Lanting, Euier. pred. te Bussum. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. 1 sselink. Deu Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. eu 's av. De. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nom. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. eu av. leeskerk. Herkingen, vm., nam. eu 's av. leeskerk. Molissant, dhr. D. Barht. van 's Gravendeel. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maekenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. eu 's av. Ds. Kraajj van Leer broek. Ooltgensplaat (Langstraat), dhr. Groenendjjk, EN Eenige en algemeene kennisgeving. EN Eenige en algemeene kennisgeving. EN 35 Jaar Hunne dankbare kinderen. Ontvangdag 11 Mei 1909. 2668 Jan van Vuchtstraat 11. NED. HERV. KEKK. Beroepen: Te Ouddorp, A. v, d. Kooij, te Wijngaarden. Te Rhenoy eu Gellioam, W. Bax Jr. te Santpoort. Aangenomen: Naar Veendain, E. L. Naula, te Dokkum. Bedankt: Voor Blokzjjl, J. Ossewaarde, te Vlijmon. GEREF. KERK. Tweetal: Ta Vijfhuizen (Haarlemmermeer), F. H. Boersma, te Wi/dum en J. Brinkman, te Beilen. Beroepen Te Axel (A,) J. H. Lnmmertsma, te Tholen. To Roodesohool (Gron.), G. Ch. Aalders, te Tzuminarum. Te Ierseke, K. Bakker, te Nieuw-Dordreoht. Te Aohlum, F Wiersma te Engwierum. Aangpnomen Naar 's Gravenhage, M. Schuur man, te Kampen. Bedankt: Voor Westergeezt, A. de Boer, te Grijpskerk! Voor Terneuzen, H. Mejjering, te Katwijk a. d. Rijn. Voor Dussen, A. Dekkers, te Anna Jaoebapolder. Voor De Bilt, J. E. Vonkenberg, te Barendreoht. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Op de Christelijke Sohool alhier zijn 11 nieuwe leer lingen ingesohreTen terwijl er 3 de school ver laten hebben. HERKINGEN. Deu Heer R. van Patten alhier is tijdeljjk benoemd tot onderwijzer aan de O. L. Sohool te Nieuwe Tonge. Op aWoensdag 12 Mei des vm. half tien ure zal alhier vanwege het Classicaal Bestuur der Ned. Herv. Kerken de persoonlijke kerk visitatie worden gehouden. Ieder lidmaat is bevoegd bezwaren in te leveren, die aldaar zooveel mogelijk worden onderzooht. MELISSANT. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer J. A. v. d. Slugs, is benoemd tot onder-

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4