Officieel ffedeelte. Waarschuwing. Plaafseijfk Aften w*. Inare/oiHlega ukken. Heciusxakerc erkoopiBi^eii. Uitslag1 Aanbesteding. fteaiengd Aiieuws. BSurgeiifffce Stand. Sierk en School. zaken Mulinof gaf Vrijdag aan do Mogendheden de verzekering dat Bulgarije bij zijn oorroote ou vredelievende houding tegenover Turkije zou blijven volhardeD, zoolang de revolutionaire beweging in Turkije geen gevaar voor het land oplevert. Naar men verneemt hebben enkele Mogend heden de Porto geraden spoed te mnlcen met, de sluiting van hot verdrag met Bulgarije, met het oog op do erkenning der onafhankelijkheid van dit land. Feit is, dat sommige bladen de Bulgaarscbe regeering ai heftig aanvallen, omdat zij werkloos blijft bij de gebeurtenissen in Turkije, in plaats van daarvan gebruik te maken om d*t rijkaau te vallen. De regeeriug in Sofia zal eokter de wijsheid bewaren, verzekert men maar hoelang En als het nu in Turkije tot een burgeroorlog komt? De Frausohe regeering zal heden reeds, met het oog op de gebeurtenissen in Turkije, twee gepantserde kruisers naar den Piraeus zenden. Andere groote Mogendheden zullen dit voorbeold nu wel spoedig volgen. Ze moeten ook een oogje op elkander houden daar aan den Bosporus Houders van hengsten en merriën worden her innerd aan de volgende strafbepalingen der wet op de Paardenfokkerij 1901 „Tot dekking van merriën mogen behalve ■wanneer de hengst en de merrie tijdens de dek king en de 10 voorafgaande dagen aan denzelfden persoon in vollen eigendom toebehooren enkel hengsten gebruikt worden die zijn goedgekeurd voor de provincie waarin de dekking geschiedt. Bij overtreding wordt de houder van den hengst met ten hoogste honderd gulden, die van de merrie met ten hoogste vijftig gulden gestraft; insgelijks wordt met hoogstens vijftig gulden ge straft hij die in het openbaar een hengst tot dekking aanbeveelt of aanbiedt die daartoe niet mag worden gebruikt. Het is, tenzij met ver gunning van den Min. van Landbouw, Nijverheid en Handel, op straffe van hoogstens vijftig gulden verboden op het erf waar een goedgekeurde hengst legen betaling voor dekking beschikbaar is een afgekeurden of een ongekejirden hengst van 2 jaar of ouder te houden. Bij herhaling van overtreding wordt het maxi mum der gestelde straften verdubbeld. Iedere houder van een goedgekeurden heDgst is op strafte van hoogstens f 10 (bij herhaling f 20) verplicht: le. het keuringsbewijs op aanyrage te vertoo- nen aan alle ambtenaren der Rijks- en Gemeen tepolitie, aan den Secretaris der Provinciale Re gelingscommissie (voor Zuid-Holland de Heer J. H. van der Torren te Gouda) en aan den houder van eene merrie die deze wenscht te laten dekken; 2e. aan den houder van de merrie, nadat deze heeft afgeslagen, een nauwkeurig ingevuld dek- bewijs te geven 3e. de hem verstrekte deklijst of deklijsten nauwkeurig in te vullen en deze tusschen 1 en 15 December 1909 franco terug te zenden aan den Secretaris der Provinciale Regelingscommis sie. Ieder die het goedkeuringsmerk der hengsten (voor deze provincie de letters Z. H. op den linkervoorhoef) opzettelijk vervalseht of valsehe- lijk plaatst, wordt gestraft met ten hoogste één jaar gevangenisstraf. 's Gravenhage, 22 Maart 1909. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PATIJN, Voorzitter. F. TA VENRAAT, Griffier. Verhuring gtrasgewag. Dijkgraaf en Gezworens der polders loozende op de haven van Sommelsdijk maken bekend dat zij op Dinsdag 4 Mei a. s. des 's avonds ten 7 uur op den „Doele" alhier zullen overgaan tot de publieke verhuring, bij opbod en afslag van het grasgewas groeiende aan de wegen in de polders het „Oudeland" en „Everdina" en wel over de jaren 1909, 1910 en 1911. Gegadigden komen ten dage en uur voorschreven, hooren de conditiën en doen hun voordeel. Sonjmelsdijk 16 April 1909. Dijkgraaf en Gezworens voornoemd, De Secretaris, De Dijkgraaf, get. A. J. DE GRAAFF. get. K. DE GRAAFF. Eerste generale schouw. Dijkgraaf en Gezworens der polders loozende op de haven van S o m m e ls dij k, maken be kend, dat zij op Dinsdag 4 Mei 1909, zullen houden eene algemeene schouw over dijken, wegen, voetpaden, slooten,hekken, vleuken,zijlen, dammen en verder over al datgene waarover schouw behoort te geschieden. Sommelsdijk, 16 April 1909. Dijkgraaf en Gezworens voornoemd, gat. A. J. I)E GRAAFF, get. K. DE GRAAFF, Secretaris. Dijkgraaf. Bekendmaking Schouw. Bruggen en Hekken enz. op Woensdag 5 Mes 1909 Het bestuur van den polder het Oudeland van Middelharnis maakt bekend dat het op Woensdag den 5 Mei 1909 zal doen een generale schouw over de in dezen polder gelegen dijken en hakken en gelast mitsdien alle eigenaren van landen in dezen polder om te zorgen dat brug gen en dammen aan dijken en wegen met be kwame bekken en vleuken zijn afgesloten en op deze hekken aan de wegzijde de eerste letter van naam en voornaam zijn geplaatst van den eige naar van het land duidelijk zichtbaar in olieverf de letters niet kleiner dan 5 cM.waartoe eige naren zijn verplicht, schouwbaar op te ieveren ingevolge Art. 2 van keur- en politiereglement van deze polder. Goedgekeurd bij besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland, 11 Aug. 1908. Afgekondigd 28 Sept. 1908 en is hiervan afkon diging geschied waar het behoort. Middelharnis, 17 April 1909. J. C. VAN OOSTENDE, Dijkgraaf. NIJGH, Secretaris. Uitslag Vuos'jaars-Ilengsten- keuringen. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie Zuid Holland: Gelet op art. 10 van het Koninklijk besluit van 14 Augustus 1901 (Staatsbl. no. 204), gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 6 November 1906 (Staatsblad no. 278), in verband met art. 10 der wet op de Paardenfokkerij 1901, maken bekend, dat bij de in Januari, Februari en Maart 1909' gehouden keuringen in dit gewest door de Alge meene keuringscommissie o.m. is goedgekeurd de hengst Komeet van G. L. Warnaer, Dirksland. Middelharnis. legen 24 Aug. a.s. zijn opgeroepen de miliciens verlofgangers M. de Ruiter, J. C. Dale en K. Vroegindewei om in hun garnizoen Bergen op Zoom aanwezig te zijn. Vrijdag had D. Peeman het ongeluk dat zijn paard en rolblok aan Rottenburg in de sloot geraakte. Na veel moeite mocht het gelukken paard en rolblok op het droge te krijgen en hij de reis weder kon voortzetten. Zaterdag had de vrouw van J. J. het ongeluk van den zolder te vallen, waardoor zij zich ernstig bezeerde en ver wonde. Stad aan 't Haringvliet. Terwijl de smid Nipius Zaterdag met zijn vrouw en kinderen afwezig was geweest, werden vensters van de bergplaats voor nieuwe rijwielen en onderdeelen geheel geopend gevonden. Naar men mededeelt wordt even wel niets vernist. Den Bommel. Tot Schatter van de huurwaarde der localiteiten voor den verkoop van sterken drank in het klein is door B. en W. aangewezen de heer J. Woudstra, alhier. De heer Abr. Jongeling is door de Directie der Rotlerdarnsche Tramweg-Mij. geplaatst op de halte der Train onder deze gemeente. Hij zal dan vanaf 1 Mei met een omnibus van en op deze gemeente rijden met personen en goederen, welke door de Tram vervoerd of aangebracht worden. Het zoontje van L. W. had het ongeluk van een wagen te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door den waarnemend Burgemeester is tegen Woensdag a.s. om io1//2uureene openbare gemeenteraadsvergadering uitge schreven. Belanghebbenden worden er op gewe zen dat het op de maten en gewichten voorkomende goedkeuringsmerk q. na 31 Augustus niet meer geidig is, en dat mits dien voor 1 September 1909 de maten en gewichten, die nog niet van het nieuwe goedkeuringsmerk zijnde de letter r zijn voorzien alsnog ten herijk moeten worden aangeboden aan het IJkkantoor te Dor drecht op Vrijdag of op Zaterdag van vm. 1012 en nam. 13 uur. Maten en gewichten, die na 3 1 Augustus 1909 worden gebruikt, zonder voorzien te zijn van het goedkeuringsmerk r zijn dus ongeldig en is strafbaar gesteld bij de wet. Door het gemeentebestuur is tesloien om tien dagen na de heuglijke gebeurtenis de kinderen der beide openbare lagere scholen op versnaperingen te outhalen. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J, J. A. Stolk heeft met goed gevolg het eind-examen voor onderwijzer afgelegd te Middelburg, aan de Kweekschool, alwaar hij ook zijn opleiding heeft ontvangen. Door de gemeente-politie is naar men verneemt proces-verbaal opgemaakt tegen eenige jongens wegens het plegen van bal dadigheden. De milicien der lichting 1909 L. Wes- dijk, die eerst voor de zeemilitie is afge keurd, is thans voor alle diensten afgekeurd, terwijl A. v. d. Linde bij de Zee-militie is ingelijfd. Voor de lotelingen der lichting 1909, die zijn afgekeurd, moeten de opvolgers volgens militie-beschikking van den Minister van Oorlog in September a.s. opkomen. Zij, die nog aanspraak kunnen doen gel den als 4-maanders, moeten hunne bewijzen voor 1 Augustus a.s. aan den Commissaris der Koningin in deze Provincie inzenden. Ter uitvoering der wet van 3 April 1909 tot heffing van personeele belasting op motorrijtuigen is o.a. 't volgende bepaald: De beschikking krachtens overeenkomst over een motorrijtuig voor langeren tijd 21 dagen of langer zal dengene, die zich van dat recht verzekert heeft, onder de bepalingen der wet doen vallen alsof hij eigenaar van het motorrijtuig ware. Onder de vrijstellingen van het gebruik van het voertuig voor beroep of bedrijf zullen vallen motorrijwielen van Rijkswege verstrekt aan militairen, automobielen voor 't gemeenlijk brandwezen, voor gemeente ziekenhuizen e. d. automobielen als vracht wagen ingericht en gebezigd, ook dan, wan neer daarmede bij wijze van uitzondering personen worden vervoerd, b.'werklieden bij terugkeer van een goeder -ntransport met de automobiel bewerkstelligdverder de stofzuigers de motorwagens in gebruik bij electrische trambedrijven, ter inspectie der geleidingen enz. de motorrijtuigen door fabrikanten of handelaren als zoodanig te koop gesteld en voor beproeving door onder nemers gereden. Ter verbetering van een bericht van Herkingen. De heer A. Munters van Her- kingen is tijdelijk geplaatst ter Secretarie alhier (dus niet om het tijdelijk Secretariaat waar te nemen) daar de Burgemeester voor zijn gezondheid elders vertoefd. Het tijde lijk Secretariaat berust in andere handen. Oude Tonge. Door de N. V. Rotterdam sche Tramweg Maatschappij is vergunning gevraagd tot het bouwen van een wacht lokaal met dienstwoning. Nieuwe Tonge Door stemgerechtigde Ingelanden van den polder Klinkerland is tot Voorzitter herkozen de heer f. Houtaar en tot gezworen de heer W. Lokker. Dirksland.* Voor de leden der Land- bouwvereeniging Dirksland en e.o. is heden door den heer A. Lokker, Directeur van het Bijkantoor ie Rotterdam der Holland- sche Algemeene Verzekerings Bank, eene lezing gehouden over de uit de wet op het arbeidscontract voortvloeiende verplichtin gen voor de landbouwers-werkgevers. Op duidelijke en pakkende wijze werd door spreker een en ander ontzenuwd en aan gegeven op welke wijze het risico door de wet opgelegd, over te dragen is. Wij kunnen niet anders dan alle landbouwvereenigingen aanraden genoemden heer ï.okker ter be spreking van het hierbovengemelde uit te noodigen, opdat elk landbouwer te weten komt, welke bepalingen de arbeidswet voor hen inhoud. Gaarne zal de heer Lokker, wij twijfelen daar niet aan, aan dieuitnoo- diging gehoor geven. De schietoefeningen zullen alhier beginnen op Zaterdag 1 Mei, des n m. om 3 uur, het plein van de Openbare school is daarvoor als terrein aangewezen. -Zaterdagavond kwam bij bewoners van een huis op den Molendijk een onver wachte gast binnen, daar een rund vau zijn geleider ontsnapte, en daar zijn intrek in nam. Hoewel het beest geen schade aan- richie, werd toch een vrouw op haar voel getrapt, en kreeg een meisje door dat zij tusschen een deur bekneld raakte, lichte kwetsuren. Herkingen. Belanghebbenden kan worden medegedeeld B, W. order hebben gegeven nauwer toezicht te houden op het nakomen betreffende de vordering om niet met kruiwagens en andere voertuigen de fijne straaten te berijden met het oog deze al geheel zijn vernieuwd gewoiden. Onze vroegere dorpsgenoot den heer Corn. Munters Az. thans werkzaam te Leiden is met ingang van 1 Mei benoemd tot klerk bij de Regestratie in ambulanten dienst te Zwolle. Belanghebbenden wordt bekend ge maakt de aangifte voor kinderen die men met 3 Mei e.k, op school zou willen zien geplaatst moet geschieden voor of op 22 April ter Gemeente Secretarie. Stellendam,** De milicien verlofganger Jan van Huizen der lichting 1906 is van 28 Juni tot 23 Juli a s. in werkelijken dienst opgeroepen naar zijn garnizoenplaats Gorichem. (Soedereede. Als bijzonderheid zij gemeld dat in het jaar 1909 alhier nog geen huwelijken zijn voltrokken. De milicien verlofganger Krijn Soe- teiuan dezer gemeente der lichting 190Ó is tegen 24 Aug. a s. in werkelijken dienst opgeroepen naar zijn garnizoenplaats Breda. öuddorp.** De milicien verlofganger Nicolaas Troost der lichting 1904 is tegen 12 Juli a.s. ia werkelijken dienst opgeroepen naar zijn garnizoenplaats Zeist. Onder deze gemeente is een par tijtje boonen ontvreemd. De politie is vermoedelijk den dader(s) reeds op 't spoor. Thans kan als vrij wel zeker worden gemeld dat de oprichting van een tweede cichorijfabriek tot stand zal komen. Er zijn reeds 40 aandeelhouders tot de vereeuiging toegetreden. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijD, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Geachte Redactie! Mag ik UEd. beleefd verzoeken onderstaande regelen in uw veelgelezen blad te plaatsen, waar voor bij voorbaat mijn dank. Ofschoon bet niet in mijn taak ligt sommige menecben op hun verplichtingen aan de wet te wijzen, 100 voel ik mij nu thans gedrongen bet een en ander mede te deelen over toestanden in eene gemeente in Flakkee. Het hoofd der gemeente is wegens laugduvige zwakte elders vertoevende terwijl bfj vervangen wordt door een wethouder, die van de aanwe zigen de oudste in jaren is, terwijl bet tijdelijk secretariaat (hij is ook Secretaris,) naar meü zegt door den gemeente-ontvanger wordt waarge nomen. Nu is slechts mijn vraag is volgens het laatste gehandeld overeenkomstig artikel 98 der Ge meentewet, dan zeg ik neen, want lees de tweede alinea van dat artikel. ,.De bediening van Secre taris is met die van Ontvanger der zelfde ge meente onvereenigbaar.Doch hiervan kan worden afgeweken en dat blijke uit de laatste alinea van genoemd artikel dat luidt: „In ge meenten van 5000 zielen en daar beneden kunnen onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten de be diening van Secretaris en Ontvanger door den zelfden persoon worden bekleed, zoo de Secre taris geen Burgemeester is.Nu schijnt echter de goedkeuring op dat besluit tot combinatie van die betrekkingen door één persoon nog niet te zijn aangevraagd, terwijl er evenmin is vol daan aan den inhoud van artikel 100 van ge noemde Gemeentewet dat zegt: „Alvorens zijne bediening (Secretaris) te aanvaarden, wordt door hem op de wijze zijner godsdienstige gezindheid, in. de vergadering van den Raad, in handen van den Voorzitter een eed of belofte afgelegd ge noemd in de tweede zinsnede van art. 100. Hij wordt tot dien eed ot belofte niet toegelaten, dan na in de vergadering van den Raad, in handen van den Voorzitter een eed (verklaring en belofte) van zuivering te hebben afgelegd, voorschreven in art. 65, tweede lid van meer genoemde Gemeentewet. Zooals ik dus schrijf, dat heeft niet plaats gehad. Men schijnt zeker niet met een van de voornaamste onzer Nederlandsche wetten op de hoogte te zijn, of hoe dan ook, het is onbegrij pelijk. Maar enfin, de kruik gaat zoolang te water tot ze berst, en we zullen de zaken maar kalmpjes achteraan zien, maar het is toch niet in den haak. Doch om nog eens op de combinatie der betrekkingen terug te komen, diene nog dit, dat alle stukken door dien onwettigen Secretaris te teekenen als ongeldig moeten worden aange merkt, daar er in strijd is gehandeld met genoemde artikelen der gemeentewet. Nu hoor ik echter al zeggen, dat genoemde formaliteiten niet noodig zijn, om dat het de waarneming eener tijdelijke betrekking betreft, doeh dan is men mis; men zie slechts het besluit van den 11 April 1878 opgenomen in het Staatsblad van dat jaar onder no. 23 dat zegt dat de uitsluiting zoowel voor vaste als tijdelijke betrekkingen geldt, enz. Mocht ik soms niet met de wet op de hoogte zijn geweest, zoo houd ik mij voor terechtwij- zigingen aanbevolen. U mijnheer de Redacteur nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte, teeken ik EEN GETROUW LEZER UWER COURANT. De Arrondissement Rechtbank te 's Hage veroordeelde J. G, Haighton, Directeur van Lotisico tot f 1,boete, subsidiair t dag hechtenis, wegens het in het Maandblaadje van Lotisico opnemen van een artikel, waarvan de inhoud beleedigend was voor L. C. M., Inspecteur der N. V. De Tijd geest. Op Woensdag 21 April 1909 's avonds 6 uur aan de Kaai te. S ad aan 't Haringvliet van Schaepsof'oraak als planken, palen, ribben, luiken en urandhoul. Notaris VAN BUUREN. Verkooping bij inschrijving om af te breken de landbouwsehuur op de hofstede bewoond door den heer Anthonie Jakobs Lz. van den polder Galathee aan den Vroonweg onder Ooltgensplaat. Onderteekende en gesloten insehrijvings- hiljetten te bezorgen ten kantore van notaris J. van Ispelen te Oude Tonge voor ol op 21 April 1909 Inlichtingen te bokomen ten kantore van no'aris J. VAN ISPELEN te Oude Tongeen bij den heer 1'. Mast Pz. te Sommelsdijk. Op Woensdag 21 April 1909 '9 avonds half 7 uur 'e Melissant 'er herberge van A. Both veiling en Op Woensdag 28 April 1909 's avonds half' 7 uur te Melissant ter herberge van A. v. d. Wrerl afslag van Vier arbeiderswoningen met erven en grond eeuwigdurende erfpacht te Melissant in poMer Oud Melissant nabij den Molendijk kad. Sectie A no.1192, 1193, 1194 en 1195 tezamen groot 07 Aren 53 centiaren. In perceelen en in massa. Een burgerwoonhuis met werkplaats 2 arbeiderswoningen erven en grond eeuwig durende erfpacht te Melissant aan den Molen dijk kad. Sectie A no. 1021, 1024 en 1055 tezamen groot 02 Aren 61 centiaren. In perceelen en massa Notaris VAN 1)ER SLUIJS Vrijdag 28 April afslag telkens Guur nam. van 2 huizen verdeeld in 4 woningen te Stellendam in den elfden Kavel Eendracgtspolder ten ver zoeke van deu heer C. Jansen te Rotterdam in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag den 22 April 1909 des nm. 1 uur te Stellendam aan de Voorstraat voor het huis, plaatselijk gemerkt wijk I nummer 8 van meubilaire goederen, huishoudelijke ar tikelen en eenige winkelgoederen benevens eene partij zeilen, touwwerk en netten. Deur waarder GROENENDIJK. 2609 Op Dinsdag 4 Mei 1909, 's avonds 6 uur te Den Bommel, ter herberge van D. Mooij- aart, veiling en Op Dinsdag 11 Mei 1909, 's avonds 6 uur te Den Bommel, ter herberge van D. Mooij- aart, afslag, van Huizen en 2 tuinen te Den Bommel, aan den Molendijk, kad. Sectie B nos. 9s3, 1384, 1385, 1386, 1387, 1388, 1389 en 1531 tez. groot 11 Aren 50 centiaren in perceelen en in combinatie, breeder bij biljet omschreven, ten verzoeke van de Erven van wijlen den heer Joost den Braber Jz. Notaris VAN DER SLUYS. Sommelsdijk. Uitslag Aanbesteding rijden der Gemeentegrint per M3. Jb. Mastenbroek Tz. 1 0,49 J. A. v. d. Broek 0,42 L. v. d. Broek 0,42 Jb. v. d. Nieuwendijk. 0,39 Brand bij Werkendam, Donderdagmiddag is er brand uitgebroken in den polder de Muggewaard bij Werkendam in het vroegere huis van den pachter, waar thans de knecht woont. Terwijl diens vrouw zich even verwijderde, trok een tweejarig kind het brandende peiroleumtoestel om. Alles stond in een oogenblik in lichte laaie. De moeder redde zich en haar kind dwars door de vlammen heen. Aan blussuhen viel niet te denken. Eenig huisraad werd nog buiten ge bracht en het vee werd behouden. Alles was tegen brandschade verzekerd. Het lijk terecht. Te Compascuum is Donderdag uit de vaart opgehaald het lijk van zekeren B., sedert Pascjien j.l. vermist. Een verdwenen luchtreiziger. Men verkeert in ongerustheid over hei lot van den luchtreiziger Bellamy' die met de //Daily Chronecle// te Londen opsteeg en van wieii sedert niets is vernomen. De E11- gelsche oorlogschepen op de Noordzee en de kustwacht hebben bevel gekregen oplettend uit te kijken. Men vreest dat Bellamy in de Noordzee is neergekomen en de kans, dat hij door een schip zou zijn opgepikt, wordt s eeds geringer. Maandag toch is hij opgestegen, en de schepen, die toen passeerden, hebben meest hun havens reeds bereikt. Mogelijk is nog dat de ballon in de moerasssen nabtj hel eiland Sheppey is neergedaald, en dat Bellemy daar zonder hulp verwond ligt. Nader wordt hieromtrent bericht De kapitein van een trawler van Galais heek bericht dat hij, Maandagmiddag ter hoogte van bet lichtschip van Sangatte een groote ballon heeft gezien, die op korten afstand uoven het water zweefde. Aan den ballon was een vlag bevestigd, maar hij kon niet onder scheiden welke. Hij stoomde er heen, maar koti den uallon niet bereiken deze dreef te snel voor den wind weg. Op dat oogenblik was de wind Zuidwestelijk, zoodat de ballon werd gestuwd in den richting van de Neder landsche kustlater draaide de wind naar het zuiden, tengevolge waarvan misschien deze kust niet bereikt zou worden. Vermoedelijk is de waargenomen ballon het vermiste luchtvaartuig, waarmede de heer Bellamy Maandagochtend in Crystal Palace opsteeg. De ontsporing te Cromvoirt. Omtrent bet ongeluk, dat Donderdagna middag met een werktrein nabij Cromvoirt heeft plaats gehad en waarbij de werkman H. de Bruin uit Raamsdonk het leven verloor meldt men nader, dat, behalve deze, nog 4 andere personen hoogt ernstige verwondingen bekwamen. Zekere W. van de Veken is inwendig zoo zwaar gekneusd, dai men voor zijn leven vreestAnt. Oosterwal werd een been afgereden en is doodzwak van bloed verlies Jan Guijzers en Piet van Dongen hebben aan hoofd, borst en Itdematen ver schillende verwondingen, die wel hoogst pijn lijk zijn, maar gelukkig niet- levensgevaarlijk worden geacht. Zij allen zijn ook uil Raams donk afkomstig en worden in het gasthuis te Waalwijk verpleegd. Hel lijk van de Bruin, een 22-jarig oppassend jongmensch, dat Vrijdag naar Den Bosch werd gevoerd voor een gerecht er lijk schouwing, is, zonder dat er sectie op is gehouden alle vermoeden op misdaad is buitengesloten oni 5 uur van dien dag van daar naar Raamsdonk gebracht. Ernstig ongeluk. Zaterdagochtend werd op de Leidscbe vaart te Haarlem een juffrouw, die niet voldoende voor de electrische spoor uitweek, door den wagen gegrepen, omver geworpen en over de beide beenen gereden. Zwaar gewond is ze naar het gasthuis gebracht. Levend verbrand. Donderdagmiddag is de 42-jarige ongehuwde Ha. Morsink, wonende te Huurne gem. Wier den (Ov.) levend verbrand. Terwijl de vader even naar het land ging, schijnt de dochter het vuur te hebben opge stookt. Zij was al eenige jaren aan toevallen lijdende. Toen hij wederom thuis kwam, lag de dochter voorover in 't vuur de levensgeesten waren toen reeds geweken. Het bovenlichaam was geheel verbrand. (sZw. Ct.«) Sneltrein en auto. Jl. Donderdag had men weder zoo'n wedstrijd op den straatweg Haarlem—Amsterdam, die met belangstelling door de reizigers in den trein, met verontwaardiging door de passee- renden langs den straatweg werd gevolgd en gezien. Het was een automobiel, waarin enkele personen gezeten waren, die sneltrein 130 bij hield, ja, in de dorpen Halfweg en Sloterdijk zelfs voor was (»0. H. Ct.«). Duinbrand Op een afstand van ongeveer 4000 meter uit 't proefveld van de artillerie aan het strand te Scheveningen, woedde Donderdagmiddag een Duinbrand welke circa een 12000 M "terrein omvatte. De brand werd ondekt door den rijksveldwachter en jachtopziener van de Koninklijke jacht, J. S. H. Hoogendonk. Ver moedelijk is de brand ontstaan door de neer ploffende granaten uit de nieuw 'model houwitsers waarmede sinds eenigen tijd van uit de strandbatterij proeven worden genomen. Met behulp van een opzichter van de duinwaterleiding en een aantal arbeiders, met welke deze aan nieuwe spranken werkzaam is, werd de brand beperkt en gedoofd, nadat eenige lieden zich naar 't artiüerieproefveld hadden begeven, om van den brand kennis te geven en te verzoeken met schieten op te houden, ten einde het uitdooven mogelijk te maken. Vacantiekaarten. Met zekerheid kan «Reizen en Trekkena, het orgaan van de Nederlandsche Reisvereen. mededeelen, dat dit jaar door de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen wederom vacantiekaarten zullen worden uitgegeven, en wel tegen dezelfde prijs als vorig jaar. God verzoeken. Te Landshut sprong Vrijdag de acrobaat Ricardo Tip na zich handen en voeten te hebben laten vastbinden, van de Luitpoldbrug in de Isar. Hij wist zich ditmaal niet gauw genoeg los te werken en verdronk. Kreymborg's kleeding. De firma A. Kreytnborg Co., die binnenkort ook te Rotterdam (Binnenweg, hoek Eendrachtatraat) een groot kleeding- magazijn gaat openen, heeft met het oog daarop reeds een fraai uitgevoerd boekje, een soort catalogus, doen samenstellen, waarin op zeer onderhoudende wijze allerlei wetenswaardigheden omtrent kleeding wordt verteld. De tekst wordt afgewisseld door zeer mooi uitgevoerde plaatjes, eik voorzien van een in 't oog- loopend motto, waarin telkens de dege lijkheid van Kreymborg's kleeding op den voorgrond wordt gesteld. Achteraan vindt men een „schema voor kleeding" Daarin is gemakkelijk te vinden wat men voor verschillende gelegenheden noodig heeft en met behulp van dit schema kan men elk afzonderlijk chapitre in het werkelijk handige en smaakvolle boekje gemakkelijk vindeD. DEN BONMEL. Geboren: Magdalena Hilletje, d. v. jP. Bakelaar en N. Westdorp. OUDE TONGE. GeborenPieter Hendrik z. v. C. van Driel en A Dujjm. Overleden: Adr. la Plume wed. van J. H. Oudenhoven. MIDDELHARNIS. Wanneer de blijde ver wachting aan het Hof bekend gemaakt zal wor den zal er des avonds 7 uur eene dankstond gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk. J.l. Zondag werden diakenen der Ned. Herv. Kerk bij de Openb. Godsdienstoefening verblijd met eene gift van tien gulden in de collectezak. Met hartelijken dank aan den vriendelijken gever wordt hier van bij dezen melding gemaakt. STAD AAN 'T HARINGVLIET. De toe lating voor de leerlingen op de O. L. School alhier zal plaats hebben op Maandag 3 Mei a.s. Ouders, voogden en verzorgers van kinderen worden uitgenoodigd hiervan aangifte te doen bij het hoofd den heer W. v. Ettinger voor of op 26 April a.s. Ter gelegenheid van den gunstigen afloop der te verwachten heugelijke gebeurtenis, zal wanneer deze op een gewonen werkdag valt, des avonds in het gebouw der Geref. Kerk alhier een dankstond worden gehouden, des avonds ten 7 uur van denzelfden dag. Mocht ze evenwel plaats vinden op Zaterdag, dan wordt deze dankstond op den daar opvolgenden Zondag gehouden. DIRKSLAND. Ook hier zal in de Ned. Herv. Kerk indien de blijde verwachting van het Vorstenhuis bekend is, des avonds om 6 uur een bedestond gehouden worden.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2