Koepeenzaad GL0IÏ Witte Diarrhee bij Kalveren. Vanaf 6 Mei Oproeping. Ontvansreo P.RENAÜD, naai zaaien. Zaaimachine (Eureka) Een HoÉitanolen, PERU-GUANO. KEUR, - DIRKSLAND, Heeren- ei D moshuiI Landbouwers t§etten Advertentie Dankbetuiging. JAC. VRIJ, Dingeman Vis, Trekhond met Ear ABMSTROHG, Sommelsdijk A. TEEPE Middelharnis. HH. Landbouwers! II! ^eiiieenasraad. tfigT^oiideit Ntukhcii Keiihsszaki'ffs Aanbesteding. te rijden grind vanaf de kaai te Bat- tenoord naar verschillende plaatsen onder deze en die gemeente gelegen. Inschrijvingsbiljetten worden inge wacht uiterlijk 17 April des avonds 6 uur bij den Dijkgraaf C. Holleman aldaar. tJHslag* aaisbe*1(MJifis. Burgerlijke Mtaiid üerk en Ncliool. .71 a rkllKTk'hseii. Geboren doebter van M. JOPPE en 2577 Zoo de Heere wil eu zij le- ven hopen onze geliefde Ouders IP en den 11 April hunne J§* 25-JARIGE ECHTVEREENIGING te herdenken. 2576 Sommelsdijk, April 1909. lieden overleed na een lang durig doch geduldig lijden, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot en Vader de Heer in den ouderdom van ruim 70 jaar. Wed. D. VIS Smits. J. B. VIS. A. C. VIS. 2578 Sommelsdijk, 5 April 1909. De ondergeteekenden betuigen langs dezen weg hun dank aan de Maatschij., tot verzekering tegen bet risico van werpen, gevestigd te Alkmaar, agent de Heer E. DE HAAS VAN DORSSER te Oude Tonge, voor de spoedige uit betaling van hun gestorven veulens. Zij bevelen die Mij. dan ook met ge rustheid aan. 2580 W. ROSMOLEN. M. MOOIJAART. Gevraagd tegen t Mei a.s. een Bak kers halfwas bij L. BRABER, Nieuwe Tonge. Aan hetzelfde adres te koop, een puike 2571 Puik soort 2478 te koop. Geteeld in 1908. Adres: M. DE RUITER,Sommelsdijk hel Yoorjaars-artikel legen koude voelen, enz. Vraag proefpak a cent bij Zorgt het bijtijds te hebben De portie voor één Kalf 4® ©t. Bij post- wisselopgaven van f 58 4® 6 pakjes franco per post. 2188 Verkrijgbaar bij zal Tandarts REGENSBURG de eerste en derde Donderdag van iedere maand in liet Hotel MEIJER te Middelharnis le consulfeeren zijn. Voor het bekomen van alle nette Betrekkingen, en bet verkoopen van alle Huizen en Zaken, door geheel Nederland en het Buitenland, kan men zich, in vertrouwen wenden tot het Centraal BureauVan der Venne- straat 9. DEN HAAG. 2579 een ruime sorteer! ng 2575 öet tests middel ter tendering der Uesondfoeid. Heden mocht ik voor de tweede maal op® 't eiland Goeree en Overflakkee, door middel van grondboring en plaat sing van houten pvjpwellen, zoet water leveren. Thans in den Brienenspolder ter voorziening van drinkwater voor het vee hetwelk in dien polder geweid wordt. De Artesische bron weidt per dag plm. 36000 liter zoet water op. De heeren J J. NIPIUS en C. MIE- CHIELSEN te Stad aan 't Haringvliet, geven op verlangen verdere inlichtin gen Aanbevelend, 2473 ln rond boringen. Disponibel een nieuwe 2572 bij L NELISSE Az., Nieuwe Tonge. gebruikt, doch in goeden staat. Brie ven onder letter M. aan M. BREUR ZONEN, Boekhandelaars te Oolt gensplaat. 2568 Eerste kwaliteit Rozendaalsch Hoode HI aver en t*raveneer Luverne Rechtstreeks van vertrouwde firma betrokken. 2506 OOK MENGSELS VOOR KUNSTWEIDEN. (Jok nog zoolang de voorraad strekt Rijnsburgezaad, ook Jaapje^zaad. Johs. Vroegiiidewey, Tegen concurreerende prijzen. Beslist echte, direct van PERU aan gevoerde Guano, gewaarborgd door het fabrieksmerk ter Centrale Gnano-faMeïen, Rotterdam. Verkrijgbaar bij M van der Linde Jr. DIRKSLAND. 2424 lüi ill STRAAT DIJK. Voor het aanstaand seizoen ontvangen zwarte en gekleurde, alsmede een prachtige sor teering HEEREN-, JONGEHEEREN EN KINDERPETTEN. I=== III EEEEEli als premis elk jaar f3. 50 of 35 weken lang een dubbeltje. Werkgevers kunnen zich bij 't Ponds asBuree- ren voor hun werklieden, hetzij uit- hetzij inwonen de. Wie uit de Ongevallenwet trekt, krijgt wel de fS per week van 't Fonds, maar niet de boven genoemde verhooging van een daalder. Het aantal leden bedraagt 68 en is dua in 5 jaar verdubbeld, wat een zeer onvoldoende toe name is na zooveel jaar. Het aantal begunstigers daalde van 158 met 213 gld. als bijdragen tot 98 met 14-1,5 gld. wat zeer zeker te betreuren is. Het onmisbare reservefonds voor epidemien bedroeg 600 gld. In 5 jaar zijn uitgekeerd 1203 ziektedagen met een uitgave van ruim 849 gld. Hiermee was de lezing geëiudigd en werden door dhr. v. d. Waal vragen gesteld zoo deze Wat is de oorzaak van de vermindering van 't aantal begunstigers? Waarom zijn er in 't geheel geen dienstmeisjes lid Kunnen Begrafenis- en Ziekenfonds niet tot een groote Vereeniging saamsmelten Het ant woord op deze vragen werd van de Bestuursta fel gegeTen n. 1. het aantal begunstigers slonk, omdat sommigen slechts voor één jaar hadden geteekend; ook omdat men naar die 600 gld. reserve kijkt, die in kas zijnook omdat er zoo vaak voor bijdragen voor andere doeleinden wordt aangeklopt. Geen dienstmeisjes zijn lid, omdat men in die richting nog geen propaganda had gemaakt. Saamsmelting van Begrafenis- en Zie kenfonds stuit af op den onwil van de leden van 't eerstgenoemde fonds. Hierna werd de vergadering gesloten. Wij wekken ieder arbeider te Middelb. en Somm. op, de slaapmuts van zijn ooren te trek ken; zijn onverschilligheid voor zoo'u hoogst be langrijk fonds te laten varen en toe te treden, opdat niet de publieke liefdadigheid behoeve aangegrepen te worden, wanneer de huisvader krank wordt. Voor tabak en een borrel geeft men wel geld uit; waarom dan niet voor 't fonds? Wat 't zwaarste is. moet 't zwaarste wegen n.l. de welvaart van 't gezin en den zieken dag. Middelharnia. De heer A. Blok is voor rekening van den heer D. Hanson, aan gesteld als Hofmeester op de Tramboot MiddelharnisHellevoetsluis. Woensdag had L. B. het ongeluk, dat een paard op zijn voet trapte waardoor dit lichaamsdeel bloedend werd verwond. Oude Tonge. De milicien 1. A. Waare is tegen 30 Aug. a.s. voor herh. oefeningen opgeroepen. De Rekening dienst 1908 en de Begrooting dienst 1909 van de Polders loozende door het Oudeland van Oude Tonge ligt gedurende 14 dagen ten kantore van de Secretaris ter inzage. Aan den heer P. C. van Markensteijn J. Az. is vergunning verleend tot het op richten eener slagerij in het perceel Sectie C. no. 134.1. Daar het rund van J. Verweij Gz. niet lijdende is aan tuberculose bestaan er geen termen tot overname door het Rijk. Nifutve Tonge. Alhier circuleert een lijst langs de ingezetenen voor een bijdrage om de schoolkinderen te onthalen met de vervulling der blijde verwachting aan het Hof. Het muziekgezelschap Apollo heeft besloten om op Donderdag den zosten Mei a.s. deel te nemen aan het Concours te Rotterdam. Herkinget). Het Bestuur van den polder Klinkerland heeft bij publicatie bekend gemaakt dat de lijst van Ingelanden van af heden gesloten is en ter inzage bij den secretaris van genoemde polder nedergelegd. Ter Gemeente secretarie zijn koste loos verkrijgbaar gesteld blanco verzoek schriften tot aanvrage van jacht en visscherij. Jleliseant. Door het Rijk is een aan tuberculose lijdende koe van den landbou wer J. Bosschieter overgenomen. Het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1909 is goedgekeurd van Heeren Ged. Staten dezer provincie terug ontvangen. De lotelingen M. van der Spaan. L. Warnaer en C. A. Trommel zullen 18 Mei a.s. te Dordrecht voor korte oefening bij het leger worden ingelijfd. Ouddorp. De goede weersgesteldheid der laatste dagen, geeft thans den land bouwers handen vol werk, doordat er voor enkele gewassen de zaaitijd reeds lang was aangebroken, maar door het pngunstige weer was men verhinderd. Donderdagmiddag was tegen de waar schuwing der Ouders in, het meisje van D. H. gaan spelen op het terrein van het tramstation, en kwam in aanraking met eene zandkar, waardoor het kind zeer gewond werd aan haar arm en alzoo geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie alhier is naar men ver neemt druk bezig om de daders op te sporen van den diefstal van kippen, ver meld in ons vorig nummer. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raads vergadering te Middelharnis, op Donder dag 8 April, des nam. 21/2 uur. Aanwezig alle leden. Nadat de voorz. de vergadering heeft geopend, worden de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: Ingekomen Stukken. Ie. Een schrijven van den heer S. v. d. Plaat, waarin hy te kennen geeft, dat hij zijne benoe ming als Regent van het Weeshuis aanneemt. 2. Een schrijven van den heer Adriaanse, in houdende eene Memorie van Toelichting aan gaande de vroegere gaskwestie. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. 3. Ontvangen verslag Gezondheidscommissie, Van de Schoolcommissie en van 't Herhalings- onderwijs. 4. Een schrijven van de commissie Gasfabriek waarin goedkeuring, wijziging gevraagd wordt over 1908, hetwelk voorgelezen en goedgekeurd wordt. 5. Een achryven van Regenten van het Wees huis, inhoudende wijziging begrooting Weeshuis. Wordt goedgekeurd. 6. Praces-verbaal van de kas Gemeente-Ont vanger, in orde bevonden. 7. Een schrijven van de Gemeente opzichter de heer Korteweg, inhoudende dat hij zyue benoeming als plaatsvervangend lid van de Qas- commissie aanneemt. 8. Een schrijven van de Gascommissie inhou dende net verzoek om gemeentelijke regeling in zake het beheer Gasfabriek aan te nemen. B. en W. hebben geen bezwaar in de wijzigingen en worden de voorgestelde adviezen opgezonden. Aan de orde is nuVerslag Gasfabriek over 1908. De Voorz. stelt voor eeu Commissie vau onder zoek te benoemen, bestaande uit drie leden, en werden benoemd als stemopnemers de heeren Van der Slik eu Kolfl'. Oe uitslag is dat tot le lid de heer Slis, 2e lid de heer Korvink en tot 3e lid de heer Koltf gekozen is. Ingekomen een verzoek vau den onderwijzer Straub om ontslag tegen l Juni wegens zijn be noemiug.als zoodanig te Krommenie. I)e Voorz. stelt voor, dit ontslag eervol te verleenen tegen 1 Juli, doch indien dit eerder kan, dan dit voor dien tijd te verleenen, 't welk door den Raad wordt goedgekeurd. De Voorz. stelt nu aan de orde, benoeming van 2 leden van de Commissie van schoolverzuim. Aan de beurt vau aftreding zijn de heeren G. van Eek en J. Snijder, welke ook weder herkies baar zijn, de uitslag is dat beide heeren worden herbenoemd. De Voorz. Nu zullen wij overgaan tot het benoemen van 2 leden voor het 8temburean, met het oog op de stemming die in dit jaar plaats moet hebben. Voor 1ste lid wordt benoemd de heer T. Schilperoord en voor 2de lid de heer j. j. Nipius. Voor leden van het Stembureau voor de Gemeenteraadsverkiezing worden benoemd voor lste lid de heer Korvink, voor 2de lid de heer Van der Koogh, voor 3de lid de heer Kolft'. De Voorz. Alsnu is aan de orde, Wijziging Gemeente-begrooting 1909. Uit de toelichting door den Voorz. blijkt, dat aan de Gemeente-opzichter voor bykomende wer ken eeu gratificatie is toegekend van f 40,en dat de begrooting van 1908 sluit met een batig saldo van f 1500.Met het oog op den slechten toestand van sommige straten zou de Voorz. ook wel toe willen staan om van die f 1500,— 8 i. f900,— daarvan af te nemen voor bestrating, doch dan de Raad daarbij in overw.giug gevende, hoe iu deze te handelen, omrede wij aan den vooravond staan dat er een Waterleiding zal tomen en wan neer men daarvan in 't genot gesteld zal worden, de straten dan weer opgebroken zonden moeten worden. Na nog eenige bespreking hierover, wordt dit aangehouden tot een volgende vergadering. De Voorz. stelt nu voor over te gaan, tot bespreking over hot uitbreidingsplan van de gemeentelijke Gasfabriek. Na verschillende discussies hierover, stelt de Voorz. den Raad voor om aanstaande Zaterdag middag hierover met den Directeur te vergaderen om nader met het plan ingelicht te worden en het dan in een volgende raadsvergadering te behandelen, hiertoe werd besloten. Aan de orde is nu bespreking onderhoud Haveu. Waarby door den Voorz. wordt medegedeeld, dat de kosten van onderhoud voor den tijd van 5 jaar door de Prov. ten bedrage van f 6000. zijn onderhouden en dat deze termijn op 31 Dec, a.s. is geëindigd en verzoekt de Raad machtiging om met de Prov. weder te onderhandelen tot onderhouding der haven. Waartoe door den Raad wordt besloten. Voorts komt nog in behandeling, verbreeding van den ingang van het Marietjespad, met het oog op het station. Daar het verkeer meest al den tijd gericht is geweest naar het Noordelyk deel van ons dorp, vveuscht de Voorz. dat de Raad hierin zijne mede werking zal verleenen, om daar er zich nu eeue schoons gelegenheid voordoet, daar de heer Van der Koogh grond voor af wil staan in erfpacht en wel dat die erfpacht maar f 52,bedraagt. Nadat door verschillende leden eenige vragen en opmerkingen hierover in 't midden gebracht zijn, wordt daartoe besloten. Daarna wordt het plan besproken over door trekking van de weg langs de Ambachtsschool tot het station, en stelt de Voorz. den Raad voor om machtiging te verleenen om in de toekomst voorbereidende maatregelen te treffen, hetzij tot aankoop of onteigening, welk voorstel wordt goed gekeurd. Ten slotte is aan de orde, bespreking Opening van de tram. De Voorz. stelt namens B. en W. den Raad voor een crediet te verleenen, om het havenhoofd een weinig te kunnen versieren, omdat daar de ontvangst plaats zal hebben, waar ook verschil lende hooggeplaatste personen aanwezig zullen zyn en dat deze opening plaats zal hebben op 30 April a. s. Deze credietaanvraag bedraagt 1 60,—, 't welk door den Raad wordt verleend. Daarna vraagt de Voorzitter, met 't oog op de heugelijke gebeurtenis, die ons Vorstenhuis te wachten staat en welke de Voorz. van harte hoopt dat met een gunstigen uitslag moge afloo- pen, alsdan de kinderen van al de scholen fees telijk te kunnen onthalen, een crediet van 20 oent voor ieder kind, het aantal schoolkinderen bedraagt circa 8 k 900; 't welk eveneens door den Raad wordt toegestaan. Daar de zaken welke de agenda betreften afge handeld zijn, vraagt de Voorz. of ook iemand liet woord nog verlangd, waarvan door de heer Kolff gebruik wordt gemaakt, welke de vraag stelt, om een gemeentewaag te plaatsen. Na eenige bespreking wordt op voorstel van de heer Van der Slik besloten, om eeu houten beschot te plaatsen om de Westelijks fairbank, 't welk weggenomen kan worden, om alzoo varkens of andere dieren bij groepen als dat noodig is, te kunnen wegen. Niets meer aan de orde, wordt de vergadering gesloten. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijDwordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Geachte Redactie Vergun mij naar aanleiding van het jongste schrijven van den Heer Bijlevelt in zake het verslag der Gezondheids-commissie, nog een kleine plaatsruimte. Bij schrijven dd. 25 Maart jl. heb ik mij tot de Gezondheids-commissie gewend om inlichtin gen over het door den Heer Bijlevelt beweerde. Het volgende antwoord mocht ik daarop gisteren ontvangen: „In antwoord op Uw bovenaangehaald schrij- „ven hebben wij de eer U te berichten, dat onze „Commmissie zich in haar geheel niet aansprake „lijk kan stellen voor uitlatingen van één of meer „harer leden in of buiten de vergaderingen. „Wy nemen echter de volle verantwoordelijk- „heid op ons voor alles wat in ons jaarverslag is „vermeld. Mochten dan ook te dier zake door U „inlichtingen worden gewenscht, zoo zyn wij ten „allen tijde bereid U die te verstrekken. En waar er in het verslag met geen enkel woord over mij wordt gesproken, laat ik gaarne aan een ander het oordeel betreffende de waarde van het door den Heer Bijlevelt beweerde. De Burgemeester van Stad a.'t Haringvliet, STERK. Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Ziiting van Dinsdag 6 April. Een gevangenisstraf van 3 weken werd geeischt tegen J. de R. bij verstek 45 jaar, kooiman te Middelhan is, die op 29 Jan. den veldwachter J. Peeman zeu hebben belet-digd. flrrkiiigen. Belanghebbenden kan worden meedegedeeld dat op Maandag 19 April e.k. een aanbesteding zaJ plaats hebben te Nieuwe Tonge van SOMLELSDIJK.* Bij de gehoudeu aanbeste ding van Hulpmesta'offen voor de Dorpsvereeni- ging „SOMMELSDIJK" e Sommolsdijk, was de uitslag als volgt: P. Kastelein f 12 54' Koomnn „12,44 le levering. Kooman 12,32 ce levering. I. J. van der Have 12,43 P. J. van Ardeniie 12 31 Mij. tot verk. v, Hulp. Dordt* 12,25 le levering. idem 12,11 2e levering Gegund. OUDE TONGE, Het rijden van plin. 100 cementbuizun van Afiddelharnri naar Oude Tonge is aangenomen door J. de Korte Sz. voor f 0,45 per stuk. MIDDELHARNIS. Gehuwd Paulus Verburg 23 jaar en Jacoba Kabos 22 jaar. MELISSANT. Geboren: Johannis, z. v. Jan Koppenaal eu Adrians van der Maden. Predikbeurten op Zondag 11 April (Eerste Paaschdag.) NEDERL. HERV. KERK. Middelharnis, vm. en 's av. (Colleote Bijbelver spreiding) en (Tweede Paascbdag) vut. Da. Brui- niug, Sommelsdijk, vm. en 's av. eu (TweedePaascbdag) vm. Ds. Westrik. Stad aan 't Haringvliet, vm. eD nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en 's av. Ds. Emtnen. Ooltgensplaut, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Herkingeu, vm. en nam. en (Tweede Paaschdag) Ds. Addink. Dirksland, vm. eu nam. Ds. Lammers. Melissant, vm. en nam. dhr. Gravemejjer, Cand. t. d. H. Dienst te Utrecht. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Hoogendjjk. Goedereede, vra. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. preeklezen en nam. Ds. de Gidts van Goadereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. en (Tweede Pauechdag) vm. Ds. Raman, Emer. pred. te Woerdeu. Stad aan 't Haringvliet, vm. eu 's av. Ds. hsseliuk. Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nam. en (Tweede Paaschdag) vm. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Melissant, dhr. Barht van 's Gravendeel. Ooltgensplaat, vm. en 's av leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Rössiug. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Van den Boogert. Ooltgensplaut (Langstraat), geen opgaaf. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oud-Beijorlaod, J. P. Pauwe, te Bennekom. Te IJselmonde, N. van Schouwenburg, te Mi)nsheereuland. Te Bathem (toez.) R. A. Frjjling, te Appingedam. Te Schellinkhout (N. H.) (toez.) W. K. C. Ha ge, te Poortugaal. Aangenomen: Naar Hengeloo (Old.), J. Barbas, te Geesteren. Naar NoordeD, O. J. van Rootselaar, cand. te Leiden. Naar Rand- wjjk o.a., Th. G. C. Rappard, te Kestoren. Naar 's Gravanhage, M. M. den Hertog, to Hillegom. Naar Njjehaske, T. W. J. v. d. Poel, cand. te Ophousdeu. Bedankt: Voor Siddeburen, W. Tan Dooren, ta Roozendmil. GEREF. KERKEN. Tweetal: To Westergeest, A. de Boer te Grijptkerk eu J. Voerman te Westerlee. B e r o e p a n Te Oldokerk, T. Boersma te Wirdurn. Te De Bildt, J. E. Vonkenberg, te Barendreoht. Te Hoek, A. Schippers, te Maas- djjk. -- Te Purmerend, G. Ch. Aaldeis, te Tzummarum (Fr.) Aangenomen: Naar Zwolle, G. Wielinga, te Dalft. Bedankt: Voor Axel (A), H. P. M. G. de Wade, te Scharnegoutum. Voor Terneuzeti, G. II. A. Tan der Vegte, te Urk. KVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te Groede H. Snijder, prop. te Harlingen. DUITSCH-EVANG. OEM. Beroepen: Te 's-Graveuhaga, Pastor Funcke, te Bremen. SOMMELSDIJK,* 8 April. Bij de heden gehouden stemming voor drie Notabelen, verkre gen de heeren C. Kastelein (aftr.) 69, J. Vroeg- indeweij (aftr.) 71, L. van Nimwegen 99, J. C. de Gast 55, J. Kranse 46 stemmen en nog enkele stemmen op versohilleude personen, zoodat her kozen zijd de hh. C. Kastelein en J. Vroegiudeweij en gekozen de heer L. van Nimwegen. Maandag (Tweede Paasohdag) 's avonds 7 uur hoopt in de Herv. Kerk alhier, de Heer P. J. J. Westrik een rede te houden over John Paton. Gaarne wekken we onze lezers op deze vrije avond tin nutte te maken door de heer Westrik te gaan hooreu. We twijfelen niét of ze zullen dat uurtje niet berouwen. Aan de nagedachtenis van John Paton is men het zelfs verschuldigd. MIDDELHARNIS. De ouderwijzer aan de Openbare school de heer J. M. Straub, is als zoodanig benoemd te Krommenie. A.s. Maandag (Tweede Paasebdag) des avonds 6 ure hoopt Ds. Mukkenze van Dirksland in het Zondagsschoolgebouw op te treden. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s. s. Celebes, van Batavia naar Amsterdam vertrok 4 April van Padang. Het s. s. Wilis, van Java naar Rotterdam, arr. 5 April te Suez. Het s. s. Ophir arr. 4 April vau Rotterdam te Batavia. Het s. s. Riudjani, van java naar Rotterdam, rerlr. 4 April van Padang. Het s.s. Vondel, van Batavia naar Amsterdam, verrt. 4 April van Genus. Het s. s. Rembrandt, van Amsterdam naar Ba tavia, arr. 4 April te Southampton. Het s.s. Ixion, arr. 31 Maart vau Amsterdam te Batavia. Het s.s. Solo van Java naar Rotterdam vertr. 6 April van Padang. Het s. s. Medan van Rotterdam naar Java, arr. 7 April te Port-Said. Het s.s. Oranje, van Amsterdam naar Batavia vert. 7 April van Suez. Het s. Rembrandt van Amsterdam naar Ba tavia veri. 6 April van Southampton. Het s.s. Wilis van Java naar Rotterdam vert 6 April van Port-Said. Het s.s. Postdam vert. 6 April van New-York naar Rotterdam. Delft, 8 April. Boler. Op de Botermarkt ware» heden aangevoerd 836/8 en 74/16 vaten, wegende te zamen 7460 kilo Prijftt' 46,ft 55,per vat> dit is f 1,16 a 1,377* per kilo. MARIA PIETERNELLA B C JOPPE Voogd. Sommelsdijk, 6 April 1909. JAN WIELAARD JOHANNA STAPEL I] Hunne dankbare kinderen en g* behuwdkinderen. Den Bommel, I .„nr. ■rTTÏ7 APnl '1909- Ooltgensplaat Beproefd en zeker middel tegen Straatweg C 125, Nieuw-Helvoet TE KOOP GEVRAAGD, Zaadhandel en Teelderij, Dirksland. mHÊmmmmmmt- t Vraagt stalen. Beleefd aanbevolen.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4