Dr. R. P. OFFRINGA LACHEN! LACHEN! 9 EROSM De WISSEL- EN EFFEGTENBANK, Rotterdam, MM 25. Eigen fabrikaat. 2 Advertentien. LAAT UW „DE DUIF" Hotel en Restaurant van HENNESSE Hoogstraat 126, ROTTERDAM. Raadpensionaris JOHAN DE WIT. TIEMAN'S 5-Jarige Weiden. J. T1EMAN, J. BOEK, voorheen ABOER, ROTTERDAM. H Wintsrgoederen, SS \m\ ROTTERDAM. HANG 12-26, Gemengd nieuws. Mond- en Tandarts, R. MEES Z00NEN, RENTEN VAN GELDEN DEPOSITO Bewaring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. Goud Zilver Koralen en Horlogiën. DAVID ÏÏAETOGS Jacz.t OPGERICHT 1840. 2449 A. MEINSTERj festfljjt B155, MiËeltais. Afgepaste Tulle en Vitrage overgordijnen. Vestdijk 263. Midilelhamis. Horloges, 11: ii ffiipsfraat JO, Kotlerdam. Prijzen billijk. Gebruikt Florijn Eiwitstaai, '^uchf'aigem^^wakt?' Florijn* Hui na la Btochea,8K;™ddmËkend FlorijnSalmiakpasliUes, 'IfrÜdheid6,11 Let vooral op Hoogstraat 121». Algemeene Maatschappij van Verzekering op het Leven en bij Zie Kte. Gevestigd te TIEL Dankbaar zijnde voor hel vertrouwen van den land bouw stam!blijft uien zieh voor puikkiemende door deskundige juist gekozene Zaadsoorlen, welke onmisbaar zijn gebleken voor bel verkrijgen van besle 5-Jarige Weiden, adresseeren tot ZaaiaMel en Exploitant voor Besturen van LaMbow-lotortjen te SoimeMijl IPr ftleubelmayasijnen ran COMPLETE MEUBILEERINGEN Dij Di Offi toenemen, maar die op den duur lichaam en geest ondermijnt. ■•.I "Wilt gij het beschimmelen van inkt voorko men, voeg er dan eenige druppels carbol ofsali- cylzuur bij. De onaangename reuk van gerookte of gezouten visch aan vorken en messen kan ge makkelijk en snel worden verwijderd: Maak een pap van loog en asch en wrijf ze daarmee af. OBSERVATOR. Het afloopen van de Zeven Provinciën. Dinsdag is de //Zeven Provinciën// te Am sterdam, te water gelaten. Dit schip is geheel van staal, heeft een lengte van 101.5, een breedte van 17.1, een diepgang van 6.15 M, Het admiraalschip van onzen zeeheld M. A. de Ruyter, naar welk schip het nieuwe pantserschip gedoopt is, en dat in 1665 werd voltooid, had een lengte van 54 M., de breedte bedroeg 14 M. en de diepgang 5 M. Met een zilveren bijltje sneed de Prins der Nederlanden het koord door. Direct hierop hoorde men in den romp Vin het logge grootste gevaarte het zware gewicht vallen, daardoor het doorkappen van den grooten kabel veroorzakende. Onder de aanwezige autoriteiten merkte men versehillende ministers op. Een aanvaring. Het Noordsche stoomschip Mascot van Rotterdam naar Westhartlespool kwam Zon dagmorgen 4 uur op 20 mijl van het vuur schip Maas, in aanvaring met het zeilschip Margaretha met salpeter beladen, op weg van Zuid-Amerika naar Hamburg. Do Margaretha zonk, 20 man verdronken, waaronder de kapitein met vrouw en kind. 6 man, waaronder de stuurman werden door de Mascot gered, die met schade boven den waterlijn naar Rotterdam werd gebracht. Te Scheveningen zijn aangebracht de lijken eener volwassen vrouw en van twee mannen welke opgevischt zijn ten zuiden van den Hoek van Holland. Vermoedelijk zijn het slachtofl'er8 van de hierboven genoemde aan varing tusscben de Mascot en den Duitschen driemaster //Margaretha//. Nog 9 menschen van //Margaretha// zijn gered en te Lowestoft ten zuiden van Yar mouth aan wal gebracht. Een van de geredden, George Schildt heeft aan de verslaggevers o.a. verteld: Ik was beneden, toen ik hoorde schreeuwen en de scheepklok luiden. Zonder verwijl sprong ik ongekleed aan dek met de anderen en wij zagen toen een stoomboot recht op onze zijde invaren. Het was een geweldige schok en wij werden omvergegooid, doch we waren dade lijk weer op de been. Ons schip had een groot gat in de zijde en toen de stoomboot achteruit sloeg stroomde het water in golven naar binnen. Ons schip begon dadelijk te zinken en viel tevens naar stuurboord over. Wij liepen naar de booten en dat deden meer kameraads, want wij hadden twee groote en twee kleine sloepen aan boord. Wij hebben geen seconde verloren en waren juist in de sloep, ten de //Margaretha// zonk. De anderen zijn niet zoo gelukkig geweest en zij waren te laat. Toen wij in het pikke-duister, aldus ver telt Schildt voort, een tijd geroeid hadden, lagen we de lichten van een boot. Het was de //Iris// en zij bracht ons naar Lowestoft. Van de aanvaring tot het zinken kan nau welijks een kwartier verstreken zijn. Door een locomotief gedood. Te Zutphen werd Dinsdagochtend de ladingmeester der Hollandsche Spoor H. van Rookhuyzen op het spoorwegempla cement door een machine gegrepen, waar door hem het been boven de knie werd aigereden. Onmiddelijk getransporteerd naar het Ziekenhuis, is hij daar reeds overleden. Inbraak ie Delft. Maandagnacht is te Deltt ingebroken in de blik-emballagefabriek van den heer J. B. Lorrewa. De brandkast werd ge forceerd en een bedrag van f 80,— aan specie daaruit gestolen. Yan de daders geen spoor. Fabrieksbrand. Te Weesp is het fabrieksgebouw, waar in is gevestigd de blik- en emballagefa briek „A. C. Vis" uitgebrand. Verze- ring dekt de schade. Oude munten gevonden. Te Weite (Viagwedde) heeft de land bouwer Zoutman bij het omwoelen van zijn nabij den weg gelegen land nevens een steenen pot een hoeveelheid zilveren munten gevonden ter grootte van een gulden, w.o.eenigen met het jaartal 1690. 'n Gevaarlijk heer. In het café G., Meerssenerweg, te Maastricht, had Zondagmiddag een twist plaats tusschen enkele bezoekers. Plotse ling trok zekere J. P., wonende Recht straat, zijn revolver en zwaaide er mee door de lucht. Eenigen trachtten P het gevaarlijke wapen te ontrukken, waarbij zekere B. en N. beiden Meerssenerweg wonende, schotwonden aan de hand be kwamen. De revolver, waaruit 2 schoten waren gelost, blijkbaar met scherpe patro nen, werd door een der omstanders opge raapt. De rijkspolitie werd met het geval in kennis gesteld. (L K.) Na zestien jaar teruggevonden. Men meldt aan de „N. R. Ct.": Zestien jaren geleden verloor iemand bij het ploegen van een stuk land onder Schore zijn zilveren horloge, gesloten in een koperen kast De vorige week nu is dit horloge door een landbouwer van Kruiningen, die hetzelfde stuk land om ploegde, in vrij goeden toestand terugge vonden. Alleen de wijzers en het boutje van den beugel waren verteerd. Het horloge is door den vinder aan den eige naar teruggegeven. De hond aan de telefoon. Do Rhein.-Westf. Zeitung verteld het volgende In een Duitsche stad was een koop man, de heer Maier, zijn hondje, een mooien pinscher, kwjjt geraakt. Hij dacht aan diefstal en deed er daa/om aangifte van aan een politiebureau. Den volgenden dag word hij telefonisch opgeroepen door den commissaris van politie in een naburige gemeente. Deze vroeg hem, zijn hondje .eens te roepen. De heer Maier begreep er niemendal van, eu deelde mee, dat zijn hond al twee dagen weg was. De commissaris zei hem toen duidelijker, dat hij in de telefoon den naam van zijn hond roepen moest. En de heer Maier aan 't roepen „Ami! Ami!" Hij kreeg antwoord ook een vroolijk geblaf van zijn pinscher. Door de politie in Maier's woonplaats was van den vsrmoedelijken diefstal van een hondje, onder opgaaf van signalement kennis gegeven aan de politie in de na burige gemeenten, en in een van die gemeenten bad toen een agent iemand met zoo'n hondje zien loopen. Deze was meegenomen naar 't bureau, waar hij evenwel volhield, dat het zijn eigen hondje was hij had het al lang gehad. De commissaris had toen de heer Maier opgescheld en den hond den telefoonhoorn voor 't oor gehouden. De piusoher was, toen hij zijn baas zijn naam hoorde roepen, zoo vroolijk gaan blaffen en kwispelstaarten, dat de dief begreep, dat hij tegen de lamp was geloopen en den diefstal bekende. Een merkwaardige vondst Men schrijft uit MiüingeD aan de „Nijtn. Crt." Bij De Lindeboom" even beneden de Tolkamer, is door Millingsche visschers een oud kanon gevonden, dat, wellicht eeuwen onder 'tzand bedolven, door het laatste hooge water bloot is komen te liggen. De vuurmond is naar hier overgebracht en ligt nu tegen den dijk, bedekt met een laag zand en kiezel. Het kanon is 2,90 M. lang, de mond heeft een middellijn van 12 cM. terwijl 't gewicht wordt geschat op 2000 kilo. Waarschijnlijk is het afkomstig van de Eranschen, die in 1672 bij de Tolkamer den Rijn doorwaadden. Op de vindplaats liep toen echter de Rijn nog niet, daar de Betuwe destijds begon bij Schenken schans, terwijl Millingen aan de Waal lag. Wel ging toenmaals een weg van het huis te Bimmen, even over de grenzen, naar den Bylandt, zoo genaamd naar den graaf Yan Bylandt, die hier eigenaar was van de meeste gronden. Bedoelde weg liep dus dwars door de tegenwoor dige Rijnbedding en't is niet onmogelijk, dat 't Fransche leger daar 't kanon heeft verloren of in den steek gelaten. 'n Slachtoffer van de gezondheid. We zijnne motten verhuizen, meneer en om u de waarheid *,e zeggen, sijnne we glad uit ons //doen.// Twee-en-dertig jaar heb 'k op 't hoffie gewoond, van me trouwen af en me kinderen zijn er gewonnen en geboren, met God en met eere. 'k Ben een vrouw op jaren enn. Wat zeg-u 01' 'k er spijt van heb As haren op me hooid. Maar dat zit 'm in de polletiek meneer, omdat de Sta- ten-Generaal an de gemeente gezeid bet, dat alle ouwe huissies motten afgebroken worden. En jawel, op 'n goeien dag me lieve mensch, kwamen d'r drie heeren van de bouwperlissie, nette vertzoendelijke menaehen hoor en die hebben alles bij me opgemeten van komsa Me bestee was ongezond zeeën ze en toch slaap 'k er al twee-en-der.'ig jaar in met Bram en nooit zooveel van geweien ziet u, nooit zooveel We hebben er altijd prettig gewoond al zeg 'k et selvers en we hadden acht kinderen. En me wasschie heb 'k altijd lekker an de deur gedaan en plassen, plassen zoo hard as 'n mensch wou. Le- kazie Nee, gut nee, dat vroegen me de heeren van de perlissie ook. 'k Ben 'n mensch op jaren, meneer, maar 'k heb nog nooit lek- azie gehad, nee dan zou 'k motte liegen en daar ben 'kganschelijk niet in groot gebracht. En me ouste jongen hield z'n duiffies en je kon je goed zoo lekker drogen en 'k had 'n lekker bleekie en 's zomers had uwe de zon nebloemen is motte zien. 't Heele hoffie was er jaloers op. En plassen meneer, niemand stootte z'n neus an 't water dat je weg smeet En nu? Nu 'k Zit nou op 'n achterkamer van den tweede verdieping en 'k mot 55 stuiver verwonen dat is 'n kwartje meer. En me wasschie mot ik in me kamer doen en dat stinkt, al is een mensch geen vuilik. En je zit maar tegen de huizen te koekeloeren en de frissche lucht, die we op het hoffie hadden zijn we kwijt. Nee mensch, praat er nie van, 'k had altijd gehoopt, dat 'k er nog is afge dragen had geworren Het is 'n rare tijd tegenwoordig meneer en ze motte toch es met ons rekening bouen. Maar we moeten berusten me lieve man 't is allemaal voor de gezondheid. Brand te Enschedé. Maandagavond zes uur ontstond te En schedé een felle brand in drie magazijnen met pakhuis der firma M. I. Menko aan de Zuiderhagen, die met den inhoud totaal in de asch zijn gelegd. Het belendende kantoor en heerenhuizen konden door de brandweer, die met 19 straalpijpen werkte behouden blijven. De brand ontstond in den nok van het middenmagaziju. Alles was verzekerd, de inhoud voor plm. 2 ton. De firma vermoedt brandstichting. De brand van hotel y>Bellevue€. In de zaak van F, A.G. K., te Brussel, gedetineerd te Arnhem, onder verdenkiug van brandstichting iit Hotel Bellevue, aldaar in den nacht 25 op 26 October 1908, deelt het //Hbl." mede, dat de voorloopige hechtenis weder met 60 dageu is verlengt. De industrie is gesloten, doch de Recht bank heeft nog geen beslissing genomen over de verwijzing naar de terechtzitting. Ongelukkige val. Uit Hoek van Holland wordt gemeld: Zaterdagmiddag had de 2e stuurman van het stoomschip «Volmine" het onge luk van de loopplank van zijn schip te vallen. Hij kwam met zijn borst op een plaat terecht, waardoor hij zeer ernstig ge kneusd werd. Per sleepboot is hij naar den geneesheer vari 't dorp vervoerd. Ter verdere verpleging is hij in het hotel '/Amerika" opgenomen. Het ongeluk te Driebergen. Omtrent het ongeluk, Dr. IJ. d. 8. Zaterdagavond te Driebergen overkomen, vernemen wij nog dat deze een rib gebroken heeft en dat er twee gekneusd zijn. Nog vernemen wij, dat de machinist der tram geen schuld aan het ongeluk heeft hij heeft langdurig gebeld en niet kunnen vermoeden dat de koetsier op het laatste oogenblik nog over de rails zou rijden, wel schijnt de tram vroeger te zijn geweest dan gewoonlijk. Het trampersoneel heeft van het ge beurde proces-verbaal opgemaakt. (//N. R. Ct (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 17 b, ROTTERDAM. Spreekuren eiken werkdag 13. Voor on- en minvermogenden 910. 2421 Rotterdam, Znldblaak no. 4t. Kassiers en Makelaars in Assurantiën. naet één dag opzegging U/i pCt. tien dagen l»/2 Voorlangeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Safe-Deposit. West dijk B 292, JIIIlltBLHARVIS Billijke prijzen. Solide artikelen. MAHONIE HOUTENK ASTEN maken vanaf f 341,2417 Maakt ook SCHUIFTAFELS vanaf f t3,5© in verschillende soorten, bij Meubelmaker en Stoffeerder. Politoeren van alle meubelennet en billijk. Hoek Kipstraat, Buitengewone groote en prachtige sorteering Horloger en Goudsmid, Steeds groote voorraad KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. (>oud> en Zilverwerk. Horalen. Soliede Artikelen. Billfjke prijzen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. STRAATDIJK. Heelt reeds voorradig eene uitgebreide keuze bestaande in Borstrokkeu, Wollen over hemden, Doeken, Sjaals, Wol len mutsen, Wanten, Hand schoenen enz. euz. Alles tegen scherp concureerendeprijzen. moet je als je de prijzen ziet van Jaet Bedden magazijn 2 Pers. Bedden f 5,00, Kapokbedden vanaf 7,50, Veerenbedden vanaf f ?.o met gezui verde Veeren en prima Tijk, houten Engelsche en ijzeren Ledikanten vanaf 2,50, Stroo- matrassen vanaf f 2,00, Zeegrasmatrassen vanaf ƒ:2,50, Kapok en Springveeren Matrassen vanaf f 9,oo. Het van ouds bekende Reclamestel 2 persoons Veerenstel, 1 wollen, 1 watten, 1 oyertrek en 2 stroomatrassen 28,50, 33,50, 42' en 55 gulden, men kan bij het maken zijn om zich te overtuigen. Groote Opruiming van wollen, gewatteerde en molton Dekens vanaf ho cent. Boven de 10 gulden een Deken cadeau. Let op het adres: nDe Duif, A. VAN DER STAM, Kipstaat 70 Rotterdam. Kent gij mijne C»aE*eeleii al Zoo niet, vraagt dan aan hen die ze kennen, hunne bevinding daaromtrent en als uit één mond zullen ze U hunne tevredenheid er over betuigen. Steeds voorradig in alle maten. Ook voor Ponnie's. Prima drukvilt Ondergareelen a ƒ2, Stukken Vilt in iedere grootte voor Lichters of Borsten enz. verkrijgbaar. Aanbevelend, 0© <3> OW O "1 - O* ÉS O Bekroond op de Landbouwtentoonstelling te Somnieisdijk, in 1899 2183 Orlglneele halve L.. Jlcscli f O.S0. Orlglneele L. Jlesch i 1.9O. Orlglneele halve L. flesch f l.—Orlglneele L. Ilesch t J.90. Orlglneele vierkante flacons f 0.16. J. W. FLORIJN, apotheker te Haarlem. Te Sommelsdijk verkrijgbaar bij DIJHEJIA OOOK11BOS. Het beste in de stad roor Logies. Voor Dineeren speciaal ingericht. Munt uit door lage prijzen vlugge, rotte en zindelijke bediening. De Directie heeft aangesteld tot Hoofdagent voor Overflakkee Goedereede, F. C. ARMSTRONG SOMMELSDIJK. verhuurt de in hare brand- en braakvrije Kelders aangebrachte SAFE LOKETTEN aan personen, die bij haar naar genoegen zijn geïntroduceerd. Zij zal behoorlijk zorg dragen voor de afsluiting en bewaking der verhuurde loketten en stelt zich aansprakelijk voor alle schade, die het gevolg mocht wezen van verzuim in deze. De Inrichting is geopend op alle werkdagen van 9—4 uur. De huurprijs bedraagt naar grootte van af f 10,per jaar zonder eenige verdere onkostenvoor korten termijn speciaal tarief. Verdere inlichtingen zijn te haren kantore voor belanghebbenden kosteloos verkrijgbaar. 2254 2287 zijn steeds ruim voorzien van MAHONIE, NOTEN, EIKEN en GESCHILDERDE LINNENKASTEN, TAFELS/STOELEN, SPIEGELS, SCHILDERIJEN, enz. enz. Alsmede van in alle stijlen tat scherp concurreerende prijzen. 2446 VOLLE GARAMTIE. - Gelieve s.vp. op het juiste adres te letten Hati^ 13-30. j f' 1 Deze Cour| Abonnemt Buitenhui Afzonder! BURGEMÏ meerite Som derdag ge 11 lie id zal zv en berinentiii in bet genie Sommelsdi Bargemef De Wethc W. VAN B| De staatl Koningin in Gezien hj Maart 1909,: Gelet op (Staatsblad I Brengt tel bij voormelc dat met wijl t. v. No. 7 blad No. 1 binnenwater rivieren doq ten van 31 3tsten Mei rige bepaüi] Deze ken worden afgd te doen gé, vinciaal bla courant wot 's Graver! De Aldus af| genspla Burgemeej De Wetk J. VAN Nt i>( Is de tijdstip va: wachting Daar vers| oogenblik ons bereikt 23 Ma baarsteliing lijsten. 23 A/atj genheid tc Tot 21 kriigbaa/sil Voor l\ kiezerslijst. Men se Onder Maléfijt kondigde dering wal Vermoe bijeenkom: met het De Vo| gebed na nadat gez« hij in een hartelijk van dezen| het oog zomer. In de staande H -s

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2