Zaterdag 13 Maart 1909, No, 1432. Twee Bladen. IN HOC SIGNOWSES Officieel CSeüeelte. Een prachtig getuigschrift. Vooruit aan 't rekenen. Uit de fPers. jPlaatselffk fltffieuws. I Dit nummer bestaat, uit Nationale Militie. Herhalingsoefeningen in 1909. De BURGEMEESTER van Sommelsdijk maakt bekend, dat de in deze gemeente geves tigde verlofgangers, behoorende tot de hieronder vermelde lichtingen en korpsen, bij deze worden opgeroepen om op den datum, achter elk korps of korpsonderdeel vermeld, krachtens art. 111 der Militiewet 1901, in 1909 voor herhalings oefeningen onder de wapenen te komen. (Zie verder aanplakbord.) Verjaring van Vorderingen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente 5 Sommelsdijk, brengen be langhebbenden in herinnering dat alle Vorde ringen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente over het dienstjaar 1908, voor of op den laatsten Juni a.s., bij de besturen en de ambtenaren, die het aangaat, moeten zijn ingediend. Alle op dien termijn niet ingediende vorde ringen worden voor verjaard en vernietigd gehouden. Voorts worden belanghebbenden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten maar de indiening der bewijsstukken zooveel mogelijk te bespoedigen. Sommelsdijk, den 11 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Waarschuwing tegen het lokken van Nederlandsche werk lieden naar Duitschland. De BURGEMEESTER der gemeente Som melsdijk waarschuwt tegen de berichten in de Nieuwsbladen of daartoe uitgezonden agenten, die soms met verstrekking van reisgeld voor de heenreis, ten behoeve van industrieele onderne mingen, Nederlandsche werklieden naar Duitsch land lokken. Bij hunne aankomst te dier plaatse toch is herhaaldelijk gebleken, dat z(j daar niet gebruikt kunnen worden. Het is daarom geraden, dat die werklieden, alvorens op zulke berichten en voorspiegelingen der agenten af te gaan, öf zelf, öf door tusschen- komst van den Burgemeester hunner woonplaats, zich tot den Nederlandsehen Consul in de streek, waar die ondernemingen zich bevinden, om in lichtingen wenden, omtrent de vooruitzichten in het bekomen van werk, de ioonen en de huur prijzen der woningen. Wie dit nalaat, stelt zich bloot aan groote teleurstellingen en schade. Sommelsdijk, 11 Maart 1909. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Mid- d e 1 h a r n i s, maakt bekenddat het kohier No. ib der Personeele Belasting over het dienstjaar 1909, invorderbaar verklaard den 2en Maart 1909, aan den Ontvanger is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Middelharnis, 4 Maart 1909. De Burgemeester, ULBO J. M1JS. Inrichtingen, welke gevaar, siharii of hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum de Automaat" te Rotterdam, om op het perceel kadastraal bekend in Sectie C. No. 541 een kluis tot berging van hoogstens 240 liter benzine te mogen plaatsen, door hen is toegestaan. Ooltgensplaat, 10 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. Joh. VAN PUTTEN. Aanbesteding. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat, zijn voornemens op Woensdag den 24 Maart 1909, des nam. ten drie ure in het openbaar ten Gemeentehuize aan te besteden bij enkele inschrijving: De levering van voor het jaar 1909 benoo- digde schoolboeken, leermiddelen en artikelen voor het Onderwijs in de nuttige handwerken, in drie perceelen. Inschrijvingsbiljetten op zegel geschreven in te leveren ter Gemeente-secretarie in gesloten enve loppe op Woensdag den 24 Maart as. des nam. 12 uur. Voorwaarden verkrijgbaar ter Gemeente-secre tarie tegen betaling van 25 cent. Oollgensplaat, 6 Maart 1909. De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat, brengen ter openbare kennis dat de Weegbrug binnen de kom dezer gemeente wegens reparatie buiten gebruik zal zijn gesteld vanaf Dinsdag 16 tot en 22 Maart a.s. Ooltgensplaat, 11 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat door hen op Woensdag 24 Maart 190», des nam. 3,15 uur ten Gemeentehuize in het open baar zal worden verpacht: a. het grasgewas van den Dorpsdijk onder deze gemeente om te beweiden of te hooien, volgens keuze van den pachter voor het jaar 1909, en b. het grasgewas van den Molendijk vanaf de schuur van Jan van Hassent tot den Molen voor de jaren 1909, 1910 en 1911. Ooltgensplaat, 11 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN. Bekendmaking. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat zij in hoedanigheid van het Bestuur van den Grooten of Algemeene armen dezer ge meente, op Woensdag 24 Maart 1909, des nam. 3,15 ure ten Gemeentehuize in het openbaar zullen verpachten 2 Hectare 83 Are 50 cA. weiland, gelegen in den polder het Rietveld onder deze gemeente, Sectie A no. 33 en 34 voor de jaren 1909, 1910 en 1911, om te beweiden en zulks in twee perceelen en in combinatie. Ooltgensplaat, 11 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN. De N. R. C. schrijft dit over Minister Regout, den plaatsvervanger van mr. Bevers Nu is deze bewindsman juist iemand, om het hart onzer volksvertegenwoor digers te stelen. Hij is een voortref felijk redenaar, die ook een in vele opzichten zoo dor en droog onderwerp als het heden behandelde op sma kelijke wijze weet te bespreken. Hij is een hoffelijk man, die bij tijd en wijle een huidewoord van zijn lippen laat vloeien en zich niet te goed acht, op te berde gebrachte bezwaren degelijk en met volle belangstelling in te gaan. Hij is een voortvarende persoonlijk heid, die van »bureaucratische kap stokken of hangerij* niet gediend is door zijn werk- en wilskracht dwingt hij eerbied af. Hij is tenslotte en deze laatste factor is zeker niet volko men vreemd aan zijn groote succes van hedenmiddag een minister, die op coulante wijze zaken weet te behande len, die zich gaarne tegemoetkomend betoont, als zulks zonder scha voor 't algemeen belang mogelijk is. Kijk, dachten we; die clericalen zijn toch zoo onnoozel niet. Laat ze maar kuieren Vroeger werden ze vergeleken bij mannen der trekschuit. Maar tegenwoordig klinkt dat wat anders. Alles komt terecht, tegenstanders als we maar tijd van leven hebben. Vooruit weet de 12 millioen, zelfs 17 millioen voor de Pensioneering nu te vinden. Alleen maar ditVooruit's redacteur is nog geen Minister van Finantiën de verantwoordelijke mannen, de groo te politici, die eenmaal geroepen kun nen worden tot dat ambt, zijn altijd een beetje voorzichtiger en (joen ZOo'n grooten mond niet open. Trouwens, Vooruit voelt het zelf wel, dat haar becijfering weinig prak tische waarde heeft. Ze schrijft Het is de vraag maar of men 't durft halen, waar het zit. Ja, juist 1 of men durftMaar dat durven de Unie-Liberalen en Vrijz.- Democraten niet. Let welde Minis ters en de Kamerleden. Met die alleen hebben we te maken. Die svraag of ze durven« durven wij van heden at al te beantwoorden, nl.ze zullen 't wel laten om er 12 of 17 millioen op te leggen. En Vooruit die dit alles ook wel snapt, maar kiezers moet lokken, is zeer twijfelachtig omtrent haar eigen candidaten. Wij hopen hartelijk, zegt ze, dat de Juni verkiezingen ons een Tweede Kamer-meerderheid breDgt, die kloek- weg het aandurft de Staatspensionee- ring zonder premiebetaling in te voeren. Ja, »hopen«, dat ze »durven«. Kijk, als we nu flink voor den dag wilden komen met een candidaat, en geen knollen voor citroenen verkoopen als Vooruit, zouden wij het zóó aan de kiezers zeggen: Onze Candidaat, mr Patyn, zal, als de Minister met geen voorstel durft komen om 17 millioen dooi de Dir. belastingen op te leggen, zelf 't Grondwettelijk recht toepassen en een wetsontwerp indienen van die strekkingindien hij herkozen wordt. Dan hebben we houvast en weten de boeren, en de middenstand, met wien ze te doen krijgen in de nieuwe periode van 09 tot '13 Maar dan duikelt mr Patyn in Juni! En dat is dan noodig ook, omdat het altijd onaangenaam is, in de Kamer voor gek verklaard te worden. Kerkelijke gevoeligheden. Onder dit opschrift schreef Op de Bres Ons christenvolk bezit deze eigenaar digheid, dat het is een theologiseerend volk. En bij het bespreken van godsdienstige vraagstukken verloochent het nimmer zijn Hollandsch karakter. Het let meer op wat scheidt, dan op wat onderling veree- nigt. Vele Nederlanders kunnen nergens warm voor worden, dan voor hun Kerk, waartoe ze behooren. Wij zullen de laatsten zijn, om te misprijzen, dat de menschen hun Kerk liefhebben. Maar in plaats van kerkelijk is me nigeen kerkistisch. De kerkelijke verschillen worden op de spits gedreven en scheidsmuren op gericht tusschen Christenen onderling, die niet behoeven en niet mogen bestaan. Van dezen trek van het geloovig volksdeel weet de vrijzinnigheid steeds handig gebruik te maken. Ze zet bij verkiezingen niet alleen Protestanten op tegen Roomschen, en omgekeerd, maar heeft er ook slag van om de verschillende protestantsche groepen tegen elkander in 't harnas te jagen. Gedachtig aan het spreekwoordIn troebel water is het goed visschen. Meer dan eens is dat de vrijzinnigheid gelukt. Natuurlijk tot schade van de zaak van het Christendom. Maar langzamerhand worden de men schen toch wat wijzer. De toeleg van de vrijzinnigen is menigmaal al te door zichtig. Bij de verkiezing in Ommen in 1908, toen Dr. Kuyper candidaat was, waren het weer de vrijzinnigen die meenden het voor de Hervormde Kerk tegen de »doleerenden« op te moeten nemen. Uit louter liefde(?) voor de Hervormde Kerk zooals ge wel begrijpen zult. Ook was men in Ommen er op uit om gebruik te maken van de geschillen die bestaan in de Gereformeerde Kerken omtrent de opleiding. Op eens waren de H. H. vrijzinnigen roerend begaan met de leden in die Kerken, die voorliefde koesterden voor de School der Kerken te Kampen. Wij hebben er herhaalde malen op gewezen, dat de liefde van de vrijzinni gen voor de Hervormde Kerk apenliefde is. Wij hebben aangetoond, dat zij het geweest zijn, die alles in 't werk gesteld hebben om die Kerk te brengen aan den rand van haar ondergang. Hoe het 't liberalisme is geweest, dat aan die Kerk een organisatie heeft op gelegd, die haar als een knellend juk drukt en belet om die predikanten, die ingaan tegen haar belijdenis, te weren. En de rechtzinnige Her.vormden kun nen protesteeren, maar tucht uitoefenen op den predikant, dat kunnen ze niet. Daar hebben de liberalen wel voor gezorgd. Dankbaar behoeven dus de rechtzinnigen den liberalen niet te zijn, voor wat ze deden. Anders staat het met de Christelijke Kabinetten Kuyper en Heemskerk. Waar onder de liberalistische over- heersching niet één hoogleeraar werd benoemd van Gereformeerde beginselen, benoemde het ministerie Kuyper prof. Visscher en gaf het ministerie Heems kerk ons prof. van Leeuwen. Tevens opende het voor de belijdenis getrouwe groep in de Hervormde Kerk de gelegenheid om door instelling van Bijzondere Leerstoelen aan de Rijks- hoogescholen rechtzinnige hoogleeraren aan te stellen en op die manier kan nog weer iets goeds bereikt worden voorde Hervormde kerk. Dan kunnen weer de as. piedik.nten dier kerk onderricht ont vangen overeenkomst de beginselen dier kerk. We zouden zoo zeggen Dit is toch heusch geen daad van vijandschap van Dr. Kuyper noch van Heemskerk tegen de Hervormde kerk. Integendeel We hopen dan ook van harte, dat het dit jaar den vrijzinnigen niet mag gelukken, om het succes hun spel van »verdeel en heersch* toe te passen. Maar dat de Christenen in de Her vormde Kerk waakzaam zullen zijn en zich niet zullen vergissen als het er op aan komt partij te kiezen. Van de toepassing der antirevolutio naire beginselen heeft de Hervormde Kerk niet anders dan goeds te wachten, maar van de vrijzinnige beginselen niets dan ellende en ondergang. Somuielstlijk* Door de Plaatselijke Antirevolutionaire Kiesvereeniging is in hare vergadering van 10 dezer met algemeene stemmen de heer H. Ch. Vegtel, ons Sta tenlid, tot Candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Het bleek dat men Donderdagnacht getracht had, brand te stichten aan de schuur van den heer Cor. Joppe, Om dat doel te bereiken had men een paar planken van de weeg afgetrokken en het daarachter zittende stroo er uitgetrokken en in brand gestoken. Blijkbaar is het stroo te vochtig geweest of is de bewerker daarvan, gestoord ge worden. Hoe het zij, de brand heeft geen door gang gehad en werd 's morgens pas ontdekt. Van de dader(s) geen spoor. Donderdagmiddag konden de be woners van de Binnenweg een droevig schouwspel waarnemen, welke alle perken te buitenging. Een oude vader van 91 jaren werd door zijn ontaarde kinderen de achterdeur uit gegooid. Nadat de man door vriendelijke hulp was opgericht, vond een ander kind hem schreiende op de Achterweg staan. Natuurlijk werd hij medegenomen en liefderijk verpleegd en door bemiddeling van een derde het pad tij de ontaarde kinderen geëffend, waardoor hij 's avonds weer thuis mocht komen. Zou voor dat gezin Spreuken 30 vers 11 tot en met 20 geschreven wezen Zeker is: dat de straf in Deut. 27 16 hun niet ontgaan zal. Middelharnis. W. Berkhout welke geruimen tijd alhier werkzaam is geweest aan de Tramlijn, is tegen 16 Maart benoemd als politie-agent 3e klas te Haarlem en is Woensdag vertrokken. Uit het verslag van de Vereeniging Ambachtsschool voor Overflakkee en Goe dereede*, blijkt, dat over het jaar 1908 is ontvangen de som van f 10386,0371 en uitgegeven f 10011,3472' zoodat er een batig saldo is van f 374,69. De Begrooting over het dienstjaar 1909 is vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 12000, Stad aan 't Haringvliet. Door eenige jongelui, die zoo hier en daar op een soiree waren geweest is in de nacht van Dinsdag op Woensdag 1.1. nog al heel wat kattekwaad uitgehaald. Van een wagen, die bij het erf van den wagenmaker Scherpenisse stond, werd het voorstel afgenomen, en op de travaille van Nipius gezet. De vensterluiken van de werkplaats van Nieuwland, werden in de masten der schepen gehangen, en een droogrek van Keizer aan den makelaar van de lompenbergplaats van Kamerling gehan gen. Nadat de dienaar van den Heiligen Hermandad de daders had opgespoord werden ze genoodzaakt alles in orde te brengen. Onder grooten toeloop van het publiek werd dit Woensdagmiddag gedaan. Naar wij vernemen zal door den heer I. Scherpenisse dezen zomer een nieuwe stoomdorschmachine in werking worden ge steld. De noodzakelijkheid hiervan is, met het oog op het herhaaldelijk mankeeren van de machine der Landbouwvereeniging, door den heer Scherpenisse juist beoordeeld. Een meisje van W. v. d. M dat zich nog op het brooze ijs wilde wagen, zakke er door. Met natte kleederen kon het kind zich huiswaarts begeven. Naar wij vernemen is de loteling W. van der Mast ingedeeld bij het Regiment Infanterie te Breda. In den Brienenpolder is eene Norton- of welpomp geplaatst die uitmuntend werkt. De milicien verlofganger F. van Biert, die met klein verlof alhier vertoefde, is 12 Maart weder naar zijn Korps te Gorichem teruggekeerd. De kosten voor het te bouwen arres tanten-lokaal zijn begroot op f124,.De uitvoerders van het werkje zullen waarschijn lijk zijn Maliepaard en Van der Welle. Den Bommel. Uit louter baldadigheid smeerde een 18-jarige jongedochter een harer kennisjes met een hand groene zeep in 't gezicht. Daar de stof juist in een der oogen kwam moest geneeskundige hulp worden ingeroepen. De vorige week sloeg op de kaai een boerenwagen met twee paarden op hol. Aan het einde der Voorstraat werden de dieren tot staan gebracht, zonder eenige schade te habben aangericht. De vrouw van L. M. had het onge luk van een trap te vallen en zich zoodanig te bezeeren dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdag j.l. geraakte het dochtertje van A. v. Z. te water. A. S. die het zag sprong het na en mocht het genoegen smaken de drenkelinge behouden op het droge te brengen. B. G. had het ongeluk verleden week zoodanig te vallen zij zich ernstig bezeerde en geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Verlofgangers, die op grond van 1 kostwinnersschap, vermenen in de termen te verkeeren tot het erlangen van ontheffing van werkelijken dienst of van eene geldelijke vergoeding, wordt aangeraden hun verzoek daartoe bij voorkeur ongeveer 6 weken voor hunne opkomst aan De Koningin te doen. Dat verzoek kan op ongezegeld papier worden geschreven en moet rechtstreeks Hare Majesteit worden toegezonden. Fran keering is niet noodig. Wenscht men alleen voor eene geldelijke vergoeding in aan merking te komen, dan kan deze bij on- gezegeld en ongefrankeerd verzoekschrift aan den Minister van Oorlog worden ge vraagd. De loteling der lichting 1908, M. v. d. Sluijs, die 3 Maart j.l. te Dordrecht bij de militie is ingelijft is aigekeurd geworen. Toen de Jposteljon B. Dinsdag j.l. de Voorstraat aireed had het paard het ongeluk uit te glijden met 't gevolg dat het neerviel. Door spoedig toegeschoten hulp mocht het gelukken het dier weder overeind te krijgen. Zonder verdere nadee- lige gevolgen liep dit ongeval goed af. De loteling der lichting 1909 H. Vervloed, die voor Ged Staten moest wor den gekeurd is naar men verneemt door dat college afgekeurd. Het zoontje van d. P- alsmede het zoontje van L. V. had het ongeluk Dinsdag in het water te vallen. Spoedig wist hij zich weder op het droge te werken en toog met een nat pak huiswaarts. Alhier is een schip aangekomen in houdende de materialen voor het bouwen van een wachtkamer ten dienste der Rot- terdamsche Tramwegmaatschappij. Naar men verneemt zal er van deze gemeente naar het station onder deze gemeente een omnibusdienst worden geopend. Ooltgensplaat. De Vereeniging »Steunt elkander* alhier bestaande, bewijst thans in eene behoefte te voorzien. Nauwelijks is zij een maand werkzaam en de tijd alzoo verstreken, waarop de eerste uitkeering bij ziekte kan worden verleend, of een der leden ziet zich door een ernstige ziekte aangetast en genoodzaakt bij het Bestuur zich aan te melden, als hebbende recht op uitkeering aan welk verzoek wordt voldaan. En wij twijfelen niet of waar dit de smart en moeite in verre niet geheel wegneemt dan toch een-gszins leenigt. De Vereeniging >De Voorzorg* ont eigende deze een ziek varken van den Land bouwer J. Korteweg Dz., wegende 28 kilo bruto tegen betaling van f 0,40 per kilo bruto. Oude Tonge Ter algemeene kennis is gebracht dat de verlofgangers van de ver schillende lichtings voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen. Den milicien A. P. h. L, v. d, Berghe lichting 1908, is in zijn garnizoen onge schikt verklaart voor den dienst. Den Zeemilicien A. Kievit is tegen 27 April a.s opgeroepen. Melissant. Het kohier der personeele belasting voor 1909, is invorderbaar ver klaard en aan den ontvanger ter invorde ring ter hand gesteld. De lolelingen M. A. Doorn, P. Nachtegaal en C. Warnaer zijn bij het leger ingedeeld als volgtde eerste bij het Regt. Grenadiers en Jagers den Haag, de laatsten bij het 6e Regt. Infanterie Breda. De laatste zijn voorloopig als ongeschikt voor dienst huiswaarts gekeerd. De landbouwer A. v. d. S. had de vorige week het ongeluk, dat een zijner kalfkoeien moest worden afgemaakt. De loteling P. Nachtegaal, zal zich op Dinsdag 16 Maart a.s. des voorin, io uur te 's-Gravenhage moeten bevinden, ten einde een herkeuring voor H. H. Ged. Staten te ondergaan. Stellendam Tegen 12 Maait a.s. is de milicien verlofganger J. Zeedijk der lichting 1908 bij het 4e Regt. Vesting Artillerie, garnizoenplaats Hellevoetsluis, in werkelijken dienst opgeroepen. **Door den vader van den zeemi licien Human Brinkman der lichting 1909 is een request tot den betrokken Minister gericht, houdende verzoek om en billijke geldelijke tegemoetkoming. Gocdereede. De milicien L. Troost der lichtiDg 1909 is voor H. H. Ged. Staten afgekeurd. Als bijzonderheid zij gemeld, dat door schipper A. van Wijk alhier eene betrekkelijke groote kreeft is gevangen. De blazerschuit G. O. 18 heeft bij inzet opgebracht f 8to.-, geboden door den heer J. Kuyper alhier. Bij afslag liep het vaartuig op f 810 aan doch is niet gegund. De milicien Jan de Keizer der lichting 1909 is tegen 16 Maart a.s. opgeroepen naar 's-Gravenhage tot het ondergaan eener herkeuring. De vader van den milicien Jan Grin- wis der lichting 1908 heeft zich tot den Heer Minister van Oorlog gewend tot het bekomen eener geldelijke vergoeding. Als bijzonderheid zij gemeld, dat eene kip bij A. N. alhier een ei heeft gelegd met het kolossale gewicht van ruim één ons. En dat nog wel ondanks het gure weder. De alhier gehouden collecte voor een huldeblijk aan H. M. de Koningin heeft f 75 ophebracht. Ouddorp. Bij den landbouwer J. M. alhier, is deze week een kalf geboren, wegende 120 pond. Op de jl. gehouden vergadering der A. R. Kiesvereeniging is met eenparige stemmen de heer Vegtel tot candidaat gesteld als lid der Tweede Kamer. Geen goud maar diamantkoorts t Een zekere T. alhier moet naar men uit goede bron verueemt in het bezit zijn van enkele steenen, die zeer veel overeenkomst moeten hebben met diamant. Die bewuste steenen moeten gevonden ziin bij de woning van genoemde T. Het oordeel der deskun digen die er mee in kennis zijn gesteld, is ons niet bekend. Trouwens over heel deze zaak schijnt een dichte sluier te hangen. Dit weten we, dat velen die in het bezit zijn van versteende stoffen zooals kwarts, glimmert enz. ook meenen in het bezit te zijn van diamanten. De luchtschepen zijn thans een feit, doch de luchtkasteelen nog niet.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 3