METSELAARS en AANNEMEiiS. IIUUIGEIIE Bieten-agent Openbare Verpachting Openbare Verknoping Advertentïèn. Diamant Kalk OneÉacht onder protest k Ir BEUKTENECHT. Afbraak ie koop. DE LA BIJE. Behangselpapier Geeft niet af, UMflert of streept net, van öe Gasfabriek te fflelliarnis-Soinnielsöijk Weiland en Jaeht te VIELI3SANT. Ingezonden Siafeiiess- Posterijen. Ecctit^akee VissclierU. Uitslag Verkooping. iiitslag- Aanbesteding*. uo,- 110,- kentei^d Hieuw s. BIurgerfiUk.e Slaitd Merk en Sefiooi. Kcheepstydiii^en. DIENSTBODE. id-Hqishoudster Meid huishoudster, (P.G.) ARBEIDER. GBBR. IJ C0MTB. Chef de Confiserie, Taarten, Tulbanden, Pain de Luxe enz. - W. BOEKHOVEN, Sommefedyk. Kroningspolder onder Stellendam. Verpachten: a Twee huizen met tuiu, erf eti grond (de z.g. SI elk), te Melissant, (vroe ger RcXenisse), in den polder Roxenisse, kad. Sectie C nom- mers 327, 328 en 329, tez. groot 12 area 50 centiaren. b. Vier huizen met erf *'7 L - WW' 1) ft) y. door den onderhouder der begraafplaats eA U- mertzaam op is gemaakt, dat de houten gv.f- paaltj-es niet in het vootdeel der gemeente zijn, omdat deze zoo spoedig zijn verteerd, en telkens door nieuwe moeten vervangen worden. Hij gfeeft B. en W. in overweging, of die paaltjes niet door steenen vervangen kunnen worden. Voorts spreekt hij nog de wenschelijkheid uit, dat we hier spoedig in het bezit mogen zijn van een bijzondere spreekcel voor de intercommunaal telefoon. Beide opmerkingen worden door den Raad goed gekeurd en B. en W. zullen dienaangaande infor- matiën inwinnen. Niets meer ter behandeling zijnde, wordt deze openbare vergadering gesloten. rl tes ge; lat< zal gra wij waa fuo rl' zoo kan zal O) z1 di 9y De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Vergun mij eeue plaats s.v.p. Nagezien hebbende de Vooruit van 3 Maart, hoe de heer De Jong in de weer gaat om de liberale partij voor te staan en aan te bevelen, zag ik ook een artikeltje waarin hij de leiders van Patrimonium hun zegen benijdt. Toen ik dat las, werd bij mij het medelijden opgewekt met den schrijver. Ik dacht zoo wie zal dat kwalijk nemen, daar we hem als onzen dorpsge noot kennen en als wij dan zien, hoe hij zijn leven haast gelaten heeft in den strijd en wat kleine bezoldiging hij van de liberalen ontvangen heeft, is het dan wonder, dat zijn haar te berge rijst en hij zich gemelijk gevoelt, als hij gadeslaat, hoever TalmaV. d. Molen en Huisinga het gebracht hebben. En als hfj dan zich zelf gade slaat, dat hij een negenjarigen strijd tegen recht en billijkheid heeft moeten strijden om op zijn hoogst schoolmeestertje in Den Haag te worden. Waarover hij zich dikwijls beklaagd heeft en gezegd Ik doe niets meer voor de liberale heeren deze gunden hem niet eens schoolmeester in zijn woonplaats te blijven. Nu moet ge zien, hoe bitter weinig toch hij krijgt 1 Wat zijn de barm hartigheden dergoddeloozen wreed, naar Salomo's woord. Om schoolmeestertje te worden in Den Haag hebben zij hem 9 jaar als een hond laten trekken voor 't politieke Karretje met den tong uit den monden nu moet het nog erger, want hij kan in Den Haag niet gewennen. Nu zal hij al wat zedelijk en redelijk is als Patrimonium en al wat naar godsdienst riekt, moeten bestrijden en als hij dat weer 9 jaar gedaan heeft, dan zullen we weer wel eens zien. Ik heb waarlijk medelijden met den man. Ik hoop dat mijn schrijven hem te baat zal komen en dat hij mag berusten in zijn droevig lot. En dat hfj mag inzien, hoe verkeerd hij doet om Gods Woord te bestrijden voor zoo weinig bezoldiging. Want dat doet hem zoo arm zijn, dat hij naar die heeren der oogen moet omzien Hij heeft het erg moeielijk er over, dat het die Patrimoniumleiders zoo goed gaat en hij zoo Biecht. Niemand kan dat kwalijk nemen. Hij zit er mee. En 't ongelukkigst is, dat hij geen uitkomst ziet. Mogen de liberale heeren zich over den heer De Jong ontfermen en hem redelijk voor al zijn moeite brood verschaffen. Van U, Mijnheer de Redacteur, Uw dw. dnr., JAN VROEGINDEWEIJ. Middelharnis, 5 Maart 1909. Weest op uwe hoede Mijnheer de Redacteur! Voor eenige dagen vervoegde zich te mijnen kantore de heer A. van Beek uit Made in Noord- Brabant. Hij was houder van '/20 lot van den Tijd geest, Maatschappij tot Exploitatie van Onroeren de Zaken, Zuidblaak No. 32 te Rotterdam. Op zijn nummer is 5 Januari 1909 de prijs van nomoniaal 25,000 gulden gevallen. Hij dacht ruim duizend gulden uitbetaald te krijgen, doch hij had buiten den waard gerekend. Op denzelfden dag kreeg hjj bezoek van den Inspecteur van den Tijdgeest, die hem vroeg het lot te mogen zien en daarna zeideU hebt geen recht op uitbetaling, want XJ hebt niet op den eersten Januari 1909 de verschenen termijn uitbetaald. Natuurlijk antwoordde de prijswinner terstond Ik heb, wel is waar, nog niet betaald, maar uw agent, die altijd de gelden komt ophalen en dan een stortingsbewijs geeft, is er nog niet geweest en daarom heb ik nog niet betaald zoo dat ik geen schuld heb. Niettegenstaande de be trokken agent van den Tijdgeest erkende, dat hij op 5 Januari 1909 nog niet had gedisponeerd over den teriny'n, welke op 1 Januari 1909 was versche nen, hield de Inspecteur zich aan het feit, dat niet precies op den bepaalden dag was betaald en dus alle rechten waren vervallen. Omdat het hem quasi leed deed, dat de betrokken agent niet op tijd over het bedrag van den verschenen termijn had gedisponeerd, betaalde de Inspecteur van de Tijdgeest tweehonderd gulden en nam het origineele lot mede, waarover de gelukkige prijswinner later berouw had en daarom met een dorpsgenoot per rijwiel naar het station reed, om van dien Inspecteur zijn lot terug te ontvangen, doch hij kwam te laat: de trein was reeds weg. Ziet, Mijnheer de Redacteur, waar het publiek tneent lijdig te betalen wanneer het betaald op het oogenblik, waarop de betrokken agent, als naar gewoonte, den verschenen termijn komt op halen, en waar blijkt, dat de Tijdgeest deze op vatting, gegrond op de goede trouw, niet huldigt, daar waarschuw ik voor de zooveelste maal Weest op uwe hoede! Of de Tijdgeest, niettegenstaande dit alles, toch zal moeten betalen, hangt af van den uitslag van een proces, hetwelk door den gelukkigen prijswinner pro deo tegen deze onderneming op touw wordt gezet. Hoogachtend, J. G. HAIGHTON 's-Gravenhage, 2/3 '09. Directeur van Lotisico. De boot bleef daar den geheelen dag zitten. Onder de 8o passagiers bevond zich ook de reiziger van de firma Tobias van C. Zonen te Rotterdam. Deze firma heeft nu de maatschappij in rechten aangesproken tot betaling van f 150 voor de schade, die de firma geleden heeft, omdat haar reiziger door dat vast zitten der boot geen zaken kon doen. De directeur der stoomboot, de heer Van den Broek, kan niet inzien dat de kapitein schuld heeft aan het ongeval. Het was donker en zeer hoog water, en waar zou het heen moeten, wanneer die andere 80 ook eens ieder om f 150 kwamen? Hij gelooft dan ook niet dat op de maatschappij in zulk een geval eenige verplichting rust tot het betalen van schadevergoeding en dat nog wel van f 150 nu de reiziger denzelfden avond nog op het eiland was en zaken kon doen. (De heer Van den Broek was schijnbaar een beetje van streek. Immers, de boot ging van Flakkee en de reiziger voornoemd was daar a/'gewerkt. Bovendien was het niet donker, maar prachtig weer met de gasboeien brandende. Uw Verslaggever.) Mr. Van Dantzig als gemachtigde van eischeres zegt dat gedaagde dan maar moet bewijzen dat hij geen schuld heeft. In hoeverre de kantonrechter die meeniug is toegedaan zullen we over 14 dagen hooren. RIJKSPOSTSPAARBANK. l'v- 1 Staatscourant van 17 Februari jl. //In verschillende Koninklijk Besluit van 29 Januari de overheid krachtdad) o.m. de intrekking der art, tegen de speelholen, onze spaarbankwet. Uit kleine plaatse, schrijven voor dat de inlegger, niet. Maar nu ma inleg van f 25.of hooger, van daar altijd alles irecteur der Rijkspostspaarbank bin- Verre van daaieen bepaalden tijd moet ontvangen: an ongeveer kennisgeving dat die inleg ten zijnen jivel zic-h tam bij die instelling is geboekt, en dat rsehillende szich, bij de ontvangst van dat stuk, I ïeld. Beloopt verzekeren ol de inschrijving in zijn L n, over vejtje daarmede overeenstemt. flig gulden iedoeld besluit treedt reeds binnen sctien uit den 1ele dagen in werking, en dus worden hoort men m<kennisgevingen weldra afgeschaft. Het kwaacjjeze afschaffing houdt oorzakelijk ver genomen, dnd met de invoering van nieuwe contrö- rijksveld wachimaatregelen, waardoor de kennisgevingen verplicht geperbodig zijn geworden, te manen, he gaan, daar Melissant. Gedurende de maand Febr. zou zien p j]_ werden f aan het hulptelegraafkantoor ivertredir aih;er 85 telegrammen behandeld. Hier naar d er d- van Ge Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Den 2 óen Januari van dit jaar geraakte de stoomboot Middelharnis t bij het invaren Van het Spui op de Bieningen aan den grond, Zitting van Dinsdag 2 Maart. Ken gevangenisstraf van 3 maanden tegen C. van E., 23 jaar, varensgezel te Pernis, die op 18 December in de heiberg van G. Vermeer in het gehucht De Hey een glasruit zou hebben stukgegooid. Uitspraken. Heden werden o.m. de volgende vonnissen gewezen F. F. R., 21 jaar, arbeider te Nieuw Helvoet, wegens wederspannigheid, tot t 10 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis. J. W., 19 jaar, arbeider te Zuidland, wegens het dooden van een kat, welke toebehoorde aan een ander, tot 2 maanden gevangenisstraf. Rlddeiharnls. De volgende viscbsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen met een besomming van tTheodora Emmeren.®, st. J. v. d. Hoek f1200 ïToekomst«, st. Job. de Waard 1040 Nieuwe Tonge. Met de gehouden afslag van een Huis, Scbuur en Erf van de Wed. M. Tanis, is gemijnd door A. van Paasscben op f 1780,—. Itliddelhariiis. Uitslag Aanbesteding, bouw- schuur W. Vogelaar te Stellendam, gehouden 4 Maart 1909. Metselwerk C. Pijl, Middelharnis, f 3500, J. Mackloet, Sommelsdijk, 3470, 8. Kanters, Oude Tonge, 3450, A. J. Dijkers, Middelharnis, 3410, D. Gestel, Dirksland, 3401,— Johs. Tieleman, Melissant, 3370, Pl Zorge, 3362,— 0, A, de Later, Stellendam, 3350, Timmerwerk I). Roodzand. Dirksland, f 5200,— U Boot, Oude Tonge, 4975, Jb. Both, Dirksland, 4925, 0. Snijder, Oude Tonge, 4910,- A. van Oostenbrugge, Dirksland, 4900,— Tieleman, Melissant, 4899,— Jb. van den Broek, Stellendam, 4875,— A. van Oostenbrugge, Stellendam, 4848,— G. L. van Kassei, Middelharnis, X .li H. Tieleman, Melissani, li'. Schilperoord, Middelharnis, 4725, L. Stapel, 4530,— P. Mefjer, 4517,— 6midswerk Ot. Tieleman, Nieuwe Tonge, f 671, D. B. Kimmel, Dirksland, 650,— M. van Immerzeel, Melissant, 610,— 1). C. Birkhoff, Stellendam, 574,— P. Snijder, Middelharnis, 568,60 Ohr. Tieleman, Sommelsdijk, 567,50 J. J. Nipius, Stad aan 't Haringvliet, 549,— 0. Bogerman, Dirksland, 549,— WBreur, Sommelsdijk, 540, F. Nieuwland, Dirksland, 515,— A. Nieuwland, Middelharnis, 505,— L. de Goede, Stellendam, 435,— Verf werk H. C. van der Wende, Middelharnis, 0. van der Wende, Stellendam, ij?. van der Spaan, Melissant, lp. van Dongen, Dirksland, I. Bakker, Stellendam, Wed. J. van Loo, Dirksland, Wanneer aan de laagste inschrijvers het werk tvcrd gegund zou het dus kosten f8412,—. Voor het geheele werk door G. L. van Kassei tb Middelharnis en J. H. Tieleman te Melissant f 8200. Voor Metsel- en Timmerwerk f 7500, Laagste inschrijvers. Het werk wordt nog niet gegund. Oude Tonge. De aannemer der Roomsch Kath. Schooi alhier is de Wed. Lambert Zonen voor de som van f 9996, De levering van 1050 M'. Hollandsohe grint is gegund aan den laagsten inschrijver dhr. W. K. de Korte Sz. voor f 1,89" de M3. f 187,— 148,40 130,— 128,- branden vijf bronnen met de daarbij be- hoorende gebouwen en een reservoir, bij Schibajaf twee bij de Wotan-maatschappij twee. Twee van brandstichting verdachte ma- homedaansche boeren zijn gearresteerd. De brand vermindert in heftigheid. Hevige brand te Napels. Door kortsluiting ontstond Maandag trand in het centraal telephoonbureau, waardoor de schakelzaal, de builen toren en óe draden vernield werden. Alle ambte- raren werden gered. Brandweer en zeelieden bekampen den hevigen brand, die ontstond door het val len van telephoondraden op de draden van de tram. Alle pogingen om het vuur te stuiten bleken ijdel, Men hoopte Dinsdag de lijn naar Rome te herstellen. Brandende nafthabronnen. De Bankoe nafthabronnen van Bibi Eibat staan in brand. In Soebalow ver MIDDELHARNIS. Geboren: Jacob z. v. Jacob Peeman en Hilletje DonJilles z. v. Stoffel Looij en Hendrikje Wie laardArendje d. v. Jaques Braber en Maria Adrians Vis; Marinus z. v. Leendert Blok et) Magtelina Hotting. Ondertrouwd: Dingeman Coruelis Oosse 26 j te (Serooskerke) en Neeltje Langbroek 23 jaar. Gehuwd Leendert van Dongen 22 j. en Eva van der Veer 21 jaar. Overleden; Sietska Gesiua Bennemeer 15 jaar; Een als levenloos aangegeven kind van Stoffel Looy etl Hendrikje Wielaard; Neeltje van der Sluijs 63 jaar echtgenoot.e van Simon Langbroek. DEN BOMMEL. Geboren: Jacoba Johanna d. v. J. Vervloet en A. O. van Hooff. Overleden: Adrianus Menheer oud 83 jaren, echtgenoot van A. Grootenboer. OOLTGENSPLA AT. Geboren: Johannes z. v. Roeland Breeman en Maatje Wielhouwer. Overleden: Hendrika van Oostenbrugge 78 jaar Weduwe van H. Waling. Levenloos kind van Pieter Breeman en Lema Duim. OUDDORP. Geboren: Klaasje d. v. Klaas Pikaart en Chris tina Tanis. Mina d. v. Mathijs van Wijken Maatje Klein. Elizebeth d. v. Maarten Tanis en Jobje Tanis. Neeltje Grietje d. v. Arend Klepper en Martijntje Grinwis. Grietje Adriana d. v. Jacob Meijer en Jannetje Tanis. Grietje d. v.C. Pikaart en Cornelia Mierop. Dimmen z. v. Hendrik van Splunter en Pietertje de Vogel. Jacomijntje d. v. Klaas Tanis en Aagje Tanis. Jannetje Grietje d. v. Theodorus Grinwis en Neeltje 't Mannetje. Jacomijntje d. v. Johannis Tanis en Aagje Koek. Job z. v. Klaas Westhoeve en Grietje Sandifort. Gehuwd: Thijs de Jong 26 jaar en Grietje Westdijk 21 jaar. Overleden: Klaas Voogd 1 jaar z.v. Jan Voogd en Jczijntje Tanis. Klaasje Lodder 61 jaar Wed. van Dimmen Breen. Jan Bezuijen 53 jaar echt genoot van Jacomijntje van der Bok. Predikbeurten op Zondag 7 Maart. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Da. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgonsplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Herkingen, vm. en Dam. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Melissant, vm. en uam. dhr. Jansen, cand. te Utrecht. Stellendam, vm. en 's ay. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. Ds. de Gidts. Onddorp, vm. preeklezen en nam. Da. de Gidts van Goedereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Raman, Emer. Pred. te Woerden. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esseliuk. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. Ds. Taal van Stellendam. (Voorber. H. Avondmaal.) OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, leeskerk. Melissant, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, geen opgaaf. Ooltgensplaat (Langstraat), dhr. Hack, NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nieuwkoop, S. Ybema, cand. en hulppred. te Camperlaud, Te Ottoland, J. J. van de Pol, te Meeuwen. Te Doorn spijk, G. Beens te Hedel. Te Termunten c.a. J. F. Hoinan, te Metslawior. Te Berkhout, J. M. Natzijl te Begen. Aangenomen: Naar Kethel, (loez.) J. P. Buiskool, cand. ie Hoogeveen. Naar Stitswerd, (toez.), J. van Brugge, cand. te Groningen. Naar Grolloo F. Smid, te Visvliet. Bedankt: Voor Nieuwerslnis, P. G. Vlieg, te Oterdum. Voer Alkmaar J. Luuring, te Zwart sluis. GEREF. KERKEN. Drietallen: Te Westergeest, G. H. de Jonge, te Dwingelo B. Meijer, cand. te Mid delburg, en De Putter, cand. te Axel. Te Uithuizermeeden (Gron.) C. J. van dor Boom, te Hantum T. J. HageD, te Ridderkerk, en A. S. Sohaafsma te Ten Boer (Gron.) Beroepen: Te Brussel, Chr. Warner, te Raamsdonk. Te Dirkshorn, K. v. d. Beek, cand. te Middelstuin. Te Oidekerk (Gron.) N. Duuraema, te Pieterburen (Gron.) Te lor- seke, R. Sybraudi, te Zalt-Bommel. Te Jut- rijp-Hommerts, B. Meijer, cand. te Middelburg. Te Kielwindeweer (Gron.) D. Fleurke, cand. te Groningen. Te Opperdoes, J. L. Jaspers, te IJselstein. Aangenomen: Naar Sliedrecht, R. v. d. Kamp, te Axel. Bedankt: Voor Den Helder, D. B. Ho- genbirk, te Ouderkerk a. d. IJsel. Voor V enhuizen, Dr. H. J. Toxopeus, te Anna-Paulowna. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Zwolle, (voor de 2e maal,) M. den Boer, te Apeldoorn. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Doesburg, C. Tb. Scharten, te Weep. HERKINGEN. Op Maandagavond a.s. des avonds 5,30 ure zullen de alsdaD opengevallen zitplaatsen der Ned. Hervormde Kerk in dezelve worden verkocht. MELISSANT. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Openbare School alhier is benoemd Mcj. P. H ar tog van Rotterdam. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. „Djocja", van Java naar Rotterdam, arr. 28 Febr. te Suez. Het s.s. „Noordam" arr. 1 Maart v.m. van Rot terdam te New-York. Het s.s. „Billiton" van Batavia naar Amster dam, arr. 1 Maart te Suez, en vert. 2 Maart van Port-Said. Het s.s. „Ophir", van Rotterdam naai'jav» 28 Febr. te Southampton, vert. 2 Maart van Southampton. Het s.s. „Solo", van Rotterdam naar Java, arr. 27 Febr. te Sabang, en arr. 2 Maart te Padang. Het s.s. „Sindoro", van Java naar Rotterdam, arr- 1 Maart te Marseille en zette de reis voort. Het s s. „Bogor", van Java naar Rotterdam, vert. 28 Febr. van Sabang. Het s.s. „Oranje", arr. 28 Febr. van Batavia te Amsterdam Het s.s. „Timor", van Amsterdam naar Batavia, arr. 1 Maart te Padang. Het s.s. „Goentoer", van Rotterdam naar Java, arr. 2 Maart te Port Said, en vert. 3 Maart van Suez. Het s.s. „Rembrandt", van Batavia naar Am sterdam, arr. 1 Maart te Suez, en vert. 2 Maart van Port-Said. Hel s.s. „Grotius", van Amsterdam naar Bata via, arr. 2 Maart te Genua. Het s.s. „Djocja", van Java naar Rotterdam, vertrok 1 Maart van Port-Said. Het s.s. „Madura", vertrok 1 Maart van Pa dang naar Amsterdam. Het s s. „Koning Willlem II", arr. 28 Febr. van Amsterdam te Batavia. Het s.s. „Rhipeus" arr. 3 Maart van Batavia te Amsterdam. Voor de veJe, zoo bijzondere als algemeene, blijken van belangstelling bij ons 40-JARIG HUWELIJK onder vonden, betuigen wij onzen liarte- Iijken dank. E. KASTELEIN. M. KASTELEIN-VOOGD. Herkingen, Maart 1909. '2405 Met Mei a.s. gevraagd een zindelijke Adres: JOHs. KASTELEIN, Bin nenweg, Sommelsdijk. 2464 Met Mei gevraagd een AdresK. DE KONING, Schilder, Middelharnis. 2440 Gevraagd tegen 1 Mei a.s. een nette Brieven fr onder No. 2451 aan het Bureau van dit blad. Wegens onderhuring der tegenwoor dige door J. Houtaar, terstond gevraagd een Adres: A. J. KASTELEIN onder Sommelsdijk. 2457 Om terstond of later in dienst te treden biedt zich aan een gehuwd BEURTKNECHT zonder kinderen, onverschillig waar. Ook goede getuigen voorhanden. Oud 30 jaar, P.G, bekend op Hollandsche- en Zeeuwsche stroomen. Brieven franco onder letter A. B. aan K. KOESE, Stellendam. Persoonlijk te spreken op eigen kosten 2439 De ondergeteekenden geven bij dezen kennis, dat zij zich vanaf 1 Maart te SOMMELSDIJK hebben ge vestigd als Ons beleefd in uw gunst aanbevelende. 2460 Uw dw dienaars, Te Koop een partij KOZIJNEN met RAMEN, DEUREN, BALKEN, IJÈjEL- STEEN, enz. enz. Te zien en te bevragen bij A. C. v. NIEUWENHUIJZE, Sas van Dirks land. 2454 I&OD .VSiddciiiarnis 1DOD »Prépos Alleur" ëndp Despereer niet Aanbevelend voor: 2455 e Dapliils flint flegelüt BROOD. Vraagt de nieuwe Stalen van bij van A. G. VAN BEEST, Rotterdam. Sneeuwwit (ook in kleuren) Verkrijgbaar bij2459 L. Donkersloot If»., Schilder, Ooltgeisplaat Voor Ööltgciispfaat en omstrt,.- wordt een gevraagd tegen flinke provisie Liefst groot landbouwer of landbou werszoon met goede connecties Brieven onder 2461 a;in het bureau van dit Blad. Afbraak Te Koop een groote partij soliede Afbraak, als zware en lichte Grenen Binten, Ribhout, Dak- en Vloerdeelen, Waal- en IJselsteen, Dak pannen, marmeren Schoorsteenmantels, IJzeren Binten, Kolommen os Lantaarnpalen enz. enz. te zien en te bevragen aan de in slooping zijnde Gebouwen, Kantoren en Loodsen der voorm. Scheepswerf van de Heeren Kortland, aan rie Houtlaan bij de Scheepstimmermanslaan to Rotterdam of bij CORN. J. OOSTERWIJK, Herlaerstraat 10, Noordsingel W.Z. Rotterdam. Bergplaatsen: Ridderstraat 28 aan het Weena- plein, nabij de Delftschepooit. Snede» verscBiesaen Adr8S iian de Baden dier gemeenten. Belangrijk voo'.' Concessiën van gas en Water!voor d. geldhand., voor hen die Nation industrie steunen, voor juristen enz Tegen fr. toez. v. 10 ets. postz volgt franco toezend Adres No. 2453 bur dezer. VfVN IN DEN De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Sommelsdijkzal op Donderdag 25 .4ia»rt 1909, 's namid dags 2 uur ter herlerge van Frans Troost te Stellenaam., ten overstaan van den Notaris A. VAN SCHOUWEN te Goedereede in het openbaar bij opbod en afslag le. om tot 1 November 1909 te beweiden Negen Kavels weiland in den Kroningspolder onderStelIen- dam Nos. 1 9. 2e. om van 15 April tot 15 October 1909 te beweiden met. hoornvee of met schapen de Kade met bermen van den Kroningspolder onderStellen- dam ir twee perceelen. 3e. de jadit opdestaatsgrondeu in den Kroningspolder ouder Stellen am tot 1 April 1910. Geen onkoHUti dan 1 pCt trekgeld. Van Staatswege wordt vour dage- lijksch toezich op het weidend vee zorg gedragen. Nadere inlicltingen zijn te bekomen ten Kantore vai voornoemden Ontvan ger en bij den opzichter der Staats- gronden in dea Kroningspolder N D. PRINCE onde Melissant. 2452 Krachtens rechterlijk Bevel). i Op Woenslag 23 Waart 1909, ter herberge van A. v. d. WERF, bij veiling: en Op Woensdag 30 Waart 1909 ter herberge van ADR. BOTH, bij afslag; beide dagen 's avonds half 7 uur, ten overstaan vin Notaris VAN DER SLU YS te Dirksland, van Jaarijksche huuropbrengst f 83,20 en g'Olld, te Melissant, op het D rp. kad. Sectie A nora- mers j001, 1002, 1003 en 1004, tez. gioot 02 Aren 31 centiaren. Jaadijksche huuropbrengst f 244,(0. 2466 Betaling Ier koopsommen en in ge- pottreding der hüur 28 April 1909, Breeder )ij biljet omschreven.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4