GEBBRAHD KEUVELAAR, Advert entten. 3 Melissant, 17 Februari. IÉ IZAAK LeeMert ile Hoog laartouszoon, R.-K DIENSTBODE iissclierij. V ejritoo|»liag(eiR. G. v. d. Sluisf 66, £§j Zoo de Heere wil en zij leven, afS hopen onze geliefde Ouders DINGEifAN KIEVIT Wz. •H en :gj JOHANNA BIÏEÜR Ed. Heden overleed na een lang durig, zacht en kalm lijden mijn geliefden Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 02 ja ren. 2385 M ROOSA Wed. Keu vela ar. J. KEU VEL A AR. Den Bommel, 13 Febr. '1909. Heden overleed onzen jong- sten lieveling in den aanvalligen leeftijd van bijna 6 maanden.] 2387 en Echtgenoote. Oude Touge, 15 Febr. 1909. Heden overleed zacht en kalm, in zijnen Heer en Hei land, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer 2397 in den gezegenden ouderdom van 78 jaren, na een gelukkige echtvereeniging van bijna 49 jaren. Gevraagd tegen April ih een bur gergezin een flinke Hoog loon. Adres: Mej. HULS H OFF, Spui 58, Den Haag. 2383 Eek hoopt bij die gelegenheid eene spreek beurt te houden over aleoholcursus in verband met het nadeel van alcohol voor 't menschelijk lichaam. Moge er werkelijke belangstelling getoond worden in den arbeid van den Volksbond* door eene flinke opkomst van leden en verdere belangstel lenden, l>ea Bommel Het schieten, alsmede het vangen van eenden en duikers, vallende onder art. 15 f en h. der wet van 13 Juni 1857, wordt gesloten op Zaterdag 6 Maart a.s. De Woensdag j.l. gedane huiszoeking ten huize van J. P. en H. P., in verband met den diefstal gepleegd onder Melissant bij de weduwe Segers, heeft tot niets geleid. Door den staatsraad i. b. d. Com missaris der Koningin in deze Provincie zijn weder eenige buitengewone machtigingen tot schieten van schadelijk gedierte uitge reikt. H. B. en V. D., die zich op het ijs waagden hadden het ongeluk er door te zakken, zij wisten zich echter spoedig op het droge te werken en kwamen met den schrik en een nat pak vrij. Tot Directeur der zangvereeniging sEuphonia* alhier is benoemd dhr. P. Brijs. De vereeniging telt thans in de 40 leden. Het is te hopen dat 't haar goed moge gaan. De loteling der lichting 1908 M. van der Sluijs en de loteliDgen der lichting 1909 A. van der Linde, L. Roesdijk en H. Ver vloed zijn opgeroepen om 3 Maart a.s. te worden ingelijfd. De uitoefening van het weispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet is toegelaten van 22 April a.s. tot en met 2 Juli d, a, v. Het vliegnet mag in geen geval tot tirasseeren van kwartelen worden gebruikt. Verslag van het verhandelde in de vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank op Donderdag 11 Febr. 's avonds 5.30 uur, in het Hotel Hobbel te Ooltgensplaat. Aanwezig 89 leden. De Voorzitter, de lieer A. Wagner, gaf in zijn openingswoord een kort overzicht over den toe stand der bank, het verleden en het heden der zelve, en toonde aan, hoe deze bank in een groote behoefte voorziet, hoe men met bevrediging op deze bank en deszelfs werking kan terugzien. Met weemoed herdacht de Voorzitter het in het afgeloopen jaar overleden lid wijlen den heer C. v. d. Tol, waarna hij de vergadering opende, en de heeren H. P. Waling en H. de Geus aan wees ais stemopnemers voor de te houden ver kiezingen of stemmingen op deze vergadering, welke heeren deze benoeming aanvaarden. Be kassier werd voor deze vergadering tot sec retaris benoemd. Deze las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastge steld. Door de kassier werd overlegging gedaan van de rekening-baians waaruit bleek, dat dit jaar eene winst is gemaakt van f 366,59. Door den heer L. Korteweg werd verslag gedaan als secre taris van den Raad van Toezicht. Uit dit verslag bleek, dat in het afgeloopen jaar 11 leden zijn toegetreden en is het ledental thans 122.Drie leden zijn uitgetreden en wel één geroyeerd, één door vertrek en één door overlijden. 59 nieuwe spaarboekjes zijn uitgegeven, en zijn eralzoo244. Het grootste spaarboekje is f6000 en het kleinste f0,50. Van 143 bookjes werd de rente bijgeschreven. De totale spaargelden zijn f 104,392,58 Terugbetaalde 34,316,20 Restant f 70,076,38 Het grootste spaarboekje is f 7067,89, en het kleinste f 0,55. Het aantal voorschotboekjes is vermeerderd met 12, en bedraagt thans 89. Het aantal nieuwe voorschotten is 36, waarvan 't grootste f 2000 en 't kleinste 50,Een gedeelte voor een jaar en een gedeelte voor 6 maanden verstrekt. De rente en terugbetaling geschiedde in de beste orde. De gemaakte winst groot f 366,59, gevoegd bij de vroegere bedraagt thans f 1045,76. De totale ontvangsten zijn f 145,686,75 uitgaven 138,971,10 Blijft alzo O f 6,715,65 44 vergaderingen werden gehouden36 door 't Bestuur, 4 door 't Bestuur met den Raad van Toezicht en 4 door den Raad van Toezicht bij 't nazien der kas en boeken, welke in orde wer den bevonden. Alles getuigde van een accurate boekhouding. Met een woord van dank aan het Bestuur voor hunne werkzaamheden, hun Gods besten zegen toewenschende, sloot Korteweg zijn verslag. De in de vorige vergadering benoemde iinan- tieele Commissie, beslaande uit de h.h. P. Crezee, P. Braber en J. van Kouteren, bracht bij monde van dan heer Van Kouteren verslag uit van hun onderzoek. De boeken en kas waren in orde bevonden. Na een woord van dank aan de linan- tieele commissie welke aan het eind van haar werk stond, werden voor 1909 tot leden dier commissie door den Voorzitter benoemd de h.h. L. Bom, R. Breeman en W. van Kempen en tot plaatsvervangend lid L. Donkersloot Wz., welke deze benoeming aanvaardden. Het aftredend Bestuurslid de heer Lt. Hobbel werd met 82 stemmen herkozen en aanvaardde deze benoeming. Het aftredend lid van den Raad van Toezicht, de heer Ut. van Nieuwenhuijzen werd met 46 stemmen herkozen, doch bedankte. In deze vacature werd bij tweede stemming ge kozen A. Mijs, met 44 stemmen, die deze benoe ming zich liet welgevallen. Thans komt aan de orde vaststelling salaris Kassier. De Voorzitter is van meening, dat daar de bank zeer is uitgebreid, de kassier ook verhooging van salaris toekomt en vraagt het oordeel der verga dering. Algemeen is men het hierover eens, over het bedrag is men echter verdeeld. De een wil het van f 75 gebracht hebben op f 100, de ander op f 125, een derde op f 150, een vierde op f175, ja een vijfde ep f 200. Na gehouden stemming wordt het salaris vastgesteld op f 125, waarvoor de Kassier wederom deze betrekking aanvaard. Door den heer J. A. Slis wordt verslag uitge bracht als afgevaardigde naar de te Utrecht gehouden Algemeene Vergadering, terwijl daarna de Voorzitter duidelijk uiteenzet de verandering van den rente-standaard, en deelt mede, dat de rente voor spaargelden met 1 Januari 1909 is vastgesteld op 3 pCt. en voorschotten op 4'/2 pCt. Bij de gebruikelijke rondvraag vraagt niemand het woord, en sluit de Voorzitter deze vergadering met een woord van dank aan de opgekomenen, hun het beste toewenschende. Oude Tonge. Het Bestuur van de pol ders loozende door het Oudeland van Oude Tonge zal op Dinsdag 23 Febr. a.s. ver huren den boezem en kade en het gras gewas van de verschillende polderwegen voor 3 jaren. B. en W. zullen op Woensdag 3 Maart a.s. bij inschrijving aanbesteden de levering van plm. 1050 M3 onderhonds- grint. De motor van den Heer J. A. Oomens is Donderdag door onbekende oorzaak op den berm geloopen en is met behulp van de motor van den Heer Pulleman Zater dagmorgen in de kaai gearriveerd. De inlijving van de lotelingen, die voor volledige oefening zijn opgeroepen en tot de eerste ploeg behooren zal voor deze gemeente plaats hebben op 3 Maart a.s. Dirksland!. In 't laatst der vorige week had Mej. A. de G. alhier het ongeluk haar gouden horloge te verliezen. Den anderen dag toen de vrouw van C. v. d. Hoek hare kindereu school bracht, zag een der kleinen het liggen. In de meening zijnde dat het een doosje was, bleek het, het verloren uurwerk te zijn, dat dan ook aan 't adres terug bezord werd, waarop een belooning niet achterwege bleel. De opbrengst der Zanguitvoering alhier op Vrijdag 12 Febr. gegeven, heeft indien men goed is ingelicht netto f 16,64 opgebracht. Herkingei). Naar men uit zeer goede bron verneemt worden de lotelingen A. Kalle en L. Bruggeman welke beiden een dienstplichtig nummer hebben getrokken tegen 3 Maart opgeroepen om te Dord recht te worden ingedeeld bij de Nat. Mil. Bij de jongstgehouden Rijks-Premie Hengstenkeuring te Rotterdam zijn de Hengsten »Chasseur,« KTogo* en »Beau Masque* allen goedgekeurd. Bovendien behaalde »Chasseur* eene prijs groot f 250 en werd »Beau Masque* in het stamboek geplaatst. Steileneani.** Door den Burgemeester dezer gemeente is eene Raadsvergadering belegd tegen Viijdag, 19 Februari a.s, des voormiddags ten 10 ure. De lotelingen Marinus Kooiman en Human Brinkman dezer gemeente der lichting 1909 zijn tegen 3 Maart a.s. op geroepen, om des voormiddags ten 9% ure te Dordrecht bij de Militie te worden ingedeeld. De zeemiliciens verlofganger-kust wachter zullen tegen het laatst van Juli of begin Aug. worden opgeroepen in werkelij- ken dienst lot het houden van herhalings oefeningen. De milicien Bastiaan van de Ree dezer gemeente van de lichting 1908 is tegen 3 Maart a,s. opgeroepen, om te Dordrecht bij de Militie te worden inge lijfd. Bij de alhier gehouden verpachting is voor een stuk bouwland ter grootte van een half gemet niet minder dan f 65 besteed voor een j^ar huur. Goedereede. De lotelingen Louwerens Troost en Jan de Keizer der lichting 1909 zijn tegen 3 Maart a.s. des voormiddags ten 9,45 ure opgeroepen naar Dordrecht, om bij de Militie te worden ingelijfd, In de Goereesche haven is weder een tweemastblazerschuit gearriveerd en wei van Jb. Lokker Czn. bevaren door C. Lokker. Thans bevinden zich alhier drie tweemast blazers. De miliciens-verlofgangers, behooren- de tot de Zeemiliciens-kustwachter alhier zijn tegen het laatst van Juli of begin Au gustus a.s. in werkelijken dienst opgeroepen tot het houden van herhalingsoefeningen. Voor de lichting 1910 hebben zich alhier doen inschrijven de volgende jonge lingen Pieter Westdijk, Gerrit Tanis, Eranpois van Kerkhoven, Jan Roos, Ane Cornells den Eerzamen, Francois Tanis, Adam Redert, Johannes Orgers, Willem Troost, Jan Redert en Kommer Roos. De milicien Jan Grinwis dezer ge meente der lichting 1908 is tegen 3 Maart naar Dordrecht opgeroepen, ten einde al daar bij de Militie te worden ingedeeld. Ouddorp. Door den veehandelaar J. K. is deze week eene koe gekocht van den landbouwer C. H. voor den prijs van 1 345 Ruim 200,000 K.G. gedroogde cichorij is verleden week verkocht voor den prijs van f 7 per 100 K.G. Onze vroegere dorpsgenoot C. Bos- looper is aangsteld ais politie ie klas te Harlingen. Bij de Wed. G., landbouwster alhier, zijn een drietal paarden plotseling zöö on gesteld geworden, dat veeartsenijkundige hulp moest ingeroepen worden. Vermoed wordt, dat de ongesteldheid moet toege schreven worded aan de omstandigheid, dat zich in het voedsel vergiftigde bestand - deelen bevinden. Reeds is één der dieren gestorven. Voor de landbouwster een zware slag, te meer, daar geen der dieren in een veeverzekering is opgenomen. Op initiatief van Mevrouw Van Vessem-Birkenfeld is alhier een damescomi té gevormd tot inzameling van gelden voor een huldeblijk aan H. M. de Koningin bij de te verwachten heuglijke gebeurtenis. Bedoeld damescomité bestaan uit Mevrouw van Vessem voornoemd, Eere-voorzitter Mej. N. M, Lodder-Hameeteman, Voor zitster, Mej. M. van der Linden, Secretaresse, Mej. G. Voogd-Witte, Penningmeesteresse Mej. D. Hameeteman-Zaaijer, J. Spee Voogd, A. Hameeteman-Speriing, J. Kap tein-de Graaff, A. J. Breen-Hameeteman, A. Lodder-Lodder en M Meijer Tams. Gemeei&&sraafi. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Ooltgensplaat, op Donderdag 11 Februari jl. Alle leden aanwezig, uitgenomen den heer L. van Nieuwenhuijzen. Voorzitterj. g. van' Putten, Burgemeester. In zijn openingswoord heette den Voorzitter alle leden welkom en aangezien het de eerste vergadering was die in dit jaar werd gehouden, biedt hij de leden zijne beste wenschen aan en hoopt dat allen kracht en lust geschonken moch ten worden om dit jaar weder werkzaam te mogen zijn in het belang' der gemeente Ooltgensplaat, opdat het gemeenteleven moge opleven. Ver schillende instellingen welke in de grootere ge meenten zijn, beginnen ook ten plattelands te verrijzen met het oog op landbouw, veeteelt en verdere bedrijven. De tram zal over enkele maan den gaan rijden en in 19U9 zal ook een groot gedeelte der aanlegsteiger voltooien, wat zeker wel in een groote behoefte voorziet en Spr. hoopt dat ook eene oplossing van ons haven-vraagstuk bereikt moge worden en de steun van Rijk en Provincie ontvangen moge worden, opdat de gemeente in bloei en welvaart moge toenemen. Spr. vraagt dan de steun van den Raad niet om op lichtzinnige wqze over de geuieeote-fioanciëu te beschikken, maar ook niet oin op eene aanvrage om een uitgave welke werkelijk in het belang der gemeente i9 afwijzend te beschikken, gelijk hier nog wel eens het geval is, men heeft een te donkeren blik op de gemeente-financiën, deze zijn volgens onderzoek van de Voorz. werkelijk zoo kwaad niet. Voorz. hoopt en is verzekerd van aller instemming als hij zijn vreugde uitspreekt over de blijde tijding van de heugelijke gebeur tenis die staat te wachten met onze Koningin en spreekt den wensch uit, dat eene onverbreek bare band moge worde gelegd tusschen Nederland en Oranje en opent hiermede de Vergadering. Dit openingswoord werd met applaus begroet ten teeken van instemming. De notulen der vorige vergadering werden na lezing onveranderd goedgekeurd. Aan de orde is benoeming Bode, Aanplakker, Marktmeester en schoonhouder Gemeentehuis. Steeds heeft voorgezeten de veldwachter alhier, voor te benoemen en stelt de Voorz. voor, deze vier functies bijeen te brengen en tot stemming over te gaan. Uitslag dezer stemming is, dat de gemeente-veldwachter U. Jordaan benoemd wordt inet 6 stemmen en wel met ingang van 1 Jan. jl. omrede hij van dien tijd af reeds tijdelijk was Op voorstel van B. en W. wordt besloten den rijksveldwachter K. Kievit f 30,—gratificatie toe te kennen voor zijne bewezen diensten als gem.- veldwachter gedurende Juni tot 1 Januari 1909. Vervolgens hadden eenige af-en overschrijvin gen plaats op de begrooting der Bewaarschool en gemeente over 1908. Door den heer Kapitein der Genie, eerstaan wezend ingenieur te Breda is eene aanvraag inge zonden om eene telegraafkabel te mogen leggen onder de haven van het fort naar het te maken fortje aan de Rietveldsche kade. Na eenige beschouwingen wordt hiervoor toe stemming verleend behoudens eenige voorwaarde. Komt aan de orde de reeds meermalen bespro ken kwestie, stichting eener steenkolengasfabriek voor vijf gemeenten. Daar Den Bommel niet op zijn besluit, om meerder geld uit te geven als f 15,— terugkomt, Nieuwe Tonge eerst uitgemaakt wil zien of concessie dan wel exploitatie zal plaats hebben, dus van het onderzoek niets zal komen, stellen B. en W. voor aan deze plannen niet verder mede te werken en hiermede tot eene gelegener tijd te wachten, daar er ook nog andere plannen in deze gemeente aanhangig zijn. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Ook zal er dus geen concessie worden verleend. Thans komt ter tafel, de kwestie Drinkwater leiding. Omtrent dit punt is ingekomen (en wordt voorlezing pedaan van) een stuk der Gezondheids commissie, welke de plannen van de hh. Visser en Smit in aller belangstelling aanbevelen en nader de plannen van genoemde heeren uiteen- zetten, de gemeente tevens uitnoodigende hieraan geldelijke steun te verleenen. Idem een schrijven van de Afd. Goedereede en Overflakkee van de Maatschappij der Geneeskunst inhoudende eene adhaesie-betuiging met de plan nen Visser en Smit. De heeren Visser en Smit vragen van de ge meente eene subsidie gedurende acht jaren en wel de eerste drie jaren 16 cent per ingezetene en de laatste vijf jaren 5 cent per jaar per ingeze tene, terwijl men 5 cent per jaar per ingezetene zal betalen voor het gebruik van water voor de gemeentegebouwen en voor gebruik bij brand. De Voorz. deelt mede dat de meerderheid in het college van B. en W.adviseert tot verwerping van deze subsidie-aanvrage, doch hij deze beslis sing ten zeerste betreurt en dit niet in 't belang der gezondheid der gemeente is. Immers zoo er geen waterleiding komt en het Staatstoezicht vele regenbakken afkeurt, zullen vele ingezetenen op hooge kosten gejaagd worden, ook door vele nieuwe regenbakkeu er bij te moeten plaatsen. Aan de hand van het onderzoek bij de droogte in October 1908 en met het oog op het groote belang van goed drinkwater, stelt de Voorz. voor in afwijking van het advies van B. en W. deze subsidie te verleenen en toont aan de gunstige toestand der gemeente-financiën zulks toelaat. Omtrent dit punt ontstond een langdurige dis cussie en voerde bijna alle ledeu het woord. De beide Wethouders als tegenstanders zich openba rende, eveneens de heer Van Prooijen, terwijl als voorstanders zich te kennen gaven, de heeren Van Weel en Jacobs. De< heer Van Weel is het niet eens niet de Voorzitter dat de gemeente-financiën zoo rooskleu rig zijn, maar hij stapt dit over en zal om het groote belang voor goed drinkwater voor de ver leening van subsidie stemmen. In den breede motiveert de heer Van Weel zijn stem. Jacobs spreekt in 't belang van Achthuizen en Langstraat, waar bijna altijd behoefte aan drink water is, terwijl de Voorzitter met kracht zijn voorstel verdedigd en tracht de ingebrachte pun ten der tegenstanders te ontzenuwen en dringt aan om toch niet alles te verwerpen wat een finantieele opoffering vraagt, als zulks werkelijk in het belang der gemeentenaren is. Hij wil zelfs een vijftal voorwaarden bepalen bij de ver leening der subsidie. Het voorstel van den Voorz. hoe ook verdedigt, kan geen genade vinden in het oog van de meerderheid van den Raad en wordt in stemming gebracht zijnde met 4 tegen 2 stemmen verworpen. De Voorz. doet mededeeling dat B. en W. hebben gemeend, den toren wat te moeten laten opknap pen althans het muurwerk. Zij hebben prijsop gaaf gevraagd en het afschrappen silicaten enz. zal bedragen de som van f 163,'t welk wordt goedgevonden. Gok hebben B. en W. het noodig geoordeeld, de weegbrug binnen de kom te laten restaureeren, 't welk f 311,zal kosten volgens gevraagde prijsopgaaf en vraagt hiertoe ook machtiging van den Raad, hetwelk wordt gegeven. Goedgekeurd wordt het ingediende plan van B. en W. om weder den Dorpsdijk te verhuren voor weide of maaiïug voor den tijd van 3 jaren èn de Molendijk enkel tot weide voor 3 jaren. Ingekomen is een verzoek van M. Breur Zonen om in aanmerking te mogen komen voor de leve ring der schooibetioeften en wel de schoolboeken voor uitgeversprijs min 10 pCt. volgens de bepa lingen van de Vereeniging voor den Boekhandel. Huns inziens ligt het op den weg der gemeente de eigen industrie te bevorderen. B. en W. adviseeren tot atwijzing van dit ver zoek en wederom publiek te besteden, daar dit gebleken is in 't belang der gemeente te zijn. Aldus wordt besloten. Ingekomen is voorts een schrijven van D.Bra ber Kz. en D. Korteweg Lz. meldende dat zij beide hunne benoemingen aanvaarden. Idem een schrijven van Ged. Staten, dat een bedrag van f689,68 beschikbaar wordt gesteld. Idem een schrijven van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegraphie, meldende dat den 9en Februari )1. het hulptelephoonkantoor voor het publiek is opengesteld. Idem een schrijven van Ged. Staten dat L. van Gent, naar aanleiding van zijn ingebrachte be zwaren en op grond van gehouden onderzoek, volgens hun oordeel te hoog in de Hoofdelijken omslag is aangeslagen. Hij is geplaatst in de 7de klasse op een inkomen van f 410,en wel tegen een bedrag van f 11,16 aangeslagen, doch is thans gebracht op een inkomen van 1350,— in de 6de klasse en aangeslagen tegen een bedrag van f9,24. Ingekomen is tevens het verslag van hetgeen tot verbetering van de Volkshuisvesting is ge schiedt en het verslag van de werkzaamheden van de "ommissie tot wering van Schoolverzuim, 't welk Voor de raadsleden ter inzage wordt gelegd en alle deze stukken voor kennisgeving Jworden aangenomen. Bij de rondvraag verzoekt den heer Donkersloot het woord en vraagt of het óp de weg ligt van de gemeente toe te zien op de boomen welke op den Molendijk staan en wijst op het directe groote gevaar dat er tijdens den storm zooals verleden week aan verbonden is. De Voorzitter antwoordt dat dit boomen zijn van de Ambachtsheerlijkheid, doch stelt Donker sloot gerust, daar hij gehoord heeft, dat ze opge ruimd zullen worden. l)e heer Van Weel bevestigd het gehoorde door den Voorzitter, doch verschilt van meening met Donkersloot en ziet in het miust geen dadelijk gevaar, waarop de Voorzitter de vergadering sluit. auii'esiOiHicgï ëltikkeo. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Geachte Redactie Verwonderd heb ik gestaan over het verslag in Uwe Courant met betrekking tot de lezing van den heer Patiju. Geen enkel woord over het debat van den heer Vegtel. Nu wordt dit wel vergoed door het verslag van de rede van den heer Vegtel, Donderdag 11. ge houden, maar tochmen begint te mop peren. Waarom nog geen candidaat gesteld door de Centrale te Middelbands voor het district Zierikzee? Is er beter candidaat voor dat district dan de heer Vegtel Waarom sukkelt Middelhar- nis weer achteraan 7 Wat er gemompeJd wordt Ja wat niet all Toch zet een en ander kwaad bloed, en zoude zulks wel eens bemerkt kunnen worden aan abonnements opzeggingen van Uw Courant. Dankend voor de plaatsruimte. EEN TROUW LEZER EN ABONNÉ. [Dit stukje dient waarschijnlijk om ons uit onze tent te lokken. Doch hoe men ook prikkelewe zullen zwijgen. In ver kiezingsdagen, als er wat gejaagdheid en zenuwachtigheid komt aanzetten in de harten van warme vrienden, zooals de Inzender is, is niets méér noodig dan een kalm, rustig en beslist secuur doorarbeiden der Centrale Leiders. En geloof ons alles gaat op dit oogenbhk officieel, maar nog wat in stilte. Aanstonds hoort ge meer. Red.] Middellaar nis. De volgende vischsloep is te IJmuiden binnen gekomen met een besomming van «Paul Kruger«, st. H. Langbroek f 1020 «Burgemeester Mijs«, st. L. Koster Sr. 1100 Op Woensdag 17 Februari 1909, 's voorm. 9,30 uur te Dirksland op Kralingen, van 5 paarden, 7 sluks hoornvee, landbouwgereed schappen, hooi enz. ten verzoeke van den heer Mars. de Jionte Jz. Nolans VAN DEK SLUYS. Op Donderdag 18 Feor. 1909 des nm. 1 uur op bet z.2. Spui Ie Kralingen bij Dirk- sland van 2 hitien, 1 kapkar op veeren, 1 vrachtkar op veeren, I handwagen op veeren, 2 kalveren, 1 koj en daarna Meubilaire goe deren. Deurwaarder GROENENDIJK. Vrijdag 19 Febr. 1909 nm. 2 uur voor dhr. Iz. Kas elein verkoop van Schaarhout op een perceel boseh in den polder Duiven- waard te Nieuwe Tonge. Notaris VAN 18- PELEN. Zaterdag 20 Febr. 's avonds 6 uur inzet en Op Zaterdag 27 Febr. 's avonds 6 uur afslag van 1.28.20 H.A. weiland te Ouddorp nabij het dorp, in het logement van Akers- hoek aldaar. Nolaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 24 Febr. nm. 5 uur inzet, en Op Woensdag 3 Maart nm. 5 uur afslag van een Dijkhuis met tuin aan den Noord- landseheti dijk te Nieuwe Tonge, nabij de gemeenie, in het logement van H. Holle man aldaar. Nolaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 24 Februari 1909,'s voorm. 9 uur, te Dirksland, aan den z.g.n. Ouden Dijk, van 12 paardeu, 1 hit, 26 stuks hoornvee, 3 loopvarkens, een partij kippen, landbouw gereedschappen, machines, eenige meubilaire goederen enz. ten verzoeke van den heer K. P. Roodzant te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 26 Februari, 's voormiddags 10 uur, 10 paarden, 21 runderen, loopvarkens, landbouw gereedschappen enz. teu verzoeke van den heer J. Lokker Cz. te Stellendam, bij zijne bouwschuur aan den Dorpsweg. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 27 Febr. 's avonds 6.30 uur Verkoop bij enkel opood van een huis, schuur en tuin te Ouddorp aam den Kelderweg, in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 3 Maart nm. 3 uur Bouwge reedschap benevens antieke kast bij voormeld dijkhuis te Nieuwe Tonge aan den Noorland- schen dijk. Nolaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 3 Maart 1909, 's voorm. 9 uur, onder Melissant, in polder Klinkerland, nabij HerkiDgen, van 11 paarden, 26 stuks hoornvee, 6 loopvarkens, 2 karnhonden, landbouwgereed schappen, schuur- en stalgereedschap enz. ten verzoeke van den heer Wm. Lokker te Melissant. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 4 Maart 1909, 's voorm. 9'/-. uur te Dirksland, aan den Philipshoofdjcsweg, van 10 paarden, 12 stuks hoornvee, landbouwgereed schappen, schuur- en stalgereedschap, klaver- en kanthooi enz. ten verzoeke van dhr. M. C. van Eek te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 5 Maart 1909 nm. 2 uur bij Wed. G. Kanters en zoon te Oude Tonge, voor de Erven van Mej. de Wed. L. Groenendijk, veiling van, en Op Vrijdag 12 Maart 1909 nm. 2 uur bij A. T. Waare St Zoon te Oude'Tonge voor de erven van Mej.JWed.'L. Groenendijk, afslag van 5 Heet. 28 Are 80 c.Are bouwland in den polder Oudeland te Middelharnis. 10 Heet. 88 A. 65 c.Are bouwland en water in den polder Noordland te Oude Tonge. 24 Are 82 cAre tuinland en uilpad in den polder Oudeland aldaar. Een huis, schuren, erven en tuin aan de Voorstraat en Oostaehlerweg aldaar. Notarissen J. VAN ISPELEN en P. A. VAN BUUREN. l/i(§lag- Aanbesteding-. Dirksland. De Uitslag der gehouden Aanbesteding voor het bouwen van een Wagenhuis voor A. Both, is als volgt: Timmerwerk Jb Bothf 325,— A. van Oostenbrugge 348, D. Roodzand352, Begrooting f 330, Smidswerk F. Nieuwlandj- 59,95 C. Boogerman52, Begrootiug f 55,— Verf werk P. van Dongenf 17,20 Wed. J. van Loo21, Begrooting f 23, Bierk en ftctiool. HERKINGEN. De aangekondigde vergadering van manslidmateu der Ned. Herv. Kerk alhier ter verkiezing van een notabel door de periodieke aftreding vau den heer A. Heijblom noodig ge worden heeft niet kunnen doorgaan wegens onvoltalligheid. NIEUWE 'iONGE. Door stemgerechtigde lid maten der Ned. Herv. 'Kerk alhier zijn tot nota belen herbenoemd de heeren Gerrit de Geus en Jaspert van Vliet. OUDDORP. Voor de betrekking van onder wijzer met verplichte hoofdacto en minstens 23 jaar oud aan de O. L. School alhier hebben zioh slechts 4 sollicitanten aangemeld. PERNIS. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr School alhier den heer A. C. Groote van Oud- Beijeriand. flarkSbericiitcu. PER TELEGRAAF. Rotterdam, 16 Febr. Vee Aangevoerd 29 Paarden, 2 Veulens, Ezels, 1325 magere Runderen, 498 vette Runderen, 225 vette Kalveren, G61 nuchtere Kalveren, Graskalveren, 3 Schapen of Lammeren, 1 Varkens, 55 Biggen, Bokken of Geiten, PRIJZEN PER KILO. Koeien en Oasen van f 0,30 tot f 0,34. Stieren 0,24 0,29. Kalveren 0,4 2'/3 0,52' PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 150 a 270 Kalfkoeien f 150 a 280 Stieren 140 a 240 Pinken a Graskalv. a Vaarzen 80 a 120 Paarden a Slachtpaarden 00 a 110 Fok nuchtere Kalveren f 12,a 18, Slacht „4,a 10, Biggen 7,— a 15,—. per week 1,40 a 1,50. Handel redeljjk. Boter. Aangevoerd 45 vaten 33 218 stukken a kilo. Prijzen le kwal. 63, 2e kwal. 00, 3e kwal. 50 ot. Voor stukken werd besteed a kilo 75 a 80 et. Eieren. Aangevoerd 20512 stuks. Kippeneieren f 3,05 a 4,50 per 100 stuks. Eendeneieren 4,40 a 5,100 ®|l as. Zondag 21 Februari hunne tS 25 jarige Echtvereeniging te *11 gedenken. 2394 Hunne dankbare Kinderen. ft® Uit aller naam P. VAN SCHELVEN Uit aller naam H. I. DE HOOG- Van der Meer. Zuidland, 16 Februari 1909.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2