bet leiibelipzï Ledikanten CThïün t z7 Advertsniien. Vitello-Margarine. HEINEKEIN's H. SCHKEUDER, JOS. HAZELZET, I M 111 BREUKBANDEN, s abmstbougr, Sommelsdijk mozes be haas. T. SCHILPEROORD, Kasten, Tafels en Stoelen. kabinetten en kasten Sloiiüiamlelaars, oosterhout. - BRIELSCH KOFFIEHUIS met VeFPAillK. - Elsctrisch© Brillensiijperij en reparatie Inrichting. RING A113. Telgr. adres STEIJN MelMs. Tel. Int. No. 19. 1. iJIUhMö Gareelmaïerü, Voorstraat, Buitenland. DUITSCHLAND. Te tien uur dertig Dinsdagmorgen, verschenen de kroonprins en de kroon prinses, benevens alle te Potsdam wonende prinsen en prinsessen op het perron. Te 10 uur 45 min. betrad de keizer, in uniform van Engelsch generaal-veld- maarschalk, met de keizerin, ook het perron. En te 11 ure precies stoomde de extratrein, met de koninklijke familie van Engeland, Berlijn binnen. Oom en neef waren bijeen. Voor 'teerst in Berlijn. Yoor 't eerst tenminste, na de troons bestijging van koning Eduard, die wèl bezoeken bracht, maar Berlijn steeds vermeed. In open rijtuig de vorsten in gala koets de vorstinnendaarachter het groote gevolg, ging het paleiswaarts. De officieele omheizingen en kussingen hadden in den geijkten vorm reeds plaats gehad. Op den Parizer Platz hield de opper burgemeester van Berlijn de begroetings toespraak, die door Z. Kon, Maj. vrien delijk beantwoord werd. Do Keizer had natuurlijk gezorgd voor de noodige militaire praal. In de pronk zalen van het paleis werd groote receptie gehouden. Daarna brachten de keizerlijke majesteiten hun koninklijke gasten naar de voor hen in orde gemaakte vertrekken. Enkele dagen bljjven ze in elkanders gezelschap. Of er ook politiek besproken zal wor den Het kan haast niet anders. Gelukkig kan keizer Wilhelm met klem verklaren, dat hij niet anders dan vrede wil. Nog pas hebben Duitschland en Frankrijk een Marokko-overeerikomst gesloten, waaruit duidelijk blijkt, hoe beide rijken den vrede willen. Blijke dat ook thans Brandstichting Doorbraak van een dijk. Niet verloot. inbrekers betrapt. Een gevecht. O, die drank. Het arbeidscontract. V ermist. Huzaar en hond. Overstroomingen in Duitschland. In verschillende streken van Duitsch land zijn de vorige week de rivieren door den zwaren regenval en het plot seling wegsmelten der sneeuw buiten hare oevers getreden. Spoorwegen moesten dadelijk den dienst staken, omdat de lijnen onder water geraakten. Verschillende bruggen zijn daarbij ingestort. De stad Siegen in het Siegerthal ge raakte direct onder water. Bij Koblenz is de spoorwegbrug over de Lahn bij Oberlahnstein door den enormen druk van het aanstormende water gebarsten, als ware zij van glas geweest. Het treinverkeer is gestaakt. Te Hanau moesten bijna alle fabrieken het werk stop zetten. Te Lorhaupten stortte zes buizen in. Ook uit het Ruhrgebied komen berich ten van watersnood, zwaarder dan in lange jaren is opgerekend. Herdeche staat voor 't grootste deel onder water. Schwerte evenzoo. En zoo is 't ook in Middeu-Duitsc'a- land, zoo, ot nog veel erger. Overal zijn de rivieren buiten bare oevers getreden. Geen stad, geen dorp is gespaard. Het spoorwegverkeer wordt slechts hier en daar met moeite onderhouden. In Holz- minden steeg de Weser in een paar uur meer dan 4 meter. In Neurenberg, Zuid Duitschland kon den de meeste dagbladen niet verschijnen, daar de persen ondor water staan. Uit Bohemer. kwamen eensluidende berichten, haast eentonig door hun gelijk vormigheid, die van niets spraken dan van overstroomingen, ingestortte bruggen en huizen, vernielde landerijen, kostbare boomgaarden, tot den laatsten boom eenvoudig weggespoeld, ingezakte spoor dijken, fabrieken, die het werk moesten staken Duitschland lijdt een schade van ette lijke millioenen. Helaas zijn ook vele menschen bij deze overstrooming om het leven geko men Alleen in Thuringen, Eichsfeld en in den Harz werden 21 personen, mee- rendeel kinderen, gedood. in den vierde, den 14-jarigen zoon van de wed. v. d. G. boven te halen. De geneesheer kon do levensgeesten niet meer opwekken. Tijgerjacht per spoortrein. We bevinden ons in een personen trein ergens in de woudrijke streek in Oost-Ja va tusschen Kraksaan en Ban- joewangi. Er wordt gereden met een kalm vaartje, zooals b.v. tusschen Amsterdam en Den Helder. De machinist ziet heel in de verte op de baan een grot t kalf meent hij. Reeds Btrekt zijn hand zich uit naar den handel van den stoomfluit om het arme dier te reddeD, zoo moge lijk. Maar nog eens scherp uitgeke ken het dier heeft zwarte strepen het blijkt een pracht vau een konings tijger ie zijn. De stoomfluit wordt met. rust gelaten maar de rem overgehaald De trein stopt en machinist, iaet geweer in de hand, dat op de locomotief steeds geladen staat, achter den tijger aan de rimboe in. Nieuwsgierige koppen uit de^ortieren. Vragen aan den stoker, die in de richting wijst, waar de machinist in de wilder nis als verdwenen. Ada matjan Alle mannen voorzien van hulpwapens als daar zijn poken, bijlen, wandelstokken, pajongs, pikoelans en achter de machi nist aan het bosch in. Dat duurt zoo een kwartiertje terwijl het stoomros non-actief staat te zuchten. Eindelijk verschijnt de sportlievende machinedrijver weder op de baan, hijgend van vermoeienis. Hij is al weg. Ja, dat hebben de anderen ook ge merkt, die achtereenvolgens mede terug- keeren van het jachterrein. Dan maar weer ingestapt en vooruit. Met tien minuten vertraging loopt de trein Banjoewangi binnen. Allen zijn welgemoed, niemand mop pert. De sport boven alles. („Java-Bode".) Baldadigheden te Bergambacht. Men schrjjft ons uit Bergambacht Melden wij de vorige week van het groot aantal ruiten die ingegooid zjjn ook thans, nu acht dagen later, kunnen wij melden dat weer een zestal ruiten zijn bezweken onder een stortregen van baksteenen, geworpen door handen der sujettenbende, welk het maar steeds niet opgeeft. Ook bij T. Wouters, onbezoldigd Rijks veldwachter, is de muur geteerd, zeker wel uit wraak. Zondagavond kon men kerkgangers niet met rust laten loopen door ben met alle schandelijkste taal toe te roepen. De lucht in Dat is het wachtwoord in onze dagen en ook de Nederlanders zijn door die luchtkoorts aangetast. Zoo meldt men „De heer H. Beers, handelaar in vee voeder enz., wonende aan den Zwaans- hoek in de Haarlemmermeer, in de onmiddelijke nabijheid van Bennebroek, legt zich sedert geruimen tijd toe op het vervaardigen van een vliegtoestel. De heer Beers, die alreeds menig vernuftig werkstuk vervaardigd heeft o.a. dezen winter een stoomijsslee, die zich flink over de ijsvlakte van de Ringvaart, bewoog - heeft voorloopig met een klein model van zijn vliegmachine verrassende resultaten verkregen." 'n Goede daad. Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan heeft de lirma L. van Leer en Co.te Amsterdam een ondersteuningsfonds voor haar personeel gesticht, waarvan de beide patroons f20.000 schonken. Een muur door een tramwagen omgeworpen Toen Zondagochtend, even over zessen, de Zuid-Nederlandsche tram te Rijs- bergen door het dorp reed, en eenige ledige goederenwagens op een zijlijn afzette, liep de voorste wagen buiten de rails en wierp met kracht en geweld den muur omver, die het woonhuis van den burgemeester inet dat van den heer V. Scharp verbindt. Wonder boven wonder zou men het mogen heeten, dat beide huizen er zoo goed en onbeschadigd zijn afgekomen had de ontsporing maar een enkele meter meer noord-ot zuidwaarts plaats gehad, dan was de instorting van min stens één der gebouwen onvermijdelijk geweest. Kwartjesvinders. Maandag kwamen niet minder dan tien beruchte kwartjesvinders te Utrecht aan 's morgens werden er zes bij elkaar gezien, terwijl des middags vier leden van het beruchte gilde iD Amsterdam aan de Weesperpoort in den trein stap ten, om in eene doorloopende coupé derde klasse slachtoffers te maken. Op het laatste oogenblik kwam er evenwel een Utrechtsehe politieagent in uniform de coupe binnen de beambte zag on middellijk wie zich onder het reisgezel schap bevonden ea hield daarop scherp toezichtde kwartjesvinders zagen zich teleurgesteld en stapten te Utrecht uit. Over het Vreeburg gingen ze met hun vieren de stad in. De heeren reisden allen met abonnement. Men zij gewaar schuwd 1 (U. D.) Een rechtbank overrompeld. De zitting van den politie-rechtbank te Parijs, die Maandag moest behandelen de zaak van den manifestant der „Action Francaise" werd verstoord door een 300 tal betoogers, die er ondanks de gardes binnendrongen. De president moest de sitting sluilen en de zaal doen ontruimen. Goede vangst. Het visschen met den zegen onder het ijs te Leeuwen hèefc aan verschil lende visschers gunstige resulsaten opge leverd. Vooral in de laatste weken, schrijft de Msb was de opbrengst zeer belangrijk. Zoo bemachtigde visscher G. J in één worp ruim 1500 pond prachtige voorn. Door eenige visschers werd meer dan drie duizend pond visch gevangen. Gebruikt uitsluitend Winkeliers vraagt inlichtingen bjj D. SLAGER. Middelbands, Vertegen woordiger. verkrijgbaar bij flrfl O St Joris Doelstraat, Sommelsdijk. Fijn Rookvleesch en Boterhamworst. Nette bediening. Billijke prijzen. Westdijk, IliddclharnK, is steeds voorradig lste Bas KINDERWAGENS 81 SPORTKAS EEK, Mahonie en Noten Prima Eiken en Geschilderde (kurkdroog in alle houtsoorten. 2184 Alles soiled werk tegen concurreerendeprijs. Levering franco a contant. Levert met succes verschillende soorten in alle lengten tegen zeer civielen prijs. 2168 Maaskade 10 Westzijde.) Biedt aan H.H. Hoofden vanScho- len met kinderen kolossaal reductie. Brillen en Pince-nez met geslepen glazen voor eiken leeftijd vanaf 50 ets. met etui KIPSTRAAT $4, Firmanten W. VAN KASSEL en F. D. VAN STEIJN Jr. CredietenHypotheken, EffectenAssurantiën en Administratien. Incasseering op Binnen- en Buitenland. Belasten zich met den aan- en verkoop van Effecten op Binnen- en Bnitenlandsche beurzen. Sluiten prolongatiën en Beleeningen op Binnen- en Bnitenlandsche Effecten. Verzilveren Coupons tot de meest concurreerende prijzen. Geven Voorschotten en Bedrijfskapitaal. Verstrekken gelden onder hypothecair verband op huizen en landerijen tegen billijke rente en voorwaarden, inzonderheid wat betreft het geld voor hypotheken op landerijen. Koopen en Verkoopen alle Chèques en vreemde banknoten tegen koersen concurreerend tegen de Rotterdamsche Administreeren Gelden en onroerende goederen van derden tegen zeer billijke conditiën. Assureeren op inboedel Casco, gebouwen, enz. enz. Verzekeren op het leven en tegen Ongelukken en brandschade. Nemen Gelden deposito tegen eene rentevergoeding van 3%4 °/0 's jaars. 2183 Als gij een goéd reiziger wilt worden, gebruik dan geen alcohol, zei Weston, die de halve we reld te voet heeft afgelegd. Gebruik geen alcohol, als gij een goed zwemmer wilt zijn, zei kapitein Webb, die het Kanaal overzwom. Gebruik geen alcohol, als gij een goed roeier wilt zijn, zei Hanlan, die alle roeiers achter zich liet. Gebruik geen alcohol, als gij een goed crichetter wilt worden, zei Grace, de kampioen van Engeland. Gebruik geen alcohol, als gij bestand wilt zijn tegen de ruwheden van een koud klimaat zei Dr. Nansen, die bijna de Noordpool bereikte. Gebruik geen alcohol, als gij gezond wilt blij ven in de heete luchtstreken, zei Livingstone, die meer dan 20 jaar verblijf hield in Afrika. Gebruik geen alcohol, als gij een goed fietser wilt worden, zeggen ook allen, die op het ge bied van wielrijden naam hebben gemaakt. OBSERVATOR. C«emen^d aieuws. l)e bloemist B. te Bloemendaal, wiens winkel verleden week uitbrandde, is gear resteerd als verdacht van brandstichting. Te Beertsterhoogen (Gron.) is één der dijken van het Beertsterdiep doorgebroken, zoodat het water over de aanliggende velden stroomt. Met alle kracht wordt gewerkt om het gat weder te dichten, doch het sterk stroomende water maakt dat zeer moeilijk Het bericht omtrent de //verloting// van een oud vader te Katwijk aan Zee blijkt niet juist te zijn. Een van zijn vier gehuwde dochters en wel de oudste heeft den voor rang gekregen den ouden man in huis te nemen, omdat hij zelf niet kon beslissen, 't Is dus 'n heel natuurlijk en logisch geval waarvan zoo'n drukte is gemaakt. De marechaussee te Bozendaal heeft Zondag nacht een tweetal inbrekers op beeterdaad betrapt terwijl zij inbraak pleegden bij den landbouwer W. van Oosterhout. Daar de inbrekers zich hevig verzetten, moesten de maréchaussees van hun sabels gebruik maken. l)e inbrekers bleken te zijn een paar beruchte personen uit de naburige Heike. Zij zijn gevankelijk naar Breda overgebracht. Zondagnacht trof te Dreumel de surveille rende rijksveldwachter K. zekere G., een bekend vechtersbaas, stroopende aan G. richtte zijn geweer op den veldwachter en loste een schot hagel. De korrels drongen den getroffene in de longen. K. loste vijf schoten uit zijn revolver, die de omwonenden wekten. De veldwachter werd een naburige woning bin nengedragen. De dader is voortvluchtig. Te Iloogeveen is een jongmenseb van 19 jaar in den jenever gestikt. Men meldt aan de //N. B. Ot:// Vele arbeiders van de firma Ter Kuile te Enschede zoeken werk in de naburige grens gemeenten, doch worden afgewezen. De arbei ders brengen dit in verband met de versprei ding, door fabikanten, van gedrukte lijsten met de namen der stakers. Daarom wordt verderop in Duitschland werk gezocht en gevonden. Eerstdaags vertrekt een twintigtal arbeiders. Maandag is een werkstaking ontstaan bij de firma P. Niezen, boekdrukkerij te 's Gravenhage. Als oorzaak wordt ons gemeld Aanbieding van een arbeidscontract, waarin ■voor het personeel een zeer bezwarende be paling zou voorkomen, n.l. dat de firma geen loon wenscht uit te keeren, wanneer de gezel len wel willen, doch door omstandigheden bui en hun wil niet kunnen arbeiden. De staking omvat 10 personen (drukkers en binders en een meisje.) De leiding berust bij de Federatie van grafische vereenigingen. Maandag had een bespreking plaats met bet bestuur, welke tot geen resultaten leidde. De Donderdag uitgebroken staking in de broodfabrieken van den heer Jae. J. M. Ballintijn te Dordrecht, is geëndigd. De pa troon heeft ten slotte toegestemd in een on derhoud lussehen zijn vertegenwoordiger, en de afgevaardigden der vakbonden. Maandagmorgen zijn 65 werklieden, waaronder 12 stiksters, van den schoenfabri kant L. Blankere te Botterdam, niet aan den arueid gegaan wegens een tussclien patroon en gezellen gerezen geschil in verband met de invoering van het arbeidscontract. Om de zelfde reden hebben 23 werklieden van dezelf den fabrikant, werkzaam te 's-Gravenhage eveneens het werk niet hervat. Het personeel van den oliefabrikant Van der Meij te Leeuwarden, weigerde het arbeidscontract, dat de bepaling bedoeld in art. 1638 c en d mits te teekenen. De fabriek is stopgezet. De incasseerder J. O. de H., te Botterdam die verdacht wordt zich ten nadeele van de Incassobank op den Haringvliet Z. Z. aan verduistering te hebben schuldig gemaakt is, naar de N. B. Ctmededeelt, een man van 39 jaren. Hij is breed in de schouders, beeft een mager gelaat, bruine oogen en een grooten donkerbruine alhangenden knevel. De man was gekleed in grijs colbert costuum, zwarten overjas met fiuweelen kraag, zwarten hoed staande boord en donkere das. Nader blijkt, dat H. verschillende wissels niet geïncasseerd heett. Daardoor wordt het bedrag, dat hij vermoedelijk ten nadeele van de Incassobank verduisterde, teruggebracht op t 600 tot f1000 J. O. de H. is Zater dagavond omstreeks 5 uur nog in Botterdam gezien. Zondagavond omslreekts elf uur stonden drie huzaren met getrokkeu sabel te zwaaien in de Korte Houtstraat, te 's-Gravenbage. Een agent van de politiebondenürigade, die met den hond //Lucie// aan den band juist voor bijkwam, bemoeide zich met het geval en wilde den belhamel arresieeren. Deze rukte zich eehter los en ging aan den haal. De agent maakte den band van den bond los en op het commando //pakging het beest den vluchteling achterna, greep hem met de tanden in zijn broek en slaagde er zóó in, den huzaar op den grond te trekken en hem daar vast te houden, tot de agent kwam en den huzaar die gewillig meeging, arresteerde en overbracht naar het politiebureau aan de Nieuwe Haven. Daar noemde hij de namen van zijn twee kameraads, waarna hij aan een inmiddels ontboden patrouille werd overgegeven. Er is de vorige week door een juwelier te Amsterdam een der grootste te Londen een partij diamant gekocht van meer dan 21.0Ü0 karaat. De zwaarte in gewoon gewicht bedroeg 9 pond. Wel een bewijs, dat er kans is op toenemende verbetering van den toestand. Maandag gaven zich bij den A. N. D. B. als werkloos op 679 diamantbewerkers tegen 845 in de vorige week. Het aantal is dus flink dalende. (i/N. v. N Te Lombok, onder Assen, is Dinsdag de woning van E. Philips afgebrand. Slechts twee schapen werden gered. Alles was laag verzekerd. Maandagnamiddag zijn te Hoorn vier jongens door het ijs gezakt in de Ooster- poortsgracht. Drie ervan werden tijdig gered. Eerst na lang dreggen slaagde men er pas BOCK Messen-, Scharen- en Brillen magazijn L. G. VAN DOORN, Oppert 144, nabij 't Gr. Kerkpl Rotterdam -m" O Cl el 03 .SA S-g 2 ■s-sss «12 S-iS 2 e s£ 5 ba o TH O +3 -2^3 f rjn b» w* §"2 a 60 o. WJ rri a; t«- T P-I o 2 O 5 Oge-5 SogTl js - a c 2 o .5 C H ■•3 s a 03 o-* 13 0G Vleeschhouwcrij, Telefoon Intercomm. Ufo. 8, (tegenover de Stoomdr. van W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit Rundvleesch, Alles wordt Machinaal gesneden. Vanaf heden priina kwaliteit rolpens verkrijgbaar. Beleefd Aanbevolen. VAN Wachiplaats der Stoombooten. ROTTERDAM. 2'93 Barometers vanaf ƒ3.5®. Opticien. ROTTERDAM. Specialiteit in met en zonder Veer. PRIJZEN ZEER BILLIJK. i

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2