HONDEN KARNMOLEN, LaiÉouwzaih. - Zaaigranen. J.ffinBieiia,OwerM(»M). Beurtveer, CORNEIIS DE JQI, Advertentiën. HOOFDKNECHT HOOFDKNECHT HOOFDKNECHT TIMMEEMANSKKECHTS. Wissclierij. Goedereede. Met de garnalenvisscherij gaat het in den laatsten tijd niet naar wensch. De vorige week kon maar gedurende één tij gevischt worden, terwijl bovendien de prijs zéér laag is. Posterijen. Dirksland. Rectificatie. Waar in 't vorige nummer vermeld is, dat de familie v. d. Doel 3 8 jaar de bedoelde route heeft waargenomen, dit moet zijn dat die route door hen 38 jaar is aangenomen. Ouddorp.** In de maand Januari jl. zijn te dezer plaatse 103 telegrammen in gekomen. erkoopingen. (Kemen^fi nieuws. De storm. Staksng te Dordrecht. Een groot ongeluk. Een ernstige val. Vergiftiging. Oeverafschuiving. Kolendamp. Wilde konijnen in 't Oranjewoud. De ontknooping van een drama. Aardbeving in Zuid-Afrika. Een moeilijke rem. Door minnenijd. Een jeugdige dief. Tusschen de buffers. Een oude vader verloot. Een staking van krantenloopers. Burgrerlöke Mand. Uerh en School. Scheepstüdlii^esi. i?larbCbericbfen. Door onderhuring gevraagd een met Maart e.k. door G. BOSSCHIE- TER, Dirksland. 2365 Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een met een zoon die ook met de paarden kan omgaan. Adres H. v. d. TOL onder Mid delharnis. 2347 Gevraagd, tegen 1 Maart a.s. een bekwame bij den Landbouwer Anth. JACOBS onder Ooltgensplaat. Een huis dispo nibel. 2345 TE KOOP een in goeden staat zijnde groot 2 Meter diameter, voor billijken prijs. Adres: A. MOSSELMAN te Nieuwe Tonge. 2341 H.H. Landbouwers. De verkoop mijner 1ste kwaliteit landbouwzaden en zaaigranen heb ik voor het eiland Goeree en Overflakkee opgedragen aan den Heer H, y. i MEIDE Dz, te SomeMljI. die gaarne U met prijzen en monsters ten dienste zal zijn. Aanbevelend, 2362 Cultnur en handel in Zeeuwsche Zaaigranen en Landbouwzaden, TE IkCMbl* gevraagd een goed onderhouden in Zeeland of Zuid Holland. Brieven onder letter L aan bet Bureau van dit Blad. 2360 Op Donderdag 11 Febr. her- denken onze geliefde Ouders, lu tff Behuwd- en Grootouders, Ut HERBERT FREEN •i en 236ll!> MAATJE VAN GRONINGEN g: »|f den dag waarop zij vóór 55 garen in het huwelijk traden. Sommelsdijk, Febr. 1909. Heden overleed na een lang durig lijden tot onze diepe droefheid onzen geliefden Zoon, Broeder en Behuwdbroeder in den ouderdom van 23 jaar en 3 maanden. Tegen Mei a.s. gevraagd een flinke Boeren-Dienslbode, bij J. 0. WAGNER, Stad aan 't Ha ringvliet. 2356 Terstond gevraagd 1 TIMMER MANSKNECHTS voor geruimen tijd vast werk. 2363 Adres: A. van OOSTENBRUGGE, Mr. Timmerman Stellendam. twee personen hem nazetten. De rivier de Oude Maas trad buiten hare oevers en overstroomde polders en grienden, vooral in de laatste werd nogal nadeel berok kend, omdat het op schelt staande hout wegdreef. Gelukkig dat de wind na 5 uur allengs in kracht afnam, en geen verdere ongevallen plaatsgrepen. Middelharnis. De volgende vischsloep is te IJmuiden binnen gekomen met een besomming van »Leo en Willy«, st. Jan de Waard f 319 Jl. Maandagmorgen zijn door Johs. de Korte van IJmuiden, vroeger schipper alhier, een 7 tal visschers aangenomen om met hem van IJmuiden 'ter schelvisch vangst uit te zeiien. Als men in aanmerking neemt dat er vele visschers reeds den ganschen winter buiten vaart zijn, kan men begrijpen dat er voor deze betrekking genoeg krachten te krijgen zijn. (Berichtgever.) Op Woensdag 10 Februari 1909, des namiddags ten 2 ure te Middelharnis aan de Kaai van Sparren en palen. Deurwaarder GROENKNDIJK. Op Woensdag 10 Februari 1909, 's namiddags 2'/, uur aan de Voorstraat te Middelharnis, van Meubilaire goederen, voor den heer A. W. Nijgh te Middelharnis. Notaris VAN HUUREN. Donderdag 11 Februari 1909, voormiddag 10 uur ten sterf huize van de Wed. A. van den Berg aan de Nieuwstraat te Oude ÏODge, verkoop van Meu bilaire goederen. Notaris VAN I8PELEN. Donderdag 11 Februari, 's namiddags 2 uur: Verpachting voor 10 jaar - 1911 tot en met 1920 - van 31 perceelen Bouw- en Weiland onder Goedereede, Ouddorp en Stellendam, in het logement 11 de Gouden Leeuw// te Goe dereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 13 Februari 1909, 's namiddags 2 uur, verkoop vau Schaarhout voor deu heer D. Mooij- aart Kz. gegroeid op boschland aan de 2e Groene- weg te Oude Tonge bij J. A. Sala aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 17 Februari 1909, 's voorm. 9,30 uur te Dirksland op Kralingen, van 5 paarden, 7 stuks hoornvee, landbouwgereed schappen, hooi enz. ten verzoeke van den heer Mars. de Bonte Jz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 24 Februari 1909, 's voorm. 9 uur, te Dirksland, aan den z.g.n. Ouden Dijk, van 12 paarden, 1 hit, 26 stuks hoornvee, 3 loopvarkens, een partij kippen, landbouw gereedschappen, machines, eenige meubilaire goederen enz. ten verzoeke van den heer K. P. Roodzant te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Vrqdag 26 Februari, 's voormiddags 10 uur, 10 paarden, 21 runderen, loopvarkens, landbouw gereedschappen enz. ten verzoeke van den heer J. Lokker Oz. te Stellendam, bij zijne bouwschuur aan den Dorpsweg. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 3 Maart 1909, 's voorm. 9 uur, onder Melissant, in polder Klinkeriand, nabij Herkingen, van 11 paarden, 26 stuks hoornvee, 6 loopvarkens, 2 karnhonden, landbouwgereed schappen, schuur- en stalgereedschap enz. ten verzoeke van den heer Wm. Lokker te Melissaut. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 4 Maart 1909, 's voorm. 97, uur te Dirksland, aan den Philipshoofdjesweg, van 10 paarden, 12 stuks hoornvee, landbouwgereed schappen, schuur- en stalgereedschap, klaver- en kanthooi enz. ten verzoeke van dhr. M. C. van Eek te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. 't Was Vrijdagmiddag schrikkelijk storm weer over Nederland. Van alle plaatsen bij kans komen berichten van vernieling en ongelukken. Uit Gouda wordt gemeldVrijdagmiddag woei door den hevigen rukwind, de hoogste boom van Gouda, staande in den tuin van het café restaurant //Welgelegen//, eigenaar de heer J. Kruisheer, om, en viel met de kruin op het dak, wat belangrijk beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Ernstiger is intusschen wat te Diemen bij Amsterdam plaats vond. Daar zijn Vrijdag tengevolge van het noodweer niet minder dan acht jonge menschen verdronken. Het 70 personen groote personeel van de glasfabriek //Amra// bij Diemer had te 5 uur het werk geëindigd. Allen stonden gereed om met de kettingpont van de fabriek over de Waespervaart te worden gezet. De pont was spoedig vol. Een 20 a 30 menschen hadden er in plaats genomen. Nauwelijks was deze echter van wal ge stoken en 4 a 5 meter daarvan verwijderd, of een geweldige windvlaag joeg het water tot een hooge golf op, die in het vaartuig sloeg en dit aan bet zinken bracht. Naar de //Tel.// meldt was het een hevige windhoos, die het ongeluk veroorzaakte. Uit de verwarde ver halen, die de //Tel.// verslaggever te plaatse hoorde bleek, dat de golven over de pont heen sloegen, deze vervolgens, doordat de verschrikte werklieden de eene zijde te zwaar belasten, ging overhellen, en daarop zonk, zoodat de opvarenden, door grooten angst bevangen, zich deels in het water wierpen, deels zich vastklampen aan de nog boven water zijnde leuning. Dat was een ontzettend oogenblik. Al zwemmend en wadende hadden weldra eenige de plaats van afvaart weer bereikt, terwijl andere hun kameraden hielpen. De bij de afvaart aanwezige directeur, de heer Schere, de inmiddels toegesnelde fa- brieksmeester J. Wiena, benevens de werk lieden Jan Borg en J. Kruiselman, begaven zich allen te water, om te trachten de onge lukkige te redden, hetgeen hun grootendeels gelukte. Maar helaas moesten S jeugdige mensehen verdrinken. Door de hevige rukwinden werden de dren kelingen met den stroom meegevoerd, en ver dwenen weldra in de diepte. Welke pogingen ook direct met alle mogelijke middelen in het werk werden gesteld, om die onglukkigen nog te redden, niets oaatte. Met groote moeite werd nog gered Martinus Clement, een 10-jarige jongen, die met drie zijner broers waarvan er één helaas om kwam zich op de pont bevond. Ook P. Seholten werd nog van een wissen dood geredtoen men hem uit het water trok, was hij reeds blauw. De directeur smaak te het genoegen hem te redden, door met zijn hand den jongen bij zijn kaak le vatten. De in doodsangst verkeerde jongen beet geweldig waarvan de directeur, die natuurlijk zeer onder den indruk van het gebeurde was de sporen op de vingers droeg. De burgemeester dier gemeeenle Jhr. Bine- ker, en de gemeentegeneesheer Dr. Der Kin deren, waren spoedig ter plaatse. Het mocht laatstgenoemde gelukken bij een der drenke lingen, die reeds bewusteloos was, de levens geesten weer op te wekken. Bij de overige acht kon slechts de dood worden gekonstateerd. Hier volgt de lijst der slachtoffers David Smit 21 jaar. Gijs van Norden 14 jaar, Jan Wiggelmans Jr. 15 jaar, Berend Stutt 19 jaar, Hendrik Clement 19 jaar, Philip van Veller 13 jaar, Jurian Koehoorn 19 jaar, Jantje van Huzum 7 jaar. De twee laatstgenoemden werden eerst Vrijdagavond laat opgehaald. Alle omgekomenen zijn on gehuwd, en waren blazers of helpers of de tabriek, behalve de zevenjarige Jantje van Huizum, die met de kinderen van den fa- brieksmeester schoolgaande, op diens erf had gespeeld en met de werklieden naar huis zou gaan. Stutt, de 19-jarigen blazer, die bekend stond als een eerste zwemmer, heeft zijn leven ver loren, doordat hij den kleinen Van Huizum wilde redden. Tegen de wilde golven heeft ook hij het moeten afleggen. Het personeel der broodfabriek van de firma Ballintijn (20 man) heeft Donderdagavond den arbeid niet hervat, naar aanleiding van het arbeidscontract. De patroon had dit aangeboden en wilde wel met zijn gezellen or over onder handelen, doch niet met de besturen van de Chr. Bakkersgezellen-Bond en den Ai'g. Ned. Bond van arbeiders in het bakkersbedrijf. Vandaar wrijving over al of niet erkenning dor organisatie. In een Donderdag gehouden vergadering besloot men tot staking. Door het personeel wordt het voor de acht slijters benoodigde brcod gebakken in de ooöperatieve bakkerij „Vooruit" die zonder verantwoordelijkheid alleen tegen vergoeding van grondstoffen, hare inreohting ten dienste der organisatie openstelde. Voor de fabriek wordt gepost. Er zullen door den heer Ballintijn pogin gen gedaan worden ander personeel te krijgen daar zijn grootste afnemers buiten de stad wonen. Maandag was te CHlze zekere G. V. bezig met het carbidreservoir voor de verlichting te vullen, toen eenklaps het carbid ontplofte en het gebouwtje, waarin het reservoir was geplaatst, uiteen sloeg. Een der twee personen, die met V. in het huisje aanwezig waren, werd zoodanig verwond, dat hij weldra, ender hevige pijnen, overleed. De ander bekwam vree- selijke brandwonden. Ook V. zelf werd ernstig gekwetst. De zuster van V., die in een nabijge legen keuken werkzaam was, werd zwaar gewond, door een raam, dat door de kracht van de ontploffing naar binnen sloeg. Haar moesten de ISaeramenten der ster venden worden toegediend. Zij verkeert echter op 't oogenblik niet in levensge vaar. De ontploffing was zoo krachtig, dat op een afstand van vijftig meter de ruiten werden verbrijzeld. Men vermoedt, dat V. te onvoorzichtig is te werk gegaan. De geheeie gemeente Gilze verkeert onder den indruk van dit groote ongeluk. In de kolecloodseh van de fima Kooy, aan de Oude Stationstraat te Arnhem, stortte Donderdagmorgen een arbeider door de schuif, waardoor de kolen uit de waggons in het pakhuis worden ge lost, naar beneden, waar hij bewusteloos werd opgenomen. De man werd naar zijn woning vervoerd. Te Winschotenis Vrijdagmorgen zekere A. J. E., van Sappemeer, gevankelijk binnen gebracht en naar het huis van bewaring overgebracht, beschuldigd van vergiftiging van twee kinderen om daardoor een erfenis voor zich te verkrijgen. Een der kinderen overleed het andere is ongesteld geweest, doch hersteld, Aan den oever van den Zimmermanpolder onder Rilland is een oeverafschuiving ontstaan ter lengte van 110 meter, bij een grootste breedte van 15 meter. Ten gevolge van kolendamp, die zich door het niet goed afsluiten der vulkachel verspreid de zijn de wed. Belt en haar zoon te Boskoop des morgens bewusteloos in hunne woning gevonden. Door spoedig verleende genees kundige hulp is het mogen gelukken beiden in het leven te behouden. Te Oranjewoud zijn konijnen in overvloed. Op de eigendommen van graaf van Limburg Stirum aldaar worden tegenwoordig die dieren levend door petten gevangen en verzonden naar een groot grondeigenaar in Holland, die deze dieren in zijn bosschen gaat planten. De konijntjes worden in kisten per spoor verzonden. Tegen het vallen van den avond kwam Maandag in één der dorpen langs de Maas nabij Sittard, een onbezoldigd rijksveldwachter naar den burgemeester vragen, en wijl deze niet thuis was, werd mevrouw fluisterend meegedeeld, dat hij met eenige notabelen der parochie, een kinderlijkje ontdekt had, aange spoeld door de Maas, een pasgeboren kindje, in een doek gevonden. De burgemeester werd opgezocht, en deze zond den veldwachter met een werkman naai de aangeduide plaals, 0111 het lijkje voorloopig maar met wat aarde le bedekken, clan zou bij morgen wel dokter en politie ontbieden. Op de plaats aangekomen, vonden zij den zak, die het lijkje inhield, en een huiverende vreeze beving hem, in de tegenwoordigheid van den dood die daar zijn prooi vasthield. En naast hem stroomde kalm de Maas, de ntoordenaresse, als had zij niets gedaan, als was zij zich niet bewust van die zwarte mis daad, die een zoo schelle tegenstelling vormde met de blanke ruimte rondom. Er werd eens eventjes in den zak geloerd en ofschoon de veldwachter niet overtuigd was, dat bet in verren staat van ontbinding ver- keerende lichaam en een van een kind was, werd aan het uevel van den tiurgemeester voldaan. Er werd een kiste besteld om het bewuste lijkje te vervoeren. Dinsdagmorgen trekt een babbelende sloet naar de plaats waar bet voorwerp der misdaad verborgen lag. De mr. timmerman met een kistje onder den arm voorop, daarna de veldwachter. Daarachter volgden een vijftig dorpsgenooten, die het bewuste nieuws verno men hadden. Toen werd bet lijkje opgegraven en een kat een jonge doode kat, kwam uit den zak te voorschijn. Tableau! (//L.-K. Op 30 December is een aardbeving gevoeld in de Kaapstad en vele plaatsen van de K. Kolonie, Vrijstaat en Transvaal. Op sommige plekken waren de schokken tamelijk hevig en verkeerden de menschen in groote onge rustheid. Binnen zes dagen, dat is van Kerstdag tot 30 December, zijn er dus drie aardbevingen waargenomen in Z.-Afrika. De zoo dikwijls en kort na elkaar volgende aardschokken schijnen aan te duiden, dat er hier 111 Z.-Afrika geweldige onderaardsche verstoringen plaats vinden. Van Springboklantein, Namakwaland, wordt bericht, dat de sebok daar zeer hevig was. Het was alsof er een groote onderaardsche ontploffing had plaats gevonden, gevolgd door een onderaardsch gedonder. Van Garles werd gemeld, dat de schok drie minuten lang duurde. Te Port Nolloth duurde het één minuut. Het schijnt, dat men de trilling meer in het Westen dan in het Oosten der K.-Kolonie voelde. (//Transvaler//). Een moeilijke reis heeft de Zweedsche bark //Albin// op de Noordzee gehad. Het schip geladen met hout, vertrok op 6 December van Noriköping naar Engeland. Het bad voortdurend van hevige stormen en stortzeeën te lijden en daarbij was de temperatuur zoo laag, dat touwwerk, dek en romp met een ijsvlaag werden bedejtt. Twee weken geleden werd het schip reeds als vermist opgegeven viermalen kreeg het de Engelsche kust in 't zicht, maar evenveel malen werd het door den storm teruggedreven. De kapitein gleed op het dek uit en brak een paar ribben. Het stuur raakte onklaar en kon niet dan met de uiterste moeite hersteld worden. De eerste stuurman, die het bevel van den kapitein had overgenomen, geraakte bekneld in de stuurkettingen en werd ernstig gekneusd. Toen het weer wat bedaarde slaagde men er in te Grimsby bin nen te vallen. Het geheeie vaartuig, masten, zeilen en touwwerk waren bedekt met een ijsvlaag, aan de romp tot 2| voet dik. De kapitein, een oude zeerob, verklaarde, dat deze reis wel de zwaarste was, die hij ooit had gehad. ^Woensdagavond ging het meisje M. R. die werkzaam is in de jamfabriek te Prinsenhage naar huis en werd in de duisternis aangevallen door haar oud vrijer, zekeren P. L., die haar door schoppen en trappen ernstig mishandelde, en tenslotte het hazenpad koos. Met moeite kon het mishandelde meisje naar huis gaan. De politie zoekt den dader. De heer J. Vonk, uitgever te Zeist, ontdekte in de vorige week, dat hij een portefeuille met een bedrag van f 400 miste. De heer Vonk vermoedde, dat hij dit bedrag verloren had. Dezer dagen echter trok de aandacht dat een drukkersleerling van den heer V. meer dan gewone uitgaven deed- Zoo bood hij bij een bakker tot tweemaal toe een muntbiljet van f 10 aan. Na een nauwkeurig onderzoek bleek nu, dat de knaap het geld van zijn patroon gestolen had, en het daarop verstopte in een papierloods der drukkerij, om het dan bij gedeelten te verkwisten. De jeugdige boosdoener, de 16 jarige W., is onmiddelijk gearresteerd, en zal vermoedelijk naar Utrecht worden overgebracht. Op het stations emplacement te Rozendaal is Vrijdag bij het rangeeren de wisselwachter Jongmans uit de Stekvelden tusschen de buffers bekneld geraakt, waarbij hem de schouder en een bovenarm werden verbrijzeld. Een oude man te Katwijk aan Zee, die alleen woonde, werd hulpbehoevend en kon onmogelijk alleen blijven wonen. Zijn kinderen hielden toen familieraad om te beraadslagen wie van hen de vader in huis zou willen nemen. Daar niemand er uit zich zelf toe geneigd was, werd besloten het lot te doen beslissen. En zoo kwam de oude vader bij wijze van verloting bij een zijner kinderen onder dak. (»Hbl.«) Ongeveer de helft van het totaal aantal loopers van het dagblad »De Courants te Amsterdam (150 man) heeft Vrijdagavond het werk gestaakt. Reden was een vermindering van loon, waartoe de directie besloten had in verband met de opening van een aantal bijkan toren in de verschillende deelen der stad, waardoor de arbeidspraestatie der loopers verminderd was. De directie weigert toe te geven. Vrijdagavond zijn verschillende werkwilligen, waaronder vrouwen, door stakers aangehouden, van hunne couranten beroofd en mishandeld. Ook was er voor verschillende bureaux der Courant een massa volk op de been. Naar het »Volk« meldt is het volgende de oorzaak De directie van »De Courants heeft het destijds reeds op 37» cent verlaagde loon van de bezorgers, thans verlaagd tot 2 'L cent per abonnee en per week. Het stakend personeel der loopers eischt intrekking van de laatste verlaging en behoud dus van een loon van 37* cent per abonnee per week. In verschillende streken van Duitschland zijn de rivieren buiten haar 09vers getreden door den zwaren regen val en het plotseling smelten van de sneeuw. Uit Gottingen, Nordhausen, Hanuover, ZTwickau, Eisenach, Coburg, Görlitz en Neurenberg komen berichten van overstroomiDgen, die het treinver keer belemmeren of onmogelijk maken, en gedeelten van steden en soms heele dorpen onder water zetten. Hier en daar moesten scholen worden gesloten en brandweer en militairen te hulp komen. Bij Honnet werd een kudde van 700 schapen door den vloed verrast, zoodat een groot aantal dieren verdronken is. Verschillende fabrieken zijn gesloten en menige plaats is zonder electrisch licht. Vooral aan den beneden-Rijn en diens bijrivieren is de toestand hachlijk men vreest zelfs, dat er menschenlevens te betreuren zijn. In verschillende streken van Saksen is al in vroeger jaren de zoogenaamde sidderziekte epidemisch voorgekomen. Men heeft de oorzaak van die ziekte nog niet met zekerheid kunnen ontdek ken. Nu komt uit verschillende plaatsen van het district Pirna bericht, dat de ziekte daar haar intocht gedaan heeft. Te Neustadt zijn 100 kinderen aange tast. Te Ottendorf en Berthelsdorf heeft men de scholen moeten sluiten. OUDE TONGE. GeborenFraneiscus Theodorus z. v. A. v. Peperstraten en G. EsserJohanna d. v. P. Tim- mers en A Volaart. Overleden: Hendrik Duijm, ond 24jaar;Klara Kievit, 55 jaar wed van H. v. d. Doel. SOMMELSDIJK.* Heden ("Woensdagavond) hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden de WelEd. Heer Koornstra van Haarlem. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Oud-Beijerland, J. Kraay, te Leerbroek. Te Nieuw-Dordreoht (Dr.), L. Postma, oand. te Blauwkapel. Te Stitswert (toez), J, P. van Bruggen, oand. te Groningen. Te Oudesohild op Texel, H. J. Eagelkes te Kolhorn. Te Usselo (Lonneker), J. J. Post humus Meijes. oand. te Amsterdam. Bedankt: Yoor Den Helder, C. Met, te Zuid-Zijpe. Voor Doornspijk, Dr. J. P. Bie, te Arnhem. Voor Oud Vossemeer, N. v. Snoek, te Brakel (Geld.) Aangenomen: Naar Hornhuizen Klooa- sterburen (Gron.), J. F. Zijlker, te Schiermonni koog. Tweetal: Te Kethel, J. P. Buiskool, oand. te Hoogeveen en S. IJbema, oand. en hulppr. te Camperland. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Den Helder, D. B. Hagen beek, te Ouderkerd a.d. IJesel. Aangenomen: Naar Heerjansdam, M. A van Pernis, cand. te Spijkenisse. Naar Pernis, IC. v. Anken, te Heinkendszand. Bedankt: Voor Vijfhuizen (Haarlemmer meer), M. A. van Pernis, oand. te Spijkenisse. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Aangenomen: Naar Hollum op Ameland, C. Loosjes, prop. te Amsterdam. REM. BROEDERSCHAP. Aangenomen Naar Boskoop, Dr. H. P. Schim van dor Loeff, te Doesburg. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. „Kediri", vertrok 6 Febr. van Rotter dam naar Java. Het s.s. „Solo", van Rotterdam naar Java, arriv. 5 Febr. te Port-Said. Het s.s. „Malang", van Rotterdam naar Java, arriv. 5 Febr. te PadaDg. Het s.s. „Bali", vertr. 6 Febr. van Amsterdam naar Batavia. Het s.s. „Statendam", vertr. 6 Febr. van Rot terdam naar New-York. Het s.s. „Koningin Wilhelmina", vertr. 6 Febr. van Amsterdam naar Java. Het s.s. „Sumatra", van Batavia naar Amster dam, vertrok 6 Febr. van Port-Said. Oude Tonge, 5 Febr. Granen. Tarwe per 100 kilo f9,20 a 10,Haver per 100 kilo f 6,80 a 7,15. Erwten per Hl. f 9,75 a 10,25. Boonen f 10,— a Aardappelen. Eigenheimers f 1,55 a 1,60. Bonten f 1,80 a 2,—. Ajuin f 5,Peen f 0,70 a 0,75. Boter per kilo f 0,75. Eieren per stuk 5 cent. Botterdam, 8 Febr. Granen. (Binnenlandsehe.) Tarwe zeer ruim aangevoerd, terwijl alle andere artikelen maar matig ter markt waren. Yoor alles bestond goede vraag uitgezonderd voor Rogge. Tarwe per 100 kilo f 9,a 10,50. Uitgezochte blanke partijtjes daarboven. Gerst. Winter- per 100 kilo f 8,75 a 9,25; Zomer- per 100 kilo f 8,50 a 9,Chevalier- per 100 kilo f 9,50 a 10,—. Haver per 100 kilo f7,— a 7,70. Zaai- iets daarboven. Witte Boonen per Hl. f 12,a 13,60. Bruine Boonen per Hl. f 10,a 11,75. Erwten per Hl. f 9,25 a 10,35. Zaden. LjjnzaadYoer- f 8,a 10,Zaai- f 10,a 11,25 per Hl. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 532 vette Runderen, magere Runderen, 170 vette Kalveren, O nuchtere Kalveren, 206 Sohapen en Lammeren, 841 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten. Koeien en Ossen van f 0,33 tot 0,86. Stieren 0,— O,—. Kalveren 0,40 0,50. Schapen 0,18 0,19. Lammeren 0,24 t 0,25. Varkens 0,227, 0,237,. Liohte (v. export) 0,20 0,21. Alles per 7, kilo. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3,50 a 3,75. Zeeuwsche Blauwen f 2,60 a 2,80. Zeeuwsche Eigenheimers f 1,70 a 1,90. Zeeuwsche Bonten f 2,50 a 2,70. Geldersohe Blauwen f 2,30 a 2,50. Tameljjk aanvoer en vraag. Alles per Hl. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd circa 5000 balen. Men besteedde voorGroote Bruine f 5,20. Yoor Stroogele werd dezelfde prijs govraagd, doch niet verhandeld. De marktwaarde is f 5,10. Eieren. Zeeuwsohe f6,a 6,20. Overmaasehe f 6,20 a 6,40 por 100 stuks. 2f8Sj5r~ Telefoonlijn MiddelharnisRot terdam verstoord. Dienaangaande kunnen wij geen Marktbericht van heden opnemen. Hunne dunlcbare Kinderenff: Behuwd- en Kleinkinderen, tj-v K. i)E JONG. Adr. DE •JONG-Sciiilperoord. G. C. M. SMIT. C. SMIT-Bette. K. DE JONG. A. J. DE JONG-Doornhein. G. C. vd. SLUIJS-ue Jong. P. v. d. SLUIJS. M. ARDON-de Jong. A. ARDON. J. v. d. VELDE-de Jong. L. v. d. VELDE. G. C. DE JONG. T. DE JONG. P. DE JONG. A. M. DE JONG. 2367 Melissant, 6 Februari 1909.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2