Opening Bijna ander een sneeuwval Advertentïèn. Aanbssteding Gil, M-Sipr. en Sail* Hondenkar Jaapjeszaad, HOOFDKNECHT HOOFDKNECHT Spekslagerij en Vleeschhouwerij k. DE VOGEL. Aan vele ingezetenen van Dirksland e. 0 Heclatnes, Mededee- Ungen ens. Melissaut. Gedurende de maand Januari Uitslag* Weriiooping. Merk en School. laatste flSerichten. o- Getrouwd C. LOKKER Pz. Bakkersloerünj Viermans Hittentar met Hit en toebebooreiL aan ie besleden 30000 K.G. AmmoniatSniierpliospM 8000 Ciiili-Salpeter. 5000 Opgeloste Pern-Gnano. Ooltgensplaat r! L Ook hier circuleerd een lijst ter inteekening voor het aanstaande huldeblijk H. M. de KoniDgin aan te bieden, De door de Vereeniging z-DirkslancL te Rotterdam verkochten hengst Hertog van Oldenburg* heeft de som van f 4.80 opgebracht. Met deze verkoop is echter het getal hengsten op ons eiland niet verminderd, daar door de Heeren Johs. v d. Linde en G. L. Warnaer van het Rijks- hengsten-depót te Bergen op Zoom den Oldenburgerhengst »Komeet« is aangekocht die bij nadere goedkeuring ter dekking gestald is, bij den Heer J. Bosschieter, »voorheen den Heer J C. Rocdzant.* Herkingen. Den heer Chr. de Geus raapte dezer dagen van een zijner kippen een ei wegende het kollossale gewicht van 1 ons en 11/2 lood. Zaterdag j.l. geraakte 4 jonge dochters met het schaatsenrijden te water. Door het mooie weder uitgelokt waren ze vroolijk heengegaan, doch met een alles behalve goeden zin keerden ze huiswaarts. Melissant. Eene opgave van de uit komsten der meting en schatting van de gebouwde en ongebouwde eigendommen, ligt gedurende 30 dagen ter gemeente secretarie ter inzage. In deze gemente worden pogingen in het werk gesteld om een zangvereeniging voor gemengd koor op te richten. Op Maandag, 8 Februari a.s. hoopt onze oudstrijder B. Koring zijn 97sien ver jaardag te vieren. We willen hopen dat deze dag voor den ouden man, die tevens onze oudste ingezetene is niet onopgemerkt zal voorbijgaan. In deze gemeente hebben zich geen lotelingen voor de zeemilitie aangemeld Het inschrijvingsregister der Nationale Militie lichting 191 o is voorloopig gesloten met een getal van zo ingeschrevenen. Ouddorp. Maandagavond 8 Februari D. V. zal de Anti rev Kiesvereeniging in de Chr. School in vergadering bijeenkomen Trouwe opkomst is thans met het oog op de nieuwe kiezerslijst zeer gewenscht Hollandsche roem in den vreemde. De aannemer W. Tak van Rotterdam is er in geslaagd om onder de FDgelsche kust een gezonken baggermolen te lichten met medewerking van zijn werkvolk hoofd zakelijk van Ouddorp en Goedereede. De leiding van het werk was opgedragen aan M. Sperling, een vroegere dorpsgenoot. Als men hierbij in aanmerking neemt, dat hetzelfde werk reeds was opgegeven door de Engelschen, dan hebben we reden om onze Hollandsche roem op dit gebied hoog te houden. C. de Ronde die hier op zijn ge boorteplaats enkele weken vertoefde, hoopt Zaterdag per »Statendam« weer naar New- York te vertrekken. Pernis. Zondagochtend te half vijf woedde alhier een hevige brand waardoor niet minder dan drie boerenwoningen en een wagenhuis werden in de asch gelegd. Alle gebouwen waren met rieten daken gedekt. De oorzaak van den brand wordt aan kwaadwilligheid geweten. De politie heeft onverwijld een pnderzoek ingesteld, een persoon werd gearresteerd. Eene poging tol brandstichting in bedoeld pand, voor ongeveer anderhalf jaar gepleegd werd voorkomen de beklaagde werd toen tot. drie jaren gevangenisstraf veroordeeld. I it^exosideis Sfufcken. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur! Beleefd ia mijn verzoek om een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Aai 1 den Wtld. Heer David Slager, Israël. Godsdienst-Leeraar te Middel- harnis. Dringend ia mijn verzoek, indien U weder tar tende of plagende uitdrukkingen uitten wil tegen over mijn persoon, dit niet te doen tegen mijn bedienden, maar tegen mij persoonlijk. U, M. de Red. dankend, Uw Dnr., M. DE HAAS. Sommelsdijk, 4 Februari 1909. Geachte Redactie Mogen wij voor onderstaand schrijven eenige plaatsruimte in Uw blad Bij voorbaat onzen dank. Op 1 Februari hield de vereeniging, gesticht met bet doel een fonds te vormen en alzoo een degelijlcen grondslag te leggen voor eene coöpera tieve broodbakkerij, haar gewone jaarvergadering. Uit bet verslag van den secretaris bleek dat sinds de oprichting drie deelnemers waren toegetreden, zoodat het aantal deelnemers thans tot twintig gestegen is, terwijl uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat reeds was bijeen gebracht de som van f 300, waarvan f 280 op de Rijks postspaarbank was geplaatst. Tot zoover den tegen woordigen stand van zaken geschetst. Doch de vraag dient allereerst gesteld, mag en moet ieder, die overtuigd is van de mogelijkheid, van de noodzakelijkheid om ook in Dirksland eene coöperatieve broodbakkerij in werking te zien, dit klein aantal personen nog langer voor al de moeite laten staan? En dit moet, dit mag niet! Wij behoeven niet met een massa cijfers en gegevens te werken om de mogelijkheid van het oprichten en drijven eener coöperatieve brood- bakkerij aan te toonen. Wat op andere plaatsen tot stand is geb-acht en het succes daarmede verkregen, zou voor U allen en ieder in't bijzon der alleen voldoende moeten zijn, U onmiddelijk aan te sluiten. Temeer, waar uit 't bovenstaande blijkt, dat, hoe klein het aantal deelnemers nog is, toch reeds in zoo korten tijd een flinke som is bijeen gebracht. Daarom'moet het aantal deel nemers minstens verdubbelen. En waar er velen zijn die slechts uit laksheid, uit zucht om het zaakje maar achteraan te kijken, van verre blijven, waar voor hen geen enkele geldige reden is de thans deelnemende personen samen kunnen wer ken, daar doen wij bij dezen aan hen nog eens den dringenden oproep, deel te nemen aan het gestichte fonds. Want welke reden hebben zij Van de uuttig- heid eener coöperatieve broodbakkery zijn zij evengoed overtuigd als wij, van demogelijkheid is het bestaan van andere coöperaties, ook op plaatsen niet grooter dan Dirksland, het voldoende bewijs. Maar wat is de reden dan Op stuk van zaken weten zy geen geldige reden aan te voeren, komen slechts met wat gezochte praatjes, doch denken bij zichzelf, „als de boel eenmaal op gang is, ga ik er beslist in." Maar waar velen, die aldus rede neeren en haudelen, evengoed in staat zijn als de tegenwoordige, om mede te werken en de tot stand koming bespoedigen, daar is hot zoo klaar als de dag, dat zij juist door niet toe te treden, de zaak op de lange baan schuivenis het zeker, dat zij tegen beter weten in, door zoo te handelen hun eigen en veler belang in den weg staan. Om echter misverstand te voorkomen, om alle gezochte bezwaren te ondervangen, volgt hier nogmaals een korte uiteenzetting van de voor waarden waarop men als deelnemer toetreed. Vanat de oprichting is vastgesteld dat ieder die toetreedt moet betelen een entree van vijftig cent, terwijl eene wekelijksche contributie van vijftien cent betaald moet worden. Hieraan hebben bijna allen zich gehouden met het hierboven ver melde resultaat. Waar nu echter sommigen van gedachten zijn, dat men door thans toe te treden, evenveel zou moeten betalen als door de tegenwoordige deel nemers reeds gedaan is, zij er hierbij nadrukkelijk op gewezen, dat dit niet zoo is. Men kan ten alle tijde zich ais iid bij een der ondergeteekenden opgeven. Men behoeft zich slechts aan te melden, een klein boekje aan te schaffen, waarin de op haler der contributie het geïnde bedrag met ver melden van datum noteert, en verder is er niets aan verbonden, dan dat men zoo lang als men lean, trouw betaalt. In gevallen dat men niet kan, heeft mer zich slechts tot het bestuur te wenden om uitstel, wat gezien de omstandigheden, gaarne wordt verleend. En wat de gelden betreftdeze worden nauw keurig door den penningmeester genoteerd, op de Rijkspostspaarbank geplaatst, zoodat, mocht na verloop van eenigen tijd blijken, datonsdosl niet kon worden bereikt, toch d» gestorte gelden niet kwijt zijn, integendeel, nog rente hebben opgebracht. Men ziet dus, dat ieder die wil die eenigzins kan, volstrekt geen reden heeft, zich langer op een afstand te houden. Ingezetenen van Dirksland, laat dezen dringen den oproep tot deelname niet tevergeefs tot U gericht zijn. Het Bestuur, A. VREESWIJK, Voorz. J. C. I)E BONTE, Secr. L. v. D. WEKKE, Penningm. Dirksland, 4 Febr. 1909. (^0 Cents per Regel) Terugkeerende Alpeiitoeristen ver halen van een nauwelijks ont snapt gevaar bij het bestij gen van een berg. Stel u een vervaarlijk groote snee uw en ijsmassa voor aan den rand van een afgrond in de bergen. Eenige bergbeklimmers, door koorden aan elkaar gebonden, trachtten met de noodige voorzorgen de bergkloof over te steken. Op een gegeven oogenblik wordt door een hevigen rukwind plot seling het evenwicht verbroken ter wijl de sneeuwmassa al rollende de touristen medesleept Gij zult moeten bekennen, dat de toestand van de waaghalzen gevaarlijk was Maar denk eens goed na, ot gijzelf niet in het zelfde gevaar verkeert, wanneer gij uw hoest, verkoudheid of bronchitis verwaarloost, die, hoe onbeduidend ze ook schijnen, tot vreeselijke ziekten kunnen overgaan, zooals borstaan- doeningen, asthma of tering. Neem dezen dag nog uwe maatregelen om u te genezen. Koop eene flesch Abdijsiroop, en de hoest, verkoudheid of bronchitis zal erdoor genezen. Wan neer gij lijdende zijt aan de borst, longaandoening of asthma zult gij meerdere flesschen moeten gebruiken, maar zoo zeker als twee maal twee vier is, zoo zeker zult gij ook door de Abdijsiroop genezen. ALOM VERKRIJGBAAR. Posterijen. Lijst van brieven geadresseerd aan onbe kenden over de 2e helft der maard Januari 1909. Uit Middelharnis G. Roelant Rotterdam. Dirksland. Was men altijd nog in het onzekere wanneer de postkarrendienst op 't eiland, door den aanleg van den tram opgeheven zou worden, thans kan officieel worden medegedeeld dat Mej. de Weduwe P. van den Doel op 't Sas alhier, welker familie 38 jaar de route OuddorpMiddel harnis (hoofd) heeft waargenomen en waar van zij tot heden aanneemster was, die route tegen 1 Mei 1909 is opgezegd. jl. werden aan het hulptelegraafkantoor 65 telegrammen behandeld. Rechtszaken ArroradlsseaientsReclilbaiik. (Kamer van Strafzaken.) Zitiing van Dinsdag 2 Februari. Een geldboete van f 5, subsidiair 5 dagen hechtenis werd geëischt tegen A. v. d. K. 49 jaar, landbouwersknecht te Mehssant, die op 15 December een hoeveelheid grint zou hebben weggenomen ten nadeele van de Commissie van Beheer over den grintweg Sommelsdijk—-Ouddorp. Een geldboete van t 5, subs 5 dagen hechtenis bij verstek tegen G. W. 30 j werkman te Hellevoetsluis, die in den nacht van 14 op 15 November een hoe veelheid steenkolen zou hebben weggenomen van den Staat der Nederlanden. Een gelijke straf bij verstek tegeD H. O., 64 jaar, visscher te Hellevoetsluis, die zich op 20 October, aan een gelijk misdrijf zou hebben schuldig gemaakt. De moord te Zeist. De Hooge Raad behandelde Dinsdag de bekende zaak van den moord te Zeist, voor zoover betreft den tot levenslange gevangenisstraf veroordeelden tweeden bekl. T. v. Ee (alleen in cassatie gekomen), die, zooals men weet met den eersten bekl. Van Vaalen in diens woning den jongen Hendrik Drost (wisseliooper) verworgde, met het doel hem te berooven van het geld, dat in zijn bezit was, terwijl de derde en de vierde bekl. door verschaffing van middelen of inlichtingen, het plan tot den moord bevorderden. Raadsheer-rapportour was Mr. Telders De raadsman van den requirant Mr. E. W. H, Duyzings, advocaat te Utrecht, lichtte een drietal, reeds schriftelijk door hem ingediende cassatiemiddelen, toe. Conclusie O. M. 15 Februari. DIRKSLAND. Uitslag van de afmijning der Hofstede „Frans Hoeve," gehouden op 3 Februari jl. ten overstaan van Notaris Van derjSluys alhier. Perceel. 1. bij veiling per gemet f 1515,aangeloopen. 2. 820,afgenr. f855, 3. „810,- 860,- 4- 855, 865, 5. 855, 865, 6. 840,- 850,- 7. 855,— aangeloopen. 8* 840, 9- 800,- 10. 830,- 11* 820, 12. 830.- 13. 885,— gecombi- 14. 830,neerd voor 15. 830,—f 858,— 16. 840,aangeloopen. 17- 930, 18. 830,— 19. 850,afgem. f855,— 20. 900,aangeloopen. 21* 875, 22. 2 arbeiderwon. m. tuin 760, 23. bij veiling per gemet 355,afgem. f 410, Totaal bedrag der afmijning f 74363.88. €*emeng*(l Nieuws. Doodelijke» val. Zaterdagmiddag kwam de 74-jarige arbeider aan de Gemeente-gasfabriek te Bergen-op Zoom, W. v, B., van een zolder te vallen. Hij kwam met het hoofd op den grond terecht en was terstond een lijk. De kranige telegrafist van de „Re- pubiik." De telegrafist Birns, die bij de aanva ring tusschen de '/Florida'/ en de "Repu blic" aan boord van dit laatste schip, dat zinkende was, zijn toestel bleef bedienen, met gevaar voor het eigen leven en daarvoor het leven van de passagiers heeft gered, krijgt van de Fransche regeering een reddingsmedaiile. Biir^eriijKe Stand. SOMMELSDIJK. Geboren Kryn Leendert z. v. Arend Schol en Jasperina van Gelder; Cornelia Johanna d. v. Cornelia Everaars en Elizabeth DravikBeschier z. v. Lieven Schol en Adriana de KorteHendrika Neeltje Alida Jacoba d. v. Pieter van Eijk en Alida Jacoba Tanis. GehuwdFrans Albregts oud 24 jr. met Pie- ternella van der Waal. OverledenAntbonie Springvloed oud 8 maan den en Cornelia Springvloed oud 66 jr. echtgenoot van Josina Boon. OOLTGEN SPL A AT Geboren: Teuntje d. v. Pieter Troost en Arenje van Dam; Willem Abraham, z. v. Willem Cor nells van Kempen en Leijntje Maria Cornelia de Bruin; Andries z. v. IJzebrand Nelis en Adolphina PieteTseGijsbert Jan z. v. Dirk van der Stelt en Cornelia Geertruij den Braber; Neeltje d. v. Dirk Hammerood en Lena Huijer; Teunis z. v. Teunis Hugo van der Veer en Pieternella Bakelaar. Ondertouwd: Dirk Breeman 37j. weduwnaar van Lijntje Bom en Dina Wilhelmina Loekus 33 j. Gehuwd: Cornells Lokker j.m. 33j. van den den Bommel Arentje Suzanna Mijs j.d. 29j Predikbeurten op Zondag 7 Februari. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en nam. (Doop) Ds. Westrik. Middelharnis, vm. Ds. Bruining en 's av. de Eerw. heer Koornstra uit Haarlem. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. 9 uur dhr. Koornstra en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. Ds. Wentink en nam. dhr. Koornstra. HerkiDgen, vm. Ds. Addink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Melissant, vm. en nam. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. preeklezeu en nm. Ds. Addink van Herkingen. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Valk van Vlaardingen. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 'e av. leeskerk, Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, leeskerk. Melissant, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirkslaud, vm., nam. en 's av. Ds. Huckenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. MiddelharniB, vm. on 's av. dhr. Polhuijs van Amsterdam. Ooltgensplaat (Langstraat), oand. Magrijn. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te De Wilp (Gror.), J. Postma. oand. te Blauwkapel. Aangenomen: Naar Graft, J. L. van Tricht, oand. te Haarlem. Naar Cillaarshoek, J. G. H. Veimaat, cand. te 's Gravenhago. Bedankt: Voor Krommeniedijk en Makken- ga, J. L. van Tricht, cand. te Haarlem. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Franeker, G. Wisse Jr., te Driebergen. Te Oostermeer, S. Veltman, te Metslawier. Bedankt: Voor Langerak (bez. De Lek), Opperdoes en Leksmond, M. A. van Pernis, cand. te Spijkenisse. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te Doesburg, C. Th. ScbarteD, te Weesp. Aangenomen: Naar Leiden, C. Stader- mann, te Maastricht. MIDDELHARNIS. Aanstaande Dinsdagavond 6 uur, hoopt Ds. A. Mackenze van Dirksland, in het Zondagssohoolgebouw op te treden. NIEUWE TONGE. Zondagmiddag 7 Februari hoopt alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden de Eerw. Heer M. Koornstra, agent van de Nederl. Protestantsche Militairen bond, ten belange van den arbeid voor Protestantsche christelijke tehuizen in ons vaderland. Hot Centraal Bureau voor weldadigheid waarvan in dit blad j.l. week melding werd gemaakt, zal zijne werkzaamheden op ons eiland aanvangen met eene collecte voor de te stichten „School met don Bij bel te St. Laurens" (bij Middelburg.) Het bestuur meent daartoe 6 a 7000 gld. noodig te hebben, en voor men tot bouwen kon overgaan, de helft ongeveer in kas te moeten hebben, uit de gemeente zelve is reeds f600 bijeengebraoht, doch er is heel wat noodig. Pre dikanten uit Middelburg en Vlissingen van ondereoheiden Kerkgenootschappen bevelen deze collecte warm aan. Het bestuur van het C. B. v. W, heeft de zaak onderzooht en bevoeld deze ooleote met aandrang aan. De collectant van het C. B. de heer C. G. Over- weel van Melissant zal zioh tussohen 8 en 19 Febr. bi! u aanmelden, mooht het zijn voor een milde bijdrage Daar de mate der gaven u van den Heere geschonken. De District-Correspondent, Ds. Ph. J. Hoedemaker Jr. Melissaut. Ds. J. J. Bajema, pred. der Geref. Kerk te Oostzaan, herdaoht Dinsdag den dag, waarop hij vóór 25 jaar den dienst des Woords aanvaardde. Ds. Bajema, diende de gemeenten Ermeloo, Zuidland, Sneek, was van Juli 1891 tot Maart 1896 rustend predikant vervolgens werkzaam te Randwijk en Heteren, Ede en deed 17 Maart 1905 intrede in de Geref. Kerk te Oostzaan. ^eiaeepstudiaig-en. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het i.s. „Wilis", van Rotterdam naar Java, arriv. 2 Eebr. te Fort-Said. Het s.s. „Banda", van Batavia naar Amsterdam, vertaok 2 Februari van Port-Said. Het s.s. „Noordam", vertrok 2 Febr. van New- York naar Rotterdam. Het ss. „Rindjani", van Rotterdam naar Java, vertrok 2 Februari van Southampton. Het s.s. Menado arr. 3 Febr. van Batavia te Rotterdam. Het s.s. Wilis van Rotterdam naar Java vertr 3 Febr. van Suez. Het s.s. Timor van Amsterdam naar Batavia arr. 3 Febr. te Port-Said. Het s.s. Rhipens vertr. 30 Jan. van Batavia naar Amsterdam. Het s.s. Koning Willem II van Amsterdam naar Batavia, arr. 3 Febr. te Genua. I>en Boni mei. M. d. P. had hel ongeluk jl. Vrijdag zoodanig op het ijs te vallen dat hij zich ernstig bezeerde en geneeskundige hulp moest worden inge roepen. -Het inschrijvingsregister der nationale militie voor de lichting 1910 is op 1 Febr. gesloten met een getal van 25 ingeschre venen. Het kohier no, 6 der personeele belasting over het dienstjaar 1908 is aan den Ontvanger ter invordering gezonden. Donderdag j.l. is naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht J P., verdacht wordende van diefstal gepleegd onder Herkingen bij de wed. Segers. iWiïrfelSïcriflJlei». Delft, 4 Febr. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 144/8 en 55/16 vaten, wegende te zamen 3430 kilo. Prijs: f 56,a 65,per vat, dit is l 1,35 a 1,60 per kilo. (ionda, 4 Febr. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 10 partijen. Men noteertGoudsche le soort f 27, a 28,50, 2e soort f 25,a 26,50, zwaardere f a Noord-Hollandsehe t Handel vlug. Het Westland, 3 Febr. Groenten. Op de Groentenveilingen van heden avond werden de volgende prijzen besteed Spruitkool Kroten Peen Stoofappelen Tafelappelen f 1,30 0,75 0,40 1,60 0,03 5,80 0,- 2,70 0,10 per zak. kin. stuk. EN A. S MIJS Jd. die mede namens wederzij dsche fami lie hunnen hartelljken dank betuigen, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 2357 Bkeiinisgeving;. Den 26 Januari jl overleed te Duitschburg onzen Broeder in den ouderdom van 46 jaren en 6 maanden Uit aller naam, J DE WACHTER. Den Bommel. 2253 Tegen Mei as gevraagd een flinke ISoemi-ïHenslbode, bij J. C. WAGNER, Stad aan "t Ha ringvliet 2350 Gevraagd tegen 15 Maart een flinke 'S- Adres: B. J. BIJ DE VA ATE, Som melsdijk. 2355 Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een met een zoon die ook met de paarden kan omgaan. Adres- H. v. n. TOL onder Mid delharnis. 2347 Gevraagd, tegen 1 Maart a.s. een bekwame bij den Landbouwer Anth. JACOBS onder Ooltgensplaat. Een huis dispo nibel. 2345 TE KOOP bij A. MANS te Herkin gen, een goed onderhouden Uitstekend mak bij de weg voor stoom voertuigen en tram, heel geschikt voor broodbakkers of handels-affaire, zeer billijke prijs. 2354 Heden Zaterdag van mijne naar de eischen des tijds ingerichte 2332 Hoogachtend en aanbevelend, STELLENDAM. De Landbouwvereeniging »De Een dracht® te Herkingen wenscht publiek de levering van ongeveer: Tegen inzending van t 0,10 zijn voorwaarden verkrijgbaar en inschrij vingsbiljetten worden ingewacht tot uiterlijk 19 Februari 1909, bij den Secretaris A. W. KEIJZER te Dirks land. 2348 Eerste kwaliteit 50 Cent per Kilo bij C. STRUIK bij Dirksland. 2309 TE KOOP een in goeden staat zijnde groot 2 Meter diameter, voor billijken prijs. Adres: A. MOSSELMAN te Nieuwe Tonge. *2341 Oude Tonge, 4 Februari 1909. alseen groote partij IWaalsteen (Hardgraauw en Straatklïhkers) IJs- selstraafsteen, Bakpannen en nkers. Binten in verschil lende zwaarten en lengten. 5/t dms. Wloerdeelen en 1 dms. IJak- deelen. Alles zoo goed als nieuw. Te bevragen bij J. v d. STEEN, Nieuwe Haven 43, Schiedam, en te zien op het werk, Westzeedijk, achter No. 612, Delftshaven. 2231 TE KOOP AANGEBODEN eennieuwe met 2 sterke HO.lDEf Adres K. BIJBEL, Oude Tonge. 2337 Wettel 6(i

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4