Ledikanten G. VAN NAM 1 Zn. Di. R. P. 0FFR1NGA Geëmailleerd. Advertentien. Yitello-Margarine. T. SCH1LPER00RD, Hasten, Tafels en Stoelen. Kabinetten en kasten H.SCHREUDER, - beielsch ïüfriEHBis met feipmiig. - ROTTERDAM. ELIASHAETOGSMzn. Westdijk, Middelharnis. Alom verkrijgbaar. föemengtS nieuws. i» DAWSM, 1ste Mas KINDERWAGENS en SPORTKARREN, Houthandelaars, oosterhout. Rokken. Routen. Rollen en Gestikte Dekens. Wollen Artikelen. GOUDEN en ZILVEREN WERKEN. Zie étalage!! Mond- en Tandarts, LPT flPT Alleen de echte Kloosterbalsem ge neest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit. gram uit lfonatantihopel van Dinsdag zeg!, dat de ministerraad al heeft beraad slaagd over het voorstel, 't welk gunstig ontvangen schijnt te zijn. Oude munten. Bij het doen van herstellingen is te Stolwijk bij den landbouwer B. V., ongeveer 25 c.M. beneden den keldervloer gevonden een kannetje; inhoudende 74 zilveren muntstukken, nl. ééu met het jaartal 1652 en de beeltenis van Filips IV, drie drieguldenstukken van 1793, 65 guldens met verschillende jaartallen van (17011793) en enkele kleinere stukken. Het kannetje werd bij het opgraven geheel verbrijzeld. Verduistering? Ten postkantore te Assen zijn onre gelmatigheden in de administratie ont dekt. In verband daarmede is Maandag de commies-titulair der posterijen en telegrafie J. C. N., die een diensttijd van meer dan 25 jaar achter den rug heeft, in hechtenis genomen. Hij was werkzaam aan de afdeeling postwissels en kwitan- tiën. Br moest een tekort van ongeveer f 700 zijn. Branden. Maandagmorgen is afgebrand het huis van den heer A. Geugjes te Hp. Niets was verzekerd. Oorzaak was het omvallen van een petroleumlamp. (Hbl.) Door het omvallen van een petro- leumlanp ontstond gisteren brand ten huize van den heer KI. Klein te Graft (N.-H.) Het perceel brandde geheel uit. Van den inboedel kon bijna niets gered worden. Verzekering dekt de schade. Door een gebrek aan den schoor steen ontstond gistermorgen brand in de hofstede van H op de Zuiling, te Eist (Bet.) Id een oogwenk stond de woning in volle vlam, zoodat alleen een paar varkens gered konden worden. Huis en inboedel waren verzekerd, doch laag. Hedenmorgen ontstond brand in de kunstinrichting van den heer S. Bakker, te Zaandam. De inrichting werd voor het grootste gedeelte vernield. De schade is belangrijk. Verdronken. Te Breda zijn 2 jongens van 16 en 18 jaar die zich nog op het ijs van de Singelgracht der Militaire Academie waagden, daar doorgezakt en verdronken. Valsche munt. Te Heerlen is aangehouden en naar het huis van bewaring te Maastricht overgebracht een Duitsch mijnwerker, welke valsche munt heeft uitgegeven. Gestikt. Te Leipzig zijn een meisje van 10 en een jongetje van 8 jaar, die met een jonger broertje aan 'i verstoppertje-spelen waren, in een kist gestikt. Het deksel van de kist was in 't slot gevallen, Het Noorsche schip //Sleed// is bij Skagen gestrand. Slechts de stuurman wist zich te redden; de overige acht opvarende zijn verdronken. De uitgezonden reddingbooten konden, wegens de hooge zee, het schip niet bereiken. Relletjes te Bergambacht. //De Itott,// meldt uit Bergambacht: Dat men het ruiten-ingooien hier nog niet moede is, bleek j.l. Vrijdagavond weer, toen twee ruiten werden stuk gesmeten in de Christelijke school en twee bij den broodbakker Van den Berg. Er zijn nu al een zestal huizen besmeerd met teer of carbolineum, meer dan honderd ruiten in huizen of straatlantaarns ingeworpen en wie ziet het einde dezer schandalige wan ordelijkbeden, indien er niet wat krachtiger opgetreden wordt Het was zeer wensohelijk, dat onze hoogere autoriteiten zieh met deze taak eens bemoeiden Wij antirevolutionairen zijn toch ook bur gers van Nederland. Het Huis van Afgevaardigden te Washington nam Zaterdag de verhooging van de iegerbegrooting aan met 500 000 dollars, ten behoeve van proefnemingen met luchtschepen. Vanwege het departement van marine is na definitief last gegeven dat te Washington een toreninstallatie voor draadlooze telegrafie worde gebouwd, De toestellen zullen van voldoende sterkte moeten zijn om seinen te wisselen met schepen tot op afstanden van 3000 Eng. Mijlen. Uit New-York wordt gemeld, dat een stoomschip van eenderAmerikaansche lijnen een draadloos telegram zond, in houdende, dat het schip 100 mijl ten oosten van Nantucket het roer gebroken had dat het nu met een snelheid van 15 knoopen liep en tegen den nacht aankomen zou. Toch een prachtige uit vinding, die radiagrafie De strenge winter, die in Servië heersoht, heeft de wolven uit hun schuil hoeken in de bosschen gelokt. Ze wagen zich thans in de buurt der boerenwoningen en richten veel onheil aan. In het dis trict Krajna ligt de sneeuw metershoog waardoor het verkeer totaal onmogelijk is gemaakt. De wolven richten groote verwoestingen aan onder schapen en ander veeook menschen worden door de uitgehongerde dieren aangevallen. Men ziet ze dagelijks bij groote troepen op de straatwegen. Ze kw a m stem men voor vader. Bij de laastgehouden stemming voor den Gemeenteraad te 's-Gravcnhage kwam zoo meldt het //Vad.// in het stembureuu De Gbynslraat een 14-jarig meisje binnen. Op de vra ig van den president wat ze doen kwam, zei het meisje //Vader is niet thuis en nu heeft moeder gezegd dat ik maar voor vader stem- moest//. Zij gaf daarbij een papiertje over waar de namen Koppel en Streng op gescheven stonden. //Historisch//. Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt. De algemeens commissie van de Nationale Tentoonstelling voor Huisvlijt, welke in 1910 te 's Gravenhage onder de auspioien van den Volksbond tegen Drankmisbruik zal worden ge houden, heeft thans het plan voor de tentoon stelling in groote trekken vastgesteld. Dit plan houdt een twaalftal afdeelingen in en toont ten duidelijkste aan hoezeer het stroven heeft voort gezeten om de tentoonstelling zoo breed mogelijk op te vatten, haar niet alleen te doen zijn nationaal in den meer engeren zin, maar haar tevens te doen strekken tot leering voor ieder die de huisvlijt-beweging in ons land nauwkeurig wil kennen. Ze zal daartoe niet uitsluitend zich bepalen tot de huisvlijt van deze dagen, doch tergelijkeriijd trachten een beeld te geven van het vele schoone cn kostbare, dat de verleden tijd opleverde. Een der eerste afdeelingen der tentoonstelling is daaraan voornamelijk gewijd. Mochten er zijn die reeds nu bewijzen van instemming met deze afdeeling zouden willen betuigen, hunne aan biedingen zullen door den algemeene seoretaris van het comité te den Haag en door den secre taris van het comité voor regeling en voorbe reiding, den heer G. J. BleeB Kzn. te Zaandam dankbaar worden geaoeepteerd. Hunne namen worden dan voorloopig ingeschreven op eene lijst en tegen den tijd ter tentoonstelling ont vangen ze daarna eene nadere oproeping. Bij deze afdeeling sluiten zieh twee andere nauw aan. Zij handelen over deD oorsprong en de ontwikkeling der huisvlijt in deze streken, en zullen anderszins een complete toepassing der huisvlij(school in de praktijk traohten daar te stellen. Daarbij zal zieh eene demostratie der nieuwste hulpmiddelen uitnemend aanpassen. De overige afdeelingen bevatten in systema tische volgorde do versohillendehuisvlijtartikelen gelijk deze van de verschillende locale tentoon stellingen, aan welker totstandkoming do Volks bond het overgroote deel bijdroeg, meer dan bekend zijn. Dan vermelden we nog de aldeelingen voor verzamelingen van den meest uiteenloopenden aard, de afdeeling voor inzendidg van bijzondere personen en instellingen, die zeer uitgebreid belooft te worden, en de zoogenaamde buiten- landsohe afdeeling, welke natuurlijk geheel uit voorwerpen buiten mededinging wordt opgebouwd maar vooraj tegenover het goed vertegenwoordigde Noorsche genre interessante vergelijkingen zal toelaten. iet totaal der tentoonstelling wordt bekroont door de laatste afdeeling, die zich ten doelstelt in de huisvlijt het groote moreele middelen te toonen, dat in den strijd tegen het kwaad van het drankmisbruik reeds zulk een dagelijks en zieh bij het leven aanpassenden bondgenoot is gebleken. De afdeeling dus, welke het best beantwoord aan het doel der tentoonstelling zooals het reglement dat in een der eerste artikelen omschrijft :daadwerkelijk te toonen de opvoedende en sociale kracht der huisvljjt. Hieruit missehien wel het sterkst blijkt heL etisch karakter, dat deze tentoonstelling toebehoo:t en dat haar met zooveel andere dingen sterk onderscheidt van de komende tentoonstelling van huisindustrie, die èn in opzet èn in werking zuiver sociaal is zonder meer. Droevig ongeval. De watermolenaar Van Winsum is Zater dagmiddag bekneld geraakt tussehen het scheprad en 't schut van den molen//Zelden van Pas// in den Elstgeesterpolder, onder Voorhout. Van Winsum werd dood doorzijn vader gevonden met ingedrukte borstkas en andere verwondingen. De ongelukkige laat een vrouw met kind achter. (//N, R. Ct.//) Een dappere daad. Men meldt uit Amersfoort Zaterdagavond werd hier een dappere daad verricht döor den agent van politie van Amerongen. Een knaapje zakte door het ijs in de Amersfoortsche Beek nabij het politie bureau. Twee agenten begaven zich op het ijs, zakten er eveneens door maar konden het ventje niet grijpen daar deze door den stroom werd meegesleurd cn onder het ijs schoot. Het kereltje dreef een 10 .a 15 Meter voort. Opeens meende men hem te zien en op dal eogenblifc deed de agent van Amerongen een forschen sprong dicht bij de plaats waar men den drenkeling meende te bespeuren. Hij mocht de voldoening smaken uit de ontstane opening het ventje bij de kleeren te grijpen. In bewu3teloozen toestand werd hij naar het politiebureau gebracht, waar de adjunct inspecteur Seeawen na langdurige toepassing van de kunstmatige ademhaling er eindelijk in slaagde het bewustzijn op te wekken. Brand in den Biesbosch. Uit Nieuwendijk wordt ons gemeldt, dat Dinsdag in den Biesboschpolder //Japesloot// eene boerenbehuizing, bewoond door den huurboer Groenewegen, totaal is afgebrand. De geheele inboedel, de landbouwgereedschap pen en een groete partij graan zijn mede verloren gegaan. Relletjes te Maastricht. Zaterdaghebben de Katholieken te Maastricht van 9 uur vm. tot 6 uur nm. gemanifesteerd tegen de //Voorvechter//, die door verschillende socialisten werd gevent. Zooals we reeds mededeelden, is het venten na 6 uur verboden, en in de jongste Raadsvergadering met 5/6 der stemmen dit verbod van den burgemeester bekrachtigd. De politie had weer buitengewone maatre gelen getroffen. Den heeien dag was het in alle straten verbazend druk enkele colpor teurs werden mee naar het politiebureau genomen, terwijl hun proces-verbaal werd aangezegd, wegens overtreding der politiever ordening. 's Avonds bij het uitgaan der fabrieken ontstonden volksoploopen, die door de politie werden uiteengedreven. (//Msb.//) Beentje in de keel. De 16-jarige A. t. C.. te Lonneker, die bij het eten een beentje in de keel kreeg, is aan de gevolgen overleden. Merkwaardig. In de gemeente Schellinkhout (N.-H.) heeft sedert 24 Aug. 1908 geen overlijden of geboorte plaats gehad en is geen enkel huwelijk gesloten. Valsch geld- Te Tiel is ontvangen een valsche gulden met de beeltenis van de Koningin en het jaartal 1885. Het randschrift ontbreekt. - Door de politie te Groningen zijn aangehouden twee Düitschers, die in het bezit waren van een groot aantal op 100 markscheine gelijkende biljetten, - De brand te Leiden. Aangaande den brand in de cartonna- gefabriek Hollandia» te Leiden, waarom trent wij reeds een en ander mededeelden bericht men nader, dat de omvang van den brand grooter is geweest dan men eerst dacht, daar ook de localiteiten be neden, waarin kostbare machines stonden, een prooi der vlammen zijn geworden. De brandweer heeft den geheelen Zondagnacht water gegeven en ook Zondag hielden eenige spuitgasten de smeulende papier massa's nog den geheelen dag met. een paar brandkranen in bedwang. De schade, die trouwens door verzeke ring is gedekt, is zeer groot en reeds dadelijk zijn een aantal werklieden werk loos. Treurige vondst Dinsdagmorgen is te den Helder uit de gracht nabij het fort Oost-Oever opgehaald het lijk van II. D., woonachtig op het eiland Wieringen, die sedert 26 November van het voorgaand jaar vermist werd. Een zeeheld beloond. Namens de Zuid-Hollandscbe Maat schappij tot redding van schipbreukelingen is Dinsdag door den waterschout te Scheveningen, den heer Schuijtemaker, met eenige ioepasselijke woorden aan den schipper Roeleveld, van den logger Sch. 9, uitgereikt de zilveren medaille met getuigschrift voor het redden op 12 Dec. jl. van drie man van den Engelschen schoener //Argus//, welk schip, geladen met steenkolen, zinkende was tijdens een storm waarbij nog twee der opvarenden ontkwamen. Overreden. Men meldt ons uit Middelburg tl. d. 1 Februari Heden greep alhier een ernstig ongeluk plaats. De 10-jarige J. Davidse keerde uit school naar huis terug, toen aan do Seis- brug een paard, gespannen vbul fccj kar op zijde sprong met het ongelukkig gevolg, dat het ventje er onder geraakte Met geboken been werd het kereltje naar het gasthuis vervoerd, waar Dr. Schout spoedig hulp verleende. Het arbeidscontract. In verband met; het arbeidscontract wordt ook aan de fabriek der firma Van Dordmond Penock te Kaatsheuvel den werklieden een contract ter teekening voorgelegd. Het bestuur der R. K. Vak- vereeniging aldaar oordeelde, dat het contract voor hare leden onaannemelijk was gat last het contract niet te teekenen, waaraan de door alle leden gevolg werd gegeven. Een onderhoud van het bestuur met den patroon, verzoekende het contract te wijzigen, had geen resultaat, wat ten gevolge had, dat gisteren, met inbegrip van een 20-tal stikster, die ook het contract niet geteekend hebben, ongeveer 80 werklieden den arbeid hebben neer gelegd. •-* Te Haarlem, Almelo en Leeuwar den is het meerendeel der stucadoorsge- zellen uitgesloten ot heeft het werk neergelegd, omdat zij het hun aangeboden Arbeidscontract niet wilden teekenen. Eenige loodgietersgezellen te Leeuwarden, vereenigd in een neutrale organisatie, staken eveneens, omdat de patroons wenschten uit het contract uit te schakelen de bepalingen van art. 1638c en d. Nagenoeg alle schildersgezellen, metselaars en opperlieden te Zutfen heb ben, naar de Z. G. meldt, tot Zaterdag avond geweigerd het arbeidscontract te teekenen; dientengevolge zijn ze door de patroons uitgesloten. Slechts enkele schil ders en metselaars hebben geteekend en zijn aan 't werk geblevendie werden van en naar huis begeleid door politie omdat tegen enkelen bedreigingen waren geuituitgeslotenen beproefden ook hen te bewegen niet aan 't werk te gaan. Er wordt druk gepost. In 't geheel zijn een 150 a 160 man uitgesloten; zij worden door hun organisatie geldelijk ge steund. Met het oog op het buiten dienst betrekking zijn van ongeveer 600 arbei ders, meest wevers, der firma Nico ter Kuile en Zonen te Enschedé, wegens het niet teekenen van het contract, werd de politie aldaar versterkt met 6 rijksveldwachters. Maandagmorgen vergaderden de arbei ders met de besturen der organisaties. De correspondent van het Hld. seint nog De fabriek van Nico ter Kuile en Zonen zatte Maandagmorgen wel aan en werkt met hen, die teekenden. Velen der buiten dienst zijnden waren bij het aan zetten aanwezig. Ook de burgemeester was met politie aldaar. De orde werd niet gestoord. Gebruikt uitsluitend Winkeliers vraagt inlichtingen bij D. SLAGER, Middelharnis, Vertegen woordiger. H H. Winkeliers en Kooplieden worden verzocht voor zij hun inkoopen gaan doen eerst een bezoek te gaan brengen en eerst de prijs aan te vragen aan het goedkoopste magazijn van Mniehoïidelijke artikelen van Oppert 112 Rotterdam Binnenrotte 101 Telef. Intercom. 3975. Groote sorteering in gegoten en ge- emailleerde artikelen, Koffiemolens, KOEKPANNEN, STRIJKIJZERS, Kolenschoppen, Kolenbakken Gegal- vanizeerde Emmers en Tobben enz. van Westdijk, Middelharnis, is steeds voorradig Mahonie en Noten Prima Eiken en Geschilderde (kurkdroog.) in alle houtsoorten. 2184 Alles soiled werk tegen concurreerendeprijs. Levering franco a contant. Levert met succes verschillende soorten II. in alle lengten tegen zeer civielen prijs 2168 Wachtpluats der Stoombooten. Maaskade 10 (Westzijde.) ROTTERDAM. 2193 jgggT Biedt aan H.H. Hoofden van Scho len met kinderen kolossaal reductie. Hoek Kipstraat, Groote sorteering Japonstoflen. GOEDKOOP en SOLIED adres voor: Granaat en Bloedkoralen, HORLO- GES enz. enz. Groote sorteering: Verlovingsringen. Ingraveeren naam gratis. Ruime keuze Glaswerk met zilver gemonteerd. (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekuren eiken werkdag 13. Voor on- en, minvermogenden 910. Buitengewone genezing vaneen rlieumatieklijder te Ingen. Alhoewel de heer ALBERT VAN LAAR VAN TINTELEN te Ingen, den leeftijd van 54 jaar reeds bereikt heeft, zijn er weinig personen die zoo werkzaam zijn als hij. Evenwel heeft hij jaren niet meer kunnen werken, om dat de snoode rheumatiek zijn leven verwoest had, waardoor hij totaal hulpeloos was en hij soms hoogstens in staat was onder folterende pijnen zich met een stok voort te bewegen. Onlangs had de echtgenoote van den heer Van Laar de goedheid de vol gende merkwaardige feiten om trent zijn geval mede te deelen, teneinde dezelve te publiceeren, opdat andere rheumatieklijders hun voordeel met zijne onder vinding kunnen doen. De rheumatische pijnen waren begonnen in de knieën en breid den zich in korten tijd uit tot in den rug en schouders. De pijnen waren ondragelijk en de folterin gen waren zoo groot, dat hij het somwijlen uitschreeuwde van de pijn. 's Nachts moest hij uit bed komen om tot bedaren te komen. Werken kon hij niet meer en als hij moest loopen, kon hij dit slechts met een stok. Wanneer hij in eeu rijtuig wilde stappen, moesten drie man hem helpen. Hij had reeds allerlei genees middels gebruikt en honderden guldens daarvoor uitgegeven doch niets hielp. Ais men alles gepro beerd heeft en niets helpt, dan begint men wel eens te twijfelen of er nog genezing mogelijk is. Doch toen ik een advertentie van KLOOSTERBALSEM las en tevens van verschillende kennis sen hoorde, dat het een probaat middel was, liet ik voor mijn man bij den winkelier Gaasbeek den Klooster balsem halen. Onder eede kan ik verklaren, dat de Klooster balsem mijn man volko men genezen heeft. Nadat een pot opgesmeerd was nam zijn eetlust toe en kon hij des nachts beter slapen en de pijnen ver minderden terwijl hij doorging met Kloosterbalsem te gebruiken ging zijn toestand met den dag vooruit. Toen de vierde pot opgebruikt was, kon hij zonder stok loopen en na nog eenige potjes gebruikt te hebben, was hij geheel genezen en waren de pijnen verdwenen. Sedert dien slaapt en eet hij goed en zijn de wanhopige pijnen niet meer teruggekomen en werkt hij weer als vroeger voor zijn ziekte De KLOOSTERBALSEM, KIoos ter Saiicta Paulo, geneest oude Ien nieuwe wouden, brand- en snij wonden, Rheumatiek, Rheu matische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, Kneuzingen, Stramheid in de ledematen, Ver stuikingen, Lendepijn, Pijn in den rug, Spierverrekkingen, Aam beien (zoowel bloedende als an dere), Winterhanden en Winter voeten. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., en van 100 gram f 1,20 Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus!

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2