LEZINGEN ij. Mlji Lakerse. Zaaigranen, Landbouwzaden. Beeren van Varkens. VAN STEUN S Co. Ad ver ten-tien. Wilgenboomen Hondenkar 2 HITTEN Bóeren-Dienstbode. DIENSTBODE. ARBEIDER VERTEGENWOORDIGER E. EE HAAS VANDORSSER Prolongatie en Beleening. Ingezonden Stukken. Verkoop! ngen. (Uitslag* Aanbesteding. Wissciierij. Posterijen. ttemengd Hieuws. Burgerlijke Mand. Berk en School. scheepstijdingen. Marktberichten. Gevraagd tegen 1 Mei a s. eene flinke AdresJ. C. KOPPENAAL, Stad aan 't Haringvliet. 2342. Wegens Huwelijk der tegenwoordige wordt tegen 1 Mei a.s. gevraagd een flinke 2322 Adres: P. KIEVIET Dz., Sommelsdijk. Gevraagd tegen 1 Maart een met klein gezin, bij D. BUTH Jz. onder Dirksland. 2338 Op Donderdag 4 Februari in de Zaal van den heer L. VAN KEMPEN te OOLTGENSPLAAT. Op Vrijdag 5 Februari te OUDE TONGE, in de Zaal van den heer M. VAN ZOEST. In beide plaatsen aanvang 7 uur en tegen betaling van 25 en 15 Cent de persoon. 2343 TE KOOP een in goeden staat zijnde groot 2 Meter diameter, voor billijken prijs. AdresA. MOSSELMAN te Nieuwe Tonge. 2341 voor billijken prijs, bij MOZES DE HAAS, Sommelsdijk. 2339 TE KOOPjonge 2334 lang 2,25 a 2,50 M. uitnemend ge schikt voor mestputheining en dam- palen. Adres A. W. KEIJZER, Dirksland. TE KOOP AANGEBODEN een nieuwe met 2 sterke IIOIDEII. Adres K BIJBEL, Oude Tonge. 2337 Voor den verkoop van boven be doelde producten, wordt een gevraagd voor het Eiland FLAKKEE. Alleen bij Landbouwers goed ge ïntroduceerde en soliede personen komen in aanmerking. AdresZeeuwsche Zaaigranen Cul tuur en Handel, OUWERKERK (Zee- lanti).2328 Bij G. KIEVIT Nieuwe Tonge, be staat gelegenheid tot het 2251 Met 1ste Prijs ïetroonfl. H.H. Veehouders, ver zekert Uwe Kalfkoeien en Veulenpaarden tegen het risico van werpen. Premie IV2 °/'o, uitkee- ring- IOO Inlichtingen geeft le Oude Tonge, agent der Holl. Veeverz. Maatschappij, gevestigd te Alkmaar. 2312 WJf ecten en Coupons Nadat dit geschied is, acht de Voorz. het niet noodig daar nog nader pleidooi over te houden, daar de meesten uwer de vergadering welke daar onlangs over gehouden is, hebben bijgewoond. De heeren Visscher en Smit achtten hunnerzijds dat het hier niet zoo vlot zou loopen, daar er op het eiland meer bezwaren aan verbonden zijn, dan op tal van andere plaatsen, indien er niet eeuige subsidie worde verleend, 't welk bedragen zal voor deze gemeente de eerste 3 jaar f' 400, per jaar en de volgende 5 jaar f 200,per jaar. in de vergadering van B. en W. is eene bepaling gemaakt, dat door de heeren Visscher en Smit binnen 2 jaar een aanvang moet worden genomen met de werkzaamheden van den aanleg en dat de subsidie ingaat, wanneer water geleverd wordt. Hierover ontstond nog al eeuige discussie. De heer Born was in beginsel niet tegen eene waterleiding, maar wat de gemeente betreft wel, daar dit de gemeente eene uitgaai kost van f 2200,dat is niet zoo'n kleinigheid, en daar hij verschillende ingezetenen gesproken heeft, maakt hij zich sterk, dat er 70 pOl. tegen is. De Voorz. geeft den heer Born te kennen, om reden Born niet op die vergadering is geweest, welke onlangs gehouden is, dat die heeren met den aanleg van waterleidingen meest overal die zelfde bezwaren hebben ontmoet. De heer Van der Koogh brengt tegenover het geen den heer Born gesproken heeft in 't midden Indien er geen waterleiding komt, dan toch binnen enkele jaren de particulieren op groote kosten gebracht zullen worden, omdat volgens één dier heeren, die daar op die vergadering over gesproken heeft, dan volgens de gezondheidsdienst de regen bakken zullen moeten verbeterd worden. De heer Born antwoord hierop, dat er al vele sociale wetten gemaakt zijn, doch de meeste worden toch niet ten uitvoer gebracht, dus daar behoeft de heer Vau der Koogh~zich niet ongerust over te maken. De heer Born blijft bij zijn bewering, dat er minstens 70 pCt. tegen is. Nadat er nog door verschillende leden een en ander in 't midden wordt gebracht, brengt de Voorzitter het voorstel iu rondvraag en wordt besloten, (subsidie te verleenen, mits binneu den tijd van 2 jaar een aanvang worde genomen) met 10 stemmen voor en 1 stem tegen, die van den heer Born. Daarna is punt 6 en 7 aan de beurt om be sproken te worden, doqh de Voorzittter acht dat deze punten met gesloten deuren worden behan deld, en is alzoo de openbare zitting geëindigd. De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur! Zou u mij voor onderstaande een kleine plaatsruimte willen vergunnen. Bij voorbaat mijn dank. 't Is naar aanleiding van het bericht voor komend in uw geëerd Biad van Woensdag 20 dezer, waar vermeldt wordt als zoude ik op verzoek worde overgeplaatst naar Overschie. Zulks is niet alzoo Mijnheer de Redacteur. Mij is door tusschenkomst van den WelEdel. Heer Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier, gevraagd ol ik idee had naar genoemd gemeente over te gaan, waar ik na eenig nadenken genoegen mede nam, waarop dezer dagen het bericht kwam, om aldaar met 1 Februari a.s., in dienst te treden, 'k Wil dit op deze wijze beter geven daar 't geachte publiek zou denken ik het Dirksland reeds moede was, wat echter het geval niet is, en wat mijn persoon betreft het redelijk goed kon vinden. De berichtgever van het door mij bedoelde stukje, maak ik attent alvorens te schrijven, zich eerst in het publiceerend vak wat meer ie bekwamen. En eindig ik na u Mijnheer de Redacteur nogmaals dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, met deze woorden: «Schoenmaker houd u bij uw leest. Hoogachtend, Uw dw. dienaar, P. DE HAAN, Brieven- en Telegrambesteller. Dirksland. Centra»! Genootschap voor ïünder- herstellings- en Vacantiekoionies. Het oprichten eener Af clceïlng. Gewoonlijk wordt het oprichten eener afdeeling te moeilijk voorgesteldpropaganda in de plaat selijke pers, curculaires, huisbezoek, propaganda- vergadering, voorloopig bestuur, reglement ont werpen, weer algemeene vergadering, definitief bestuur enz. Begrijpelijker wijze zien vele, overigens goed gezinde personen tegen ai dat werk op, want juist die goedgezinde inenschen zijn degenen, die aan vele andere zaken van algemeen belang hun tijd geven. Op veel eenvoudiger wijze kan een afdeeling opgericht worden. Het minimum aantal leden is 10. Welnu zoek 1020 leden, maakt een reglement, en de afdee ling bestaat. In de kleinste gemeente kan met eenigen goeden wil een afdeeling van het Cen traal Genootschap worden gesticht. Maar beteekent zoo'n afdeeling ook iets, met misschien 1015 of 20 gld. jaarlijks inkomen, waarvan 5 gld. moet afgedragen aan de algemeene kas? Ongetwijfeld. Er is een voorpost gevestigd. Belanghebbenden weten, tot wie zij zich wenden moeten. Er is geen geneesheer, geen onderwijzer, geen geeste lijke, geen armbezoeker, die niet onder zijn toe zicht kinderen heeft, welke zeer noodig naar een gezondheidskolonie gezonden moeten worden, zelfs in het kleinste dorp. Is in een plaats een afdeeling, dan is de kans van uitzending oneindig veel grooter, dan wan neer die er niet is en 95 pet. van de bevolking zelfs het bestaan van gezondheidskolonieB niet vermoedt. Telkens ontvangen wij aanvragen van genees- heeren, van onderwijzers, van predikanten enz. om dit of dat kind te willen opnemen. Het ant woord is dan: „verzamel de verpleegkosten en we zullen u helpen". Ik herinner me geen enkel geval of de kosten waren in een paar dagen bijeen. Voor 'n zwak kind is o zoo gemakkelijk geld te verkrijgen. Maar er moet om gevraagd worden. Is het nu niet duidelijk, dat een afdeeling ge makkelijker nog dan een particulier de verpleeg kosten verkrijgt. En bovenal, zal men niet veel eerder naar een plaatsgenoot loopen voor de uit zending van een of ander kind, dan zich tot het hoofdbestuur te wenden? Ten slotte is elke nieuwe afdeeling niet alleen een plaatselijk, maar ook een algemeen belang. Hoe grooter het Centraal Genootschap wordt, hoe meer kracht er ook van kan uitgaan. In elke gemeente var. ons land zal wel iemand gevonden worden, die lust heeft iets voor het zwakke kind te doen. Het is een nuttig, maar ook een dankbaar werk. Ieder, die zijn medewerking wil verleenen, zende zijn naam en adres. Alle noodige inlich tingen worden zeer gaarne doorondergeteekende verstrekt. A. C. BOS. Egmond aan Zee. Op Woensdag 3 Februari 1909, 's nam. 2 uur, te Dirksland, in het Logement Broos- lioofd, afslag van de Hotstede //Frans Hoever/ met uitmuntende jachtvrije Bouwlanden, JDijk- weilanden en 2 Bouwknecktswoningen, alles aaneengelegen te Melissant, in polder Nieuw- Kraaijer, dicht bij de Haven van Dirksland, tezamen groot 39.02.36 Heet. (85 gemeten Voornsche Maat.) Blootschoof 1909 uit de pacht. In perceelen en in massa." Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 4 Februari 1909, 1s nam. I uur aan de Kaai te Stad aan't Haringvliet, van Sparren. Notaris VAN BUUREN. Op ponderdag den 4 Februari 1909 's na middags 2 j uur ter lierberge van Gerrit Smits te Stad aan Haringvliet verhuring van 16.72,93 Hectaren 36 Gem. 158J Roeden (Voornsche maat) bouwland in stee bij steiger in den polder Oude Slad gemeente Stad aan 't Haringvliet in 19 perceelen, voor den heer L. Soldaat te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 5 Februari 1909,'s nam. half 2 uur, van Schaarhout, staande op de knotwilgen aan den Onwaarschendijk, Panksdijkje en den Poldersehendijk, in divere koopen te beginnen aan den Onwaarschendijk, op Kra lingen. Notaris VAN DER SLUYS. Inschrijving naar de jaarlijksche huur van II Aren, 25 Centiaren, 74 R. Tuingrond te Dirksland, achter het z.g.n. Vluchtdorp, voor den tijd van 5 jaren, dadelijk te aanvaarden, ten verzoeke van den heer Joh. Overweel te Nieuwe Tonge. lnschrijv.'ngsbiljetten in te leveren uiterlijk 5 Februari 1909, ten kantore van Notaris VAN DER SLUYS te Dirksland. Op Zaterdag 6 Februari 1909, 'a voorm. 10 uur aan de Kaai te Den Bommel, van Sparren. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 6 Februari, 's avonds 6 uur Verpachting voor het saizoen 1909 van het z.g. Weitje te Ouddorp, nabij het dorp in 4 perceelen, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Dinsdag 9 Februari, '3 namiddags 5 uur Verpachting voor het seizoen 1909 van 64 perceelen Bouwiand in de Eendrachts- en Halspolders onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 11 Februari, 's namiddags 2 uur: Verpachting voor 10 jaar - 1911 tot en met 1920 - van 31 perceelen Bouw- en Weiland onder Goedereede, Ouddorp en Stellendam, in het logement de Gouden Leeuw// te Goe dereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 17 Februari 1909, 's voorm. 9,30 uur te Dirksland op Kralingen, van 5 paarden, 7 stuks hoornvee, landbouwgereed schappen, hooi enz. ten verzoeke van den heer Mars. de Bonte Jz. Notaris VAN DER SLUYS. Op Woensdag 24 Februari 1909, 's voorm. 9 uur, te Dirksland, aan den z.g.n. Ouden Dijk, van 12 paarden, 1 hit, 26 stuks hoornvee, 3 loopvarkens, een partij kippen, landbouw gereedschappen, machines, eenige meubilaire goederen enz. ten verzoeke van den heer K. P. Roodzant te Dirksland. Notaris VAN DER SLUYS. Den Dommel. Bij de aanbesteding voor den bouw van een Bijzondere school alhier, waren de laagte inschrijvers voor Metselwerk Jan Both, alhier, f 2424,24. Timmerwerk D. Simons en G. Lodder, Oud-Beierland 2392, Smidswerk C. D. Birkhoff, Ooltgensplaat 193,25 Verf werk Jan Bakker, alhier 340, Middelliamls. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen met een besomming van «Theodora Emmeren.®, st. J. v. d. Hoek f 538 «Voorlichtere/, st. M. den Braber 880 «Anna», st. C. Langbroek 820 «Luctor et Emergo«, st. W. v. d. Hoek s 760 »Vertrouwen,« st. C. v. d. Hoek 715 »Zeemeeuw«, st. J. de Koning 600 «Noordster», st. L. Koster Jr. 500 Nieuwe Tonge Op het hulptelegraaf kantoor zijn in Januari verzonden 124 binnenlandsche en 21 buitenlandsche en ontvangen 125 binnenlandsche en 38 bui tenlandsche telegrammen, totaal 308. Een oude Romeinsche munt gevonden. Men meldt aan de N. R. Ct Te Ochten is een munt, een Groot-brons, gevonden van den Rom. Keizer Autonius (162 182 n. C.) De voorzijde vertoont een gelauwerd hoofd, waarom staat Antonius Aug(uslus) Pius P(ater) O(atriae) Imp IX. Op de keerzijde leest men S. C. (met toestemmen van den Senaat) en Fripot XI X Cos IIII d. i. Gemeensman voor de 19de en Consul voor de 4de maal. De geredde visschers. Men meldde Vrijdag uit Kampen aan het //Hbl.// Hedenmorgen zijn de 18 visschers, 3 uit Elburg en 15 uit Harderwijk, per spoor naar hun woonplaatsen vertrokken. De ge meente heeft voor voedsel, nachtlogies en reisgeld gezorgd. Het is een uitgestrekt ijs veld geweest waarop zij 22 uur hadden door gebracht. Zij hadden vannacht (dus den naoht na de redding) allen //lekker// geslapen. Men meldt nog aan de N. R. Ct.// De ongelukkige visschers, die thans terecht zijn en meer dan 24 uur zonder voedsel en zonder de noodige kleeding aan de koude zijn blootgesteld geweest, hebben tot overmaat van ramp ook de nog uitstaande netten ver loren. Wettelijke onrechtvaardigheid. Hoe een slimme schavuit van de wettelijke bepalingen misbruik kan maken, schrijft de «Arnh. Ct.» In December vernam een eigenaar te Utrecht dat een zijner woningen in de Lijsterstraat door een familie was betrokken, zonder dat hij daar iets van af wist. Natuurlijk deed hij op staanden voet dit gezin het perceel ontruimen en de meubelen naar buiten dragen, die dien dag in de Lijsterstraat onder den blooten he mel stonden. Heel natuurlijk zal men zeggen. Maarzoo is de wet in ons land niet. De huiseigenaar kwam ten eerste door het op straat zetten van den boedel in botsing met de politie, die proces-verbaal tegen hem op maakte, wegens het «gebruiken van den open baren weg als bergplaats voor meubelen, zonder daartoe vergunning van de overheid te hebben«, en hoorde daarvoor dezer dagen voor het Kantongerecht f 5 boete tegen zich eischen. Maar bovendien wacht den man nog méér ellende van deze zaak; de politie heelt nl. op een klacht, door den bewoner ingediend proces-verbaal tegen hem moeten opmaken ter zake van huisvrede breuk, waarvoor de huis eigenaar zich binnenkort voor de Rechtbank zal hebben te verantwoorden. »Zai binnen nait eetbaar!/ Dat was 'n tegenvaller in 't gezin van een ingezetene van Winschoten. Nog nooit had men de aardappelen bevroren gehad. Maar thans met die strenge vorst wel. En tel kenmale, als de ietwat zoetsmakende aardap pelen op tafel kwamen, bromde de man op z'n vrouw en dochters, dat ze niet beter hadden opgepast. En de beide zoons bromden dan in koor mee. Daar las moeder de vrouw vorige week in een landbouwblad 'n middel, om dien zoeten smaak er af te krijgen'n weinig azijn in het water, waarin men de aardappelen kookt. KlaarZe zou d'r met niemand over spreken, 'n Verras sing dus. Ongelukkig lazen de beide dochters het ook en ook zij besloten, ieder voor zich, het middeltje toe te passen. Zoo brak de Donder dag aan, aardappelen met roode koolEn pas was de pan met aardappelen over, of moeder ging stilletjes er 'n scheut azijn in doen, kort er op Jansje ook en even later Marie, zoo heel stilletjes ieder voor zich wou de eer hebben. De middag brak aan, de tafel werd gedekt de maaltijd zou beginnen. Moeder kijkt met 'n tevreden blik over de tafel, de aardappelen zullen nu wel overheer lijk smaken «Wat zegst nö. Nö smaeken ze aanders, hé «Aandersroept deze met 'nestra zuur gezicht, «aanderszai binnen nait eet baar »'t Binn'n net citrounenlaat een der zoons er met een nog zuurder gezicht op volgen. «Nö® verontschuldigde de vrouw zich, «ik hem d'r wat edik indaon, 't stond in de krante maor dan heb 'k d'r misschien te veul in daon.® «Ik heb d'r ook 'n kopje vol in daon valt Jansje in. «En ik ook!» schaterlachte Marie nu. 't Was alles en alleen kool voor dien middag, De aardbeving in Zuid-Italië- Een bericht uit Messina komt de weer zinwekkende tijding brengen, dat de burge meester, de gemeentesecretaris en twaalf aanzienlijke burgers van Messina zijn gevangen genomen wegens verduistering van aan hun zorgen toevertrouwde kleederen en giften voor de slachtoffers. De onverlaten zullen voor de krijgraad terecht staan. Een val met droevig gevolg. In het grensplaatsje Angolt viel verleden week de Hollandsche arbeider H. Meijer uit Deventer met zijn hootd tegen een ijzeren hek aan de gevolgen waarvan dij thans is over leden. Een ontploffing. Te Leiden had Vrijdagmiddag een hevige ontploffing plaats in de werkplaats van-den blikslager Selier, gelegen achter diens winkel aan de Lange Mare no. 21. De ramen in de werkplaats en in den winkel werden geheel vernield, terwijl een voorbijganger licht werd gewond door de val lende glasscherven. Een begin van brand kon met eenige emmers water worden gebluscht. Onvoorzichtigheid in het gebruik van nalta bij het soldeeren van blikwerk was de oor- vaak van het ongeval. Nog een slachtoffer van het ijs. Vrijdagmorgen is te Leek de 10-jarige P. van Leuzen door het ijs gezakt en verdronkeu. Arbeidscontract. In de fabriek der firma Nico ter Kuile Zonen te Enschede is aangeplakt een waar schuwing aan de arbeiders, dat een staking van den arueul bij genoemde firma, in verband met het arbeidscontract, een stopzetting van alle fatrieken der leden van de Fabrikanten- vereenigingen zal tengevolge hebben. Ter waarschuwing van de bezitters vanmuntbiljetten. Z.Esc. de minister van Financiën, heeft herinnerd,' dat de gelegenheid tot inwisselen der muntbiljetten alsnog tot 1 April a.s. open staat. En er is rede voor de herinnering, want er moeten nog 30.000 muntbiljetten a 10 en ruim 1000 a f 50 ongewisseld hier en daar in de lade liggen. Dat beteekend een kapitaal van 350,000 guldens drie en halve ton goud Dat geld is na 2 April a.s. weg, verloren met die muntbiljeten kan de bezitter de kachel mee aanmaken Men lette dus op de waarschuwing. //Graafseh.// MIDDELHARNIS. GeborenLena, d. v. Leendert Tamboer en Johanna Spee. OndertrouwdJohannis Huizer 23 j. en Eliza beth Gebraad 21 j. Overleden: Elizabeth Beijenberg 90 j. weduwe van Barend Kattestaart. OOLTGENSPLAAT. Geboren Willem Cornelis, z. v. Jan van Sint Annaland en Aagje Roos. Overleden: Sara Meijer weduwe van Jan van Maastricht oud 57 j. Ondertrouwd: Cornelis Lokker j.m. 33 j. en Arendje Suzanna Mijs j.d. oud 29 j. NIEUWE TONGE. Geboren: Lijntje, d. v. Willem van der Ree en Jacoba Heemes; Krijntje, d. v. Cornelis de Gast en TeUDtje van Vliet; Jan Cornelis, z.v,Lieven Braber en Maatje Holleman. Gehuwd: Anthonij Nuchteren j.m. 24 jaar en Aagje van den Tol j.d. 24 jaar. OUDE TONGE. Geboren: Cornelia Maria, d. v. T. Snijder en A. J. Bogaart. DIRKSLAND. Geboren Anthonie Leendert, z. v. Adrianus van Maurik en Elizabeth van 't HofJohannis, z. v. Arij Los en Johanna LinaLugtenbnrgJacobus, z. v. Gerrit Bakker en Maartje Braber; Cornelis, z. v. Andries Stolk en Catbolijntje de Koekkoek. MELISSANT. Geboren Cornelis Willem, z. v. Marinus Lokker enAletta AdaminoLokkerWillempje, d.v. Floris Koedam en Sijke Stolk. MIDDELHARNIS. Door den Kerkeraad der Geref. kerk is besloten om de stemming door do manslidmaten uit hot beBtaande tweetal predikanten, te doen plaats hebben op Woensdag avond 10 Februari a.s. DEN BOMMEL. Tot Voorzitter en Secretaris der Commissie tot wering van Sohoolverzuim, zijn respectievelijk herbenoemd de heeren Aren JongeÜDg en H. C. van Rossnm. Door Mevrouw de weduwe Van der Starp te Scheveningen, vroeger alhier woonachtig, is aan de diaconie der Ned. Herv. Kerk eene gift van f 100,geschonkon. ZUIDLAND. Tot Onderwijzeres aan de Sohool met den Bijbel alhier, is thans definitief benoemd Mej. M. R. Hajor, thans aan die school als zoodanig werkzaam. a.r. Zondag hoopt voor de Geref. gemeente alhier in de bediening des Woords op te treden, de Honggel. heer C. van Gelderen, prof. aan de Vrije Universiteit to Amsterdam. SPIJK ENISLE. Woensdagavond hield de G. J. V. „De Heere is onze Banier," alhier haar eerste openbare jaarvergadering. Na opening der bijeen komst door psalmgezang en gebed en een pakkend openingswoord van den Voorzitter C. J. Mol, bracht de Secretaris vr. J. C. Mol, verslag uit van den zedelijken toestand der vereoniging. Nadat hij hot nut van den Ned. Bond van Jong. Vereen, op Geref. grondslag od de geschiedenis onzer vereen., gedurende de laatste jaren, had aangetoond, deelt hij mede, dat er 20 leden zijn en dat er flink gewerkt wordt in de richting van de BoDsidee. De penningmeester, vr. Kinder mans leverde een beredeneerd verslag van den financieeleD toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat we de kas met een batig saldo kunnen sluiten. Daarna gaf ons de Bibliothecaris, vr. A. Smits een verslag, betreffende de bibliotheek. Het aantal nummers bedraagt 155. Voorts wisselden vier opstellen en een gelijk aantal voordraohten elkander in een geregelde volgorde af en werden we ondertusschen door deleden der Meisjesvereenigingruim voorzien van goede consumptie. Na de pauze werd het woord gevoerd door vr. Veenstra van Rhoon, namens den riDg „West IJselmonde." Het slotwoord werd gesproken door Ds. Aal- berts. Zijn Eerw. wijst op den ernstigen strijd des levens en wekt alle jongelingen op zich aan te sluiten bij de J. Vereen. Hij wekt ons op, goedsmoeds, steunende op Gods hulp en in Zijne kracht het nieuwe vereenigingsjaar in te treden, niet twijfelende of alzoo zullen er ook uit odzo vereeniging mannen voortkomen, die straks zich zullen werpen in den grooten strijd des levens, ten einde mede te werken, dat de eere Gods op alle terrein wordt gezien. Voorzeker een schoon slotwoord. Daarna werd de vergadering met psalmgezang en gebed door Ds. Aalberts gesloteD. (Niet van onze gewonen Correspondent.) NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Nfjehaske (toez.) W. J. van de Pool cand. te Opheusden. Te Groningen (vac. Meerdink) J. L. Pierson te Hengelo. Te Rand wijk en Lakemond (Geld.) D. Th. Keek te Zuili- chem. Te Otterloo, J. Kraaij, te Leerbroek. BedanktVoor Apeldoorn en Het Loo, M. M. den Hertog te Hillegom. DOOP3GEZ. GEMEENTE. BeroepenTe Winterswijk W. Koekebakker te Zwartsluis. REM. BROEDERSCHAP. Beroepen: Te Boskoop Dr. H. P. Schim van der Loeff, te Doesburg. TRANSATLANTISCHE LUNEN. Het s.s. Kediri vert. 30 Jan. van Hamburg naar Rotterdam. Het s.s. Lombok, van Batavia naar Amsterdam vert. 30 Jan. van Marseille. Het s.s. Besoeki arr. 30 Jan. van Batavia te Rotterdam. Het s.s. Rindjani vertrok 30 Jan. van Rotter dam naar Java. Het s.s. Ophir van Java naar Rotterdam arr. 30 Jan. te Marseille en zette de reis voort. Het s.s. Flores vertr. 30 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Het s.s. Pyrrhus van Batavia naar Amsterdam vertr. 28 Jan. van Port-Said. Het s.s. Rijndam vert. 30 Jan. v.m. van Rot terdam naar New-York. Oude Tonge, 29 Jan. Granen. Tarwe per 100 kilo f9,25 a 10,25. Haver per 100 kilo f 6,75 a 7,10. Erwten per Hl. f 9,25 a 10,Boonen f 9,75 a 10,Gerst f 6,50 a 6,75. Aardappelen. Eigenheimers f 1,45 a 1,50. Bonten f 1,80 K 2,—. Ajuin 15,a 5,25. Peen f0,60. Boter per kilo f 0,80. Meren per stuk 4 cent. Rotterdam, 1 Febr. Zaden. LjjnzaadVoer- f 8,a 10,Zaai- f 10,a 11,25 per Hl. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 396 vette Runderen, magere Runderen, 107 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 482 Schapen en Lammeren, 636 Varkens, Biggen, Bokken ot Geiten. Koeien en Ossen van f 0,32 tot 0,35. Stieren 0,0, Kalveren 0,45 0,55. Schapen 0,18 0,19. Lammeren 0,24 0,25. Varkens 0,220,23'/,. Lichte (v.export), 0,20 0,21. Alles per kilo. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3,25 a 3,50. Zeeuwscbe Blauwen f 2,60 a 2,80. Zeeuwsohe Eigenheimers f 1,70 a 1,90. Zeeuwsche Bonten f 2,50 a 2,70. Geldersche Blauwen f 2,30 a 2,50. Weinig aanvoer en weinig vraag. Alles per Hl. Ajuin. (Zeeuwsohe.) Aangevoerd circa 1000 balen. Men besteedde voorGroote Bruine f 5,25, kleine f 0,Stroogele f 0,per 60 kilo. WegenB ijsgang zijn de meeste Bchippers niet aan gekomen. Eieren. Zeeuwsohe f6,40 a 6,60, Overmaaeche f6,60 a 6,80 per 100 stuks. PER TELEGRAAF. Botterdam, 2 Febr. Vee. Aangevoerd 41 Paarden, Veulens, Ezels, 795 magere Runderen, 478 vette Runderen, 209 vette Kalveren, 257 nuchtere Kalveren, GraBkalveren, 1 Sokapen of Lammeren, Varkens, 69 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Osien van f 0,34 tot f 0,38. Stieren 0,28 0,32. Kalveren 0,45 0,55. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 140 a 270 Kalfkoeien f 160 a 280 Stieren 150 a 250 Pinken a Graskalv. a Vaarzen 90 a 130 Paarden a Slachtpaarden 50 a 110 Fok nuchtere Kalveren f 13,a 18, Slacht 8,a 12, Biggen 7,— a 15,—. per week 1,10 a 1,40. Handel zeer vlug. Boter. Aangevoerd 42 vaten 29 '/ia 220 stukken a kilo- Prjjzenle kwal. 62, 2e kwal. 58, 3e kwal. 54 ot. Voor stukken werd besteed a kilo 75 a 80 ct. Eieren. Aangevoerd 16832 stuks. Kippeneieren f 4,50 a 5,90 per 100 stuks. Eendeneieren 0,a 0,100 VAN TE KOOP Ring A 113, Middelharnis.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2