Advertenliën. Visschery. Scheepstijdingen. Ondertrouwd: men daar vrij logies had, althans hij nam meteen van dien broer in de handigheid nog 40 gulden mede. Het is te hopen dat dezè hiervoor zijn straf niet ontgaan zal. Rerkittgeii. P. B. alhier kwam deze week van een koude reis thuis. Zich naai de ijsbaan willende begeven reed hij zonder dit te kunnen voorzien over een dicht ge vroren wak, met het gevolg hij er doorheen ging. Spoedige toegeschoten hulp verloste hem uit deze benarde positie Naar men uit goede bron verneemt zullen voor deze Gemeente en de Gemeente Nieuwe Tonge 7 miliciens geleverd moeten worden en wel 5 voor volledige en 2 voor korte oefeningen. MeSissaiït. Op de lijst, bedoeld bij art. 18, ie lid der Leerplichtwet, komen 248 kinderen voor. De kohieren der Grondbelasting dezer gemeente, afdeeling Onwaard en Roxenisse, voor 1909, zijn invorderbaar verklaard en aan den Ontvanger ter invordeting ter hand gesteld. Oïiddoi-p. Dinsdagavond gaf de familie Kouöijzer, met medewerking van de alhier bestaande Chr. Zangvereenigingen een uitvoering De Heer v. d. Kemp, Directeur van »Looft den Heert had de leiding voor dien avond op zich genomen en sprak een kort woord van welkom, tot het publiek, dat wel niet talrijk, doch met zeer veel belangstelling was opgekomen. De uitgevoerde Zangstukken der blinden werden met zeer veel gevoel voorgedragen zoodat het op de vergadering diepen indruk maakte, Aandoenelijk en verheven was de uitvoering van Ps 73 »Wicu heb ik nevens U omhoog.« enz. Als de taal des geloofs met de zang de lippen zich samen paren dan ontstaat de schoonste harmonie. De Zangstukken die het mannenkoor ten gehoore gaf was eene aangename afwisseling zoowel als die der Zangvereenigingen »Hal- lelujahc en »Looft den Heer.« Op verzoek van den Heer Koudijzer werden de Directeuren der Zangvereenigin gen de gelegenheid gegeven tot het alleen zingen van een psalmvers naar keuze. De Heer v. d. Kemp koos daartoe Ps 116: 4, De Heer C. Aleman zong van Ps. 79 2 en de Heer M. Boelaars Ps. 49 1. Hoewel zij daartoe onvoorbereid waren volbrachten zij naar wensch hunnen taak. Dat de vergadering dankbaar en voldaan huiswaarts keerde, is buiten alle twijfel. De gehouden collecte ten bate der blinden bracht ruim f 136 op. De vrijzinnige kiesvereeniging »Bur- gerplichtc alhier, stelde Woensdagavond met algemeene stemmen mr. Patijn opnieuw candidaat voor de Tweede Kamer. De centrale vergadert Woensdag a.s. Zuidiand: Ook hier is een Comité van dames gevormd op initiatief van Mevr. Van Andel, ten doel hebbende gelden in te zamelen voor een huldeblijk voor H. M. onze geërbiedigde Koningin, We wenschen haar rijk succes op haren arbeid. Bij den veehouder S. de Hoog alhier, heeft verleden jaar eene koe in de 308 melkdagen 8269 kg. melk gegeven met 227,6 kg. vet of gemiddeld 2,75 °/0 vet. Onlangs heeft ze weder gekalfd en gaf in de eerste drie weken 3 31/4 kg. in de tweede drie weken 3 9% kg. in de derde drie weken 3 7 Y4 kg- en 'n de laatste drie weken 32 3/4 kg. per dag. Als ze zoo naar evenredigheid vol blijft houden met geven zal deze lijst nog aanmerkelijk grooter worden en kan ze dus gerust onder de beste geefsters gerekend worden. Wat hinderen zooal niet uit hunnen voeren In een arbeidersgezin alhier heeft hel eene zusje het andere, terwijl de ouders afwezig waren, een waterpot op het hoofd gezet, met het gevolg dat men de pot er niet meer af kon krijgen en de moeder bij haar thuiskomst genoodzaakt zag dit onge- wenschte hoofddeksel eerst stuk te slaan, wilde ze haar lieveling uit hare benarde positie verlossen. Hier is eene Vereeniging 2-het groene kruis« opgericht niet voor de menschen, (die is hier al) maar thans voor het vee. Velen traden als lid toe. demeemSsraad. VEKSLAfi van het verhandelde in de Openbare ver gadering van den Raad der gemeente Soinuielsdijk, op Woensdag 27 Jan. 1909, des avonds 7 ure, Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opent de vergadering en zegt, hoewel er reeds bijna een twaalfde gedeelte van het jaar 1909 is verstreken, dit nochtans is de eerste ver gadering van dit jaar, de leden geluk te wenschen voor hun persoon en voor hun gezinnen, alsmede dat zij in vrede en vriendschap de belangen der Gemeente mogen behartigen. Notulen worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. iDgekomen Stukken o. Een missieve van Ged. Staten houdende goed keuring tot af-en overschrijving op de begrooting 1908. b. Een schrijven van de vereeniging het Groene Kruis, dat met 5 Januari is aangesteld als wijk verpleegster voor beide Gemeenten Mej. Zuster W. Verburg. c. Een schrijven van de Heeren W. C. van As en L. Pen, dat zij hunne benoemiug tot lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim hebben aangenomen. tl. Een schrijven van den Heer Jacob Slis, dat hij zjjne benoeming als regent van het Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis heeft aangenomen. e. Een schrijven van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, dat in hun j.l. vergadering is benoemd, tot Voorz. den Heer W. C. van As en tot Secretaris den Heer L. Pen, in dit College. fi Een schrijven van den Heer M. Kooman, dat hij de datum, tot welke hij zich had verbonden inzake de verkoop van zijn huis aan de Gemeente niet wenscht te verleugen en alzoo de besprekin gen in deze zijn geëindigd. Alle deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2e. Benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcommissie, candidaten waren de Heeren Jn. Joppe Cz. en J. C. de Gast, gekozen den Heer Jn. Joppe Cz., welke met zijne benoeming in ken nis zal worden gesteld. 3e. Benoeming van Stembureau over 1909 voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en voor den Gemeenteraad. Voor de Tweede Kamer zijn in bet Stembureau beuoemd M. Born en J. Tim merman, en in dat voor den Gemeenteraad M. Peekstok en Jacob Joppe Cz., terwijl de overige leden als plaatsvervangs worden aangewezen. 4e. Drinkwaterleiding. De Voorzitter leest voor een schrijven van de Gezondheidscommissie alhier, welk College het aannemen der voorwaarden van de H.H. Visser en Smit, tot het daarstellen en in exploitatie brengen eener drinkwaterleiding warm aan te bevelen. De Voorz. zette nogmaals uiteen het groote gerief en nut voor de ingezetenen hieraan ver bonden, en geeft het woord aan hen, die zulks daaromtrent iets wenschen te zeggen. De Heer Timmerman zegt, dat hij het nood zakelijke van zulk een inrichting nog niet inziet en gelooft, dat er van het drinken van hemel water nog niemand ziek geworden is nog veel minder daardoor is gestorven. Hij isnietabsolut tegen een waterleiding en zou daarom voorn. H.H. Visser en Smit wel consessie willen ver- leenen tot het aanleggen hunner buizennet enz. en dan alzoo later aansluiten wie wil, hij acht de geldelijke opoffering voor de Gemeente groot, reeds daarom ook dat niemand der ingezetenen door die Gemeentelijke gelden eenigszins goed- kooper aan leidingwater wordt geholpen. De Heer K. de Graaff, vindt de geldelijke op offering voor de Gemeente niet gering, maar wenscht toch dat de waterleiding te stand.kwam, alleen wenscht hij, dat de Gemeente na 8 jaren subsidie te hebben verleend, nu ook vrij zal zijn van verdere kosten en het niet afhankelijk te stellen van de deelname die de ingezetenen in deze presteeren. Deze gedachte vond bijval bij verschillende leden en wordt nu ten slotte deze zaak in stem ming gebracht, en besloten met algemeene stem men tot gemeentelijke medewerking tot daar- stelling eener drinkwaterleiding (de Heer Tim merman stemt voorwaardelijk voor). 5e. Reclame Hoofdelijken Omslag welk verzoek ten gunste van reclamant wordt ingewilligd. 6e. De Openbare vergadering wordt gesloten en gaat over in geheime zitting. ftechssaakeii Arrondissemeiits-JliechtStaiili. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 26 Januari. Uitspraken. M. v. d. S., 28 jaar, arbeider te Middel - harnis, wegens mishandeling, totf 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. H. v. C., 31 jaar, arbeider te Rockanje, wegens diefstal van een palingfuik, tot f 5 boete, subs, 5 dagen hechtenis. J. M., 22 jaar, koopman te Rockanje, wegens wederspannigheid, tot 14 dagen gevangenisstraf. P. v. d. M. 22 jaar, werkman te Spijke- nisse, wegens mishandeling tot 14 dagen gevangenisstraf. F. v. G., 21 jaar, kunstschilder, zonder vaste woonplaats, wegens oplichting van 2 paar schoenen, tot 10 weken gevangenis straf met ingang van 18 November 1.1. Persdelict. Voor de Rechtbank te Rotterdam werd Donderdag de zaak behandeld van Mr. A. Slob, thans burgemeester van Haarlemmer meer, vroerger advocaat en procureur te Rotterdam, contra den directeur-uitgever van het »Rotterdamsch Nieuwsblad^, wegens het opnemen van enkele artikelen en Raads- overzichten in dat blad, waardoor Mr. A. Slob zich beleedigd achtte. Door het O. M. werd geëischt een gevangenisstraf van 14 dagen, terwijl tevens door Mr. Schürmann, advocaat te Rotterdam namens de beleedigde partij een schadever goeding werd gevraagd van f 150. Mr. S. L. van Aalteu Jr. voerde de verdediging voor den beklaagde. Hij vroeg vrijspraak, subs, verandering van de siraf in eene geldboete. FAILLISSEMENTEN. UitgesprokenG. Springvloed, schoen maker te Sommelsdijk. Curator C. JHeijer Pz. té Middelharuis. Rechter-commissaris Mr. F. M, C. E. Koksma, Mtddelhai nis. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen met een besomming van uToekomsu, st. Joh. de Waard 480 »Middelharnis«, st. de Korte 385 «Hendrika Adrianaa, st. H. Jordaan 318 Umuitfeit's visehhamiei bedreigd! Onze correspondent te IJmuiden schrijft Door de opening der nieuwe gemeentelijke zeevischhal te Vlaardingen, op Januari j.l., wordt IJmuiden belangrijk geschaad. Niet alleen de vischhandel, doch ook de leveran ciers van victualiën, steenkolen en wat meer aan de stoom- en zeilvisscherij annex is. Donderdag jl. zat de vischhandel tevergeefs te wachten op aanvoer van levende en doode schelvisch, kabeljauw, enz., doch de Vlaardinger stoom beugers, die op komst waren, lieten op zich wachten, hadden IJmuiden links laten liggen en waren naar Vlaardingen opgestoomd. Niet minder dan 4 in getal. Op de markt te Vlaardingen werden bevredigende prijzen gemaakt, hoewel belangrijk minder dan ze te IJmuiden zouden hebben gemaakt. Een Vlaardinger stoombeuger, Donderdag avond te IJmuiden binnengekomen met belang rijke lading, kreeg zelfs telegrafisch order van de reederij 0111 naar Vlaardingen op te sloomen en daar te verkoopen. Het voordeel, zijn schepen te Vlaardingen thuis te hebben, schijnt, althans voorloopig, wel op te wegen legen de mindere opbrengs der visch aldaar. Toch geloovep we, dai op den duur de grootere koopkracht, we keljmui den, zoowel voor levende als voor doode visch ontwikkelt, de reeders zal doen inzien, dat per saldo het markten te IJmuiden, tot voordeel zal zijn der reederijen, temeer, daar IJmuiden zijn levende visch in karen kan levend houden en Vlaardingen niet. In het nieuwe reglement van zeevischhal te Vlaardingen, welk reglement onder voorlichting en met goedkeuring der daar gevestigde ree ders is tot stand gekomen, is de traditioneele koopmanskorting van 3 pCt. wel degelijk be stendigd, waaruit blijkt, dat practische en in het vak grootgebrachte zakenmenschen wel degelijk het nut inzien van het behoud der aloude koopmanskorting van 3 pCt., aldus blijk gevende, de koopers tot zich te willen trekken. (Tel.) Posterijen. Dirksland. Onzen, tevens hier woon achtigen dorpsgenoot D. Lugthart postbode, (route HerkingenMiddelharnis,) is met ingang van 1 Febr. tot brieven- en telegram besteller te Voorburg benoemd. (Jitslag; Aanbesteding. Ooltgensplaat. Jl. Woensdag werd in het Hotel Hobbel alhier aanbesteed het verbouwen van eene woning van den Heer M. Breeman tot Cafe en wachtplaats voor de tram. TIMMERWERK. Joh. Korteweg voor de som van f 958 L. Dorsman Jz. f 863 J. de Ruiter* f 755 METSELWERK. W. v. d. Welle voor de som van f 534 A. Oosters f 530 J. v. Ree f 514 K. v. Ree Jz. f 510 SMIDSWERK. C. D. Birkhoff voor de som van f 99.67 C prancoise f 91.67 Gegund. töemengti Aieuws Nekkramp Te Erika heeft zich een geval van nek kramp voorgedaan. De patiënt overleed reeds voor een geneesheer ter plaatse was. Het is een jonginensch van 18 jaar, dut reeds eerder in Duitschland aan deze ziekte lijdende was. De speelholen te Vaals. Voor het hotel te Vaals, waarin vroeger de speelclub //de Vereeniging// gevestigd was, wordt, meldt De Tijd nog steeds gepost door de Kou ma echaussee Den Dn Februari a.s. eindigt het huurcontract, dat de Vereeniging met den eigenaar van het hotel had gesloten. Wordt opgenoemden datum het contract niet verlengd, dan zal. indien we goed zijn ingelicht, ook de marechaussee-post worden ingetrokken wordt daarentegen het huurcontract ver lengd, dan zal het posten niet ingetrokken worden. De genomen maatregel is niet zonder succes gebleven van //spelers» heeft Vaals geen last meer. IJsongelukken. Twee zoontjes van G. Leeuw te Schudde- beurs, bij Zienkzee, resp. 6 en 9 jaar oud, zijn Dinsdag door het ijs gezakt en ver dronken. -Te Landsmeer is Dinsdag, tegen den avond, door het ijs gezakt en verdronken, de 18 jarige L. van Prooijeu. Op het Slotermeer is gister een onbekend schipper door het ijs gezakt en verdronken onder Langweer de zoon van de wed. de Boer aldaar, Woensdagmorgen is de vrouw van J. J., te Schellingwoude zoodanig op het ijs gevallen, dat zij spoedig daarna overleed. Te Roosendaal is Woensdagmorgen het vierjarig jongentje van C. van Zitteren op de Bredasche baan, terwijl de moeder even afwezig was, door het spelen met lucifers in brand geraakt. De buren hebben de vlammen met water gebluscht, maar het kiud was reeds geheel met brandwonden overdekt en zal het ongeluk wel niet over leven, Het kindje uit de Houtlaan te 's Gravenhage, dat Dinsdag tengevolge van het spelen met lucifers ernstige brand wonden bekwam, is iD bet ziekenhuis over leden. De schildersgezellen te Lochem, die weigerden het arbeidscontract te teekenen, hadden de hulp ingeroepen van het hoofd bestuur van hun Vakbond. De bazen wilden met dezen echter niet onderhandelen. Dit was de voornaamste grief der gezellen. Verder hadden zij bezwaar tegen enkele bepalingen 'uit het arbeidscontract; o.a. hiertegen dat ze tot onderkruiperswerk verplicht konden worden; dat het hun verboden werd bier en drank te gebruiken, ook als de klanten het hun aanboden voorts tegen de voorgestelde boeten. De uitgeslotenen en stakers vragen nu een collectief arbeidscontract en verbinden aan de staking meteen een loonactie. Aan alle treinen en trams wordt door hen gepast om vreemde werkkrachten te weren. Branden. Dinsdagavond omstreeks kwart voor negen ontstond brand in een pakhuis van huishoudelijke artikelen, in gebruik bij den heer W. Rot, aan de Overtoomsche schut sluis gemeente Sloten. De Amsterdamsche brandweer werd ontboden en was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen, daar de brandweer van Sloten reeds in actie was. Het perceel brandde geheel af. Het pakhuis behoort in eigendom aan den heer J. Kapitein te Amstelveen. Door onbekende oorzaak is gister nacht het boerderijtje van B. Bruns aan den Asschendorterweg nabij Belhngwolle (Gr door onbekende oorzaak afgebrand Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. Twee varkens kwamen om. Gedeelte lijke verzekering dekt de schade. Volgens offieieele mededeelingen, bedroeg het aantal gevallen van cholera, van dehi aanvang der epidemie ai tot 1 Januari 1908 in Rusland waargenomen 30.157 en het aantal sterfgevallen aan cholera 14 250. De periode van onrust in den Italiaanschen bodem is nog verre van geweken. Thans is de Etna in volle werking. Boven den vulkaan verheft zich een circa 1000 M. hooge rookzuil, lavastroomen komen langs de zijden naar beneden en bedreigen' do omliggende dorpjes met vernieling. De wanhopige bewoners vluchten uit hun woningeD en trekken naar Cataniade pjjnboomen- wouden die de zuidelijke helling van de Etna bedekken, staan in brand van uit Catania gezien, levert dit een prachtig, uiaar angstwekkend schouwspeL op. Er is reeds een hulpcolonne naar deze ramp spoedige streek gezonden. Alle observatoria van Noord-Italië hebben verwijderde aardschokken gere- gistreeid gevonden op hun seismische instrumenten. Er heeft Maandagnacht een ontplof fing plaats gebad in de Coswellmijn in de Somerse county, Amerika, waarbjj 4 mijnwerkers werden gedood. Toen later een reddingsbrigade van 22 man in de mijn afdaalde, werden al deze mannen gedood door een instortend gewelf. Uit Messina komen nu en dan nog berichten over redding, die haast onge looflijk klinken. Zoo verhaalt thans weer het Berliner Tageblatt: Maandagmorgen hoorden carabiniers onder de puinhopen van een huis in de Via Piacida een zwak en bevend geluid. Dat deed hen aan het graven gaan, en 11a heel wat arbeid vonden zij een tachtig jarigen grijsaard. De oude man had zich gedurende 28 dagen met kruiden gevoed en geen druppeltje vocht gehad omzijn brandenden dorst te lesschen. Droevige baldadigheid of wraak In de afgeloopen week zijn op ver schillende plaatsen op den straatweg 'usschen Monster en Loosduinen glas scherven onzichtbaar tusschen de straat steenen geplaatst. Talrijke fietsers waren de dupe en moesten met een lekke band hunne reis te voet voortzetten. De politie stelt een onderzoek in. („Rsb.") Een auto verbrand. Maandagmiddag ontbrandde de beziue in een automobiel van den heer R., staande in een stal in de Zakkendra gerssteeg te Utrecht, met het gevolg, dat de auto geheel vernield werd. Slachtoffers van het ijs Te Beecs is verdronken de 13-jarige zoon van den heer P. Stam, die zich op het ijs der ringsloot waagde. Nieuweruige Zaudsterpolder zijn Dinsdag de zoon en het knechtje van den landbouwer E. Wieringa door het ijs gezakt en verdronken. Uit Joure wordt geseind De circa 30-jarige Klaas Rijpkema van Snikzwaag is onder Goingarjjp met iemand die hem vergezelde Dinsdagmor gen door het ijs gezakt. Beiden verdron ken. Het 10-jarig zoontje van den land bouwer S. Hedel is door het ijs gezakt en verdronken. De 8-jarige zoon van den landman A. Honing te Zuiderwoude (N.-H.) is Dinsdagmiddag door het ijs gezakt en verdronken. Te Gouda zijn Maandagavond twaalf jongens van de burgeravondschool aan de Houtmansgracbt door het ijs gezakt. Negen konden er tijdig gered worden doch het duurde een halt uur vóór er weer een werd opgehaald, die dan ook verdronken bleek te zijn. Naar de beide anderen werd bij bet verzenden van dit bericht nog gedregd. Er waren veel ge- neesheeren aanwezig; de school werd bestormd door onrustige ouders. In Warren verdronk de 25 jarige A, v. d. Meulen van Bergumerdam.Maan- dag was hij per schaats weggereden en 's avonds niet. teruggekeerd. Toen men zijn lijk vond onder het ijs, bleek uit een groot gat in het onsterke ijs, dat hij nog gepoogd had zich te redden. Uit Elburg wordt gemeld Dinsdagmiddag geraakte de broeders van Doorm terwjjl zij op de spieringvangst waren in een wak nabij het „Ruggebot". De oudste hunner kon met veel moeite het hoofd boven water houden. De ander die op eeD stuk ijs was blijven drijven, wist door schreeuwen de aandacht van andere visschers te trekken. Deze het. hulpgeroep hoorende snelden naar het wak waar het den visscher v. 't Goor gelukken mocht de broeders van een wissen dood te redden. mishandeling; met doodelijken afloop. Maandagavond is te Nieuw-Amsterdam de zwaar mishandelde Hendrikus Koot- stra, oud 25 jaar, overleden. Om een kleinigheid hadden hij en zekere W., die 18 jaren lelt, twist gekregen, en is daar bij zeer zwaar gewond geraakt. Beiden woonden te Nieuw Amsterdam a waar ook de ruzie is voorgevallen. De vermoedelijke dader is gearresteerd. Naar aanleiding van het aangeno men voorste] om het salaris van den president der Unie te verhoogen, geeft de New-Yorksche correspondent van de '/Times// eenige cijfers omtrent de kosten van het presidentschap. Het totaal beloopt voor het jaar, eindigende 30 Juni 1909, ruim 229.000 dollars. Dé" president ont vangt 50,000 dollars, plus nog 20,000 dollars reiskosten. De salarissen der amb tenaren van het Witte Huis bedragen te zamen ongeveer 70,000 dollars, het onder houd van paarden en rijtuigen eischt een bedrag van 35 000 dollars; dan staan nog voor verschillende uitgaven 25,000 ter beschikking van den president, en vervol gens worden nog afzonderlijk betaald de kosten van tuinen en kassen, de kosten van brandstoffen (6000 dollars), de kosten van drukwerken en dergelijke. Maar toch kwam Roosevelt met zijn //salaris» lang niet toe. g&erk en School. Predihbeurten op Zondag 31 Januari. NEDERL. HERY. KERK. Sommelsdijk, vm. en 's av. 'Da. Westrik. Middelharnis, vm. en nam. (Doop) Ds. Bruining, Stad aan 't Haringvliet, vm. on nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Herkingen, nam. Ds. Lammers van Dirksland. Dirksland, vm. Ds. Lammers. Meliasant, vm. en 's av. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. preeklezon on nm. Ds. Hoedemaker van Melissanf. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Guiliaume van Rotterdam. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk en nam. Ds. Dekker van Ooltgensplaat. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Taal. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, leeskerk. Melissant, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. RöasiDg. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. dhr. Korporaal van Rotterdam. Ooltgensplaat (Langstraat), nm. Ds. Emmen van Den Bommel. NED. HERV. KERK. Beroepen Te Amsterdam, Dr .J. P. de Bie, te Arnhem. Te Westerbork (toez.) J. Postma, cand. te Blouwkapel. Te Dordieoht, J. G. Dekking, te Monster. Te Nijehaeke, C. A. J. v. d. Poel, oand. te Leiden. TeTerHeijde (Z. H.) J. P. Buiskool, cand. te Hoogeveen. AangenomenNaar Doesburg, Ph. J. Hoede maker Jr. te Melissant. GEHEF. KERKEN. Beroepen: Te Drogeham (B,) Tj. Algera, te Murmerwoude 0.9. Bedankt: Voor Roodesohool (Gron.), H. H. Sohoemakers, te Hollandscheveld (Drente). Voor Warns c.a. F. Wiersma, te Engwierum. Voor Ouddorp, M. A. van Pernis, oand. te Spijkenisse. MIDDELHARNIS. Aanstaande Dinsdagavond 6 uur, hoopt Ds. A. Maokenze van Dirksland, iu het Zondagsschoolgebouw op te treden. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk is het volgende tweetal opgemaaktDs. A. Vogel van Puttershoek en Ds. T. Bouma van Doorn. MlïLISSANT. Door Ds. Ph. J. Hoedemaker alhier, is het beroep naar de Herv. Gemeente te Doesburg aangenomen. OUDDORP. Bedankt voor de Gereform. Kerk alhier door dhr. M. A. van Pernis, oand. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. Goentoer arr. 24 Jan. van Java te Rot terdam. Het s.s. Ternate van Rotterdam naar Java vert. 24 Jan. van Suez. Het s 8. Menado van Java naar Rotterdam vert. 23 Jan. van Marseille. Het s.s. Gede van Java naar Rotterdam vertr. 24 Jan. van Padang. Het s.s. Ophir van Java naar Rotterdam arr. 24 Jan. te Suez. Het s.s. Koning Willem II van Amsterdam naar Batavia arr. 24 Jan. te Southampton. Het s.s. Grotius van Batavia naar Amsterdam veitr. 24 Jan. van Genna. Het s.s. Kawi, van Rotterdam naar Java arr. 25 Jan. te Batavia. Het s s. Vondel, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 27 Jan. van Suez. Het s.s. Wilis, van Rotterdam naar Java, arr. 27 Jan. te Marseille. Het s.s. Lombok, van Batavia naar Amsterdam arr. 26 Jan. te Genua. ftlarlit berichten. Delft, 28 Jan. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 158/8 en 49/16 vaten, wegende te zamen 8650 kilo. Prijs: f 54,— a 64,— per vat, dit is f 1,35 a 1,60 per kilo. Gonda, 28 Jan. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 18 partijen. Men noteertGoudsche le soort f 28,— a 29,50, 2e soort f 26,a 27,50, zwaardere f a Noord-Hollandsehe iHandel vlug. I. MESRITZ Ez. EN GRIETJE S. DE WINTER ld. Oude Tonge, Januari 1909. 2336 Eenige en algemeene kennisgeving. Rij dezen betuigen wij onzen op rechten clank voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het over lijden van onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader JACOBUS HARENS. Uit aller naam, Wed. J. HAGENS Donkersloot. Dirksland, 28 Januari 1909, 2330

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 4