fj n A luis- en Advertentiën. Attentie s.v. p. A, rr I I Maaike Vos, DIENSTBODE. DIENSTBODE. TIMMERMANSKNECHT VOORMAN I.ANDBOUWKNECHT KNECHT HOOFDKNECHT. VOORMAN RIJKSNORMAALLESSEN Ut 11 -if rl f ii ¥!§§clseiif. iPosteiijess. I erkoo$Hiigei>. SJÊtsBag Aassljeslealïitg'. €3euiëngti Nieuws Burgerlijke Stand. Merk en School. Sciieeiistlfdiiifpen- larK&berictiten. Getrouwd Burger-Dienstbode. Dienstbode L. VOGELAAR Pz. I r tf J fi 31 -De in 1890. geboren mannelijke ingezetenen dezer gemeente dienen zich op Vrijdag 22 Jan. a.s. des vm. ten 10 ure in het Militieregister te doen inschrijven. Goederecde. Bevolking op 31 Dec. 1907: 54.6 m. en 574 vr. samen 1120. In het jaar 1908,vermeerderde de bevol king door m. vr. totaal Geboorten: 21 13 34 Vestiging: 11 9 20 Vermeerdering: 32 22 54 Daarentegen verminderde de bevolking door m. vr. totaal Overlijden: 9 8 17 Vertrek: n 14 25 Vermindering: 20 22 42 zoodat het zielental op 31 Dec. 1908 be droeg 1132 zielen, als 558 m. en 574 vr. en derhalve is vermeerderd met 12 zielen. Er werden 5 huwelijken voltrokken, alle tusschen jongmans en jongedochters. 1 kind werd als levenloos aangegeven van het mannelijk geslacht. Bij publicatie wordt belastingschul digen die hun aanslag in den Hoofde lijken Omslag over 1908 nog niet hebben vol daan, er op gewezen, dat deze voor of op 23 dezer moet zijn voldaan, aangezien an ders onverwijld tot vervolging zal worden overgegaan, De lotelingen der lichting 1909, die bij de Zeemilitie wenschen te dienen, kun nen zich daartoe op Vrijdag 29 Jan, a.s. des vm. van ro11 uur ter Gemeente secretarie aanmelden. De jongelingen, in deze gemeente in 1890 geboren, behooren zich op Donder dag 21 Jan. a.s. des vm. ten 11 ure ter Gemeente-secretarie aan te melden tot in schrijving in het Militieregister. Dezer dagen is alhier een aanvang gemaakt met omzetting van den bodem, Door den landbouwer D. Lodder alhier is besloten, in de z.g. paardenduinen, dekleilaag welke zich aldaar op eenige diepte onder het zand tevindt, aan de oppervlakte te brengen tot verbetering van den grond. Ouddorp. De muziekvereenigmg j>Wil- helmina« hoopt Donderdagavond 21 Jan. eene uitvoering te geven. De veldarbeiders H. van Hoven en K. van Splunter, lotelingen der lichting 1909, hebben zich ter Gemeente-Secretarie aangemeld, om bij de Zee-Militie te die nen. Tot afgevaardigden naar de Al- gemeene Vergadering te Gouda zijn door de afdeeling »Ouddorp en Omstreken« van de Schippersvereeniging 2>Schuttevaer« be noemd de heeren D. van der Klooster en P. Troost te Goedereede. Hekelingen. Verleden Woensdag hield de landbouwonderwijzer G. van der Molen van Vlaardingen hier eene lezing over be mesting. Spreker lichte zijne leerrijke voor dracht met tal van proeven toe. Dat men met genoegen had geluisterd bleek stellig wel uit de woorden van den voorzitter aan 't slot»A1 had 't nog twee uren geduurd, 't zou ons stellig niet verveelt hebben. Namens de vergadering bracht hij de spreker hartelijk dank, hem gaarne tot weerziens toeroepende. ©eiweeisteraad. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet, op Dins dag 12 Jan, des nam. 2,30 uur. Present met den Voorzitter, de Burgemeester, de ledenC. Arensman, A. J. Braber, A. Braber Pz. en I. Scherpenisse. Absent met kennisgeving de leden E. H. de Ruiter en J. Koert Mz. Ka opening der vergadering geeft de Voorzitter een beknopt overzicht van hetgeen in deze ge meente het vorig jaar is verricht, en hetgeen den Raad in 1909 ter behandeling wacht. Hij spreekt zijne beste wenschen uit, met het oog op de wisseling des jaars, voor hun persoonlijk en ambtelijk leven, en hoopt dat 's Heeren zegen ook in hunne gezinnen in ruime mate hun deel moge wezen. Hjj voegt hieraan toe, de hoop, dat de Secretaris, reeds langen tijd ziek en aan zijne kamer gebonden, weer spoedig in de verga deringen moge wederkeeren, en dat hij in staat moge worden gesteld zijne werkzaamheden met lust en ijver te hervatten. Hierna worden de notulen der vorige verga dering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde Eene missive van den heer P. S. Overwater, Rentmeester te Strijensas, waarbij hij mededeeld, dat hij voornemens is, de door hem van den Nieuwen Stadschen Polder overgenomen Spui, te verleggen van de Westzijde naar de Oost zijde. Voor en aleer hjj daartoe overgaat, wil hij evenwel den Raad in de gelegenheid stellen, om te bevorderen dat het Spui in een staat zal worden gebracht, dat het nut afwerpt voor de haven. Wanneer de gemeente op zich nam, zorg te dragen voor het ter plaatse aanwezig brengen der noodige buizen zou door hem worden gezorgd voor het verdere herstel. De Gemeente heeft dus niets te bekostigen dan de buizen, (nl. alleen de kosten van aankoop en verveer.) Wilde de Raad hiertoe besluiten, dan zou hij het Spui niet ver leggen, maar in die orde brengen, dat het nut afwerpt voor de haven. Na deliberatie wordt besloten op het alleszins billijke voorstel van den heer Overwater in te gaan. Hierna bericht een schrijven van H.H. Ged. Staten, dat besloten is den aanslag van reclamante uit deze gemeente, inzake Hoofdelijken Omslag, te verminderen met een bedrag van f 35,10. Daarna deelt de Voorz. mede, dat in deze ge meente geen schoolgeld voor het Herhalings- onderwijs wordt geheven, dus dat de gemeente öf hiervan moet worden vrijgesteld öf de Raad eene Verordening op de heffing van bedoeld schoolgeld vaststelt. Wordt op advies van B. en W. besloten eene Verordening op de heffing en een op de invor dering vast te stellen, en deze beide Verorde ningen in werking te doen treden 1 November 1909 met het oog op den aanvang van den cursus. Omtrent de Waterleiding en Gasfabriek wordt besloten, met het nemen van eene definitieve beslissing te wachten, totdat de vergadering vol tallig is. Ten laatste wordt besloten B. en W. te mach tigen tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrooting dienst 1908. Hierna wordt de vergadering gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Openbarever- qadering van den Raad der gemeente Goedereede, op Vrijdag 15 Jan. 1909 des avonds 6,30 ure. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der beide vorige vergaderin gen gelezen, goedgekeurd en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van: le. Eene missive van Heeren Ged. Staten dezer provincie, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model O over het dienstjaar 1908. Aangenomen voor kennisgeving. 2e. Missive als voren, daarbij goedgekeurd terugzendende de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1909. Aangenomen voor kennisgeving. 3e. Ingekomen adres van den heer P. de Vos, Gemeente-ontvanger alhier, daarbij aan het Dage- lijksch Bestuur verzoekende, hem wegens onge steldheid gedurende hoogstens drie maanden ver lof te verleenen met behoud vau salaris, daarbij als zijne vervanger aanwijzende den heer J. Kuij- per alhier. De Voorz. doet mededeeling, dat tot plaatsver vangend gemeente-ontvanger door B. en W. is benoemd de heer Kuijper voormeld en door wie wordt voorgesteld, aan den plaatsvervanger eene belooning ad f 25,'s maands toe te kennen. Na eenige onderlinge discussiën, waarbij de heer Vogel te kennen geeft, dat art. 5 der Instructie voor den Gemeente-ontvanger inhoudt, dat de bezoldiging van den plaatsvervangend-Gemeente- ontvanger moet geschieden door den functionaris, wordt het bovenstaande voorstel in stemming gebracht en aangenomen met 4 tegen 1 stem, die van den heer J. Koeteeuw, terwijl de heeren Vogel en Goekoop zich van medestemming ont houden. Daarna wordt met algemeene stemmen goed gevonden, o«n de aangekochte woning van J. Klein tot uiterlijk 1 Mei a.s. of zooveel vroeger als de gemeente het perceel tot vergrooting van het post- en teleeraafkantoor zal noodig hebben, te verhuren bij de Week aan J, Klein en G. Boshoven ad f 0,80 per week. Op dit besluit zal de goed keuring van HH. Ged. Staten worden aangevraagd. Wordt voorlezing gedaan van eene missive van de Gezondheids commissie, zetelende te Middel- harnis, daarbij mededeelende de subsidies, die door de heeren Kin it en Vissir van de gemeente worden verlangd voor den aanleg eener drink waterleiding op dit eiland. Met 5 tegen 2 stem men, die van de heeren Joppe en Van der Wende, wordt goedgevonden, aan de Gezondheidscommis sie te berichten, dat de Raad aanvaardt, uit de gemeentekas aan de heeren Smit en Visser bij het in exploitatie brengen der drinkwaterleiding, gedurende acht jaren eene subsidie te verleenen ten bedrage van tien cent per inwoner per jaar voor de eerste drie jaren en vijf cents per inwoner per jaar voor de vijf volgende jaren, doch wanneer het percentage van 00 pCt. van de woningen, die aansluiting kunnen verkrijgeen, aan de water leiding zijn verbonden, de gemelde subsidies ver vallen. Alsnu wordt door den Voorz. overgelegd eene schetsteekening van het aan te koopen terrein tot vergrooting der suiker bieten kade en eene raming van de bestrating, welke beloopt f6135,— B. en W. stellen voor, daarop afwijzend te beschikken, terwijl de Voorz. mededeeling doet, dat, wanneer de gemeente tot vergrooting der kade overgaat, alsdan de heffing ad 71/, cent per ton zou moeten stijgen tot 20 cent per ton. De heer Breen geeft te kennen, dat hij ver meent, dat van aankoop van terrein geen sprake meer is, wijl naar zijne meening daartoe bereids is besloten, waarop de Voorz. hem te kennen geeft, dat den heer Breen zulks zeker nooit duidelijk is geweest. De heer Vogel geeft te kennen, dat hij geen bezwaren zou hebben tegen het aanleggen eener nieuwe peenkade, wanneer vooral sub 5 der con ditiën kwam te vervallen en vermeent, wanneer de gemeente de vrije beschikking kreeg, er vol gens zijne berekening bijna geene verhooging zou behoeven plaats te hebben, daar volgens zijne raming de gemeente zou komen te staan voor plm. f 860,uitgaaf 's jaars, waar tegenover hij raamt eene gelijke ontvangst, als 4.000.000 KG. bieten 10 cent kaaigeld per 1000 KG. alsmede 10 cent weeggeld per 1000 KG. 15 pCt. verhooging kaaigeld wegens meerdere inhoud der vaartuigen, dan de meetbrief aangeeft Zoodat de ontvangst 's jaars zou bedragen t 800, Alsnu verlaat de heer Breen de vergadering. De Voorzitter repliceert den heer Vogel, dat deze raming, wanneer thans afwijzend wordt be schikt, mogelijk later nog te pas zou kunnen komen. Daarna bomt het voorstel, om afwijzend te beschikken in stemming en wordt met algemeene stemmen daartoe besloten. Hiervan zal aan het betrokken polderbestuur kennis worden gegeven. Daarna worden met éénparige stemmen vastge steld twee staten, model C, één over 1908, en één over 1909 tot aanvulling dier begrootingen, welke ter goedkeuring aan Heeren Ged. Staten dezer provincie zullen worden ingezonden. Tenslotte wordt mededeeling gedaan van de opname van de boeken en kas van den Gemeente ontvanger, waaruit blijkt, dat de Ontvangsten hebben beloopen f 12779,04s, de Uitgaven f 10395,52 zoodat in kas is een bedrag ad I 2 373,52\ Aangenomen voor kennisgeving. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorz. deze vergadering. SSIaSdelhaï nis. De volgende vischsloepen zijn te IJmuiden binnen gekomen met een besomming van »Hendr. Adriana«, st. A. de Koning f 1180 »Leo en Willy«, st. Jan de Waard s 200 Briefomslagen met doorzichtige adreszijde. De directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie brengt ter kennis, dat het gebruik van briefomslagen met doorzichtige adres zijde voor de verzending per post van gewone, niet aangeteekende brieven, bij de behandeling dier stukken, vooral bij kunst licht in de postwagens, tot bezwaren aan leiding heeft gegeven, in dier voege, dat het adres niet duidelijk leesbaar, of zelfs onleesbaar was, omdat het deel van den brief, waarop het adres was geschreven, onder het niet doorzichtige gedeelte van de enveloppe was geschoven. In verband met een en ander wordt dringend aanbevolen, alleen dan van brief omslagen met doorzichtige adreszijde ge bruik te maken, als door het zoogenaamde venster het adres op den brief goed leesbaar is en voorts zorg te dragen, dat de brief juist in den omslag past, zoodat verschuiven niet mogelijk is. Bij niet-opvolging van deze aanbevelingen zal vertraging in de verzending en uitreiking der betrokken brieven daarvan het gevolg zijn. (j>St.-Crt«). Dirksland. De Brievenbesteller P. de Haan alhier, zal op verzoek tegen 1 Eebr. a.s. r.aar Overschie verplaatst worden. Op Woensdag 20 Januari 1909, 's nam. 2 uur te Dirksland, in het Logement Broos- f 400,— 400,- 60,— hooft, veiling, en Op Woensdag 3 Februari 1909, 's nam. 2 uur, te Dirksland, in het Logement Broos- boofd, afslag van de Hotstede //Frans Hóeve// met uitmuntende jachtvrije Bouwlanden, Dijk- weilanden en 2 Bouwknechtswoningen, alles aaneengelegen te Melissant, in polder Nieuw- Kraaijer, dicht bij de Haven van Dirksland, tezamen groot 39.02.36 Heet. (85 gemeten Voornsche Maat.) Blootschoof 1909 uit de pacht. In perceelen en in massa. Catalogus na 20 Dec. verkrijgbaar. Notaris VAN DER SLUYS. Op Donderdag 21 Januari 1909, nam. 4 uur te Stellendam aan de Haven, van een Visschersvaartuig met volledig staand en loo pend want benevens inventaris. Deurwaarder GROENENDIJK. Verhuring bij inschrijving van 1.40.44 Hectaren (3 Gem. 140 Roeden Soromelsdijkscoe maat.) bouwland en watering in den polder Oude Plaat aan den Onwaardschendijk te Sommelsdijk. In huur geweest bij L. van der Weide te Middelharnis. Onderteekende inscluijvingsbil- jetten moeten worden ingeleverd en zullen worden geopend op Vrijdag den 22 Januari 1909 's namiddags Si uur in bet Hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN! BUUREN. Op Donderdag den 4 Februari 1909 's na middags 2£ uur ter herberge van Gerrit Smits t,e Stad aan Haringvliet verhuring van 16.72,93 Hectaren 136 Gem. 158J Roede (Voornsche maat,) bouwland in stee bij steiger in den polder Oude Stad gemeente Stad qan 't Haringvliet in 19 perceelen, voor den heer L. Soldaat te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. SOMMELSDIJK. Uitslag der op 18 Jan.jl.gehou den aanbesteding door de Dorpsvereeniging „Som melsdijk, van plm. 15000 kg. Chilisalpeter aan Van der Hav# te Rotterdam, voor f 11,24 per 100 kg. plm. 90000 kg. Superphosphaat. aan Coen Schoenmakers te Uden, voor f 2,21 per 100 kg. plm. 40000 kg. Ammoniak aan Dordtsche Kunst- mestmaatseh. te Dordrecht, voor f6,65 per 100kg. plm. 3000 kg. Peru-guano, aan de Maatschappij van Hulpmest, te Dordrecht, voor f 8,40 per 100 kg. plm. 1500 kg. Lijnkoek aan Van Hengel en Lensvelt te Doesburg, voor f 10,75 per 100 kg. Voor Palen, aan Willart&Oo te Oosterhout, voor f 18,15 per 100 stuks. Bij loting gegund. Door den storm Men meldt uit Hoek van Holland aan de Msb.w Door den hevigen storm van Vrijdagnacht werd de stoker Sculte van de stoomloodboot //Jan Spanjaard// tegen de verschansing ge worpen, waardoor hij aan het. hoofd gewond werd en inwendige kneuzingen bekwam. Na hier geland te zijn werd bij naar Hel- levoetsluis gebracht teneinde in het Marine hospitaal opgenomen te worden. i)e brandstichting te Hontenisse. De 25-jarige P. G. V., polderwerker geboren en wonende te Hontenisse, die deze week naar Middelburg werd gebracht, verdacht van op zettelijke brandstichting, is naar de openbare terechtzitting der Rechtbank te Middelburg verwezen. Zooals bekend, meent men in dezen per soon een der daders gevonden te hebben van de vele in de gemeente Hontenisse voorge komen branden, die alle aan kwaadwilligheid worden toegeschreven. Eest schip vergaa» Uit Leopoldsville wordt aan de Antwerpsche //Tribune Gongolaise// gemeld, dat het stoom schip //Kapitein Skangerstrom// bij de versnel lingen gezonken is, en me!, man en muis is vergaan. De machinist, de tpuipage en de reizigers (inboorlingen) met elkaar een 15-tal personen zijn omgekomen. Aardbeving in Zuid Italië. Te Messina en Reggio wordt het reddings werk nog ijverig voortgezet, daar beweerd wordt dat men onder de puinhopen nog gesteun hoort. Er worden echter enkel lijken gevonden. Van de meer dan ieo.ooo omgekomenen te Messina zijn er slechts ruim 3000 opgedolven, zoodat er nog heel wat te doen blijft. De Corriere d' Italia deelt mede, dat drie kinderen, die gedurende 18 dagen waren geweest in een kelder te Messina en daar niets anders hadden gehad om hun leven te rekken dan wijn en uien, gisteren door soldaten zijn gered. Hoe de Italianen de schrik voor aardbevingen in 't bloed zit, blijkt wel uit het feit, dat men te Rome gedurende den nacht van 13 op 14 Januari niet naar bed is geweest, omdat men een aardbeving vreesde. De café's waren tot het aanbreken van den dag stampvol, en ieder een stond gereed om bij het eerste verdachte teeken de stad te ontvluchten. Het verdachte teeken bleef gelukkig uit, en Rome kon naar bed toe gaan toen het tijd was om op te staan, De huizen te Messina waren grootendeels tegen brand verzekerd kunnen en willen nu de verzekeringsmaatschappijen uitbetalen, dan is de schade belangrijk minder dan men aan vankelijk gedacht had. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Onderbouwd: Hermanus Pellen, jm. 31 j. en Jacoba Kaptein jd. 30 j. OOLGENSPLAAT. Geboren: Cornelia, z. v. Anthonius de Waal en Johanna Dymphua Huibrechtse. OUDE TONGE. Geboren: Helena, Johanna, d. van J.H.Schro der en H. M. ReichweinPetronella, d. van A. Funs en J. C. GuddensCornelia, Pieternella, Sophia, d. van J. C. Waare en J. C. Segers; Pieter, z. van L. Slinger en N. Roebeling; Cornells, z. van A. Hartog en J. Munters. OverledenPlona Bij bel, 90 j. wed. van C. Braber. MELISSANT. Geboren: Elizabeth Magdalena, d. v. Daniel Leendert Kastelein en Willempje Stolk. SOMMELSDIJK. In de Ned. Herv. Kerk hoopt heden (Woensdagavond) voor de gemeente op te treden, Ds. Klomp van Wassenaar. MIDDELHARNIS.* Aanstaande Donderdag avond om 6 uur hoopt in het Evangelisatie-gebouw op te tredGn den WelEerw. Heer Ds. Ronner van Oud-Beierland. OOLTGENSPLAAT. Tot Voorganger bij de Oud Geref. Kerk alhier is beroepen de Heer Potuit te Delft. OUDDORP. Do j.l. gehouden oogstcollecte heeft de som van ruim f74 opgebracht. Dinsdagavond 26 Jan.'zullen de Chr. Zang- vereenigingen „Halleluja", „Looft deD Heer" op» „Soli Deo Gloria" met medewerking van de familie Koudijzor eene opeubare uitvoering geven in de Chr. School. Ter afwisseling zullen er enkele stukken op het orgel worden uitgevoerd door genoemde familie Koudijzer. NED. HERV. KERK. ViertalTe Groningen (vac, Meerdink,) C L. van den Broek, te Schiedam; II. J. Couvee, te Amerongen A. G. H. van Hoogenhuyze, te Doorn en J. L, Pierson, te Hengelo. Beroepen: Te Oost-Vlieland, J. L. van Tricht, cand. te Haarlem. Te Oud-Voesemeer, N. v. d. Snoek, te Brakel (Geld.) Aangenomen: Naar Kerk Avezaath, J. C. Bus- siugh de Vries, em. prod, te 's Gravenhage. Naar Koogeloon c.a., P. Siemelink, caud. te Breda. GEREF. KERKEN. Bedankt: Voor Wilsum, P. de Putter, cand. te Axel. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s s. Koning Willem III vertr. 14 Jan. van Batavia naar Amsterdam. Het s.s. Menado, van Java naar Rotterdam arr. 14 Jan. te Suez. Het s.s. Menado van Java naar Rotterdam vert. 18 Jan. van Port-Said. Het s.s. Prins Willem II vertr. 16 Jan van Paramaribo naar Amsterdam. Het s.s. Besoeki van Java naar Rotterdam arr. 16 Jan. te Suez. Het s.s. Wilis vertr. 16 Jan. van Rotterdam naar Java. Oude Tonge, 15 Jan. Granen. Taawe per 100 kilo f9,25 a 9,75. Haver per 100 kilo f 7,a 7,25. Erwten per Hl. f 9,50 a 9,75. Boonen f 9,75 a 10, Aardappelen. Eigenheimers f 1,50 a 1,60. Bonten f 1,80 a 2,—. Ajuin f5,Peen f0,60. Knollen f 0,60. Boier per kilo f0,80. Eieren per stuk 5 cent. Botterdam, 18 Jan. Zaden. Zaaizaad t 9,25 a 11,Voerzaad f 8,25 a 9,50. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 495 vette Runderen, magere Runderen, 173 vette Kalveren, 0 nuchtere Kalveren, 973 Schapen en Lammeren, 836 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten. tot 0,35. Koeien en Ossen van f 0,32 Stieren Kalveren Schapen Lammeren Varkens Lichte (v. export) 0, 0,40 0,50. 0,17 0,18. 0,23 0,24. 0,22 7a 0,23 Yj. 0,19 0,20. Alles per kilo. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3,25 a 3,50. Zeeuwscbe Blauwen f 2,40 a 2,60. Zeeuwsehe Eigenheimers f 1,50 a 1,70. Zeeuwsehe Bonten f 2,40 a 2,60. Geldereche Blauwen f 2,20 a 2,40. Weinig aanvoer en tamelijke vraag. Alles per Hl. Ajuin. (Zeeuwsehe.) Aangevoerd heden circa 4000 balen van alle soorten. Men besteedde voor: Groote Bruine f 5,20, kleine f 5,—. Stroogele f 4,75 per 60 kilo. De vraag is op deze hooge prijzen slechts middelmatig. Eieren. Zeeuwsehe f6,SO a 6,80. Overmaasche f6,80 a 7,per 100 stuks. PER TELEGRAAF. Botterdam, 19 Jan. Vee. Aangevoerd 40 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 10S4 magere Runderen, 477 vette Runderen, 250 vette Kalveren, 177 nuchtere Kalveren, Graskalveren, 5 Sohapen of Lammeren, Varkens, 91 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER V, KILO. Koeien en Ossen van f 0,31 tot f 0,34. Stieren 0,24 0,29. Kalveren 0,40 0,50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 140 a 260 Kalfkoeien f 180 a 270 Stieren 130 a 240 Pinken a Qraskalv. a Vaarzen 110 a 170 Paarden a Slachtpaardon 45 a 85 Fok nuchtere Kalveren f 11,a 17, Slacht 7,a 10, Biggen 7,— a 14,—. per week 1,10 a 1,30. Handel traag. Boter. Aangevoerd 55 7„ vaten 28 206 stukken a kilo. Prijzenle kwal. 61, 2o kwal. 57, 3e kwal. 53 ot. Voor stukken werd besteed a J/i kilo 75 a 80 ct. Eieren. Aangevoerd 6728 Btuks. Kippeneieren f 6,25 a 7,20 per 100 stuks. Eendeneieren 0,a 0,,100 JAN DE GRAAFF Luitenant ter Zee 2e klasse EN HELENA A. VERLOOP. De Heer en Mevrouw DE GRAAFF- Verloop betuigen, mede namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk onder vonden. 2306 De Bilt huize JagtlustJ, 19 Jan. 1909. Hedenmorgen overleed in den ouderdom van 77 jaar en 6 maanden onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer NaMël Leonard Warnaer Sr, De Heere sterke ons in dit zoo zwaar verlies. 2289 C. A. VAN DEN BOUT- Waknaer. J. M. VAN DEN BOUT. J. WARNAER. K. G. WARNAER-Kooman. L. WARNAER. C. WARNAER. M. WARNAER-van Rossum. A. WARNAER. G. L. WARNAER Jr. N. D. WARNAER-Bossciiieter j en de Kleinkinderen. Dirksland, 15 Januari 1909. Tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen vervul ik den treurigen plicht U kennis te geven van het overlijden van mijnegeliefde Echtgenoote, hunne Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, Mej in den ouderdom 79 jaren Namens de hinderenbehuwd- en kleinkinderen Dirksland, J6 Jan. 1909 •H: j k' Gevraagd tegen 1 Mei a.s. een Adres K. DEN BAARS, Boomvliet bij Dirksland. 2285 Tegen 1 Mei a.s. gevraagd een flinke Adres: W. J. ROSMOLEN, nabij Den Bommel. 2292 Den 1 Mei a.s. biedt zich aan een Fr. br. letter P aan L. DONKER SLOOT Wz., Boekh., Ooltgensplaat. 2281 Tegen 1 Mei a.s., eene gevraagd in het Hotel HOBBEL, eenigszins met de zaak bekend, te Ooltgensplaat. 2301 Gevraagd een bekwaan 2303 spoedig in dienst te treden en tot December 1909 toe vast werk bij L. DORSMAN, Timmerman Ooltgensplaat. Tegen 1 Maart gevraagd een met werkend gezin bij M. VAN DER BAAN onder Dirksland 2297 Tegen Maart a.s. gevraagd een onge huwde 2282 (aan huis.) Adres: Wed. J. L. VAN OOSTENBRUGGE onder Stellendam. Met 1 Maart gevraagd een bekwame lietst een Hooi'dknecht door G. BOS- SCHIETER onder Dirksland. 2277 Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een Huis bij de woning. AdresJ. GE- BUIJS onder Dirksland. 2266 Gevraagd tegen 1 Maart a.s. een met werkend gezin, door J. VAN KEMPEN, Herkingen. 2275 Ondeageteekende heeft de eer het geachte publiek mede te deelen, dat hij zich alhier heeft gevestigd als Zich iu uw gunst beleefd aanbeve lende en hopende zich door een nette en vlugge bediening uw gunst waardig te maken, heeft hij de eer te zijn, Uw dw. C. VAI WUDËft Stellendam, Januari 1909. 2294 P.S. Dagelijks te spreken bij P. F. SAG ER. Mr Kleermaker. TE MIDDELHARNIS. Op 1 April 1909 kunnen aan deze inrichting, alsmede aan de voorbe reidende klasse, kweekelingen ge plaatst worden. Aanmelding vóór 6 Februari' bij ondergeteekende, die gaarne nadere inlichtingen verstrekt, 2307 De Directeur, J. SMITS. Middelharnis, 19 Januari 1909. HH. Landbouwers verzeker Uwe Veulenmerriën en Kalfkoeien tegen het risico van het werpen bij de Noord-Hollandsere Brandwaarlion-Maai en zijne Affl. Merzeleriii!. Paarden en Koeien 1 ]/2 en Vaar zen 2 met uitkeering der volle omlig waarde. Agent voor Dirksland en gencle plaatsen Laudbouwer, onder Melissant uil.: plm. plm. plm. plm.' plm. Voori DEN E| de leve plm. plm.l plm. plm. 1,50 lar Adres Ooltgenl Een goJ te koopl prijsopJ ad verve: Blad. buifl in Bi tiek en I kalfl Ai -

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2