Advertentien. KEUR, m LAAT UW Geëmailleerd. LAMPEN A. Mmu,Herttpn. in ill Het Wonder Ingezonden. fnemeiigti Meuws. VISITEKAARTJES. u i ui voorhanden R. MEES Z00NEN, M Wintargoederen, B Horloges, A. VANDERSTAM Goud Zilver Koralen DAVID EABTOGS Jacz., M Palla vioini niot te vinden. Van verhooging van het aanbod kon geen sprake zyn, zei hij, en de onderhandelingen zonden worden afgebroken, wanneer de aangebo den som werd geweigerd. Toen sloeg de Porie toe, en het accoord was getroffen. Genoemde som van een kleine 30 mil- lioen gulden schijnt in de oogen der Ooatenrijksche regeering de waarde te zijn van de in Bosnië en Herzegowina gelegen Turksche staatsdomeinen. Maar in Weenen wil men het toch niet als een bepaalde vergoeding deswege be schouwd hebben immers dan zou men zijn recht op annexatie prijs geven. Neen, zegt oa. de „Neue Preie Presse": de „koopsom" is de aflossing van dat deel der schuld, dat de Monarchie heeft aan de tegenwoordige politieke spanning. Men meent namelijk, dat het verzet der Porte alleen aan het „stoken" van Engeland te wijten was. En dat „stoken" was dan enkel een gevolg van de vriend schap tusschen Oostenrijk en Duitschland, welk laatste rijk door Engeland als een vijand wordt beschouwd. De slagen, die aan Oostenrijk in de politiek werden toegebracht, waren in de eerste plaats op Duitschland gemunt, en nu moet de bondgenoot daarvoor bloeden. Laat men dus niet meer zeggen, dat de Monarchie slechts diensten ontvangt en er niet voor betaalt Enfin, de zaak is nu in orde. En nu hoopt en verwacht men, dat ook weldra een overeenkomst tusschen Turkije en Bulgarije getroffen zal worden. „Tsaar" Ferdinand zal het zeker niet tot een oorlog durven laten komen, indien hij niet een zooveel sterkeren vriend aan zijn zijde heeft. Als Turkije zich nu ook een beetje toeschietelijk betoont, dan kan ook hier een regeling niet lang meer uitblijven. En nu nog de onderhan delingen over de Conferentie Geachte Redacteur Zoudt Gij zoo beleefd willen zijn, zoo eenigszins mogelijk, het onderstaande geheel in Uw kolom men te doen opnemen. Bij voorbaat dankend, HET BESTUUR. Amsterdam, December 1908. Centraal Genootschap voor Klnder- Herstelllngs- en Vakantiekolonies Kort verslag over de Verpleging, 1908. In de verschillende koloniehuizen van het Centraal Genootschap werden in het afgeloopen seizoen verpleegd 861 kinderen, d.i. 311 meer dan in 1907. De 3 zee-tehuizen herbergden 653 kinderen of 279 meer dan in 1907. De beide bosch-tehuizen toonden eene vermeer dering van 32 kinderen bij een totaal van 208. 't Koloniehuis „Kerdyk" blijft uitnemend vol doen. In den afgeloopen winter zijn verschillende verbeteringen aangebracht, ten koste Vun tamelijk groote iinantieele offers. Te Egmond a. Zee kon het dagelijksch bestuur, na herhaaldelijk elders te zijn teleurgesteld, een voor het doel geschikt huis huren om den voort durend wassenden stroom van kinderen naar behooren onderdak te brengen. Zonder al te groote onkosten, al was daar een som van ruim 3000 gulden mee gemoeid, werd dit pand, ge naamd „Kurhaus Bar," tot koloniehuis ingericht en gemeubeld. Het villatje te Egmond a. d. Hoef werd ook weder betrokken, nu voor het 3e jaar. Te Nunspeet voldeed het wederom gehuurde paviljoen van de Weezenkas zeer goed. Het koloniehuis „Zonneheuvel" te Haren (N.Br.) van de Goudsche Vereeniging voor Gezondheids kolonies, kon evenals beide vorigejaren, 2 maanden worden gehuurd. De koloniehuizeu uitgenomen het laatste herbergden allen 5 verschillende groepen, elk gedurende 27 dagen. Wanneer alleen gewichtstoenemiug een juiste maatstaf was om de zegenrijke gevolgen der gezondheidskolonies na te gaan, dan zouden op grond van de wegingen de resultaten dit jaar reeds schitterend zijn te noemen. Eén kind ver kreeg in 27 dagen een gewichtsvermeerdering van nagenoeg 10 pond, verscheidenen bereikten een verhooging van 9 pond, een groot aantal van 7 en 8 pond, terwijl de meesten 3, 4 en 5 pond aankwamen. Slechts weinigen bleven onder de 2 pond en heel enkelen verminderden. Dezg waren steeds kinderen, die öf ziek geweest waren tijdens het verblijf öfzulken, die met de bedoeling om te verminderen, naar zee waren gezonden. Zwak en stumperig komen de kleinen aan, te moe om te spelen, te zwak soms om te eten. Slechts enkele dagen zijn noodig om hun genoegen in 't spel en om hun eetlust te geven. Dan gaan ze zieudeweg vooruit en na 4 weken zijn uit de vroolijke groepjes kinderen met; gebruinde ge zichtjes, de bleekneusjes van vroeger niet meer te herkennen. Uit de afdeelingen kwamen weder vele hoop volle berichten over teruggekeerde verpleegden, welke allen overeenstemden waar het betrofhet zeer verhoogd weerstandsvermogen der kinderen. Bij de directrices kwamen tallooze briefjesin van dankbare ouders. Bijzondere feiten te vermelden zou dit over zicht te uitgebreid maken. Alleenjéén enkel voor beeld. Een jongetje, dat heel erg leed aan En- gelsche ziekte, kon by aankomst zijn krom ver groeide beentjes niet uitstrekken. Toen de moeder het kind na vier maanden terughaalde, liep het ventje aan haar hand. Evenals verleden jaar kreeg elke kolonie een feestje. Die te Egmond werden steeds door de 3 tehuizen samen gevierd in „Kerdijk." De kin deren hebben uitermate genoten van het kersen- feest, den wedstrijd in forten, den vliegerwed strijd en van de uitvoering van „Asschepoester" en „Klein Jantje in Modderstad." De kinderen op „Zonneheuvel" maakten o.m. een rijtoer naar het Lietbosch. Te Nunspeet werden zeer geani meerde huiselijke pretjes gevierd. Dergelijke feestdagen,alsmede de voorkomende geboortedagen der kleinen, zijn een beproefd mid del om de herinnering aan een geregelde levens wijze in gezonde omgeving en zedelijk reinen kring bij de kinderen levendig te houdenalleen de oude klacht: ze kosten betrekkelijk veel geld, omdat het er plm. 25 per jaar moeten zijn 1 In de verschillende tehuizen werden wederom de kinderen in groepjes verdeeld. Elke geleidster had steeds een groep van 7—10 kinderen, een enkele maal van 12. Nog strenger dan verleden jaar werd er gewaakt tegen samensmelting der clubjes. Dit systeem voldoet in de praktijk wer- kelyk uitstekend. Het komt ons voor, dat ingeval elke groep een eigen zitkamer of afgeschoten deel van een serre bezat, alle nadeelen van het ge stichtsleven in een groot huis ondervangen kon den worden, terwijl tevens de economische voor- deelen van een groote inrichting, alsmede die van beter toezicht en geringer kosten per kind van huisvesting behouden bleven. Wanneer de ouders of voogden zulks wenschten hebben de kinderen van verschillende gezindten steeds getrouw hunne godsdienstplichten vervuld. Klachten kwamen in dezen niet voor. Alles tezamen genomen, zou er voor het Cen traal Genootschap reden zijn tot bijzondere dank baarheid, indien niet een donkere wolk, een zeer dreigende wolk, de horizon der jeugdige vereeni ging verduisterde. Verblijdend is zeker de gestadige vooruitgang van het aantal afdeelingen. Reeds nu wijzen aller lei teekenen er op, dat het oprichten van nieuwe afdeelingen nog vlugger zal gaan dan vorige jaren en dat deze groei nog wel enkele jaren zal aanhouden. Meer hoopvol is, dat niet alleen het aantal afdeelingen vooruitgaat, maar ook de inner lijke groei van bijna elke plaatselijke vereeniging in 't bijzonder steeds toeneemt en dat niet alleen het aantal verpleegden vermeerdert, maar ook de toeneming per jaar steeds grooter wordt. Een heerlijke belofte op de toekomst is, dat de belangstelling in het lot van het zwakke kind zich steeds meer op allerlei wyze begint te uiten en niet het minst bij onderwijzers en geneesheeren. Zelfs de spoorwegmaatschappijen worden milder in hare bepalingen voor het vervoer. Maar nu de duistere wolk. Het Centraal Genootschap dreigt uit zyn kracht te groeien. Het zal bij de meest matige berekening in 1909 300 kinderen meer moeten plaatsen dan in 1908 en in 1910 600 kinderen meer. Ten spoedigste zal dus een tweede eigen tehuis moeten gesticht wor den. En wanneer dat tehuis dan niet voor een deel ook als winterverblijf kan worden ingericht, moet onderdrukt worden het steeds sterker wordend streven, hoe mooi dit ook zij, van vele afdeelingen naar langduriger verpleegtijd voor zwakke kin deren. De plannen zijn kant en klaar. Zoodra de gelden byeen zijn, kunnen ze worden uitgevoerd. Moge de noodkreet gehoord worden door het gansche land. Het geldt hier het belangj het leven van het zwakke kind. Laat dan pasmunt en groot geld toestroomen bij den penningmeester, Th. M. Ketelaar, Cein tuurbaan 286, Amsterdam (op 'aangeteekende brieven te vermelden: bijkantoor VanderHelst- straat.) Directe hulp is dubbele hulp. Het hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolonies is samengesteld als volgt Dr. A. Sikkel Az., Arts te 's Gravenhage, voor zitter; Mr. L. N. Roodenburg, te 's Gravenhage, waarn. voorzitter; Mr. A. v. d. Eist, te Leiden, secretaris; Th. M. Ketelaar, lid der 2e Kamer der Staten-Generaal, te Amsterdam, penningmees ter; A. C. Bos, onderwijzer te Egmond aan Zee, Gedelegeerde voor de verpleging (Dagelijksch Bestuur.) A. E. J. Bertling, inspecteur der regi stratie te LeidenC. L. Fahro, onderwijzer, te Zutphen; Mej. S. Lefèbure, Directrice der School voor Maatschappelijk Werk, te Amsterdam; C. Misset, uitgever, te DoetinchemP. K. Peerlkainp, onderwijzer, te Middelburg; Mej. R. Pierson, te ScheveningenG. Scheltema, kinderarts, te Gro ningen. De Raad van Toezicht op het geldelijk beheer bestaat uit Mej. M. Schönberg, secretaresse van delsraëlie- tische Vereeniging voor Gezondheidskolonies, te Rotterdam; Mevr. J. M. Knappert—Jansen, lid van het bestuur der afd. Kinderdijk, te Kinder dijk terwijl er één vacature is. Alkohol. „Gebruikt geen alkohol, als ge een goed cricketter wilt zijn" zeide Grace, de kampioen van Engeland. „Gebruikt geen alkohol, als ge een goed voetreiziger wilt zijn" zei Weston, die de halve wereld te voet heeft afgereisd. „Gebruikt geen alkohol, als ge een goed roeier wilt zijn," zei Hanlan, die alle roeiers achter zich liet. „Gebruikt geen alkohol, als gij een goed zwemmer wilt zijn," zei kapitein Webb, die het Kanaal overzwom. „Gebruikt geen alkohol in de Noord- pool-landen," zei Prithjof Kansen, de bekende reiziger op Groenland. „Ge bruikt geen alkohol," zeide Livingstone als zendeling, zei Clark als dokter, zei Farrer als predikant. Ook de verbeterhuizen, de gevange nissen, de armhuizen, de krankzinnigen gestichten en de banken van leening roepen Gebruikt geen alkohol <i Ik zou hier aan willen toevoegen Ge bruikt ook geen alhohol, als ge Salomo gelooft, die gezegd heeft„De wijn is een spotter, de sterken drank is woel- achtigal wie daarin dwaald zal niet wijs zijn Spr. 20 1. Zestien nienschen gered. De „Tel." correspondent te IJmuiden schrijft d.d. 9 Jan. In den afgeloopen nacht zijn door den Nederlandschen stoomtrawler „Prima Vera" Y. M. 47 aangebracht 16 man equipage van het Deensche stoomschip „Stanton," welk stoomschip 15 mijlen west van IJmuiden is gezonken. De „Prima Vera" van de N. V. Zee- visscherij „Pesca" kapitein K. Koper, was op de reis naar huis. Het stoom schip „Stanton," thuiBbehoorende te Kopenhagen, aan de reederij H. Kirsch- ner, was met een lading oud ijzer bestemd van Bremen naar Savona. In den afgeloopen nacht werd 't stoomschip overvallen door een hevige bui, gepaard met windvlagen, waardoor het schip lek stootte en begon te zinken. Negen man vluchtten in een der scheeps- booten en berëikten de „Prima Vera." Onmiddelijk werd hulp verleend door den stuurman van den trawler J. van der Steen, en den matroos A. Prins, die met een der equipage naar het zinkende stoomschip terugkeerden en ondanks het hevige weer er in slaagden de overige zeven man te redden, zij het dan ook met groote moeite. Onmiddelijk daarop zonk het stoom schip. De „Stanton" was een stoomschip van 466 registerton en in 1870 gebouwd. Gezagvoerder is kapitein B. Svendsen. Door bemiddeling van de reederij „Pasca" werd de verdere zorg voor de bemanning overgedragen aan 't Deensche consulaat te Amsterdam. Weer een krankzinnige ontvlucht. Uit het krankzinnigengesticht te Venraai is Zaterdag weer ontvlucht zekere Leenders een beruchte Limburgsehe diet, die was veroordeeld wegens diefstal tot 8 jaren gevangenisstraf, maar naar het gesticht was overgeplaatst. (Tijd.) Openbare school opgeheven Burgm. en Weth. van Den Haag stellen wederom voor een openbare lagere school, namelijk no. 72, aan het 's Gravenhekje op te heffen. Uit het geringe getal leerlingen (deze maand bleven 117 plaatsen onbezet) leiden zij al, dat de school in dit stadsgedeelte ge mist kan worden. Voorgesteld wordt het leegkomende gebouw in te richten voor het voorbereidend onder wijs. Den dood ontsnapt. In de Stand, wordt medegedeeld, dat een onzer landgenooten, die op zijn reis van Napels naar Algiers te Messina vertoefde tijdens de aardbeving, daaraan gelukkig is ontkomen. De heer mr. E. L. Van Emden, bestuurslid van eene antirevolutionnaire kiesvereeniging te 's Gravenhage, logeerde dien nacht te Messina in het éénige hotel, dat niet onmid dellijk in puin viel, maar welks muren eerst den dag na de ramp instortten. Daardoor had hij nog gelegenheid om te ontvluchten en zich te doen opnemen aan boord van een schip, dat hem naar Tunis bracht. De politie te Delft heeft 3 werklieden aangehouden, die verdacht worden zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van eenige vaatjes zeep en een partij koffieboonen uit een vaartuig, dat in het Noord-Einde lag. Doodgereden Bij den Vleutenschen overweg te Utrecht was hedenmorgen een der overweg-wachters bezig vuil uit de rails te verwijderen. Daarvoor bevond hij zich in gebukte hou ding op bet spoor, waarlangs, naar hij meende de Berlijn-Express, trein 72 der Hollandsche Spoor, die te 7.32 van Hoek-van-Holland t,e Utrecht moet aankomen, reeds was gepas seerd. De express was echter 20 minuten in ver traging. De ongelukkige werd door den trein in volle vaart als 't ware doormidden gereden. 'n Eigenaardige vergissing Jakob Veld van Winschoten ging per fiets naar Wildervank (Gr.), om d'r 'n paar boodschappen te doen. Daar aangekomen, liet hij zijn kar buiten staan en begaf zich in 'n woning. Terugkeerende was z'n fiets ver dwenen. In de verte zag hij echter iemand op 'n kar wegrijden. Dat was de dief dus 1 Gelukkig zag Veld 'n paar huizen verder 'n fiets staan. Vlug sprong hij erop en den dief achterna. De eigenaar der tweede fiets Zag natuurlijk in Veld den dief, waarschuwde de marechaussees, die nu op 't //rad." weer Veld achtervolgden En het slot der historie was, dat de politie beide personen inhaalde. De eerste persoon wist echter van den prins geen kwaad, omdat hij zijn eigen fiets bereed. Veld kreeg echter verbaal, hoe weinig schuld bij eigenlijk had. Zijn fiets werd toch later gehavend in een sloot teruggevonden. Ass. Ct.") Ouderwetschevechtpartij* Op het Heike", onder Bucphen, is weer eens echt ouderwetsch gevochten, ter afwisse ling nu eens niet met messen, maar met geweer en pistool, waarbij een zestal personen meer of minder gekwetst werden. Een zonderlinge struikroover Met paard en wagen naar de kazerne rij dende werd Donderdagavond een soldaat van de Duitsche luchtscheepvaartafdeeling, die 'n paar beambten naar Charlottenburg had ge bracht, op de Jungfernheide plotseling verrast door het zien van een vrouw, die heo hand- paard een krachtigen slag op den neus toebracht na het dier bij den teugel te hebben gegrepen vervolgens klom de dame op den wagen en wierp zich op den soldaat, die de grootste moeite had, zijn van pijn steigerend paard in toom te houden bij de worsteling bleek 't den aangevallene al gauw, dat hij niet te doen had met een vrouw, maar met een man in vrouwenkleeren. Na een paar goed gerichte zweepslagen nam de aanrander de vlucht; men zoekt ijverig naar den zonderlingen struik roover. Omtrent de instorting van hot kerkje te Nax (Zwitserland), worden nog de volgende bijzonderheden gemeld Het ongeluk had om half elf in den ochtend piaats. Onmiddelijk was het kerkje met zulk een verblindend stof gevuid, dat het meer dan vijf minuten duurde, alvorens de kerkgangers iets zien konden. Yan alle zijden stegen hartverscheu rende kreten op van de gewonden, vast geklemd tusschen neergestorte balken. De eerste hulp werd verleend door de brandweer van het naburige Sion. Men schrijft de ramp toe aan het gebrekkig uitvoeren van onlangs plaats gehad hebbende herstellingen of aan het schokken, veroorzaakt door het gelui der zware klokken. Het dak van de kerk betond zich in ieder geval al in een slechten staat. Nax is een klein plaatsje, met iets minder dan 500 inwoners; het telt 62 huizen en 99 gezinnen. Te Allenstein (Duitschland) heeft dezer dagen het volgende yselijk'e voorval afgespeeld. Daar zakte, bij het schaatsenrijden op het Bensburgermeer, in de onmiddelijke nabijheid van het badhuis, zekere heer Kreide door het ijs. Ylak bij deze nood lottige plaats stond een soldaat op post, en hem riep de zinkende om hulp. Maar de militair gedachtig aan instructies zijn post ouder geen voorwendsel te ver laten stak geen hand tot redding uit. Niettegenstaande bij het badhuis verscheiden stokken stonden, en de sol daat slechts even langs den oever te loopen had en den drenkeling een stok toe te steken om dezen te redden, kwam hij niet van zyn plaats. In zijn doodsangst bood de heer Kreide den soldaat 300 Mark, en toen deze nog onvermurwbaar bleek, zelfs 1000 Mark, als hij hem wilde redden. Alles 'JL te vergeefs! De man bleef onwrikbaar op zijn post en liet den ongelnkkigen drenkeling voor zijn oogen verdrinken. De zaak wordt thans onderzocht, daar men zelfs in Dnitschland tot de overtui ging is gekomen, dat het toch niet aan gaat, dat in vredestijd menschenlevens aan de machinale naleviDg van militaire instructies opgeofferd worden. Zeventig jaar in één betrekking. Uit Enschedé wordt gemeld, dat Maandag de heer H. Beudink, meesterknecht in de afdeeling binderij van de firma M. J. v. d. Loefi', den dag herdacht, waarop hij 70 jaar geleden zijn loopüaan begon in dezelfde zaak, waar hij steeds is werkzaam geweest, de eerste 30 jaar onder de firma Erven Jennes, de laaiste 40 jaar bij de firma M. J. v d. Loefi'. Van de zijde van zijn patroons en mede arbeiders ontving de 82-jarige jubilaris ver schillende doelmatige geschenken terwijl de burgemeester hem de zilveren draagmedaille van de Oranje-Nassau-orde, hem door 11. M. de Koningin geschonken, op de borst hechtte. Arme jonge held Te Lippenhuizen, in de gemeente Opster- land begat zich een 10-jarige zoon van W. B. zich nog op het ijs en zakte er door. Zijn 8-jarige broertje trok hem er uit en redde hem het leven doch moest het daarna zelf met den dood boeten, daar hij in het ijs geraakte en verdronk. Aangewende po gingen om het bewustzijn weder op te wekken, mochten niet baten. Tusschen een wagen en een boom doodgekiield. Zaterdagnamiddag had aan het Winsciio- terdiep een droevig ongeluk plaats, meldt de N. Gron. Ct." Bij den koemelker D. J. Tamminga, aan het Winschoterdiep was be zoek gekomen. Paard en wagen stonden voor het huis van Tamminga te wachten en deze was naar buiten gegaan om op het paard te passen. Hij had zich daartoe geplaatst tus schen een boom en den wagen. Yan den anderen kant kwam aangereden een groote petroleum wagen, welke ongelukkigerwijze in botsing kwam met den groentewagen. Door den schok sloeg het paard van dit voertuig op den hol en Tamminga geraakte tusschen boom en wagen beklemd met het droevige gevolg, dat hij zulke hevige inwendige kneu zingen bekwam, dat de dood spoedig intrad. Desertie in het groot. Na de reveille Maandagmorgen bleken 33 huzaren uit de cavalariekazerne te Haar lem gedeserteerd. In groepjes zijn zij in de omliggende gemeente gezien. De aanleiding tot de desertie in 't groot wordt geweten aan overgroote strengheid van den commandant. Verwacht werd dat meer soldaten er van door zouden gaan, ondanks de tot hen gerichte waarschuwing. Oude muntstukken gevonden. Yoor eenige dagen zijn achter de woning van den landbouwer H. Mulder te Wijster bij het graven van zand, op ongeveer 25 c.M. diepte oude muntstukken gevonden. Er zijn 2 gouden en 5 zilveren. Volgens de jaartallen, die op enkele nog leesbaar zijn dagteekenen zij uit het begin der zeventiende eeuw. (N. Gron. Ct.) De „American Magazine" vertelt van een zeer merkwaardig diner, onlangs door professor Herz te Petersburg zijn vrienden aangeboden. Ten eerste waren alle lekkere hapjes minstens 1000 jaar oud, en ten slotte kwam een mammouth- gebraad ter tafel, dateerend uit den steentijdhet dier namelijk. Het diner was dan ook vooral ter eere van den nabij de Beresowskarivier in het ijs gevonden mammouth aangericht. Professor Herz had eenige vrienden uitgeuoodigd het mammouth-maal zoo veel mogelijk met andere eetbare oud heden aan te vullen. De invitatie sloeg in. De bekende Egytioloog Amelinean leverde graan voor het brood, afkomstig uit de pyramiden. De vrucht was nog zoo goed, dat de gezaaide korrels ODt- kiemden. De heer Hemolle, directeur van de Fransche archeologische school in Griekenland, had voor een wijntje gezorgd, dat in een kelder van het oude Corinthe teruggevonden werd. MAHONIE-HOUTEN KASTEN maken vanaf 34, Maakt ook SCHUIFTAFELS vanaf 13 SO in verschillende soorten, bij A. IEINSTER, We* B155, IMelbarnis. Meubelmaker en Stoffeerder. Politoeren van alle meubelennet en billijk. II! lül STRAATDIJK. Heeft reeds voorradig eene uitgebreide keuze bestaande in •- Borstrokken, Wollen over hemden, Doeken, Sjaals, Wol len mutsen, Wranten, Hand schoenen enz. enz. Alles tegen scherp concureerendeprijzen. H H. Winkeliers en Kooplieden worden verzocht voor zij hun inkoopen gaan doen eerst een bezoek te gaan brengen en eerst de prijs aan te vragen aan het goedkoopste magazijn van Huishoudelijke artikelen van i„ DMIjDSM,. Oppert 112 Rotterdam Binnenrotte 101 Telef. Intercom. 3975. Groote sorteering in gegoten en ge- emailleerde artikelen, Koffiemolens, KOEKPANNEN, STRIJKIJZERS, Kolenschoppen, Kolenbakken Gegal- vanizeerde Emmers en Tobben enz. jonm, Horloger en Goudsmid, WestdüK 263, Mllieltaras. IBI Steeds groote voorraad KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. Ctoud- en Zilverwerk. Koralen. Soliede Artikelen. Billijke pry zen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. en toebehooren. Glas- en Aardewerk, Tabak en SIGAREN, M-, CbocoM- en Merwerten, Galanteriën, Lederwaren, Staal- owaren. o Schilderij- en Portretlijsten. Kerkboeken en Bijbels. Ontvangen een prachtige Collectie Scheurkalenders en Almanakken. Boekhandel Boekbinderij. der beddenmagazijnen is de van ouds bekende Beddenwinkel »DE DU1F.« Daar koopt men het goedkoopste en vertrouwdste. Men kan bij het maken der Bedden zijn om zich van de prima waar te overtuigen. 2 pers. bedden ƒ5,—. Kapokbedden vanaf f 9,50. Veerenbedden vanaf 30,tot de fijnste soorten, met gestoomde veeren en stof dichte tijk. Goedkoopste adres in Wollen, Ge watteerde en Molton Dekens. Je adres voor alle soorten Matrassen, Ledikan ten en Wiegen. Aan iedere kooper van Bedden, boven de 10 gulden een Deken cadeau. Aanbevelend, KIPSTRAAT 7Q, ROTTERDAM. Magazijn De Duif.cc 3) 3) BYOUTEBIËN, GOUD- en ZILVERWERKEN, GALANTERIËN en LEDERWAREN, SIGAREN en SIGARETTEN, BOLDOOT's EAU DE COLOGNE, KORFF's CACAO en CHOCOLAAD, Aanbevelend, \v <1. HEIJPEY en Horlogiën. «Vestdijk B 393, MIB»ÏÏKI.HAITVIS, Billijke prijzen. Solide artikelen. OPGERICHT 1840. Wijziging der Deposito Rente. Rotterdam, Zuldblaak no. 4. Kassiers en Makelaars in Assurantiën. RENTEN VAN GELDEN DEPOSITO met één dag opzegging l3/4 pCt. tien dagen 3 Voorlangeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. Bewaring van Waarden» volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zyn. Safe-Deposit.

Maas- en Scheldebode | 1909 | | pagina 2