üeeltje Lokerse, C. ViH UI I Zn. c. Mei I 1 I I De WeiEdele Heer Joh. C. Francke Advertentiën. Koepeenzaad LEKIICi JOH. A. VKEESWIJI, (YtWty Sunn, Palen ei lasiit niiri»! o i s. 3. v. i Heide, Sommelsdijk. C; f m sq BOUWKNECHT BOUWKNECHT. L. VAN ES. £7'-- i Overal verkrijgbaar Warm. Merk en «cfiiooi. - Maandag 28 December „Ridflers zonder vrees of lilaam." Aaltje v, d. Kuil, li HOOFDKftECHT. „Verwerpen bij liet Vee;' „Eerste Hulp Pij Ongelntten Pij Pet Vee.1' één en twee paaröstreeinolens (model Stout.) Ter overname aangeboden KRUIDENIERS- en GRUTTERSWAREN, COMESTIBLES, enz. ri I 1 je op zijn bord hebbend, dit met vinger en duim opneemt en het naar den mond van zijn gast brengt een bijzon dere eer voor hem Een redder gehuldigd. Uit Amsterdam meldt men aan de nN. E. Ct." Voor eenige dagen viel, naar bericht is, een jonge vrouw in de Markengracht,, en werd met groote moeite door een werkman der stadsreiniging gered. Zaterdag werd de geredde ais hersteld ont slagen uit het Ved. Isr. Ziekenhuis, waarheen zij na het ongeval vervoerd werd, en dit gaf aanleiding tot een heele feestviering. De uitstallingen in de Joden Houttuinen waren versierd; overal brandde lichtalst.ee- ken van vreugde en er was een massa volk op de been. Voor de woning der ouders van de jonge vrouw was een eereboog opgeslagen en de woning zelve geheel versierd, terwijl een 12-tal bloemstukken door belangstellenden waren gezonden. Den geheelen middag, werd receptie gehouden en feest gevierd. Natuur lijk was de redder wiens naam is C, Stoker vde held van den dag". Ook aan de woning van Stoker op den O. Z. Voorburgwal, was versiering aangsbraehl. Vergiftige mosselen. Men meldt uit Hoek van Holland Door het gebruiken van mosselen afkomstig van een uit den Nieuwen Waterweg getrok ken dukdalf, deed zich gisteravond een ernstig geval van vergiftiging voor bij een werkman alhier. Geneeskundige hulp werd direct in geroepen. Een veelbelovend jongtnensch. Gisterenmorgen, meldt het „U. D.", werd door de rechtbank te Utrecht de vraag behandeld van een vader, die voor zijn zoon, een 15-jarige kwajongen, plaatsing vroeg in een Tuchtschool, omdat de bengel thuis niet was te regeereD en hij o.m. dreigde de boel in brand te zullen steken. De rechtbank gelaste den jongen onmiddelijk voor te brengen een tweetal rijksveldwachters, met een deur waarder en een advocaat gingen terstond naar de woning van het jongmensch. De deugniet lag te bed en verzette zich hevig tegen zijn arrestatie; terwijl hij zich aankleedde, greep hij onverwachts een mes, dat hij in zijn broekzak had verborgen en trachtte er de veldwachters mede te steken. Hij vloog als een woe dende op de beambten toe, die hem echter dadelijk overmeesterden en hem de trap pen afsleurden naar beneden. Dejongen ging als een razende te keer, maar het mocht hem niets baten de veldwachters hadden hem stevig te pakken en brachten hun arrestant over naar het gerechtsge bouw in de Hamburgerstraat, natuurlijk onder grooten toeloop van het publiek. Het veroorzaakte heel wat drukte. De jongen werd door de rechtbank opgezonden naar een Tuchtschool, over eenkomstig den wensch des vaders. Fooien H. 1.1. S. M. Bij de Holi. IJzeren Spoorw. Maat schappij bestond de gewoonte om het personeel van groote ondernemingen en firma's, die veel goederen verzonden, zg. kermis- en Nieuwjaarsfooien uit te rei ken. Bij wijze van bezuinigingsmaatregel zal dit na 1 Januari 1909 worden afge schaft. (Tijd.) De griezelige vondst te Rotterdam. De heer en de dame, die den 8sten dezer in een woning aan den Vogelenzang te Botterdam, een op 23 November van dit jaar geboren kind van het vrouweljjk geslacht ter verpleging tot zich namen, zijn bij den commissaris bekend gewor den. Daardoor heeft men de zekerheid gekregen, dat dit kind met de griezelige vondst, die men in de rioleD aan de Spiegelnisserkade deed, niet in verband staat. Het door deze heer en dame aange nomen kind is volmaakt gezond. (N. R. Ct.) De tand des tijds. Zondagnacht stortte een groote brok muur in van het overblijfsel van het kasteel „Wadenstein" te Herwijnen Reeds eeuwen geleden werd deze muur gebouwd van zeer zware steenen sinds menschenheugenis werd het geheele gebouw aan zijn lot overgelaten en nu eindelijk zal het ipstorten van deze muur de oorzaak worden dat ook dit overblijfsel van de burchten, waarbij denamen van Maarten van Eosaum, Jan van Herwijnen en meer edelen uit den ouden tijd ge noemd worden, spoedig zal verdwenen zijn. Waanzinnig van] smart. Te Hillegom is, naar men aan het „Vad." meldt, een vader, van wien twee kinderen aar. de mazelen waren over leden, waanzinnig van smart geworden. De man is reeds naar „Endegeest ver voerd. Een vechtpartij inet doodclijken afloop Zaterdagavond heeft in deLangestraat te Arnhem een vechtpartij met doode- ljjken afloop plaatsgehad Een 63 jarige man, reizend venter uit Zeist, logeerde in een der logementjes in die straat, waar ook een 23 jarig groentekoopman vertoefde. Er ontstond twist en er werd gevochten. Op straat werd de 63-jarige man door den groentekoopman nog eens aangevallen; eerstgenoemde ontving zulk een hevigen stoot, dat hij achterover op straat sloeg Een ijlings geroepen dokter constateerde den dood. De groentekoop man is Verdronken. Maandagmorgen werd te Gouda uit het water achter de St. Janskerk het lijk opgehaald van een ruim 70-jarig man Daar hij den avonddienst in de kerk had bijgewoond, vermoedt men, dat hij, op weg naar huis, door de mist in het water is geloopen. Het bijna 10-jarig dochtertje van den arbeider G. v. d. B. te Zwartsluis, zou voor haar moeder een boodschap doen. Daar zij nog al lang we'g bleef, werd men ongerust en ging men nabij het vonder in de Arembergergracht aan 't visscheu. Spoedig daarna werd het kind levenloos uit de gracht opgehaald. EeD zestienjarig dienstmeisje uit Zalt-Bommel begaf zich Zondag met de gierpont over de Waal, om haar ouders, die te Tuil wonen te bezoekeD. Het meisje meende, dat de pont den oever had bereikt, liep er at en viel in het water. Door de zware mist faalden alle pogingen tot redding. Vermoedelijk is het meisje door den sterken stoom at gedreven, althans haar lijk is nog niet opgehaald. De ontsteltenis der familie bij welke zij diende, doch vooral de droefheid harer ouders is niet te beschrijven. Men meldt ons uit Den Haag Woensdag is het lijk van de juffrouw huishoudster M., wier vermissing onlangs in bet „Algemeen Politieblad" met ver zoek om opsporing en bericht voorkwam, opgevischt uit bet water aan de Haring- kade (Kanaal) bij de Pausierstraatbrug. De thans overledene had zich uit de woning van den heer L. in de Pausier- straat te Scheveningen ijlings verwijdert en was daarin niet teruggekeerd, nadat de heer des huizes en diens dochter mei wie zij tijdelijk van buiten was mede- gekomen onpasselijk waren geworden na het gebruik van bier, door juffrouw M. opgedient. Poging tot moord. Te Maarssen heeft Zaterdagavond een berucht persoon, na een hevige woorden wisseling, een vrouw met een mes zoo danig gestoken, dat men vreest voor haar leven. De dader is gearresteerd. Tusschen de machine geraakt. Zondagmiddag is de le machinist J. v. G., op een der stoombooten der reederij Fop Smit Co te Bolnes bij het smeren der machine tusschen de krukas bekneld geraakt. De man overleed spoedig na dit ongeluk. Een demonstratie. Door het algemeen bestuur van den A. N. W. B. is een crediet van f 2300 toegestaan voor het houden van een demonstratie inzake wegenaanleg, den invloed van de vellingen der wielen op de wegen enz., op de landbouwtentoon stelling ia 1909 te Deventer tea einde het nut. van den directed aanleg van zéér goede wegen duidelijk in hef licht te stellen. Droef. Eenige kinderen speelden Donderdag ochtend te Hillegom verstoppertje achter eenige cementen regenwaterbakken. Toen het 8 jarig zoontje van den bloemist G. door het deksel van een der bakken kroop kantelde deze De jongen kreeg zulk een stoot tegen rug en borsf, dat hij bewusteloos neerviel. Zijn broertjes waarschuwden de ouders. De vader bracht het ventje onmiddelijk naar bed en riep terstond geneeskundige hulp in. Toen de dokter kwam. was het knaapje echter reeds overleden. Atfgtity fsgan—rx> fi.ynrs^ft* >-/i Een kwartier wapenstilstand in den Kerstnacht. Herinnering van een Fransch officier In den nacht van 25 December 1870, tqen het beleg van Parijs met zijn gevolg van lijden en ontberingen, van doodstijdingen en ongelukkig ook van uitbarstingen van haat reeds weken had geduurd, had ik wacht dienst in de verschansingen. 'Mijne compagnie bestond uit Parijsche gardes beste jongens, die tot iedere daad, die moed vorderde, bereid waren, maar niet bijzonder sterk onder tucht stonden. Het vroor hard dien nachtaan den helderen hemel fonkelden de sterren, en de maan verlichte spookachtig de wijde, met sneeuw bedekte vlakte. De loopgraven der Duitschers waren zoo dicht bij de onze, dat wij hun »Werda?« en het slaan op den bevroren grond met hunne geweren zeer goed konden hooren, terwijl zij waarschijnlijk het sQui Vive van onze schildwachts even duidelijk konden verstaan. Het was haast middernacht geworden en ik stampte herhaaldelijk op den grond om mij een beetje te verwarmen, toen een flinke jonkman met fijne trekken en een verstandig en krachtvol gezicht uit het gelid der gardes een zonderling verzoek tot mij richtte. sKapitein zeide hij, »mag ik me voor een oogenblik uit het gelid verwijderen »Wat haal je nu in je hoofd Dacht je soms dat ik het ook niet koud heb Geduld maar, als we in het vuur gaan, zul je het warm genoeg krijgen.® H'j verroerde geen vin, maar stond nog altijd in de positie. Kapiteinik vraag het slechts voor een oogenblik. Het zal u niet spijten, indien u mijn verzoek inwilligt.« »Hoe heet je en wat wil je eigenlijk ?«t sWie ik ben Wel ,i en hij noemde een naam, destijds in de muzikale wereld zeer goed bekend. »Wat ik wil? Dat moet nog een oogenblik geheim blij ven. »Laat mij dan met rust met je praatjes. Indien ik er van nacht een naar Parijs liet 1 gaan zou de heele compagnie wel willen.« sNeen, kapiteinantwoordde hij lachende, »ik wil volstrekt niet naar Parijs, ik moet maar even in die richting en hij wees naar de Duitsche troepen slechts vijf minuten verlof als 't u belieft. Zijne houding en taal hadden mijne nieuws- gierigheid opgewekt. Ik besloot hem het gewenscht verlof te geven, niet zonder hem voor te houden dat het hem hoogstwaarschijn lijk het leven zou kosten. Hij sprong dadelijk uit de loopgraven en sprong eer. pas of tien den vijand tegemoet. In de stilte van den nacht hoorde men de sneeuw kraken onder zijne voeten en wij volgden met de oogen de zwarte schaduw die in den maneschijn schimachtig verlengd werd. Op eens bleef de man staan, groette op mili taire wijze en zong met een krachtige, diepe stem en uit volle borst het schoone Kerstlied van Adam »Minuit Chétiens 1 c'est l'heure solennelle On l'Homme Dieu descendit jusqu'h nous.« Dat gebeurde zóó onverwacht, zóó eenvoudig en natuurlijk, het lied verkreeg door de omstan digheden, door den nacht en in deze omgeving zulk een grootheid en schoonheid, dat wij allen wij Parijzenaars, wij twijfelaars en spotters, ontroerd aan de lippen van den zanger hingen. Bij de Duitschers moest ook een dergelijke gemoedsbeweging de overhand verkregen heb ben want ongetwijfeld dachten er velen daar aan het Vaderland, aan vrouw en kinderen, die nu om den Kerstboom heen zaten en Kerst liederen zongen. Men hoorde niet het minste gerucht, geen voetstap, geen roepen der schildwachts, geen geknetter van wapenen. Toen mijn zanger zijn Kerstzang met zijn forsche mannelijke stem geëindigd had, salu eerde hij nog eens, draaide zich op zijn hielen om en ging rustig voortstappende weer naar de verschansing toe. ^Kapiteinik sta weer in 't gelid. Heeft u nu spijt mij verlof gegeven te hebben Nog voor ik kon antwoorden, werd aan de andere zijde de gestalte zichtbaar van een forschen artillerist. Op zijn beurt trad hij vooruit, ging ons ook een pas of tien tegemoet, maakte halt, groette flink en kalm midden in den winternacht, midden tusschen onze mannen die nu maanden lang aan niets anders dachten dan aan elkander te wonden en te dooden, en hief plechtig en haast vroolijk een heerlijk Kerstlied aan, een lied van geloof en dankbaarheid voor de komst van den Verlosser, voor het Kind in Bethle hem's kribbe. Natuurlijk had ik dadelijk bevolen den man te laten geworden en niet, op hem te schieten. Hij zong al de coupletten ten einde toe en toen hij het refreinsStille nachtheilige Nachtherhaalde, ging een luide kreet van ernstige en innige vreugde door de vijandelijke wachten. En als uit een mond klonk het ook in onze loopgraven »Noël 1 Noël(Kerstmis). En voor een oogenblik althans voelden de vijandelijke troepen zich broeders, Christenen. Langzaam trad de artillerist weer in zijn gelederen terug en verdween in de Duitsche loopgraven. En nog lichtte de morgen nauwelijks over de witte velden of de kogels vlogen weer van beide zijden 't Is middernachtin deze plechtige ure, O Christenen kwam de God-Mensch tot [ons neer. If oek beoordeeiiiif. ft'eerlandia Scheurkalender uitgeg. door La Rivière en Voorhoeve te Zwolle. Hoewel we reeds in November, in het over genomen artikel „Het Choleragevaar" van dezen prachtigen scheurkalender met lof hebben ge waagd, komen we er hier nog eens op terug. Die uitgave is een unicum. Een 400-tal ansich ten van alle deelen van Neêrland maakt deze kalender tot een prachtstuk. Het schild zelf is een stukje kunst. Wie nog geen kalender gekocht heeft, schaffe geen ander aan dan dezen en 't zal hem een genot zijn dag aan dag een kijkje te krijgen op Ne derlands bodem. üisrg'erlijke &>fara«B. DEN BOMMEL. Geboren Agatha Maria, d. v. J. Hameteman en G. v. d. Linden. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Willempje d. v. Johannis van Dam en Jannetje Paasse. Gehuwd: Govert van Nimwegen j.m.25jaar en Anthonia Korteweg j.d. 25 jaar. Overleden Corneiis van den Tol oud 57 jaar echtgenoot van Aagtje Anthonia Vermaas. Hugo Landheer oud 77 jaar echtgenoot van Cornelia Bom. Stoffelina Dietvos oud 78 jaar weduwe van Johannis Petrus Smeets. OUDE TONGE. Geboren: Thomas, z. v. J. Volaart en A.Vis been-Westhoeve. Predikbeurten op Zondag 27 December. NEUERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en nam. (doop) Ds. Weatrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooitgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Hprkingen, vm. Ds. Addink. Melissant, vm. en Dam. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. Db. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. preeklezen en nam. Ds. Hoogen dijk uit Stellendam (coll. Christ. School.) GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. De Jager van Bruinisse. Stad aan 't Haringvliet, geen opgaaf. Den Bommel, vm. 9 uur Ds. Esseliuk, bevestiging van Ketkeraadsleden, nm. 's av. leeskerk. Ooitgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, geen opgaaf. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, leeskerk. Melissant, leeskerk. Ooitgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, geen opgaaf. Ooitgensplaat. (Langstraat), geen opgaaf. NED. HERV. KERK. Beroepen Te O. en W. Blokker, G. A. Knip huizen te Schoor], 0. a. Te Zeddam (toez.), A. Steehouwer, te Eysden. Te Den Andel, T. J. HuismaD, te Termunten, c. a. Aangenomen: Naar West-Zaandam, A. van Wjjk, te Den Helder, Naar Oosterend op Texel (toez.)J. L. van Grasstekcand. te Sohagen. Naar Benthuizen, J. v. d. Pol, cand. te Werkendam. Bedankt: Voor Montfoorf, J. Kraay, te Leer broek. Voor Donkerbroek, F. Reitsma, te Noordwoldo. Voor Berkhout, J. C. Canne- gieter, te Oostvoorne. Voor Horsten (toez.), H. Stoel, te Vledder. GEREF. KERKEN. Drietal Te Oostermeer, K. Minnema, cand. te PaesensA. Terpstra, te Veenwoudsterwal en S. Veltman, te Metslawier. TweetalTe Meppel, dr. J. Ridderbos, te Oosterend en dr. A. A. van Schelven, prop. te Amsterdam. BeroepenTe Garrelswoer, H. Haspers, te Hardinxveld. Te Dirkshom, J. Sybrandy, te Krnbbeudijke. Bedankt: Voor Sliedrecht, K. van Anken, te Heinkenszand. Voor Beetgum, A. Steijling, :e Naaiden. Voor Hazerswoude, A. Rooda, te Oude-Pekela. Voor Wormerveer, R. van Reenen, te Reiteum. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Aan het heihalingsondm-wijs nemen thans niet meer dan 4 leerlingen deel. STELLENDAM.* Ds. A. Taal, pred. der Geref. Kerk te Krimpen a/d. Lek, die het beroep aan nam naar deze gemeente, heeft Zondag afscheid genomen van zjjne gemeente met eene predikatie over 1 Petr. 1 1719. zal D V. van Rotterdam voor do GEREF. JONGELINGSVER- EENIG1NG »Pr,ed 12: I3e« te Mid delharnis, in de Gerei'. Kerk aldaar, optreden met het onderwerp Aanvang 7 uur. Toegang vrij. 2169 HET BESTUUR. Ncbeepsl||dia^en. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. „Sindoro" van Rotterdam naar Java, arr. 22 December te Port.-Said. Het s.s. „Koning Willem II" van Batavia naar Amsterdam, vertrok 21 December van Port-Said. Het s.s. „Medan" arr. 21 December van Rot terdam te Batavia. Het s.s. „Rembrandt" van Amsterdam naar Batavia arr. 22 December te Genua. Sj(t«iSs3e fferac&iten. Middelharnis. Door de meisjesver- eeniging j>Bid en Werk« zal heden Don derdagavond de uitdeeling plaats hebben van kleedmgstukken aan de behoeftigen in deze gemeente. Woensdagmorgen is per stoomboot z>Middelharnis« onder geleide van 2 personen weggebracht naar het gesticht »Wolfeze« bij Arnhem, de huisvrouw van L K., welks geestvermogens in abnormalen toestand ver- keeren. Siiarktberlcfiiteie. Rotterdam, 16 Dec. Groenten, Op de Groentenveiling aan dePersoonö- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandache Eilanden" waren heden de prijzen als volgt: Bloemkool f 4,60 a o- per 100 stuks. Groene Savoye Kool 1,20 a 2,30 Gele 6.20 a 0,— V Knolrapen 2,20 a 2,40 V V Uien 3,25 a 3,40 50 kilo. Peen 0,80 a 1,02 Kroten 1,14 a 1,20 Eigenheimers i) 1,70 a o,- V HI. Bonten 2,35 a 0- •n Blauwen 2,35 a 0 Goud Reinetten 2,30 a 2,50 kin. Reine d'or 1,75 a 0^ Kleiperen rt 3,10 a 3,20 It n Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder Wed. van T. HOOGMOED, in den ouderdom van 68 jaar. Mede namens Kleinkinderen, E HOOGMOED L IIOOGMOED-v Ziklst. W HOOGMOED a HOOGMOED Hollaar. J. HOOGMOED A, HOOGMOED v Delft HOOGMOED-Velsbourg C. VELSBOURG. J HOOGMOED. D. HOOGMOED. 2166 W. HOOGMOED. Sommelsdijk, 23 Dec. 1908. Op BfcSsss«iag 8» Blecenaber zal uit ZEELAND, in het »Hotél SPEÉ« alhier eene bpcnbare lezing houden over het: y>Onderzoek naar het Vaderschap in verband met Krankzinni gengestichten, Huizen van Ontucht en Gevangenissen. Aanvang 7,30 uur. - Entreé 25 en 15 ct. Debat vrij. 2162 Voor de talrijke en vele treffende bewijzen van deelneming die wij ont vingert bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw JACOBA DE VOS. betuigen wij onzen oprechten dank. P. DE VOS. t A. DE VOS Leeuwarden, J. DE VOS Lammers. I L. J. DE VOS. Goedereede, 23 Dec. 1908. 2165 Tegen 1 Maart a.s. gevraagd een Adres: M. G. VAN NIEUWEN HUIZE, onder Sommelsdijk. 2167 Gevraagd een bekwaam met Februari of Maart, bij D. LOD DER te Goedereede. 2158 Tegen 1 Maart aanstaande gevraagd een bekwame AdresD. KASTELEIN, onder Sommelsdyjk. 2136 Puik soort te koop. Geteeld in 1908. Adres M DE RUITER, Sommelsdijk door den Heer voor de Afdeeling Oostelijk-Flakkee der HoUandsche Maatschappij van Landbouw. Op Maandag 28 Dec. te Achthuizen Café VAN DEN BEMDEN. Onderwerp Aanvang 's avonds 7 uur. Op Woensdag 30 Dec. te Den Bommel Café MOOIJAART. Onderwerp Aanvang 's avonds 7 -uur. 2170 Toegang voor Landbouwers Vrij. lloudiandefaa^, O ÜSTKKHUUT. Levert met succes verschillende soorten in alle lengten* tegen zeer civielen prys 2168 TE KOOP in goeden slaat zijnde tegen iedere aannemelijke prijs Te bevragen 2144 door ziekte der vrouw, een goed be klante Zaak in te Rotterdam tegen billijke overne mingssom. Brieven franco onder No. 2153, bureau van dit Blad. is te STELLENDAM verkrijgbaar bij die bestaat, is de uit BERGEN geïn- porteerde errtnet hoogste enderschei ding bekroonde LEVERTRAAN van te SOllMKfcilHJIi. verpakt in groote flacons met sluit- etiquet. N, teelt 1908. op he Nog een partijtje verkrijgbaar ad 'i tuigen f 3.20 per K.G bij 2145 baar 1 Gee: Kipstr 1 pers gezon het pa f 20, Kas! Een g Die Pflf (Kun Statio Spreek Voor Onfe: vatten Een cent, teepi ZAAIJ Jr

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4