lampen"*] Geëmailleerd. A. LAAT UW 1909. Eso Buitengewoon Wonder. rkrfjgbaar. Advertentien. ILIAS HABTOGS Masi. VISITEKAARTJES. Voor elk wat wils ROTTERDAM. DAVID EABTQQS Jacz., Alom verkrijgbaar. LET OP! GOUDEN en ZILVEREN WERKEN. WA® étalage!! OAViMVNl, M-, CIioGomad- en Merwerten, A. KINSTER, mm B 155, IMEarniS. S. HAAGMAN, JonMransstraat 55, Rotterdam. SPAARBANK. „MIDDELHARNIS Uil SOIMELSDIJI'' O. KOLFF A.Cz. Westfijï 263, liddelHarnis. EK TE AMSTERDAM. Goud Zilver Koralen en Horlog-iën. fl fl Venezolaansche oorlogsschepen overgegaan. Nu de nieuwe regeering te Caracas met de intrekking van het Mei-decreet aan de voornaamste grief van onze regeering heeft voldaan, is er geen reden meer om aan een verdere minnelijke regeling van de han gende geschillen te wanhopen, vooral nu de berichten uit Caracas geen twijfel meer laten, dat het Venezolaansche volk aan Castro het heft uit de handen genomen heeft. CASTRO'S VAL. Reuter seint ons nog uit Caracas De val van Castro in Venezuela is Zaterdag voltooid met de verijdeling van een samenspanning, om Gomez, den vice-president, te vermoorden. Sedert de tegen Castro gehouden betoogingen, is er in code -schrift tele grafisch van gedachten gewisseld tus- schen Castro te Berlijn en zijn agent in Venezuela. Een voornaam rechtsgeleerde heeft voor het hooggerechtshof' van Vene zuela een akte van beschuldiging opge maakt, waarbij Castro medeplichtig heid aan de poging tot moord ten laste gelegd wordt en voorgesteld wordt, hem in staat van beschuldiging te stellen, Uit Port of Spain wordt nog gemeld, dat de samenstelling van het nieuwe kabinet, dat vice-president Gomez heelt gevormd, als volgt is Guinard, buitenlandsche zaken Alcantara biunenlandsche zakenTebar, financien Olivares, oorlogObrad, handel en nijver heid Vargas, openbare werkenMaldonado onderwijs. Reuter seint ons heden uit Caracas via Ponce het volgende 18 dezer gedateerd, bericht De jongste betoogingen tegen Castro in de stad hebben zich niet herhaald, maar, ofschoon er geen nieuw zich naar buiten openbarend teeken voordoet dat het volk hem vijandig gezind is, wordt de gedwongen aftreding op gisteren der leden van het kabinet, die zijn zaak voorstonden, be schouwd als voor een goed deel ziju politiek lot in Venezuela te bezegelen. De hervorming van het kabinet is een logisch gevolg van het optreden van Gomez, die de betoogingen tegen Castro, welke in het begin der week plaats vonden, toeliet. De veranderingen in het ministerie werden niet bekend gemaakt, voordat uit het bin nenland 1500 soldaten, van wier trouw aan Gomez men verzekerd is, in de hoofdstad waren aangekomen. Overal heerscht een groot vertoon van militaire bedrijvigheid, daar troepen met de grootste voortvarend heid worden aangeworven en gewapend, daar men gelooft dat een groot deel van de mannen in het binnenland trouw aan Castro zijn en voor diens belangeD zullen vechten. Het stoomschip Mazanares van de Ori noco lijn wordt te La Guaira vastgehouden, daar de commandant van een der Neder- landsche oorlogschepen met inbeslagneming heeft gedreigd als het de haven verliet. Het schip is persoonlijk eigendom van Castro. Het gevolg van deze houding der Nederiandsche Overheid is, dat het geheele vracht- en reizigersverkeer met Ciudad Boli var (Angosfura) stil is gezet. Sechendorf, de Duitsche gezant, die de belangen van Nederland behartigd sedert de diplomatieke betrekkingen inet laatstge noemde mogendheid verbroken zijn, heeft gisteren een langdurige bespreking gehouden met Gomez, dien hij het antwoord van Ne derland overhandigde, waarin het jongste voorstel van Venezuela om het tegen Cura sao gerichte besluit omtrent de verscheping van goederen als een doode letter te be schouwen, zonder dat het echter wordt ingetrokken, wordt afgewezen, D. d. heden seint Reuter ons uit Caracas Gomez heeft verscheidene voorname aan hangers van Castro, onder wie begrepen diens broeder, gevangen laten nemen, onder beschuldiging van medeplichtigheid aan een complot om Gomez en anderen te ver moorden en zich van de regeering meester te maken. Verder seint Reuter d. d. gisteren uit Caracas Dr. Paul vertrekt 24. dezer naar Europa met een diplomatieke zending om alle geschillen met de vreemde mogendheden te regelen. De Bank van Venezuela heeft aan haar correspondenten te Berlijn en Parijs tele grafisch last gegeven om den aan Castro bij zijn vertrek naar Europa verleenden kredietbrief tot onbeperkt bedrag te schrap pen. En: Vice-president Gomez heeft een procla matie uitgegeven, waarin hij zijn optreden tegen de samenzweerders rechtvaardigt. Het stuk eindigt met de mededeeling dat de bedoeling voorzit een behoorlijke en vrede lievende oplossing te vinden der internatio nale geschillen, waarin het land gewikkeld is, en in vrede en eendracht, zoowel wat het binnen- als het buitenland betreft, te leven. Reuter seint ons heden uit Norfolk (Vir- viniê) De kruisers Montana en North Carolina zijn heden met verzegelde orders in zuide lijke richting vertrokken, Men veronderstelt dat die schepen naar Venezuela gaan. En uit Washington Een telegram uit Port au Prince meldt, dat de kanonneerboot Dolphin en de kruiser Desmoines naar Venezuela gaan. Het is nog steeds onmogelijk te Was hington een ambtelijke mededeeling te krijgen omtrent de bestemming van het pantserschip Maine. Een ander P_euter-telegram uit Caracas, dd. gisteren luidt: Zoodra de tijding omtrent de gebeurte nissen zich in de stad verspreidde, kwam er een reusachtige volksmenigte op het Bolivarplein bijeen en betuigde daar op onmiskenbare wijze hare tevredenheid over den' keer dien de zaken genomen hebben. Dr. Paul deelde aan de diplomalen hier ter stede mede, dat maatregelen ter hand having van de orde en ter verdediging van de belangen der vreemdelingen genomen zijn. Gomez heeft bevolen alle politieke gevan genen in Venezuela los te laten. Nog een later Reutertelegram uit Caracas dd. gisteren De samenzweerders zijn Vrijdagavond bij Guzman, den secretaris-generaal uit het laatste kabinet van Castro en die door dezen belast werd met de behandeling zijner per soonlijke zaken, bijeengekomen. De samen zweerders besloten tot een staatsgreep, Gomez en anderen te vermoorden, zich meester te maken van het bestuur en met het leger de bevolking in-bedwang te houden. Torres Cardenes, de gewezen minister van binneniandsche zaken, werd met de uitvoering van dit plan belast. Toen Gomez kennis kreeg van een en ander, nam hij plotseling de noodige maat regelen om dit complot te doen mislukken. Hij begaf zich Zaterdagmorgen te voet naar de kazerne van het muitende regement, dat door den broeder van Castro gecomman deerd werd, en ging moedig de kazerne binnen en liet de broeder van Castro arres teeren. Gomez keerde daarop naar het Gele Huis terug, waar hij Torres Cardenas een kort verhoor afnam. Deze die een uittartende houding aannam, ontkende het bestaan van een complot, maar Gomez greep hem bij de schouders, schudde hem flink door elkaar en beet hem toe Wij hebben uw complot om mij te vermoorden ontdektCardenas wilde toen zijn revolver gebruiken, maar Gomez hield zijn arm in bedwang en riep de wacht, die hem in de gevangenis wierp. Vervolgens werd de order uitgevaardigd om Guzman, Lopez Baralt, tot 17 dezer minister van binneniandsche zaken, Ber muda^, directeur der telegrafie, en anderen gevangen te nemen. (Zie Tweede Blad). (j>Nieuwe Rotterd Courante) ttemenird &ieow§. §lisiune kraaien. Een boerenarbeider te Veendam, die op het land zijn werk had, vermiste een paar dagen achter elkaar telkens zijn boterhammen, hoewel hij er van over tuigd was, dat deze gewikkeld in een stuk courant, in zijn jaszak was gestoken. Hij en de boer besloten nu eens een oogje in 't zeil te houden. Evenals de andere dagen werd de jas op de kant van de sloot neergelegd. Nauwelijks hadden zij zich van de plaats verwijderd, of een kraaienfamiiie kwam aangevlogen en bleef in de nabijheid van de jas trippelen. Het hoofddoel bleek de jas en weldra zag men ze trekken en trekken. En jawel, de boterham kwam voor den dag. Beiden liepen er nu op af, zoodat de kraaien geen tijd hadden den buit mede te nemen. De dieven waren ge snapt. flange oogenblfkken. Men schrijft uit Vlissingen ln den nacht van Dinsdag op Woensdag zou de Belgische zeeloods F. Damme die een stoom schip naar zee had geloodst, door den af- haalkotter worden afgehaald. Toen de loods van boord wilde gaan, viel hij in den pikdoo- keren nacht in zee daar de ladder langszij het schip niet was vastgemaakt. Hoewel door de sloep van den afhaalkotter dadelijk alle pogin gen tot redding in het werk werden gesield, duurde het meer dan 10 minuten eer men den drenkeling gevonden had. Gelukkig kon Van Damme behouden aan wal gebracht worden en wordt hij thans in zijn woning alhier ver pleegd. De 11011 vlinder. Eenige masten, in Alfen omgehakt, bleken bezaaid met, eieren van den nonvlinder. Men telde op één boom ruim 4600 dezer eieren. Dat ziet er voor de bossohen slecht uit tegen den tijd, dat de rupsen uitkomen. (//'s-Hert.Ct.//) Pooi* den trein gedood. Te Blerik is Woensdag door den trein overreden en gedood de 18-jarige dienstbode G. Boots. Zij is vermoedelijk door de duister nis misleid. Een krankzinnige ontsnapt. Donderdagavond is uit het krankzinnigenge sticht te Medenblik een beruchte verpleegde, Haan genaamd, ontsnapt. Brutale dief Men meldt uit Oudenho9cb aan het f/Vadtf Vrijdagmiddag kwam een net gekleed per soon de woning van vrouw W. te Stampers gat, onder Oudenbosch, binnen, terwijl de vrouw even afwezig was. Hij wist de kinderen over te halen hun moeder te gaan roepen, en maakte van de gelegenheid, dat hij alleen was, gebruik om eene naaimachine met kast waarin de spaarpenningen der vrouw, ruim f30, te bemachtigen en er mee van door te eaan. Tengevolge van een »toeva!«. Te Kolium, (Er.,) is een jongeman T. Gan- zevoort genaamd, tengevolge van een //toeval// in het water geraakt en verdronken. Een handig inolienvanger. In Friesland zijn werklooze arbeiders tegenwoordig druk aan het mollenvan- gen wat gelukt dit vangen een beetje een aardig daggeld geeft wijl elk mollen velletje nu reeds met 7 cent betaald wordt. Maar er zijn slechts enkelen, die de mollen gemakkelijk vangen en dezen be taalt de boer graag bovendien met een daggeld. Een hunner hij woont in de gemeente Sehoierland is een meester ia 't vak. Met zijn hondje, dat, prachtig afgericht is vangt hij alle mollen uit het land weg- Maar bij laat zich betalen ook. Van den boer vraagt hij per dag f 1 boven den kostde opbrengst der gevangen mofien is ook voor hem. Dezer dagen ving hij 18 mollen cd maakte dus f 2.26 daggeld -f- vrijen kost. N. R. Ct. Wilbur Wright heeft Vrijdag met zijn vliegtoestel 99 kilometer achttien uren gaans! afgelegd in 1 uur 53 min. 59 sec. De kans, dat. hjjj den Miehelin-prijs.(2ü,000 francs) zal krijgen, is nu wel héél groot. Deze prijs wordt toegekend aan hem, die vóór Nieuwjaar met een vliegtoestel den grootsten afstand afgelegd heeft. Wright maakte al aan spraak op dien prijs met zijn vlucht van 39 kilometer 95 meter op 24 September. Maar Henry Farman was voornemens een ernstige poging te doen om hem den prijs nog af t,e snoepen en daarom is Wright dan gisteren met zooveel succes weer gaan viiegen. Zal Farman dit prachtige record vóór 1 Januari vermogen te slaan Ook in België bestaat sedert jaren een neo-malthusiaanselie bond, die door brochures en lezingen haar verderfelijke middelen tegen overbevolking en pauperisme aanprijst. Voor eenige dagen nu is de voorzitter van dezen bond, Dr. Mascaux, gemeenteraadslid van Courcelles, wegens verbreiding van een immo- reete leer tot drie maanden gevangenis, vijf' jaar verlies van burgerrecht en 200 franks boete veroordeeld. Cent en Gulden. Een cent en een gulden hielden eens met elkander het volgende gesprek. //Ik ben veel vromer dan jij zijt," zeide de cent. //Maar ik ben veel voornamer dan jij," antwoordde de gulden, //ik draag het opschrift //God zij met ons." //Dat mag waar zijn," sprak de cent maar toeli ben ik beter' dan jij. Ik ga eiken Zondag naar de kerk, en* jou ziet men er maar hoogst zelden. Het zou wel te wenschen zijn, datje wat meer in de kerk kwam." De ülalve .liaan. De Halve Maan, de imitatie van het schip waarmede Hudson de rivier van dien naam opvoer, welk schip op s' Rijks werf te Am sterdam in aanb.auw is en bestemd tot ge schenk aan het Amerikaansche volk is thans geheel onder een kap gebracht waardoor het mogelijk is den bouw gedurende de jaargetijde van sneeuw en regen voort te zetten. Naar de N. R. Ci." verneemt, zal het schip in de maand Mei 1909 gereedkomen. Onder de stoomtram. Te Arum geraakte de 30-jarige v. d. G. onder de locomcjjjief van de tram. Men moest de machine opvijzelen, om hem te bevrijden en het bleek, dat hij gewond was aan hoofd arm en been. Hij werd per tram naar Har- lingen vervoerd en is aldaar in het zieken huis opgenomen. Ernstig ongeluk in een suikerfabriek. In de suikerfabriek St. Antoine te Ouden bosch, had Vrijdagmorgen een treurig ongeluk plaats. De werkman A. A., van Oud-Gastel wilde een bout aan een der voorwarmers vas'draaien. De bout brak, zoodat het kokende sap uit den voorwarmer stroomde en A. omver spoelde. Deze verbrandde daardoor zijn beide beenen, terwijl hij door den val nog het rechterbeen brak. In zorgwekkenden toestand is hij naar het gasthuis te Ouden bosch vervoerd. Westdijk, MïddelSasirrals. GOEDKOOP en SOLIED adres voor: Granaat en Bloedkoralen, HORLO- GES enz. enz. Groote sorteeringVerlovingsringen. Ingraveeren naam gratis. Ruime keuze Glaswerk met zilver gemonteerd. H H. Winkeliers en Kooplieden worden verzocht voor zij hun inkoopen gaan doen eerst een bezoek te gaan brengen en eerst de prijs aan te vragen aan het goedkoopste magazijn van Huishoudelijke artikelen van Oppert 112 Rotterdam Binnenrotte SOI Tefef. Intercom. 3975. Groote sorteering in gegoten en ge- emsilleerde artikelen, Koffiemolens, KOEKPANNEN, STRIJKIJZERS, Kolenschoppen, Kolenbakken Gegal- vanizeerde Emmers en Tobben enz. ^ssazsEMiss^ L en toebehooren. Glas- en Aardewerk, Tabak en SIGAREN, - Galanteriën, Lederwaren, Staal-1 0waren. 0— Schilderij- en Portretlijsten. Kerkboeken en Bijbels. Ontvangen een prachtige Collectie Scheurkalenders en Almanakken. i Boekhandel Boekbinderij. MAHONIE HOUTENKASTENmaken vanaf f 34, Maakt ook SCHUIFTAFELS vanaf f 13,in verschillende soorten, bij Meubelmaker en Stoffeerder. Politoeren van alle meubelennet en billijk. vanaf 15 cent p. plank. Echte Fransche en Italiaan- sche Figuurzaagplaten, Figuurzaagkaarten. Fi guurzaag met gesmede schroef 25 ct. Amerikaan- sche Schaatsen 75 cent per paar. Groudbascules van 100 Kiln f 6,50. Toonbankbascules vanaf f 1,90. Koperen en IJzeren Gewichten, Houten en IJzeren Maten. Alfe soorten schoppen en Rieken. Groote Opruiming van Kachels en Tegelplaten. Hakbijlen- vanaf 42'/i cent. Rijtuiglantaarns v.af f 2,25 p. paar. Asphaltpapier f 1,30 per rol van 15 M. 10 cent p. M. Telef. In tere. 3Ï65. Goederen worden aan boot of schipper bezorgd. Christelijke en Humoristische. ZENDINGSKALENDER. GEZELLE MEERBURG. HONINGDROPPELS. DE OLIJFTAK. KARSSEN. NEDERLAND IN BEELD. MOOI NEDERLAND. I VRIEND v. d. HUIZE. BOON enz. eüz. De vanouds bekende Zwaamens Tompson's almanakken. Aanbevelend, UEd. dw. Dn. W. BOEKHOVEN. ymi het Departement der Maatschappij tot Nut van '•t algemeen. D» bank neemt geldon op tegen 3°/0 rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, feu kantore van den Thesaurier-Boekhouder ie Middelharnix. 18 MwawM Horloger en Goudsmid, Steeds groote voorraad Horloges, KLOKKEN - PENDULES, Regulateurs en Wekkers. Goad- em ÏHverwerls. Koralen. Soliede Artikelen. Billijke prijzen. Oud Goud en Zilver wordt tegen de hoogste waarde gekocht en geruild. Een 81 jarige gedurende 18 jaren niet kunnende loopen. LOOPT WEER Het is te West-Pannerden voorgevallen, een dorpje in Gel- derland, behoorende bij de Ge meente Doornenburg. De geluk kige is Mej de Wed. M. WOU TERS aldaar. Niettegenstaande haar 81 jarigen ouderdom ziet Mej, Wolters er nog buitenge- t ,,44 TTi-t- hot rvnr engenoemd artikel niet dan adressen aan 2141 Hoek Kipstraat, Groote sorteering «fiaptrnstoffiesa. IS«»kke?a. SSonlon. WoSleo en Gestikte Dekens. Wollen ArtikeSem. Westdijk S 393, jHIBOELHAMlg. Billijke prijzen. Solide artikelen. OPGERICHT 1840. a <V H" 1-3 .3 S-4 05 05 een aar bo G e-G i 3 terbalsem rC M J3 c3 p-S a CS G es V .2 'EU zal mij net zoomin helpen als de vele andere medi camenten die ik al gebruikt heb. Ik heb men echter vergist, want door het voortdurend aanhouden van mijn kennissen ging ik tot het gebruik van den Kloosterbalsem over, die ik kocht bij den win kelier Van Roosmalen, en hoe langer ik den Kloosterbalsem gebruikte, hoe minder dat de pijnen werden. Ten slotte zijn de gaten, die gedurende 18jaar in mijne beenen waren, door het gebruik van den Kloosterbalsem toegegaan en ben ik thans geheel genezen en wat het merkwaar digste is, ik Joop thans weer. Ik ben nu al twee jaar beter en ben dankbaar u het bovenstaan de te kunnen mededeelen opdat andere lijdenden even wonder vol kunnen genezen als ik. De KLOOSTERBALSEM,Kloos ter Sasicta Paulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snij wonden, Rheumatiek, Rheu- matische Zenuwpijnen, Jicht, Podagra, Ischias, Kneuzingen, Stramheid in de ledematen, Ver stuikingen, Lendepijn, Pijn in den rug, Spierverrekkingen, Aam beien (zoowel bloedende als an dere), Winterhanden en Winter voeten. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., en van 100 gram f 1,20 Moe grooter pot, hoe voordeeliger dus! Alleen dé echte Kioosterbalsem ge neest. deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L. I. AKKER Rotterdam voorkomt, alle andere is namaak. De namaak geneest nooit.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2