km m Varkens. S.IUTEUilib. Zithauer Ajuinzaad. ViH STEli S Co. I 1 ■m Admrtentiën. Koepeenzaad Wijf eden en Coupons BURGERMEISJE. BOUWKNECHT. I Geldersehe Wagen Nieuws Binnenweg 282, Prolongatie en Beleening. if 1 H Hoofd- en een 2e Knecht ARBEIDER Zij die iets te Vorderen hebben van of Ver schuldigd zijn aan JACOB DE GEUS, Schipper, gewoond heb bende te Stellendam en aldaar overleden den 22 October 1908 worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op 31 December 1908, ten kantore van den Notaris VAN SCHOUWEN Ter overname aangeboden KRUIDENIERS- Cll GRUTTERSWAREN, COMESTIBLES, enz. C. J 'li 4 1 I fj if ;lï #1 geslacht nog al een dag van in- maar ook van ontspanning kan genoemd worden. Melissant. Door het College van Zetters zijn voor het doen van opnemingen ten behoeve van de personeele belasting voor 1909 aangewezen de Heeren J, Zaaijer en T. Schilperoort te Middeiharnis. Onze vroegere dorpsgenoot de Heer S. Rooij, thans werkzaam ter gemeente seretarie van Rotterdam, legde deze week met gunstig gevolg examen af voor akte Staatsinrichting M. O Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de inschrijving voor de militie, van de mannelijke personen, die geboren zijn in het jaar 1890, tusschen den 1 en den 31 Januari a.s, ter gemeente-secretarie moet plaats hebben. Het suppletoir kohier van den hoofde- lijken omslag voor het dienstjaar 1908, ligt gedurende vijf maanden ter gemeente secretarie voor een ieder ter lezing. De jacht op klein wild zal in deze gemeente worden gesloten, op Donderdag den 31 December a.s. met zonsondergang Het muziekgezelschap »Tot Nut en Genoegen« alhier, zal op Woensdagavond a s. in de zaal van den Heer A. van der Werf een uitvoering geven. De gemeenteraad besloot in zijne vergadering van 17 dezer, de jaarwedden van den Burgemeester, Secretaris en Ont vanger, op de gemeentebegrooting te bren gen, zooals die door Heeren Gedeputeerde Staten zijn vastgesteld. Goedereecle. De 18 jarigé G. T. alhier, welke deelneemt aan het Voorbereidend Militair Onderricht alhier had gisteren het ongeluk, bij het springen zoodanig te val len, dat de linkerpols ernstig gekneusd werd. In het Goereesche Gat is de diepte in het Noord-Pampes in de as 5,60 M, die op 75 M. bezuiden de as 4,70 M. en die op 75 M. benoorden de as 3,80 M. Sinds eenigen tijd is de hooihandel alhier in vollen gang. Het hooi is van uitste kende qualiteit. Men besteedt f 26 a f27 de 1000 kilo. Ouddorp.* Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hebben afwijzend beschikt op het verzoek van het gemeentebestuur van Ouddorp om den Dorpsweg, den Hazersweg en den Smalle-eindeweg onder die gemeente voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen gesloten te verklaren. Het Chr. Zangkoor »Looft den Heeri hoopt op Dinsdag 22 Dec. in de Chr, School eene uitvoering te geven. Het pro gramma bevat 22 nummers waarvan 16 zangstukken en 6 voordrachten of samen spraken deel uit maken. Blijkbaar hebben al de hier bestaande zangvereenigingen zich beijverd om nog vóór het jaar '09 eene uitvoering te geven. Zouden we wellicht hieruit af mogen leiden, dat we na nieuwjaar van elk der drie vereeni- gingen nog eene uitvoering kunnen verwach ten We zullen hopen. Brieiie. De vliegmachine waarover zoo veel berichten de rondte deden, is thans gereed. Bij gunstig weer zal een proef ge nomen worden met een opwaartsche en een voorwaartsche beweging. Oud-Ueijerland. De 59 jarige Teunis van 't Geloof alhier, viel, terwijl hij bezig was voor zijn deur een wagen schoon te maken en werd door de omstanders dood opgenomen. Spijkenisse. Dinsdagavond hield de Jongedochtersvereeniging Dient den Heere« alhier haar gewone jaarlijksche uitdeeling van goederen. De yergadering te ongeveer 7 ure beginnende werd geopend met gezang en gebed door Ds. Aalberts. Na een kort openingswoord verkreeg de secretaresse het woord ten einde het Jaarverslag voor te lezen waaruit bleek dat de Vereenig zich in gestadigen bloei mocht verheugen nu 25 leden telde, voorts dat gemaakt werden aan hemden, rokjes, broekjes, enz. 120 stuks, en dat bij al deze dingen, die veel geld kostten, nog een batig saldo in de kas was van ruim f 4,00. Nadat de Zangvereeniging enkele stukjes ten gehoore bracht en enkele voordrachten gegeven werden, begon de eigenlijke uit deeling aan de kinderen, welken van te voren reeds op iets voor 't gehemelte streelend, onthaald waren. De gezichtjes glommen van vreugde wanneer het bewuste pakje met een wit bandje er om, hun werd uitgereikt, en ook niet minder was het zelfde op het gelaat der ouders te lezen. Ds. Aalberts dankte hierna de J. d. V. voor de betoonde vlijt, en hoopte dat de gave tot bankbaar- heid mochten stemmen. Het verdere van den avond werd afge wisseld door zang, samenspraken en voor drachten en te ongeveer 10 uur werd de gezellige verg. op de gewone wijzegesloten. Siem^eiiitsraad. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Herklitten, op Woensdag 16 Dec. des voorm. 10 ure. Tegenwoordig alle leden. Voorz. Mr. C. Zaaijer door wien de vergadering wordt geopend. De notulen der vorige vergade ring worden door den Secretaris gelezen, onveran derd goedgekeurd en geteekend. Aan de orde zijn: Mededeeling der Ingekomen stukkeD. Ie. Missive van hh. Ged.Staten, waarbij goed keuring wordt verleend aan de gewijzigde Ge- meente-begrooting dienst 1908. 2e. Idem eene van voornoemd College, inhou dende de goedgekeurde nadere regeling der sala rissen van Burgemeester, Secretaris en Gemeente ontvanger, bedragende voor den Burgemeester f 500,— met 2 zesjarige verhoogingen van f50,—, voor den Secretaris f 400,met eveneens 2 zes jarige verhoogiDgen van f50,en voor den Gem.- ontvanger f 200,met 2 zesjarige verhoogingen van f 25,zoodat deze diensvolgeus thans resp. bedéïgen f 550.f 500,en f 250, Beide stukken voor kennisgeving aangenomen. De Voorz. zegt de post van Onvoorziene uitgaven dus te moeten verminderen met f 150,en over te schrijven op die posten, waaronder deze sala rissen voorkomen. Nog won.t daarmede in ver band staande, door den Voorz. medegedeeld, de plotselinge dood van den oud-veldwachter H de Klerk, waarbij hij volgens zijn eigen woorden met genoegen de diensten tijdens zijn leven aan de gemeente bewezen, herdacht en nog eenige woorden ter nagedachtenis wijdde. Hierdoor komt weer 1 50,gratificatie vrij en kan de te heffen H. Omslag die op f 1450,was gebracht, daar mede worden verminderd en gesteld worden op f 1400,—. Komt nu aan de orde verkiezing voor leden van stembureau, voor de eerste voorkomende stem ming, waarin de vorige maal zitting hadden A. Munters, voorz. D. J. Kardux, 1ste lid, J. den Boer, 2 lid en als eventueel 4de lid E. Kastelein. De heer Kardux zegt met het oog op zijn aftreden als raadslid, dit jaar niet in aanmerking te willen komen. Uit de verschillende stemmingen bleken te zijn gekozen tot voorz. A. Munters met 5 stemmen, 1 Kastelein en 1 blanco, tot le lid L. van der Velde, wat tenslotte het lot heeft aangewezen en tot 2e lid J. den Boer met 6 stemmen en 1 stem van Eek, tot eventueel 4e lid E. Kastelein met 4 stemmen, en 2 blanco en 1 Mans De Voorz. benoemt voorts alle leden tot plaats vervangend lid en plaatsvervangend voorzitter, waarna de benoemden zich dit lieten welgevallen De Voorz. zegt aan het eind der agenda te zijn gekomen, op de vraag of een of meer leden nog iets in het belang der gemeeente hadden op te merken, vraagt de heer Van der Velde, wiens werk het is de lampen in de school van olie te voorzien, waarop het antwoord luidde van da vrouw met het schoonhouden der school belast. Hierover ontspon zich eenige discussie onderling en zegt de Voorz. dat dit voorheen door de beide hoofden Kohier was gedaan, vrijwillig. Op heden doet het Hoofd der school dit niet en gevolg daarvan is, dat iedereen daar aan schroeft en men slecht of in 't geheel geen lioht heeft. Om reden de vrouw hiervan altijd was ontheven geweest, (hoewel zjj dit verplicht was geweest, indien de hoofden het niet hadden gedaan,) geven de heeren Van der Velde en Van Eek in overweging, de vrouw eenige vergoeding extra te geven nu het onderhoud der lampen meer vereischt dan voor heen, door het houden in de school van wapen oefeningen enz. De Voorz. zegt toe, hierin verbetering te zullen brengen en zoo noodig ook niet tegen eenige ver goeding is. Wordt nu nog besproken de slechte toestand van het riool voor de woning van P. Dale en die der straat voor de woningen Kalle. Besloten wordt door B. en W. hierin verbetering te breDgen op een of andere wijze. Niets meer te verhandelen, is de openbare ver gadering gescheiden. VERSLAG van het verhandelde in de spoedeischende Gemeenteraadszitting van Goedereede, op Maandag 14 Dec. des vm. 101/2 uur. Afwezig de heeren C. A. Vogel en L. van der Wende Tzn. Na opening der vergadering door den Voorzitter, leest deze in verband met het in de vorige zitting genomen raadsbesluit, om tot aankoop van de woningen van den timmerman J. Klijn alhier eene geldleening ad f 1300,— aan te gaan bij de Mij. voor Gemeente-Crediet te Amsterdam tot 1 Juli 1909 tegen eene rente van 4'/s 's jaars> zijne missive, in deze aan bovenbedoelüe Mij.gericht, voor. Daarop doet de Voorz. mededeeling van het daarop door hem van de Mij. ontvangen schrijven, nl. dat bedoelde Mij. bereid is tot het aangaan eener tijdelijke geldleening met de gemeente ad f 1250,ingaande einde December 1908 tegen 4'/b rente en provisie. Daarop wordt het in de vorige zitting genomen raadsbesluit ingetrokken. Wordt voorlezing gedaan van een concept raadsbesluit tot het aangaan eener geldleening met de Maatschappij voor gemeente-crediet te Amsterdam ad f 1250,waaraan de Raad éénparig zijne goedkeuring hecht. Dit Raadsbesluit zal ter goedkeuring aan heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie worden inge zonden. Daarna wordt met éénparige stemmen vastge steld een staat model C tot toevoeging aan de Begrooting 1908, welke ter goedkeuring aan heeren Ged. Staten dezer provincie zal worden ingezonden. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter deze vergadering. Ingezonden Stojklieii. I)e copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever.) Mijnheer de Redacteur Eerst heden kwam ik tot de wetenschap, dat ook in uw geacht blad, waarinde Heer Haighton, directeur van Lotisico, beweert dat NV. De Tijdgeest in gebreken is gebleven een nog toe komende prijs ad f 8500 naar behooren te vol doen. Buiten mijn medeweten werd door Lotisico gebruik gemaakt van mijn naam om een con currentiestrijd te openen tegen voornoemde Maat schappij. Gaarne maak ik van deze gelegenheid gebruik om te verklaren dat d? N.V. De Tijd geest mij de f 8500 naar volkomen genoegen heeft uitgekeerd, terwijl ik tevens verklaar, dat ik geen reden heb, tegen de Maatschappij te ageeren. Dank zeggende voor de plaatsing verblijve hoogachtend, Uw dw. W. L. WINKELMAN. Vlissingen, 16 December 1908. ReeiitüKakcsi Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 15 December. Een geldboete van f 10 subsidiair 10 dagen hechtenis werd geëischt voor ieder, tegen A, v. d, V., 54 jaar, arbeider en H. P, v. d. V., 18 jaar, arbeider, beiden te Middeiharnis en B, v. d. V., 59 jaar, arbeider te Sommeisdijk die op 8 Augustus ten nadeele van den Staat der Nederlanden te Sommeisdijk zouden hebben weggenomen een partij zek of driekant. Dorpsjool, Op een avond in October liep de 19 jarige schippersknecht M. de W., wonende te Stad aan 't Haringvliet, met eenige meisjes aan zijn arm te zingen door het dorp, toen de veldwachter F. Driesprong hem wreed stoorde, door te roepen»Hou je een beefje stil k De W. was door blijven zingen, totdat de veldwachter een proces-verbaal opmaakte wegens burengerucht. Allen vonden »'t niks erg«. s-Als er wat van komt«, hadden de meisjis gezegd, »zulle we 'tonder mekaar betalen k De W. was den volgenden dag 15 October naar den veldwachter geloopen met de vraag»hoe of het nou met dat „perses"-verbaal zaU. Op het antwoord van den veldwachter adat gaat je niks an« zou De W. gezegd hebben»dan ben je een vuilik en een smeerlapi De W,, die voor deze beleediging terecht stond, bekende. Maar bij zeide, dat er voor het eerste proces-verbaal geen aan leiding was geweest, daar hij beslist niet had gezongen. »Dat kenne de meisjes getuige k zei-ie. De veldwachter hield echter vol, dat beklaagde had gezongen, zelts op de eerste aanmaning had beklaagde gezegd »Denk-ie dat ik me stoor aan dien man met de sabel k Het O. M waargenomen door mr. D. J. Wolfson, vond, al had beklaagde niet gezongen, volstrekt geen aanleiding om te beleedigen. Gerequireerd werd 14 dagen gevange nisstraf. Uitspraken. J. S., 32 jaar, arbeider te Sommeisdijk, beklaagd geweest van brandstichting, werd vrijgesproken. J. K, 22 jaar, koopman te Middeiharnis, wegens mishandeling tot 14 dagen gevan genisstraf. Ijtesnen^i! Aieuws. Verdronken. Te Steenwijk is gisteren een 60-jarige vrouw, toen zij bezig was eenige werkzaamheden achter haar huis te verrichten, in het water gevallen en verdronken. Treurig. Op den Geestbrugweg bij Rijswijk viel gis'er- avond de voerman van een wagen, beladen met pulp, bij het uithalen voor een ander voertuig van den bok. Hij kreeg de wielen van de kar over het lichaam en werd zwaar gewond binnengebracht in den stal van den heer Scheepbouwer. Een viertal geneesheeren, die op de tijding van het ongeluk waren toegesneld, constateerden, dat de man een aderbreuk in den buik had en dat drie ribben waren gebroken, zijn toestand bleek hopeloos. Na bijna twee uren lijden overleed de zwaar gewonde, een omstreeks 60-jarig oppassend man, vader van een talrijk gezin. Brand. Gisteravond tusschen lOf en 12 uur is te Halfweg afgebrand een houten stalling van den koopman Loogman, waarin 0. m. 4 paarden van den Stal Lijnkamp, harddravers van groote waarde, die mede zijn verbrand. Gebouw en vermoedelijk ook de paarden zijn verzekerd oorzaak onbekend. Re knecht de dief? Maandagmorgen werd door een schipper, liggende met zijn schip in den IJsel te Gouda, uit het vooronder vermist een gouden dames ketting, een gouden ring en een zilveren armband, toebehoorende aan de vrouw van den schipper. Met de sieraden is ook de knechi verdwenen, die thans verdacht wordt den diefstal te hebben gepleegd. De schipper deed aangifte bij de politie, die den knecht reeds op het spoor is. f5000.gestolen. Uit een hotel te Arnhem werd dezer dagen een geldkistje, inhoudende f 5000,ont vreemd. De verdenking viel op de buffetjuffrouw en haar bemindezij werden gearresteerd en legden een bekentenis af. Het geld is ten huize van den beminde in beslag genomen. Te Boston, in Amerika, zijn dezer dagen getrouwd de Iraiiaanscïte zee officier Oitnasi en mej. June Lelafid, van BoatOD. Dat is op zien zelfs iets gewoons, maar bijzonder is wel, hoe die twee bij elkaar zijn gekomen. De heer Ganasi maakte deel uit van het gevolg van den hertog der Abruz- zen bij zijn jongsie bezoek aan Amerika. Op een feest te Boston ontmoette de zeeofficier mej. Leiand Zij bevielen elkaar. Echter, er was een groote moeilijkheid de Italiaansche, officier kende bijna geen ËDgelsch, en de Amerikaansche jonge dame verstond niet de taal van Dante. En voor wat die twee elkaar te zeggen hadden, kon men bezwaarlijk een tolk gebruiken. Er is toen een ganschelijk onverwacht middel gevonden. Er werd toevallig in het gezelschap over Japan gesproken de Italiaansche zee-officier, die dtie jaar in het rijk van den Mikado had doorgebracht, zei voor de aardigheid een paar woorden in 't japansch en mis Leiand antwoordde hem in die taal Zij had twee winters in Japan gewoond en ook Japansch geleerd. De rest laat zich denken. Dozer dagen werd in de groote kerk te Boston hun huwelijk in gezegend, waarbij op hun verzoek ook enkele Japansche woorden zijn gesproken. ISurg-eriijlie Stand. SOMMELSDIJK. Geboren: Arie z. v. Jacob Yroegtndeweij en ■Vyillempje Hoogzand; Willem z. v. Johannes Sluij en Pietertje TijlBerendina Aleide Wiihel- mina d. v. Hendrik Klomp en Trientje Boonstra. Gehuwd Otto Jan van Maastricht oud 22 j. met Willempje Hanenberg oud 26 j. Frans Hartensveld oud 20 j. met Maartje van Gulik oud 17j.; Willem Cornelia Vlot oud 27 j. met Maatje Wielhouwer oud 23 j. Overleden: Geertrui Grooten boer oud 57 j. echt- genoote van Leendert v. d. Waal. MIDDELHARNIS. Geboren Danker z. v. Arij Struik Jr. en Leentje van der Slik: ZwaantjeSuzannaTresiaHeerbaart d. v. Johannis Engelbertus Heerbaart en Adriana Reichwein Paulus z. v. Cornelis de Blok en Ma ria van der Valk. Overleden Elizabeth van der Slik, echtgenoote van Teunis Verhage. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Johannis z. v. Hubrecht van Putten en Wilhelmina de Vos; Maatje Wilhelraina Lena d. v. Cornelis Willem Hobbei en Neeltje Arendje SchilperoordCornelis z. v. Willem Zwanger en Jannetje Leijdene Leveloos geboren een kind van het mannelijk geslacht van Pieter Wagenmaker en Grietje de Haan wonende te Wieringen. OverledenGerrit Verkerk oud 6 maanden. MELISSANT. Geboren Jacob z. v. Thomas Molenaar on Bas- tiaantje Otte. Ondertrouwd: Cornelis Goedegebuur 31 j. en Barbera van der Vliet 23j. lierk esi School. Predikbeurten op Zondag 20 December NEDERL. HERV. KERK. Sommeisdijk, vm. on 's av. Ds. Westrik. Middeiharnis, vm. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhujs. Don Bommel, vm. en nam. Ds. Ernmen. Ooltgenspiaaf, vm. en nam. Ds. Vervvej. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. Van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. on nam. Ds. Wentink. Dirksland, vin. en nam. Ds. Latnmers. Herkingen, vm. 9,30 en nam. 2 uur Ds. Addink. Melissant, vm. eu nam. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vin. en 's av. Ds. Hoogendjk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. do Gidts. Ouddorp, vm. preeklezen en nam. Ds. Bruining uit Middeiharnis. GEREFORMEERDE KERK. Middeiharnis, vm. en 's av. Ds. Groenewegen van Westinaas. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. leeskerk. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, leeskeik. Melissant, ieeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenzo. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middeiharnis, vm. en 's av. dhr. Bisschop van Rouwveen. Ooltgensplaat (Langstraat), geen opgaaf. NED. HERV. KERK. Beroepen Te Veenendaal, J. P. Paauwe, te Bennekom. Te Doornspjk, P. J, Rosoam Abbing, te Elden. Te Oosterend op Texel (toez.), J. L. van Grasstek, oaiid. te Sohagou (N.-H.) Te Wittewierum, D. Douma, oand. te Groningen. AangenomenNaar Hornhuizen o.a. (toez.), J. F. Zjjlker, te Schiermonnikoog. Naar Leur, J. Ph. Meynink, te Grootegast en Doezum. Naar Jutphaas, E. Warmoltz, te Ter Aa. Naar Werkhoven, II. W. Th. Jansen, cand te N jmegen. Naar Heeze (toez.), W. A. Eerdbeek, te Schore o.a. Naar Ernst, (Geld.), P. W. Fockeu Jr., cand. te Oosterbeek. GERliF. KERKEN. Tweetal: Te Garrelsweer, H. Haspers te Har- dinxveld en J. H. Broek Roelof?, te Zegwaart o.a. Beroepen Te Berg-Ambacht, G. van Setten, te Bussum. Bedankt: Voor Hoek, (Z.,) H. Hangelbroek te Borger (Dr.). OOLTGENSPLAAT. Dinsdagavond trad de Buitenlandsohe Zendelingleeraar, de Eerw. Heer Poutsma in de Nederl. Herv. Kerk alhier op tot het houden v«n een zendingsrede naar aanleiding van Marcus 16 vers 15, voor oen niet zeer talrjk maar zeer aandaohtig gehoor. DIHKSLAND. Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is herkozen den Heer C. v. d. Poel en tot diaken den Hoer D. Moojaard. Daar laatst genoemde voor die herkiezing heoit bedankt, is tot diaken P. Ruit gekozen. MELIS ANT. De Heer C. van den Nieuwendijk hoeft zijne benoeming tot ouderling der Horv. Gemeente aangenomon. De Heer C. A. Backer, benoemd hoofd der openbare sohool alhiei, is aangewezen tot onder wijzer aan de Rjksnormualscho 1 te Middeiharnis. OUDORP.** Onze vtot g. re dorpsgenoot, do Hoer A van Noord, is ges ni-gil voor het examen tot h-t bekomen der akte F.unsoh Middelbaar Onde wjjs. De le en 2e Kers d»gr en d.a.v. Zondag, zal in de Go f. Kerk ullii. r op reden Ds. Taal, beroepen P edikant te S elionditm. Wat een dankbare verrassing! ü.SZIi JONGE LI NOS V ERFENIGIN GEN. D. V. zal onze Ring van Jongelingsver- oonigiugon op Gerot, grondslag op den 2e Kerst dag in een middag- en avondvergadering bjeen komeu De middagvergadering welke 3 uur 30 zal aanvangen zal hoofdzakelijk gewijd worden aan de regeling van Bestuurszaken. De avondvergadering welke om 6 uur zal aanvangen, is toegankelijk voor allo leden van jongelingsvereenigingon en belangstellenden. De onderwerpen die zullen worden iogeleid zjn: le. y>De verhouding van de ring tot de vereeni ging"door do vereeniging van Stellendam. 2e. »Bingarheid"inleider de beer Joh. C. Franoken van Rotterdam. 3e. vRingbezoek", in te leiden door de vereeniging van Middeiharnis. Zooals bl jkt, staat deze te houden vergadering in hetteeken van: »Bing werkzaamheden." Laten we hopen dat deze vergadering moge slagen. De vereenigingen gelieve aan art. 18 van het R. R. te voldoen. Abr. Padmos, Seor. Ncheep§tj|<Hngen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het ss. „Pyrrhus" arriv. 15 Deo- van Amster dam te Batavia. Het s.s. „Sindoro" van Rotterdam naar Java, arriv. 16 Dcc. te Marsielle. Het s s. „Solo" van Java naar Rotterdam arriv. 16 Deo. te Marsielle. Het s.s. „Ternate" van Java naar Rotterdam, vertrok 15 Dec. van Marseille. Het s.s. „Sumatra" van Amsterdam naar Ba tavia, arriv. 16 Dec. te Padaug Het s.s. „Oranje" van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Dec. van S ez. Het s.s. „Eemland" arriv. 16 Dec. van Buenos- Ayres te Amsterdam. iflarlitbericliieiL Botterdam, 16 Dec. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoon-, dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandschi Eilanden" waren heden de prijzen als volgt: Bloemkool f 6,a 0,per 100 stuks. Groene Savoye Kool n 2,20 a 0,- Gele n 5,63 a 0,— JJ V Uien 7) 3,10 a 3,25 7) 50 kilo. Peen 71 1,02 a 0,- It Eigenheimers V 1,70 a 0,- n HI. Bonten t> 2,25 a 0,- V Blauwen t 2,25 a 0,— Tafelzuur •n 2,10 a 2,25 77 kin. Delft, 17 Dec. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 192/8 en 63/16 vaten, wegende te zamen 4470 kilo. Prjjs: f52,a 65,per vat, dit is f 1,30 a 1,62'/, per kilo. Gouda, 17 Deo. KaasOp de Kaasmarkt waren heden aangevoerd zak. stuk. kilo. kin. 43 partjjen. Men noteert: Gondsohe le soort f28, a 80,2e soort f25,a 27,zwaardere f a Noord-Hollanilsehe fHandel vlug. Het Westland, 16 Doe. Groenten. Op de Groentenvoilingen van heden avond werden de volgende prjjzen besteed: Savoye Kool 1' 3,a 4,per 100 stuks. Roodc 2,a 5, Witte 6,a 0, Bloemkool le soort 5,— a 0, Spruitkool 0,95 n 2,65 Peen 0,25 a 0, Kroten 0,45 a 0,60 Tafelperen 0,10 a 0,16 appelen 0,02 a 0,03 Kasdruiven 0,70 a 0, Stoofappelen 1,30 a 2,10 Peren3,20 a 0, Er biedt zich aan met Februari een net Burgermeisje. Lieftin Flakkee. Brieven letter A Hulppostkantoor, Stellendam 2151 Met Maart een 2142 gevraagd, door j. N. VAN NIEUWEN- HUIJZE, Oudendijk, Dirksland. Tegen Maart a.s een bekwaam gevraagd. Op de stee een woning disponibel. Adres C. VAN OORSCHOT, onder Sommeisdijk. 2133 Tegen 1 Maart aanstaande gevraagd een bekwame Adres: D. D. KASTELEIN, onder Sommeisdijk. 2136 ie «o&ïiesmeeiïe: door ziekte der vrouw, een goed be klante Zaak in te Botterdam tegen billijke overne- minssom. Brieven franco onder No. 2153, bureau van dit Blad. Bij den landbouwer C. VAN DEN TOL, onder Ooltgensplaat bestaat gelegen heid tot het 2130 Te koop een bij A. VAN DER SLOIJS, Oudendijk, Dirksland 2112 Puik soort te koop. Geteeld in 1908. Adres M DE RUITER, Sommeisdijk. Zij die nog iets te be talen hebben aan, of te vorderen van de firma kunnen zich vervoegen ROTTJËRDAfl. Geïmporteerd echt GEEL Zoolang de voorraad strekt verkrijg baar bij II. KOON AN, Dirksland a f 2,per pond. Bij groote hoe veelheid word elk ernstig bol over wogen. Niettegenstaande de bestaande hooge ajuin prijzen behaald deze ajuin op de Hollandsche thans een voordeel van een gulden per baal. 2134 Ring A 113, J Middeiharnis. teg 1 zen I KE te Doi de te I Dee da. midi G T van Ir bela| 190! I den I gripl Irl Heel meel kant is te Dl oud Vira vrij' schi sma P 47V; A mag

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4