ÜBirg'eiilJke üiand. Merk en School. ^dieepstfjdingen. üiirki Dericftiieii. hncro ik steeds met tevredenheid op Uwen nut- \Z/n werkkring te mogen toezien, en beveel mij bij voorbaat in Uwe welwillende vriendschap aan. Een wijle nadat de kinderen van voor het Gemeentehuis waren vertrokken, verzamelden zich op de Kaai een aantal personen, die zouden deelnemen aan den wedstrijd en den optocht met versierde fietsen. Vijf leden van de feestcommissie onderwierpen de fietsen aan een nauwkeurig onderzoek, het geen tengevolge had, dat werden uitgereikt de ie prijs, een fietslantaarn, aan Mej. J. Habig. de 2e pomp, aan dhr. A. Kar.ters Mz. de 3e bel, D. van Loon. de 4e paar rijlappen,aan dhr.E.Lambert. Zoodra het onderzoek der fietsen was loopen, werd een aanvang gemaakt met de volksspelen. Allereerst hadden we mastkhmmen vervolgens zakloopen, waarvoor 12 deelnemers. Prijzen voor zakloopen werden betaald aan C. Monde, ie prijs f 2.50. J. Pulleman Gz. 2e prijs f i-5°- P. de Koning, 3e prijs f Tenslotte turfdragen, daarbij behaalde M. Vogel, ie prijs a f 2.50. C. v. d. Jagt, 2e pry's a 1 1.50. Di^een' en ander heeft 'aan het publiek genoegelijke oogenblikken verschaft. Hoewel niet op het programma vermeld, moeten wij hier toch melding maken dat om ongeveer 6 uur een begin van brand ontstond aan de eerepoort op de Voorstraatsche hoogte, dat waarschijnlijk het gevolg is geweest van het uitslaan der vlam uit een vetglaasje. s Avonds omstreeks 9 ure werd het publiek door hetzelfde schouwspel verrast. Beide malen werd de brand evenwel spoedig gebluscht. Wij zijn nu langzamerhand genaderd tot den tijd dat het donker wordt en men aan verlichting gaat denken. In zijn geheel genomen want iedere straat op zichzelf beoordeelen zou ons te ver voeren was de illuminatie van het dorp prachtig. Zonder de bewoners van andere buurten te willen kwetsen, willen wij hier evenwel in het bijzonder de Ring noemen. Dit is wel het gedeelte van het dorp dat het gemakkelijkst en het mooist illimuneert met zijn water en zijn boomen. Maar het moet toch gezegd worden dat de ringbewoners de zaak krachtig hebben ter hand genomen en dat hun moeite met prachtige resultaten is bekroond geworden. De guirlandes, van boom tot boom, behangen met lampions en wat meer nog de boot, die 's morgens deel uitmaakte van den optocht, 's middags in de gracht werd gelaten en 's avonds keurig verlicht, langzaam over het water gleed, gaven een prach'.ig effect. Het op die oogenblikken plezierige verblijf in den Ring werd nog aangenamer, toen te 8 uur vanaf het kerkhof vuurwerk afgestoken werd en het publiek onthaald werd op een extratje van het fanfare »Vooruit.« Een en ander doen ons de woorden uit de pen vloeienneere aan de buurtcommissie uit den Ring.« Om 8 uur had er een lampionoptocht plaats door het dorp. Op de Kaai opgesteld, ging hij door de Voorstraat, naar d n Ring, waar de deelnemers hebben geprofiteerd van het vuur werk, dat bepaald aardig was. Zoo is de optocht het geheele dorp door getrokken, vooral in de donkere straten gaf het een mooi effect. Omstreeks te 9,30 ure werd het publiek onthaald op vuurwerk aangekocht door de generale feestcommissie. Wijl het afgestoken werd op den Spuidijk, kon het door iedereen van de Kaai goed worden gezien. Enkele mislukte stukken buitengesloten, kan worden gezegd dat het heel mooi was. Zoo is dan onze taak om een verslag te leveren van de feestelijkheden, afgeloopen. Vóór dat wij evenwel eindigen, willen wij nog een enkel woord wijden aan het feest in het algemeen. Hoewel Woensdagavond weinig goeds beloofde, hebben wij op den dag van het feest zelve toch prachtig weer gehad, tot groot genoegen van iedereen. Oud en jong, arm en rijk, iedereen heeft mee feest gevierd. Niets heeft er plaats gevonden, dat de feeststemming ook maar eenigszins heeft ver minderd. Wij mogen dus zeggen dat het feest uitstekend is geslaagd en dat de heer Mijs schit terend is ingehaald. Aan het slot past een woord van hulde en dank aan de centrale feestcommissie, aan de buurt- commissies en aan de burgers in het algemeen, voor de eendrachtige samenwerking, die geleid heeft tot het zooeven genoemde resultaat. Nieuwe Tonge. Zaterdagmorgen kwam den zoon van den landbouwer J. v. d. V. met een vrachtje aardappelen aanrijden, waarboven het pitstroo en daar boven op zaten 2 manspersonen en een dochter van den landbouwer. Door het schokken op de keijen schoof heel de opperlast er tegelijk af. Een persoon kwam op zijn hoofd neer waardoor hij zich ernstig bezeerde. Dirksland. In 't laatst der vorige week sloeg een span paarden van dhr. L v. Beek door het schrikken van de locomotief op hol. Een der personen die zich op den wagen bevond, kon nog intijds er afsprin gen, doch den anderen werd van den wagen geworpen, waarbij hij zich zoo bezeerde dat geneeskundige hulp noodzakelijk geacht werd. Vrijdagavond zou de koopman B. P. uit Middelharnis met zijn negotie huiswaarts keeren. Aan 't Korteweegje komende, kwam een motorfiets hem achterna, waardoor den hit schrok, en met wagen en al in de sloot terecht kwam. Ooggetuigen beweeren, dat den fietsrijder meermalen signalen gaf, dat niet door P. is gehoord, waardoor ook dit ongeluk hem overkomen is. Stellendam. De Rekening dezer ge meente over 1907 is vastgesteld in ontvang op f 17600,875, in uitgaaf op f 17403,705, alzoo sluitende met een goed slot ad f 197117 - Goedereede. Tegen Donderdag a.s. is a hier eene Openbare Raadvergadering be- tegen 's namiddags 3 ure. de woning, plaatselijk geteekend 46c. is de besmetteke ziekte febris typhoïdea geweken verklaard. n ®"dfjorP- Zondag 1.1. mocht de Wed. erhage haar 92e geboortedag herden en. og zeer goed is zij in het bezit van haar zintuigen, (uitgezonderd het gehoor), en kan daarbij als voorrecht haar God nog danken, a zij nog dagelijks de kracht ontvangt ook voor de arbeid harer handen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel] oor gebrek aan woonhuis zal weldra de arbeider G. B alhier met zijn gezin in zeer onaangename positie komen. Reeds zijn pogingen aangefoerd om door vrijwillige gaven geld bij een te brengen tot het bouwen van een nieuwe woning. Nog eens ExcelsiorMelden wij onlangs van de lengte van aardappelloof, thans kan gemeld worden, dat bij den landbouwer P. Grinwis van die soort aar dappelen, 140 stuks zijn gerooid van eenen bos. Onder deze gemeente had de Heer F. C Goekoop uit Goedereede het ongeluk, met paard en wagen in eene diepe sloot terecht te komen. Den heer Goekoop kon alzoo met een bemodderd pak huiswaarts keeren. Zuidiand. Dat door het buitenland bij den aankoop van vee hier te lande soms hooge prijzen worden besteed, is genoeg zaam beker.d. Maar ook inl indsche vereen, durven soms respectable sommen voor bekend goed vee te betalen. Zoo is door de Melk en Fokvereen, »Arore« gevestigd te Abbenbroeke en van welke vereenigtng we onlangs melding maakten bij den aankoop van fokvee voor Transvaal, jl. Maandag den volbloed drie en een half jarigen stier »Peknol Villi te Woudsend (Friesland) aangekocht voor den kapitalen prijs van f2100. De stier zal na voldoende aflevering, naar men hoopt a.s. Zaterdag alhier arriveercn, om alsdan de volgende week onder de leden der vereeni- te worden verkocht. 3*eïii e en leraart VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der Gemeente Stellendam, op Vrijdag 18Sept j.l. des voorm. 9,30 ure. Afwezig de Heeren Moerland en Zeedijk. De notulen van de beide vorige zittingen worden gelezen, goedgekeurd en vastgesteld. Wordt voorlezing gedaan van: a. Eene missive van den Heer L. Moerland, dat hij verhinderd is, de raadsvergadering bij te wonen. Aangenomen voor kennisgeving. b. Missive van den Heer P. J. Mulder, arts te Leiden, dat hij zijne benoeming tot gemeente geneesheer alhier aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen c. Schrijven van Mej. L>. van Gelder alhier, dat zij de benoeming tot helpster in do Nuttige Handwerken aan de O. L. School dezer gemeente aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. d. Idem van Mej. J. den Hartog te Strijen, houdende mededeoling, dat zij de benoeming tot tijdelijke onderwijzeres aan de O. L. School alhier zich laat welgevallen. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen verzoekschrift van J. van den Boogert alhier, houdende aanvraag, om van de Gemeente in erfpacht te verkrijgen eene 6 7, M. breedo strook bouwterrein tot het stiohten van een timmer manswinkel op het z.g. Weitje. Wordt goedgevonden, dit verzoek in te willigen op de bestaaude erfpachtsvoorwaarden en onder voorbehoud, dat hij zal moeten gedoogen, dat de bergplaats voor de vuilniskar er naast wordt geplaatst. Alsnu wordt met eenparige stemmen tot plaats vervanger van den kantoorhouder voor den telegraaf- en telephoondienst alhier benoemd de Heer S. van der Vlugt Fzu. alhier onder voor behoud, dat deze benoeming do goedkeuring wegdrage van Zijne Exoelleutie den Heer Minister van Waterstaat. Na toeliohting van eonige posten in uitgaaf door den Voorzitter wordt vastgesteld de Rekening dezer Gemeente over hot dienstjaar 1907, welke ter goedkeuring aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provinoie zal worden ingezonden. Daarna wordt goedgevonden, aan den Voor zitter machtiging te verleonen, om hetzij monde- deling, hetzij schriftelijk de aangelegenheid betreffende den gemeentelijken krankzinnige J. Missel ter kennis van Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en verder te onderzoeken of de Gemeente kan ophouden, de verplegings- kosten te betalen van dien krankzinnige. Daarop wordt vastgesteld de Rekening van het Algemeen Armbestuur dezer gemeente dienst 1907, alsmede de Begrooting van deze instelling voor het dienstjaar 1909. Vervolgens wordt, aangeboden de Begrooting dezer gemeente voor het jaar 1909. Tot leden der oommissie tot onderzoek dezer begrooting worden bij monde van den Voorz. benoemd de Heeren Biemoud, Holleman en Moerland. Wordt vastgesteld een staat model A tot het doen van betalingen uit den post van On voorziene Uitgaven dienst 1908, welke ter goedkeuring aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie zal worden aangeboden. Vervolgens wordt goedgevonden, voor rekening der Gemeente nog dit jaar over te gaan tot legging eener ijzeren brug over do haven, waar zioh thans de bouwvallige, houten brug bevindt. Alsnu wordt met éénparige stemmen vastgesteld een nieuw tarief van Haven- en Kaaigold in deze gemeente, hetwelk ter bekoming van de Koninklijke Bekrachtiging aan Heeren Ged. Staten van Zuid-Holland zal worden toegezonden. De openbare zitting wordt alsnu geschorst en overgegaan tot besloten vergadering ter bespre king van de ingekomen reolames tegen aanslagen in den Hoofdeiijkeu Omslag dienst 1908. Na heropening wordt besloten, den aanslag van A. de Jager ad f 14,30 teiug te brengen tot f 10,40, van H. Brinkman Sr. ad f 19,50 tot f 6,50, van Dk. van Lenten van f 9,10 tot f 6,50, ran J. Quist ad t 6,50 op f5,20, van Dr. Duijster ad f 84,50 tot f 71,50 en hem verder wegens vertrek ontheffing te verleenen over een tijdvak van vier maanden, terwijl besloten wordt, den aanslag van den reclamant F. van Oostenbrugge te behouden. Bovengenoemde beslissingen zullen worden medegedeeld aan de reclamanten en voor zooveel noodig, aan den Gemeeute-Ontvanger. Ten slotte wordt goedgevonden, aan den ingang van het dorp een aanvang te maken met de straatverlichting. Niemand meer het woord verlangende, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. I erHooiitnpii. Op Donderdag 24 September 1908,'s nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van P. Broos- hooft, veiling en Op Donderdag 1 October 1908, 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van Johannes Vroegindeweij, afslag, van Een woon- en winkelhuis, met schuur, werkplaats, groot erf en grond te Dirksland, aan de Paardenmarkstraat, kad. Sectie B no. 1363, groot 03 Aren 31 centiaren en Eene landüouwscbuur met erf en grond te Dirksland, aan de Nieuwstraat, kad. Sectie B nos. 1349 en 1409, tezamen groot 01 Are 25 centiaren, welke onroerende goederen bij den afslag zullen worden gecombineerd. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 30 September, 's nm. 2 uur Meubelen en Huisraad, ten huize van A. San- ditorf aan de haven te Ouddorp, ten verzoeke van de Wed. Jb. van der Linde Jbz. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 30 September 1908, 's avonds 5J uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet., verhuring voor één jaar van vijf perceelen bouwland, uitmakende het z.g. //Hoekje// aan den Ouden Stadscben Zee dijk in den polder de Oude Stad te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van den heer E. H. de Ruiter aldaar. No'aris VAN BUUREN. Op Woensdag 30 Septemoer 1908, 's avonds 6 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet, jaapjes- en paardenpeen in den polder de Oude Stad le Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van de Erven van Mej. de Wed. L. Bratier Mz. aldaar. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 30 Sept. 1908 des nam. 2 uur te Middelharnis op bet Stoombootsplein van 6 goede werkpaarden. Betaaldag koop sommen December a.s. Deurwaarder GROE NENDIJK. Vrijdag 2 Oct. 'snm. 4 uur Inzet in het Logement van Akershoek te Ouddorp, en op Vrijdag 9 Oct., 'snm. 4 uur Afslag van de hofstede //Welgelegen// met bouwland te Oud dorp, groot 6.54.81 heet., in 6 perceelen en van 4.79.65 heet. bouwland aldaar in 5 perc. in bet Logement //Bellevue// te Ouddorp. No taris VAN SCHOUWEN. Vissclierij. Middelharnis. Sedert de vorige opgaaf zijn alhier binnengekomen de volgende vischsloepen 2>Toekomst< st. Johs. de Waard met 88 ton »Middelharnis« st. J. de Korte 70 ton »Burg. Mijs« st. L. Koster Sr. 55 ton Zoutevisch. De vischsloep »Burgem. Mijs« st. L. Koster Sr. die jl. Zaterdag op de terugreis was, passeerde de Bomschuit K. W. 41, die aan schipper Koster riep, of hij hem niet behulpzaam wilde zijn, daar een stoom trawler zijn vleet (haringnetten) had afge- stoomd. De bemanning van de vischsloep mocht er in slagen om 22 netten op te visschen, waarin nog 16 ton haring ge vangen werd. De netten werden met de jol aan boord gebracht bij de bom, terwijl den haring voor de vischsloep was. Ook voor het visschen der netten worden de hulp vaardigen nog uitbetaald. 4»ietifiCfti£«i üieuws. De inbraak bij den heer Van Pampus- Meer en meer blijkt, dat de justitie in de aanhouding van den verdachte De V. niet op losse gronden te werk is gegaan, zoo als dan ook trouwens uit de vermelding der feiten, door ons medegedeeld, was op te maken. De aangehoudene M. W. de V. is door den winkelier K. beslist herkend als de man, die hem de van den diefstal afkomstige voorwerpen verkocht heeft. De familie De V. is alüesbebalve een onbekende van de justitie en vooral te Rotterdam weet men omtrent haar verleden meer te vertellen. I11 het jaar 1901 zijn de vader A. W. de V. en een der zoons, wegens de aldaar gepleegde inbraak bij den heer Jordiu viillord. in ae Admirauiiteisstraat, ver- oordeold resp. tot 3 jaren en 1 jaar gevangenis!inrt. welke straf beiden onder gaan hebben. Deze inbraak had zeer veel overeen komst met die bij den heer Van Pampus. (Jok ie Rotterdam zijn de inbrekers door het dak binnengekomen, na een tocht over belendende dakeu, waartoe zij zich van uit een in aanbouw zijnd perceel .oegang verschaft hadden. Te Rotterdam bestond de buit uit effecten, welke door den vader te Parijs zij» te gelde gemaakt. De zoon was als reiziger in betrekking bij den heer Jordyn Milord. fN. v. d. D.J Frans Rosier. De gebroeders Jac. en Pieter Bos, die Frans Rosier hebben aangehouden, ontvingen bericht, dat hun hiervoor geen premie wordt uitbe taald. Een gevaarlijk werkje. Zaterdagmiddag is te Naarden, zoo meldt het Hbld., een zeer gevaarlijk werkje zonder ongelukken verricht. De torenspits werd n.l. bijna geheel vernieuwd. Was het afbreken al een werk, dat veel omzichtigheid vereischte, niet minder was dit het geval met opbouwen. Zaterdag is de groote koperen bal aangebracht, daarop het honderden ponden zware kruis en ten slotte de haan, juist te 11 uur, die er in zijn verguld veerenpak kranig uitziet. De aannemer I. v. Altveer en de werklieden hebben eer van hun werk, wijl alles zoo zonder ongelukken afliep. Natuurlijk was er beneden zeer veel belangstelling. Oeverschuiving. Maandag j.l. had in den oever van den Willem Adriaan-polder, in de Zandstreek, even ten westen van Cortgene eene afschaiving plaats die een lengte heeft van plm 220 M. waardoor de laagwaterlijn de dijksverdediging met 36 M. naderde, en op het smaiste gedeelte slechts eene breedte van den oever van 8 M. behouden bleef, waarbij een diepte op de plaats van de vorige laagwaterlijn ontstond van 5£ M. Het bestuur van den polder neemt krach tige maatregelen tot onderzoek van den om vang der afschuiving, en om de beschadiging van de dijksverdediging le voorkomen. Bestrijding van den woeker te 's-Gravenhage. Op Woensdag 30 dezer zal in Den Haag vanwege de Nationale Vereeniging tot. Be strijding van den Woeker een bureau van aangifte en voorlichting inzake credielver- schaffing worden geopend, met het doel1. inlichtingen te ontvangen betreffende gevallen van woeker, gepleegd door personen ol onder nemingen in den Haag2. aan personen die geld wenschen te leenen, inlichtingen te ver strekken betreffende de betrouwbaarheid der instelling, tot welke zij zich willen wenden en hun adressen op te geven van voorschotbanken, waarbij zij geen gevaar loopen, in handen van woekeraars te vallen, in één woord, hen met raad en daad bij te staan bij het opnemen van geld. De inlichtingen zullen kosteloos worden verstrekt. Eiken Woensdagavond, tusschen 8 en hall tien, zullen twee leden der commissie inzake de werking der erediet- en voorschotbanken zitting houden in dit bureau tot bet in ont vangst nemen der mededeelingen omtrent be nadeeling door woekeraars en het verstrekken van voorlichting. Het bureau, waaraan een wachtkamer voor het publiek is verbonden, wordt gevestigd Prins Hendrikstraat 25, aldaar. Een gevaarlijke krankzinnige. De verpleegde H. W. M. uit het genees kundig gesticht voor krankzinnigen te Delft ontliep (zooals wij reeds meldden) den 13en dezer zijn verpleger en is sedert spoorloos verdwenen. Deze persoon, die tot de min of meer ge vaarlijke krankzinnigen behoort en vroeger meermalen straffen heeft ondergaan, heeft de gewoonte om de geringste herbergen en vuilste krotten te bezoeken Om aan geld te komen onziet hij zich niet om zijn geheel hebben en houden teverpanden of te verkoopen. Hij heeft geen geld, zwerft overal rond en het vermoeden bestaat, dat hij zich naar Rotter dam, 's-Gravenhage of Nijmegen zal begeven. Namens zijn curator verzoekt de commis saris van politie te Delft dringend opsporing en ovtrorenging derwaarts. Alle kosten worden vergoed. Treffend ongeluk. Te Leiden had Donderdagochtend een treffend ongeluk plaats. Een stukadoor, zekere Schouten, bezig met het witten van het plafond in de Waalsche kerk aan de Breestraat,, viel van den ladder, waarop hij stond, doordat deze door een of andere oorzaak verschoof. Toen er hulp kwam bleek de man reeds overleden te zijn. Hij laat een weduwe met 7 kinderen na, van wie er nog drie onver zorgd zijn. Verdronken. In de haven te Zevenbergen verdronk zekere G., van den Achterdijk aldaar. Donderdagmiddag is een 8-jarig knaapje aan den Zuid-Buitensingel in Den Haag spelende te water geraakt en verdronken. Het lijk werd door de politie gebracht naar de woning der ouders, aan den Zuid-Bin nensingel. Een onaangenaam reisavontuur. Donderdagmorgen arriveerde te IJ muiden van St. Petersburg laatst van Kiel het Engelsohe toeristenschip //The Viking//, met ruim 150 passagiers. Doordien St. Petersburg besmet verklaard was, ligt het stoomschip thans in quarantaine. Bij opheffing daarvan zal //The Viking// naar Amsterdam opstoomeri. Valsche rijksdaalders. Woensdagmiddag ontvingen een hotelhouder te Alphen, van een als koopman gekleed persoon een valschen rijksdaalder. Daar het bedrog werd bemerkteischten men een anderen welke werd gegeven. Terstond werd echter de politie met, de zaak in kennis gesteld, met 't gevolg, dat de bewuste persoon spoedig in haar handen was. Toen hij zich ontdekt zag, wierp de gearresteerde een handvol rijksdaal ders in den tuin der Herv. Kerk. Acht rijksdaalders werden opgeraapt, twee op hem bevonden. Per spoor werd de gearresteerde naar 's-Gravenhage gezonden, en ter beschik king van den officier van justitie gesteld. De valsche rijksdaalders klinken als echte, doch het randschrift ontureekt. De //koopman// (40-jarige A. B. uit Pernis) moet reeds lang zich bezig gehouden hebben met uitgifte van valsche munt. (L. D.) Drie wilden. Dinsdag passeerden de koopman M. H. met zijn met drie honden bespannen voertuig de gemeente Terhijden, N.-Br., waar hij door de 3 gebroeders G. werd aangegrepen en mishandeld, door hem met een zijbord van zijn kar op een zijner oogen zoo'n slag te geven, dat men het ergste voor het behoud van het oog vreest. Ten slotte gingen de lafaards over tot mis handeling van de arme honden, door het zij bord op de honden stuk te slaan. De marechaussee onderzoekt' de zaak. (D. v. N.) Het verdwenen meisje. Men meldt uit Oosterhout aan de „Tel", dat het bericht omtrent het verdwijnen van een meisje niet geheel onjuist is. Het meisje is niet dertien, zooals in het be richt staat vermeld, doch 23 jaar oud. Men heeft haar jl. Zondag met den trein zien vertrekken en men vermoedt, dat zij zioh hier of daar in een verdacht huis ophoudt. Van de vermissing van een bedrag van f 1200 is niets bekend. OUDE TONGE. GeborenLeentje d. v. D. Kievit on P. v. d. Tol Willempje d. v. M. Abresch en P. M. v. d. Tol. Getrouwd: G. Winkels, jm. oud 23 j. enA. v. Es oud 22 j. OverledenElisabeth Salie, oud 94j. weduwe van jd. P. Jonker. ZUIDLAND. Geboren: Cornelia, z. v. A. Kraaijenbrink en C. Gelderland. Trijntje, d. v. P. Buts enS. Goudswaard. Herberdina Maaike, d. v. W. Lugtenburg en G. Mool- djjk. Pietertje, d. v. A. Bezemer an P. v. Trigd. Arjj, z. v. H. Klok en Z. Pille. Nellotje, d. v. J. v. Dijk en A. d. Jong. Cornelia, d. v. A. P. Lugtenburg en S. Bevaart. Jonha Adriana, d. v. P. M. Hack en W. A. Hage. Pieter. z. v. A. Bonne en A. Romijn. Ondertrouwd: Hendrik Boot en Johanna Buitendjjk. OverledenMaria van gSeventer, oud IS mnd. Basti- aan Weeda, oud 81 j. wed. van M. van den Hoek. Hade- wina Sibilla Neeltje de Hoog, oud 5 mnd. Cornelia van Eijs, oud 73 j. echtg.van B. Poldervaart. Cornelis Kraaijenbink. 1 mnd. Leuntje Koole, oud 79 j. wed. van A. de Pijper. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Hasselt, Dr. P. G.Datema, te Delfshaven.Voor Wapenvelde (toez.), A. H. Couvèe, oand. te 's Gravenhage. GEREF. KERKEN. Beroepen To Westkapelle (eiland Waloheren), J. Bolman, te Oostwolde (Grom). Aangenomen Naar Oldemarkt, L. P. Krijger, cand. aan de V. U. SOMMELSDIJK. Ouders of verzorgers, die hunne kinderen het Herhalingsonder wijs wensohen te laten volgen, worden verzooht daarvan voor 1 October a.s. aangiite te doen bij het hoofd der Herhalingsschool den heer L. Pen. MIDDELHARNIS. Donderdagavond zal in het Evangeliesatie lokaal optreden Ds. Pouwe van Bonnekom des avonds te 7 uur. Ds. Wisse van Driebergen heeft voor het be roep door de Gereform. Gemeente op hem uit- gebraoht bedankt. DEN BOMMEL*. Met dank aan den Heere onzen God en tot onze innige blijdschap kunnen wij melden dat de gehouden Unie-Collecte alhier weer f20 hooger was dan het vorige jaar. Het bedrag was thans f 157,25. NIEUWE TONGE. Door de manslidmaten der Ned. Herv. gemeente alhier zijn tot leden van Kiescollege benoemd W. Tfflen J. vanRossumin de plaats van A. Nieuwland en L. Kareis en her kozen C. Snijder. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. „Koning Willem I", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 17 Sept. van Genua. Het s.s. „Sindoro", van Rotterdam naar Java, arriv. 17 Sept. te Padang en 19 Sept. te Batavia. Het s.s. „Koningin Wilhelmina", van Batavia naar Amsterdam, arriv. 17 Sept. te Suez en ver trok 18 Sept. vandaar. Het s.s, „Noordam", arr. 17 Sept. van New-York te Rotterdam. Het s.s. „Lombok", arriv. 18 Sept. van Java te Amsterdam. Het s.s. „Pyrrhus", van Batavia naar Amsterdam, arriv. 16 Sept. te Suez en vertrok 17 Sept van Port-Said. Het s.s. „Prins Willem IV", vertrok 18 Sept. van Amsterdam naar Paramaribo. Het s.s. „Ophir", vertrok 17 Sept. van Batavia naar Rotterdam en vertrok 19 Sept. van Padang. Het s.s. „Kediri", vertrok 19 Sept. van Rotter dam naar Java. Het s.s. „Vondel", vertrok 19 Sept. van Amster dam naar Batavia. Het s.s. „Statendam", vertrok 19 Sept. van Rotterdam naar New'York. Telegra iBisnen PARIJS, 21 September. Men bericht uit Lissa bon aan de dagbladen, dat te Nouta, waar een groot stierengevecht zou plaats hebben, iemand de hekken van den Btal heeft geopeDd. Twee-en- twintig jonge stieren ontsnapten en wierpen zich op de menigte. Men telde zeven dooden en veertig gekwetsten. Soldaten schoten tien stieren dood de anderen zijn niet gevangen. Oude Tonge, 18 Sept. Granen. Tarwe per 100 kilo f9,25 a 10,Haver per 100 kilo f 7,a 7,25. Rogge per Hl. f7,75 a 8, Gerst per 100 kilo f 8,a 8,25. Boonen per Hl. f 9,50 a 10,Erwte n f 8,75 a 9,Maanzaad f 11,25 a 11,50. Aardappelen. Eigenheimers f 1,80. Bonte f 1,80 a 2,per Hl. Ajuin kleine per 60 kilo f 2,50 a 3,25. Boter per kilo 1 0,70. Eieren per stuk 41/a cent. Rotterdam, 21 Sept. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe per 100 kilo f 9,25 a 10,75. De aanvoer was redelijk en bracht ongeveer vorige prijzen op. Enkele uitgezochte party tjes daarboven. Rogge per Hl. f 6,15 a 6,50. Onveranderd. Zaci daarboven. Gerst. Zomer- en'Winter- per 100 kilo f8,50 a 9, Chevalier- per 100 kilo f 9,60 a 10, Weinig aangeboden en onveranderd. Haver per 100 kilo f7,40 a 7,90. Overige soort per 100 kilo f 6,75 a 7,25. Redeljjk ter markt en in de beste soorten iets iets vlugger te verkoopen. Bruine Boonen per Hl. f 10,50 a 11,15. Ruim ter markt. Enkele extra grove partijtjes iets daarboven betaald. Witte Boonen per Hl. 10,50 a 11, Ruim aangevoerd en niet geheel op te ruimen. In een enkel geval iets daarboven. Erwten per Hl. f 9,25 a 9,75. Weinig aangeboden. Aardappelen. Brielsoho Kralen f 2,a 2,30. Zeeuwscho Blauwen f 1,80 a 2, Zeeuwsche Eigenheimers f 1,30 a 1,60. Zeeuwsche Bonten f 1,60 a 1,80. Geldersche Blauwen f 1,70 a 1,90. Yeel aanvoer en weinig vraag. Alles per Hl. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd heden circa 9000 balen van alle soorten. Groote f 2,50, kleine f 3,60, Stroogele f 2,20 per 60 kilo. Puike kwaliteit. De vraag is redelyk goed. Eieren. Zeeuwsche f4,60 a 4,80. Overmaaschef4,80 a 5,per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 200 vette Runderen, magere Runderen, 166 vette- en Gras kalveren, nuchtere Kalveren, 2621 Schapen en Lammeren, 1202 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten, Ezels. Koeien en Ossen van f 0,29 tot 0,35. Stieren 0,0, Kalveren 0,40 0,47 l/t- Schapen 0,18 0,19. Lammeren 0,23 0,24. Varkens 0,22 0,23 l/t. Lichte (v. export) 0,20 0,21. Alles per l/2 kilo. PER TELEGRAAF. Botterdam, 22 Sept. Vee. Aangevoerd 41 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 1539 magere Runderen, 742 vette Runderen, 175 vette Kalveren, 111 nuchtere Kalveren, 875 Graskalveren, 0 Schapen of Lammeren, Varkens, 209 Biggen, 5 Bokken of Gelten. PRIJZEN PER '/j KILO. Koeien en Ossen van f 0,29 tot f 0,35. Stieren 0,27 0,30. Kalveren 0,40 0,477,- PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 130 a 240 Kalfkoeien f 160 a 280 Stieren „110 a 270 Pinken a Graskat v. 30 a 80 Vaarzen 70 a 130 Paarden 110 a 170 Slachtpaarden 50 a 80 Fok nuchtere Kalveren f 14,a 20, Slaoht 10,a 12,—. 6,— a 10,—. per week 1,20 a 1,25. De Handel was lusteloos. Boter. Aangevoerd 67 7, vaten 44 1 250 stukken a 7, kilo. Prijzenle kwal. 58, 2e kwal. 54, 3e kwal. 52 ct. Voor stukken werd besteed a 7, kilo Tl1!, a 777, ct. Eieren. Aangevoerd 19,520 stuks. Kippeneieren f 4,45, a 5,90 per 100 stuks. Eendeneieren 5,05 a 0,— 100

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3