;ne. HOF. Oude Tonge. ill ïming R, >AM. UüEK, net Verpinine. - SMAÏT, RANK A.Cz. Zaterdag 19September1908. No. 1382, Tweede Blad. 1IEKSLAHD. Lvk. 3ELHARNIS. r flesch. jaurier-Boekhouder Officieel €«efleelte. ïalon, enz. enz. grijzen. Chronische gijpen, alsmede k best genezen lit middel heeft zieke kunnen niet tot het te terstond tot troote en (ring »rten. ;n. ken. shorten, (sortiment, lorien. prijzen, bevolen. Stoombooten. eVestzijde.) DAM. oofden vanScho- ossaal reductie. I •gen scherp rijzen. ^baar bij, en franco thuis IMGE-V artement SOMMELSDIJK" ij tot Nut van ,een' „o den op tegen 'o reng- en terugbef- Maandag, Dinsdag, dag van 9—-12* b0" d van 67 nar, ten te Middelhami* INHOCSIGNOWSES Dit nummer bestaat uit Leverantie van Steenkolen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat zullen op Woensdag 23 September 1908, des namiddags ten 3 ure ter gemeentesecretarie bij enkele inschrijving aan- besteden a de levering der gedurende den winter van 1908 op 1909 benoodigde fijne kachelkolen voor de openbare scholen dezer gemeente; b. de cokes voor de openbare bewaarschool c. anthraciet voor het gemeentehuis; d fijne kachelkolen voor de nachtwacht. De cokes behoort te zijn machiuaai geklopte inlandsche cokes en de anthraciet eerste kwali teit Engelsche grootte 3—5 a 6 cM. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ter gemeente secretarie van Ooltgensplaat vóór Woensdag 23 September 1908, des namiddags 3 ure. Ooltgensplaat, 14 September 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN- Aanbesteding'. BURGEMEESTER eu WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat, zullen op Woensdag 23 September 1908, des namiddags ten 3 ure by eDkele inschrijving aanbesteden Het geregeld verzamelen van alle grond, aarde, slijk of andere afval, hoe ook genaamd afkom stig van suikerbieten, aardappelen, ajuin enz., welke in het aanstaande najaar op <le kaaien dezer gemeente zullen worden aangevoerd en het vervoeren daarvan naar eene aan te wijzen plaats bij de haven of andere plaatsen. Hiermede is niet begrepen de grond enz. van de kaaien der Sluissche haven. Inschrijvingsbiljetten in te leveren ter genmente- seeretarie van Ooltgensplaat, vóór Woensdag 23 September 1908, des namiddags ten 3 ure. Ooltgensplaat, 14 September 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN. Nationale Militie KEUREN VAN LOTELINGEN. De BURGEMEESTER der Gemeente Oolt gensplaat: Gevolg gevende aan een namens den Minister van Binnenlandsehe Zaken tot hem gericht verzoek. Brengt ter kennis van belang hebbenden dat er blijken bij voornoemde Minister ingekomen ambtsberichten personen zijn wier praktijken o.a. daarin bestaan dat zij voorspiegelen in staat te zijn tegen betaling van eene som gelds de afkeuring van lotelingen voor den dienst der Militie te verkrijgen 1 Waarschuwt de lotelingen der Gemeente voor boven bedoelde praktijk onder aanwijzing naar artikel 206 van het Wetboek van Strafrecht ondermeer inhoudende. Met gevange nisstraf van ten hoogsten twee jaren wordt ge straft le. hij die zich opzettelijk voor den dienst by de Militie ongeschikt maakt of laat maken 2e. hij die een ander op diens verzoek opzettelijk voor den dienst ongeschikt maakt. Indien in het laatste geval het feit den dood ten gevolge heeft wordt gevangenisstraf van ten hoogsten zes jaren opgelegd. Vestigd er voorts hunne aandacht op, dat de bemoeiingen van de hiervoren bedoelde personen in geen enkel opzicht de afkeuringen kunnen bevorderen. De raad pleging dier personen zal den lotelingen niet anders dan waardelooze kosten berokkenen. Om dat bij werkelyke ongeschiktheid voor den dienst, ook zonder hunne bemoeiingen de afkeuring niet kan uitblijven. Ooltgensplaat, den 16 September. De Burgemeester voornoemd, Joh. TAN PUTTEN. Uil de Sser§, De vreugde van den arheidslust. Datgene, wat eigenlijk den arbeid goed laat aanpakken, handig doet voortzetten, heerlijk komt bekronen, dat is iets, wat geheel en al persoonlijk te voorschijn treedt, en dat zijne wortelen in 's menschen in borst zelve heeft. De rechte arbeider heeft arbeidslust. Te midden zelfs van welver diende rustdagen, hoort gij het den wakkeren gezel van zijn karrewei, den studeerende van zijn boekencel, den industrieel van zijn fabriek getuigen »o, het is zoo pleizierig daar te werken, omdat ik altoos schot in den arbeid zet.< Lu liggen de gronden van dien arbeids lust, o, zoo heerlijk diep. Als een mensch lief heeft, heilig en offer vaardig liefheeft, dan is hij gelukkig. Waar om Hij gelijkt alsdan op het Goddelijk wezen. Dat alle menschelijke miserie met Zijn liefde overdekt en vertroost, ja, Zich zeiven ten offer gaf in de aangename mensch- heid 1 Want zie, van God zegt de Schriftuur, na het verhaal der scheppingGod had de hemelen en de aarde gemaakt en toen zag Hij, dat Zijn werk goed was. En als de ware arbeider nu zijn flink verricht werk daar eindelijk voltooid ziet, dan deelt hij, als schepper onder God, ook in de aloude Godsvreugde hij ziet ook dat zijn werk goed is. Het komt er volstrekt niet op aan, welk werk men deed want (wonderlijk genoeg) heeft elk werk zijn diepte, zijn verbazende kunst Hij zag, dat zijn werk goed was. Zonder vrees voor anderen of voor hun af brekende cntiek, nam Michel Angelo, toen hij zijn heerlijk Mozes-beeld had voltooid, zelf zijn hamer op, gaf een mokerslag op de knie beeld' zeggendeSpreek, want gij 7.oó sterk geeft goed verrichte arbeid getuigenis aan den arbeider. De vreugde, de bezieling, het nastreven van het ideaal, dat alles wijkt voor niets en voor niemand, maar dat moet ook noodzakelijk aanwezig zijn, wil men sleur en verveling overwinnen. Diezelfde arbeidslust, dat waarlijk voort maken en keurig-opleveren van het werk houdt verder ziel en lichaam in orde, daar de mensch nu eenmaal tot het gebruiken van ziel en lichaam is geroepen De Schriftuur zegt dat de mensch gescha pen is tot den arbeid Hoe rampzalig dan de man zonder arbeidslustalle zijne talenten van geest en van lichaam, zij liggen als in de aarde begraven, de zonde en de verveling slopen hem eerder dan de wormen een lijk. En hoe prijselijk dus alle eerlijke pogingen tot lots- en standsverbetering in den arbeider moeien heeten, hij zal toch, ook steeds het mooie aloude versje in zijn vaandel blijven voeren Arbeid is de wet van 't leven Zonder arbeid geen genot, Maar die wet, den mensch gegeven, Voer door d'aibeid hoog tot God. P. M. BOTS, Leiden. R. Pr. (Residentiebode „Werkman" of „heer." Is het schande èen werkman te zijn Dit zal niemand beweren. Maar waarom dan uw jongen, die al zoo aardig knutselt, niet naar de schaafbank en wel naar het kantoor gezonden Waarom er een s>heer« van gemaakt Wel, luidt dikwerf het antwoord, »bij een handwerk is zoo weinig te ver dienen. Zoomaar verdienen kantoorklerken dan zooveel Och, dat is ook alles geen goud, wat er blinkt. Als een jongen uit een arbeidsgezin een j heerwordt, maak men hem heusch niet gelukkig. Want al draagt hij dan het werkmanskleed niet en wat sierlijker jas, hij gevoelt spoedig dat de kleeren alleen hem niet tot een 2>heer« maken. isS:—;-«> fu*- Hij wil meer.j Hij moet als^eenj »heer« leven ook. De eenvoud, de soberheid, de ontbering vaak van het ouderlijke huis, komen niet overeen met de nieuwe omgeving waarin men hem heeft geplaatst. Hij voelt het verschil, en dat maakt hem ontevreden. Hij ziet hoe zijn patroon leeft en wil hem nadoen hoe deze zich kleedt, en wil hem nadoenen honderd andere zaken, die hij vroeger niet kende, begint hij als een soort behoefte te beschouwen. Nu gelukt het vele jongelieden vaak verbazend goed, een werkelijken heer in de kleeding na te bootsen, maar verder reikt hun vermogen niet. Ze hebben er wel zin in, allerlei ge nietingen te smaken, maar dat laat bun beurs niet toe, die vaak maar half toereikend is voor de kleeding alleen. Het ouderlijk huis wordt hun te eng de eenvoudige manieren van vader en moeder, van broeder en zuster, daar zien ze uit de hoogte op neer en het slot van de zaak is, dat de jongen het ouderlijke huis ontgroeit, en zich niet meer op zijn gemak bevindt, en geen middelen heeft om zelfstandig op te treden. Dan lijden de oudersen het kind ook. Maar aan wie de schuld (»De Graafschapper. Van welk allooi Het Zondagnummer van »Het Volk« bevat een nabetrachting op Koninginnedag. Ziehier het begin »Maandag jl. vierde Mevr. van Meck lenburg-Schwerin, bij de gratie der volks domheid koningin der Nederlanden, niet alleen haar acht en twintigste geboortefeest, doch was het tevens tien jaren geleden, dat zij haar volle loon van t 700.000 per jaar, plus diverse vrije woningen, vrij belasting en andere emolumenten begon te genieten, nadat zij ettelijke jaren als halfwas was werkzaam geweest. Het was te verwachten, dat de burger pers, die zich elk jaar tegen en op 31 Augustus uitput in de lafste mallepraat over het dametje dat afwisselend in Den Haag en op Het Loo woont* Onze pen weigert verder meer van dit soort af te schrijven. Van welk allooi noemt ge zulk geschrijf We laten de kwalificatie maar aan de lezers over. Ziet ge 't nu wel, dat de S. D. A. P. zich zeiven buiten de nationale gemeenschap zet. Oranje en Nederland zijn door God samen gevoegd. »Geen God en geen Meestere roept de revolutionair, ook al is hij parlementair socialist. (»De Getuige. Binnenland. 't Was Dinsdag het prachtigste weer, dat zich in den nazomer denken laat, zoodat talloos velen, waaronder niet weinigen van elders, zich hadden opgemaakt om den stoet in oogenschouw te nemen, waarin de Minis ters zich naar het gebouw der Tweede Kamer begaven, om, daartoe gemachtigd door H. M. de Koningin, bij monde van den Minister-President, de nieuwe zitting van ons Parlement te openen. Enthousiasme als wanneer de Koningin zelve de zitting opent, was er ditmaal niet, maar alleen de kalme nieuwsgierigheid van menschen, voor wie pracht en praal aan trekkingskracht heeft, en voor wie een stoet zonder meer dan reeds bezienswaardig is, wanneer hij, als hier, door een troepje huzaren geopend en gesloten wordt. De gala-rijtuigen maakten een aardig effect in de zonnestralen, terwijl de pracht van de ambtscostuums der inzittenden daar mee harmonieerde, voor zoover ze tenminste voor het publiek zichtbaar was. Zoo'n opening der Staten Generaal heeft, in de zaal van de plechtigheid zelfgezien, iets sprookjesachtigs. Eerst rumoer in de zaal, als de heeren Kamerleden, in somber-deftig zwart gekleed, druk met elkaar staan te praten, afwachtend hetgeen gaat geschieden. Slechts een enkele hunner, zoo b.v. de heer Van Voorst tot Voorst, is, als de Voorzitter der Vereenigde zitting, de heer Schimmelpenninck, in mili tair uniform, terwijl het bureau der Kamer in ambtscostuum is, evenals de commissie van in- en uitgeleide, die door haar plicht buiten de zaal geroepen wordt. Als de plechtigheid gaat beginnen en het teeken van de komst der Ministers wordt gegeven, staan alle leden der beide Kamers op. Dan schrijden de Ministers in ambtsge waad, dus met een typischen witten broek, voorafgegaan door den ceremonie-meester van H. M. de Koningin, Graaf van Rand- wijck, statig de zaal binnen. Ze scharen zich achter de Regeeringstafel, vanwaar de Minister-President, na even ge bogen te hebben voor het bureau, met duidelijke stem het stuk voorleest, dat onder andere omstandigheden Troonrede zou heeten, maar nu, minder grootsch, slechts Openingsrede genoemd wordt. Ondertusschen neemt de in onzen tijd zoo onmisbare fotograaf, die lang uit de Kamer geweerd is, maar er nu toch eindelijk is doorgedrongen, een kiekje van de plech tigheid voor het tijdschrift Op de Hoogte. De tribunes zijn natuurlijk propvol, maar alles luistert aandachtig, met het oog gericht op de groep aan de Regeeringstafel, waarvan de ceremoniemeester met zijn schitterend uniform en blauwe sjerp bijzonder de aan dacht trekt. Naast hem staat de Minister van Buitenlandsche Zaken, eveneens met breede sjerp over den schouder, blauw met grijs, het teeken van een buitenlandsche (Italiaansche orde. Het Staatsstuk is spoedig genoeg voor gelezen. In de laatste zinsnede smeekt de Minister, als naar gewoonte, Gods zegen over den arbeid van het parlement af en dan buigt hij wederom voor het bureau, ten teeken, dat zijn taak verricht is. Op dezelfde wijze als zij gekomen zijn, verlaten daarop de Ministers weer de zaal, en als de laatste geuniformde gestalte achter de groene deur verdwenen is, is de plechtig heid geëindigd en wordt de vereenigde zitting gesloten. Iets bekoorlijks heeft de geheele cere monie altijd, ook dan als de Koningin als hoofdpersoon gemist wordt. Het sprookjesachtige van de plechtigheid wordt daardoor verhoogd, dat het schit terende, afgemeten deftige tooneel zich zoo snel afspeelt en voorafgegaan en gevolgd wordt door het alledagsche geroezemoes, waardoor het Parlement zich kenmerkt. Te eigenaardiger werkt het tafereel nog, als na anderhalf uur in dezelfde zaal de Tweede Kamer bijeenkomt, en men ziet dan verschillende personen, zooeven nog in uniform, nu in heel gewoon costuum ver schijnen, terwijl de stijve ernst van straks, die zeer zeker bij het voorlezen van de Openingsrede past, op het gelaat van den Minister-President vervangen is door den gullen lach, dien hij niet weerhouden kan als hij blijkbaar een grapje heeft met den tegenwoordigen nestor der Tweede Kamer, den heer Lieftinck, die als zoodanig den Voorzitterstoel inneemt. De nieuwe nestor, 73 jaar oud, nog een stoere figuur, wijdde in het traditioneele speechje, dat bij iedere openingszitting wordt afgestoken, een woord van herinnering aan zijn voorganger in het nestorschap, voor wiens scherp oordeel hij hoogachting en voor zijn karakter waardeering vroeg, hem daarbij een spoedig geheel herstel toewen- schend en de hoop uitsprekend, dat hij nog lang van een welverdiende rust zou mogen genieten. Door applaus gaf de Kamer zijn instemming met deze woorden te kennen. Ook onzerzijds voegen wij er een woord van waardeering aan toe voor den heenge- geganen oude, den heer Van Alphen, die altijd trouw op zijn post was, een man, ten opzichte van wie de antirevolutionaire partij er te allen tijde op kon rekenen, dat hij zijn plicht zou doen. De heer Lieftinck wees er op, dat er ook dit zittingjaar veel te doen was, en sprak de hoop uit, dat de noodige lust en ijver niet zou ontbreken en dat men in gedachte zou houden de omstandigheid, dat deze zitting (met het oog op de verkiezingen in 1909) buitengewoon kort zal zijn. Die vrien delijke herinnering hield in bedekte termen de uitnoodiging in, toch vooral niet zóó eindeloos lang te praten over allerlei zaken, dat er in de nu aangevangen periode niet veel gedaan zou kunnen worden. Het zou inderdaad wat waard zijn, als de Kamer zich naar die waarlijk niet onnoo- dige waarschuwing eens beliefde te gedragen. Wat de nominatie voor het voorzitterschap betreft, die steeds in de eerste zitting wordt opgemaakt, moet er op gewezen worden, dat de Kamer, door den heer Roëll nummer één op de voordracht te brengen, er aan herinnerde, dat al is het Kabinet dan ook Rechts, zij zelve in haar meerderheid Links is, en dat de verhoudingen dus immer nog abnormaal zijn. (Stand.) Rijksmiddelen. Het ziet er treurig uit deze maandde Minister van Financien kon al geen ernstiger helper hebben op den dag, waarop hij nieuwe lasten in uitzicht stelde, dan den staat der middelen over Augustus 1908, die een tekort van ongeveer 13/4 miliioen aanwijst in vergelijking van Augustus 1907. Toen werd ontvangen 12.898.705.73 J/2 thans ƒ11.167.237.05; een nadeelig ver schil alzoo van 1.731.468 Ditmaal wilde de successiebelasting niet bleven de inkomsten der bedrijfsbelasting belangrijk achter; doch laten we in ronde cijfers de bedragen noemen, die bij ver leden jaar teleurstelling brachten. Minder brachten op de personeele be lasting 129.000, de bedrijfsbelasting 670.000, het recht op de mijnen 5000, de invoerrechten 59.000, de suikeraccijns 119.000, het gedisteleerd 176.000, de zoutaccijns ƒ4000, het geslacht ƒ28.000, gouden en zilveren werken 6000, de hy potheekrechten r 000, de successierechten 652.000, de rijkstelegrafen 20.000, de staatsloterij ƒ9000 en de loodsgelden 28.000. Daartegenover is een meerdere ontvangst te noteeren dan in Augustus 1907 uit de grondbelasting 31.000, de vermogensbe lasting ƒ89.000, den wijnaccijns ƒ1000, den accijns op bier eu azijn 10.000, de ze gelrechten 5000, de registratierechten 17.000, de domeinen 12.000 en de posterijen f 8000. We zijn nu ruim 2.185.000 achteruit bij verleden jaar wat de eerste 8 maanden van het jaar betreftde hoop, die een vorige maand gekoesterd werd, dat we het tekort nog wel te boven zouden komen, is pog wel niet geheel verdwenen, maar haar verwezenlijking werd toch heel wat meer onwaarschijnlijk. Javaansch karavaan aangevallen- Reuter seint uit SuezEen telegram uit Djedda meldt, dat de Bedouinen een Javaansche pelgrimskaravaan aanvielen, een kwart Eng. mijl van Djedda. Zij maakten 75 kameelen en de bagage der pelgrims, een waarde van 25.000 pond sterling ver tegenwoordigend, buit. iPIaalseltJk Meuws. Soiaiuielsdijk. Agenten van suikerbieten, die voor hunne bieten eene ligplaats ver langen, worden verzocht opgave te doen bij den Havenmeester alhier van het aantal gecontracteerde hectaren. Ter eere van Zijn Heiligheid den Paus wegens zijn 50-jarig priesterschap, wapper den alhier de vlaggen van de Roomsch-Ka- tholieke gebouwen. Evenals vorige jaren vestigen wij gaarne de aandacht onzer lezers op de Avondteekenschool aan de Ambachtsschool. Wat de spijs is voor ons lichaam is het teekenen voor den Ambachtsman. Geen goede ambachtsman, die niet kan teekenen. Zie verder achterstaande advertentie in dit nummer. Mid< delhar nis. Dinsdag had de koop man GR. welke voor zaken te Rotterdam was, 1 iet ongeluk aldaar een enveloppe waarin ruim honderd gulden aan bankpapier zat, te verliezen. Een hear welke het opraa pte en nog juist zag waar G. R. heeng ing, achterhaalde hem en gaf het verlorene. Dat dit dankbaar door hem aan vaard werd, behoeft zeker geen betoog. - Dinsdagavond kregen H. v. d. M. en A. T. twist met elkander, 't welk op een vee htpartij uitliep. Den heer P. Keizer die der 1 moed bezat de vechtenden te scheiden voorkwam erger. D, s. Steketee, emer. Predikant bij de Geref. gemeente alhier, vertrekt binnen kort ma t zijn gezin naar Overschie om zich al da ar metterwoon te vestigen. Donderdagmorgen toen de locomotief met een partij grintkarren achter zich op 't hoofd aan 't werk was, liep een der grintka- rren door het weigeren der rem in de tramhaven op een aldaar liggend grintsc hip. Een balk in het schip brak door middei 1. Gelukkig liep dit zonder persoon lijke c «gelukken af. Donderdagavond reed D. H. op het Zandj >ad met zijn fiets de vrouw van G. J. v. d. B. omver, waardoor zij zich ernstig bezee rde en haar rok aan flarden werd ge- schei trd. Si lad aan 't Haringvliet. De Rijks- en Provinciale subsudie van den genees- kunc lige is met ingang van 1 Juli 1908 elk met f 100 verhoogd. Een fietsrijder A. M. had het on geil ik toen de ketting van zijn fiets afliep vo< «over over het stuur te vallen, waardoor .hij zich ernstig bezeerde. Door eenige landweerverlofgangers, die voor herhalingsoefeningen zijn opgeroe pen is aan den heer Min. van Oorlog verzocht om in Dec. of Juni op te mogen komen. De ajuinoogst is hier tamelijk. Op een enkele plaats wordt 1200 H.L. geplukt. Ooltgensplaat. Terwijl gisteren eenige moeders aan de Weespad alhier aan het zoogenaamde middagen waren viel onderwijl de 2 jarige kleine in de volle sloot met water zonder opgemerkt te worden door de vrouwkens, en zou zeker verdronken zijn, zoo niet den schipper L. V. G. juist voorbij ging, het ongeval zag en de kleine redde. Als bewijs dat bouwland alhier veel waarde heeft, mag worden vermeld, er in deze week werd ingeschreven naar pl m. 2 bunder zoogenaamd licht land voor de som van f 226 winning per halve bunder en nog pl.m. 2 bunder tegen f 171 per halve bunder. Nieuwe Tonge. Donderdagmorgen wilde de schipper J. v. d. W. een plezier reisje doen met eenig gezelsahap van Bat- tenoord naar Oude Tonge om de inhaling van den nieuwbenoemden Burgemeester bij te wonen. Waarschijnlijk om beter uit de kaai te kunnen komen zou hij de mast strijken, dit ging echter, doordien er iets brak, wat te haastig waardoor de mast zóó neerkwam dat er een stuk afbrak. Derhalve kon de reis niet worden doorge zet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Oude Tonge. De feestelijke ontvangst van den EdelAchtb. Heer J. Mijs Dz. als Burgemeester dezer gemeente op gisteren Donderdag 17 Sept. was in een woord keurig. Het Programma bestond uit Voormiddag 8,30 uur: Luiden der klok. Voormiddag 9 uurMuziek in de tent. Muziekvereeniging >Voorait.« Voormiddag 9,30 uurSamenstelling van de Gecostumeerde Optocht op de Kaai. Voormiddag 11 uurVertrek van de Stoet vanaf het eind der Scheidweg. Namiddag 12,30 tot 1,30 uur: Bestaat gelegenheid persoonlijk geluk te wenschen. Namiddag 2 uur; Optocht van School kinderen met muziek. Namiddag 3 uurWedstrijd, daarna Optocht met versierde Fietsen. Namiddag 4 uurVolksspelen. Namiddag 8 uurOptocht door de ge meente met muziek en lampions. Namiddag 9 uurAvondconcert in de tent. Muziekvereeniging Vooruit* en vuur werk. Om een uitgebreid verslag van het ge heel te geven ontbrak ons de tijd, we moeten daarvoor den lezers geduld vragen tot a.s. Woensdag. Oude Tonge was veel te mooi versierd om dit in een kort verslag weer te geven, want, waar men kwam, van het eene eind van het dorp tot het andere, 't was alles groen, poorten en weer groen. Vanaf de molen van den Heer Van Schelven, die keurig was, tot aan het kleinste huisje, alles wedijverde met elkaar. De Voorstraat met boomen geplant en a giorno verlicht, gaf een prachtig effect. Nog eens, er is zooveel te zeggen, dat het thans ondoenlijk is. CJw Correspondent, Dirksland. Ten huize van den Heer H. M. Roodzand zal op Zaterdag 3 Oc tober a.s. des avonds ten 7 ure de Volks bibliotheek geopend worden. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben ter openbare kennis gebracht dat de begrooting van de Inkomsten en Uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1909 tot den dag der behandeling in den Raad, ter Secretarie voor een ieder is ter lezing gelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Het bestuur der polder Kraijenisse zal Donderdag 24 Sept. a.s, schouw houden over de wegen, hekken, vleuken enz. enz. Belanghebbenden worden herinnerd, dat zij zorg moeten dragen dat op dien dag alles in orde is. Herbingeii. Aan den heer Jac. Hers is als zijnde de laagste inschrijver, voor de som van f 29 gegund, het wegruimen der bieten- aarde op de kaai alhier. Den uitslag der gehouden aanbeste ding van kooien en petroleum ten dienste dezer gemeente is als volgt dat de levering daarvan is opgedragen aan heeren A. W. Korvink en D. de Bruine. Een voerman van Melissant is Zater dag jl. van een koude kermis thuis gekomen, zooals dat wel eens meer wordt genoemd. Onbekende personen waren zoo welwillend geweest, het rijtuig waarmede hij eenige kermisbezoekers had gebracht en moest opwachten een andere plaats te geven dan dien hij daarvoor bestemd had met dit gevolg dat het daardoor nog al eenige averij had bekomen. Melissant. De inspectie van de verlof gangers der landweer zal voor deze gemeente plaats hebben te Dirksland op Donderdag 5 Novemberj des voorm. 10 uur. Dinsdagavond reed voor het eerst de locomotief over de trambaan door deze gemeente. Tal van nieuwsgierigen kwamen dit ongewone schouwspel gadeslaan. In de gehouden verloting te Oude Tonge is door den landbouwer J. K. een windmolen gewonnen. Door den heer S. onderwijzer alhier, I, f;.'.'

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3