.NS, AM. I KEN. 'llSlIll. Woensdag 9 Septem ber 1908. 23sle Jaargang N°. 1379. lm 16. Antirevolutionair Orgaan voor de %uidliollandselie en Zeeowsclie Eilanden. .HARNIS. IN HOC SIGNO VINCES r al Zoo g ze kennen, 09 als uit één ienheid er maten. |en a f 2,- rootte voor 71 Sgbaar. -o Jend, s f xmstelling 2 )9. tsmarkt. iterc. KEI. Tl KELEN. 'cappen, lam- Oil. tiekantooi irtwagens, :i, open en van Itegen- en, Sloepen smielsflijfo- per pond. BESSENWIJN, Deze Courant verschijnt eiken Woensdag en Zaterdag. Abonnementsprijs per drie maanden franco per post 50 Cent. Buitenland bij vooruitbetaling f 4,50 per jaar. Afzonderlijke nummers 5 Cent. Advertentiëiï 10 cent per regel en 3/3 maal. Reclames 20 per regel. |j Boekaankondiging 5 Cent per regel en */s maal. 1500Kaan KOnaigin g O Vjeni per regei en -/s maai. SOMMELSDIJK. Groote letters en vignetten worden berekend naar de plaatsruimte dis zij beslaan Telefoon Infer comm. Mo. S. Advertentiën worden ingewacht tot Dinsdag- en Vrijdagmorgen 10 unr. Alle stukken voor «Se ft&esiaetie bestemd, Advertenties en verdere Administratie franco toe te «enden aan den Uilgever. 4de en 5de LIJST Oude Tonge1 s nieuwe burgemeester. Een bekwaam man is als burge meester grafwaarts gedrageneen even bekwaam man zal zijn zetel innemen nl. de heer J. Mijs Dz. landbouwer te Den Bommel. Van den beginne af hebben we de actie voor een nieuwen burgervader met groote belangstelling gade ge slagen daarom natuurlijk verheugt ons deze benoeming in groote mate. We hebben het genoegen den heer Mijs te kennen in zijn optreden voor de Christelijke School te Den Bommel in zijn belangstelling voor de rechtsche beginselen, die hem op onze laatste Centrale Kiesvereeniging ter vergade ring brachtenin zijn steun voor Christelijke Zaken, die het geestelijke leven des Volks raken in één woord we hebben reden te over om Oude Tonge geluk te wenschen met zulk een bekwaam, welwillend, gematigd, en rechtvaardigheid betrachtend man. Geen sprake van of Oude Tonge zal ook onder zijn regime groeien en bloeien, recht en welwillendheid zal een ieder bij hem vinden, van wat partij of religie hij ook wezen mag. Het Kabinet Heemskerk heeft een uitmuntende keuze gedaan. Het heeft gezocht naar een »ge- schikt® man, zooals Liberalen dat begeeren, niet waar? Het heeft een geschikt man ge vonden en benoemd. Geen twijfel aan, of alle Liberalen van Oude Tonge enz. zullen nu zijn dankbaar en voldaan, dat dit Kabinet zoo ganschelijk hun wensch, om toch vooral «geschikte® manDen te benoe men, heeft vervuld. En de rechtsche groepen zijn niet minder verheugd. Zóó zijn we allemaal blij. En brengen eenparig en gezamen lijk het Rechtsche Kabinet onzen dank De Christelijke school te Melissant. We vernemen met blijdschap dat de Heere ook te Melissant het "werk der vrienden met Zijne hulp kroont. Zoo gaat bet goed. Elf jaar geleden begon in Stellendam de actieeenvoudige menschen ge bruikte Hij daarvoor, die maar onop houdelijk wezen op het hooge belang der zaak. Ze hielden aanondanks tegenwerking, ondanks onverschillig heid van zekere zijde; ondanks de finantieele bezwaren. En nu, de Chr. school staat te Stellendam en ze zal blijven, want God de Heere laat Zijn werk niet los. Zoo zal het ook zijn te Melissant. Houd maar vol, vrienden Er moet tijd over verloopen en er moet geld zijn natuurlijk maar uw school zal komen. En hoe staat het te Nieuwe Tonge Te Den Bommel? Het zaad is daar gezaaid. Hoe hoog staat het gewas Nog groen? Of rijpt het al onder den invloed van warme liefde en belangstelling? Toch geen kwijning in het verschiet Laat den moed niet zinken, broeders! Vasthouden en omklemmen met het kind in den arm het Kruis van Chris tus, waarbij ge de wacht betrokken hebt. Denk om Nehemia Wij zullen ons opmaken en bouwen, zei bij, en God van den hemel zal 't ons doengelukken. Dat was geloofstaal. Toch ook de uwe, niet waar De kwestie. Door Vooruit is tot heden niet ge antwoord, met geen enkele syllabe, op wat we na de aanhangige zaak »mr. Patijn als volksvertegenwoordi ger® geschreven hebben. We hebben behalve een eerste arti kel ook nog drie andere artikelen eraan gewijd nl. dat mr. Patijn de advertentie alleen in Vooruit plaatste dat er politieke woningen zijn; dat de conferentie's soms plaats hadden, waar het gezin bij tegenwoordig was. Geconstateerd moet dus worden, dat Vooruit geen kans ziet, om de zaak te verontschuldigen; om de ge maakte fouten goed te praten. Dit zwijgen is welsprekend. En onze partij heeft er ter deeg notitie van te nemen, niet alleen van de krenking haar aangedaan, maar ook van het feit, dat mr. Patijn en Vooruit beide, geen kans zien, om voor het gebeurde ook maar een kleine verontschuldiging te kunnen bijbren gen. Een totaal mislukt optreden van mr. Patijnziedaar 't succes. Om te onthouden en nimmer te vergeten. Tuin- en Landbouw. V raagbaak. Antwoorden of mededeelingen Gemeenteraad. VERSLAG VERSLAG iPlaaftselsjk Aienws. JiMeim-feest A. J. ie Graaff. ,,'t Is Feest." I i oede, Bleek- ene zwakte. Isch t 1.50. d, opwekkend middel. sch f l.OO. f>est en Bheid, rlem. IMBOS. 3D 3 o A 9 N •a »-* ere nlandsohe Beurzen eten. ouwen. •andaehade van ge- ikbiljetten en per :banken. 5 'EES&®®»U' UITGEVER T. BOEKHOVEN. jjDieastaanvragen en Dienstaanbiedingen 50 Cent per plaatsing. van de 30ste Jaar Collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport f 6,895,68'/, Aniuin met Oostmahorn 102,85 Gaast 10,19'/, Gaastmeer met Nijehuizum (p.lijst) 131,85 Heerenveen met 't Meer, Nieuwe- brug, Nijebaske, Haskerdijken, Terband, Luinjebert, Tjallebert, Gersloot, Nijeschoot, ged. St. Jo- bannesga, Rotstergaast, Oranje woud, Katlijk, Rottum en Bron- gerga 166,28'/, Kortebemmen met Boornbergum, Olterterp, Beetsterzwaag, Beets, Wilgen en Smalle Ee 51,32 Koud urn 122, Oosterend (Fr.) 53,43 Oppenhuizen m.UitwellingergaG. K. 32,67 Gasselter Nijeveen met Gasselte, G. Nieuwveenstermond met G. Boer- veenstermond, Drouwenermond Gieten, Bonnerveen en Gieterveen 166,75 Vriezenveen met Westerhaar en Sibenlo 224,25 Wezep 94,06 Veenendaal met de Klomp 418, Alphen aan de Rijn met Goudsche Sluis (H. en G. K.) 278,44'/, Brielle met Brielseh-Nieuwland 26,98 Berkel en Rodenrijs 119,60 Giessen-Nieuwkerk met Giessen-Ou- derkerk (Bovenkerks), Peursum en Neder-Slingeland 100,00'/, Hazerswoude aan de Rijndijk met Koudekerk en Groenendijk 101,07 Krimpen aan de Lek 33,79'/, Leksmond met Heikop 125, Lekkerkerk G. K. 7,62 Nieuw-Helvoet met Heilevoetsluis, Oudenhoorn en Nieuwenhoorn 79,38 Streefkerk 57,25 Wassenaar 273,89 Bruinisse 117,50 Tilburg 55,25 Wetsinge met Sauwert en Adorp (H. en G. K.) 202,20 Broek o/Akkerwoude 45,13'/, Harkema-Opeinde 80,25 Hommerts metJutrijp 61, Schettens met Longerbouw 72,03'/, Suawoude met Tietjerk 70,15 Westerbork (Q. K.) 9, Gramsbergen met Ane, Anevelde, Anerveen, Engeland en Holtbeme 70,45 Stad-Ommen (G. K.) 53, Ermelo m. Veldwijk, Telgten Horst 451,55'/, Gelselaar met Geesteren 407,10 Rheden met Worth-Reden 100,46 Baambrugge 100,21 Hilversum 568,53 Barendrecht 324,16 Heerjansdam met Kijfhoek 184,23 Langerak bez. Lek met Nieuwpoort en Goudriaan 93,72 Oegstgeest (de Morsohw. m. Rijndijk) 119,50 Pernis 165,15 Rockanje 41,70 Waarder Z.-H. 110,— Koudekerk, dorp op Walcheren G.K. 24,60'/, Oosterland met Kapelle-Ouwerkerk, Vianen en Sir Jansland 34,30 Veere met Zandijkbinnen G, K. 29,13 Willemstad 160,09 Totaal van 125 Locale Comités f 13,422,72'/, Waar niets staat aangegeven is de collecte aan de buizen gehouden. De Unie-collecte te Alphen aan de Rijn bedroeg bij de Hervormden aan de buizen f 202,88 en bij de Gereformeerden in de Geref. Kerk f 75,56'/,. De Unie-collecte te Koudekerk aan de Rijn bedroeg f 56,92 tegen f 56,45'/, in het vorige jaar. Te Wassenaar is grond aangekocht voor een tweede Chr. school. Als een bemoedigend begin kan ik mededeelen, dat het bedrag der Unie-collecten bij de 100 ge- bliccerde locale comite's 1 240,hooger is dan diezelfde locale comite's in bet vorige jaar De nagiften worden later vermeld. De opgaven van het bedrag der Unie-collecte bij de 7 locale comite's van Rotterdam hopen wij te publiceeren zoodra de 7 opgaven zijn ontvan gen. Wij ontvingen reeds de circulaire van Rot terdam I en Rotterdam IV. De Unie-collecte bedroeg te Langerak f 56,31, te Nieuwpoort f 17,24'/, en te Goudriaan f20,161/,. Onder de Unie-collecte te Pernis zijn f 8, begrepen van de Jongedochtersvereeniging. Bravo 1 De secretaris is wachtende op de circulaires en de penningmeester op de bijdragen, waarvan de ontvangbewijzen in het laatst dezer maand zullen verzonden worden. Van de 17 locale comite's, waarbij het vorige jaar geen Unie-collecte is gehouden, ontviDgen wij er reeds van 3 de opgave der 30e Unie-col lecte. Zullen de 14 andere locale comite's dit goede voorbeeld volgen? R. DERKSEN, Secretaris der Unie. STERILISEEREN VAN GROENTE. (Antwoord op Vraag 211.) 'k Denk, dat de geachte vrager door 't lezen van verschillende advertentien over sterilisators enz. „om groente als versch te bewaren" op de gedachte gekomen is, z'n vraag in te zenden. En een kort antwoord daarop zou zeer goed moge lijk zijn, doch mjjnsinziens van weinig nut. Immers, als ik antwoordde„Met steriliseeren van groente bedoelt men eene bewerking, die 't ons mogelijk maakt de gesteriliseerde groente voor onbeperkten tijd zoo goed als versch te bewaren", ik zeg, als ik dat antwoordde, zou de vrager en elk medebelangstellende zeggen „nu ja, da's allemaal goed en weldoch daar schiet je weinig mee op. We wilden graag hooren,hoe dat gaat, die bewerking." Dus meende ik niet kwaad te handelen, met over het steriliseeren van groente of liever, naar aanleiding van de gestelde vraag eens wat uit voeriger te zijn. Steriel zoo lees Ik in mijn woordenboek is de Latijnsehe naam voor onvruchtbaar, mager, schraal. Steriliteit volgt er dan onvrucht baarheid, magerheid, misgewas. Steriliseeren aldus 't slot onvruchtbaar maken. Alzoo zou steriliseeren van groente beteekenen: onvrucht- baarmaken van groente. Maar dat bevalt me niet. 'k Bedoel dat antwoord, 'k Lees dus verder. Er staat een en ander over „Sterilisatie", 'k Lees daar achterhet steriel maken van stoffen, ze vrij maken van bacteriën ten bate der gezondheid van hen, die ze gebruiken, en ook om ze laDger te kunnen bewaren, zonder dat ze aan bederf onderhevig zijn. Niet waar, nu beginnen we 't al zoo'n beetje te begrijpen. Bederf toch wordt veroorzaakt door verschillende soorten van bacteriën. Laten we ze voor 't gemak maar met één naam aanduiden nl. rottingsbacteriën. Als ik nu iets steriliseer, zoo maak ik die stof tot een onvruchtbare plaats voor die rottingsbacteriën. Ze kunnen er dan niet leven, niet werken en de stof is tegen verrotting bewaard. Doch steriliseeren van deze of gene stof is al weten we nu, wat men er mee bedoelt nog niet zoo eenvoudig. We lezen b.v. in zake melksterilisatie 't volgende„Met zekerheid zou men een volkomen sterilisatie alleen kunnen bereiken door verhitting van de melk in lucht dicht gesloten ruimten op 110 graden Celsius in water of stroomenden waterdamp gedurende een uur. De lezer ziet dus, dat daar nog al wat aan vast zit. En met groente steriliseeren is dat ook zoo. De luchtdicht gesloten ruimte vooral is van gewicht. Want waar men de aanwezige bacteriën doodt, daar dient men tevens den pas af te snijden van nieuwe, die uit de lucht zouden kunnen komen. Wordt vervolgd. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. zjjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 213. Hoe kunnen onze huismoeders 'fc best de boorden en manchetten (wasschen); stijven en strijken 214. Moet ik nu Geraniumstekken in potjes steken om te zien of ze willen wortelen 215. Hoe zaad van Oost-Indische kers bewaren Antwoorden en mededeelingen 211. Steriliseeren van groente. Zie opstelletje. 212. Waarom kainiet bij voorkeur in't najaar Omdat het nog alwat doorverbindingen bevat, welke sommige planten kunnen schaden. Daarom geeft men kainiet in een tijd, dat er weinig of geen groei is. De eventueel schadelijke stoffen kunnen dan tegen den tijd, dat de groeiperiode weer aanbracht, verdwenen zijn. Dan het verhandelde in den Gemeenteraad van Stad aan 't Haringvliet, op 1 0 Sept. des nam. ten 5,30 ure. Present alle leden. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Eenige missieven worden voorgelezen en voor notifioatie aangenomen. Hierna komt in behandeling het voorstel van Gedeputeerde staten om de jaarwedde van den Burg. met t 50, die van deu Seoretaris met f 100 en die van den ontvanger met f 75 te verhoogen en dan periodieke verhoogingen, na zos en twaalf jarigen diensttijd in te stellen, voor den Burg. op f50, voor den Seoretaris op f50 en voor den Ontvanger op f 25. Hierop wordt bij aoclamatie ingegaan. Daarna is aan de orde: de benoeming van een wethouder in de vacature ontstaan door 't perio dieke aftreden van wethouder Arensman. Uit gebracht werden op C. Arensman 4 stemmen en op A. Braber Pz. 3 stemmon. Benoemd is dus C. Arensman. Deze laat zioh zijne benoeming welgevallen. Hierna worden B. en "W, gemachtigd tot het doen van af en overschrijvingen. Daarna komt in behandeling voorstel Koert tot afdamming der slooten rondom dezo gemeente opdat de ingezetenen altijd van versch water zijn voorzien. Op grond, dat het hiermede beoogde doel, toob niet kon worden bereikt, wordt dit voorstel met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Vervolgens word definitief besloten tot het leggen der rioleering en tot het aangaan een er geldleening groot f 2000. De aanslag van den Hoofdelijken Omslag van Mej. de wed. L. Braber, overleden 12 Juni'08 wordt op verzoek voor den tijd van 7 maanden ingetrokken. Na gebruikelijke rondvraag wordt deze ver gadering gesloten. van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Baad der Gemeente Herkingen, op Dinsdag 1 Sept. des voorm. ten 10 ure. Afwezig de heer De Boer. Voorzitter mr. C. Zaaijer. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goed gekeurd en geteekend. Voor de Agenda te behandelen legt de heer Van der Velde, als zijnde pas herkozen Raadslid, in handen van den Voorz. de in de wet voor schreven eeden af, en wordt deze door den Voorz. daarmede van harte geluk gewenscht. Is aan de ordebenoeming van een Wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer Munters als zoodanig. Nadat daartoe was overgegaan, bleek met algemeene stemmen herkozen te zijn de heer Munters. (1 stem blanco) Op de gebruikelijke vraag of deze zich die be noeming iiet welgevallen, werd een bevestigend antwoord gegeven, waarna de Voorz. ook deze zijn gelukwenschen aanbood. Wordt nu opge maakt de aan de Comm. der Koningin in Zuid- Holland te doene opgave van tweemaal zooveel personen als er in het College van Zetters, vaca tures te vervullen zijn, door periodieke aftreding der heeren C. T. Zeedijk en H. Voordijk. De vorige voordracht was als no. 3 en 4 toegevoegd de heeren Van Eek en Kardux. Na langdurige stemming bleken daartoe te zijn verkozen de heeren no. 1 Kardux ,no. 2 H. Noordijk, no. 3 Van Eek en no. 4 Mans. Volgen nu eenige missives van heeren Ged. Staten a. terugzendende en goedkeurende de wijziging der Gemeente-begrooting dienstjaar 1908; b. inhoudende mededeeling het bedrag n.l. f 16,65'/, dat over 1906 te weinig door de Gemeente is genoten, inzake het lager onderwijs krachtens art. 48 der Lager Onderwijswet; c. waarbij de Instrnctie's voor Secr. en Gem.- Ontvanger voor kennisgeving zijn aangenomen; d. waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de regeling der jaarwedden van het personeel der O. L. school alhier in een der vorige vergade ringen behandeld; e. idem een alsvoren waarin genoemd college te kennen geeft de bezoldiging van den Gem. veldwachter te laag te vinden en dit gaarne; zag gebracht op f425 met vrije woning en boven kleeding. Thans bedraagt dit inbegrepen neven betrekkingen f 403,47. B. en W. stellen voor de jaarwedde f25 te verhoogen en hem dus nu te bezoldigen als veldwachter niet met f195 doch f210 en als havenmeester niet met f 20 doch f 30. Den heer Van Eek zag deze liever verhoogd met f50 en dat het toezicht op de slikken verviel zoodat hij steeds in Gemeente dienst kon blijven en acht het ook niet billijk het schoonhouden van het Gemeentehuis onder diens jaarwedde wordt gerekend, daar dit door de vrouw moet worden verdiend. Was deze dus ziek b.v. zou dit hem benadeelen doordat een ander in de plaats diende gesteld te worden. Na een heele discussie waaraan alle leden deelnamen zegt de Voorz, het toezicht der slikken zijn dienst niet wijzigt en stelt, nu de vrouw ziek was dan nog tot tege moetkoming kan worden besloten. Het voorstel in stemming komende van B. en W. staakt daar 3 stemmen voor en 3 tegen zijn. Tegen de heeren Kardux, van Eek en van der Velde. _Z.. -OM?; De Voorz. dan zal een ander voorstel moeten indienen waarop de heer van der Velde voorstelt f50 te verhoogen wat ook de heer Van Eek bij de besprekeningen had te kennen gegeven. De verdere beraadslagingen wordt tot een vol gende vergadering aangehouden. Nu is aan de beurt de behandeling der missive van voornoemd college waarin de gevoelens van den Raad worden gevraagd omtrent een door hen aangenomen vorm der regeling van de jaarwedden van Burg. Secr. en Ontvanger en deelt de Voorz. mede, deze nu bedragen respectievelij k f 450 f 350 en f 150. Heeren Gedeputeerde Staten wenscheD deze te regelen als volgt op f 500, t 400 en f 200 en voor de beide eerstgenoemde n.l. Burg. en Secr. ieder met 2 zes-jarige verhoogingen van f50 en den Ontvanger van f25, voor uitgebreider werk- aamheden en meerdere verantwoordelijkheid. Op heden zou de jaarwedde van den B. zijn f550 van den Secr. f500 en van den Ontvanger f250, waar van het rijk voor beide eerstgenoemde wordt terugontvangen, zoodat het bedrag der verhooging te zamen de gemeente kost f 287,50. De Voorz. zegt er als belanghebbende niet bij tegenwoordig te willen zijn en zal zich met den Secretaris verwijderen. Hij verklaard echter zich bereid, alle mogelijke inlichtingen te willen geven, zoo de Raad deze mocht behoeven. De heer V. d. Velde vraagt den Voorz. waar deze dacht het geld daartoe noodig vandaan te halen, waarop de Voorz. antwoord de eene helft te willen vragen bij de buitengewone subsidie h. Onderwijs en de andere helft door het heffen van H. Omslag, zoodat dit laatste dan met 1.11 pCt. werd verhoogd. Nadat de Voorz. en Secr. de zaal hebben ver laten, volgt een algemeene discussie, waarvan het gevolg is dat de waarnemende Voorz., de heer Kastelein, gehoord de vergadering, in stem ming brengt de jaarwedde van den Burgem. met f 50 te verhoogen, met uitzondering der perio dieke verhoogingen, hetwelk met algemeene stem men wordt aangenomen. Daarna wordt niet minder breedvoerig gedis- cuseerd over de jaarwedde van den Secr. en Gem.- Ontvanger. De heeren Van Eek en Kardux, zagen gaarne de regeling zooais Ged. Staten die aange ven voor dezen titularis, aangenomen met uitzon dering der per. verhooging van den Gem.-Ontv. Ook de heer Van der Velde is voor verhooging van den Secret., doch acht dat voor den Ontv. niet noodig. Hij zegt op het eindcijfer te letten en vindt dan de jaarwedden voorgesteld te hoog. Ieder jaar wordt getracht tot vermindering te komen van H. Omslag en nu zal deze daarentegen stijgen. Ook is niet zeker de helft der verhooging op de buitengewone subsidie L. Onderwijs zal worden verkregen. Het voorstel van Ged. Staten eindelijk in stemming gebracht omtrent den Secr., wordt met 3 tegen 3 stemmen besloten, en du3 tot een volgende vergadering aangehouden. Tegen de heeren Kastelein, Van der Velde en Mans. De regeling der jaarwedde van den Ontvanger onderging eenzelfde lot, en werd tot een volgende vergadering aangehouden, omreden de heeren Van Eek en Kardux in het voorstel door Ged. Staten aangegeven, geen wijziging wilden brengen voor aleer een officieel besluit was genomen van het voorgaande, zooals zij hadden voorgesteld. Nadat de Voorz. en den Secret, in de vergadering waren teruggekeerd en van het verhandelde ver slag was gegeven, werd door Burg. en Weth. de Begrooting van Inkomsten en Uitgaven voor 1909 aangeboden, en geraamd beide op f 10501,55'/,, hetwelk wordt goedgekeurd, evenals de d. a. v. aanbieding der Armenbegrooting 1909 die wordt geraamd opjf 1525 zoowel in ontvangals in uitgaaf. Nog werd door den heer Mans verbetering ge vraagd van de Gemeente-pomp staande aan den Molendijk en door den heer Van Eek de aandacht gevraagd van B. en IV. voor de nog altijd open liggende straat bij den heer Wittekoek en verzocht deze ten spoedigste te doen laten dichtmaken, daar dit voor voertuigen bezwaren oplevert. Niets meer te verhandelen, wordt de vergade ring gesloten. Gisteren, Dinsdag, was Sommelsdijk in feeut- dosch. Van huis tot huis wapperde de nationale driekleur en was het iedereen aan te zien Voor de woning van den jubelaris was een keurige balustrade gemaakt, met groen en bloemen getooid; de geheele Voorstraat met lampions. Op de Kade een eenvoudige slinger en op het Marktveld een zeer schoon uitgevoerden doorgang waarop een „Hulde aan den Burgemeester." De muziektent daarachter deed het geheel nog beter tot zijn recht komen. Ook verschillende woningen waren met groen en bloemen getooid. Om te beginnen op de Oost- dijk die van den Heer W. de Jong, daarna Cafe Hanson, de Heeren Kastelein en Timmer, Hotel Spee enz. enz. Deze laatste was ook van binnen heel aardig versierd, en tot slot het Raadhuis. In de vestibule, rijk voorzien van groen, doet de entré reeds aangenaam aan, daarna de trap, die tot de Raadzaal toegang geeft, met slingers zwierig getooid, komt men door een levenden tuin in de Raadzaal welke met planten, bloemen enz. schoon gedecoreerd was. De ontwerper(s) alle eer. Ook de O. L. School was van binnen niet ver geten en was mooi. De eene klas wedijverde met de andere. Vooral de gang mocht er bij zijn. Doch gaan we over tot het feest. Na de opening der Feestelijkheden door klok gelui, was het Koraalzang door de Zangvereeni- ging „De Volkszang" voor de woning van den Jubilaris onder leiding van den Directeur, den heer M. M. J; Vletter, aan 'de orde. V ,.j._ X I fl i i; -■

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 1