TWEE BLAOEH. Zaterdag 29 Augustus 1908 No. 1376, Tweede Blad. Dit nummer bestaat uit Of ficieel to edeel te. 2ste LIJST KJit de Pers. Binnenland. Plaatselijk Sleisws. maas- INHOC SIG-NOWSES Gemeenteraadsvergadering. De BURGEMEESTER der gemeente Oolt gensplaat maakt bekend, dat eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Dins dag den 1 September 1908, des namiddags ten 3 ure. Afgekondigd en aangeplakt te Ooltgensplaat, den 27 Augustus 1908. De Burgemeester, JOH. VAN PUTTEN. Geineentcbegrooting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente, voor het dienstjaar 1909, van den 27 Augustus 1908 tot den dag der be handeling in den Raad ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing is nedergelegd, en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Ooltgensplaat, den 26 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. JOH. VAN PUTTEN. Begrooting Openbare Gemeentelijke Bewaarschool BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van inkomsten en uit gaven der Openbare Gemeentelijke Bewaarschool, voor het dienstjaar 1909, van den 27 Augustus 1908, tot den dag der behandeling, in den Raad ter gemeente secretarie voor een ieder ter leziüg is nedergelegd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar gesteld. Ooltgensplaat, den 26 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT.Joh. VAN PUTTEN. van de 30ste Jaar-Collecte voor de Scholen met den Bijbel. Transport f 2,630,1 1'/, St. Anna Parochie 100,09'/, Oude Bildtzijl met Nieuw Bildtzijl en Oude Leije 84,51'/, Cubaard (G. K.) 7,25 Kollumerpomp met ged. Warfster- molen 70,36 Lollum met Waaxens. 108,95 Metslawier (per lijst) 27,75 Oosthem met Abbega en Folsgare 106,20 Oudega (Wijnbr.) met Idsega en Sandfirde 74, Rottevalle 43,46 Sloten (Er.) 15,50'/, Sehraard55,40 Tzum 151,67 Wierum 23,29 Rouveen (G. K61,81 Tuil en 't Waal. 27 Viukeveen 56,67'/, Werkhoven 39,25 Landsmeer (G. K.) 32,43 Ransdorp met Schellingwoude, Dur- gerdam en Holysloot. - 41,25 Oud-Beijerland 180,86'/, Nieuw-Beijerland (giften) 6,— Nieuwkoop 155,05 Sliedrecht met Wijngaarden en Ruig - broek 235,15 Nieuwe Wetering met Poel en Huig- sloot 47,29 Drimmelen 8,90 Totaal van 50 Locale Comités f 4,388,73 Waar niets staat aangegeven is de collecte aan de buizen gehouden. R. DERKSEN, Secretaris der Unie. Ieder zijn eigen plaats. Over de vraagWelke plaats behoort de vrouw in onze samenleving in te nemen is, vooral in de laatste jaren, veel geschre ven en gesproken. Deze kwestie staat niet op zichzelf, maar hangt samen met zoovele andere, waarom de beantwoording der zooeven genoemde vraag van het grootste gewicht is. Kr zijn tegenwoordig tal van vrouwen, en zelfs ook mannen, die zeggen dat tusschen man en vrouw geen onderscheid moet worden gemaakt, wat betreft het optreden naar buiten. Wij zijn het met hen die zoo denken natuurlijk in 't geheel niet eens. Gods Woord leert het zoo gansch anders. Dat Woord schrijft voor de vrouw vol strekt niet een minderwaardige positie voor, maar een hoog verheven, een ideale eigen plaats. Kn was dat woord nog maar overal in eere, dan zou er van een vrouwenbeweging geen sprake zijn. Dan zou de vrouw niet, zooals helaas is voorgekomen en nog voorkomt, een slavenleven moeten lijden, geheel buiten hare Goddelijke bestemming om. Want juist het Christendom heeft den stoot gegeven tot opheffing der vrouw uit haar ellendigen toestand. Christus was het, <he aan de vrouw weer de eereplaats aanwees. Maar nu is het vreemde, het sluitende m de hedendaagsche vrouwenbeweging, dat die plaats niet goed genoeg wordt geacht. Dat, wat een eere moest zijn, vernederend wordt geheeten. Zeer terecht schreef dezer dagen de ^Limburger Koerier* Een huisvrouw heet een huisjessloof men praat over haar boenen en plassen, haar naaien en de wasch-doen met de verachting, waarmede vrije vrouwen spreken over den arbeid der slaven. Welnu ik ben een man, en een, wien het werken een lust is. Een, die weinig vrije uren kent en er weinig vrije uren van neemt. Maar ik verklaar hier eerlijk, dat ik het werk, dat mijn vrouw doet in mijn gezin, minstens even hoog aansla als liet mijne. Beiden hebben wij een levenstaak, maar ik kan de mijne niet verrichtten, zonder dat de vrouw de hare teil volle uitdient. Daar gaan twee volle levens mee heen. Wat de vrouw doet, is niet zoo maar een arbeid van geen beteekenis, zonder zorg of hoofdbreken. Zij gaat er geheel in op en heeft daarvoor heel wat krachten van lichaam en geest noodig Minstens evenveel als ik. En ik zou mijn taak niet kunnen ver vallen, als zij de hare verwaarloosde. Ik kan geen deel van haar werk doen en zij geen stukje van het mijne. Mijn werk vraagt den geheelen mensch haar werk evengoed. Ik verdien het brood voor het gezin, dat wordt opge bouwd door haar. Zoo staan de zaken en niet anders. Zouden wij daarin verandering willen brengen, dan moesten wij de rollen om- keeren, moest ik in het huishouden en zij den kost winnen. Maar een stuk van Moeders taak overnemen kunnen wij niet, omdat beider taak er eene is, die ons geheel opeischt,* Zie, dat is nog eens verstandige taal. Juist zij, die de heerlijke taak der vrouw zoo minachten, vernederen de vrouw. Daarentegen zij, die in de richtige ver vulling dier taak de eere voor de vrouw zien, waardeeren haar en schatten haar hoog. Ieder zijn eigen plaats. Of zooals ons huwelijksformulier dat zegt Gij, man, door God gezet tot hoofd der vrouw, zult haar leiden, onderwijzen, troosten, beschermen, liefhebben, eerengij zult in uw beroep naarstig arbeiden, opdat gij uw huisgezin met God en met eere moogt onderhouden. En gij, vrouw, zult uwen man liefhebben, eeren en vreezen, hem in alles wat recht en billijk is gehoorzaam zijn, niet over hem heerschen, hem in alle goede dingen behulpzaam zijn, op uwe huishouding goede acht hebben en in alle ingetogenheid en eerbaarheid leven. Als zoo ieders plaats en ieders taak door man en vrouw wordt verstaan, dan ligt in het vervullen daarvan behalve eene eere en ook nog een groote zegen. (Hilver- en Vechtbode.) Een zieke. Het jaarverslag van de commissie voor het onderwijs der ^Maatschappij tot Nut van 't Algemeen* maakt ditmaal niet den indruk van in bijzonder blijmoedige stemming ge schreven te zijn. Immers, de commissie komt tot de con clusie »dat de openbare school op sommige plaatsen de concurrentie met de christelijke school niet kan volhouden.* Dat pleit voor onze christelijke scholen, voor onze christelijke onderwijzers, voor den christelijken geest van ons volk, voor de offervaardigheid der voorstanders van chris telijk onderwijs. Niettegenstaande de christelijke school financieel nog altijd ver bij de openbare ten achterstaat en dus, wat dat betreft, onder veel ongunstiger omstandigheden werkt, bewijst zij de sterkste der twee con currenten te zijn. 't Is alleszins verklaarbaar dat de »Nuts- commissie* dit met leede oogen aanziet. Zoo iets, dan is de openbare school altijd het troetelkind van het »Nut« geweest. En nu lijdt dat kind aan de tering. Welk rechtgeaard ouder zou dan niet op middelen peinzen om de kwaal te genezen of het leven zoo lang en goed mogelijk te rekken Twee middelen doet de commissie daar voor aan de hand. Het eerste is, het kind versterkende middelen te geven in den vorm van steun aan openbare lagere scholen het andere, aan de zieke een zusje tot steun te geven, in den vorm van bijzondere Nuts- scholen voor lager onderwijs. 't Is wel vreemd dat juist het kind, dat van alle kanten met de vetste stukjes werd bedeeld, aan 't welk geen kosten zijn ge spaard, zoo gestadig achteruitgaat. Dat teekent de doodelijke kwaal waaraan het lijdt. 't Zal daarom blijken dat »'t Nut* er toch op den duur toe zal moeten overgaan het tweede door de commissie aanbevolen middel te gaan toepassen, want 't eerste zal wel geen gunstige resultaten opleveren. Als 't kind het arm gehad had, dan zouden misschien een weelderig leven en stevige voeding nog wat vermogen, maar 't heeft altijd 't beste der aarde al gehad. Zeer waarschijnlijk zal het nieuwe zusje het wel beter doen. Als men dan maar bedenkt, dat het kind vooral behoefte heeft aan warme liefde. Niet aan liefde met den mond, zich uitend in lieve woordjes méér dan in klinkende daden die men liever aan een ander over laat, maar aan liefde van het hart, die blijkt uit het zich geheel geven, uit het zichzelf opofferen ten bate van het kind. Daarop doet de Commissie dan ook een beroep als zij zegt aan het eind van haar rapportAlleen, wanneer haar omvangrijke arbeid gesteund wordt door dé noodige belangstelling, offervaardigheid en medewer king van alle geestverwanten iti den lande, zal deze kunnen slagen.* Zie, dan zal het er op aankomen of men ook door daden wenscht te betoonen wat men zegt gaarne _te willen. Evenals de voorstanders van bijzonder onderwijs dat nu reeds een dertigtal jaren hebben bewezen. Die onderwijl het genoegen smaakten, dat hun kind groeide tegen de verdrukking in. En als dan overal de idee der 2>Nuts- commissie* verwezenlijkt wordt, dan zal het ideaal in vervulling gaan »De vrije school voor heel de natie.* Komt, Nutsmannen, toont nu eens dat uw liefde voor uw school ook écht is en dat ge de concurrentie met de christelijke school onder gelijke voorwaarden aandurft 1 (»Hilver- en Vechtbode.*) Nachtarbeid van bakkers. Men meldt uit Hoorn aan de »N. R. Ct.« Zaterdagavond werd door de bakkersge zellen vereeniging Ons Genoegen* alhier een openbare vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer J. P. A. ten Boekhorst. Tijdens de vergadering deed deze de mededeeling, dat hij een particulier schrijven van het Ministerie had ontvangen, meldende, dat Minister Talma in den loop der week een wetsontwerp tot afschaffing van den nachtarbeid in het bakkersbedrijf aan de Kamers van Arbeid zal toezenden. Bij dit ontwerp zal de afschaffing van den nachtarbeid worden voorgesteld zoowel voor de patroons als voor de gezellen. Daarbij zal het verboden zijn, gedurende de eerste 5 dagen der week te werken van 's avonds 9 tot 's morgens 5 uur, zoodat het klein en groot bedrijf dan 8 uren stilstaat. Des Zaterdags en op dagen aan Christelijke feest dagen voorafgaande, zal men 's morgens 3 uur mogen aanvangen. Daardoor wordt bereikt, dat men tusschen 2 weken een rusttijd krijgt van 30 a 3 2 uur. De Minister wil ook, in navolging van Engeland, provin ciale kamers invoeren ter beslechting van verschillende gevallen, wanneer de omstan digheden, bijv. het bouwen van nieuwe ovens, dwingen tot nachtarbeid. Deze kamers zullen bestaan uit 3 patroons, 3 gezellen en een voorzitter, benoemd door de Koningin. Spreker kon nog met besliste zekerheid mededeeien, dat de nieuwe wet volkomen zal zijn getoest aan wat ervaren vakmenschen hebben gezegd. Door de vergadering werd een sympathie betuiging gezonden aan Minister Talma. Deze betuiging werd mede bekrachtigd door alle vereenigingen ter vergadering aanwezig, nl. Werkmansvereeniging, Geheel-Onthou- dersbond, R. K. Volksbond, R. K Kruis- verbond, Typografenbond, Schuttevaêr, Patrimonium, Hanze en Barbier-en Kap- persvereeniging. Nederland en Venezuela. De Parijsche correspondent van de j>N. R. Ct.* seint dd. Dinsdag: Ik meld u onder alle reserve een kablo- gram, dat de Parijsche Herald uit Washing ton ontvangt. Het houdt in, dat de Ameri- kaansche Herald op uitstekend gezag verneemt, dat met sanctie van het Ameri- kaansche Departement van Buitenlandsche Zaken en met belofte van daadwerkelijken steun van Holland, een goed georganiseerde revolutie beraamd wordt om Castro omver te werpen. De revolutionaire beweging heeft haar financieele bron in New York en andere plaatsen van het land. De operatiën zullen beginnen dadelijk na het Venezolaansche regenseizoen, ongeveer in het midden van October. De leider der beweging prepareerde reeds voor vele weken zijn veldtocht. Eerst raad pleegde hij het Amerikaansch Departement van Buitenlandsche Zaken. Daar verklaarde men hem, dat men de revolutionaire be weging niet kon steunen, maar dat men ook niet tusschenbeide zou komea en Castro aan zijn eigen lot zou overlaten. Holland is ook omtrent de beweging ingelicht en zal de Venezolaansche havens blokkeeren, terwijl de landaanval zal beginnen langs de Araucarivier, op de Columbiaansche grens. De samenzweerders hebben verzekerd, dat veel Venezolanen aan Castro vijandig zijn. Zij zijn door vrees onderdrukt, maar op de verzekering, dat de beweging slagen zal, zijn zij bereid haar te steunen. Wat er te vechten zal vallen, zal gedaan worden door mannen uit Venezuela en Columbia. Geld komt uit de Vereenigde Staten. Eenige leiders vertrekken naar Holland, om bijstand te verleenen bij de uitvoering van het ge deelte van het programma, dat aan de zeekust zou moeten worden uitgevoerd. Het blad teekent hierbij aan Wij voegen ons voorbehoud bij dat van onzen correspondent. Dat er in Venezuela lieden zijn, die-President Castro graag kwijt willen, is geen nieuws. Dat er onder deze lieden een plan zou zijn gerezen, binnenkort een staatsgreep uit te voeren om den President kwijt te worden, behoort natuurlijk tot de mogelijkheden, en tot de mogelijk heden in abstracto behoort ook, dat de samenzweerders zouden trachten steun te vragen bij de Regeeringen van StateD, die op gespannen voet met de tegenwoordige Venezolaansche Regeering leven. Tot de mogelijkheden, zelfs louter in abstracto, mogen wij echter niet rekenen, dat de Nederlandsche Regeering zooals dit telegram zou willen doen gelooven 'op eenigerlei wijze haar steun zou hebben beloofd aan Venezolaansche samenzweer ders. De heer De Beus geïnterviewd. De heer De Reus, de gewezen Neder landsche gezant te Caracas, Dinsdagmiddag in het Hotel De Twee Steden aangekomen, had de welwillendheid in den loop van den avond aan de »N. C.* een onderhoud toe te staan, waaraan wij het volgende ontleeneu: Belangrijk was echter hetgeen de heer De Reus ons mededeelde ontrent de publicatie van zijn schrijven aan de Vereeni ging ïHou en Trou.« Die publicatie, zeide hij, was geheel buiten zijn voorkennis en goedkeuring geschied. Men had hier met een onbegrijpelijke en onverantwoordelijke indiscretie te doen. Het bestuur had zijn brief, die louter bedoeld was om tot parti culiere inlichting te strekken, zonder hem vergunning daartoe te vragen, in zijn geheel gepubliceerd. En toen die publicatie éénmaal was geschied, zond het hem een brief naar Caracas, waarin hem zeer hoffelijk te kennen werd gegeven, dat zijn brief het bestuur zoo belangrijk en gewichtig was toegeschenen, dat het zich en vrijheid had veroorloofd, dien in zijn geheel openbaar te maken Hoe de publicatie in het orgaan van 2>Hou en Trouw* ter kennis van president Castro was gekomen, wist de heer De Reus niet te zeggen. Hij veronderstelde, dat een der in Nederland geaccrediteerde Venezo laansche consuls het stuk aan zijn regeering had doen toekomen. In Castro's verbolgenheid over het be wuste artikel is echter niet de voornaamste reden van het geschil te zoeken. Wanneer de verhouding tusschen Nederland en Vene zuela geheel bevredigend ware geweest, dan had Castro vermoedelijk gedaan of hij van niets wist. Maar reeds in Mei, dus vóór het artikel nog in Venezuela bekend kon zijn, had Castro's optreden tegenover Curasao een aanvang genomen. De naaste redenen voor dit onwelwillend, om niet te zeggen vijandig optreden zijn in Nederland bekendomtrent de dieper liggende wenschte de heer De Reus zich niet uit te laten. Verder deelde de heer De Reus mede steeds met Castro op den allerbesten voet verkeerd 'te hebben. Omtrent zijn uitzetting viel niets bijzonders mee te deelen, 't was plotseling hem meegedeeld. Van enkele Venezolaansche families had hij slechts afscheid genomen daar de meeste Venezolanen, uit vrees voor Castro, niet met buitenlanders omgaan. Wat hier te lande omtrent den persoon van Castro bekend is, noemde de heer De Reus juist. In betrekking tot het Venezo laansche leger, de forten aan de kust, merkte de heer De Reus op dat hij als niet deskundige zich geen oordeel daarover aanmatigde. Het leger was, zooals dat voorgesteld wordt, ongedisciplineerd, terwijl in de forten naar de heer De Reus meende, een achttal groote kanonnen aanwezig zijn. Over de wenschelijkheid eener blokkade liet de heer De Reus zich liever niet uit. Toch moet de heer De Reus, volgens het verslag, zooveel te kennen hebben gegeven, dat het leggen van zulk een blokkade vol strekt niet, wegens de daaraan verbonden bezwaren, tot de minder goed uitvoerbare maatregelen mocht worden gerekend. Wel is de kust zeer uitgestrekt, maar zij is zóó bergachtig, dat het slechts op enkele weinige punten mogelijk is verbinding met het binnenland te verkrijgen. Nabij La Guayra, Puerto Cabello en enkele andere kustplaatsen bevinden zich bergpassen over de 2500 a 3000 M. hooge bergketens, het binnenland is van deze plaatsen volkomen afhankelijk. Mocht het al mogelijk zijn door de blokkade heen te breken en goederen op andere kustplaatsen te landen, dan zou het toch feitelijk onmogelijk wezen die van daar en naar het binnenland te brengen. Bij het uit elkander gaan maakte hij nog de opmerking dat men zich in Nederland blijkbaar druk met de Venezolaansche quaestie bezig hield. Reeds te Roosendaal, waar hij bij de douane zijn kaartje getoond had, was het als een loopend vuurtje rond gegaan, dat de lang verwachte het vaderland nu binnengekomen was. Sominelsdijk.** Voor Diploma A, in de Stenografie Riënts Balt slaagde de heer A. Krijgsman Pz. alhier. De geslaagde is leerling van den heer J. v. d. Velde, On derwijzer eveneens alhier. Op aanklacht van J. Troost Jz. is procesverbaal opgemaakt tegen J. Z. huis vrouw van D. V. en A. M. V. huisvrouw van A. T. wegens het afsnijden en het toeeigenen van roode kool. Middelharnis. Dinsdag had de vrouw van C. Gootjes het ongeluk terwijl zij bezig was met de waschmachine haar vinger zoo danig te klemmen dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De milicien J. van Strien welke j. 1. Maandag vertrokken is naar 's Hage om onder de wapenen te komen is aldaar afge keurd voor denMilitairen dienst enWoensdag avond in de ouderlijke woning teruggekeerd. Op Dinsdag 8 Sept. geeft de volks zang alhier onder begeleiding van de muziek- vereeniging »Sempre Cresendo* met het oog op het zilveren ambtsfeest van den burge meester vau Sommeldijk, aldaar eenige num mers ter eere van den jubliaris. Als men ziet dat een hond een haas achterna zit is dit niet vreemd, doch Don derdag kon men zich op de Westdijk over tuigen van het tegendeel nl. dat De Haas een hond achterna liep die een stuk vleesch had weten te bemachtigen uit zijn vleesch- houwerij, Woensdag reed de heer A. A. M. uit Sommelsdijk over het Visschersdijk alwaar hij een tasch verloor. Door de vrouw van R. v. d. R. werd deze ge vonden en in handen van den eigenaar bezorgd. Hedenmorgen had J. Krijgsman Az. het ongeluk terwijl hij aan 't werk was, dat hij te kort in aanraking kwam met de dorschmachine, waardoor hij een klap tegen zijn hoofd kreeg en ernstig verwond werd, zoodat geneeskundige hulp direct nood zakelijk was. Woensdag had Mej. A. M. het ongeluk, terwijl zij aan 't fietsen was, te vallen, waardoor zij haar arm zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp nood zakelijk scheen. Stad aan 't Haringvliet. De knecht van den landbouwer Jacobs viel van een paard dat hij uit den stal had gehaald en wel zoodanig dat hij bewusteloos werd opgenomen. Door H.H. Ged. Staten wordt wijzi ging voorgesteld van de jaarwedden van den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger en deze te stellen op respectievelijk f 700, f 600 en f 323. Tegen Dinsdag 51/3 uur is eene openbare raadsvergadering belegd. Den Bommel Tegen Dinsdag 1 Sep tember a.s. des v. m. 10 ure is een open bare raadsvergadering belegd. Dinsdagmorgen werd bij de boot aangebracht een koe om naar de markt te Rotterdam vervoerd te worden. Zij wist echter te ontsnappen en werd niet meer gevangen, zoodat de boot zonder haar moest vertrekken. -Dijkgraaf en Gezworens van de- polders den Bommel, de Tille en den Uitslag maken bekend dat et wederom een Waterschouw zal plaats hebben. Eigenaars of bruikers van landen worden verzocht hun bij het land voorkomende water te doen reinigen naar den eisch. Door den Raad dezer gemeente werd voor kennisgeving aangenomen een schrijven inhoudende vereenvoudiging van onze Schrijftaal. Op uitnoodiging van H. H. Ged. Staten is door den Raad besloten om het eindsalaris te bepalen op f 850. Aan de beide hoofden der Scholen werd mede f 25 verhooging toegekend. Tot dijkgraaf van de polders loozen- de door den Bommel en van de Galathée- en Mariapolders is door de Koningin be noemd Mr. A. J. C. van Weel te Oolt gensplaat. Ooltgensplaat. Onze dorpgenoot de Heer J. J. Berkhout heeft het plan met zijn gezin omstreeks half September te emigree- ren naar Noord Amerika. Gelukkig is de zoozeer gevreesde vlekziekte onder de varkens van deze ge meente zoo goed als geweken, althans men hoort op heden van geen enkel geval meer. Een vijf en zeventig tal slachtoffers eischten deze ziekte. Nieuwe Tonge. Door den Burgemees ter is een openbare raadsvergadering belegd op Dinsdag 1 Sept. des voormiddags 10 ure. De ontvanger dezer gemeente zal in plaats van Dinsdag 1 Sept. op Woensdag 2 Sept. des voormiddags van 912 ure in het gemeentehuis zittting houden tot de ontvanst van Hoofdelijken omslag en Hon denbelasting. Aan den Zeedijk van den polder Battenoord is een dood varken van plm. 300 pond aangespoeld, daar het al in staat van ontbinding verkeerde is het op het slik begraven. Dirksland. Dat in den tijd van appelen, peren, pruimen enz. nogal eens jacht in de tuinen gemaakt wordt, is gewoonte geworden, doch de brutaliteit, die dit jaar dienaangaande aan den dag gelegd wordt, schier geen grens. Gelukkig heeft dan toch een onzer veldwachters een drietal opgeschoten jongens weten op te sporen, die zich door verbreken van het slot in den tuin van F. Bruinsel toegang hadden verschaft. Dat kinderen zoo nu en dan in de Kerkgracht vallen, is haast 't alledaagsch, doch dat rijperen van leeftijd daar in te recht komen is een zeldzaamheid. Van die zeldzaamheid kan echter de binnen en buiten brieverbesteller C. d. Baart spreken,

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3