Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraad. V er koopf ngen. Uitslag* Verkooping*. leedwezen genoodzaakt zijn een andere gedragslijn te volgen, overwelk ik, zooals gij kunt begrijpen, slechts onder reserve kan spreken. Maar ik kan mededeelen, dat deze gedragslijn op algemeenen steun kan rekenen bij de leden der regeering en tevens op de hooge goedkeuring van onze Koningin en bijaldien het noodig mocht blijken, dat er krachtdadig moet worden opgetreden tevens op den krachligen en algemeenen steun der openbare meening. Sommelsdijk Toen Woensdagmorgen L. Edewaard met een span paarden in den Oudelandschen polder in het land kwam om te ploegen, waren eenige onderdeelen van zijn ploeg welke daar lag verdwenen. Hij was genoodzaakt huiswaarts le keeren en kon dien dag niet meer ploegen. Het is te hopen dat de politie de(n) dader(s) op het spoor komt. Het zijn zeker weer graanlezers die uit baldadigheid de ploeg uitgetuigd en de voorwerpen hebben weggeworpen of mede genomen De jongeheer ldenburg, logeerende bij Dr. Knöps, verloor dezer dagen aan den Nieuw endijk alhier zijn portemonnee in houdende f 5,27. De vinder zal wel zoo eerlijk willen zijn om het gevondene te willen bezorgen waar het behoort. Aan B. Beket milicien slukrijder van de lichting 1900 is wegens geeindigde diensttijd een bewijs van eervol ontslag uitgereikt. Aan de weduwe A. de Vogel is eene geldelijke vergoeding toegekend van f0,50 per dag, wegeDS opkomst onder de wapenen van haar zoon Jacob. Dezer dagen vei scheen hier een officier van de Grenadiers en Jagers tot het nemen van voorbereidende maatregelen betreffende het voorbereidende militair onderricht. Heden kwam door onze gemeente een 500 tal matrozen en mariniers met hun geleider gedefileerd, waarschijnlijk van een op het Haringvliet liggende opleidings schip. De muziek en trommels en hetonge wone, veroorzaakte een massa kijklustigen. In verband met het plan der af- deeling Middelharnis en omstreken van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers om eene afdeeling op te richten van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstellings en Vacantiekolonies, zijn namens haar deze vragen gericht tot de heeren midicie te Sommelsdijk. Middelharnis, Dirksland, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Stad aan 't Haringvliet, Ooltgensplaat, Stellendam Goedereede en Ouddorp. I. Van welken aard acht U het verschil dat er mocht zijn tusschen de luchtgesteld heid op Flakkee en die te Egmond aan Zee In hoeverre acht U deze verandering van luchtgesteldheid van invloed op lichaam en geest. II. Welke resultaten verwacht U van de verpleging gedurende den tijd dien de kin deren in de kolonie doorbrengen a van de betere voeding? b van de goede gewoonten, die het kind zich in de kolonie aanwend, zooals wasschen, baden en zwemmen III. In hoeverre acht U de andere omge ving van invloed op hun lichamelijk en geestelijk welzijn. IV. Hoe staat U tenslotte tegenover ons plan, om een afdeeling op te richten van 't Centraal Genootschap voor Kinderherstel lings- en Vacantiekolonies? Bovendien stelde zij deze vragen I a. Hoe denkt U over het rooken van kinderen van 6 12 jaar. 1 van sigaren. 2 van tabak. 3 van cigaretten. b Hoe denkt U over het pruimen door kinderen van dien leefdtijd II Hoe is Uwe meening over het gebruik door die kinderen van alcoholische dranken a als versterkend middel, b als geneesmidel. c als genotmiddel. Totden Raad der gemeente Sommelsdvj k, wendt zich de afdeeling Middelharnis en omstreken van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 22 Maart 1890 No, 28, met het verzoek, eventueele wanbetaling van schoolgeld niet meer te straffen door de betrokken leerlingen tijdelijk van de openbare lagere school te verwijderen. Met verschuldigde gevoelens, Namens de afdeeling A. MEEUSE Dz., Voorzitter. A. ROETMAN, Secretaris. Memorie van Toelichting. Zooals thans de gemeente Sommelsdijk, behoorden voor eenige jaren o.a. ook Velzen en Delft tot de gemeenten, die wanbetaling van schoolgeld straften, door de betrokken leerlingen tijdelijk van de openbare school te verwijderen. In het Verslag van de Toestand en de Werkzaamheden van de Bond van Neder landsche onderwijzers*, lezen wij daarover dit: Verscheidene gemeentebesturen ontzeg- den weer de toegang aan leerlingen, voor wie 't verschuldigd schoolgeld niet betaald waso. ate Delft, Velzen en Oudshoorn. Velzen en Delft trokken na een adres o, a. van de Bondsafdeling de betreffende bepaling van de Verordening in. Door '.t Hoofdbestuur werd een onderzoek ingesteld naar de omvang van 't kwaad een rapport daaromtrent verscheen in De Bode van 26 Oktober 1906. Aan de Minister van Binnenlandse Zaken werd dit rapport toegezonden, vergezeld van een adres met verzoek maatregelen te treffen, die tot verbetering zullen kunnen leiden. (Zie: De Bode van 31 Desember 1906) Antwoord hierop is niet ontvangenwèl verklaarde de Minister in de Kamer, dat hij dergelijke bepalingen ongewenscht achtte.* Zoo is het. Wij kunnen hieraan nog toevoegen, in welke bewoordingen de minis ter dergelijke bepalingen heeft veroordeeld. Hij liet zich daarover aldus uit »Zeer nauw hiermede samenhangende is de quaestie van het wegzenden van kinderen van de school wegens wanbetaling van het schoolgeld door de ouders Het euvel bestaat, want dat het een euvel is, ben ik met den geachten afgevaardigde (Van der Zwaag) eens. De geest van de leerplichtwet moest, dunkt mij, een gemeentebestuur weer houden om dergelijke maatregelen toe te passen. Zij, die doordrongen zijn van de groote schade, die aan het kind wordt toegebracht, wanneer men het laat verstoken blijven van onderwijs, moeten, waar het geldt ouders, die hun belastingplicht niet vervullen, de straf daarvoor niet verhalen op het kinden zelfs in die gevallen, waar de ouders wel hun belasting zouden kunnen betalenwaar dus niet onvermogen maar onwil in het spel is, zou ik, ware ik in de plaats van het gemeentebestuur, liever voor de gemeente die geldelijke schade lijden, dan die groote moreele schade aan het kind Nu wordt mij door den heer De Waal Malefijt toegevoegd, dat men die verorde ningen niet behoeft te vernietigen, dat men ze alleen maar niet behoeft goed te keuren. Ik dank den geachten afgevaardigde voor die opmerking en zal haar nader overwegen. In elk geval hoop ik, dat aan die mis bruiken een einde zal komen, want ik noem het misbruiken.* Met deze woorden van den heer Rink, die hij sprak in de zitting van ^December 1906 (zie blz. 960 der Handelingen) kunnen wij ons volkomen vereenigen. Waar de ouders het verschuldigde schoolgeld niet op tijd voldoen, daar kan bij hen zeer zeker onwil, doch evengoed onmacht in het spel zijn. Toch meent Uw College elke wan betaling te moeten straffen door de betrok ken leerlingen tijdelijk te verwijderen. Dit achtten wij zeer onbillijk. Waar de oorzaak der wanbetaling onmacht is, waar dus de finantiëele positie van hen, die in gebreke blijven, bedroevend is, daar moest, dunkt ons, van straf geen sprake zijn Wij wezen reeds op de mogelijkheid, dat bij wanbetaling ook onwil in het spel kan zijn. Uw College past in dit geval dezelfde straf toe. Zoo onrechtvaardig ze is in het eerste geval, zoo ongelukkig is ze hier. De arbeidswet laat toe, dat èn in den land- en tuinbouw èn in de veehouderij arbeid wordt verricht door kinderen beneden 12 jaar. Nu zijn er altijd nog menschen, die het oogenblikkelijk geldelijk voordeel, dat de arbeid hunner kinderen oplevert, verkiezen boven de moreele verzorging, die deze genieten in de school. Terwijl nu de geest der leerplichtwet het kind zoolang mogelijk in de school houdt, werkt Uw College de ontduiking dier wet in de hand. Zoolang het deze straf blijft toepassen, zoolang blijft ook daardoor het kind de dupe èn van de kortzichtigheid zijner ouders, èn van hunne treurige finantiëele positie. En wanneer Uw College in aanmerking neemt, dat de geheele ontwikkeling van het kind uit de arbeidende klasse, de klasse, die zooveel ontwikkeling behoeft, bestaat in zes jaren onderwijs op de lagere school, dan zal het inzien, dat uit die ontwikkeling geen schakel kan worden gemist Het is om deze redenen dat wij met ons voorstel komen. Aan Uw College is het nu, om te bepalen, welke andere, betere maatregelen bij wanbetaling dienen getroffen te worden. Toch wenschen wij daarover nog een enkele opmerking te maken. Wij willen Uw College in overweging geven, te zorgen, dat het aantal gevallen van wanbetaling tot een minimum wordt beperkt. Een middel om daartoe te komen, is de verlaging van het schoolgeld. In de meeste gemeenten toch zijn niet alleen vrijgesteld al degenen, die bedeeld worden door een der instellingen, genoemd in art. 2a, b, c en d, van de Wet tot regeling van het Armbestuur, doch ook nog menig ander. In U w gemeente betalen de vermogenden 20 cent per maand. De minvermogenden betalen 50Ook percentage zou kunnen worden verminderd. Ten slotte willen wij Uw College nog opmerkzaam maken op art. 522 der Wet tot regeling van het Lager Onderwijs, dat eveneens verlaging van het schoolgeld toe laat. Mocht er ondanks deze maatregelen, nog wanbetaling voorkomen, dan zou Uw College nog de weg openstaan tot het geven van vrijstelling, van uitstel of van vermindering. Bleek daarentegen de oorzaak onwil te zijn, dan zou Uw College kunnen overgaan tot vervolging. Nog een enkel woord tot besluit. Of schoon de Bond van Nederlandsche Onder wijzers streeft naar kosteloos onderwijs en hij dus elke verlaging van schoolgeld toe juicht, is het ons daarom in dit adres niet te doen. Wat wij hier wenschen is dit, dat het kind in geen geval de toegang tot de school worde ontzegt, Middelharnis. Dinsdag had de bouw knecht K. V. het ongeluk met een voer stroo de lantaarn bij het post en telegraaf kantoor van de muur te rijden. Donderdag toen F. v. d. W, een hit in de weide bracht, had 't jongentje welke op den hit zat het ongeluk er af te vallen met het gevolg dat hij zich ernstig bezeerde en bloedend aan zijn hoofd verwonde. Heden (Vrijdagmorgen,) maakte een afdeeling zeemilitie onder geleide van hun Oversten een militaire marsch door ons dorp. Daar de muziek deze manschappen bege leidde, bracht dit vele menschen op de been. Stad aan 't Haringvliet. Deze week werd alhier de eerste tarwe met de stoom dorschmachine gedorschen. Het beschot is tamelijkmen dorscht ongeveer van 18 tot 25 HL. per gemet. Terwijl de veehandelaar Van D. zijn kar met hit onbeheerd aan een dijk liet staan, kreeg ons dier zeker zin om naar huis te keeren. Het draaide tenminste om en zette het op een loopen tot voor de woning van den heer Moelker. Dit onge val liep met eenige materieele schade af Aan belanghebbende wordt kennis gegeven dat de jacht op klein wild zal ge opend worden op Zaterdag dea 29 Augustus a.s. met zonsopgang. Reu Bommel. Op de aanbeveling als Zetter des Rijks directe-belasting zijn geplaatst ie F. J. Knoop en T. Mosselman en 2e P. Vermaas en K. Buth. Bij den heer B. B. kwam Dinsdag een schouwbrandje voor dat echter spoedig werd gebluscht. Een driejarig knaapje viel verleden week van den zolder af, zoodat hij zich ernstig bezeerde en geneeskundige hulp moest—worden ingeroepen. De arbeider H. bezeerde zich zoodanig aan zijn hand dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. Door den Raad dezer gemeente is gunstig beschikt op een voorstel van Ge deputeerde Staten cm de jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger elk f 100 te verhoogen. Door den Raad dezer gemeente is besloten om adhaesie betuigen aan een voorstel van het gemeente bestuur van Leek inzake wijziging der woningwet. De heeren Bom en Jacobs zijn aagewe- zen om de Rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1907 na te zien en aan den den Gemeenteraad rapport uit te brengen. Tot lid en voorzitter der Gezond heidscommissie onder welk ressort deze ge meente behoort is herbenoemd de heer L. v. d. Sluijs notaris te Dirksland. De verordening op de onderwijzers- jaarwedden is door den Raad opnieuw vastgesteld en zal ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten worden gezonden. Ooitgensplaat. JI. Zaterdag reed de landbouwer J. A. Slis huiswaarts. Bij de brandvaat nam het paard zeker den draai te kort en viel omver, zeer ten schrik der DOgal talrijk inzittenden welke echter geen let sel bekwamen evenmin het paard. Enkel werd de lamoe der wagen verbrijzeld. Deze week schrokk en de voor een boerenwagen gespannen paarden van den landbouwer A. van Hassent van de locomo tief der grondtrein met het gevolg dat paarden en wagen de sloot intuimelen. Gelukkig zonder ongelukkeu te veroorzaken. Oude Tonge. Bij publicatie is ter algemeene kennis gebracht, dat de jacht op klein wild zal worden geopend op 29 Augs. a.s. met zonsopgang. Woensdag jl. waren 15 beesten op de markt aangevoerd. Het huis wijk A no. 6 is voorzien van het kenmerk dat daarin voorkomt, de besmettelijke ziekte »typhus.« De straatmest alhier is bij inschrij ving verkocht aana. de hoop op de mestkade, aan W. de Leeuw voor f 33, b. de hoop bij dhr. Slis, aan H. Zweerus voor f 60,c. de hoop bij de Wed v. d. Doel, aan J. de Berg voor f 22, De gemeente-rekening, zooals zij door B. en W. aan den Raad is aangeboden, bedraagt in ontvangst f 28980,106in uit gaaf f 22104,80; zoodat er een batig saldo is van f 6875,305, Nieuwe Tonge. Woensdagavond was C. N. met zijn zoon bezig om tilbakken te verleggen, met de laatste bezig zijnde gleed de ladder onderuit, en viel daardoor met zijn borst op genoemde tilbalk maar hield tevens goed vast, zoodat hij niet naar beneden viel. Evenwel heeft hij toch zijn borst en ribben zoo bezeerd dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Dirksland. Burgemeester en Wethou ders hebben doen weten, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente, over het dienstjaar 1907 is oveilegd aan den Raad, en tot en met 31 Aug. a.s. voor een ieder ter lezing ligt, en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Een 13 a 14-jarigen jongen uit Rotterdam, die bij een kennis alhier voor eenige dagen gelogeerd was, kwam met zijn been in een wiel van een wagen be kneld, waardoor dat been gebroken werd. Naar men verneemt wordt een on derzoek ingesteld naar de mogelijkheid een eigen gemeente-gasfabriek op te richten. Op de voordracht van 2 leden van het college van Zetters zijn door den Ge meenteraad geplaatst de heeren Jt. Zaaijer, aftredend, zste cand. C. v. d. Poel, 2de cand., en H. Kooman, iste cand. A. v. d. Sluijs, 2de cand. De heer Warnaer aftredend, wenschte met meer in aanmer king te komen. Melissaut. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de jacht op hazen en fazanten in deze provincie zal worden geopend den zó September a.s. met zonsopgang. J. v. D. had bij het tarwesnijden het ongeluk zich ernstig aan de hand te verwon den. De verlofgangers A. Krijger, A. v. d* Mast, A. Kievit, A. Hogchem, en C Oudzegel zijn opgeroepen om 1 September a.s. voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. Tegen C. J. te Sommelsdijk is proces verbaal opgemaakt, wegens overtreding van art. 39 der verordening omtrent gebouwen. Volgens aangifte zullen hier 36 jonge lieden deelnemen aan den a.s. wintercursus voor voorbereidend militair onderricht. Stellendam. Toen Dindag de koopman van Wezel, met een kar met waren de Voorstraat op wilde rijden, had hij het onge luk door dat hij te hard van de afrit reed in de bermsloot te geraken De voerman geraakte onder den wagen, doch kwam er gelukkig heelhuis van onder. De waren waren natuurlijk doornat en de wagen en het tuig erg beschadigd. De hit kreeg slechts een kleine verwonding aan de kop. Door spoedige en ruimschoots verstekte hulp,was alles spoe dig op het droge gebracht. Aan den milicien-verlofganger Pieter Jansen dezer gemeente der lichting 1903, is met ingang van 1 Aug. jl. groot verlof verleend. Door de echtgenoote van Aren Troost, milicien-verlofganger dezer gemeente dienende bij het korps Pontonniers te Dor drecht, is aan den Minister van Oorlog het verzoek gericht, aan het gezin wel eene geldelijke vergoeding toe te kennen. Op 24 en 25 dezer zal door de oudste leerlingen der O. L. school een twee- daagsch uitstapje worden gemaakt naar Arn hem en omstreken. Goedereede. Door tusschenkomst van den Burgemeester dezer gemeente zijn alhier vele machtigingen uitgereikt lot het schieten van konijnen en ander schadelijk gedierte. Den zeemilicien-verlofganger Johan- nis Troost dezer gemeente der lichting 1906 is met ingang van 1 Augustus a.s. onbepaald verlof verleend. In de woning, plaatselijk geteekend No 201, is een geval der besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. Alhier is ter algemeene kennis ge bracht, dat de Rijksnajaarskeuringen van hengsten dit jaar zullen plaats hebben o.a te Dirksland op Zaterdag 24 October a s De mazelen hebben zich onder de kinderen alhier zoodanig uitgebreid, dat meer dan de helft der leerlingen uit de school wegblijft. Ouddorp. Het jeugdige hakhout in de bosschen alhier, is wit gekleurd van >meel- dauw Naar alle waarschijnlijkheid zullen de jonge loten, spoedig van bladeren zijn ontdaan. Het vangen van nonvlinders (Liparis monacha) moet thans het wachtwoord zijn. Hij is niet alleen de plaag voor het naald hout, maar ook berk-beuk en eik hebben van de rups daarvan in het voorjaar veel te lijden. Bezitters van fruitboomen zullen verstandig doen deze vlinders te bestrijden. Het vangen daarvan is tegenwoordig gemakkelijk, omdat zij des daags tegen de stammen, vooral van het naaldhout, zitten. Door L. B. L. is een postduif gevan- R. 401. 2910 gen, gemerkt: I?„ V. 376. De rekenir.g van de inkomsten en uitgaven dezer gemeente over het dienst jaar 1908 ligt ter Secretarie voor een ieder ter lezing en is tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Zuidland. Naar we vernemen zal ons land in den loop der volgende week worden bezocht door den heer A. Holm, directeur der Staatsproef boerderij te Potchefstroom. die opdracht heeft van de Transvaalsche regeering om in Nederland een aantal uit muntende fokrunderen aan te koopen. Men schijnt in Zuid-Afrika tot de overtuiging te zijn gekomen, dat voor de toestanden daar te lande het Nederlandsche vee het meest geschikt is. Ook bij het bestuur der Eok- vereeniging »Aurore« gevestigd te Abben- broek, welke vereeniging ook in deze ge meente hare leden telt, is van Z.Ed. schrijven ingekomen omtrent den aankoop van een vijftal twee óf driejarige kalfdragende run deren. Dit rundvee moet ie zijn van prima qualiteit 2e zuiver zwartb nt van kleur 3 e de tuberculineproef kuDnen doorstaan en 4e toebehooren aan leden van zAurore.* Waar echter deze Vereeniging nog te jong is opgericht, vermoedde de leden welke wellicht nog slechts enkele exemplaren in hun bezit hebben, ze reeds nu, niet voor dat doel zullen afstaan, afgezien van de hoogere prijzen, welke denkelijk zullen besteed worden. De gewone jaarlijksche Uniecollecte voor de scholen met den Bijbel heeft dit jaar opgebracht de som van f92,40 tegen f 108,38 verleden jaar. Jl. Woensdagmorgen werden de pas sagiers voor de eerste gelegenheid naar Rotterdam per stoomtram zeer teleurgesteld, aangezien er geen tram verscheen, daar de machine onverwacht onk'laar was geraakt en van Hellevoetsluis dus niet kon vertrekken VERSLAG van het verhandelde in de openbare Raads vergadering der Gemeente Ouddorp, op Woensdag 18 Augustus 1908, des voorm. 10 ure. Afwezig de Heer T. Hameeteman, Wethouder. De vergadering wordt op de gebruikelijke wijze geopend, de notulen gelezen en overanderd goed gekeurd. Wordt voorlezing gedaan van een missive van Heeren Ged. Staten dezer provincie, daarbij goed gekeurd terugzendende de verordening, regelende de jaarwedden van het onderwijzend personeel alhier. Aangenomen voor kennisgeving. Wordt voorlezing gedaan van eene missive als voren tot nadere regeling der jaarwedden van den Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. De behandeling daarvan wordt aangehouden tot aan het eind der zitting. Alsnu wordt met algemeene stemmen na onder linge discus3iën voorloopig vastgesteld de Reke ning dezer gemeente over het dienstjaar 1907, welke ter goedkeuring aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie zal worden aangeboden. Daarna wordt vastgesteld de Rekening van het Algemeen Armbestuur alhier over het dienstjaar 1907 en de begrooting dier instelling voor het dienstjaar 1909. Wordt overgegaan tot de opmaking eener voordracht ter benoeming van twee personenin het College van Zetters. Door B. en W. worden op de aanbeveling geplaatst voor de periodieke aftreding van de heeren P. Breen en J. Masten broek de heerenle P. Breen en 2e Kr. Voogd, en de heeren le J. Mastenbroek en 2e J. Bezuijen. De Raad vereenigt zich met deze voordracht eenparig, welke dienovereenkomstig aan den heer Commissaris der Koningin zal worden ingezonden. Alsnu worden goedgekeurd een staat tot het^ doen van af- en overschrijving van posten op de BegrootiDg dienst 1908, waartoe bereids machti ging bjj de Begrooting is verleend, alsmede een staat model O tot aanvulling der Begrooting dienst 1908, welke laatste ter goedkeuring aan Heeren Ged. Staten in Zuid-Holland zal worden aange boden. Komt aan de orde de behandeling der gemeen- tebegrooting voor het dienstjaar 1909. De verschillende posten in uitgaaf en ontvangst worden voorgelezen en wordt na eenige onder linge breedvoerige, discussiën de Begrooting in haar geheel, behoudens een paar zéér geringe wijzigingen in de posten van uitgaaf met alge meene stemmen vastgesteld en zal dien over eenkomstig ter goedkeuring aan Heeren Ged. Staten dezer provincie worden ingezonden. Daarna komt in behandeling het schrijven van Heeren Ged. Staten van Zuid Holland omtrent de jaarwedden bovenbedoeld. Vóór de behandeling verlaten Burgemeester en Secretaris de zitting en wordt tijdelijk het Voor zitterschap waargenomen door den heer Krijn Voogd, Wethouder. Eenparig is de Raad van oordeel, dat met het oog op den zwakken financieelen toestand der gemeente het niet gewenscht is, op de voorge stelde nieuwe regeling in te gaan. Hiervan zal aan h.h. Ged. Staten dezer provin cie kennis worden gegeven, waarna de Burge meester en de Secretaris weder ter vergadering verschijnen. Na eenige bespreking wordt op voorstel van den Voorzitter goedgevonden, de kosten tot ver grooting der Algemeene Begraafplaats te bestrij den door het aangaan eener geldleening tot het bedrag dat daartoe noodig zal blijken. Tenslotte bespreekt de heer Lodder de wen- schelijkheid tot het maken van een zinkput nabij den ingang van het dorp, genaamd Helhoek, en geeft de Voorzitter na eenige besprekingen toe zegging, den toestand aldaar met de Wethouders eens te zullen nagaan. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Op Woensdag 26 Augustus 1908, 's na middags 2 uur, ter lierberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet, afslag van a. De bouwhoeve met landerijen nabij den Steiger in den //Ouden Stadschenpolder// te Stad aan 't Haringvliet, samen groot 27.53.51 Hectare (59 gem. 287 roeden Voornschemaat.) b. De perceelen bouwland en weg aan Piersweg en den Ouden Stadschen Zeedijk aldaar, samen groot 14.07-50 Hectare (30 gem. 195 roeden Voornsche maat.) c. De perceelen bouwland en tuin ten oosten van den Molendijk in den //Nieuwen Stadschenpolder// aldaar, samen groot 3.17.93 Hectare (6 gem. 277 roeden Voornsche maat.) d. De perceelen wei- en bouwland aan den Nieuwen Stadschen Zeedijk, in deu //Nieuwen Stadschenpolder// aldaar, samen groot 8.14.60 Hectare (17 gem. 221 roeden Voornsche maat.) e. Twee huizen en erven aan de Voorstraat en den Ouden Stadschen Zeedijk aldaar, benevens aan deel in de Nieuwe Stadsche Meestoof, voor de Erven van Mej. de Wed. L. BraberMzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Stad aan 't Haringvliet. Uitslag Verkooping Onroerende goederen van de erven van de Wed. L. Braber Mz., alhier. INZET. le koop, groot 5 gem. 257 roeden, plus bouw- woning, aan C. Franken voor f 2,50 per week tot i April 1909 voor f 1100 per gemet door C. Joppe. 2e koop, bouwland, 4 gem. 173 roeden, door P. J. Dorsman op f 710 per gemet of in totaal op f 3249. 3e koop, bouwland, groot 3 gem. 278 roeden, door KI. van Es op f 730 per gemet of in totaal op f 2866. 4e koop, 3 gem. 152 roeden, op f 1000 per gemet of in totaal op f 3507 door Jan Joppe. 5e koop, weiland, groot 3 gem. 244 roeden, door idem op f 1010 per gemet of f 3851. 6e koop, bouwland, groot 3 gem. 278 roeden, door I. van Es op f 700 per gemet of in totaal op t 2749. 7e koop, bouwland, groot 3 gem. 13 roeden voornsche maat, door Jan Both, Den Bommel, op f 705 per gemet of in totaal op f 2146 8e koop, bouwland, groot 3 gem. 57 roeden, door L. Keijzer op f 705 per gemet of in totaal op f2319. 9e koop, bouwland, groot 8 gem. 18 roeden, door idem op f730 per gemet of in totaal op f5884.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4