li Officieel Gedëelte. Plaatselijk Atfeuwg. Gemeenteraad. Posterijen. f erkooplng-en. 30 en 80 aangegeven en (3e toesta&d Tan 6 hunner hopeloos genoemd. Ziehier nog een relaas uit een d-i bladen over het groote gevecht, waarbij dooden vielen. De betoogers, uit Parijs, waren reeds handgemeen geweest, en schenen er nu genoeg van te hebbeD zij trokken tenminste op het station aan. Daar merkten eenigen aan den weg een in aanbouw zijnd huis, waar genoeg materiaal voorhanden was om een barri cade van te bouwen. Steenen, planken, kalkemmers worden op den weg gewor pen, aaneengevoegd en met touwen be vestigd tot een echte barricade. In 10 minuten tijds was de versperring gereed. Nu nog een mast er op geplaatst met een kleine roode vlag. Ook elders wor den versperringen opgeworpen. Straks stuit een afdeeling dragonders op een eerste barricade en wordt met gejouw en met steenen ontvangen. Uitdun hoop der betoogers klinken schoten. Vijf on derofficieren treden met do revolvers in do hand op de versperring toe. Even wijken de stakers, maar dra keeren ze terug, de armen vol stenen, die ze naar de onderofficieren werpen. Deze keerden terug na hun revolvers te hebben afge schoten. Een der mannen werd gewond. Meer afdeelingen dragonders en ku rassiers komen nu aan en krijgen bevel de versperringen op te ruimen. In bet geheel zijn thans 5 barricaden opgericht en op verschillende plaatsen zijn de straten overspannen met ijzerdraad en touwen. Do dragonders stijgon af en netnen de karabijnen ter hand. „Gaat naar huis," roepen de officieren den betoogers toe. „Nooit," luidt het antwoordt. De trompetten worden ge stoken, en de gebruikelijke sommatics volgen. Ze worden beantwoord met steenworpen en kreten van woede. En kele stakers klimmen op de stelling van het huis in aanbouw. „Sluit - de blinden" roepen de officie ren den nieuwsgierigen aan de vensters toe. Opnieuw wordt gesommeerd tot 20 maal toe; maar de stakers blijven met steenen en andere diDgen werpen. Dan klinkt het bevelsalvovunr en ratelen de schoten. Geen enkele staker wordt echter getroffen, de troepen Bchieten nog in de lucht, hoewel reeds eenige soldaten gewond zijn. De betoogers brul len van woede. Weer wordt een salvo afgevuurd. Zoodra de geweren worden aangelegd, bukken zich de stakersis het salvo voorbij, dao staan ze weer recht op de barricades. Langzaam winnen de troepen veld. Ze vermeesteren stap voor stap een versperring, dan een tweede, en komen eindelijk voor de voornaamste barricade. „Gaat naar huis" sommeert weder de bevelvoerende officier. „Neenluidt opnieuw het antwoord. Weer klinken de trompetten en volgt nogmaals een salvo, ditmaal direct op de stakers. Een man valt doodelijk ge wond neer. Met bloedoverstroomde borst wordt hij door zijn makkers opgenomen en naar generaal Vivaire gedragen. Doodsbleek wacht deze, gezeten op zijn paard, den droeven stoet af „Moor denaar", roepen de betoogers hem toe, „zie hier uw werk. Groet uw slachtoffer". Zwijgend brengt de generaal het militair saluut. De prefect waagt zieh tusschen de strijdenden, en bezweert de stakers heen te gaan, maar men luistert niet naar hem. Yol verbittering wordt de strijd voort gezet, wel vijf kwartier lang. De troepen, steed meer geprikkeld, trekken de sabels en bestormen de versperring, alles neer sabelend wat stand houdt. Daardoor wor den eindelijk de betoogers op de vlucht ge dreven en wordt ten laatste de rust hersteld, 't Was intnsschen reeds schemer geworden. Officieel woidt gezegd dat er vier dooden zijn gevallen, maar de werklie denleider Goujet beweert, dat er veertien dooden zijn en meer dan honderd ge wonden. In dof zwijgen keerden de betoogers naar Parjjs terugen zwijgend óók ver lieten ze daar in optocht het station. Een enkele groep slechts zong bij het uits appen de Internationale. INVORDERING 's Rijks directe Belastingen. De BURGEMEESTER der Gemeente Middel harnis maakt bekend dat de kohieren No. 2B en No 3 der Personeele Belasting over het dienstjaar 1908, invorderbaar verklaard op den 27 Juli 1908 aan den Ontvanger ter invordering zjjn ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belasting- ■chuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Sommelsdijk, 30 Juli 1908. De Burgemeester, U. J. MIJS. Sommelsdijk. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag zijn aan den Dorpsweg alhier niet minder dan 24 konijnen door een hond dood gebeten en wel 10 van P. Dorst, 9 van K. van de Polder en 5 van A. van Antwerpen. Vermoedelijk is dit de zelfde roofzuchtige hond die op meer plaatsen in deze gemeente konijnen heeft afgemaakt. -- Door de wed. Corst. Wielaard werd Zaterdag de eerste nieuwe rogge gescheept. De milicien soldaat L. Breeman van deze lichting uit deze gemeente, garnizoens plaats Breda, zakte vermoedelijk door de hitte bevangen verleden week onder het marcheeren ineen. Hij werd terstond naar het hospitaal vervoerd. Thans heeft hij aan zijn ouders bericht gedaan dat hij spoedig het hospitaal hersteld verlaten zal. Door Dr. Knops zal op Donderdag 6 Aug. a s. des namiddags ten 2 ure zitting worden gehouden in het gemeentehuis alhier tot het inenten en herinenten van ingezetenen die zich daarvoor.aanmelden. Vrijdagavond vergaderde in 't Hotel Speé te Sommelsdijk 't Groene Kruis om rekening en ver antwoording te doen en te bespreken de Wijk verpleging. Wat het eerste betreft: de finantiën staan er best bij; cijfers zullen we maar niet noemen, maar indien geen epidemieën uitbreken of andere hygiënische gevaren opduiken, krijgt het Groene Kruis een aardig potjp. Door dp heeren Kol ff en V. d. Waal werden de rekeningen nage zien, aocoord bevonden en de penningmeester gedechargeerd, die van den Voorz. den dank ont ving voor zijn goede boekhouding. Goed van stapel liep ook de Wijkverpleging }n de bespreking van Reglement en Instructie voor dgze aangelegenheid. Bijzondere aanmerkin gen waren niet te' makpp1; penigszjns van verschil blijk gevend was het artikel, dat handelde ovpr 't ontslag der verpleegster. Het Reglement doet deze Zuster ontslaan als 4 van de 5 bestuursleden ervoor zijn. Door den kr. V. d. Waal werd opge merkt, dat de Zuster tegenover deze bepaling tamelijk reclitloos staat. Waar is haar Commissie van Beroep? Wie kan voor baar ple'ten? Het Bestuur deelde dat bezwaar; trouweDS de heele vergadering was ?t daarmee eens; maar met welke waarborgen moest men een 'onrechtvaardig ontslag dan omringen. De hr. C. v. d. Broek meende, dat 'tHoofdbestuur dan gehoord kon worden; maar dat idee vond bezwaar, omdat 't Hoofdbestuur geen scheidsgerecht is en als zoodanig ook wel n}et gebruikt zal weuEchen te worden. Na ge- daohten wisseling, dje tot geen bevredigend resul taat leidde, werd het artikel aangenomen zooals 'tdaar lag. Ten slotte bezweek men voor de ge dachte, dat de waarborg, dat I van de 6 bestuurs leden vóór 't ontslag moeten zijn, genoegzaam was. Deze waarborgen tegen onrechtmatig ontslag en hat andere pur.t: hebben de donateurs voor de Wijkverpleging ools stem in 't kapittel, waren de eenige belangrijke momenten, die tot discussie leidden. Dét laatste punt werd aldus uitgemaakt dat de meeste leden van 't Gr. Kruis tevens en daardoor leden zijn van de Wijkverpleging en dat de andere gevers aan de Wijkverpleging als donateurs beschouwd worden en zijn. Van zelf bracht de Voorz. dank én aan de gevers, én aan de Raden én de Armbesturen maar ook aan de dames, flie belangeloos haar tijd hadden gegeven om die gelden öp te halen. Met dien dank stemde natuurlijk elk in. Toen werd de vergadering gesloten. In den aanstaanden herfst zal 't Bestuur tot benoeming eener ver pleegster over gaan. Middelharnis. Zaterdagmorgen werd het lijk vervoerd met de stoomboot >Mid- delhamis* naar Rotterdam van een vroyw welke jl. week in de monding der Dirks- landsche haven verdronken is, om gerechte lijk te worden onderzocht. Maandagavond kwam het lijk weder met de stoomboot »Onderneming* terug en werd het naar Dirksland gebracht. Vrijdagavond viel het zoontje van de bode H. in de haven. Door spoedig aanwezige hulp was hij weldra op het droge en kwam hij met den schrik en een nat pak er af. De heer C. C. B. welke Zaterdag naar Den Haag vertrok, liet aldaar 's avonds om 6 uur een postduif op met een briefje aan zijn poot, waarop stond: Losgelaten 6 uur, alles wel. C. C. Bruggeman c En arriveerde alhier 6 uur 45 min. De invoer van vee en varkens is zeer zeker tot groot genoegen van slagers, han delaars en boeren weder voor dit eiland geopend. Stad aan 't Haringvliet. Deze ge meente moet voor het jaar 1909 eene bijdrage aan de grintweg-commissie ver- leenen ad f r691,66. Deze gemeente bleef tot nog toe bevrijd van de zoo gevreesde vlekziekte onder de varkenseene tegenstelling van Ooltgensplaat, waar reeds een 50-tal lijden de dieren zijn vervoerd of afgemaakt. De veldwachters Van Antwerpen en Driesprong zijn door den heer Comm. der Kon. gemachtigd om eene door den Raad voor buitengewone diensten te verleenen gratificatie ad f 2,50 aan te nemen. De loting voor deze gemeente, zal waarschijnlijk voortaan in Middelharnis worden gehouden. Op 1 Augustus is naar de landweer overgegaan de milicien A. den Hollander. De gemeente-rekening over 1907, sluit in ontvang en uitgaaf op f 18049,80s en f 15988,55s, dus met een voordeelig saldo van f 2142,12s. De bedrijvigheid op den akker neemt allengskens weer toe. Sommige boeren be ginnen deze week de tarwe te snijden, en op enkele plaatsen is men reeds bezig met erwten plukken. Deze week werd het eerste vlas alhier geladen. De handel in dat ar tikel is, waarschijnlijk weder slaper is hier zeer weinig verbouwd. Naar men verneemt zijn er onder deze gemeente landbouwers die van de bevoegdheid, verleend bij de tiendafschaf- fings-wet van 1907, willen gebruik maken docr het tiendrecht af te koopen. Blijkens missive van den Commis saris der Koningin is de invoer van vee in dit eiland weer toegelaten. Werd laatst een lange vloeipaal aan het Groot-Havenhoofd alhier uitgerukt, thans is daar weder een nieuwe voor in de plaats gesteld. Oude Totige. Bij publicatie is ter alge- meene kennis gebracht dat de Gemeente rekening gedurende 14 dagen op de secre tarie voor een ieder ter inzage ligt. Dezer dagen is men in de roomboter fabriek alhier aangevangen, stoom- als drijfkracht voor haar machines te bezigen. In het huis A. 43 bewoond door A. de Vos heerscht de besmettelijke ziekte febris typhoïdea. Zondagmiddag is alhier een der pol derjongens, wegens openbare dronkenschap opgeborgen in het arrestantenlokaal. Des avonds is hij weder vrijgelaten. Door den Min. van Oorlog is het verzoek om vergoeding van A. v. Peper straten alhier, afgewezen. Maandag j.l. heeft de verlofganger A. Los, zich voor herhalingsoefeningen onder de wapenen begeven, achterlatende zijn echtgenoot met twee kinderen. Nieuwe Tonge. Hoewel het concert van het muziekgezelschap niet kon door gaan, scheen het toch dat er nog al eenige waren die daar een uitspanningje van wilde maken, jammer echter dat een paar het oneens werden en tot handtastelijkheden overging. Dir|isla|id. Zaterdagmorgen werd het lijk van de overboord gevallen vrouw, onder politie toezicht naar Rotterdam vervoerd om daar geschouwd te worden daar, (naar men zegt,) de doctoren die hier de schouw- wing hebben gedaan, vermoeden dat hier aan geen verdrinken, maar aan een doode- lijke val te denken valt, Deze val die ver oorzaakt is door do aanvaring gaven reden dat het gerecht deze schouwing noodzake lijk achtte. Maandagavond omstreeks 10 uur kwam het lijk onder politie toezicht, weder hier om den andere dag begraven te worden. Mgn kan den toestand der familie met dat gebeurde eenigszins be- seffr-n. Belangstellen den worden medegedeeld dat Maandag 11. de laatste termijn van den Hoofdelijken Omslag verstreken is, Ilerkingen. Een kind van Jb. van Ostende onder deze gemtenle zou zich over een plank welke over een sloot was gelegd naar den overkant begeven met het gevolg dat zjj in de slopt viel. Bijtijds werd zij door een ooggetuige uit haar beuarde positie verlost, en kwam derhalve met een nat pak vrij. Voor den milicien-verlofganger M. v. 't Hof alhier die een geruimen tijd onder de wapenen paoet komen is ter plaatse waar dat behoort vergoeding gevraagd. Stellendam.** De gemeente-geneesheer Dr. J. Duijster is in gelijke betrekking be noemd te Eemnes (prov. Utrecht.) Onder deze gemeente is 1.1. Donderdag aangespoeld gevonden het lijk van de 24-jarige vrouw van schipper C. Dcornheim, welke tengevolge van aanvaring voor de Dirkslandsche haven op het Haringvliet over boord sloeg. Nadat het lijk paar Rotterdam voor den Officier van Justitie was getransporteerd en weder terug naar Dirksland, is het aldaar ter aarde besteld. Wegens het maken van straatrumoer is door de politie contra B. v. d. R. alhier proces-verbaal opgemaakt. Terwijl sehipper J. Kalle, beva rende de blazerschuit S. L. 16. bezig was, met een dissel te hakken, had hij het ongeluk zoodanig in zijn rechtervoet te hakken, dat eene pees in tweeën werd gesneden. Met behulp van twee personen thuis gebracht, w«rd geneeskundige hplp ingeroepen. De milicien-verlofganger Jacob Cor nells Berkhof, dienende bij het 4e Regt. Vest.-Artheelt zich overeenkomstig art. izo der Militiewet bij den Burgemeester te Rotterdam aangemeld. Tegen Vrijdag den 7 Augustus a.s., des voorm. te 9,30 ure, is door den Burge meester alhier eene Openbare Raadsverga dering belegd. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den milicien-verlofganger A. van der Vlugt op verzoek uitstel van opkomst verleend tot 2 November a s. Goedereede. Onder de jongere kinderen beginnen zich te dezer plaatse ook gevallen van Mazelen te vertoonen. De vooruitzichten van den Vlasoogst in Westelijk Flakkee zijn niet bijzonder goed. Er vertoonen zich veel kwade koppen in het gewas, terwijl het gewas over 't geheel kort van stengel is. Voor de beste stukken wordt plm. f 180 per gemet besleed. Aan den vader van den milicien-ver lofganger B. Temmink dezer gemeente der lichting 1905 is bij beschikking van den Minister van Oorlog eene vergoeding ad f20,40 uitgekeerd. In deze gemeente komt op sommige plaatsen de zoozeer gevreesde vlekziekte onder de varkens voor. Bij publicatie wordt den miliciens verlofganger, die met ingang van 1 Juli j .l, naar de Landweer zijn overgegaan, er aan -herinnert, zich binnen 30 dagen ter Gemeente- Secretarie aan te melden. Hoewel niet in die mate als in Flakkee, begint zich ook op het eiland Goedereede op verschillende plaatsen de aardappelziekte te vertoonen. Op sommige akkers is het loof reeds zwart getint. Ouddorp Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin Moeder gaf het muziekgezelschap alhier eenige stukken ter beste. De wielrijder P. V. reed Zaterdag avond met zijn fiets in een diepe moddersloot. Na slechts een kort bezoek op den bodem der sloot keerde hij »full speedi huiswaarts. Ter bezichtiging van de zeer zekere fraaie en uitgestrekte omstreken dezer ge meente zijn in het hotel Akershoek alhier eene Fransche heer en dame gelogeerd. De stand van de Oost-Indische Kers, die alhier in verschillende soorten op uit gebreide schaal geteeld wordt, is over het geheel goed. Het gewas levert een prachtig gezicht op. Over 't algemeen wordt een meer dan middelmatige oogst verwacht. Zuidiand. Ook in deze gemeente heerscht in hevige mate de zoo zeer gevreesde vlek ziekte onder de varkens. Reeds zijn enkele een kwaadaardigen dood gestorven en zijn er nog enkele ziek. De rijksveearts heeft er echter velen reeds ingespoten met Serum, maar enkele personen kunnen daar nog niet met uiedegaan wegensgemoedsbezwaren. Toch is het verlies van een varken voor velen groot. Zoo trof hedenmorgen de landbouwer S. weder een ongeval. Waar hij drie varkens aan een slager had verkocht, zou hij er een van leveren en werd in de waag gewogen, met een gewicht van ruim 350 halve kilo's. Toen men het beest weer uit de schaal zou doen, bleek het echter dat het reeds was overleden. Men kan zich de ontsteltenis van de omstanders eenigszins indenken daar niemand tijdens het beest gewogen werd het had zien sterven. De direct ontboden veearts consta teerde vlekziekte, zoodat het dier onmid dellijk moest begraven woiden. Ock de ande re twee kameraden van den gestorvene zijn thans, naar we vernemen ook ernstig ongesteld, A's een uimemend middel voor de vlekziek te wordt genoemd geregeld de varkens door hun eten een hand vol ruw zout geven en volstrekt geen aardappelnat. Dit is reeds pro-fondervindelijk gebleken een probaat middel te zijn en heel onschuldighet zuivtri het bloed en doet de dieren graag eten. Barendrecht. Maandagmorgen stond de goederentrein van ongeveer 10 uur uit de Hoeksche Waard bij het rangeeren met den achtersten wagen over den Voordijk, zoodat de weg vrij was. Juist op het oogenblik, dat de heer A. Dekker Dz. zich met zijn karos waarop nog zaten de heeren H. G. Barendrecht en A. v. d. Jagt Lz. de lijn wilde over steken werden de tramwagens eensklaps achteruit gestoten, zoodat de karos omver geworpen en de berijders er afgeslingerd werden. Ofschoon het ongeval zich ernstig liet aanzien bleek, nadat de tram gestopt had, dat de 3 berijders allen met den schrik waren vrijgekomen. Het gebeurde is echter onverantwoorde lijk voor het bij de tram aanwezige per soneel, daar volgens de concessiebepalingen bij het rangeeren bij een overweg een persoon achter de tram aanwezig moet zijn, wat thans niet het geval was. Het ware te wenschen dat door de Rott. Tramweg-Maatschappij eens strengere maat regelen werden genomen, om zulks te voorkomen. H. W. IJselmonde. De heer J. v. d. Piicht, uit deze gemeente, werkzaam op de scheeps verf had het ongeluk van een schip, dat daar aanwezig was te vallen. Hij kwam met het hoofd neer op een hoop scherp ijzer, waardoor zijn wang van het oog tot de mond openspleet. De hulp van Dr. Moulijn werd ingeroepen die de wond verbond. VERSLAG van het verhandelde ter openbare verga dering van den Raad der Gemeente Oude Tonge, gehouden den 29 Juli, des voorm. 10 ure. Tegenwoordig al de ledenéén vacature. Voor zitter de heer H. de Haas van Dorsser. Na opening der vergadering door den Voor zitter, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ié. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken. a. Een missive van H.H. Ged. Staten dezer Pro vincie, daarbij goedgekeurd terugzendende het kohier van den Hoofdelijken Omslag, voor het dienstjaar 1908. b. Een schrijven van den heer G. C. van Schou wen alhier, daarbij namens zijne Moeder Mevr. de Wed. Van Schouwen, den Raad dank betui gende voor zijne, in de vorige vergadering, ge nomen besluit tot plaatsing van gemeentewege van een steen op het graf van wijlen harer echt genoot den EdelAchtb. Heer J. van Schouwen, in leven burgemeester dezer Gemeente. e. Een schrijven van Mej. M. Post, onderwijzeres in de bewaarschool alhier, houdende dankbetui ging voor de verhooging harer jaarwedde van f 625,op f 550,—. 2e. Komt in behandeling een schrijven van dhr. P. Snijder Jz. timmerman alhier, daarbij ver zoekende de tuinen 3 en 4, behoorende tot den boedel van wijlen L. G. Dabbe in erfpacht te mogen ontvangen, voor de som vau 6 cent per M\ Na eenige bespreking wordt besloten met alge- meene stemmen, de bedoelde tuinen in erfpacht uit te geven voor de reeds vroeger vastgestelden canon: bedragende voor tuin no. 3 f 0,07 en voor tuin no. 4 f 0,08 per M'. per jaar. 3e. Stelt de Voorzitter aan de orde het onder zoek der geloofsbrieven van den heer P. van Schouwen. De stukken worden onderzocht door eene com missie, bestaande uit de heeren Vreeswijken Slis. Na de mededeeling der commissie, dat de geloofs brieven in orde zijn, wordt met algemeene stem men tot toelating van den heer P van Schouwen, als lid van den Gemeenteraad besloten. 4e. Wordt door Burg. en Wethouders overge legd de Gemeentereke ling over het dienstjaar 1907, zij bedraagt in ontvangst f28980,105,in uit gaaf f 21104,80 Sluitende derhalve meteen batig saldo van f 6875,305. Er wordt een commissie benoemd leden.de heeren Pullemrn en Slis ten einde de rekening te onderzoeken en te vergelijken met de daartoe betrekkelijke bescheiden, eo daarvan in de vol gende vergadering rapport uit te brengen. 5e. Worden op voorstel van Burgemeester en Wethouders, na eenige discussie, met algemeene stemmen, vastgesteld: De jaarwedden van het Hoofd der school en en die der onderwijzers. Het Hoofd der school op f 1200,—, benevens vrije woning en tuinen die der onderwijzers, die het Hoofd der school bijstaan: a. met minder dan 5 dienstjaren f 550, b. van 5—10 600,—, c. 10-15 675,-. d. 15-20 750,-. met meer dan 20 825, Voor het bezit der hoofdakte wordt de jaar wedde met f IOC,en voor verplichte hootdakte met f 200,verhoogd. De tegemoetkoming in de huishuur voor hen, die daarop volgens de wet recht hebben, is be paald op f 50,— per jaar. Voor het geven van onderwijs in de nuttig» handwerken wordt voor het eerste dienstjaar in deze Gemeente f 25,—en na één dienstjaar alhier f 50,salaris betaald. 6. Doet de administrateur van den boedel van wijlen L. G. Dabbe rekeningen en verantwoording van zijn gehoudeD beheer over 1907. Nadat de rekening is voorgelezen en vergeleken is met de overgelegde bescheiden, wordt zjj met algemeene stemmen goedgekeurd; en vastgesteld in ontvangst op f4612,74 en in uitgaaf op f2286,84'. Sluitende dus met een goed slot van f 2325,89'. Na nog eenige besprekingen over de nieuw vast te stellen verordeningen op bet Haven, Baken en Kaaigeld en de Weegloonen, van welke heffingen de goedkeuring met 1 Januari a.s. afloopt, wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Outldorp, gehouden op Zaterdag 1 Augustus jl. Opening der vergadering door den Voorzitter, de Burgemeester met gebed. Lezing der notulen door den Secretaris, welke onveranderd worden goedgekeurd. Be Voorzitter doet mededeeling van o.m. de volgende ingekomen stukken le. Missives van Ged. Staten, respect, inhouden de de goedkeuring op de verordening der tappe rijen, schoolgeldregeling, opname der Gemeente kas, eene terugzending van de door den Raad ontworpen regeling der jaarwedden van de onder wijzers aan de Openbare lagere schooi; met een begeleidend schrijven waarin wordt voorgesteld om het minimum vau het aanvaugsalaris vast te stellen op f550,—,na meerdere dienstjaren f 625, meer dan 10 dienstjaren f 700,— en met e»n verdere opklimming tot f 775,— en tot f 850,— die 25 dienstjaren telt. Wordt besloten deze voorgestelde regeling aan te nemen. Voorts kwam van bovengenoemd College eene definitief besluit in aangaande de reclames van den Hoofdelijken omslag. Missive van den Raad der gemeente Leek, hou dende het verzoek om adhaesie te betuigen aan haar verzonden request aan H. M. de Koningin, inzake de onaangename en treurige gevolgen der Woningwet. Na eenige deliberatie wordt besloten, dit schrij ven voor kennisgeving aan te nemen. Ingekomen begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur. Op voorstel van den Voorzitter wordteen com missie aangewezen, nl. de heeren J. C. Lodder, J. Mastenbroek en C. v. d. Klooster, om deze begrooting na te zien en in eene volgende ver gadering daarvan verslag uit te brengen. Verzoek van T. Hameeteman om zijn „in aan bouw zijnde schuur" in hout te mogen opzetten. Aan dat verzoek werd tot vermaak der aanwezi gen goedkeuring verleend. Niet minder vermakelijk stemde de schijnbare gemoedelijke mededeeling van de Wed. J. v. D. aan den Raad, „dat haar hondje overleden was." Dat schrijven werd voor kennisgeving aangeno men. Voorts werd door het Dagelijksch b»stuur, by monde van den Voorzitter, mededeeling gedaan over de toestand der begraafplaats alhier. Zij had bevonden, dat het zeer noodzakelijk is geworden om de begraafplaats te vergrooten. Na eenige bespreking werd op voorstel van J. O. Lodder besloten, om dit punt voor een volgende vergade ring aan te houden. Na afloop der agenda vraagt J. C. Lodder het woord eerst naar aanleiding over het al of niet rijden van automobielen en motor-rijwielen langs de Dorpsweg en Hazersweg; vraagt daarna hoe de brandspuit heeft voldaan en komt daarna nog met de mededeeling, dat de schilders altiier geër gerd zijn over het feit, dat dit jaar zooveel verf- werk is opgezocht voor hem die dit jaar volgens beurt het verfwerk mag verrichten, daardoor wordt schijnbaar de blaam op het Dagelijksch bestuur gelegd van bevoorrechting aan enkele personen. Hij wenschte, dat in 't vervolg zoo iets niet meer herhale en drong aan op zooveel mogelijke gelijkstelling. De Voorzitter antwoordde daarop, dat nooit van bevoorrechting door hem sprake zal zijn, maar zal het evenwicht in dezen trachtten te handhaven. Niets meer ter behandeling zijnde, werd deze openbare vergadering gesloten. Middelharnis. De heer A. v. d. Valk is voorloopig aangesteld als assistent-hulp besteller bij de Posterijen alhier. Tot tijdelijk Directeur van het Post en Telegraafkantoor alhier, is met ingang van 1 Aug. in de plaats van den heerK. Roodzant, aangesteld den heer H. A. R. M. Hermsen van Rotterdam. Op Woensdag 5 Augustus 1908 '3 namid dags 4 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet inzet, en Op Woensdag 12 Augustus 1908 's namid dags 4 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet afslag van 7.11.47 Hectare Bouwland en Weg gelegen in den polder //Oude Stad// te Stad aan 't Haringvliet, no. 168, 992, 195, 196, 179, en 1031 in 5 pereeelen voor de Erven van Mej. de Wed. P. Diepenhorst te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 5 Augustus 1908, 's avonds 6£ uur, verkoop vanAardappelen (eigen heimers), Koepeen, Uien en bruine Boonen, aan den Kolfl'weg in het Ondeland te Oude Tonge, voor Wed. H. Bruinse aldaar, bij Wed. G. Kanters Zn. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 6 Augustus 1908, 's avonds 6| uur, verkoop vanAardappelen (eigen heimers), in den //Anna Wilhelminapolder// te Den Bommel, voor dhr. L. van den Tol, bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 6 Augustus 1908,'s avonds 6,30 uur in de zaal van den heer Meijer te Middelharnis, van: Aardappelen en Haver in de polders Oostplaat en Oudeland te Middelhar nis, voor de heeren Dingeman Slis J.Az. en Teunis Looij le Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 7 Augustus 1908 's avonds 6 uur in het logement van Kanters te Oude Tonge, van: Aardappelen in de polder //Zuider- land// te Oude Tonge, voor den heer A. C. Breesnee te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 11 Aug. 's nam. 2 uur Meu belen en Huisraad ten huize van den heer Je. van der Linde aan de haven te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 12 Aug. 1908 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van P. Broos- hooft van verscheidene pereeelen 2de snede Lucerne en Roode K'aver. Notaris VAN DEB SLUIS. Op Woensdag 12 Augustus 1908 's avonds 5 ,30 uur ter herberge van Smits te Stad aan '1 Haringvliet, van Aardappelen en Ajuin in de polders //Oude- en Nieuwe Stad// gemeente Si ad aan 't Haringvliet, voor de erven van Mej. de Wed. Lieven Bra'oer Mzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. tal

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2