Ingezonden Stukken. 3'erkoo pingen. ütslag Aanbesteding". (üeinenïd ilieuws. liurg'crlijke $§and. Sierk en School. Laatste Berichten. Scheepstijdingen. Markt berichten. Op de voordracht zijn ter benoeming door Burgemeester en Wethouders geplaatst de beeren C. J. Sterk en E. H. de Ruiter. Do bespreking loopt eerst of, indien de hoer Sterk raooht worden benoemd, de salaried; hg ingaan zal met 1 Juli, wijl hij vanaf dien tijd het seoretariaat heeft waargenomen. De Voorzitter zegt dat hot wel geen betoog behoeft dat deze salarieering alleszins billijk is. De heer Koert meentevenwel, in verband mot de 2e alinea van art. 105 der Gemeentewet, die waarneming nis eene liefdedienst te moeten besohonwen. Hij toch zegt ook dat alleen het salaris behoort in te gaan op het oogenblik dat de tijdelijke Seoretaris met het secretariaat belast is en stelt voor om do salarieering met heden te doen ingaan. Do heer de Ruiter stelt voor om het salaris met 1 Juli to doen ingaan. De heer Koert houdt zich aan zijn voorstel om de salarieering met ingang van heden te doen plaats hebben. Beide voorstellen, dat van den heer de Ruiter eu dat van Koert worden in stemming gebracht. Het voorstel va i den heer Koert wordt met 4 tegen 2 stemmeu verworpeu, en dat van den heer de Ruiter aangenomen, terwijl de Voorzitter zioh buiten stemming houdt. Het salaris van den tijdelijken Seoretaris wordt vastgesteld op f 500,per jaar evenals door den Seoretaris wordt genoten. Vervolgens wordt overgegaan tot eene defini tieve benoeming. Uitgebracht worden op den heer Stork 6 stem men en op den heer A. Oprei 1 stem en is aldus tot tijdelijk Seoretaris benoemd, de heer C. J. Stork op eene wedde berekeud tegen f 500,per jaar. Na ampele bespreking over de nieuwe aan te leggen rioleering wordt besloten, om tegen Maandagavond 6.30 ure eene gecombineerde vergadering van den Raad en het Bestuur van den Nieuwen Stadschen polder te beleggen en den heer Smits te Den Bommel uit te noodigen deze vorgaderiug bij te wonen. Vervolgens wordt de vergadering gosloten. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Ooltgensplaat, gehouden op Maandag 27 Juli des nam. 3 uur. Afwezig de heer L. van Nieuwenhuizen. De Voorz., den EdelAchtb. heer J. G. van Pul ten, opent de vergadering. D» notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Aan den Raad wordt overlegging gedaan van de rekening der gemeente over 1907 en die der gemeentelijke Bewaarschool over 1907. Ingekomen is de rekening over 1907 van de Commissie van de grintbaan aan den Langstraat- schendijk. Voor het nazien van de rekeningen der ge meente en bewaarschool wordt door den Voorz. eene Commissie benoemd, bestaande uit de heeren Hobbel, Donkersloot en VanProoijen, welke zich deze benoeming lieten welgevallen. De rekening van de grintbaan Langstraatschen- dijk wordt door de heeren Jacobs en Hobbel na gezien en met de bescheiden vergeleken en in orde bevonden. Ook was van bovengenoemde Commissie inge zonden de begrooting over 1908 en met alge meens stemmen goedgekeurd. Eenige noodig geworden zijnde af- en over schrijvingen werden zonder stemming goedge keurd. Door den Voorz. werd namens B. en W. by don Raad het voorstel ingediend om uit de Sluische haven te weren de schepen boven de 110 ton, nl. alleen in den peentijd van 15 Sept. tot 15 December, en wel, omdat het reeds ver schillende malen gebeurd is dat groote schepen, welke er uitgingen, dagen achtereen in de haven aan den grond zaten, zoodat er niets in of uit kon, dus schade en verwarring veroorzaakte. Na eenige bestrijding van de zijde van den heer Hobbel, welke liever alles vrij liet, daar hij voor vrijheid is, werd in beginsel besloten deze schepen te weren en B. en W. opgedragen en verordening te maken, deze kwestie regelende. Door den Voorz, wordt voorlezing gedaan van een schrijven van de Afdeeling Oost-Flakkee van Holl. Maatschappij van Landbouw, behelzende eene aanvrage om finantieëlen steun voor de aanstaande najaar te houden Vaarzen-en Stieren keuring. B. en W. stellen voor hieraan f 10 te geven, omrede men in deze keuring een streven ziet om den veestapel te verbeteren. Als tegenstander van dit voorstel van B. en W. openbaart zich thans de Heer Donkersloot. Spreker ziet in 't minst geen nut in deze keu ringen en is er beslist tegen. Door den Voorz. en Mr. van Weel wordt het nut van zulke keuringen aangetoond, terwjjl door laatstgenoemde echter niet zal worden ver dedigd of dit voorstel hier op zijne plaats is. Het voorstel echter in stemming gebracht, wordt met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Komt in behandeling een verzoekschrift van Mej. de Wed. A. Mijs te Oude Tonge, om afschrij ving of ontheffing van haar aanslag in den Hoof- delijken omslag wegens verhuizing. Wordt beslo ten haar 2/3 gedeelte ontheffing te verleenen. Idem eene van A. van Reijen alhier, om geheele ontheffing van zijnen aanslag in de Hondenbe lasting, omreden zijn hond reeds verleden jaar is zoek geraakt. Ook hiertoe wordt besloten. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaaD van een schrijven van den Commissaris der Konin gin in deze provincie, behelzende de goedkeuring op eene aanvraag van den Voorzitter om van den 29 Juli tot den 12 Augustus a.s. buiten deze gemeente te mogen vertoeven. Als laatste punt komt aan de orde de Veror dening regelende de jaarwedden der Onderwijzers, daar deze volgens de Wet van den 28 December 1907 voor 1 Januari 1909 moeten zijn geregeld. Door B. en W. wordt voorgesteld datdeminu- mum salarissen door de wet bepaald voor deze gemeente zullen worden vastgesteld. Eene minderheid was er echter in het College van B. en W. welke meende dat zulks in strijd was, met de geest van de wet, welke dan ook f 60 er boven had voorgesteld. Op de Veror dening welke artikelsgewijze wordt voorgesteld had niemand bezwaren. De heer Van Weel deelde echter volkomen de gevoelens van de minderheid in het College van B. en W., en stelt voor, alle onderwijzers f50 verhooging boven het bij de wet bepaalde te verleenen. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt met 4 tegen 1 stem verworpen. Alle onderwijzers krijgen verhooging alleen den heer Wolters, Hoofd der school no. 1 alhier, niet, omreden dit salaris al f 150 boven het wet telijk minium is. De heeren Jacobs, Van Weel en Hobbel, vinden dit voor den Heer Wolters pijnlijk en aangezien de heer Wolters voor het onderwijs een gunstige kracht is, stelt de heer Van Weel voor, het salaris van den heer Wolters met f50 te verhoogen. Na eenige bespreking wordt dit voorstel in stemming gebracht en staakten de stemmen, 3 voor en 3 tegen, zoodat dit voorstel werd aange houden tot een volgende vergadering. Daar het salaris van den heer Wolters mitsdien in de Verordening niet geregeld is, kan deze Ver ordening ook niet in stemming gebracht worden en alzoo ook aangehouden tot eene volgende vergadering. Na de gebruikelijke rondvraag sluit de Voorz. de vergadering. (De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijn, wordt niet teruggegeven.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Gelieve onderstaande als ingezonden op te nemen, hiervoor mijnen dank. In 't nummer van Woensdag komt in UEd. blad ouder 't plaatselijk nieuws van Dirksland een bericht voor van een Part. Correspondent, die meent te weten, dat den Heer Schreuder van Rotterdam, zich in deze gemeente komt vestigen. Zou het niet goed zijn als deze inzender eens ging informeeren of dat waarheid is? en den uitslag dan Uwe lezers mede te deelen. Uw CORRESPONDENT. Dirkslaud, 31 Juli '08. [We kunneu onzen Correspondent gerust stellen. Er is goed geïnformeerd en 't berust op waarheid. Administratie.] Geachte Redactie Gaarne zag ik onderstaand stukje in uwe kolom men geplaatst. B(j voorbaat mijn dank. Waarde lezers Daar de mecsten Uwer drukke bezigheden heb ben, zal ik zeer kort zijn, doch hoop niettemin een zeker geluid te laten hooren. Als men dagelijks met allerlei menschen ver keert; kan men maar al te vaak opmerken, dat zoowel jonge als bejaarde personen zelden uitko men voor Gods Naam en zaak. Het is betreurens waard, dat vooral ons opkomend geslacht zoo schaars in de bres treedt, als hun God, in Wiens Naam ze gedoopt werden, op allerlei wijze wordt onteerd 1 Zal iemand op lateren leeftijd eene goede belijde jis afleggen, dan moet hij in zijne kindsche dagen en ook in zijn jongelingschap getoond hebben, dat hij onder de banier van Koning Jezus wil strijden en desnoods lijden. Laat het daarom voor ons, als ouders, niet genoqg zijn dat we zelf voor des Heeren zaak uitkomen, maar laten we ons kroost vroeg aanwerven voor dien strijd en hun bijtijds den wapenhandel leeren. Voor oud en jong komt het dagelijks op het doen van belijdenis aan. Laat ons ook in dezen weg beden ken, dat een goed voorbeeld veel vermag. Tegen over belijden staat verloochenen. We hebben dan, volgens Jezus' woord, des Heeren zaak te belijden voor de menschen, en daarom is het zwijgen van zoovelen niet alleen lafheid, maar bovenal eene ernstige zonde, die ontstaat uit gemis aan liefde, wat men ook voorwende. Christus sprak de goede belijdenis in de eerste plaats zelf uit, en dat wel voor allerlei menschen, zoowel voor geleerden en Overheden als voor eenvoudige visschers en boeren, 't Is dus niet genoeg, dat we Hem navolgen in 't belijden voor enkele vrienden en in onze binnenkamer, maar hetzij wat het ook koste, we mogen Hem voor geen enkel menseh verloochenen. Men kan nogal eens aardig wat spreken onder zijns gelijken en tot zijne minderen, maar als we gevaar denken te loopen om onze belijdenis gesmaad of geschaad te worden, dan trekt men zich vreesachtig terug, zoo men niet met de vijanden heult. Het getrouw uitkomen berokkend ons veel moeilijkheden het veroorzaakt onaangename breuken. Wat zyndan de beginselen waard van velen, die nog nooit eenige verdrukking of vervolging uitstonden I Wat kostte het Jezus en Zijne Apostelen niet Daarbij komt onder ons nog zooveel aanneming des persoons, zoodat men gaarne uitkomt voor iemand, daar men eer mee kan inleggen, maar tegenover een mindere, al is hij nog zoo flink, dan is men er verre van, om desnoods vooreen broeder het leven te stellen. Ons woord mag sommigen prikkelen, maar ook Jezus'woord deed dat wa ar Hij zeide gekomen te zijn, om den mensch tweedrachtig te maken tegen zijne magen en vrienden. Spreken alle menschen wel van u, of wordt uw naam onder de vijanden nooit ge noemd, dan verloochent gij meer dan dat ge belijdt. Laten we ons allen afvragen „wat hebben onze Chr. beginselen ons al gekost?" Ik vrees, dat de lijst van velen zeer kort zal zijn. Middelharnis. H. v. d. HEULEN. iisschevij. middelharnis. Volgens ontvangen be richten zijn door een stoomtrawler, varende van IJmuiden, de geheele viaschersvloot uit deze gemeente gezien. De viachsloepen welke niet erg ver van elkaar verwijderd waren, hadden naar men zegt van de 25 tot de 35 ton Zoutevisch aan boord. Op Zaterdag 1 Augustus 1908, 's nam. 2 uur, in de zaal van den Heer Meijer te Middelharnis, van Haver in den //Van Pal- laadtspolder// te Middelharnis, voor den Heer A. A. Mijs te Somraelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 5 Augustus 1908 's namid dags 4 uur ter herüerge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet inzet, en Op Woensdag 12 Augustus 1908 's namid dags 4 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet afslag van 7.11.47 Hectare Bouwland en Weg gelegen in den polder //Oude Stad// te Stad aan 't Haringvliet, no. 168, 992, 195, 196, 179, en 1031 in 5 pereeelen voor de Erven van Mej. de Wed. P. Diepenhorst te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 5 Augustus 1908, 's avonds uur, verkoop vanAardappelen (eigen heimers), Koepeen, Uien en bruine Boonen, aan den Koltfweg in bet Oudeland te Oude Tonge, voor Wed. H. Bruinse aldaar, bij Wed. G. Kanters Sc Zn. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 6 Augustus 1908, 's avonds 6£ uur, verkoop vanAardappelen (eigen heimers), in den //Anna Wilhelminapolder// le Den Bommel, voor dhr. L. van den Tol, bij Wed. G. Kanters Sc Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 6 Augustus 1908, 's avonds 6,30 uur in de zaal van den heer Meijer te Middelharnis, van: Aardappelen en Haver in de polders* Oostplaat en Oudeland te Middelhar nis, voor de heeren Dingeman Slis J.Az. en Teunis Looij te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 7 Augustus 1908 's avonds 6 uur in het logement van Kanters te Oude l'onge, van: Aardappelen in de polder //Zuider- land// te Oude Tonge, voor den heer A. C. Breesnee te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 12 Augustus 1908 's avonds 5,30 uur ter herberge van Smits te Stad aan 't Haringvliet, van Aardappelen en Ajuin in de polders //Oude- en Nieuwe Stad// gemeente Stad aan 't Haringvliet, voor de erven van Mej. de Wed. Lieven Braber Mzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 19 Augustus 1908, 's na middags 2 uur, ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet inzet, en Op Woensdag 26 Augustus 1908, 's na middags 2 uur, ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet, afslag van a. De bouwhoeve met landerijen nabij den Steiger in den //Ouden Stadschenpolder// te Stad aan 't Haringvliet, samen groot 27.53.51 Hectare (59 gem. 287 roeden Voornsche maat.) b. De pereeelen bouwland en weg aan Piersweg en den Ouden Stadschen Zeedijk aldaar, samen groot 14.07.50 Hectare (30 gem. 195 roeden Voornsche maat.) c. De pereeelen bouwland en tain ten oosten Van den Molendijk in den //Nieuwen Sudsehenpolder// aldaar, samen groot 3.17.93 Hectare (S gein. 277 roeden Voornsche .maat.) d. De perc:elen wei- en bouwland aan den Nieuwen Stadschen Zeedijk, in den //Nieuwen Stadschenpolder// aldaar, samen groot 8.14.60 Hectare (17 geni. 221 roeden Voornsche maat.) e. Twee huizen en erven aan de Voorstraat en den Ouden Stadschen Zeedijk aldaar, benevens 'h, aan deel in de Nieuwe Suulsche Meestoot', voor de Erven van Mej. de Wed. L. Braber Mzn. ie Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Middelharnis* Op de Woensdag alhier ge houden aanbesteding van de restauratie van het Raadhuis, dat in oude stijl als voorheen zal wor den gerestaureerd, waren de minste inschrijvers voor het timmerwerk L. Stapel f2745 voor het messelwerk L. Buurveld f764, voor lood, zink en ijzerwerk A. A. C. Buth f138 en voor het scbil- derswerk K. v. d, Sluijs f205 terwijl in massa werd ingeschreveu door L. Buurveld voor f2741 aan wien het werk is gegund. Oude Tonge. De levering van 25 k 30 M3. zand voor bestrating is door Burg. en Weth. gegund aan den laagsten inschrijver J. A. Legierse, voor de som van f 0,90 per MJ. 103 jaar De oudste inwoonster van Rotterdam de weduwe M. Oerlemans-Kollcman is Maandag gestorven in den ouderdom van 103 jaar en 8 maanden. Onweer en brand. Dinsdagmorgen woedde boven Deventer een hevig onweder. De boerderij van den lieer Grooters, de z.g. //Steenen Kamer//, is een prooi der vlammen geworden, door het inslaan van den bliksem Nog een and re boerderij geraakte in brand. Hei onweer ging gepaard met hevige regen buien. De telefoondienst is geheel gestoord. Een verre reis. Per stoomschip Solo van de Rotterdamsche Lloyd arriveerden Maandagmorgen te Rotter dam 250 Jaraansche mannen en vrouwen die op reis zijn naar West-Indio om daar op de cacaoplantages te werken. Zij werden ingescheept in lichters om naar Amsterdam te worden vervoerd, vanwaar zij per West-Indischen maildienst hun reis zullen vervojgen. Ouders past op uwe kinderen Men meldt ons Te Oppenhuizen in de gemeente Utin- geradeel is eeu driejarig zoontje van den landbouwer S. Beersma in een onbewaakt oogenblik te water gevallen en verdronken. De vader haalde, enkele oogenblikken na dat men het kind vermiste, het lijkje op uit de vaart, die voor het huis loopt. Een anarchist geverbaliseerd. Men meldt ons Door de politie te Enschede is tegen de bekenden anarchistischen colporteur E K. procesverbaal opgemaakt Wegens het ver spreiden van vliegende blaadjes, aanstoote- lijk voor de eerbaarheid. Gered. Tusschen Haarlem en Halfweg ter hoogte van de Vinkenbrug, zag, aldus vertelt het N. v. d. Deen bestuurder van de Elec- trische Spoor, die met zijn wagen uit de richting Haarlem kwam, een meisje aan den kant der vaart staan, dat schreiend om hulp riep. Er liep geen sterveling op dit gedeelte van den zonuigen Haarlemmerweg. De be stuurder stopte dadelijk en sprong van den wagen. Nu zag hij, dat er een meisje in het water lag het kind was al aan bet zinken. Fluks sprong hij gekleed te water en be reikte spoedig het drenkelingetje. De man kon echter lastig aan wal komen met het kind, dat nogal spartelde. Daarop begaf de heer J. E. A. R. van Heiten, inspecteur der Electrische Spoorweg-maatschappij, zich ook gekleed te water en met diens hulp kwamen allen behouden aan wal. Aan de oplettend heid van den wagenbestuurder heeft het meisje haar te danken. Zij whs met haar vriendinnetje gaan wandelen en ze waren voer bij Halfweg aan den kant der trekvaart gaan baden. De kinderen werden met den electrischespoor weer naar Amster dam teruggebracht en kregen van de reizigers geld, om met de gemeente-tram verder naar huis te gaan. Het aantal kranten over de geheele wereld. Een berekening heeft uitgemaakt, dat op 82000 inwoners van onzen aarduol één dag blad voorkomt. Uit een statistiek der nieuwsbladen van de verschillende "tanden van Europa en van de geheele wereld, blijkt dat het rrijord aan Duitsehland toekomt, met 5500 nieuwsbladen, waarvan 1800 dagbladen. Daarna komt Engeland met 3000, waarvan •809 dagelijks verschijnende en dan Frankrijk met 2819 bladen, waarvan een vierde dage lijks of twee- of driemaal per week verschijnen. Wij hebben ongeveer 2000 periodieken, fn België bestaan er 1900 in Italië 1400 dan komen Oostenrijk-Hongarije, Spanje, Rusland, Griekenland en Zwitserland met 450 kranten. In 't geheel zijn er een 20,000 nieuwsbladen in Europa. In Azië zijn er maar 3000 tijdschriften, die voor het grootste gedeelte verschijnen in Japan en in Engelsch-Indië. Japan alleen bezit er 1500. In Afrika verschijnen maar 200 kranten, waarvan 30 in Egypte en de overige in de Europeesche koloniën. Amerika wordt eervol in de statistiek ver meld. In de Vereenigde Staten verschijnen zoo maar even 12,500 nieuwsbladen, waar van een duizendtal dagelijks. Australië komt voorloopig nog achteraan. Een vreemde snuiter. De //O. H. Crtschrijft. In Mei 1906 werd als viermaander bij de militie te Haarlem een jong'"ensch uit die gemeente ingedeelt, die het al spoedig zoo bont maakte, dat hij voor straf naar Hoorn werd overgep'aatst. Reeds in Juli deserteerde hij uit zijn garnizoen, kwam na r Haarlem terug, verbleef daar tot Februari 1908, zonder gesnord te worden en had de brutaliteit soms zelfs de militaire cantine in de kazerne le bezoeken, zonder dat iemand hem van desertie verdacht, hoewel hij toch als deserteur van het 10e regiment was afgevoerd. Hij kreeg het toen in 't vies van den commissaris van politie te Haarlem een bewijs van goed gedrag, kreeg ook van het gouvernement van Noord- Holland een bewijs van Nederlanderschap, nuiar toen hij de brutaliteit zoo ver dreef, om aan dat bureau vrijstelling te vragen voor de nationale militie, liep hij in de fuik en werd vcor den krijgsraad te Haarlem terecht gesteld. Na drie maanden militaire deten- tiestral te hebben ondergaan, werd hij naar het garnizoen te Hoorn teruggezonden, doch daar on'popte hij zich nu onmiddelijk als dienstweigenaar, deserteerde weer, sloot zich te Haarlem aan bij een bende inbrekers, poogde daarmede inbraak le plegen, doch werd, voor het zoover kwam, weder gearresteerd. Eu nu simuleerd hij krankzinnigheid of hij is inder daad krankzinnig. Want in het huis van be waring (provoost-huis), heeft hij bij hetvtr- vaardigen van vuurmakers, onder meer krullen, stukjes ijzerdraad en allerlei andere voorwer pen ingeslikt, die er langs den natuurlijken weg wel weer zijn uitgekomen, doeh waardoor aan het bij elkaar hebben van alle vijf zin tuigen eenige twijfel ontstaan. Vandaar dat de officieren-commissarissen op advies van den audiieur-miliiair, daarnaar nu door des kundigen een onderzoek laten instellen. Door een zonnesteek gedood. Men meldt ons Te Glanerbrugge is Zaterdagmiddag de 30 jarige R. de V. uit Enschede door een zonnesteek getroffen. De dood trad spoedig in. Inbraak le Oudenbosch. Vrijdagnacht is te Oudenbosch inge broken bij den landbouwer J.7(T. Alle goud en zilver plus de spaadt der kindereu is medegenomen. Papieren geld is onaangeroerd gebleven, wijl di ineen kerkboek was gelegd en alzoo do in brekers bet niet hebben kunnen vindeD. De sleutels van de kast- en huisdeuren zijn door ben ook medegenomen. Het gestolene wordt geschat op een waarde van plm. f 200. Brutale dieven. Donderdagmiddag namen een tweeial Duirschers de vrijheid, om bjj den kas telein Van K. op de Bosebstraat te Maastricht zich naar de tweede ver dieping te begeven en daar een horloge en een paar gouden oorbellen te kapen. Terwijl beide heeren de trap afgingen, boorde de waardin gekraak van de trappen de Duitschers verontschuldigden zich met: „woont hier niet zekere L. Inmiddels men had achterdocht ge kregen waarschuwde men de politie, die het tweetal spoedig arresteerde. Het schijnt zeker, dat er nog tweo hand langers in 't spel zijn geweest, want op 't politiebureau werd niets verdachts op de gearresteerden bevonden. De politie doet thans onderzoek, waar de twee handlangers, welke inderdaad voor de deur posteerden, zich ophouden. Een aanvaring. Bij Lobith had een aanvaring plaats. Wegens het onklaar worden van het stuur liep de stoomboot „William Egan o. 12," beladen met stukgoed naar Antwerpen, kapitein Jonkhans, op het schip „de Zaan," komende met een lading gerst van Rotterdam en bestemd voor Ruhrort. Men stuurde het schip op den wal aan, doch even buiten het vaar water zijnde zonk het. De opvarenden en een klein gedeelte der lading werden gered. Van »<lc vreeselijke ziekte Een derde geval van meningitis doöt zich te Naaldwijk voor bij een meisje van achttien jaar. De ziekte vertoont zich daar sporadisch. Ruzie tusschen twee dronken landloupers. Te Haarlemmermeer geraakten twee beschonken landloopers met elkander in twist, die op een veehlpartij uitliep. Hierbij beet de een den ander zoodanig in zijn neus, dat hij ernslig werd ver wond en verbonden. De ander bekwam een paar beten in zijn arm en hand, doeh deze waren niet ernslig. Slachtoffers van het zwemmen. Z iterdag is in het kanaal van Sas van Gent een werkman bij het zwemmen ver dronken. Een 13-jarige knaap is Zondagmiddag bij het baden in het Noordzeekanaal ver dronken. Een man sprong hem gekleed na, maar het mocht niet gelukken den drenkeling te redden. Het lijk is nog niet opgehaald. Men meldt uit Groningen, dd. 27 Juli: De 19-jarige Berend II. en de 15-jarige Arend S. gingen gistermiddag om halvier met eenige vrienden baden in het Eemskanaal, circa een kwartier buiten de grens der ge meente. Plotseling verdwenen beiden in de diepte. De vrienden haalden zoo spoedig mogelijk hulp, maar het gelukte eerst-na een paar uur dreggen de lijken te vinden. Zaterdagmiddag zonk de 15-jarige Willem Schr. ongeveer terzelfder hoogte in het Eemskanaal. Binnen enkele minuten kon men den bewusteloozen knaap op den wal brengen. Na veel moeite gelukte het dr. R. de Waard de levensgeesten op te wekken. Bij het baden is Zondag te Oudendijk (N.-H.) in esn kaveisioot verdronken de 13- jarige A. d. B. MIDDELHARNIS. Geboren Job, z. v. Beschier de Korte en Eli zabeth LijdensKlaas Johannis, z. v. Nicolaas Wijnand Kapleln en Maartje Adrlaantje Meijer. Gehuwd: A. Bogerman 22 j. en B. Koster 19 j. Overleden: Petrus Martiuus Kern 9 mnd.; Simon Buth 7 weken Jacob Breeman 17 dagen Huibertje Boeser 67 j. echtg. van C. Koster Leendert Jordaan 74 j. echtg. van Klazina Witte- koelc. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Overleden: Arend Vroegindeweij 83 j. weduwn. ven Anna Hartman en Maria Kranenburg; Jo hannis Mattheus Magielsen 8 mnd. z. v- C. en G. Rademakers. OOLTGENSPLAAT. GeborenKatharina d. v. Gerardus Funs en Lena Stam. OverledenBastiaan Snaauw 13 dagau. DIRKSLAN D. GeborenAdrianus z. v. Cornells v. d. Hoek en Bastiana v. d. KroonMaria d. v. Cornelia Grootenboer en Kaatje van Beek; Maria Macha- lina d. v. Anthony Looij en Neeltje Roodzantj Dingeman z. v. Johannis van der Heijden en Neeltje Woifert. Overleden: Anna Maria Witvliet 18 j. Gehuwd: Cornells van Vliet 24 j. en Jannetje Brooshoofd 23 j. MELISSANT. Geboren: Abraham z v. Cent 'Jfieleman en Bertha Goedegebuur. Overleden: Maria van Ostende 69 j. wed. van Job van As. Predikbeurten op Zondag 2 Augustus 1908. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 'e av. De. Weetrik. Middelhamis, vm. en 'e av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. Us. Emmen. Ooitgenspiaat, nam. De. Emmen van Den Bommel. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Herkingen, vm. Ds. Addink. Meiissant, vm. en nam. Da. Hoedemaker. Stellendam, vm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. Ds. Hoogendijk van Stellendam. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnie, vm. en 'a av. Ds. de Jager van Bruinisse. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk en nam. Ds. Dekker van Ooltgensplaat. Ooltgensplaat, vm, en 's av. Db. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Jonker van Sohiedam. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. eu 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Melissant, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenzo. DOOPSGEZINDS KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Beenos van Hedel. Ooltgensplaat (Langstraat), geen dienst. NED. HERV. KERK. Aangenomen: Naar Garijp (toez.), Ds. Crousaz te Stavoren. Naar Cadzand, ds. du Puy te Terkaple. Naar Warmond, ds. Rutgers te Nieuwkoop. Naar Zwoile ds. Bakker te Bolsward. Bedankt: Voer Wageningen, Ds. Sobip- pers te Ede. Voor Raalte, Db. Barger te Dalfsen. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Middelburg (A) Ds. Wie- lenga te De Leek. Te Nieuw-Louzen, Ds. Oussoren te Baarland. Te Zaamslag (A) den heer Uytenhoudt, oand. te Gorinchem, Te Ierseke, Dg. Los te Nieuweroord. Te Voorst, Ds. Houtzagers te Kootwijk. Te Nieu- wendam, ds. Ubbink te Ooster-Nijkerk. Bedankt: Voor Feijenoord, Ds. Schouten te Watergraafsmeer. HERSTELD LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Amsterdam, Ds. Muller te Batavia, met verlof hier te lande. SOMMELSDIJK* Maandagavond a.s. te halfze ven ure zal in de Nederl. Herv. Kerk alhier de verhuring van zitplaatsen plaats hebben. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Den 18on Augustus a.s. hoopt het nieuwe hoofd dor Bijzondere School alhier, de heer Van der Storre, voor het eerst als zoodanig in deSohool op te treden. Deze week is de predikant Dg. Esselink van zijn vaoantie-reis teiuggekomen, en hoopt Zondag a.s. weder voor do gemeente op te treden. HERKINGEN. De heer J. Straub, thans Onder wijzer aan de O. L. School te Rotterdam eu voorheen als zoodanig alhier werkzaam, legde jl. week met goed gevolg het examen voor Hoofdonderwijzer af. MELISSANT. Mej. E. M. Rademaker alhier, is benoemd tot Onderwijzeres aan de Openbare school te Brouwershaven. OUDDORP.** Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. Gunning te Rijssen. tfidrielharuis. Donderdagavond had de vleeschhouwer D. de Haas, het ongeluk toen hij bezig was met vet smelten, dat de vlam in de pan sloeg en een groote hoeveelheid vet verbrandde, men wist de pan spoedig te verwijderen, waardoor men erger voorkwam. - Naar men ons mededeeld zal de muziekvereeniging t-Appollo-t van Nieuwe Tonge, Maandagavond a s. in de muziek tent alhier eenige nummers ten beste geven. - TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het s.s. „Kawi", van Java naar Rotterdam, ar riveerde 28 Juli te Suez, en vertrok 29 Juli van daar. Het ss. „Grotius", van Amsterdam naar Bata via, arriveerde 27 Juli te Port-Said, en vertrok 29 Juli van Suez.» Het ss. „Sumatra", van Amsterdam naar Bata via, arriveerde 28 Juli te Padang. Het ss. „Flores", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 29 Juli te Genua. Het s.s. „Noordam" vertrok 28 Juli van New- York naar Rotterdam. Het s.s. „Russia" arriveerde 28 Juli van Rot terdam te New-York. Het s.s. „Sloterdjjk," arriveerde 30 Juli vm. van Rotterdam te New-York. Het s.s. „Prins der Nederlanden," vertrok 29 Juli van Paramaribo naar Amsterdam. Het s.s. „Prins Willem II," arriveerde 27 Juli van Amsterdam te Paramaribo. Ouddorp, 80 Juli. Op de Beurs alhier, is reeds de eerste Rogge van den nieuwen oogst aangeboden. Oud-Beijerland, 29 Juli. De pluk der krieken isafgeloopen en was het gewas beter dnn in vele jaien het geval was. De prijzen

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4