j li I ~"™T~ I3ïaaise2yii Nieuws. Gemeenteraad. Werkoopim^ejs. Gemengd Nieuws. •T 5 H li i »Maar de diefstal van publiek eigendom de schandelijke practijken bij de douanen, enz. enz, komen op hetzelfde neer. De gerafineerdheid, waarmee men hier de buitenlandsche handelshuizen, instellingen en ondernemingen en haar doen belemmert is al door elk journalist beschreven geworden. »Het schijnt voor de verschillende, hier wonende, gezanten en gevolmachtigde mi nisters een ontzettende taak te zijn, om niet eiken dag met Castro's gouvernement overhoop te liggen. De Minister van Bui tenlandsche Zaken, J. de J. Paul (Venez.) is een cimpel werktuig van Capriano Castro. Hij belooft alles, maar kan niet anders doen dan de bevelen van zijn meester opvolgen. Verder bevat de correspondentie nog een bericht over een der laatste »oekases« die Castro uitvaardigde tegen de z.g. kustrna- trozen die op de verschillende stoombooten in Curasao of op andere West-Indische eilanden aan bood namen. Jaren achtereen is dit gebeurd om de krachten der bemanning in de tropen te sparen, tot Castro nu in eens zegtdat mag niet meer gebeuren 1 Hij vraagt niet of hij er het recht toe heeftde wet wordt uitgevaardigd en met een straf van zooveel duizend bolivar bedreigd, hen die, met kustmatrozen varen. »Mr. Russell, gezant van de Unie, stuurde een klinkend protest in. Wat gebeurde er In de enkele regeeringsbladen werd de houding, die Amerika aannam, zóó sterk veroordeeld, dat ieder er verstomd over was Men sprak van beleediging en kwade trouw en zelf president Roosevelt moest het in een artikel ontgelden. De zaak stond tamelijk kritiek. De houding, die de Zuid- Amerikaansche republiek aannam, was voorbeeldeloos ongepast. En toch en toch bleef alles bij het oude. Wat geeft ten slotte, vraagt de schrijver, al dit geprotesteerd, wanneer er geen sterke macht achter staat, die klemmend kan aandringen of dwingen kan desnoods. Men meldt dat de Minister van Buiten landsche Zaken aan de Vereeniging »Hou en Trou« alhier verzocht heeft, hem te doen toekomen het exemplaar van het orgaan dier Vereeniging, waarin het artikel voorkwam, dat geleid heef^tot de uitzetting van den Nederl. ^zaakgelastigde te Caracas. GemeeiiterandgvetHkiezing to Zierikzee. Bij de Vrijdag gehouden stemming van een lid voor den Gemeenteraad zijn uit gebracht op den heer P. J. Boone (vrijz. dem.) 150 stemmen, op den heer W. du Claux (lib.) 234 stemmen en op Mr. D. Engelberts (ant.) 329 stemmen, zoodat er een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Mr. D. Engelberts en W. du Claux. Curasao-Venezuela. Aan een particulier schrijven uit Curaijao, gedateerd 18 Juni, wordt door »Onze West« het volgende ontleend De verhouding met Venezuela heeft grooten invloed op deze eilanden. Curasao, Bonaire en Aruba bestaan van Venezuela. Nu is een schoener komende van Guata (Venezuela) in Mei op Curasao in'quaran taine gesteld, Guanta is wel niet besmet, maar de gezondheidstoestand was aan boord zoo slecht, dat de stadsgeneesheer het schip eenige dagen observatie-quarantaine gaf. President Castro was daarover zoo ver bitterd, dat hij de verscheping van goederen voor en van Venezuela op Carai^ao verbood. Hij ging zelfs verder. De Cura9aonaars die wegens de pest uit La Guayra gevlucht waren, geeft hij bij hunne terugkomst het land ontzegd. Daar de bron van bestaan voer Cura9ao is overscheping als transit- haven, en daar vele inwoners van deze eilanden hun besta/tn in Venezuela vinden, is dit een zware slag voor de kolonie Cura9ao. De toestand is dus zoo gespannen, dat we elk oogenblik verwachten moeten dat de diplomatieke betrekkingen worden afge broken. Castro geeft bevel gegeven geen schepen tusschen Venezuela en deze eilanden uit te klaren. De schoeners, die alle op Venezuela varen, liggen gemeerd in de haven van Cura9ao. De Amerikaansche stoomers, die goederen voor Venezuela brengen, zullen weldra Cura9ao niet meer aandoen, omdat overscheping verboden is. De oplossing in dit vraagstuk is oorlog. Ook heeft Castro Trinidad met een verbod van overscheping willen treffen. Engeland heeft hem toen beantwoord met vrijen uitvoer van wapenen etc. uit Trinidad naar Venezuela. Zooals de Amigoe di Cura9ao terecht zegt *de hartader van Cura9ao is af- gesneden«. Komt er geen wijziging in dezen toestand dan gaan de eilanden te gronde. Onze West teekent hierbij aan De wraakmaatregelen door president Castro tegen Cura9ao genomen, komen in hoofdzaak op het volgende neer De Venezolaansche producten voor het buitenland bestemd, of de goederen van het buitenland voor Venezuela bestemd, mogen in Cura9ao niet meer worden overgescheept. De Cura9aosche kleinere schepen mogen de Venezolaansche havens in het geheel niet meer aandoen. De Cura9aosche werklieden mogen in de havens aan de Venezolaansche kust op de verschillendeN booten geen sjouwerswerk verrichten. Deze krasse maatregelen zijn genomen als wraak, omdat men op Cura9ao een schoener in quarantaine had gesteld, die kwam van een plaats in Venezuela die niet als besmet was aangegeven. Volgens de bladen van Curaijao verkeerde de schoener in zulk een toestand van vervuiling, dat dit reeds reden genoeg was om het vaar tuig in observatie te stellen. Sommelsdijk. Tot deelname aan den historischen optocht ter gelegenheid van't 25- jarig ambtsjubileum van onzen Burgemees ter op 8 September a.s. hebben zich 70 personen aangemeld. Voor de benoeming van een op zichter bij den Provincialen Waterstaat in Groningen komt op de voordracht voor de Heer C. Wielenga alhier. Middelharnis. Zaterdag vielen a. S. en W. V. in een diepe kreek en Maandag C. v. G. in de kaai welke allen door toe geschoten hulp spoedig op 't droge zijn geholpen, en zij met een nat pak en de schrik het er afbrachten. Door L. D. is een aanklacht ingediend tegen J. N. alhier, wegens mishandeling van zijn vrouw. Maandag viel van den vrachtrijder L. P. een paard in de sloot na veel moeite en inspanning mocht het gelukken het paard met vereende krachten' er uit te krijgen. Maandagmorgen toen E. H. twee hitten uit de weide had gehaald schrikten zij aan de Langeweg van de locomotief en gingen een eind weegs op hol na veel moeite kreeg men ze eindelijk te pakken, en liep dit zonder ongelukken af. Op het verzoek vanL. Koudijzer welke vergoeding had aangevraagd voor den tijd dat zijn zoon onder de wapenen moet komen, is afwijzend beschikt. Stad aan 't Haringvliet. Evenals aan de Openbare Lagere School, hebben de kinderen der Bijzondere School dezen zomer 3 weken vacantie. Bij 't afscheid van den heer Boss is hem door de schoolkinderen eene barometer overhandigd. De z.g. »Bommelsche boot« is bij 't maken van een pleiziertochtje, Zondag op de Bieningen omhoog gevaren, zoodat zij Maandagmorgen eerst om half zeven van den steiger varen kon. Door den gemeente-veldwachter is tegen P. v. d. M. uit den Bommel proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der visscherijwet. Evenals het vorig jaar, zijn een 4 tal werklieden bezig om de haven uit te diepen. Door het Dagelijksch Bestuur is aan de Besturen van de Polders Oude- en Nieuwe Stad en Lievevrouwenpolder een verzoek gericht tot het afstaan van een ge deelte van den polderkamer, tot inrichting van een arrestanten-lokaal. Onzen vroegeren wethouder de heer Van de Gevel is na eene ernstige operatie uit het ziekenhuis »Eudokia« ontslagen als genezen. Reeds zijn, als een gevolg van de zeer slechte vangst alle steurvisschers ver trokken. Het voorschot krachtens art. 48 1. o. wet is voor deze gemeeDte vastgesteld op f 35*5- Den Bommel. Door den heer Com missaris der Koningin in deze Provincie zijn weder eenige kostelooze vergunningen om te visschen uitgereikt. A. Meijer, zee-milicien der lichting 1903, heeft als zoodanig zijn ontslagbrief uit den dienst ontvangen. Door A. G. is een bewijs aange vraagd om met 2.motorrijtuigen in het algemeen* te mogen rijden. De schippersknecht v. B. viel ver leden week, toen hij op de motor van E. M. aan 't werk was, in de Kaai. Spoedig werd hij uit zijn benarden toestand gered en bracht het er met den schrik en een nat pak af. Maandagochtend arriveerde alhier de stoomboot Koningin Wilhelmina.* Nadat ze Zondag een plezierreis van Rotterdam wezen maken had, kwam ze dien avond laat in die stad aan en moest toen weder naar hier. Door mist echter was zij eerst Maandagmorgen kwart voor zes te Den Bommel, en moest toen weder haren dienst vervullen. Zondagavond kwam het dochtertje van A. J. alhier schreeuwende aanloopen, omdat ze in de lage weg door een mans persoon was achternagezeten. De vader toog met zijn zoon en nog een dadelijk op onderzoek uit, maar mocht het niet gelukken bedoelde persoon op te sporen. Naar men verneemt stelt de Politie een onderzoek in. De 4 maandelijksche vrijwilligers Kievit, Ripmeester en Meijer kwamen Zaterdag jl. met verlof naar huis. Ze zouden misschien nog wel zoo'n buitenkansje willen waarnemen. Oude Tonge. Het verzoek van de Wed. W. Koert om eene vergoeding, als haar zoon onder 'de wapenen gaat voor herhalings-oefeningen, is door den Minister van Oorlog afgewezen. Het huis, wijk A no. 31toebehoo- rende aan den heer W. van Kempen te Ooltgensplaat, is onderhandsch gekocht door den heer M. Wittekoek alhier. Zondagavond is een der polder jongens alhier door de politie in de ge vangenis opgeborgen. Toen hij den volgen den morgen voldoende ontnuchterd was, is hij op vrije voeten gesteld. Door den Burgemeester is tegen Woensdag 29 Juli a.s. voorm. 10 ure eene openbare vergadering van den Raad belegd. Dirksland.** Op 24 October a.s, zal alhier de Rijksnajaarskeuring van de tot dekking bestemde hengsten worden ge houden. Naar wij vernemen, zal de heer Schreuder, Brielsch Koffiehuis, Maaskade, Rotterdam, daar vandaan gaan en zich in deze gemeente vestigen. (Part. Corresp.) - Zondagmorgen toen de knecht van H. B de paarden uit de wei wilde halen, had een der paarden het ongeluk, door het plagen van het ongedierte uit te glijden en in een sloot terecht te komen. Na eenige hulp gehaald te hebben, wist men door uitgraving het beest zonder letsel op den kant te krijgen. Bij den rijksveldwachter Elebaas, heb - ben kwaadwilligen van Zaterdag op Zondag, door inbreking zich toegang tot zijn tuin verschaft. Eenige boonstaken waren (men zegt van veertien) uit den grond gerukt, het varkenshok ontsloten en het slot van de tuinpoort zoek gemaakt. J. D. en A. G.. die in de haven op een avond aan 1t visschen waren, meenden eenig geritsel te hooren, dat al spoedig onder meer geluid, dichter en dichter bij scheen te komen en nu en dan gepaard ging met een soort geluid. Deze visschenvangers veronderstelden dat men nog in de spoken- wereld leefde, althans zij gingen met achter lating van vischtu'g aan den haal en gingen de politie halen, die echter n'ets ontwaarde, zoodat men nu 'in de meening verkeerd, dat het bangmakerij geweest is. Ilerkingcii. Uit meer dan eene gemeente word melding gemaakt van peereboomen welke voor de tweede maal in bloei staan. Ook alhier in den tuin van Jn. v d. Vel de treft men zulk een boom in vollen bloei aan die tegelijk de vruchten draagt van den eersten bloesem voort gekomen. iDe milicienverlofganger H. Huiser, alhier behoorende bij het 6de RegIn fanterie Breda is~ tegen Maandag a. s, 3 Aug opgeroepen in werkelijken dienst te treden voor herhalingsoefeningen. Stellendam.** De milicien-verlofganger Gerbrand Kievit dezer gemeente der lichting 1900 is met ingang van 1 Augustus a.s, naar de Landweer overgeplaatst. Alhier had de metselaar J. de Later het ongeluk te vallen en zoodanig neer te komen, dat zijn pink op twee plaatsen brak. Goedcreede. Het op den vuurtoren alhier nieuw aangebrachte licht wordt met ingang van 15 Augustus a.s. ten dienste der scheepvaart ontstoken. Het hulplicht wordt dan gedoofd. Aan boord van de blazerschuit G. 18, bevaren door schipper W. G. deed zich een treurig ongeval voor. Terwijl de 21-jarige J. T. zich boven in den mast bevond, kreeg hij een aanval van epilepsie, zoodat hij van een hoogte van plm. 50 voet op de giek en vervolgens op het dek viel. In de haven alhier gearriveerd, werd terstond genees kundige hulp ingeroepen. Na onderzoek bleek, dat het heupbeen gekneusd was en drie ribben gebroken waren. In deze streek zijn reeds consumptie aardappelen, z g. Schoolmeesters verhandeld De prijs was laag. Men besteedde f 1,40 per 70 kilo. Met ingang van 1 Augustus a.s. is de zeemilicien-verlofganger Aart van der Laan dezer gemeente uit den dienst ontslagen wegens volbrachten diensttijd en aan den landweerplichtige C. Nan dezer gemeente der lichting 1905 is toestemming verleend, zich tot 1 Januari 1910 in den vreemde buiten Europa op te houden. De arbeider C. M. uit Ouddorp, die ODder deze gemeente aan de tramlijn werk zaam was, werd 11. Zaterdag door de hitte zoodanig bevangen, dat hij streek. Spoedig gelukte het echter eenige mede-werklieden, hem weder bij te brengen. De milicien-verlofganger Dimmen Hoek dezer gemeente lichting 1900 gaat op den 1 Augustus a.s. naar de Landweer over. Bij het rijden met eene kipkar had de 21-jarige N. T. dezer dagen het ongeluk te vallen, waardoor één der beenen zooda nig gekneusd werd, dat hij eenigen tijd rust moest nemen. Zondag geraakte onder deze gemeente een paard, toebehoorende aan de Wed. M. P. te Ouddorp, in een diepe sloot. Gelukkig mocht het den arbeider J. H. alhier en eenige anderen spoedig gelukken, het dier op het droge te brengen. Ouddorp. Vrijdag 1.1. maakten een 90 tal leerlingen der Chr. School alhier onder leiding van hunne onderwijzers, een uitstapje naar Rotterdam. Blijkbaar voldaan keerden de kinderen onder tevredenheid van de onderwijzers huiswaarts. Bij de strandvonderij is alhier |door visschers ongeveer 1500 K.G. koper aan gebracht, welke van een oud wrak was gehaald. Het zoontje van J. K. had verleden week het ongeluk al spelende in de gracht te vallen. Door eigen hulp kwam hij wéder op 't droge. Bolnes. Bij de firma de Jong alhier, zou men uit de smederij een zwaar roer vervoeren. De heer A. de Snoo uit ljssel- monde hier ook aan werkzaam, kwam er met zijn hand tusschen bekneld, met het noodlottig gevolg, dat zijn pink werd af geklemd. VERSLAG van het verhandelde ter openbare verga dering van den Raad der Gemeente Stad aan 't Haringvliet, gehouden den 21 Juli, 's namiddags 21/i ure. Present met den Voorzitter alle leden. Alvorens de notulen voorgelezen worden, legt het nieuw benoemde raadslid J. Koert Mz. de bij art. 39 der Gemeentewet gevorderde eeden in banden van den Voorzitter af. Vervolgens worden de notulen der twee laatste raadsvergaderingen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken ■a. Een brief van de.Commissie tot regeling en beheer van den grintweg van Ooltgensplaat naar Middelharnis en Oude Tonge met verzoek de op f 150 uitgetrokken administratiekosten wel te willen goedkeuren. Wordt met algemeene stemmen toe besloten. b. Een van Heeren Gedeputeerde Staten dd. 11/18 Mei uo. 2900 (3e afd.) G. S. no. 83, houdende mededeeling dat het besluit van den Raad tot afschaffing van de heffing van staangeld is goedgekeurd. c. Een van de Gezondheidscommissie te Mid delharnis, dd. 30 Mei 1908 no. 82, met toezending van de begrooting van ontvangsten en uitgaven voor den dienst 1909, waaruit blijkt dat door deze gemeente over dat jaar eene bijdrage moet worden verleend groot f 32,70. d. Een van den Directeur der Gasfabriek te Middelharnis, waarbij eenige teekeningen en plans voorstellende om te Den Bommel voor de 5 gemeenten in Oostelijk Flakkee eene gasfabriek op te richten. Burgemeester en Wethouders verzoeken den Raad hun wel te willen machtigen om met adressant in de besturen der 4 andere gemeen ten over dit onderwerp te confereere 1. Bij acclamatie machtiging verleend. e. Een van de afd. Oostelijk Flakkee van de Hollandsehe Maatschappij van Landbouw met verzoek eene subsidie te willen verleenen voor eene in September te houden keuring van vaarzen in 1907 en vaarskalveren in 1908. De Voorzitter stelt voor dit verzoek voor no tificatie aan te nemen, aangezien het, in adres- vorm op ongezegeld papier gesteld, door den Raad niet mag worden behandeld. Afgescheiden hiervan, stelt de heer Koert voor, om toch eene kleine subsidie te verleenen. Hij betoogt het groole nut, dat door eene dergelijke keuring wordt verkregen merkt op, dat waar het Rijk alle mogelijke moeite doet, om den veestapel in geheel Nederland te verbeteren, de provincie eveneens zieh geene moeite ontziet tot het verkrijgen van een dergelijk resultaat in de provincie, ook de gemeente behoort mede te werken tot verbetering van den veestapel binnen de gemeente. De heer Arensman zegt, dat hij wel eens ge hoord heeft dat niet-leden dier afdeeling niet aan de keuring mogen deelnemen, en vraagt dus inlichtingen of er onder deze gemeente ook leden zijn. Dit wordt door den heer Koert ten stelligste verzekerd. Nadat het voorstel van den heer Koert om f 5 te subsidieeren, in stemming is gebracht, wordt dit met 6 tegen 1 stem aange nomen. f. Een van den heer E. Boss dd. 6 Juli 1908 verzoekende om ontslag als lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim. Door Burgemeester en Wethouders zijn ter benoeming op de voordracht geplaatst de heeren Joh. van der Sterre en J. C. Wagner. De heer Yan der Sterre wordt benoemd. Daarna komt in behandeling de Verordening op de onderwijzersjaarwedden. Het Dagelijksch Bestuur stelt hieromtrent voor, de jaarwedden der onderwijzers vast te stellen als volgt Voor het Hoofd: met 5 en minder dienstjaren 5 en meer doch minder dan 10 diensl j 10 15 20 25 30 35 40 15 20 25 30 35 40 f 900 950 1000 „1050 „1100 „1150 1200 „1250 „1300 dienstjaren Voor de Onderwijzers: met minder dan 6 dienstjaren f 600 met 5 en meer doch minder dan 10 dienstj. 650 ti 700 15 20 „750 20 dienstjaren 825 terwijl voor elke drie bij-akten, wanneer het geven van onderwijs daarin vereischt wordt, f50 meer zal worden uitgekeerd. Het Hoofd geniet vrije woning en tuin geschat op f200 per jaar, en de onderwijzers f65 per jaar voor tegemoetkoming in de huishuur. De heer Koert zegt, dat het Hoofd, een man met 40 dienstjaren^ staat ontslag te nemen, en wil men nu verzekert zijn, een degelijk onder wijzer in zijne plaats te krijgen, men dan eene flinke jaarwedde moet uitkeeren. Hij stelt dan ook voor, om het zoo te regelen, dat de aanvangs- jaarwedde van het Hoofd gesteld wordt op f 1200, terwijl deze dan na 25 dienstjaren met f 100 zal worden verhoogd. Dit voorstel wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen. De heeren A. J. Braber en Koert stellen voor om de f 425, die door de gemeente méér worden genoten, over de 4 onderwijzers te verdeelen. Verder stelt deze laatste voor, om de jaarwedden der hulp onderwijzers zoo te regelen, dat de aan- vangsjaarwedde met 5 dienstj. en minder f 600 met 5 en meer doch minder dan 10 dienstj. 700 90 n D „15 '75 d 95 n n 1, n 20 850 20 dienstjaren 925 Hierop deelt de Voorz. mede, dat de regeling der onderwijzersjaarwedden al zeer ten gunste der onderwijzers uitblinkt, in verhouding met die in andere plaatsen. Daarna zegt de heer Koert dat de regeling in andere plaatsen toch geen richtsnoer zijn moet voor deze gemeente. Beide voorstellen worden met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Vérder worden tegen de Verordeningen geene bezwaren gemaakt. Daarna wordt de Verordening van de heffiing van kaai- en havengelden op nieuw geregeld. Besloten wordt om aan de Politie voor buiten gewone diensten, ter gelegenheid van den ker mistijd, eene gratificatie te geven, voor elk groot f 2,50. Hierna wordt de Gemeenterekening over 1907 aangeboden. De Voorzitter benoemd tot leden van de enquete Commissie, de heeren Scherpe- nisse, Koert en A. Braber Pz. Verder stelt do Voorzitter, namens het Dage lijksch bestuur voor, om den heer Directeur- Generaal der Posterijen en Telegrafie te verzoeken den kosteloozen bestellingskriug te willen wijzi gen, terwijl de besteller dan voor elk telegram in den kosteloozen kring besteld, eene vergoeding van f 0,10 ontvangt, welk bedrag ook door de gemeente van het Rijk wordt ontvangen. Vervolgens is aan de orde de benoeming van een telefoonkantoorhouder. De Voorzitter stelt namens het Dagelijksch Bestuur voor Mej. Z. Snijder op eene jaarwedde van f125 te benoemen in verband met een ontvangen schrijven van den heer Directeur-Generaal der Posterijen en Tele grafie. Mej. Z. Snijder wordt aldus tot telephoonkan- toorhoudster benoemd op eene jaarwedde van f 125. Vervolgens wordt de vergadering gesloten. Op Zaterdag i Augustus 1908 's namiddags 2 uur in de zaal van den Heer Meijer te Middetharnis van haver in den van Pallandst- polder te Middelharnis. Voor den Heer A. A. Mijs te Sommel'sdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 5 Augusius 19U8 's namid dags 4 uur ter herberge van G. Smits Ie Siad aan 't Haringvliet inzet, en Woensdag 5 Augusius 1908, 's avonds 61) uur, verkoop vanAardappelen (eigen heimers), koepeen, uien en bruine boonen, aan den Kolffweg in het Oudeland te Oude Tonge, voor) Wed. H. Bruinse aldaar, bij Wed. G, Kanters Zn. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 6 Augustus 1908, 's avonds 65 uur, verkoop van: Aardappelen (eigen heimers), in den Anna Wiihelminapolder te Den Bommel, voor dhr. L. van den Tol, bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 6 Augustus 1908,"s avonds 6,30 uur in de zaal van den heer Meijer te Middelharnis, van aardappelen en haver in de polders Oostplaat en Oudeland te Middelhar nis, voor de heeren Dingeman Slis J.Az. en Teunis Looij te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 7 Augustus 1908 's avonds 6 uur in het logement van Kanters te Oude Tonge van aardappelen in de polder Zuider- land te Oudo Tonge voor den heer A. C. Breesnee te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 12 Augusius 190S 's avonds 5,30 uur Ier herberge van Smits te Stad aan 't Haringvliet van aardappelen, en ajuin in de polders Oude- en Nieuwe Stad gomeente Stad aan 't Haringvliet voor de erven van Mej. de Wed. Lieven Braber Mzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 12 Augustus 1908 's namid dags 4 uur ter herberge van G, Smits te Stad aan 't Haringvliet afslag van 7.11.47 Hectare Bouwland en Weg gelegen in den polder Oude Stad te Stad aan 't Haringvliet No. 168, 992, 195, 196, 179, en 1031 in 5 perceelen voor de Erven van Mej. de Wed. P. Diepenhorst te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Vit het raam gevallen. Door een duizeling bevangen viel Vrijdag nacht de heer L., inwonende bij een familie in de Den Taxstraat 34, te Amsterdam, voor over cp straat, toen hij het raam wilde openen. De schedel werd totaal verpletterd, de oogen puilden uit de kassen zoodat de ongelukkige terstond dood was. De politie in de Ferdinand Bolstraat haalde den ongelukkigen weg. Een moord. Nabij Nieuweschan heeft Donderdag de jon ge ai beider, zekere Johan W., een ouderen werkmanzekeren P., met een mes zoodanig gestoken, dat de dood onmiddelijk intrad. Een brandstichter gearresteerd. De gemeente- en onbezoldigd rijksveldwach ter R. Oosting, te Sleen heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den brand, die de winkelbehuizing aan den Schooldijk, aldaar in de asch legde. Het mocht genoemde politie- beamte gelukken, uit een stroohoop verschillen de winkelgoederen, huismeubelen en lijfsbe- noodigheden te voorschijn te halen en den eigenaar tot bekentenis te brengen dien brand te hebben gesticht. De dader is in ver zekerde bewaring gesteld. Een wild paard. Aan de Spanjaardslaan te Haarlem is het paard van een huzaar op hol gegaan. De jonge man viel er af en kreeg van het beest zoodanige trappen met de hoeven, dat hij aan het lin kerbeen zwaar werd gekneusd, 't Ongeval geschiedde bij het huis met de beelden, waar van de bewoners vriendelijk hulp verleenden voor een voorloopig verband. Op een toevallig voorbijrijdenden wagen werd de huzaar naar hat hospitaal gebracht. (t/O. H. Ot.t/ Een oud man aangereden. Op den Loosduinschenweg bij den Haag is Donderdagmiddag een oud man door de Westlandsche Stoomtram aangereden. In be- wusteloozen toestand werd hij naar zijn woning te Loosduinen vervoerd. Brand te Enschede. Men meldt ons vandaar d. d. 23 Juli. Zaterdagmorgen circa 10 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de woning van H. Nijhuis aan de Lipperkerkstraat alhier. Het perceel brandde gedeeltelijk uit, de brand weer wist het overige te behouden. Assurantie dekt de schade. Van den hooibouw. Men meldt ons Te Krimpen a/d Lek is de hooibouw zoo goed als geëindigd. De oogst leverde een ruim beschot op, terwijl door den regen van de vorige week et land er over 't geheel goed bij ligt. Onvoorzichtig. Door het aansteken van gevonden patronen zijn te 's Gravenzande twee jongens deerlijk aan gezicht en handen verwond. Van een is de vinger verbrijzeld. Een visscliersboot overvaren. Bij Oberhammelwarden is een visschersboot overvaren. Naar Duitsche bladen berichten, zijn daarbij twee van de drie opvarenden, Nederlanders, verdronken. Een aanvaring. Men meldt uit Vlissingen Volgens alhier ontvangen bericht kwam de Vrijdagavond van hier vertrokken nachtmail boot //Koningin Wilhelniina//, Vrijdagmorgen bij dikken mist nabij Queenbore Pier in aan raking met een baggermolen en beliep daarbij eenige schade aan het bovendek. De mailboot kwam inmiddels behouden aan en keerde des avonds in gewonen dienst naar Vlissingen lerug. Mishandeling door de politie. Op verzoek van den betrokkene is te 's Graven zande procesverbaal opgemaakt tegen de politie wegens mishandeling van een arrestant. Inbraak te Delft. Vrijdagnacht hebben drie mannen zich, door middelen van een valschen sleutel toegang verschaft tot het kantoor der vijlenfabriek aan den Haagweg, nabij Delft. De directeur werd gewaarschuwd door een electrischen verklik ker en loste een revolverschot in de richting van het kantoor, waarop deinbrekersaftrokken, onder de kalmeerende vermaningen //bedaar maar//. Er wordt niets vermist. Later in den nacht is een limonadekiosk nabij Delft opengebroken en zijn enkele flescbjes limonade gestolen. Een vrouw verbrand. Vrijdagm ddag was in de keuken van een bovenhuis in de Reguliersbreestraat te Am sterdam een vrouw bezig elen te bereiden K met behulp toestel is or de ongeluk gevolg» dat aangesneld, deerlijk vei niets meer heer R. Bc de ongeluk toen ging Gasthuis, hopeloos. Materieel niet aangeri De ai Naar ine dagen den van het Pa gerziekenhu Men me Donderd uit Amsteri tegen een De inzitten BU >>et Het 5-ja degraven ii vallen en gehaald. Van Omtrent naai meldt De benede sluis, aanr gen voor water stor| reeds ledis De schade Er zijn om te doe er zieh op| Het nie stukje Tooneel volle paar Dame (1 //Conducte Dingesstra //Ja, Me //U zal 382 zijn //Zeker //Zijn dj //Zeker, 110 ja Zondei Gefluit, rem, verle en de traj //Mevri Dame van de tr zegt Zii waar je g elers man| haald he bet Ir/ E wereld11 u Of i station w

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2