De kist scheen tegen het gewicht niet be stand te zijn en zakte in elkander, waardoor de vrouw achteroversloeg en zich nogal ernstig bezeerde, De milicien der lichting 1908 van het 6e Reg. Inf. die voor korie oefening in dienst was, is verleden week bij loting aangewezen om 8 maanden te dienen Door Gedeputeerde Staten dezer Provincie is goedgekeurd een besluit van den Raad dezer gemeente, inhoudende om den heer G. Selser, onderwijzer alhier, met ingang van 1 Juli f 50,verhooging van salaris toe te kennen. Door den Rijksveldwachter Piquillet is op aanklacht tegen twee alhier wonende vrouwen procesverbaal opgemaakt wegens mishandeling van een ook in deze gemeente wonende vrouw. Door den Commissaris der Koningin is medegedeeld dat de heer L. v. d Sluys, notaris te Dirksland is benoemd tot lid en voorzitter der Gezondheidscommissie, geze teld te Middelharnis, onder welke deze gemeente behoort, Op verzoek van den gewezen rijks veldwachter S. Halma om eene gratificatie, is door den Raad dezer gemeente afwijzend beschikt. Door den Raad dezer gemeente is bepaald dat de administratiekosten der Grintwegcommissie bedragen f 150, Ooligeiispiuat. Door eenigekwajongens welke aan de Kaaikant krabben zaten te vangen, werd het vierjarig zoontje van J. v, D. door een hunner in de ledige kaai geduwd Gelukkig viel het kind tusschen 2 palen en S v. V, mocht het genoegen smaken de kleine ongedeerd er uit te halen. Woensdag voer het ijzeren paviljoen- schip »Op hoop van zegen« in het Oost Hellegat alhier met Briquetten beladen, bij laag water omhoog. De aldaar in oefening zijnde Torpedisten namen gedeeltelijk de lading over in hunne Barkassen (sloepen) en vletten, waarna de schipper met het schip bij hoog water de reis verder kon voortzetten naar de Engelsche polder Rilland Bath. Een woord van hulde mag voorzeker niet ontbreken aan de stoere mannen van het korps Torpedisten. Oude Tunge. Aan Johs. Jonker is, op verzoek door den Minister van Oorlog eene vergoeding van f 0,70 per dag voor den tijd dat hij voor herh. oef. onder de wapenen moet komen toegekend. Maria Anth. Jacobs M.Ad. wonende Oudeland C. 66 is aangetast door de be smettelijke ziekte »roodvonk«. Aan den verlofg. B. van der Snoek telegrafist te Amsterdam is vergunning verleend om den 3 en Aug. in plaats van den ren Sept. d. a. v, onder de wapenen te komen. Door den Comm. der Koningin in Z.-H. is bepaald dat de loting voor de Nat. Militie aanvangende in 1908, zal plaats hebben te Oude Tonge, voor de gemeenten O.-Tonge, Den Bommel en Ooltgensplaat. Op het kohier van den Hoofdelijken Omslag alhier komen voor 370 aangesla- genende laagste aanslag bedraagt f0,41 terwijl de hoogste is vastgesteld op t 124,23 Nieuwe Tonge. Woensdagmiddag was het 3-jarig zoontje van M. Buth met zijn moeder in het land. Terwijl zij aan 't werk was, wist de kleine door den draad in de wei te komen. Wat daar nu heeft plaats gevonden met het paard en veulen dat daar liep, is onbekend gebleven öf dat het kind een klap heeft gehad, óf het paard over hem heen heeft geloopen, blijft een raadsel, maar toen het kind werd opgenomen, was het aan zijn borst gekwetst en zijn beentje op twee plaatsen gebroken. Donderdag 30 Juli zal het muziek gezelschap 2-Apollo« des avonds te 7 ure een concert geven. Ook moet het voornemen bestaan om het volgende jaar een concours alhier te houden. Naar men verneemt moet er eene ontzakking van een der ijzeren buizen, die tot rioleering der slooten aan den dijksloot van het Oudeland dient, hebben plaats gehad. Dit zou voorzeker geen kleinigheid zijn, daar deze door middel van de ophoo - ging voor de trambaan nu plm. 4 meter diep uit den bovenkant ligt, Melisgant. M. v. d. S. verwondde zich deze week ernstig aan de vingers met een bijl. Stellendam.** De millicien verlofganger Johannes van Gelder dezer gemeente der lichting 1900 is met 1 Augustus e. k, naar de Landweer overgeplaatst. Goedereede. Vanwege de militaire kustwacht is alhier een post geplaatst nabij de IJzeren Baak tot het houden van oefe ningen in het seinen met schepen in zee. De oefeningen hebben van 20 lot en met 22 dezer geduurd. Alhier is een begin gemaakt met de verlegging der straat, vormende de helling tegen de havenbrug, Deze helling is voor rij- en voertuigen wat steil. Thans wordt de straat zóódanig verlegd, dat deze helling zacht glooiend wordt. Werd gedurende den eersten tijd vaD den hooioogst uitstekend weer getroffen zoodat het gewas uitstekend werd binnen gehaald, het gewas dat thans geoogst wordt is minder van qualiteit tengevolge van de slagregens der vorige week. De milicien-verlofganger Johannes Orgens dezer gemeente der lichting 1900 is met ingang van 1 Aug. a s. naar de Landweer overgeplaatst. Ouddorp. Ook hier heefi het hooi op de weide veel geleden. Doch het mooie weer der laatste dagen heeft nog veel ver goed wat verloren scheen te zijn. Het matriaal voor de te bouwen watertoren word reeds aangevoerd. Het plukken van aalbessen loopt hier ten einde, waar voor vele jeugdige handen druk werk heeft verschaft, hoofdzakelijk in de plantage »Dolphijn.« De hier vertoefende jonge juffrouw N. H reed Dinsdagavond met haar fiets in volle vaart in een moddersloot. Spoedig wist men haar uit die benarde positie te verlossen. Meldden we de vorige week, da t de varensgezel Paulus Heerschap vóór den Nieuwen Waterweg overboord sloeg, thans kan worden gemeld, dat het lijk onder de gemeente 's-Gravenzande Us gevonden. De naaste familie heeft zich derwaarts begeven Het lijk zal te 's- Gravenzande ter aarde worden besteld. De vorige week is het nieuwe licht op den vuurtoren alhier beproefd. Naar men verneemt munt het licht uit door helderheid. De milicien verlofganger Maarten Tanis dezer gemeente der lichting 1903 is tegen 1 September a.s. naar zijne garnizoen plaats Bergen op Zoom in werkelijken dienst opgeroepen tot het houden yan her halings- oefeningen. Ingezonden. Een danktoon van een gestraften Militair In Indië. Tjimahi (Nederl.-Indië), Maart 1908. Psalm 1 1—3. Vriend Gruijs I Van uit het „steenen kampement" (strafgevan genis) betuig ik u mijn oprechten dank voor uw scheurkalender, dien ik door tusschenkomst van Mej. M. Jansz mocht ontvangen. De schoone teksten en indrukwekkende verhalen, welke in dezen chr. kalender voorkomen,zijn mij in mijnen tegenwoordigen toestand werkelijk ten troost en zegen. Aan de door u gezonden en door Zr. Jansz aan mij bezorgde lectuur heb ik het naast God te danken dat ik in mjjn beklagenswaardigen doch welverdienden toestand nu nog o| geruimd en getroost in vrede op een betere toekomst mag hopen. Te weten, dat u, zelfs met een zoovele jaren lydend lichaam, voor de Militairen alhier werkt en anderen uw liefdearbeid steunen, moet mij wel ten voorbeeld zijn zonder morren mijn straf te dragen, op den Heere te hopen en te vertrouwen. Zulke voorbeelden van liefde en vrienschap behoorde den grootsten zondaar tot inkeer en tot Jezus te brengen. Ik kan mijzelf nu niet begrüpen hoe ik zoovele jaren zonder Hem heb kunnen leven. Ontvangt dientengevolge, met allen die u steu nen, mijn innigen en oprechten dank voor wat voor ons Militairen, door zoovelen geminacht en vertoeid, gedaan wordt. Vergeet mij niet in uwe gebeden ik hoop ook u in uw arbeid en lijden te gedenken. Moge mijn schrijven u en anderen welgevallig zijn. Met hartelijke groete, t. t Europ. fuselier. Steenen kampement, Tjimahi. Zou, lieve lezer, lezeres I zulk een ongekunsteld en eenvoudig briefje ons geen boodschap uit den hemel zijn, die ons aanmoedigt te b 1 ij v e n geven en te arbeiden voor de J o n g e n 3 in Indië Heuach, wii mogen hopen dat honderd voudige vrucht het deel zal zijn op ons gebed en blijmoedig offeren van geld. De tijd dat we scheurkalenders enz. bestellen moeten, nadert met rasse schreden, doch dat gaat niet, indien wij niet weten over welk bedrag wij beschikken mogen. April en Mei waren twee mooie maanden voor onze kas. Juni daaren tegen heel zuinig. Ruim 1700 circulaires bleven tot heden nog onbeantwoord. Wij blijven hopen. Van 5 Juni tot 5 Juli ontvangen met hartelijke dankzeggingL. R. te B. flPr. H. v. W. te W. f 10 Barsse S. v. d. O. te H. f 5; A. te Lobith f 1 P. van B., uit catechis.bus, fl en een van een Zr. fl.50, samen f2.50; W. M. te M.f5; Vr. lezer te Katw. a/Zee f2; A. B. te B. f2.50.Wie het gezondene hier niet vermeld vindt, ontving zeker bericht van ontvangst. Enkele, meest on geschikte, pakjes lectuur ontvingen wij bijv. kerkboden enz. 500 ex. Blijde Boodschap, besteld te Brussel, door? verblijdden ons zeer. Voorts voor Barmhartigheid e. a. Zendingsbelangen out. eenige pakjes gebr. postzegels, capsules en bladtin. Voor alles onzen innigen dank. Wie der gegoe den helpt nu eens flink de kas vullen Doch ook de kleintjes zijn heel welkom. Beleefd groetend met heilbede, uw aller dw. dnr., A. GRUIJS Sr. Zaandam, Molenpad 68. 5—7—'08. Breesnee te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 12 Augustus 1908 's avonds 5,30 uur ter herberge van Smits te Sladaan 't Haringvliet van aardappelen, en ajuin in de polders Oude- en Nieuwe Stad gemeente Stad aan 't Haringvliet voor de erven van Mej. de Wed. Lieven Braber Mzn. te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. flJHslag f erkoupiiiii. DIRKSLAND. Uitslag der Verkooping van land van de Erven van Mej. de Wed. M. v. d. Vliet iste perceel f 490 per gemet, hoogste bieder D Gestel. 2de perceel f 435 per gemet^ hoogste bieder Joh. Holleman. Uitslag' AasUiesletlinjr. DIRKSLAND. Uitslag der Aanbesteding van het verbouwen van de Kerk der Geref. Gemeente onder 't Kruis. Timmerwerk D. Roodzand, f 500. H. Roodzant, f 490. J. Both, f 485. A. van Oostenbrugge f 475. Begrooting 490. Metselwerk C. van der Schenk, f 495. A. Gestel, f 490. D. Gestel, f 460. C. Pijl, Middelharnis, f 475. Johs. Tieleman, Melissant, f 435. D. Mooijaard, f 426. Begrooting f 435. Verfwerk Wed. van Loo, f 57. P. van Dongen f 49.80- Begrooting f 56. Smidswerk C. Boogerman, f 42.50. D. Kimmel, f 40.50. F. Nieuvvland, f 39.25. Begrooting 51 lerkoopiü^eii. Op Vrijdag 24 Juli 1908 's avonds 6,30 uur in de zaal van den Heer Meijer te Middelharnis van ohevalier gerst, erwten, haver, tarwe, in de polders Oost- en Westplaat Flakkee gemeenten Middelharnis en Sommeisdijk ten verzoeke van de Heeren J. D. de Graaff, Jb. Knöps en Slis J.Azn. te Middelharnis. Notaris VAN BUU REN. Op Maandag 27 Juli 1908, 's avonds 6,30 uur te Dirksland, ter herberge van J. Gaanderee, afslag van 3.42.80 Heet. (8 gem. 138 R. S. M.) vroon Bouwland, onder aommeisdijk, in polder Oude Plaat aan deu Onwaardschen Dijk, kad. Sectie D nos. 323, 324 en 325, behoorende tot de nalatensohap van Mevr. de Wed. M. van der Vliet. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 29 Juli, 's vm. 9 uur 96 peroeelen Tarwe, Erwten en Haver te velde in do Adriana, Eendraohts en Halspolders onder Stellendam, in het logement van Fr. Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Zaterdag 1 Augustus 1908 's namiddags 2 uur in de zaal van den Heer Meijer te Middetharnis van haver in den van Pallandst- polder te Middelharnis. Voor den Heer A. A. Mijs te Sommeisdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 5 Augustus 1908 's namid dags 4 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet inzet, en Op Woensdag 12 Augustus 1908 's namid dags 4 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet afslag van 7.11.47 Hectare Bouwland en Weg gelegen in den polder Oude Stad te Stad aan 't Haringvliet No. 168, 992, 195, 196, 179, en 1031 in 5 perceelen voor de Erven van' Mej. de Wed. P. Diepenhorst te Stad aan 't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 7 Augustus 1908 's avonds 6 uur in het logement van Kanters te Oude Tonge van aardappelen in de polder Zuider- land te Oude Tonge voor den heer A. C. 3*eiïieii$«5 ü'ietaws. Vrij goed afgeloopen. Men schrijft dato 19 dozer uit War- fum aan het „Nieuwsblad van het Noorden" Hedenmiddag geraakte het rijtuig van M. Sijpkens in de vrij diepe gracht nabjj net station. Het paard, dat onder den loop door een aanval van beroerte ge troffen werd, kwam in de gracht terecht en sleepte in zijn val het rijtuig mee. Achterin zaten mej. Sijpkens en de heer O. B. Sijpkensvoorin de bestuurder H. Zuidema en diens beide zoontjes. Het rijtuig sloeg op den kant, zoodat de zijramen boven kwamen. Sijpkens sloeg direct het bovenraara stuk en keescb zich er op doorzijn moeder alleen te redden ging niet, maar het gelukte hem, haar zoover op te hijschen, dat gevaar voor verdrinken geweken was Door de zwaarte was het vooreind van het rijtuig geheel onder water, zoodat Zuidema en de kinderen oen oogenblik in groot ge vaar verkeerden. Den vader gelakte het eindelijk zijn hoofd en armen vrij te krijgen en daarna de kinderen op te heffen nadat hij vruchtelooze pogingen had aangewend om ook het bovenraam stuk te slaan. Dit alles gebeurde in een minimum van tijd en weldra was G. Boerma, die on- middelijk daarbij woont, op de plaats van het ongeluk, benevens diens dochter de kinderen waren weldra gered en de vader redde zich zelf. Mej. Sijpkens was ook spoedig door vereende krachten van meerdere toegeschoten hulp uit haar be narde positie verlost. Allen vonden eerst onderdak bjj den heer G. Boerma. De heer Sijpkens liep een erge been wond op, zoodat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Het rijtuig ia erg be schadigd, terwijl het paard dood in de gracht lag. Overigens liep het goed af. Behalve aan Boerma en hnisgenooten komt ook nog een woord van lof toe aan den heer G. Hogeboom en echtgenoote. De bevolking van het Duitsche rijk bedroeg op 1 Juli j 1. 63,017,000 zielen, tegen 62,097,000 op denzelfden datum van 't vorig jaar en 61,177,000 in 1906 een toeneming dus van 920,000 zielen 's jaars In 1870 bedroeg de bevolking 40,997,000 zielen, zoodat zij sedert de stichting des rijks is toegeno men met 22 millioen of meer dan 58 percent. In Noord-Europa was het Zondag zeer warm, te Stockholm 81°, te Berlijn 86°. Te "Wisby in Zweden stond Maan dag 's ochtendsom 7 uur de thermometer 77°, op dit uur aldaar iets ongehoords te Stockholm 75°. Mag men een bericht uit Rome geloo ven, dan worden alle Vaticaanschejnwee- lon, die geen historische waarde hebben, verkocht. Er zijn er verscheiden millioe- nen lire, o.a. de vermaarde diamant, dien de sultan van Turkije aan Leo XIII heeft geschonken. Do opbrengst van den ver koop zal ten batp der kerk dienen, vooral in Frankrijk. Inbreker gevat. Donderdagnacht om half één heeft de Amsterdamsche politie oen goede vangst gedaan, en de hand gelegd op den ver- mosdeljjken dad'r van de beide inbraken der laatste weken in den „Grand Bazar de la Boerse" aan den Nieuwendjjk. De jongens van don koperslager Hesseiing, Nieuwe Nieuwslraat 13 hoorden even 12 uur een mtn op het dak ioopen en waarschuwden aanstond* hun vader„De inbrekers van den Bazar". Dadelijk werd de politie gewaarschuwd, die met veel mannetjes de uitgangen van het blok Nieuwstraat St. Nicolaasstraat afzette, terwijl rechercheurs op de daken aan den zoek gingen. Heel gauw had men den inbreker bespeurd en toon begon'njachtoverdedaken die de man echter spoedig opgaf. Onder goed geleide, en een welgemeend hoera van de eaamgestroomde buurtbewoners aan het adres van de politie, werd hij naar het politiebureau aan de Hal ge leidt. Het moet een oude bekende van de justitie zijn. Door de politie werd nog een nauw keurig onderzoek ingesteld, of er nog medeplichtigen te vinden was. Treurig Op bevel van den officier van justitie te Utrecht wordt door de politie te Barneveld oen streng onderzoek inge steld, of bet ia brand geraken van het 13-j. dochtertje van den ploegbaas Van den Brink aldaar ook aan nalatigheid der ouders moet worden toegeschreven. Het arme kind, dat reeds aan de gevolgen is overleden, werd nameljjk door haar moeder gedwongen, 's avonds te hall twaalf, toen de ouders reeds te bed waren nog kousen te stoppen, bij welk werkje de brandende petroleumlamp over haar lichaam gevallen is. Si nel recht. Een bedelaar te Heerenveen, die Woensdag te 10 uur door een gemeente veldwachter voor den officier van justitie werd gebracht, kreeg nog dienzeifdon dag te 12 uur zijn vonnis, bestaande in 12 dagen hechtenis en 3 jaar opzen ding naar een Rijkswerkinrichting. Bij de jongste overstrooming inTokat (Klein-Azie moeten volgens particuliere be richten ongeveer 2000 menschen om het leven zijn gekomen onder wie ook de veroordeel den in de gevangenis der slad, 300 in ge- lal. Van 600 recruten die op het binnenplein van het stadhuis stonden geschaard, zijn slechts honderd met groote moeite aan den dood ont snapt. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Tsaar en de Tsaritsa hun kruisloeht in de Finsche wateren a.s. Donderdag zullen begin nen, om dan, na Fallieres bezoek, naar Darm stad en Rome en vervolgens naar Wight te gaan, alwaar men een verolijf voor hen in ge reedheid brengt. In October zonden zij eerst weer huiswaarts keeren. De kolonels van het Duitsche regiment waar van de Tsaar eere-bevelliebber is, zijn naar Krasnoje gekomen om de manoeuvres aldaar bij te wonen. Dit dan als tegenbeleefdheid voor de naar Kiel gezonden Russische oorlogs schepen, die den Duitschen keizer kwamen begroeten. Het heet nu dat het wel September zal worden voor Zeppelin zijn grooten 24 uurs- tocht zal kunnen beproeven. De herstellingen aan het luchtschip zullen binnen een dag of veertien klaar zijn, maar de moeilijkheden met de gasvoorziening maken langer uitstel nood zakelijk. Volgens een telegram uit Sofia heeft nu weer een Servische bende een Bulgaarsch dorp aangevallen. Het dorp met name Ribartsi werd afgebrand en 25 inwoners gedood. Een brutale diefstal. Een brutale diefstal heeft plaats gehad bij de Weduwe Colijn, Lijnbaansgracht te Amsterdam. Zij bewoont de 4e verdie ping van dit perceel en gaat iederen dag uit werken, daardoor had de dief vrij spel. Toen zij Maandagavond thuis kwam, vond zij alles overhoop gehaald, de laden uit de kasten gelicht en verspreid door het vertrek, terwijl zij voor f 70 aan geld en sieraden vermiste. De kasten en deuren bleken door middel van een looper te zijn opengebroken. Van den dader is niets te ontdekken, ofschoon de weduwe Colijn wel vermoedens heeft op iemand uit de naaste omgeving. Bereid uw huis. Toen de wachtmeester der mareclianssé De Rijke Dinsdagmorgen te Uden met een zijner manschappen op dienst uitging, zakte hij even buiten de kom der gemeente in elkaar. Men droeg hem een nabijzijnde woning binnen, maar kon geen leven meer in hem bespeuren. De inmiddels geroepen geneesheer kou slechts den dood consfateeren. Ilij laat eene weduwe met 4 jeugdige kinderen na. Verdronken. Te Veen (N. Br.) is Dinsdag, een kind van 6 jaar achter de ouderlijke wutffDg in een sloot verdronken. Van het arme jongetje. Het jongetje, dat zooals wij meldden, te Aslen een slag vsn een molenwiek kreeg, is, zonder tot bewustzijn te zijn wedergekeerd na eenige uren overleden. (w's Hert. Ct.«) Zes jaar lang een erwt in 't oor. Men meldt ons uit Middelburg Voor ongeveer zes jaren stak een jongen F. W alhier, spelenderwijze een erwt in het oor. Daar kwade gevolgen uitbleven, werd het door het knaapje niet aan zijn ouders verteld en het voorval vergeten. Voor enkele dagen ging de thans 17 jarige in zee zwemmen. Waarschijnlijk was er zeewater in het oor gekomen, althans onze vriend was doof. Nadat, eerst de huisdokter had beproefd den patient te genezen, werd een specialiteit geconsulteerd. Spoedig kwam nu uit 't oor te voorschijn, na zesjarige gevangenisschap,de zwartgeworden erwt en de doofneid was genezen. Een drukke bruiloft. Te Hengeloo (Clis een boerenbruiloft gevierd, waarop meer dan 1000 personen genoodigd waren. Voor deze gelegenheid moesten er pl m. 3500 broodjes met ham en vleescli klaar gemaakt worden. Mijnontplofling. In een kolenmijn nabij Rykoff', Rusland, heeft eeD ontploffing van mijngas plaats gehad, waarbij 3 arbeiders gedood en 3 verwond zijn. Ernstig ongeluk. I11 Luzeru, Zwitserland, is door een aardschuiving een huis verwoest. Een gansch gezin, vader, moeder en twee kinderen, vonden onder het vallend puin den dood. ifurg-eriyke Stand. OOLTGENSPLAAT. Overleden: Christina Pieterse, oud 11 mnd. MELISSANT. Geboren Lena, d. van Cornells Goedegebuur en Klara Lena Trommel. Sierk en School. Predikbeurten op Zondag 26 Juli 1908. NEDERL. HERV. KERK. Sommeisdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middeihamis, vm. en nm. (Doop) Dg. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Dg. Polhuijs. Den Bommel, vm. de heer Saarberg, oand. tot den H. D. Ooltgensplaat, vm. en nam. Dg. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Dg. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. "Wentink. Dirksland, vm. Ds. Lammers. Herkingen, vm. Ds. Addink. Meliggant, vm. en nam. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. Ds. Lammers van Dirksland. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Wisse van Driebergen. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Esselink. Den Bommel, vm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe van Wostbroek. Ouddorp, vm. en nam. leeskerk. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 's av. loeskerk. Melissant, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Maokenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Rössing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Dekker van Gameren. Ooltgensplaat(Langstraat), nam. de heer Saarberg. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te 's-Heerenhoek, A. Kortle ven, oand. te Oud-Alblas. Te Harderwijk, B. J. C. Rijnders, te Waponvelde. Bedankt: Voor Otterloo, W. R. Kalshoren, te Elspeet. Voor West-Zaadam, W. D. van Leeuwen Beomkamp, te Loohern.Voor Hom- huizen Kloosterburen, J. Groenewold, te Gor redijk. OUD-GEREF. KERK. Beroepen: Te Rotterdam, J. R, van Oordt, te Middelburg. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Nieuwendam, J. G. Ubbink, te Ooster-Nijkerk en A. Taal, te Krimpen aan de Lek. Beroepen: Te Fijunart, A. Brouwer, te Harmeien. CHR.GREF. KERK. Bedankt: Voor Boskoop en Zwolle,P. de Groot, te Noordeloos. SOMMELSDIJK.* De 2 laatste leden van den Kerkeraud dor Ned. Herv. ICork, do heeren P. van Driel en A. van den Doel hebben heden ook bedankt. GOEDEREEDE. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Tanis, is benoemd tot onderwijzer te Amsterdam. Voor de vaoanto betrekking van onder wijzer aan de O. L. School alhier hebben zioh twee sollicitanten aangemeld. De Wol Eerwaarde Heer Ds. F. de Gidts, V. D. M. Herv. Gemeente alhier, ontving een beroep van de Gemeente Oud-Vosmoer. Laatste ilerichten. Middelharnis. Alhier zijn deze week 2 personen H. T. enj. H B. naar Utrecht vertrokken om aldaar eene operatie te onder gaan Dat de familie hoopt en wenscht dat zij genezen terug mogen keeren, behoeft zeker geen betoog. Nclieegisiüdiii^en. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het S. 8. „Noordam" arriveerde 21 Juli voor middag van Rotterdam te New-York. Het S. S. „Djocja" van Rotterdam naar Java, ar riveerde 21 Juli te Port-Said. Het S. S. «Koning Willem II" arriveerde 18 Juli van Amsterdam te Batavia. Het S. 8. „Grotius", van Amsterdam naar Bata via, arriveerde 21 Juli te Genua. Het S. S. „Rembrandt" van Batavia naar Am sterdam arriveerde 21 Juli te Suez. Het 8. S. „Derfflinger" van Rotterdam naar Oost-Azië, arrriveerde 20/21 Juli te Port-Said. Het S. S. „Salak", van Rotterdam naar Java, vsrtrok 22 Juli van Suez. Het S. S, „Flores" van Batavia naar Amsterdam vertrok 22 Juli van Port-Said. Het S. S- „Grotius" van Amsterdam naar Bata via, vertrok 23 Juli van Genua. Het S. 8. „ïxion" vertrok 19 Juli van Batavia naar Amsterdam. Het 8. 8. „Rijndam" van New-York naar Rotter dam, passeerde 23 Juli nam. 5 uur 30 min. Prs- wlepont. Het S. 8. „Goentoer" van Rotterdam naar Java, arriveerde 23 Juli te Padang. Het S. S. „Tantalus" arriveerde 23 Juli van Java te Rotterdam. iilarkthcriciiiiieH. Delft, 23 Juli. BoterOp de Botermarkt waren heden aangevoerd 737/8 en 64/16 vaten, wegende te zamen 15,380 kilo. Prijs: f50,a 56,per vat, dit is f 1,25 ft MO per kilo.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4