In bel Menbelipzp Ledikanten H. J. van Dorp, 1 iezoekt F. I Dr.P. OFFDINM izen. Advertentien. TE NIEUWE T0NGE L. KARELS. T. SCHILPEROORD. ROTTERDAM. PERU-GUANO DIERGAARDELAAN 44 ROTTERDAM. JOS. WESSEL, Inmaakkruiden met Kimpoeder t/oor Hof en Huis. Buitenland. Gemengd ftieuws. ALEX MEIJER's KOFFIE lste Mas KINDERWAGENS en SPORTKARREN, Kasten, Tafels en Stoelen, KABINETTEN en KASTEN der Centrale Gnano-fabrieKen, Rotterdam. W. van der Linde Jr. Kipstraat Nos. 84 en 86 en Staflbnlssteeg 2, pain-expeller% lF.Ad.RlCHTER&Q2 Rotterdam. M Costumes Blouses Rokken Naar maat zonder prperftooging Binderhoedjes Kinderman teltjes Binder jurkfes Binderschortjes Binderschoentjes enz. Ulond- en Tandarts, Beste Kozijn-Wijnazijn, lloutaxjjn en Azijnexfract. TEEPE, Maddeiliarnis. Chr. Eerbars, Steenbergen, Het geldt ook voor ons We hebben er in ons leven behoefte ^an, om eens uit den dagelijkschen tredmolen ie komen, eens een ander gedeelte van Gods heerlijke schepping te zien, ons eens te verlustigen in de werken Zijner handen, in gezelligen vriendenkring eens 'n dag of 'n week alle zorg van ons aardsche werk van ons af te schudden. We hoeven daarom op dit gebied nog geen groote dingen na te jagen Allen kunnen we niet naar Zwitserland. Zwitserland zou te vol worden en wij kunnen ook niet allen van huis. Maar elk gewoon burger en arbeider weet, hoe één welgeslaagd uitstapje, des noods van één dag, doch waarop men veel genoot, maanden- en jarenlang in de huise lijke herinnering kan blijven voortleven, als e-n >heerlijk daagje,« waarvan bij 't ter sprake brengen nóg wc-rdt nagenoten. Ik zou waarlijk willen, dat ik iedereen dezen zcmer aan een paar van zulke vacan tiedagen helpen kon. Zeg niet, dat »alles« uit wil, tegenwoordig. Het is toch waarlijk geen weelde Met name niet voor de kinderen Gods. Voor hen geldt het, ook van deze aarde »Alles is uwemaar wat kénnen ze eigenlijk van dit deel hunner bezittingen Hun geheiligde inbeelding houdt zich soms bezig met de >nieuwe aarde,waarop gerechtigheid wonen zal en waar alle heu genis der zonde zal uitgelouterd zijn en zouden ze dan niet eens iets van de heerlijkheden der oude aarde mogen zien Laten we dus niet te gauw zeggen, dat het weeldelust en genotzucht is, die hen drijft, als ze ook eens 'n dag rust zoeken te verkrijgen en daarop de een of andere vacantie-uitspanning najagen. Het leven der eenvoudigen is toch al vaak zoo sober en arm aan aardsche genie tingen. En nu geeft Gods kind die wel alle gaarne op, ja acht ze als niets, met 't oog op de heerlijkheid, die bem geopenbaard zal worden, maar op zichzelf is hij er daarom nog niet onverschillig voor. Zulk een over- geestelijkheid is stellig niet ^gereformeerd UITKIJK. Frambozenlimonade maakt men als volgt2 ons frambozen worden schoon en daarna fijnge maakt men late ze een nacht trekken op flesch goeden azijn. Den volgenden dag wordt de vloeistof gefiltreerd en dan flesch bessen sap en 8 ons witte suiker bijgevoegd. Men koke het mengsel tot het stroperig wordt. De flesschen worden met deze nog warme siroop gevuld en flink gekurkt. Voor sinaasappellimonade handelt men aldus: de schillen van 4 sinaasappelen worden, zonder het wit, op 2 pond witte suiker, geraspt. Voeg 25 gram (*/4 ons) citroenzuur bij en los alles in 1 Liter kokend water op. Doe dan het sap der uitgeperste sinaasappelen bij, filtreer dan door een neteldoeksch lapje en vul de flesschen. Men kan deze limonade met koud of warm water gebruiken. Hoe bereidt men aardbeien of kersenbowl? Kook het sap van 12 citroenen met 1 pond witte suiker, schuim de vloeistof af, giet er 2 liter koud water bij en schuim andermaal. Door fil- treeren, door een dun lapje, kan men de vloei stof helderder krijgen. Heeft men de afgedekte vloeistof laten bekoelen, doe er dan de aardbeien (2 pond) of kersen zonder pit, bijdit moet minstens 6 uur voor 't gebruik gebeuren. Keur den bowl voor het opdienen of hij zoet genoeg is, daar het suikergehalte der vruchten niet steeds gelijk is. Aardbeien-crême. "Wasch 2 pond aardbeien voorzichtig, laat ze uitlekken, trekt de steeltjes er uit, maak ze met een zilveren vork fijn, strooi er de suiker 1'/» 1ons, over en laat deze er op staan tot ze is opgelost. Klop Liter room stijf, doe dit als ge ze hebt, met een paar eiwitten. Meng den room o /der het moes en doe de crème op een glazen schaal. Wilt ge er een pudding van maken, los dan 8 10 blaadjes gelatine V, witte en roode op en roer die, met een klein straaltje gietend op de klaargemaakte crème. Een heerlijk tapioca-schoteltje krijgt ge, als 1 ons tapioca in 2 maatjes (d.L.) water wordt ge weekt, gaar gekookt in 1 L. melk met een ci troenschilletje. Vermeng de massa met 30 gram boter, 70 gram suiker, 2 eierdojers en stijfgeklopt wit, doe alles in een beboterd vuurvast schoteltje en laat het in een warmen oven vlug bruin worden. OBSERVATOR. ENGELAND. Alle mogendheden, die sterke vloten te harer beschikking hebben, volgen met begrijpelijke belangstelling de manoeuvres der Britsche eskaders. Op 1 en 2 Juli begon, zooals men weet, de mobilisatie op de zuidkust van Engeland. Bijna de geheele moderne vloot dobbert thans op de wateren. Yan de 123000 man, die admiraliteit beweert tot haar beschikking te hebben, zijn 70000 opgeroepen. Rekent men de be manning der in hot buitenland vertoe vende schepen niet mee, dan blijkt zoowat alles bijeengetrommeld, wat maar te krjjgen was. Yan de 3750 man kust- garde doen er zelfs 1000 mee. Maar hoe moeten nu, als er eens werkelijk oorlog was en de gelederenjdunnen, de marine- manschappen aangevuld worden Te land is nog iets met vrijwilligers aan te vangen, al kunnen de annalen van den Zuid-Afrikaanschen oorlog op dit stuk rare dingen vertellen doch ter zee De mobilisatie is overigens vlug in haar werk gegaan. Na eenige tactische bewegingen konden demanoeuvres 11 Juli beginnen. Alle beschikbare schepen werden naar het oosten gezonden. In Portsmouth en Devonport bleven slechts achter14 slagschepen uit de jaren 1888—92 en ongeveer 70 oude torpedo- en onderzee-booten. De zeeslag en de landing moet zoo „echt" mogelijk geschieden. Niet alleen de meeste slagschepen en kruisers maar ook de meeste torpedobooten hebben draadlooze telegrafie aan boord. Verder deed de admiraliteit zelfs onderzoek naar het aantal beschikbare visschersstoom- booten en zeilschepen in de Firt of Forth, om deze zoonoodigj voor de landing ie kunnen gebruiken. Intus8chen hebben de s'ormen der laatste dagen ook de manoeuvres in hooge mate belemmerd. De onderzeebooten moesten in de Tyne vluchten, d9 tor pedojagers gingen te Groot-Yarmou'h voor anker en de pantserschepen zochten langs de oostkust bescherming. Zaterdag werden evenwel, hoewel de storm nog niet heelemaal bedaard was, de oefeningen voortgezet. De kustschepen gingen pa trouiledienst doen en de aanvallende vloot bespieden, welke van Noorwegen uit nadert. Vooral hadden de schepen, die bij Noord-Schotland kruisen, veel van den storm te lijden. Nu en dan ontsnap ten zij ternauwernood aan ernstige averij. Men zegt zelfs, dat aan boord niet een genoegzame bemanning, voldoende voor de uitvoering van de noodzakelijke werk zaamheden, aanwezig was. Er zou daar naar een onderzoek worden ingesteld Maar de noodige mannetjes stampt men niet zoo ineens uit den grond! Zulke gasten kan men wel missen. In het American-Hotel, te Amsterdam stap ten Zaterdagmiddag eenige personen af, die opgaven Hongaarsche studenten te zijn en een aanbevelingsbrief bij zich hadden van /.Hotel du Bays Bas« te Utrecht. Men telefoneerde echter uit Utrecht, namens dit hotel, dat de logé's uit de bisschopsveste waren vertrokken, zonder aan betaling te denken, terwijl ze een portomonnaie van een eerzaam Utrechtsch burger vijf gulden lichter hadden gemaakt. Natuurlijk weigerde de directie van het American-Hotel den jongelieden gratis eten te verschaffen, waarna zij werden ondergebracht in een hotel, uitstekend op gratis logies be rekend, eveneens op het Leidschplein, waar zij wellicht, al voelden er zij zich minder thuis, beter thuis waren. Koninklijke gilt. H. M. de Koningin heeft aan een behoeftig gezin te Oldenzaal f 30 doen toekomen. 300.000 nonvlinders vernietigd. Men meldt ons uit Alfen (bij Tilburg) De groote plaag, die onze bosschen teistert' door de ontzaglijke hoeveelheid nonvlinders wordt hier men kracht bestreden. In de drie laatste dagen werden door schoolkinderen en particulieren niet minder dan 34 kg. vlinders en poppen gevangen, d.i. volgens matige be rekening plus minus 300.000 (zegge driehon derd duizend) stuks. Veilig mag men aannemen, dat minstens een derde daarvan vrouwelijke vlinder tot 200 eitjes legt, zouden hierdoor alleen reeds twintig millioen rupsen zijn ver nietigd. 't Is te hopen, dat door volhardend ijverig werken de plaag worde afgewend. ('sHert. Crt.) Ontzettend ongeluk op het Apel- doornsche Kanaal. Men meldt uit Zwolle aan de N. Ct. De oudste zoon van het Tweede Kamerlid Mr. O. J. E. baron van Wassenaar van Cat- wijck was Zondagmorgen naar Hattem gekomen om de verjaardag van zijn tante Baronnesse Van Heemstra bij te wonen. Des middags ging hij met den jongsten zoon van Baron Van Heemstra, burgemeester van Hattem, een eindje zeilen met een sloep op het Apel- doorsche Kanaal. Ter hoogte van de steenfabriek »De Hezen- berg« schijnt de sloep te zijn omgeslagen. Een paar voorbijgangers zagen de omgeslagen sloep en toen men deze aanhaalde vond men den 16 jarigen Van Heemstra met zijn pols verward in de touwen van het zeil hangen. De 19 jarige Van Wassenaar was een eind verder opge dreven. Men vond hem na ongeveer 2 uur te hebben gedregd. Geneeskundige hulp mocht niet batenin beiden waren de levengeesten geweken. Het fluitende raadslid. Uit Rozendaal wordt gemeld, dat de officier van justitie bij de Bredasche rechtbank eene strafvervolging heeft ingesteld tegen het be kende Raadslid E. v. W. 4 Augustus zal deze zaak voor de rechtbank dienen. Als getuigen zijn gedagvaard een wethouder, een Raadslid, de gemeentesecretaris en de gemeentebode. Gelijk het gras is ons kortstondig leven. Bij den namiddag sabbath-dienst in de Ned. Israel. Synagoge te 's-Gravenbage had Zaterdag een zeer treffend voorval plaats. De heer Pb. F. had de vorige week zijn gouden bruiloft gevierd. Ter dankzegging voor deze heugelijke gebeurtenis ter Synagoge opgegaan, werd hera daar een hooge ceremonie vereerd. Nauwelijks was de grijsaard van de H. Arke naar zijne zitplaats teruggekeerd of hij gaf den geest. Men kan zich de ontsteltenis van de gemeente voorstellen. Onmiddelijk werd de bijstand ingeroepen van geneeskundigen, doch zij konden slechts den dood constateeren. De gebeden voor de stervenden werden nog voorgezegd en toen droeg men den ontslapene naar de consistoriekamer, van waar het lijk eerst na afloop van den Sabbath naar de woning zal mogen worden vervoerd. Een middeleeuwsch veer. Men meldt uit Tholen Er wordt medegedeeld dat er plannen be staan tot overbrugging van de Eendracht aan het overzetveer bij Tholen naar den Noord- Brabantschen wal. Door velen is reeds jaren lang naar zoo'n gewenschte verbinding met verlangen uitgezien, daar de overtocht al gezien van de zeer hooge bedragen als veer geld over dit klein watertje worden gegeven 0. m. 15 cent per retour bedragen voor één persoon steeds allerlei bezwaren geeltvooral bij ijsgang dan wordt bovendien direct het veergeld verdubbeld 1 Het is te hopen, dat de plannen voor overbrugging, die thans dan aanhangig zouden zijn, uitgevoerd mogeD wor den. De stad Tholen die niet minder dan ruim t 60Ü0 jaarlijkscbe revenu heeft als pachtsom van dit veer, zou daarbij natuurlijk schade jijden, want het zal maar lastig gaan de rente van de som die de overbrugging zou kosten te heffen benevens nog een som als hierboven vermeld, als bruggeld. Toch blijve de over brugging niet tot de //vrome wenschen// behooren 1 Spoorloos verdwenen. Sedert Zondagmorgen is de seinhuiswaebter C H., van de II. IJ. S. M. te Iloek van Holland, spoorloos verdwenen. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Verdronken. Maandag g raakte te Broekpolder (N.H.), op weg naar school, het 6-jarig zoontje van A. L. te water. Het kind verdronk. Kenniswegen. Bij een vechtpartij onder Hoofdplaat, ter gelegenheid van de kermis, is een iandbou- werskneebt uit IJzendijke levensgevaar'ijk gewond door een steek in de linkerborst van 3 centimeter breed en 5 centimeter diep. De vermoedelijke dader is gearresteerd en gevan kelijk naar Middelburg gebracht. Een meisje van 5 jaren verdronken. Een vijfjarig meisje geraakte Maandagmid dag omstreeks drie uur al spelende in het Galgewater te Leiden. Hoewel spoedig op het droge gebracht, waar het bleek dat de levens geesten nog niet geheel geweken waren, mocht het den geneeskundige, die spoedig aanwezig was, niet gelukken, de kleine tot het leven terug te brengen. In het pakhuis van den heer Ileyghton, waar het kind was binnengebracht, werden alle pogingen aange wend om de levensgeesten op te wekken, doch te vergeefs. Het llaagsche zedenschandaal. Thans kan worden medegedeeld, dat de justitie zich op dit oogenblik bezig houdt met een onderzoek betreffende enkele verhoudingen in het politiekorps in Den Haag voor zoover daarbij althans betrekken zouden zijn politie ambtenaren, door de Koningin benoemd. Reeds is gehoord de hoofdcommissaris van politie, de heer Yersteeg, en Maan dag zijn gehoord de commissarissen van politie, de heeren Dietz en Sijpkens. Van beide zijden zijn verschillende documenten overleg. Onder meer een rapport door de heeren Dietz en Spijkens opgehaalt, naar aanleiding van een door hen, mede op verzoek van den hoofd commissaris, gehouden onderzoek, naar den, reeds in 1905 door den politie^ ambtenaar, den heer Van Lelyveld, ten laste gelegden persoonlijken omgang van den hoofdcommissaris met vrouw Fuhrop (Duitsche Greet, veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf wegens koppelarij, en thans in hechtenis, verdacht van bedriegelijke bankbreuk. Voorts een in 1905 door den commissaris den heer Dietz op den ambtseed opgemaakt procesverbaal, waaruit o.a. blijkt, dat de heer Yan Lelyveld verklaart zijn beweren, dat de hoofdcommissaris in betrekking stond tot vrouw Fuhrop en haar in hare woning bezocht, niet eventueel onder eede te kunnen volhouden. Eindelijk een ambtseedig verhaal van confrontatie tusschen vrouw Fuhrop en den hoofdcommissaris, waarbij die vrouw, tegenover den heer Versteeg gesteld, pertinent verklaart zich te hebbon ver gist toen zij een persoon, die haar ten harent bezocht en die haar zeido de hoofdcommissaris, te zijn, voor den heer Versteeg hield. Nu zij den heer Versteeg persoonlijk voor zich zag, was zij over tuigd, dat die heer niet de door haar bedoelde was. Men verneemt dat het onderzoek ge leid wordt door den procureur generaal, den heer mr. Bijleveld, persoonlijk. „Land en Volk, meldt dat de heer Van Weideren ReDgers in de Eerste Kamer zal interpelleeren over de Haagsche politie-geschiedenis Uit minnenijd heeft Donderdagavond te Vorden zekere de V., gegageerd Indisch militair uit Doetinchem, op een dochter van Jakobs uit Hengelo met een revolver twee schoten gelost. Het eerste ketste, bij het tweede ging de kogel door de kleeren zonder echter beduidende verwonding toe te brengen. De dader is door een conducteur der Hengelosche tram gegrepen en aan de marechaussée overgeven, die hem Donderdag morgen ter beschikking der justitie te Zutphen stelde. Mishandeling niet doodelijken afloop. Verdacht van mishandeling met doodelijken afloop van M. Korthout een Tilburgsch straattype, die Donderdag dood op den weg werd gevonden is gearresteerd eene her bergierster aan Groenstraat te Tilburg. Nadat K. drie draadmaakers zou getracteerd hebben en niet wilde batalen, moet hem het ver schuldigde ontnomen zijn, daarna werd hij de deur uitgesmeten en bovendien nog met een stoel geslagen waarna de vrouw en de mannen zich hebben verwijderd. (//'s-Hert. Ct.//) Muizen-plaag. Men meldt ons De schade die de muizen aan de veldge wassen in 't Land van Allena aanrichten is nog van beteekenis. Men is nu druk bezig gaten te boren ten einde de diertjes zoo te vangen, want storten ze in zoo'n geslagen paalgat dan moeten ze verdrinken. Een treurig ongeluk. Men meldt uit Den Dungen aan s's H. Ct.« Zondagmiddag had hier een droevig ongeluk plaats. Mej. A. v. d. W. aldaar, die zich met fietsrijden aan 't vermaken was, overreed 't zesjatig dochtertje van Van B. aldaar, met 't droevig gevolg, dat het kind een uur later overleed. Men begrijpt de droefheid der ouders en de verslagenheid van mej. v. d. W. Het ongeluk is aan geen opzet toe te schrijven. Het kind kwam uit een zijweg geloopen, zonder dat het opgemerkt kon worden, voor dat het ongeluk plaats had. liet spoorwegongeluk te Warmond. De geschortste overwegwachter Meijer is weer in dienst genomen, na zijn verhoor, dat zeker gunstig is geweest op Donderdag jl. Te Warmond is deze order afgekomen. Een eigenaardige vondst. Te Assen heeft men naar de //Asser Crt.n vertelt, bij het graven in een stuk land, 30 cM. onder den grond een kip zittende op 20 eieren gevonden. Vermoedelijk zijn bij het uitbaggeren van een sloot, die jaren geleden door het land heeft geloopen of bij het op brengen van nieuwen grond langen tijd geleden kip en eieren te gelijk gedolven. Verdronken. Te Wapenvelde is Woensdagavond in het Kanaal geraakt en verdronken de ecblgenoo- te van den lieer H. R., aldaar. Het lijk is reeds opgehaald. Een gasontploffing Donderdagmiddag circa half vijf haci er op het spoorwegemplacement te Maastricht, nabij de machineloods, in Limmel, eene gason'ploffing plaats, in een postwagen. Een tweetal werk lieden der S.aatsspoorwegen de koperslagers Duykens uit Maastricht en Roebroekx uit Borgharen welke werkzaam waren aan dien wagen, kregen zeer ernsdge brandwonden aan hoofd en handen. Dr. Hoeberechts was spoe dig ter plaatse en verleende de eerste genees kundige bulp. Door een rijtuig moest R. naar zijn woning te Borgharen worden overgebrac t. De oorzaak der ontploffing is onbekend. Een kolossaal geschenk. De stad Cliarlottenburg heeft van een bur geres, die dezer dagen gestorven is, een huis met erf ten geschenke ontvangen, waarvan de waarde op eenige millioenen mark wordt geschat. Een kruitmagazijn in de lucht gevlogen. Uit Tacoma (Washington) wordt bericht, dat bij het lossen van een kruitwagen het kruitmagazijn van de //Northwestern Impro vement Company// in de lucht is gevlogen, waarbij negen personen werden gedood. Keiletjes te Elburg. Men meldt aan het //Vad.//: Sinds eenigen tijd heerscht hier in het dorp een onrust welke haar oorzaak vindt in het feit dat de smid C. met de geheele buurt overhoop ligt en niet meer in den winkel en en tapperij van H. komt. Nu schijnt H. eeni ge personen tegen C. opgezet te hebben met bet gevolg dat bij C. een slijpsteen vernield is, de ruiten werden ingegooid en bij zelf mishandeld is geworden, terwijl Zaterdagavond zeven keer op het huis, dat bij bewoont, ge schoten is. De politie, de orde, welke door het rumoer verstoord was, willende herstellen, raakte met het talrijke opgewonden publiek slaags, zoodat een hevige vechtpartij volgde. Dit heeft geleid tot de arrestatie van den hoofdpersoon, bovengenoemden II. Deze heeft twee jaar geleden op 31 Aug. de versiering in een dronken bui vernield, hetwelk toen al bij de bevolking kwaad bloed zette. Dood uit een kersenboom gevallen. De nog krasse, ruim 60-jaiige Christiaan Welvaarts uit Liempde, welke te Mierlo bij de wed. Bolle eenige dagen voor pleizier over was, zou Donderdagmorgen -jn een kerseboom klimmen, om kersen te plukken met het ge volg, dat een lak brak, hij er uit viel en zul ke inwendige kneuzingen bekwam, dat bij 's avonds om half tien reeds is overleden. is steeds versch verkrijgbaar heerlijk en zuiver van smaak bij VAN Westdijk, Uiddelhamiis, is steeds voorradig Mahonie en Noten Prima Eiken en Geschilderde (kurkdroog in alle houtsoorten. Alles solied werk tegen concurreerendeprijs. Levering franco a contant. Beslist echte, direct van PERU aan gevoerde Guano, gewaarborgd door het fabrieksmerk Verkrijgbaar bij DIRKSLAND. i;i vuil 1 jLjivu aau- Ma Photogcaaf, Grootste Inrichting van destad. voor en aleer uwe Meubelen en Bedden te koopen de grootste en soliedste Meubel- en Bedden magazijnen van ROTTERDAM. Eerste Meubelwinkels vanaf de Stadhuissteeg. Grootste en goedkoopste Inrichting. Eenig adres voor alle standen. P.S. Aan de Meubelmagazijnen is verbonden een goedkoop Beddenniagazljn, dus zeer gemakkelijk, daar alles nu in èén huis gekocht kan worden. ANKER-% Ruim 35 jaar door millioenen jicht-en rheumatieklijders met succes gebruikt Verkrijgbaar in flesschen van 50 ets,75 cis en ƒ1.25 bij H.H. Apothekers en Drogisten Richter'» Anker-Pain-Expeller is verkrijg baar bij DIJKEMA DOORNBOS te Sommelsdijk; bij A. TEEPE te Middelharnisbij A. G. P. DE VRIES te Dirkalandbij A. L. HOBBEL te Oolt- gensplaat en bij 0. BOSS Jz. te Ouddorp. IJ i Hoek Kipstraat, I (Kunsttanden en gebitten.) Stationsweg 25, ROTTERDAM. Spreekuren eiken werkdag 13. Voor on- en minvermogenden 910. gebruik daarbij 15 cent de flesch. Voor haring en paling 10 centde flesch. FimnnüflüT» tegen bederven van azijn MlliPöllüi 10 cent het pakje. Verder Gebruik steeds COCOS- of GLY- CERINEZEEP en bij uitslag CAR- BOLZEEP of TEERZEEP. Verkrijgbaar bij Het beste adres voor Draineerbuizon is Levering franco in 't schip BergenopZoom. Monsters te bezichtigen bij de Heeren: D. HANSON, Sommelsdijk: A. MEIJER, Mid delharnis; J. VROEGINDEWEIJ, Dirksland BROOSHOOFT, Dirksland.T. WAARE, Oude Tonge; G. SMITS, Stad aan 't Haringvliet MOOIJAARD, Den Bommel; VAN PUTTEN, Herkingen HOBBEL, Ooltgensplaat; TROOST, Stellendam.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2