Goedkoopste Advertentïèn. Abr. Keijzer, Tuin- en fljanüSniuw. ëanT61' j 1 Buitenland. Garen; Band; SajetKousen BorstrokenLijtjes enz. Galanteriën Goud Zilver Koralen DAYID HARTOGrS Jacz., Nieuwstraat, Stad aan 't Haringvliet. Handel in alle soorten Schoenwerk, Kousen, Soïïen, Lijfjes, enz. Garen, Band, en echte kleur- houdende Hercules-sajet. Iz. R0ETMAN. IOZES DE HAAS. Fijn Rookvleesch en Boterhamworst. Vitello-Margariiie. I Machinale Breiïnricliting J, VAA DER HEIDEN DIRKSLAND». I mW\l OiÈ Tonp. Vertegenwoordiger der Singer-Maatschappij. Niet met één ruk wordt de kruk omgezet. Neen, het gaat geleidelijk, telkens iets meer. Eerst heet het kwade nu janog kwaad maar er zijn tal van verontschuldigen, die het eenigszins ver schoonbaar maken. Men is nu eenmaal jong, of ook, op z'n uitheemschTout savoir c'est lout pardonner alles weten zou zijn alles vergeven Dan voorts wordt er de nadruk op gelegd, dat de bedrijver van het kwade toch zooveel goede eigenschappen heeft ook en wordt goed en kwaad tegenover elkander in de weegschaal gelegd. Ook werkt men dan met bijbelteksten De geest is wel gewillig, maar het vleesch is zwak. Wie van u zonder zoude is, werpe den eersten steen op hem of haar en dergelijke, geheel verkeerd toegepaste uitspraken meer. Zoo gaat het dan trap-af. Toch blijft het kwade nog altijd, hoe zacht ook, als »kwaad« genoemd. Maar dat steekt dan deu mensch. Het verlaagt hem in zijn eigen oog. Hij doet het kwade hij kan het en wil het niet laten, maar 't verdriet hem, om voor dit kwade vijgebladeren saam te lezen hij wil in zijn kwade naaktheid rondloopen, zonder dat iemand het recht zal hebben, iets op hem aan te merken. Het tooneel gaat dan voor, Schaamteloos, met een lachend en lokkend gelaat, zet wat kwaad is, zich den groenen bladerkroon der deugd op 't hoofd. De letterkunde volgt op hetzelfde spon en tenslotte vindt men deze satanische »waar- heid« uit, dat al wat de mensch doet, eigenlijk goed is, omdat hij niets anders doet dan de driften uitvieren en uitleven, die de >Natuur« in hem gelegd heeft de »Natuur« die zich in haar ^scheppingen* weieens vergist, zoodat er grootere of kleinere botsingen ontstaan, maar die als men haar stil aan haar werk laat alles ook weer in orde brengt Dan is de omwenteling volbracht. Dan heet het kwade »goed«. En het goede wordt zachtjesaan »kwaad« geheeten, omdat het ingaat tegen de natuur en niet zelden zelfoverwinning eischt. Het heilig zaadz heeft tegenover deze »revolulie« de dure roeping het ssteunsek te zijn en onophoudelijk de volks concientie te prikkelen, d;e zelfs, naar Rom. I, in de verstafgedoolde schare nog altijd werken blijft. UITKIJK. VERSLAG van den toestand der Flaklceesche Land- bouwvereenigingover 't dienstjaar 1907,11908. Met dankbaarheid mogen wij op 't afgeloopen jaar terugzien dankbaar, waar 't aantal Afdee- lingen vermeerderde met één, en het aantal gewone leden met 22zoodat thans 9 Afdeelingen met 465 leden zich in bond aaneensloten. Doch niet minder stemt het ons dankbaar, dat wij tot de Kegeering meermalen verzoeken mochten richten, waarop zij blijkbaar acht sloeg, of ook zich tot ons wendde om inlichtingen en adviezen die wij steeds gaarne verstrekten. Zoo o.a. van 't Provinciaal bestuur dezer pro vincie een afschrift van 't adres der Regelings commissie voor de Provinciale Stierenkeuring, met verzoek om inlichtingen en adviesdan werd ons toegezonden het besluit der Staten van dit gewest van 24 September 1907 in zake toelagen te verstrekken aan Veeartsen in dit eiland, met in vervolg daarop een kennisgeving dat aan alle Veeartsen in dit eiland, toelagen uit de Provin ciale kas worden verstrekt. Vervolgens verstrekten wij desgevraagd inlich tingen aan de Regeering in zake vee en verloskun dige hulp in dit eiland, terwijl wij ons tot het Ministerie van Landbouw wendden, verzoekende, den invoer van vee naar dit eiland te verbieden, met het oog op 't in verschillende streken des lands heerschend mond- en klauwzeer, aan welk verzoek schier op staanden voet werd voldaan. Dan zonden wij adressen aan de betrokken Ministers, verzoekende risico overdracht bij de ongevallen-verzekering niet bij wettelijken maat regel te verbieden, terwijl wij ons richten tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal adhaesie betuigend aan 't adres der groote Landbouw- Maatschappijen, in zake de Landbouw-Ongeval- lenwet, over welk wetsontwerp de representant der Ongevailen-Verzekerings-Maatschappij te Zwolle de heer L. Boer voor ons optrad in eene openbare vergadering te Sommelsdijk. Nog wendden wij ons tot denNederlandschen Suikerfabrikantenbond, verzoekende detarra-ver- dubbeling bij 20 in plaats bij 15 pCt. te doen aan vangen, waarop, na later bleek, eveneens gunstig was beschikt. Voorts waren wij vertegenwoordigd ter vergade ring te Roozendaal, waar onder leiding van den heer Directeur van het Rijkslandbouwproefstation te Goes maatregelen zouden worden ontworpen tot meerdere uniformiteit bij coöperatieven aan koop en gebleken leemten bij analyseering enz. door betere bepalingen te vervangen. De finantiën der Vereeniging baren geen zorg, zoodat wij met recht meenen dankbaar te mogen zijn, en met vernieuwde energie ons zetten aan de taak den landbouw te helpen en Flakkee in één bond te vereenigen. Het dagelijksch Bestuur voornoemd, J. D. MIJS, Voorzitter. A. W. KEIJZER, Secretaris. PERZIË, In Perzië is nog lang niet alles in orde. Hu komen uit Tebris (Noord Perzie) weer zeer alarmeerende be richten. De New Fork Herald deeld mede, dat aldaar de huizen geplunderd werden en dat zelfs duizenden personen gedood zouden zijn. De telegraphische verbin ding is verbroken. Dan zitten de Perzische vluchtelingen nog altijd in het gebouw van het En- gelsche gezantschap. Wel werden op dringende verlangen van den Britschen zaak gelastigde Mar ling de kozakken posten teruggeroepen, maar Maandagnacht waren zij weer aan wezig. Marling diende bij de Regeering zijn beklag in en verlangde verontschul diging door den gouverneur der stad en don Minister van het hof in vollen uniform. Rusland zal naar de Times verneemt dit verzoek steunen. Hetzeltde blad weet voorts te vertelleu, dat geen enkele der Russische officieren deelnam aan het bewaken dor Engelsehe legaiie. Sir Charles Dilke heefc zich'egenover Reynold's Newspiper," een radicial blad, in een uitvoeiig artikel over den toestand in Perzië uitgelaten. Hij schrijft o.m. bet volgende „Teheran, do hoofdstad des Rjjks en de plaatst van de onlusten, ligt in het noorden en is geheel in handen der Russen. Door -middel van de Wolga, die in da Kaspische Zee uitmondt, kan Rusland Perzie in zeer korten tijd met troepen overstroomen. Doeh Perzië heeft den wensen te kennen gegeven, dit niet te willen. Wij zullen op den zelfden voet doorgaan en met Rusland onderhandelen. Onze belangen zijn niet in het Noorden gelegen en het droge, wilde en verlaten plateau van het hooge tafelland van Midden-Perzie, dat zich als een muur verheft, s'uifc eigenlijk alle gemeenschap tusschon het Noorden en het Zuiden af. „De tegenwoordige onlusten zijn de derde van een reeks tengevolge van de pogingen van den Sj'ih om een coósti- tutioneelen regeeringsvorm in te voeren. De laatste keer zochten een groot, aantal lieden een onderkomen in het Britsche gezantschap te Teheran. Wij hadden nogal moeite om ze weer kwijt te raken. Toen ze eindelijk vertrokken, stond de Sjah voor hun veiligheid in en het is zeer wel mogelijk, dat deze beloite nog gebroken is. Het J is misschien noodza kelijk voor de beschermende mogend heden, een nieuwe Sjah te zoeken. Dit is niet gemakkelijk en wij zouden ten minste die taak niet gaarne op ons nemen. „De tegenwoordige Sjah is blijkbaar een zwakkeling en misschien is het wel onze plicht, alhoewel geen aangename Rusland te helpen, hem at te zetten. Het moest voorts een fout zijn een grondwet, geschoeid op Westerschen voet, op te dringen aan een Oosterschen Staat. „Indien de onlusten tot zulk een hoogte kwamen, dat in'erventieve nood zakelijk werd om Perzie tot rust te biengen, dan zou de veldtocht geschieden volgens de bepalingen der Engelsch- Russische conveutie, doch moest er in het Noorden gevochten worden, dan zou Rusland dat doen." De toestand in Perzie kan dus wellicht nog tot ernstige verwikkelingen aanlei- diug geven. fxeiiieiBg-d nieuws. Vergiftigd. 'Uit Roermond meldt men aan de //N. R. Grl.// Voor eenige dagen maakten wij melding van liet vinden van het lijk van zekere Str., uit Roermond, in de rivier de Swalm, onder de gemeente Swalmen, op ongeveer 300 meier afstand van de Duiscbe grens Daar men niet anders dacht, of S. was, op weg van Biüggen naar Roermond, zijn geboorteplaats, vin den weg afgedwaald, te watergeraakten verdronken, werd het lijk naar de algemeene begraafplaats te Roermond overgebracht en ter aarde besteld. Tengevolge van geruchen, welke duidden op misdaad, men wilde dat hier vergiftiging in 't spel was, werd het lijk na eenige dagen weder opgegraven en door twee doctoren onder gerechtelijk toezicht onderzocht. Het resulaat van dit onderzoek is tot heden nog niet bekend geworden. Denzelfden dag werd L. voerman en paardenhandelaar te Bruggen üuitschland), bij wien S. als paardeknecht in dienst was, gearresteerd en in de gevangenis te Kleef opgesloten. Vermoed werd, dat L. zijn dienst knecht S. van het leven zou beroofd hebben. Dit vermoeden is thans waar geblekeh. Dins dag heeft L. in de gevangenis te Kleeft, na een streng verhoor bekend den moord begaan te hebben. Naar men zegt, moet S. de vermoorde, bekend zijn geweest met de daden van zijn meester, welke indien daaraan ruchtbaarheid gegeven werd voor L. minder aangename ge volgen bij de justitie zouden gehad hebben. Dit wordt dan ook aangenomen als de drijfveer tot de misdaad. De Schroevers gehuldigd. Namens het Engelsehe gouvernement heeft Jacob Schroevors een zeekijker ontvangen in een doos, bevattende de volgende inscripte. //Presented by the Brifsb Gouvernment to Jacob Schroevers, Master of the fishing boat //Vijf Gebroeders/', of Flushing, in acknow ledgment of his humanity and kindnesse to the schipwreeked crew of the Britsh schooner //Doris// of Padstow, which stranded off West- kapelle, Walcheren, Netherlands, on the 14th December 1907//. Verder ontving Schroevers nog een gouden medaille, aan de eene zijde de beeltenis be vattende van koning Eduard en aan den anderen kant het opschriltFor galiactry and humanity from the British Goverment//. Zijn vijf zoons en kleinzoons ontvingen een zelfde medaille in zilver. De leden van de reddingsboot //Koning Willem III//, die eveneens een werkzaam aandeel hebben gehad in de redding van de schipbreukelingen van de //Doris//, hebben van de Engelsehe regeering dank ontvangen voor de bij deze. gelegenheid bewezen diensten, weike len zeerste worden gewaardeerd, onder mededeeling, - dat het niet de gewoonte van de Britsche regeering is om belooning toe te kennén aan de bemannigen van vreem de reddingbooten voor de door deze zulke in gevallen bewzen diensten. Verdronken. Te Donkerbroek (Dr.) viol Zaterdag bet bijna 6 jarig zoontje van den heer J. van der Gans onopgemerkt in het vaarwater, waaruit het als lijk werd opgehaald. Een ernstige roepstem. Een vrouw zakte Zondagavond in de Linnaeussiraat te Amsterdam ineen. Aanstonds werd zij naar het nabijzijnde Burgerziekenhuis vervoerd, maar daar bleek zij reeds overleden te zijn. Inbraak te Schiedam. Zondagnacht is bij den heer P. van Vliet aan de Hoofdstraat te Schiedam ingebroken. Uit de kamer, waaiin de heer v. V. met zijn eehtgenoote sliep, werden de sleuteU weggenomen De inhoud van zijn portemonaaie en papieren geld ter waarde van f 1700 zijn gerooid. Eerst bij het verdwijnen der dieven werd het echtpaar wakker. Van de daders is geen spoor gevonden. Vereenvoudigde spelling. Men schrijft uit Westerlee aan de „Winschofer Crt." Zooa's beker d is, werd op de bijzondere school alhier de vereenvoudigde spelling ingevoerd. Dit schijnt niet te zijn naar het hart van B. en W. dezer gemeente, want dezer dagen werd hier een publicatie aange plakt van dit college, waarin de ouders van de leerlingen der bijzondere school gewaarschuwd we~den hun kinderen niet te laten onderwijzen in de ver eenvoudigde spelliüg, omdat de kinderen daardoor later schadezoudenondervinden. Evenwel hebben B. en W. er niet veel plezier mee beleefd, want het plak kaat was spoedig weer verdwenen, naar rneu zegt door het ingrijpen van een hoogere autoriteit. Slachtoffers van het baden. Bij het baden in de Maas tegenover- de Céramique fe Maas!richt is verdron ken de 22 jarige P. B., opperman. Te Grarnsbergen is de zestien jarige H. W. bij het baden verdronken. Kleine oorzaken, groote De heer Arie de Groot, Oosteinde 251 te Zaandam, struikelde Maandagmiddag over een drempel in zijn woning, waar door hij zijn linker bovenbeen brak. Hij werd met de politie-brancar te Amster dam overgebracht en in het O. L. Vrouwengasthuis aldaar opgenomen. Zeven pctrolcummijneu in brand. Te Drohobyz (Galicie) brak brand uit ia een petroleummijn, die zich snel uit breidde en weldra de grootste en meest productieve schacht vau deze Oilciiy had aangestoken. Op het oogenblik, dat bet bericht Zaterdag naar Weenen gezonden werd, stonden zeven mijnen in brand, benevens vijf reservoirs met 1500petro- leumhouders. De brandende olie liep in de rivier Thysmierica, zoodat dezetus- sc'nen Boryslaw en Drohobyez geheel in een vlammenzee verkeerd was. De brand weer en de troepen waren niet bij machte den brand te blusschen. De brand wordt nu reeds geraamd op een milioen kronen voor het blusschen zullen veertien dagen noodig zijn. Dooi- den trein gedood. Eén advocaat Towsend 'Wandell, mil- lionair, uit New Vork, met zijne twee zusters op reisnn Italië, ging Dinsdag aan bet station van Bologna de handen wasschen aan eene waterkraan, die tus- schen het derde en vierde spoor Btond hierbij keerde hij den rug naar de bin nenkomende treinen. Een goederentrein kwam aangereden, de locomotief Root. De zusters, die door het wagonvenster toezagen, stieten een angstgeroep uit, Wandel keerde zich om, maar te laat. De zusters moesten het aanzien hoe hun broeder door de machine eenige meters werd meegesleurd en in tweeën gesneden werd. Het lijk zal naarNew-York wor den gebracht. 'ii Moordenaar overleden. Dezer dagen is in de gevangenis te Werden, in Duitschland overleden H Ittenbach, die in 1904 vrouw Catharina nasemans aan den Kaldenkircherweg Venlo vermoorde. Aanvankelijk werd Ittenbach door het Gerechtshof te Keulen ter dood veroordeeld. De gezworenen achtten zijn schuld door het hooren van een 40 tal getuigen bewezen, hoewel hij alle schuld ontkende. Later werd hij gebenadigd en werd zijn straf veranderd in levenslange gevangenisstraf Vóór zijn sterven beeft hij nog bekend, den moord gepleegd te hebben, en kwamen ook nog vele bijzonderheden aan het licht, die destijds wel in behandeling kwamen, maar Diet alle konden bewezen worden. Een oefening in 't water gevallen. Dinsdagmorgen is te Vlissingen bij een oe'e- ning met de boot op het stoomschip «Neder- lanck van de Maatschappij Zeeland een boot van een hoogte van 7 M. ongeveer met den kop naar beneden in het water terecht geko men, doordat er maar één van de twee takels was losgegooid. Twee inzittenden vielen te water, doch werden spoedig gered één ervan, een hofmeestersbediende, had een diepe wond aan het hoofd, doordat hij eerst op den kant det boot terecht kwam. Voorts mankeerden in alle booten de proppen, zoodat ze spoedig vol water liepen. Met recht is de oefening in 't water gevallen. Het ongeluk met de lift te Amsterdam. Het »Hbld.« verneemt dat een ernstig onder zoek is ingesteld door de justitie naar aanleiding van het ongeluk, dat voor eenige weken in het voormalige Hotel »Adriani« te Amsterdam met de lift plaats had. Een der gekwetsten is in het geheel nog niet hersteld en men vreest zelfs dat hij een blijvende verminking van het geval zal overhouden. Twee ingenieurs zijn belast met het opmaken van een technisch rapport. De vervolging zal worden ingesteld tegen den monteur, die zöu hebben toegelaten dat de zeven werklieden op de defecte lift zijn gaan staan. Zooals men zich herinnert, stortte tengevolge van het gewicht, de lift, die zich boven in het gebouw hevond en niet zakken wilde, daarna met groote snelheid naar omlaag. Een Hollands schip gestrand. Uit Brest wordt gemeld, d.d. 6 Juli De Hoilandsche sloomer »Noordwijk« is in den afgeloopen nacht op de rotsen van het landhoofd geloopen. Het vaartuig is verloren, doch de bemanning werd gered. Zestien militairen flauw gevallen. Tijdens de Maandag, des middags te 12 uur te Arnhem gehouden parade, vielen 3 onder officieren en 13 soldaten flauw. Acht van deze soldaten konden niet deelnemen aan de parade de overigen gingen, na bijgebracht te zijn, weer in de gelederen Een rijke arme Te Beetsterzwaag overleed deze week plot seling een alleenwonende vrouw die ondersteu ning kreeg van het Burgerlijk Armbestuur. De politie vond in haar woning ruim f 500 aan contanten. Door zijn eigen geweer gedood. Dinsdagmorgen is in een kersenboomgaard te Kesteren een kersenkeerder uit Ingen door het plotseling afgaan van zijn geweer, dat hij bezig was te laden, door de volle lading in het hoofd getroffen. De man was terstond dood. (»Hbld.« De 45 sterren der Amerikaansehe vlag worden met één vermeerderd, daar de staat Oklahoma officieel in de confaderatie der Yer. S'aten is opgenomen. Te New-York is de thermometer Zondag middag tot 97J graad Fahrenheid gestegen, het hoogste punt in den gids zeer heeten zomer. Een vreeseiijken dood. De 70-jarige A. v. Beek te Si Michiels- Gestel, wilde Zaterdagavond van zijn kar hooi glijden. Hij viel en kwam terecht tusschen deze en het paard, dat aanstonds op hol sloeg. Van Beek, in zijn benauwde posile blijven hangen, kreeg verschillende kwetsuren, waar onder een stamp van het paard op borst en boofd, terwijl hem ten slotte de geladen kar over het lichaam ging. In deerniswaar- digen toestand opgenomen, werd de ongeluk kige huiswaarts vervoerd, waar hij Zondagnacht den geest gaf. Brandstichting Zondagnacht woedde te Best een ernstige brand, waardoor een tamelijk groot boerenhuis geheel in asch gelegd werd. Er werd niets dan het vee gered. Algemeen denkt men aan kwaadwilligheid, vooral omdat een huis in de naaste buurt eveneens begon te branden en men bij de plaats waar het strooien dak vlam vatte, een paar uitgebrande lucifers vond. Doorwerth. Wij vernemen, dat de heer Scheff'er van den Duno de vrijen wandeling op de door hem aangekochte Doorwerth zal blijven toestaan, dal de aanwijzingen van de Vereeniging voor vreemdelingenverkeer mogen blijven en mogen worden uitgebreid, terwijl het kasteel voor de bezichtiging opengesteld zal blijven. Het kasteel zal in zooverre hersteld worden, dat het voor verder verval bewaard wordt. (N. R. Crt.). Deserteurs. Uit de Bildt. meldt men aanjiet (Utr. Dol.) Maandagmiddag werden te 5 uur alhier door den gemeenteveldwachter een 5-tal ma trozen aangehouden die weggeloopeen waren van (II. M. Buffel). Een van hen was 15, de overige 14 jaar oud. Vrijdag 3 Juli waren ze om 5 uur na schaftijd gedeserteerd. De veldwachter van Heenvliet had ben nog ach terna gezet. Ze hebben achtereenvolgens den Zaterdagnacht in Spijkenisse, en Zondagnacht aan de Keulsche Vaart te Utrecht doorgebracht. De koude nachten en het weinige elen, dat ze wisten te bemachtigen, dwongen hen er toe, zich bij de polite aan te melden. Met de tram van halfzeven zijn de deser teurs des avonds door den gemeenieveld- wachter overgebracht naar de kazerne //Damlusl// te Ulrecht, om Dinsdag naar Hel- levoetsluis teruggeleid te worden. Een der matroosjes had zich reeds driemaal, een ander tweemaal aan desertie schuldig gemaakt. De overige maakten zooiets voor de eerste maal mede. Ondertrouwkaarteu, Bruid suikers, Bruidzakjes en lint, worden door mij in heel Flakkee aan huis bezorgd en geleverd. Voorts in ruime keuze voor handen HANGLAMPEN en toebehooren, GLAS en AARDEWERK, KERKBOEKEN en BIJBELS, in groote verscheidenheid. N.B. Briefkaarten worden vergoed. Het adres voor alsmede een ruime sorteering is alleen bij J. KEER, DIRKSLAND. Straatdijk 325. en Horlog-iën. Westdijk B 39ï, MIDDELHARNUfi. Billijke prijzen. Solide artikelen. OPGERICHT 1840. zoowel Chroom- als Vetleer. Beveelt zich beleefd aan voor het leveren van ZADEL- en WERKPAARDENTUIG. De Ondergeteekende be- veelt zich beleefd aan voor het breien en aanbreien van Ook voorradig Aanbevelend SOJIIHELSOIJ&. St Joris Doelstraat, Sommelsdijk. Telefoon Interconim. No. S, (tegenover de Stoomdr. van W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit Rundvleesch, Alles wordt Maohinaai gesneden. Vanaf heden prima kwaliteit rolpens verkrijgbaar. Nette bediening. Billijke prjjzen. Beleefd aanbevolen. Gebruikt uitsluitend Winkeliers vraagt inlichtingen bij I). SLAGER, Middelharnis, Vertegen woordiger. VAN BORSTROKKEN, PANTALONS, LIJFJES, KOUSEN SOKKEN enz. worden in alle verlangde maten en kleuren vervaardigd. Ook aanbreien van KOUSEN en SOKKEN. Degelijk werk. Vlugge aflevering. Beveelt zich beleefd aan voor het leveren van eerste klas Singer-Hand- on Trap- Conditiën zeer gemakkelijk.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2