Afsluiting Langeweg. Aankoop van Zaaigraan. Advertentiën. Beurs Ouddorp. Hotel AEERSHOEE. Vraagbaak. Antwoorden of mededeelingen Binnenland. 's Gravenhage. 3 Juni Dr Kuyper is hedenmiddag ten 4 ure voor een geruimen tijd naar het buitenland vertroken. Officieel €«edeelte. J A C II T. Plaatselijk JVieuws. .liiddelharnis. J.l. Vrijdag had de dochter van S. Pille toen zij den lilt weg bracht, het ongeluk, doordat zij viel, zich ernslig met een sekel aan haar pols le verwonden Den Bommel. De milicien-verlofganger A. Sto ~p der lichting 7903 van het, 11e Regement Infanterie is opgeroepen om naar zijn garnizoensplaats Ede, den je September a s. terug te keeren. Oude Tonge. Als eerste candidaat-dijk- graaf is door Ingelanden van den Heeren polder op de aanbeveling geplaatst de Heer P. v. Schouwen. Nieuwe Tonge. Vrijdag was de nacht waker J. G. K. werkzaam met het lossen van een schip met steen, waarbij een steen van de stapel op zijn voet viel, waardoor hij dat lichtgaamsdeel zoo bezeerde dat hij het werk moest neerleggen, en met moeite huiswaarts moest komen. Stellendam.** De milicienverlofganger A, Troost der lichtiug 1903, dienende bij het Korps Pontonniers, is tegen 7 Septem ber a.s. naar zijne garnizoensplaats Dordt in werkelijken dienst opgeroepen. Goedercede. De milicDnverlofganger Meindert van der Wende der lichting 1905 dienende bij het 3e Regt. Infanterie, is tegen 24 Augustus a s. naar zijne garni zoensplaats Bergen op Zoom in werkelijken dienst opgeroepen. Ouddorp. De hooioogst is hier in vollen gang. In vergelijking met andere jaren is er weinig hooi in de weidennochtans waren de prijzen bij de grasverkooping van verleden week belangrijk hoog. Gemeenteraad. VERSLAG Ingezonden ëfukKeas. Gemengd Nieuws. Van de grenzen. Ontvlucht. Bedriegsters. Doodslag te Zevenbergen. Merk est ScliDof. $cli eei*sf üding-en. i^iii'btberichten. PER TELEGRAAF. BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van den Langeweg onder Ooltgensplaat, gelegen tusschen den Molendijk en den Eersten Hamert voor rij- en voertuigen zal worden afgesloten van den 15en tot den 30sten Juli 1908. Ooltgensplaat, den 6 Juli 1908. J. van NOORDT. J G. van PUTTEN. Door den Flakkeeschcn Boeren bond is een commissie benoemd voor Eigenaren van zuivere Granen, wor den verzocht met opgaaf van naam, herkomst, bezaaide oppervlakte en waar te bezichtigen, hiervan kennis te geven vóór 16 Juli e k. aan den Secretaris Het Beursbezoek is we der begonnen in het er van, en zeker het grootste, wordt dan ook bestemd om te weiden. Overvloed van voedsel kan het melkvee er vinden en het toont zich daarvoor dankbaar door zijne rustigheid endoor den overvloed van melk, die het geeft. Maar de bodem moet ook de noodige kracht bezitten. Door den hooioogst is er eene aanzienlijke hoe veelheid plantenvoedingsstof aan onttrokken. Is de opbrengst goed geweest, dan bedraagt dit per H.A. ongeveer 80 90 K.G. stikstof, 25 K.G. phosphorzuur, 96 K.G. kali, en ruim 50 K.G. kalk, getallen, waarmede zeer zeker rekening dient gehouden te worden. In vele streken, vooral op de klei, waar enkel wei- en hooiland wordt aangetroffen, verandert men dan ook den hooi- in een mestwagen, althans wanneer de mestspecie niet in den winter reeds op het veld is gebracht. De mesthoop wordt aangesproken en een deel van het afgemaaide veld bemest met gemengde specie gewoonlijk. Een vereischte daarbij schijnt ons het goed fijn werken met egge en sleep en vork. Hoe fijner men den mest maakt, hoe beter die zal werken, en de veehouder, die hierbij 't zorgvuldigst te werk gaat, zal men kennen aan de ontwikkeling van het etgroen. Gewoonlijk evenwel is de voorraad mest niet voldoende en wordt het veld alzoo bij gedeelten bemest. Wat heden overblijft, komt het volgende jaar aan de beurt. Gelukkig kan die moeilijkheid worden vermeden door de aanwending van chili. Een gift van 100 K.G. per H.A. zal hier uitstekend werken. We kunnen het dan ook met ernst aanbevelen, temeer daar hetgeen er groeit op het met chili bestrooide gedeelte met meerder graagte wordt afgeweid door de dieren. Daarbij het werkt vlugger. Binnen eenige dagen is het reeds aan de meer donkere kleur van het gras te zien. Een ander deel van het etgroen wordt afge zonderd om in den nazomer voor de tweede maal een snede hooi te leveren. Van zulk land wordt dan ook meer gevraagd; en dit feit heelt niet zelden den verhuurders aanleiding gegeven, het tweemaal maaien te verbieden. Toch wordt 't wel gedaan en overwegend schijnt ons 't be zwaar dan ook niet toe, als men slecht zorgt de •tukken, welke twee sneden zullen moeten leve ren, eenigszic.s te doen wisselen met de jaren en wanneer men rekening houdt met den afvoer, door daarna te zorgen voor toevoer. Zulke velden dienen krachtiger gemest te worden. In plaats aan 100 KG. chili, zouden we 150 k 200 KG. toedienen en daaraan toevoegen een paar baal •uperphosphaat en op meer lichteren grond, tevens zooveel patentkali. Eindelijk wordt een deel bestemd voor winter- voedering in den aanvang, om den overyang van groen- tot droogvoeder meer geleidelijk te doen plaats hebben. Ook hierbij moet gelet worden op hetgeen 't veld levert. Blijft evenwel het land steeds als weiland gebezigd, dan wordt het als vanzelf door de dieren zeiven bemest. Ze geven in hunne uit werpselen terug, wat ze door den bek tot zich namen. Een zorgvuldige uitspreiding van den uitgeworpen mest schijnt ons, zoo het veld ruim genoeg is, het meest aan te bevelen. Is de uit gestrektheid gering, dan kan men de hoopen ook opzoeken, mits men daarmede niet te lang wacht om de specie te vermengen met aarde, welke dan na eenige omwerking over het land in het najaar wordt uitgespreid. Zoo is dus het gebruik van het afgemaaide veld verschillend en de behandeling evenzoo. Steeds dient er ge rekend te worden met de omstandigheden. Wie dat doet en daarbij gesteund wordt door gunstig weer, door afwisselend vocht en droogte, gepaard met de noodige warmte, voor hen zal het vee steeds genoeg kunnen opnemen om het steeds overvloed van voedsel te doen vinden. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. zjjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 192. Kunstmest op nawei? 193. Wat is carbolineum Antwoorden en mededeelingen. 190. Hoopjes schuim op planten. Daar is het schuimbeestje aan 't werk. Veeg zoo'n hoopje maar eens weg. Op de plant vindt ge dan een groenachtig, dik diertje. Het scheidt schuim af, om zich onder te verbergen. 191. Kwade koppen in 't vlas. Dat doet de vlasblaaspoot, een heel klein diertje. De ministers Heemskerk, Talma en Idenburg deden hem aan het Staatspoor- wegstation uitgeleide. De Staatsraad i. b. d., Commissaris der Konin gin in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van Gedeputeerde Staten van 23 Juni 1908, no. 78; Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij voormeld besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag dsn 2Östen Juli aanstaande, en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en h der wet op de jacht en visscherij, is geoorloofd wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Keglement op de uitoefening der jacht en vis scherij in deze provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op en langs het water, mitsgaders op moerassige landen. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. 's-Grarenhage, den 27sten Juni 1908. De Staatsraad i. b. d., Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. Soniuielsdijk. Een kind zoek. Vrijdag avond was onze gemeente in rep en roer doordat een kindje van schipper M. Faasse zoek was. Velen gingen aan 't zoeken; zelf werd per fiets op onderzoek uitgegaan naar 't Hoofd van Middelharnis. Eindelijk werd het gevonden op haar bed. Het kind was stil op bed gaan liggen. Dezer dagen zijn weder een aantal konijnen door een hond afgemaakt. Nu van den landbouwer Polder onder deze gemeente. De teer werper (s). Vrijdagnacht omstreeks kwart voor één werd de heer W. Boekhoven alhier door de nachtwacht uit zijn slaap gewekt, doordien de teerwerper(s) zijn duivelsche daad had uitgevoerd op de zoo pas nieuw gebouwde Drukkerij. Het front dat een sieraad was voor de gemeente, is daardoor totaal bedorven. De bevoegde macht werd zeer vroeg in den morgen met het geval iu kennis gesteld. Wij willen de politie, die het spoor van de dader(s) in handen meent te hebben, niet vooruit loopen, en vermelden alleen het feit. Het is te hopen dat iederen burger medewerken zal, om de gegevens die hij hoort of weet, ter kennis te brengen daar waar het behoor', opdat een volgend ge bouw verschoont mag blijven voor et-n bezoek van zuik een laag gezonken on-mensch(eu). Zaterdag viel er een kind vati G. van Gelder in de kaai. M. W. had het geluk het kind te redden. Zaterdagmorgen viel er een paard van de Wed G. Visser in de slootna vee! moeite en inspanniug mocht het eindelijk gelukken het dier er uit te krijgen. Vrijdagavond jt viel 't zoontje van J. Vroegindewetj in een diepe sloot. A van der Valk het onheil gewaar wordende, liep er naar toe en had den kleinen spoedig op het droge. Maandagavond arriveerde alhier in de kaai een prachtig pleiziervaartuig, ge naamd »Ena* van Amsterdam, '1 welk veel bekijks had. Naar men ons mededeelde, heeft mön met ditzelfde vaartuig nog niet lang gel den een eersten prijs behaald met een zeilwedstrijd. Alhier heeft zich Zondag een geval voorgedaan van de zoozeer gevreesde vlek ziekte onder de varkens. Maandag toen L V. met de Mid del harnissche boot van Rotterdam naar hier reisde, kwam hij tot de onaangename ontdekking dat een pakje van hem ver dwenen was, 't welk tot zijn spijt niet terecht gekomen is. Door verschillende slagers alhier is bij vernieuwing dispensatie gevraagd voor invoer van varkens. Het driejarig zoontje van C. M. viel verleden week in een moddersloot, door toegeschoten hulp werd de kleine drenkeling weder op den wal gebracht. Aan den landbouwer V. d. M. al hier is vergunning verkend om fokvee van Rotterdam naar hier te voeren, doch onder de noodige voorzorgsmaatregelen. Het zooDtje van V. d. S. viel verleden week op het gors in een sloot, die ge deeltelijk met water gevuld was, onder gezang werd de drenkeling door zijn makkers thuisgebracht. Uit een in het zoogenaamde boschland staand schuurtje werd van Zaterdag op Zondagnacht twee oude konijnen gestolen, de jonge konijnen had men echter laten zitten. Van de daders natuurlijk geen spoor. Door den rijksveldwachter Requillet is op aanklacht procesverbaal opgemaakt tegen J. M. J. wegens mishandeling. Door den Raad dezer gemeente is op advies der Gezondheidscommissie besloten aan Gedeputeerde-Staten dezen provincie wederom 6 maanden verlerigiDg van ontruimingstermijn van eenige onbe woonbaar verklaarde woningen aan te vra gen. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de afzonderlijke jachten op Wateiwild voor dit jaar zullen woren geopend op Zaterdag den Z5 Juli as. Burgemeester en Werhouders maken bekend dat het verslag van den toestand der gemeente over het vorige jaar, tegen betaling der kosten ter Gemeentesecretarie is verkrijgbaar gesteld. Inzake de oprichters der gasfabriek alhier is door den gemeenteraad besloten om eene conferentie te verzoeken met de ontwerpers van het plan om de gasfabriek alhier op te richten voor de 5 plaatsen in Oostelijk Flakkee. Maandag j 1. is de milicien J. Vervloet vertrokken naar 's Gravenhage, teneinde voor H. H. Ged. Staten te worden herkeurd voor de Nationale Militie. De heer M. Wittekoek is benoemd tot Secretaris van den Magdelenapolder onder Oude Tonge. De echtgenoote van A. v. Peperstraten heeft vergoeding verzocht voor den tijd dat haar man onder de wapenen zal verblijven voor herhalingsoefeningen. Bij publicatie is ter algemeene kennis gebracht, dat de afzonderlijke jachten op waterwild zal worden geopend op 25 Juli a.s. Herkiiigen. Zondagavond 1.1. kwam K. K. alhier tot de minder aangenaame ontdekking dat zij haar gouden broche was was verloren. Den zelfden avond echter werd deze na lang zoeken gevonden door W. W. Door het breken van den hengel van een met kokend water gevulden emmer kreeg de dienstbode van C. J. Kardux deze over haar beide voeten, met zoodanig gevolg zij zich onder geneeskundige hulp heeft moeten stellen en voorloopig hare werkzaamheden heeft moeten staken. De loteling J. Zeedijk dezer ge meente der lichting 1908 heeft zich tot den betrokken Minister gewend tot het bekomen eener geldelijke vergoeding ge durende den tijd, dien hij in werkelijken dienst zal doorbrengen. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is K. van Santen alhier benoemd tot buitengewoon opzichter bij de wei ken tot verhooging van een deel van den omringdijk van het eiland Marken. Volgens publicatie zal de Heer Rijks- Ontvanger in plaats van op Woensdag 15 Juli a.s. in deze gemeente zitdag houden op Dinsdag 14 Juli as. Door den Heer A. H. van Schouwen alhier is eene postduif opgevangen. Het diertje, dat zeer mak en hongerig was, heeft een nikkelen ringetje om een der pooten, De werken tot verlegging der haven alhier zijn reeds zoodanig gevorderd, dat de spuisluis weder geregeld kan worden afgelaten. De waterreservoir, ten dienste voor den tram, is thans op de gewenschte diepte gebracht. Het werk is daarmede nog niet afgeloopen, maar wordt nog steeds voort gezet. Af en toe komen hier onder het melkvee gevallen voor van »bloedpis«. Sommige daarvan waren reeds met doode- lijken afloop. Inzet van een woonhuis, gelegen in de kom der gemeente door H. C. v. Wezel op f 820. In het afgeloopen jaar zijn onder deze gemeente een 16 tal zeehonden ge vangen en aan den wal gebracht. van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Raad te Den Bommel, op Zaterdag i Juli, des nm. 5 ure. Voorzitter de heer J. van der Kreeke, Burge meester. Tegenwoordig alle leden. De notulen der vorige vergaderingen worden onveranderd goedgekeurd. Is aan de orde 1. Een missive van den heer Breers, hoofd der lste Openbare lagere school alhier, waarin hij zyn leedwezen te kennen geeft over de Diet-ver- hooging van zijn tractement ingevolge het salaris wetje van 28 December 1907. 2. Een missive van den heer Commissaris der Koningin in deze Provincie, waarin hij mededee- ling doet, dat met ingang van 1 Juli 1908 de heer L. v. d. Slugs, notaris te Dirksland tot lid en voorzitter van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Middelharnis, is benoemd. 3. Een missive van de Gezondheidscommissie te Middelharnis, waarbij zij toezenden de raming der ontvangsten en uitgaven voor het kalender jaar 1909. 4. Een missive van Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, waarbij zij terugzenden de goed gekeurde kohieren van den Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting. Genoemde stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 5. Een verzoek van den heer G. Selser, onder wijzer aan de le Openbare lagere school alhier, om verhooging van zijn salaris met f 50,—. Wordt besloten de verlangde verhooging toe te staan. 6. Een missive van de Afdeeling Oost-Flakkee van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, waarin zij verzoekt om financieelen steun voor de in September a.s. te Oude Tonge te houden keuring van vaarzen, enz. Wordt na eenige bespreking besloten f 10, voor gezegd doel toe te kennen. 7. Gemeenteverslag 1907. Wordt besloten dit ter inzage te leggen en twee exemplaren aan Gedeputeerde Staten op te zenden. 8. Verkoop oud hout. Wordt besloten den Burgemeester te machtigen om het oude hout der vermaakte dokterschuur te verkoopen. 9. Verlenging termijn onbewoonbaar verklaarde woningen. Wordt besloten nogmaals 6 maanden verlenging van ontruimingstermijn voor 4 onbewoonbaar verklaarde woningen aan Gedeputeerde Staten aan te vragen. 10. Aanvraag oprichting gasfabriek. Wordt op advies van Burgemeester en Wethou ders besloten eene conferentie te verzoeken met de ontwerpers van het plan. 11. Havenuitdieping. Wordt besloten aan de Stoomboot-maatschappij „Den Bommel" voor te stellen om boven het gewone jaarlijksche havengeld in ééns f 1500,— te storten in welk geval de haven door en voor rekening van de gemeente zal worden uitgediept. (De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijD, wordt niet teruggegeven.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Zeer geachte Redacteur, Hoezeer waardeerende Uw welwillend oor deel omtrent mijn persoon, vervat in de Maas- en Scheldeboden van 4 Juli, deed mij Uwe beschouwing toch leed, omdat zij m.i. niet rechtvaardig is. Men moge het met de opvat ting van mijn vriend Patijn niet eens zijn, het is buiten twijfel dat hij met zijne redevoering dit gewenschte resultaat heeft bereikt, dat omtrent de beteekenis der 2200 miliciens, voor welker diensten de Minister van Oorlog een belangrijk bedrag aanvroeg, thans meer licht is opgegaan. En dat was noodig immers de debatten hebben het uitgewezen, dat bij vele kamerleden tot op het laatste onzekerheid bestond. Daarom moet men het optreden van den heer Patijn zeer stellig waardeeren, ook al deelt men zijne aanvankelijke conclusie niet. Terecht vestigt U er de aandacht op en dit verheugt mij dat de heer Patijn en ik partijgenooten zijn. Daarmede toch wordt door U erkend, dat wij hooger stellen den dienst van hetgeen wij »de waarheid» achten dan he'geen ender de enge benaming «partijbelang» dikwerf wordt ondergebracht. Met vriendelijken dank voor de opneming dezer regels, hoogachtend, Uw dw. Dnr., THOMSON. 's Gravenhage, 6 Juli '08. [Wij zijn steeds bereid te waardeeren, waar maar eenigermate waardeering mogelijk is. Maar hier zijn we er niet toe bereid. Heel de rede van mr. Patijn had een politieke bedoelingwant al prijzen we de opoffering van den heer Thomson om in een Ingezonden Stuk in ons Blad het plei dooi voor zijn vriend te voeren een op offering blijft het. Waarom Omdat de heer Thomson zoo g ed weet als w'j, dat »het meerdere licht, dat is opgegaan wel aan andere bron te ontleenen was. Wel op een andere manier had mr. Patijn tot de over tuiging kunnen komen, dat hij dwaalde en wel op andere manier had mr. Patijn uiting kunnen geven aan zijn zoogenaamde on zekerheid. Was en is de hooggeachte Inzender niet de vriend van mr. Patijn En bleek het licht, dat de heer Thomson na de rede van mr. P. liet vallen op den Minister, niet zoo helder als de dag. Heeft mr. Patijn eerst niet met den minister zelf eens gesproken over deze zaak, die toch allang genoeg de hoofden bezig hield. Heeft mr. Patijn er met U, Inzender, over gesprok* n vóór den aanvang der zitting En waren Uw cijfers niel volkomen over tuigend Komt daardoor alleen licht, als men in de Kamer zijn gal uitgiet, om nu eens onparlementair te zijn. De rede van mr. Patijn had de tendenz, de bedoeling om den Min. van Oorlog in ongunstig licht te stellen. Oud zeermet spijkers langs roofjes willen strijkendat was de opzet van de rede, in ons oog. En als dan een weekblaadje, dat hier op Flakkee verschijnt, den driesten moed heeft, om zoo'n redevoering nog schitterend te noemeneen schittering van het van boosheid gloeiend oogals zoo'n blaadje de menschen op die wijze misleidt en den spreker op een voetstuk zet, dat hier in dit geval veel te hoog is en gansch niet overeenstemt met 't gehalte en de waardig heid der rede en haar inhoud, dan komt tegen zoo'n blad en tegen zoo'n Kamerlid alles wat in ons is, op. Dan wordt zoo'n geschrijfleugen Eeren we onze Kamerleden laten we ze zoo lang mogelijk de hand boven 't hoofd houdenmaar de waarheid bovenalen toegepast het Hoor en Weder hoor. Dat is eerlijke politiek. Die hier gemist weid in dat orgaan en ^daardoor aan mr. Patijn neen, waarlijk nieteen dienst heeft bewezen. Red.] Aan de Pruisische grenzen bij Suderwick, hebben de kommiezen Vrijdag een goede vangst gedaan. Bij den slachter v. B., le Suderwick, werden drie geslachte varkens uit Holland gesmokkeld binnengebracht. De com miezen die de varken s wilden in beslag nemen, moesten de deur openbreken, daar ze niet in de woning konden komen. De varkens werden in beslag genomen, terwijl een proces bet gevolg is. Uit een der arrestantenlokalen le Venlo beeft iemand, die des namiddags 5 uur we gens rijwieldiefstal aldaar was binnengebracht, reeds om halfacbt des avonds de vlucht kun nen nemen. Hij was door een niet van tralies of spijlen voorzien venster geklommen en had zich alzoo toegang verschaft tot den tuin van het belen dende huis, van waar uit hij zich heeft kunnen verwijderen, zonder opgemerkt of achterhaald te worden. Waarschijnlijk is hij nu over de grenzen gevlucht. Door een te Amsterdam gevestigde firma is "Vrijdag bij de politie aangifte gedaan, dat in den laatsten tijd herhaalde malen twee vrouwen in haar winkels zijn gekomen om inkoopen te doen, waarbij dan onder verschillende voor wendsels bepaalde muntstukken ter inwisseling werden gevroagd. Na haar vertrek werd tel kens geld vermist. Op den laatsten avond van het pas gehouden festival te Zevenbergen werd zekere C. in het koffiehuis van den beer Perls onverwaoht met een bierglaB op het hoofd geslagen, In het eerst dacht men sleohts aan een dronkemansre'letje dat met een vechtpartijtje eindigde. De slagen met het bierglas zijn echter zoo ongelukkig terecht gekomen, dat C. Vrijdagmorgen is bezwe ken. De dader, zekere v. d. V. ui- Zevenbergen, die niet heel gunstig bekend staat, is gevangen genomen. giet Renibrandthuis. Men is thans bezig met de restauratie die geruimen tijd in beslag zal nemen, van het Rembrandthuis te Amsterdam. Thans zijn eenige werklieden doende, om in den „300-jarigenkeldergrond te delven, om te trachten, of men voorwer pen, in den tijd des grooten schilders gebruikt, kan machtig worden. DEN BOMMEL. Mej. K. K. do Lange, onder wijze; es aan do le Openbare lagore school, heeft als zoodanig op haar verzoek twee maanden ont slag gekregen, wegens ziekelijke omstandigheden. NIEUWE TONGE. Woensdagavond zullen door Kerkvoogden de Zitplaatsen in de Kérk worden verhuurd. Aan de Onderwijzor Overbeek is 2 mnd. verlof toegestaan voor herstel van zijn gezondheid. OUDDORP. Zondagmiddag 12 Juli hoopt de heer Baaoski van zijne gemeente alhier afscheid te nemen. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te St. Jansland (toez.), Ds. Elenbaas te Ga; inge. Te Cadzand, Ds. de Puy te Terkaple. Te West-Zaandam, Ds. van Leeuwen-Boomkamp te Loohem. Te Horn- huizenKloosterburen (toez.), Ds. Groenewold te Gorredijk. Te Wageningen, Ds. Schippers te Ede. Te Ossendreoht, Ds. Hopster te Venhuizen. Bedankt: Voor Noorden, Ds. den Oudsten te Wezop (Gold.). GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Pijnacker—Nootdorp, Ds. Diomor to Bergentheim. Te Rijswijk, Ds. Goudappel te Dieren. OHR. GEREF. KERK. Beroepen: To Zwolle, Ds. de Grootte Noordeloos. Bedankt: Voor Amsterdam, Ds. Beekamp te Arnhem. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het 8.8. „Noordam", van New-York naar Rot terdam, vertrok 3 Juli, 's av. 7 uur, van Bou logne s/M. Het s.s. „Gedé", van Java naar Rotterdam, vertrok 2 Juli van Port-Said. Het ss. „Van Hoorn", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 Juli te Port-Said. Het s.s. „Vondel", arriveerde 4 Juli van Am sterdam te Batavia. Het s.s. „Noordam", arriveerde 4 Juli van New- York te Rotterdam. Het s.s. „Russia", arriveerde 4 Juli van New- York te Rotterdam. Oude Tonge, 3 Juli. Granen. Tarwo 9'/, a 10 ets. por kilo. Haver 7'/, a 8 ets. per K.G. Rogge per Hl. f6,20 a 5,40. Aardappelen per Ht. f a Boter per '/i kilo f 0,60. Eieren per stuk 4 oent. Botterdam, 6 Juli. Granen. (Binnenlandsehe.) Tarwe (Essex-) per 100 kilo f10,a 10,75. Overige soorten per 100 kiio t 9,a 10,Na dat enkele partijtjes tot plm. onveranderde prjjzen waren uitgezocht, moest vervolgens lager worden af gegeven. Een flink gedeelte bleet buitendien onver kocht wegens gebrek aan kooplust. Haver per 100 kilo f7,15 a 7,60. Niet geheel te verkoopen. Aardappelen. Duinzand jammen f 1,60 a 1,80. West- landBche klei f 1,20 a 1,50, Poters f0,80al,p.kin. Weinig vraag, veel aanvoer. Eieren. Zeeuwsche f 3,50 a 3,60. Overmaasche f3,80 a 4,per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 1 Paarden, Veulens, 130vette Runderen, 145 vette Runderen, 380 vette- en Gras kalveren, nuchtere Kalveren, 1099 Schapen en Lammeren, 681 Varkens, Biggen, Bokken ot Geiten, Ezels. Koeien en Ossen van f 0,36 tot 0,38. Stieren 300, 0,32. Kalveren 0,40 0,47 7,. Sohapen 0,23 0,25. Lammeren 0,28 0,33. Varkens 0,21 0,22. Lichte (v. export) Alles per 7, kilo. Botterdam, 7 Juli. Vee. Aangevoerd 44 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 942 magere Runderen, 428 vette Runderen, 230 vette Kalveren, 128 nuchtere Kalveren, 23 Graskalveren, Sohapen of Lammeren, 1 Varkeus, 122 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen van f 0,36 tot f 0,38. Stieren 0,29 0,31. Kalveren 0,40 0,477,. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 140 a 180 Kalfkoeien f 170 a 230 Stieren 130 a 260 Pinken 70 a 90 Graskalv. 20 a 24 Vaarzen 100 a 130 Paarden 130 a 180 Slachtpaarden 60 a 80 Fok nuchtere Kalveren f 13,a 16, Slacht 9,— a 12,—. Biggen 4,— a 12,—. per week 0,80 a 1, Handelredeljjk. Boter. Aangevoerd 109 7, vaten 35 7„ 242 stukken a 7, kilo. Prijzenle kwal. 53, 2e kwal. 50, 3e kwal. 48 ot. Voor stukken werd besteed a 7, kilo 65 a 70 et. Eieren. Aangevoerd 30,625 stuks. Kippeneieren f 3,35 a 4,60 per 100 stuks. Eendeneieren 4,20 a 4,40 100 Burgemeester en Wethouders voornoemd Ds WethouderDe Burgemeester, A. W. KEIJZER te Dirksland.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2