Gemeenteraad. Posterijen. Uemen^d Nieuws. Merk en School. Laat§te iËericSiten. Scheepstijding-en. S&isrg-erlijMe Stand. Marktberichten. Herkfngen. Op Dinsdag a.s. den 7 Juli des voorin. 10 ure zal op het Raadhuis alhier publiek worden verkocht het grasgewas van den zeedijk liggende om den polder Oud Herkingeu. Melissant. Bij den heer C. T. staat een pereboom voor de tweede maal in dit jaar in bloei, wat een niet alledaags gezicht oplevert. Het kohier der bedrijfsbelasting no 1 voor 1908/1909, is ter invordering aan den ontvanger ter haud gesteld. De verlofganger B. Naglegaal is den 29 Juni jl. voor herhalings-oefeningen naar Utrecht vertrokken. Van een wagen hooi liep deze week een wiel af. In plaats van te kantelen bleef het voertuig gelukkig in een haag hangen. Met behulp van domme krachten wist men den wagen zoo hoog te lichten dat een nieuw wiel kon worden aangebracht. De voerman reed daarop verder alsof er niets gebeurd was. Donderdag jl. had de beproeving plaats der brandspuit, die weder bleek in een uit stekenden staat te zijn. De herijk der maten en gewichten zal iu deze gemeente plaats hebben in het gemeentehuis, op Zaterdag a s. des voorm. van 8 t 1 uur. Bij het rijden met eenige kipkarren, die voor de tramwerken gebruikt worden, had het zoontje van J. S. hét ongeluk zich zoodanig aan het gelaat te verwouden, dat genees kundige. hulp moest worden ingeroepen. Deze week is men begonnen met het afbreken van de stellage, die ten be hoeve van de driehoeksmeting op den toren is aangebracht. Stellendam.** De milicien verlofganger Cornelis Koese dezer gemeente, thans verblijf houdende te Zuidland, is tegen r September a.s naar zijn garnizoensplaats Breda in werkelijken dienst opgeroepen. In het afgeloopen halfjaar zijn in de Registers van den Burgelijken Stand alhier ingeschreven 22 geborenen, n over ledenen, terwijl 6 huwelijken werden vol trokken. Goedereede. Volgens publicatie zullen op 7 en zoo noodig ook 8 Juli a s het lort Pampus schietoefeningen gehouden worden, waardoor onveilig wordt gemaakt een sector tot op 4500 Meter afstand van het fort. De dienstbode van den landbouwer D. B. alhier is door den huishond aange vallen en zóódanig in de armen en het been gebeten, dat geneeskundeige hulp nood zakelijk was. Van de gelegenheid tot kostelooze vacantie in de Bewaarschool alhier is door een 25 tal jeugdige kinderen gebruik ge maakt. De milicien-verlofganger J. de Waarde der lichting 1902 thans vertoevende te Am sterdam, is legen 24 Augustus a s. naar zijne garnizoensplaats Gouda opgeroepen tot het houden van herhalingsoefeningen. Spelenderwijze had de 15 jarige dcch- ter van H. R. alhier het ongeluk, zoodanig te vallen, dat het eene been ernstig gekneusd werd. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Aan den heer E C. Goedkoop alhier is vanwege den betrokken Minister door den Staatsraad i. b. d. Commissaris der Koningin voorwaardelijk toestemming verleend, om vijf vaarzen van Nieuwenhoorn naar hier te vervoeren. Woensdagavond deed zich een prachtig natuurverschijnsel voor. Omstreeks kwart vóór 10 uur vertoonde zich laag aan den Noordelijken horizon een rozige gloed, alsof er brand was. In prachtige kleurschakeeringen schoot het z.g. Noorderlicht zijne lichtbundels tot diep in den nacht zóódanig uit, dat op de wijzerplaat van den vuurtorenklok hier het uur duidelijk kon worden waarge nomen. In deze streek is de hooioogst in volleu gang. Over het geheel is de opbrengst ruim, terwijl de kwaliteit van het gewas in verband met de gunstige weers gesteldheid uitstekend is. Ouddorp. Door Ged. Staten van Z. H. is goed keuring gehecht aan het Raadbesluit van 6 Juni 1.1. in zake de wijziging der verordening op de tapperijen. Met ingang van 1 Juli j.l. is tot lichtwachter bi] 's Rijks Kustverlichting op de IJzeren Baak alhier benoemd de Heer J. Termijn te dezer plaatse. Hellevoetsluis. De marinier D., die door de politie werd aangehouden, heeft thans bekend, behalve aan den inbraak in de Marine-Cantinie zich ook te hebben schuldig gemaakt aan diefstallen en verdui steringen, zooals een zilveren horloge, een gouden ring met steen, een huissleutel, worst, f4.50 tractement van een ander, alsmede een bos sleutels en loopers. Nieuw Beijerland. Woensdag 1 Juli j.l. herdacht de veldwachter J. Stroobergen, alhier den dag waarop hij 30 jaar geleden (a functie kwam. IJselmoude. De nieuwe stoomketel voor de watermachine alhier is niet zonder hin dernissen vervoerd. Door 6 paarden werd zij getrokken tot den Groenendijk, doch daar zakte de wagen weg, en eerst na 3 uren getobt te hebben zou men de reis hervatten Bij de woning van A. K. gekomen kantelde plotseling de wagen met ketel en viel een groot gat in bedoeld woonhuis, zoodat er groote schade door ontstaan is. Terwijl de heer K. P. alhier zich in 2ijn korenmolen bevond, werd hij onverhoeds aangevallen en ernstig mishandeld, door 2 personen. De hulp van Dr. Van Dijk werd inge roepen, die hem verbond. De daders zijn bekend. VERSLAG van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Raad der Gemeente Oude Tonge, gehouden op Zaterdag 27 Juni 1908, des voorm. 10 ure. De vergadering was voltallig; één vacature. Voorzitter de heer H. de Haas van Dorsser. Na opening der vergadering door den Voor zitter, worden de notulen der vorige vergadering gelezen, en onveranderd goedgekeurd en getee- kend. Ie. Worden gelezen de volgende ingekomen stukken a. Een verzoekschrift van Mej. M. Post, onder wijzeres in de Bewaarschool alhier, daarbij ver hooging van hare jaarwedde verzoekende. Na eenige bespreking wordt, op voorstel van den heer Oomens, met algemeene stemmen besloten, hare jaarwedde met f 25,te verhoogen en die te brengen van f 525,op f 550,per jaar. b. Een missive van Heeren Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, inhoudende de mededeeling, dat de goedkeuring der verordeningen op de heffing van weegloonen, haven-, baken- en kaai- geld met 1 Januari a.s. afloopt. Wenscht de Raad genoemde heffingen na genoemden datum te bestendigen, dan wordt bij verzocht de nieuwe verordeningen vóór 1 September a.s. aan hun college in te zenden. c. Em schrijven van het Bestuur der Afd. Oostelijk Flakkee van de Hoi!. Maatschappij van Landbouw, inhoudende het verzoek om finauci- eelen steun der Gemeente, tot bestrijding der kosten die het gevolg zullen zijn van het uit loven van premiën op een in September a.s. te houden keuring van vaarzen, geboren in 1907, en van stieren, vaarskalveren, geboren in 1908. Op voorstel van den Voorzitter wordt met algemeene stemmen besloten, evenals in het vorig, eene subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van f 15, d. Een verzoek van den Gemeente-veldwachter P. Baart, om zijn salaris te willen verhoogen. Alle leden zijn het er over eens dat de be looning te gering is, naar de diensten die van den titularis gevorderd worden. Met algemeene stemmen wordt dan ook be sloten, zjjn salaris van f 525,te brengen op f550,en dus te verhoogen met f25,per jaar. e. Een schrijven van den heer D. van Es, daarbij ontslag verzoekende als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer Gemeente. Overeenkomstig het verzoek wordt beschikt en het ontslag wordt met algemeene stemmen eervol verleend. 2e. Leest de Secretaris voor het verslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, betref fende hare werkzaamheden in 1907. Dit rapport wordt voor kennisgeving aange nomen. 3e. Wordt het door Burgemeester en Wethouders opgemaakte kohier van houders van Honden aan den Raad voorgelezen en daarna met algemeene stemmen vastgesteld op een bedrag van f 149,50. 4e. Verschijnt ter vergadering de heer H. Si- monse, administrateur van den algemeene arme alhier, teneinde rekening te doen van zijn ge houden beheer over 1907. De kwitanties worden in handen gesteld van en nagezien door een Commissie, bestaande uit de heeren Slis en Vreeswijk. Zij blijken overeen te stemmen met de voorgelezen posten van uitgaaf. De Commissie adviseert daarom tot goedkeuring te besluiten. In overeenstemming met dat advies wordt de rekening goedgekeurd, in ontvangst op f9510,29; in uitgaaf op f 4187,19; alzoo sluitende met een batig saldo van f 5323,10. 5e. Doet de administrateur van het Burger weeshuis, H.Simonse, rekening van zijn gehouden beheer over 1907. De kwitanties worden nagezien door dezelfde Commissie. Nadat deze tot goed keuring heeft geadviseerd wordt de rekening met algemeene stemmen goedgekeurd, in ont vangst op f 493,17'; in uitgaaf op f 193,39'; sluitende dus met een goed slot van f 239,78. 6e. Stelt de Voorzitter, namens Burgemeester en Wethouders voor, ten koste der gemeente, een steen te koopen op het graf van wijlen de heer J. van Schouwen, Burgemeester dezer Gemeente. De heer Vreeswijk verklaart zich tegen dit voorstel, op grond dat z. i. de publieke kas niet mag worden bezwaard met uitgaven voor een doel als bovengemeld. Het voorstel wordt in stemming gebracht en met 5 tegen 1 stem aangenomentegen de heer Vreeswijk. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering door den Voorzitter gesloten. Visscherij. MIDDELHARNIS. Hedenmorgen ver trok van hier naar Zee de sloep »Ver- trouweni st. C. van den Hoek. De laatste sloep Theodora Ernrner- rentia" st. J. van den Hoek hoopt de vol gende week de Noordzeereis te aanvaarden Pernis.* Van onze vloot zijn te IJmuiden binnengeweest de sloepen^Speelman schipper A. Meiboom, met f 500 netto besomming aan versche visch, en 7 ton zoutevischiBastiana Huiberdinai st, J v, d. Berg met f 400 en 5 ton. Mitldelharnis. De waarnemende Post directeur, den heer K. Roodzant is benoemd tot Directeur aan het Post- en Telegraafkan toor te Lemmer. Nieuwe Tonge. Gedurende Juni werden aan het Hulpkantoor alhier 36 binnen- en r r buitenlandsche telegrammen verzonden, en 37 binnen- en 15 buitenlandsche tele grammen ontvangen. Totaal dus 99 stuks. Melissant. Op 1 Juli jl, is in deze ge meente een Hulptelefoonkantoor voor het algemeen verkeer geopend. Gedurende de maand Juni jl. werden aan 't Hulptelegraafkantoor 53 telegrammen behandeld. Nieuw-Helvoet. De heer Noteboom, brievengaarder alhier, herdacht Woensdag 1 Juli jl. den dag, waarop hij 25 jaren geleden in dienst kwam bij de posterijen. Weder is een Amerikaansche stad, ditmaal Clinton in Minnesota, zwaar geteisterd door een cycloon. Het plaatsje is bijna geheel en al verwoestbovendien werden 7 personen gedood en een twin tigtal gekwest. Te Teheran heerscht een waar schrikbewind. De soldaten, die geen soldei ontvangen en ten deele uitgehongerd zijn, plunderen wat zij kunnen en plegen allerlei geweld. Ook loopen er malste praatjes, o.a. dat generaal Liakhof het Britsche gezantschap zal bombardeeren, als daar vluchtelingen worden toegelaten. Toch schijnt het opfreden van dien gene raal geheel in strijd met het Russisch- Engelsch verdrag, dat hem alleen als inspecteur van het Perzische leger, maar niet als bevelhebber eikent. Üoorhetplun- deren is voor millioetien schade aange richt. In het kamp van den Sjah komen steeds meer troepen aan er moeten nu reeds 10,000 man bijeen zijn. Ook de gevangennemingen duren voort. De hoofdredacteur van het blad Sunsrafil, die bleef roepen „leve de grondwetweg met den verrader werd gewurgt on aan siukkm gesneden. De verkiezing voor de gemeentera den in Elzas Lotharingen loopen slechts voor de sociaal democraten af. Te Straats burg, waar zij vroeger over 16 zetels beschikten, werd ditmaal, dank zij de sa menwerking der burgerpartijen, geen hunner gekozen, ook niet in de voorsteden, die zij onneembaar beschouden. Te Mülhaveen, waar de vorige socialistische gemeenleraad zich aan schandelijke vev- kwitsing dergemeeatepennhgen schuldig maakte, werd eveneens geen enkele eadi- daat der linkerzijde verkozen. Hetzelfde was het geval te Colmar. Onder een automobiel geraakt. Dinsdagavond is een baanwachter, die zich naar zijn post begaf, op den Cranen- burgsc'nen weg, bij Groesbeek, onder een automobiel geraakt, door onzeker uitwijken, en denkelijk verblind door de stof. Een zijner beeneu werd gebroken, 't andere zwaar gekneusd. Direct vervoerde men hem naar het Ziekenhuis te Granenburg. Hij erkende dat de wagenbestuurder volstrekt geen schuld hid aau het ongeval. Een spoorwegongeluk. Maandagmiddag is aan het spoorwegstation te Arnhem een ongeval gebeurd. Door bet niet aansluiten van een wissel liepen de locomotief en de bagagewagen van een bin nenkomende trein op het tweede in plaats van op bet derde spoor. Het volgende rijtuig ontspoorde en kwam dwars op de lijn te staan. Het overige gedeelte van den trein volgde het goede spoor. De storing in bet verkeer was niet van lange duur. Aan bet materieel is geringe schade toegebracht. Ernstige brantl te Weesp. Maandagavond half elf ontstond te Weesp een ernstige urand in het blok tusschen de pastorie der Ned. Herv. Kerk en het post kantoor, eigenaar de heer G. Duplossis. Het middengedeelte, waarin de brand schijnt aangekomen, was een opslagplaats voor olie, teer, benzine enz. De beide vleugels werden bewoond door een drietal gezinnen. Bijna onmiddelijk stond het pakhuis in volle vlam. De bewoners konden worden gered met achterlating van alles. Het pand brandde geheel uit. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade van de huizen en den inhoud van het pakhuis. Van de drie bewoners was slechs één vezekerd. Een meisje verbrand. Te Barneveld was Zaterdagavond de 14- jarig dochter van den ploegpaas J. v. d. B. laat opgebleven om kousen te stoppen. Daarbij is zij vertnoededelijk in slaap gevallen en heeft de lamp, die voor haar stond omgestooten. Op haar geschreeuw kwamen de ouders toeloopen, die haar vonden in vollen vlam staande. Toen het vuur was gebluscht, bleek dat bet meisje hoogst ernstig was gewond. Op advies van den geneesheer werd zij Zondag morgen naar het Ziekenhuis overgebracht, waar zij is overleden. In den modder gestikt. Een 18-jarig jongmensch geraakte Maan dagmiddag bij het zwemmen in een zijsloot van den Schinkel aan den Amslerdamschen weg te Amsterdam met zijn beenen zoo vast in de modder, dat hij zich niet meer kon bewegen. Toen men hem ophaalde was hij bewusteloos. Pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet gelukken, ook niet toen deze pogingen in het Wilbelminagasthuis, waarheen de drenkeling per raderbaar was vervoerd, door een geneesheer werden herhaald. Aau de bekomen wonden overleden De jongeling te 7a andam, die Vrijdag 19 Juni van een mo_tor te water viel en toen door de schroef op ernstige wijze aan bet hoofd werd gewond is Zondag in het gasthuis te Amsterdam aan zijn wonden bezweken. Haar schroef verloren. Maandag is het stoomschip //Hunze XX//, dat een pleiziervaart deed van Groningen naar Borkum, op de terugreis bij het eiland Borkum de schroef kwijt geraak. De passagisrs konden overgenomen worden door een Duitsche boot en kwamen te Delfzijl via Emden terug. De Hunzeboot kon in verband met gunstig weder en getij op eigen zeilen Delfzijl bereiken en werd verder van daar opgesleept naar Emden met de sleepbo ot //Spesmea.// Ernstig ongeluk op de „Grotius". Het fiere stoomschip de „Grotius", der Maatschappij „Nederland", ligt momen teel in het Wilhelminadok te Amster dam, waar het opgeschilderd en nage keken wordt, alvorens wederom de reis naar Indië wordt ondernomen. Twee schilders, Martinus van Hare, en Leendert Hovers, waren bezig met het buitenboord opschilderen. Daarvoo" stonden zij op een stelling, die aan de reeling mot touwen bevestigd was. Door onbekende oorzaak, vermoedelijk door het breken dier touwen, vielen plots beide schilders ïd het dok. De val was oogelukkig. Leendert Hovers kwam met het hoofd in het dok terecht en Van Hare viel op hem Hovers was bijna onmiddelljjk dood z'n hersenpan was geheel verbrijzeld. Ook Van Hare was blijven liggen, doch bleek nog in leven te zjjn. Beiden wer den opgenomen en spoedig naar het Binnengasthuis vervoerd. Daar aangeko men, werd officieel Hovers dood gecon stateerd, terwijl Van Hare weid opge nomen, met ernstige inwendige kneuzin gen. Toch was bij nog in staat, zijn naam en woonplaats op te geven. Men hoopt hem in het leven te behouden. Jongenswraak. Nieuw-Vennep (Haarlemmermeer) is Dinsdagochtend in rep en roer gebrachi door een ouderloozen joageD, die pas uit een Rijksopvoedingsgesticht was ontslagen en wiens zuster hem niet in haar huis wilde hebben. Uit wraak hierover had hij 'a nachls zijn kleeren in den vorm van een menseh bij elkander gebonden en met een paar groo e s'eenen er aan in den welput laien zakkeD, zoodanig, dat er een kleiu gedeelte nog boven water uitkwam. Bij het water scheppen dacht men niet anders dan dat hij zich had verdronken, vandaar dat de geheele buurtschap in rep en roer was. Met haken en touwen voorzichtig er uitgehaald, bleek, onder groote hilariteit van de omstanders, spoedig het tegendeel. De jongen is spoorloos verdwenen. Twéé jeugdige Boefjes. Dinsdagmorgen, meldt hef Haudelsbl.» g.lukte het den veldwachter Kievit te Naar den twee jongens te arresteeren, die bij de wed. P. Vos, aldaar een kistje hadden ont vreemd, Eén van de belhamels had nl den sleutel van de tafel genomen door 't raam, dat op een kier geopend washad met dien sleutel de deur geopend en zich zoo meester gemaakt van 't kistje. Die jongen, pas 10 jaren oud, had op de school zijn medescholieren kwistig getracteerd op chocolade, worst, enz. zoodat dit de aandacht trok van 't hoofd der school. De rijksveld wachter Kievit werd gewaarschuwd, deze nam den jongen scherp in 't verhoor, en 't mocht hem gelukken den jongen tot een bekentenis te brengen. In den zak had hij nog f 6,76. Tegen 't hoofd der school had de jeugdige boosdoener gezegd, dat hij voor een dame een fiets had vastgehouden, voor welken dienst hij zou beloond zijn. Voor den rijksveldwachter zwichtte hij ech ter, en na veel moeite en bedreigingen, mocht het dezen gelukken ook het andere geld te outdekken, dat door den medeplich tige in een papieren zak in de Haven was geworpen, tot een bedrag van f 7,80. Ook bij de Wed. Altena te Naarden haddenrzij 40 ct. en een paar koeken ont vreemd, terwijl in den afgeloopen winter de wed. De Vries voor f 3 door dezelfde jongens werd benadeeld. Donderdagavond omstreeks acht uur had aan de gasfabriek te Sliedrechfc een zeer ernstig ongeluk plaats. Een der gasketels was in reparatie. Dezen morgen was men er aan bezig geweest, doch de werkzaamheden toen uitgesteld tot Don derdagavond, als wanneer men, gelijk we vernamen, ingevolge uitdrukkelijken last van den directeur, niet langer dan een halt uur achtereen in den ketel zou mogen werken. Vier personen n.l. de gasfitter Hanewijn, de metselaar't Jong en de stokers Mijnster en Saarloos begaven zich daartoe te ruim 7 uur in den ketel. Zij schijnen na eenigen tijd door de salmiakgassen bedwelmd te zijn geraakt, althans toen de directeur, de heer W. van Hoeve na een half uurtje kwam zien, zag deze op het toestel, dat in den ketel was aangebracht, nog slechts twee der mannen in bedwelmenden toestand zich aan het hout vastklemmen. De heer van Hoeve schijnt zich toen tot redding zijner mannen ook in den ketel gewaagd te hebben, met het noodlottig gevolg, dat ook hij in het water viel, dat 3 a 4 M. hoog in den ketel stond en waarin beide stokers reeds gevallen en gezonken waren. De zoon van den heer ven Hoeve, hel ongeval bemerkend, wilde zijn vaderen de overigen ter hu'p komen, maakte daartoe met spoed een veel grooter gat in den ketel, maar slechts twee, nl. Harrewijn en 't Jong konden, nadat zij er waren uitgehaald, spoedig bijgebracht worden. Bij de drie oveiigen den direc teur van Hoève en de stokers Mijnster en Saarloos, heeft men tevergeefs alle pogingen aangewend om de levensgeesten weder op te wekken. De omgekomenen waren allen hoofden van gezinnen. (N. R. Ct.) GehuwdLieven Braber j.m. 29 j, en Maatje Holleman jd. 24 j. Overleden Adriana Kezü'er 5 jaar. Helena van Zielst 16 jaar. Bastiaan Holster 3 j. Predikbeurten op Zondag 5 Juli 1908. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, ra. en nam. (doop) De. Westrik. Middelhamig, 's av. Ds. Polhuijs van Stad aan 't Haringvliet. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. De. Lammers. Hei kingen, vm. Ds. Addink. Melissant, geen goede opgaaf ontvangen. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 's av. Dp. do Gidts. Ouddorp, vm. leeskerk en nam. Ds. de Gidts van "Goedereede. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Goslinga van Schiedam. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ds. Essolink. Den Bommel, vm. en 's av. loeskoik. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. den heer Elzenga, theol. oand. te Kampen. Ouddorp, vm. en nam. den heer Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskerk. Melissant, vm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenzo. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, vm. Ds. Róssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Remme van Vinkerveen. Ooltgensplaat (Langstraat), 's av. Ds. Emmen van Den Bommel. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Bergum, Dp. Van Leeuwen te Graft. Te Garnwerd en Oostum, Ds. Bender te Muntendam. Te Sehooneboek (Dr.), den heer Tonsbeek, oand. te Roswinkel. Te Koekengen, Ds. Plantinga te Randwijk. Te Eenigenburg, Ds. Toxepeus te Anna-Paulowna. polder. Te Beekbergen, Ds. Blaauw te "Webl. Te Otterloo, Ds. Kalshoveu te Elspeet. Aangenomen; Naar Ondorp, den heer Lindeboom, oand. te Alkmaar. Naar Hooger- smilde (toez.), den heer Beks, c ud. te Groningen. Bedankt; Voor Monfoort (toez.), Ds. Hupkes te Waddinxveen. Voor Berkhout, Ds. Hoving te Huizura. Voer Sluipwijk, Ds. Dijkman te Rozenburg. Voor Roosendaal, Ds. Begemann te Ammerstol. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Rijswijk, Ds. Goudappel te Dieren; Ds. Kuijvenkoven te Ambt-Volleuhove, en Ds. Tholen te Hasselt. Beroepen: Te Diemon, Ds. Volten te Tienhoven. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Delft, Us. Van der Vegt te Almelo.' HERST. EVANG. LUTH. KERK. Beroepen: Te Amsterdam, Ds. Mulder, pred. te Batavia, met verlof hier te lande. MELISSANT. De beer W. M. Smits, het ft voor zijn benoeming tot Onderwjjzer aan de Openbare Sohool te Rozenburg bedankt. Middelharnis. Een niet alledaagsch geval deed zich heden (Vrijdagmorgen) voor in de schuur van Gez. v. D. Toen men de schuur opendeed kwam men tot de ont dekking dat de honden, welke dagelijks bij elkander zijn, zoodanig hadden gevochten dat een er van dood lag. Wei een bewijs dat dit een verwoed gevecht is geweest. Een schadepostje op den koop toe. Ooltgensplaat* Mocht eenigen tijd geleden Dr. J. A. Hers alhier onder vele blijken van belangstelling den dag herdenken waarop hij 25 jaren tot arts werd bevor derd, 28 Augustus aanstaande zal hij een kwarteeuw als zoodanig alhier werkzaam zijn. (R. Nbl.) TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Het S S. „Ternate", van Java naar Botterdam, vertrok 30 Juni van Port-Said. Het SS. „Gedé", ven Java naar Rotterdam, arriveerde I Juli te Suez. Het S.S „Goentoer", van Rotterdam naar Java, arriveerde 1 Juli te Marseille, en veitiok 2 Juli van daar. Het S.S. „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, vertrok 30 Juni van Suez. Het S.8. „Rotterdam", vertrok 1 JulivanNew- York naar Rotterdam. MIDDELHARNIS. Geboren: Suzanna Cornelia, d. v. Jacob de Korte en Pietje van Wezel. Cornelis z. v. Glijn Cornelis van den Hoek en Adriana Cornelia van" den Hoek. Johannis z. v. Jacob van Wezel en Annetje van der Stad. Ondertrouwd Arie Boogerman 22 j. en Bastiana Koster 19 j. Gorus Nieuwland 35 j. en Adriaantje Knape 23 j. Gehuwd: Johannis Buth 27 j- en Jacoba Taaie 25 j. Overleden Jan Sehellevis 2 j en 6 mnd. Een levenloos aangeg. kind van Hendrik Bakelaar. DEN BOMMEL. GeborenAnthonia Maria, d. v. P. G. Jacobs en J. Q Buijs OOLTGENSPLAAT. Geboren: Aria, d. v. Woud Kromdijk en Hen- drika OkkerArend z. v. Jacob Duimen Neeltjé Raap: Petrus z. v. Cornelis IJpelaar en Jozina Kauiïman; Maria Jannetje d. v. Teunis Troost en Maria Jannetje Nattekaas. Gehuwd: Jacobus Boets wedn. van Pieternella Fillemina Khatarina van den Bosch oud 37 j. en Petronella Alberta Francisca Klink oud 39 j. Overleden: Philippus Leijdens oud 79j. wedn. van Johanna Bakker. NIEUWE TONGE GeborenJannetje, d. v. Pieter Verolme en Hendrika Verseput. Kommertje, Q. Jan Cornelis Kievit en Lena Oorbeek. Jannetje Johanna, d. v. Johannes Rietveld en Jannetje Kieviet. Delft, 2 Juli. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 813/8 en 60/16 vaten, wegende te zamen 16,860 kilo. Prijs: f46,a 55,por vat, dit is 1,15 a 1,37'/, per kilo. Het Weetland, 1 Juli. Groenten. Op de Groentenveilingea van heden avond werden de volgende prijzen horteed Aardbeziën f 0,10 a 0,24 per kilo. Kasdruiven 0,80 a 1,25 Tomaten 0,40 a 0,52 Peen 1,50 a 2,— 100 bos. Zuring 0,08 a 0,13 Sla 0,50 a 0,95 100 stuks. Komkommers lesrt. 3,— a 4,50 2e 1,50 a 2,50 n Bloemkool le soort 4,a 5, jj a 3, Perziken le soort 0,15 a 0,25 stuk. 2e 0,08 a 0,14 Meloenen le soort 0,50 a 0,80 2e 0,20 a 0,45 Princesseboonen 1,20 a 2,20 1000 stuks. Snijboonen 3,20 a 4,20 Kruisbessen 3,45 a 4,50 kilo. Aanvoer 31,075 kilo. Gouda, 2 Juli. Kaas. Op de Kaasmarkt waren beden aangevoerd 142 partijen. Men noteert: Goudsche le soortf26, a 28,2e soort f22,a 25,—, zwaardere f 25,-- a 31,50. Noord-Hollandsohe f25,Handel vrij wel. Loosduiuen, 1 Juli. Groenten. De prijzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als volgt: Bloemkool le soort f 3,80 a 8,50 per 100 stuks. 2e jf 1,30 a 3,— Eng. Komkommers 3,50 a 4,80 n n 1,60 a 3,n jf Gele 2,80 a 3,60 1,50 a 2, Salade le soort 0,65 a 0,95 2e 0,25 a 0,50 n Peen le 2,10 a 2,70 v 2e 1,20 a 1,90

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4