I- E 'v I Si j - i bi in drie lokalen vier, in twee lokalen vijf, in één lokaal zes jaar bestendigt Eu wat zou Uw College daarbij winnen De kosten zijn en blijven hoogstens f 250. En of Uw College ééns staat voor eene uitgave van f 250 of acht jaar lang elk jaar voor eene uitgave van ruim f 30, is, dunkt ons, voor eene rijke gemeente als Sommelsdijk, hetzelfde. Wij vertrouwen dan ook, dat Uw College zal inzien, dat tegen ons verzoek weinig te zeggen valt. Wij vertrouwen dat Uw College zal beseffen, dat ons verzoek in het belang is èn van kind èn van onderwijzer. Wij vertrouwen, dat het Uw College duidelijk zal zijn, dat in het belang van het onderwijs reeds dezen winter de steenen vloeren met al hare onaangename ge-olgen tot het verleden dienen te behooren. .WiiRjHIiarnis. De op Vrijdag j.l. plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeenteraad, (Vacatureden heer Kruithof) zijn uitgebracht 472 geldige stem men en 7 van onwaarde daarvan verkregen de heeren D. Slis 237 en J. Vroegindeweij 235 stemmen. Zoo dat gekozen is den heer D. Slis. Zaterdagmorgen toen de koopman J. K. alhier met hit en kar door de Nieuw- straat reed had hij het ougeluk dat zijn hit al slaande over de burri spong met het gevolg dat het dier tegen den grond viel en de burri brak, Zondagavond had er een oploop plaats 't welk veroorzaakt werd door eenige vreem delingen waaronder een blinde die door de politie in bewaring werd gebracht, de andere personen die geen lust schenen te hebben den nacht bij den blinde door te brengen vertrokken naar 't hoofd vanwaar zij Maan dagmorgen per boot vertrokken zijn, den blinden in de steek latende. Deze is Maan dagmiddag naar de Onderneming gebracht waarmede hij vertrok. Maandagmorgen reed de voerman C. B. met een lorri geladen met biels en rails van een oprit der tramlijn waar zijn paard een verkeerden draai nam, zoodat het dier de lorri met rails tegen zijn voor poot kreeg en het dier een gapende wond kreeg. Stad aan 't Haringvliet. Onze dorps genoot W. Nieuwland, kleermaker, zal zich deze week metterwoon te Delft vestigen. Door Burgemeester en Wethouders is bekend gemaakt, dat de algemeene schoorsteenschouw zal worden gedreven op 23 Juni a s. Als men maar gelukkig is Door onze dorpsgenoot J. C Koppenaal is op de Dinteloordsche verloting een prachtig nieuw rijwiel geloot. De op 1B Juni j.l. gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft en bedrag van f 2,76s opgebracht. Den Boni mei. De Rijksbijdrage in de kosten van het herhalings-onderwijs, is bij beschikking van den Minister van Binnen- landsche Zaken bepaald op f 58.05. De milicien-verlofganger G. Bakker, van het 3 e Regt. Infanterie te Bergen op Zoom, is opgeroepen om op 24 Augustus e.k. onder de wapenen te komen. -De Commissie van beheer van den gemeenschappelijken grintweg Ooltgens- plaatMiddelharnisOude Tonge, heeft als haar 7 de lid aangewezen den heer A. van Weel alhier. De collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft f 7.72 in deze gemeente opgebracht. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie, is aan B. J. en H. G. vergunning verleend om met een motorfiets te rijden. Het zoontje van J. d. B. had Maandag jl. het ongeluk zich met kokend water zoodanig te verbranden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat de Rijksbijdrage, krachtens art. 48 der wet op het lager onderwijs, over 1908, zal bedragen f 4910. Verleden week Vrijdag verliet een landbouwersknecht, in dienst zijnde bij een onder deze gemeente wonenden landbouwer, het dorp, zittende op een paard. Juist passeerde er een stoomfiets, het paard schrok en ging achteruit van dijk, terwijl de knecht er af viel. Gelukkig liep dit geval nogal goed af, zonder ongelukken. Ooltgensplaat. Door de Vereeniging »De Voorzorgalhier werd dezer dagen haar eerste zieke varken onteigend en wel van J. J. Berkhout. Waar er al zoo veel wegens ziekte zijn geslacht en zelfs enkele dood zal de praktijk bewijzen dat zulk een vereeniging zeer nuttig is. A.s. Zaterdag den 27 Juni a.s zal onze geachte geneesheer den WelEd.Zeergel. Heer Dr. Hers den dag herdenken, waarop hij voor 2 5 jaar slaagde voor zijn examen als arts. Mocht het den Jubelaris gegeven zijn dit zilver ook eens in goud te herdenken is zeker aller wensch. Oude Tonge. De collecte voor het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 10.35. Door het bestuur van den Molen polder is als no r geplaatst op de voor dracht voor Secretaris, de Heer Wittekoek, alhier. Bij publicatie is ter algemeen kermis gebracht, dat op Dinsdag 7 Juli a.s. de verkiezing zal plaats hebben van een lid van den Gemeenteraad, wegens overlijden van het lid de Heer J van Schouwen. Volgens verklaring van den Geneesheer is de besmettelijke ziekte febris tiphoidea in het huis A no 193, geweken. Tegen Zaterdag a.s., des voorm 10 ure, is door den Voorzitter eene ver gadering van den Gemeenteraad belegd. Nieuwe Tonge. Vrijdagmorgen viel het 31/2 jarig zoontje van L. Holster van een stilstaande wagen juist voor de wielen. Onmiddelijk liep den hit door, zoodat hel kind zwaar gekwetst werd opgenomen, en des avonds aan de gevolgen daarvan overleed. Zaterdagmorgen viel een paard van den landbouwer A. v. E dood voor den wagen Zondagmiddag stond de vrouw van W. Admiraal op de hoogte, toen iemand met een jong paard kwaur aanrijden. Daar voor hoe gebrekkig zij ook is nog vlug op zij willende gaan, viel zij en werd ernstig aan het hoofd en aan een hand verwond. Zondagavond waren eenige jongens in de ring aan het spelen met brandende lucifers. Juist, kwam daar een meisje van A. K. voorbij, die zoo'n lucifer op haar hoed kreeg, waardoor het dadelijk in brand vloog. Een andere jongen meende nogal degelijk op te treden door de hoed af te nemen en door de kerkgracht te slaan, zoodat de hoed geheel bedorven was. Dirksland. Aan belanghebbenden zij medegedeeld, dat de brandspuiten no 1 (oude spuit) en no. 3 (kleine spuit) a s. Vrijdag 26 Juni, des avonds ten 7 ure zullen geprobeerd worden. Aan B. en W. is door den heer Visser vergunning aangevraagd tot het oprichten eener broodbakkerij, in een pand staande aan de Voorstraat, kadastraal be kend in Sectie B no. 1356. Bezwaren hier tegen kunnen mondeling en schriftelijk ingebracht worden op Vrijdag 3 Juli 1908 des avonds ten 6 ure. Maandagmiddag zou de koopman C. de Bruin van hier in een der Sommels- dijksche polders naar een stukje klavers gaan kijken. Om daar te komen was het noodig dat hij met hit en kar omdraaide, waarbij het ongeluk wilde, dat de kar achteruit te water liep, en den hit diezelfde weg moest volgen. Gelukkig waren daar in den omtrek L. v. d. H. en B. B. van hier aan 't werk, die dan ook dadelijk hulp bod5n, doch zonder resultaat. Nadat er nog enkele personen bij kwamen, mocht het met vereende krachten en met behulp van lijnen gelukken het zaakje op het droge te krijgen, waarbij bleek dat dit ongeluk met wat materieele schade afliep. Herkingeu. Jl. week had de heer L. van Beek uit Melissant alhier het ongeluk door het tekort draaien met zijn karos om te kantelen. Na van den schrik te zijn beko men en met vereende krachten het rijtuig overeind te hebben gebracht, ken de reis worden voortgezet. De heer C. van der Velde alhier mag zich verheugen in een ruime aardbeienoogst. Dagelijks worden deze het geheele eiland door aan den man gebracht en vindt als altijd gaarne koopers. Stellendam.** Alhier is eene openbare Raadsvergadering belegd tegen Vrijdag 26 Juni as., des voormiddags ten 10 ure. De collecte voor den gewapenden dienst, heeft alhier f 7.87 opgebracht. De herijk van maten en gewichten is voor deze gemeente bepaald op 3 Juli as., des voorm. van 912 en des nam. van 13 uur, waartoe gelegenheid is open gesteld in het Gemeentehuis. De milicien-verlofganger A. van der Vlugt, dienende bij de 3e Cie. Hos pitaalsoldaten, is tegen 24 Augustus a.s. in werkelijken dienst opgeroepen, garnizoens plaats Bergen op Zoom. Goedereede. De gelegenheid tot den herijk van maten en gewichten, zal in deze gemeente worden opengesteld op den Juli a s. des vm. van 912 en des nam. van 13 uur, in de Gemeentelijke Be waarschool. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden, heeft alhier f 6,83 s opgebracht. Het grondwerk aan de verlegging van de haven, vanaf de gemeentekom tot aan den Hooidijk, is afgeloopen. De dam tot afsluiting is doorgegraven, zoodat het zeewater weder ongestoorden toegang heeft, hetgeen voor de scheepvaart van veel belang is. Gedurende de wintermaanden zal alhier een cursus van het voorbereidend Militair onderricht worden gegeven, waaraan een 30-tal personen deelneemt. De oefe ningen zullen worden gehouden in de Gemeentelijke Bewaarschool. Aan den milicien-verlofganger Johs. Bruggeman dezer gemeente, is verlof ver leend zich tot t Juli 1909 in Noord- Amerika op te houden. Ouddorp. Zaterdagavond werd een proef genomen met de reserve brandspuit. Het bleek, nadat de spuit ter plaatse kwam, dat de oude spuit nog goede diensten zou kunnen bewijzen ingeval er eene brand uitbrak, f Zondagmiddag kwam een grooj aantal wielrijders het dorp binnenrijden juist ter gelegenheid toen zich de kerkgangers naar hun bedehuizen begaven. Doordat dergelijke fietstochten altijd op Zondag worden ondernomen, zijn vele sportlief hebbers stelselmatig bij die kringen buiten gesloten en nemen zij de bevolking tegen haar in. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden, heeft alhier ruim f 8.opgebracht. Hellevoetsluis. In den nacht van Zaterdag op Zondag in alhier ingebroken in de Marine Can ine, en zijn uit de buffet- zaal ontvreemd sigaren, fleschjes reuk, postzegels, briefkaarten enz. Na onderzoek door de politiecommissaris kwam men den vermoedelijkeu dader op het spoor, n.l. een marinier ie klas. Te zijnen huize werd het ontvreemde in beslag genomen de dader trachtte zich aan de in hechtenis neming te ontsnappen, door in het dok te springen. Nu hij bekentenis heeft afgelegd, bevind hij zich aan boord van het S.S. H-. Ms. »Van Galen. IVuiiiailsrforp. In deze gemeente en in het naburige Klaaswaal circuleeren adressen aan H. M. de Koningin, inhoudende het verzoek, om tot burgemeester alhier te benoemen J. Vlielander, lid der Prov. Staten van Zuid-Holland, en voor Klaaswaal G. v. d. Molen, gemeente-secretaris aldaar. Tot dusver was voor beiden burgemeester de heer D. Kluifhoofd. lfeiueiioorrf. Woensdagmiddag werd door de stoomtram der Rott. Tramweg- Maatschappij onder deze gemeente een wagen aangereden, die op de rails stond. De voerman schoot tekort in tijd en krachten om de hit er af te trekken Totaal vernield en versplinterd werd de wagen van onder de tram gehaald, niet tegenstaande voerman en machinist elkander op 200 Meter afstand waarschuwden. Wie zal dat betalen tiarendrecht. In een onbewaakt oogen blik is het 2'/2-jarig kind van P. Roos jammerlijk verdronken. CiieifiieeiHeraatf. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Melissa nt, op Vrijdag 19 Juni des voorm, te 10 45 ure. Afwezig de heer G. Joppe. De Voorz. mr. O. Zaaijer, opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering te lezen, welke daarna onveranderd werden goedgekeurd. Aan de orde is le Ingekomen Stukken. a. Een missive van Ged. Staten, berichtende, dat voor het herhalingsonderwijs voor 1908 een bijdage zal worden gegeven van f22,35. b. Een missive als voren, waarbij deze mach tiging verleenen aan het gemeentebestuur tot het uitgeven van een gedeelte tuingrond op eeuwig durende erfpacht tegen 35 cent de roede c. Voorlezing van het Proces verbaal van de opneming, van boeken en kas van den Gemeente ontvanger, welke in orde bevonden werden. Bovengenoemde stukken werden voor kennis geving aangenomen. 2e. Benoeming onderwijzer met verplichte hoofd-akte. Als eenige sollicitant werd met algemeene stemmen benoemd den Heer B. Dohmen, welke 6 dienstjaren heeft en alzoo een jaarwedde zal genieten van f925,welke benoeming geschied hem verplichtend, zoo 't noodig is, herhalings onderwijs te moeten geven. De in dienst treding werd bepaald op 1 September a.s. 3e. Vaststelling der jaarwedde van de tijdelijk benoemde onderwijzeres Mej. Verwey, welke werd vastgesteld op f550,—. 4e. Verslag van den toestand der Gemeente, hetwelk Burg. en Weth. beter oordeelen om ter inzage te leggen, dan te behandelen. 5e. Eenige wijzigingen in de Gemeentebegroo- ting 1908. 6e. Vaststelling verordening ter voldoening aan art. 178 der Gemeentewet. Deze Verordening werd weder als voorheen vastgesteld. 7e. Verzoek van den heer J. C. Roodzant om ontheffing der Hoofdelijken Omslag; besloten werd hem een ontheffing van f70,35 te verleenen. Daar de vergadering in besloten moet overgaan, vraagt de Voorz. of iemand nog iets in het belang der Gemeente te zeggen heeft. Waarop de heer Sieling vraagt, wanneer de gemaakte spreeksel der telephoon in gebruik zal worden genomen en of er niet gevraagd zou kunnen worden er eenige spoed mede temaken, daar het voor de Gemeente zoo onplezierig is, daar nu de kosten zijn gemaakt het nog zoo lang wordt uitgesteld, dezelve te mogen gebruiken. De Voorz. antwoord dat hij zal aanvragen, dezelve spoedig in gebruik te nemen. Daarna sluit de Voorz. de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in-de openbare ver gadering van den Raad te Goedereede, op Vrijdag 19 Juni, des nm. 7 uur. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering geeft de Voorz. te kennen, dat de notulen der vorige vergadering nog niet zijn opgemaakt. Wordt voorlezing gedaan van eene reclame tegen zijnen aanslag in den H. O. voor het dienst jaar 1908 van T. Lodder Czn. alhier. Wordt goed gevonden, deze reclame in handen te stellen van eene Commissie tot het aanhooren van bezwaren tegen aanslagen in den H. O. De Voorz. stelt voor, daartoe weder eene Com missie te benoemen. Op voorstel van den Heer Troost worden bij acclamatie tot leden dezer Commissie benoemd de H.H.Bosschieter, Joppe en Troost. Wordt voorlezing gedaan van het proces-verbaal van kasopneming d.d. 18 Juni jl., waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 17,520,98, de uitgaven f 16,813,53'/,, zoodat in kas >s een bedrag ad. f707,441/,. Daarop doet de Burgemeester mededeeling, dat er reeds f 1000 is opgenomen der aan te gane tijdelijke geldleening van den Heer D. Slis te Middelharnis. Thans is z. i. zeeï vermoedelijk nog f400 k föOO te kort. De Heer Goekoop wijst er op ,dat dit al weder geen vooruitgang is. Hij geeft te kennen, dat we dus weer in den toestand zullen geraken, dat de tijdelijke geldleening ad f1400,zal moeten blijven voortduren. Hij vraagt daarop den Voorz., of deze tijdelijke lee ning ad f1400,bestemd is voor de uitgaven dienst 1907, waarop de Voorz. bevestigend ant woordt. Daarna wordt het voorstel van B. en W., om nog f 400,hooger te leenen dan de reeds opgenomen f 1000,voor het dienstjaar 1908, bij acclamatie aangenomen. Komt in behandeling de regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel alhier. Betref fende deze aangelegenheid zijn adressen ingeko men van de afdeeliug „Stellendam en Omstreken" van den Bond der Nederlandeohe Onderwijzers en van de afdeeÜDg „Goedereede" van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap, waarvan de Voorz. voorlezing doet. Het concept-voorstel van Burg. en Weth. komt daarna in behandeling. Na voorlezing geeft de Heer Vogel te kennen, dat hij ziclx met dit voorstel wel vereenigen kan met dit verschil, dat hij de jaarwedde voor een onderwijzer(es) met vijf dienstjaren ad f650, te laag acht. Met het oog op den toestand, waar'n de meesten van het onderwijzend perso neel dan verkeeren, vooral in verband met hunne studie, boeken enz. zou hij graag zien, dat het salaris, door Burg en Weth. bepaald op f650,—, werd verhoogd tot f700,—. Voorts wijst de Heer Vogel er op, dat in deze gemeente aan den onderwijzer, belast met het geven van onderwijs in vak j, daarvoor steeds f50,'s jaars is uitbetaald. Hij acht het alzoo onbillijk, thans dat bedrag in te houden, wijl zulks gewoonweg is met de eene hand geven en met de andere hand nemen, zoodat bedoelde onderwijzer in minder gunstige positie komt te staan met deze nieuwe regeling dan zijne vakge- nooten. Daarop vraagt de Heer Troost den Voorz., of omtrent de inhouding van vergoeding voor het onderwijs in vak j, reeds overleg is gepleegd met de Commissie van Toezicht op het L. O., waarop door den Voorz., ontkennend wordt geantwoord. Na verschillende onderlinge discussiën, waarbij o.a. de Heer Joppe nog erop wijst, dat vak j, thans verplichtend is, terwijl de Voorz. te kennen geeft, dat de regeling geschied is overeenkomstig de aanvragen van de afdeeling „Goedereede", waarbij de Heer Vogel herhaaldelijk sterk aandringt op goede bezoldiging van het personeel tot verkrijging van goed onderwijs, wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, en aangenomen als volgt: Hoofd der School, met minder dan 5 dienstj. f 1100 met meer dan 5, doch 10 1150 16, 15 1200 15, 20 1250 Met 20 en meer dienstjaren 1300 Onderwijzer(es), met minder dan 5 dienstj. 600 met meer dan 5, doch 10 650 m n 10, 15 725 ij 15, 20 800 Met 20 en meer dienstjaren 875 Dit besluit zal ter goedkeuring aan heeren Gede puteerde Staten worden ingezonden. Wordt voorlezing gedaan van eene missive van de Commissie van Toezicht op het L. O. daarbij dringend verzoekend, te trachten, zoo spoedig mogelijk de vacature Koning weder vervuld te krijgen door de benoeming van een onderwijzer met hoofdacte. De Voorz. wijst er op, dat het aantal school gaande kinderen bedraagt 155 en geeft den Raad in overweging, oproeping te doen van sollicitanten naar de betrekking van onderwijzer öf onderwijzer met hoofdacte. Het college van B. en W. stelt voor eene oproeping van een onderwijzer met hoofdacte. De heer Vogel wijst er op, dat indien een cursus van Landbouwonderwijs alhier werd opgericht, door het Rijk en de Landbouwvereeniging min stens f 300,'s jaars werd toegekend en vindt het jammer, dat voor de vacature niet een oproe ping met akte Landbouw geschiedt, waarvoor zich toch vroeger reeds een sollicitant uit Ierseke heeft aangemeld. Op voorstel van B. en W. wordt thans besloten met 5 tegen 2 stemmen, die van de Heeren Koeteeuw en Breen, tot oproeping van een on derwijzer met bijvoeging „de hoofdacte strekt tot aanbeveling." Komt aan de orde de bestrating aan de Zuid zijde der haven nabij de Brug. B. en W. komt het gewenscht voor, deze verbetering aan te bren gen, waarvan de kosten worden geraamd op plm. f 400 De Voorzitter wijst er op, dat op de begrooting slechts voor dien post f 200.is uitgetrokken en stelt voor, onder voorbehoud, indien later blijkt, dat bedoeld bedrag ad f 200.— niet ge vonden kan worden, daarvoor eene geldleening aan te gaan. De heer Vogel wijst op het kleine dezer eventu eel aan te gane geldleening en zag liever, dat eene leening ad f 5000,werd gesloten, teneinde verbetering te brengen in den erbarmelijken toe stand der straten. Hij geeft voorts te kennen, dat reeds bij de installatie als Burgemeester de heer Bosschieter heeft beloofd, den toestand der Groen markt door bestrating te verbeteren, waarvan tot heden niets is gekomen. De Voorz. acht het meer gewenscht, dien toestand geleidelijk te verbeteren en wil ook de Groenmarkt wel doen bestraten, indien daarvoor de noodige gelden kunnen geleend worden. Het voorstel van den Burgemeester, in stem ming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Vogel en Van der Wende. Daarop deelt de Voorz. mede, dat de kermis alhier achter den rug is en stelt den Raad voor, aan de politie voor de meerdere diensten eene gratificatie ad f 15,toe te kennen. Dit voorstel, in stemming gebracht, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Vogel en Troost. Alsnu doet de Voorz. mededeeling van de ge voerde correspondentie betreffende de verbouwing van het post- en telegraafkantoor alhier en geeft te kennen, dat z. i. de hoogere huur ad f 320, 's jaars niet in overeenstemming is met de uit gaven der gemeente. De Heer Joppe geeft te kennen, dat de huur prijs ad f 920,— te weinig is en wijst er op, dat z. i. de jaarlijksche huurprijs minstens overeen komstig het voorstel van B. eu W. moet bedragea_ f 600,plus 7 pCt. der te maken bouwkosten, plus 6 pCt. van den prijs van het aan te koopen terrein. Da Heer Goekoop stelt voor, aan het Rijk een voudig schadeloosstellingtaan te vragen van de kosten tot verbouw .van het post- en telegraaf kantoor alhier. De Héér Troost (Wethouder) wijst er op, dat hij, kennis genomen hebbende van bet percentage, verschuldigd voor eene eventueel aan te gane anuuïteitsleeniDg, zich met het voorstel van B. en W. thans niet meer kan vereenigen. Hij geeft te kennen, dat het percentage der verbouwings- kosten op minstens 8 pCt. 's jaars moet worden gebracht, aangezien de gemeente anders aanzien lijke schade zal lijden. Wil het Rijk op een der gelijk voorstel niet ingaan, dan acht hij het voor de gemeente meer gewenscht, dat het Rijk zelf voor een gebouw zorgt. Hij wijst voorts op den korten termijn, gedurende weike het Rijk in deze het contract met de gemeente sluit, nl. 10 jaar, waarna misschien weder verbouwing van het perceel noodzakelijk is. Ten slotte geeft de Heer Troost in overweging, dat één der Raadsleden hiertoe een nader voorstel doet. De Heer Goekoop stelt voor, 7 pCt. te vragen van het geheele bedrag der kosten, vallende op het scheppen van den nieuwen toestand van het kantoor met woning. De Voorz. brengt in behandeling een voorstel om het kantoor te verbouwen en genoegen te nemen met den huurtermijn ad 10 jaar tegen een bedrag, waarbij de bestaande buursom ad f 600,worden verhoogd met 7 pCt. der ver- bouwingskosten, alsmede met 6 pCt. der kosten, vallende op het bedrag, door de gemeente te be talen voor den aankoop der beide aangrenzende woningen, aangezien uit de correspondentie blijkt, dat de huurtermijn ad 10 jaar na afloop wel weder zal worden verlengd, waartegen de Heer Troost nogmaals zijne bedenkingen opsomt. Dit voorstel, in stemming gebracht, wordt aan genomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Troost. In dezen geest zal een voorstel worden gedaan aan den Heer Inspecteur der posterijen en tele- graphie te 's Gravenhage. Ten slotte wordt na eenige onderlinge bespre- kiug vastgesteld een staat model A, tot het doen van betalingen uit den post van Onvoorziene Uitgaven dienst 1908, welke bëtalingen loopen over den dienst 1907. Deze staat zal ter goed keuring aan Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie worden ingezonden. Niemand meer het woord verlangende, slui- de Voorz. deze vergadering. tïig-e&amdeBi ^iBskliesa. (De, copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst ziju, wordt niet teruggeven.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redacteur Vergun mij een plaafsje in Uw veelgelezen blad, waarvoor ik U bij voorbaat mijnharte- lijken dank betuig. Al verscheidene malen hoorde ik van ter zijde, dat ik verdacht werd van medeplichtig te zijn aan het beschadigen van het huis bewoond door den heer H. van der Meulen'. Daar ik dien bewusten nacht in mijn ouderlijke woning slapend heb doorgebracht, noodig ik beleefd degenen die beschuldigden uit, zich persoonlijk bij mij te vervoegen. Hoogachtend, Uw dw. dienaar, JAN VAN DEN BERG Pz. Middelharnis, 23 Juni 1908. erlioopfiig-en. Op Donderdag 25 Juni 1908's namiddags 4 uur ter heroerge van Smits te Stad aan 't Haringvliet van 3.28.50 Heet. (7 gem. 46 roeden voornsehe maat) roode klavers, 1.52.23 Heet. lucerne klavers (994^ voornsehe roeden) en 3.12.12 Heet (6 gem 239 roeden voornsehe maat) vlas, alles gelegen le Stad aan 't Haringvliet voor de Erven van mej Wed L. Braber Mz. te Stad aan't Haringvliet. Notaris VAN BUUREN. Op Zaterdag 4 Juli 1908 's nm. 5 uur Inzeten op Zaterdag 11 Juli 1908 's nm, 5 uur Afslag van een huis C.a. te Ouddorp op besten stand in de kom van het dorp in het logement van Akershoek. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 4 Juli '3 nm 6 uur Onderscheidene perceelen grasgewas na-et onder Ouddorp en Groedereede in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 8 Juli 1908 's voorm. ten 9 uur aan de bouwwoning van den Heer A. C. Breesnee onder Oude Tonge van 10 paarden, 16 stuks hoornvee, 4 vette Varkens, 100 kippen en eenige hanen, een karnhond met hok, landbouwgereedschappen, kl iverhooi, en wat verder ten verkoop zal worden aan geboden. Ten verzoeke van den heer A. 0. Breesnee, landbouwer te Oude Tonge. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 15 Juli 1908 's voorm. ten 9,30 uur aan de bouwschuur van den Heer D. Joppe, gelegen aan den Zuidelijken Ach terweg te Sommelsdijk, van2 paarden, 2 boerenwagens, 6 eggen, cultivator, bieten snijmachine, karn, drieling-boerenwagen, een zoo goed als nieuwe windmolen en wal verder ten verkoop zal worden aangeboden, ten verzoeke van den heer Dk. Joppe Czn., landb. te Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Uitslag Verkooping. Ooltgensplaat. Op Vrijdag 19 Juni jl. werden de Onroerende goederen alhier, voor de Erven van Mevr. de Wed. Arend Korteweg te Middelhar nis afgeslagen. No. 1. Een perceel Weiland inden polder het Rietveld aan de Schenkelkade, groot 1 Hectare, 31 Aren, 70 Centiaren gemijnd door J. A. van Nieuwenhuizen op f 767,per H.A. No. 2. Een perceel WeiJand in den polder het Rietveld, groot 1 Hectare, 51 Aren, 80 Centiaren, aangeloopen op f 740,— per H.A. Koop 1 en 2 gemijnd op f 775 per HA. door den Edel Achtb. Heer J. G. van Putten op f 4395 den boop. No. 3. Drie perceelen Weiland in den polder het Rietveld, no. 62, groot 0,38,20 Hectare, no.63, 0,72,20 Hectare, no. 1144,0,16,83 Hectare, tezamen 1,27,23 Hectare, gemijnd op f 1210 per H.A. door M. Breeman Sr. den Hoop f 2954. No. 4. Een perceel Vroon Tuinland in den pol der het Oudeland, groot 15 Aren, 10 Centiaren, gemijnd door L. Dorsman Jz. op f £13. No. 5. Een perceel Vroon Tuinland, gelegen als voren, groot 13 Aren, 50 Centiaren, gemijnd door L. Donkersloot Jz, Jop f 725. Koop 4 en 5 gemijnd op f 2090 door 15 Dorsman Jz. No. 6. Een perceel Vroon Tuinland in het dorp, toegang vanaf de Slikstraat, groot 19 Aren, 70 Centiaren, gemijnd door M. Breur op f 1410. No. 7. Eene meed Vroon Tuinland, gelegen aan de Weespad, groot ODgeveer 8 Aren,50 Centiaren, gemijnd door W. J. Donkersloot Lz. op f 1410. No. 8. Eene meed Vroon Tuinland aan de Weespad, ODgeveer groot 6 aren, 40 Centiaren, gemijnd op f 923 door L. Dorsman Jz. No. 9. Eene meed Vroon Tuinland aan de Weespad, ongeveer groot 6 Aren, 65 Centiaren, gemijnd op f 1345 door M. Breeman Sr. Koop 7, 8 en 9 gemijnd op f3440 door W. van Kempen Gz. Uieiiien^rcl Nieuws. Twee zielen Ze zijn getrouwd. De 65 jarige erfgename en haar uitverkorene van 86 jaar te Groningen, die jaren lang reeds seen eerlijke verkeeringj hebben gehad toen zij, vóór de erfenis kwam, nog waren verpleegden in het diaconiegasthuis aldaar, hebben den gewichtigen stap gewaagd. En zij hebben daarbij de belangstelling gehad van half Groningen. Reeds vèr vóór drieën stond de markt Donderdag zwart van volk en toen het trouw- koetsje met de jongelui kwam aanrollen, drongen de menschen steeds meer op naar de stadhuisdeur. En terwijl het bruidspaar en de getuigen binnen waren in het stadhuis, kwamen nog steeds meer nieuwsgierigen, die het geval in den breede bespraken, die deze trouw plechtigheid blijkbaar volstrekt niet als iets plechtigs beschouwden, maar schertsend spra ken over den leeftijd van de jonge lui en over het kapitaal van de bruid, dat volgens den een \^1 vijftig duizend bedroeg en door een ander heel loyaal op een ton geschat werd. Boven, op de trouwkamer, ging het natuurlijk veel kalmer toe. Daar heeft het publiek geen beschouwingen te houden, daar heeft alleen de ambtenaar van den burgerlijken stand het woord en mogen bruid en bruidegom hun »ja« uitspreken. Wat zij dan ook zeer resoluut deden. Vooral de bruid toonde een vastberadenheid als vrouwen in de trouwzaal weinig aan den dag leggen. Het was trouwens ook reeds de vierde maal, dat zij dergelijke verklaring voor den ambte naar van den burgerlijken stand aflegde. Toen nog even teekenen bruidspaar en getuigen, de bruidegom kreeg zijn trouwbriefje er waren twee zielen gloeiend aaneengesmeed. Kennissen kwamen met hun geluk- en zegenwenschen en groetend naar alle kanten aanvaardden het jonge echtpaar en gevolg den terugtocht. Beneden wachtte hun nog een ovatie. Want toen de getuigen ook ouden van dagen in hun rijtuig waren geheschen, het trouw- koetsje voorreed en het echtpaar op den drem pel verscheen, klonken hoera's hun tegemoet. Ken paar verpleegden uit het diaconiegasthuis kwamen met hartelijke handdrukken hun vroegere lotgenooten thans menschen in bonis complimenteeren en de menschen op de markt juichten en joelden steeds door. En toen het coupeetje met het jonge paar zijn plaats aan het hoofd van den stoet had ingenomen, drongen de menschen lawaaiend om de rijtuigen been, zongen de jongens van sjapie is getrouwd en »Als je pas getrouwd bent en coipmandeerde een moppig ventje gillend den koetsier snaar den photo- graaf«. Het echtpaar H kan met het volste recht bedanken voor de enorme belangstelling voor en bij hun huwelijk ondervonden. (N. Gr. Ct.) Granen kilo 7V, Aardajt Boter

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2