twee bladen. Zaterdag 13 Juni i908 No, 1354. Tweede II!ad. Officieel «edeelle. Uit de Pers. FRaatselUk Nieuws. IN HOC SïirNO WSES Dit nummer bestaat uit De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van a m 1 q 8 ii k doen te weten, dat door den raad dier'gemeente "in zfne vergadering van 10 April 1908 is vastgesteld de volgende verorden,ng Verordening tot wijziging van artikel 17 der voroi dening op de volkshuisvesting inde ge meente Sonimelsdjjk, vastgesteld 28 Januari 1904 en ge -vijzigd bij de verordening van 11 November 1904. Abtikel 1. Aan artikel 17 der gemelde verordening wordt een verleenen van dezen eisck, indien ten genoegen van hen blijkt, dat do woning zal worden voorzien van een goed middel van duinwatervoorziening. Aet. 2. Deze verordening treedt in werking onmiddellijk na baZijnde °deze herordening door de GemuteerdeStaten van Zuid-Holland bjj besluit van 26 Mei 1908 goed- g<EnUrids hiervan afkondiging geschied, waar het be- hoort, den 6deii Juni 1908. De Wethouder, De Bi'a^TARF J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Bekendmaking. Het BESTUUR van den polder het Oudeland van Middolharnis maakt bekend dat de door het bestuur ontworpen keur of reglement van politie voor dien polder ter inzage van belanghebbenden is neder- gelegd ten kantore van den Secretaris van af 9 dezer tot 10 Juli 1908 des voormiddags vun 9—12 en de3 namiddags van 2-4 uur dat belanghebbende die tegen dit ontwerp bedenkingen mochten hebben deze echritte- Ijjk behooren in te zenden aan bet bestuur voornoemd voor 11 Juli 1908. Middelharuis, 6 Juni 1908. De Secreteris, De Voorzitter, NIJGH. J. C. YAN OOSTENDE. Ter visie liggen opgaven van Candidaten Do BURGEMEESTER der gemeente Middelbar- nis maakt bekend dat de bij htm ingeleverde opgaven van Candidaten voor de op heden gehouden verkiezing ter vervulling van eene plaats in den gemeenteraad evenals het door hem opgemaakte procesverbaal van sluiting der Candidatenlijst ter gemeente Secretarie voor een ieder ter inzage liggen, dat afschriften dier stukken aangeplakt en tegen betaling der kosten ver krijgbaar zijn. Middelharnis, den 9 Juni 1908. De Burgemeester voornoemd, U. J. MIJS. Stemming voor den Gemeenteraad. Do BURGEMEESTER der gemeente Middelhar nis brengt ter openbare kennis dat op Vrijdag den 19 Juni aanstaande van des 'e morgens 8 uur tot des namiddags 5 uur de stemming zal geschieden ter ver vulling van een plaats in den gemeenteraad. De Candidaten in Alphabetische volgorde zijn: DING. SLIS J.Az. JAN VROEGINDEWEI Lz. Tevens wordt de aandacht gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht luidende: Hij die op zettelijk zich voor een ander ui'gevende aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt wordt gestraft met een gevangenisstraf van ten hoog6te een jaar. Middelharnis, den 9 Juni 1908. De Burgemeester voornoemd, U. J. MIJS. BekeiuliiiukiiiK- BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- meen te Ooltgensplaat brengen ter openbare kennis, dat aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat de vestiging van een hulptele- phoonkantoor in het hulptelegraafkantoor in deze gemeente is aangevraagd, dat bij vaststelling van de volgorde, waarin de verscheiden ingekomen aanvragen van een hulptelephoonkantoor zal worden voldaan, voornamelijk rekening zal wor den gehouden, met de behoeften van inteilocale telephoongemeenschap» welke ter plaatse b( staat dat deze behoefte onderanderen ook moet worden beoordeeld naar het aantal personen, die bereid zijn om zich op de voet van het bepaalde bij het 3e lid van art. 6 van het K. B. van 9 Juni 1904 (Staatsblad No- 117) gewijzigd bij dat van 28 Augustus 1905 (Staatsblad No. 257) tegenover het rijk te verbinden voor het verkrijgen van een reehtstreeksche aansluiting van hun perceel aan het hulptelefoonkantoor, dat daarom belang hebbenden, die bij ons vestiging van een hulp telefoonkantoor te Ooltgensplaat voor een reeht streeksche aansluiting op den voren bedoelden voet in aanmerking zouden wenschen 'te komen, worden uitgenoodigd zich daartoe ter Gemeente secretarie aan te melden voor of Zaterdag den 20 Juni 1908, dat ingevolge voornoemde bepa lingen perceelen van particulieren, op verzoek van belanghebbenden van Rijkswege worden aangesloten van het hulptelefoonkantoor tegen betaling voor elk perceel liggende niet verder dan 500 M. van het kantoor van f 25.—, per jaar, en voor verder gelegen perceelen bovendien van f 3.— per jaar en per 100 M. of gedeelte daarvan een en ander naar hemelsbreedte, gedurende niet minder dan 5 achtereenvolgende jaren en overi gens op de voorwaarden, welke door den Direc teur-Generaal der Posterijen en Telegrafie in het belang van den dienst noodig worde geacht. Zij wier perceelen, ter plaatse waar geen locaal tele- phoonnet bestaat op genoemde wijze rechtstreeks aan eenzelfde rijkstelefoon of hulptelefoonkantoor zijn aangesloten kunnen onderlinge gesprekken voeren van 2*/2 cent per gesprek, te korten op eene in voorschot gestortte som van tenminste één gulden. Evenzoo kunnen uit de openbare spreekcel van het kantoor locale gesprekken worden aangevraagd met de op dit kantoor rechtstreeks aangeslotenen, tegen vooruitbetaling van 10 cent per gesprek van 10 minuten of minder. Ooltgensplaat, den 11 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. VAN NOORDT. Joh. VAN PUTTEN. Socialisme in de praktijk. Zoo nu en dan hoort men wel eens tot wat gekheid het socialisme komt als het tot de regeering geroepen wordt. Als eenmaal in toepassing gebracht moet worden wat verkondigd is dan beleeft men vermakelijke, maar ook schadelijke lijden. Is het niet de Fransche havenstad Havre waar h t gras tusschen de steenen groeit, omdat tengevolge van hooge loonen daar geen schepen meer binnen komen? Hoorden we onlangs niet van een Itali- aansch stadje waar de broodbakkerijen van gemeentewegen geexploiteerd werden en waar zooveel voor den werkman besteed werd dat gemeentebankroet niet uitblijven kon? Hoorden we niet van een Fransch stadje waar de kerkklokken waren omgegoten in een beeld van Zola, en dit beeld onthuld met de woorden: »dit brons, passief mede plichtige van hen, die door de eeuwen heen de dwaling verspreiden en de duisternis deden heerschen, zal dienen tol apotheose van hen die het licht heeft doen stralen en waarheid heeft doen zegevieren. Is 't niet vermakelijk Gelukkig dat ook hier de remedie naast de kwaal ligt. Zulke gekheden loopen in minder als geen tijd dood. Zeeuw. Een andere stelling Tegenover de bekend stelling: ^Socialisme en Godsdienst zijn vereenigbaar*, plaatst het Friesch Dagblad een andere, nl. Socialisme en Godsdiensthaat, socialisme en spotternij zijn vereenigd. Tegen de maatregelen door sommige corps-commandanten genomen, om de sol daten een behoorlijke gebedsgelegenheid te schenken, is geen enkel vrijzinnig blad op gekomen. Alleen hel sociaal-democratisch dagblad Het Volk heeft er op gesmaald, wat te denken geeft. In het laatste Zondagsblad van Het Volk kwam een gefingeerde brief voor, geschreven door Judas uit de hel Wij hebben niet bespeurd dat daartegen geprotesteerd is. Zoodat wij bewerenHet Socialisme in Nederland is vereenigd met Godsdiensthaat en spotternij. In andere [landen is 't waarlijk niet veel beter. Graafsch Verkeerde,, lof.§ Minister Kuyper's ontwerp inzake inva- liditeits- en ouderdomspensioen werd met spot ontvangen. j [Gespot werd met den rijksdaalder. ^GespotJ met den 70-jarigen leeftijd. 1 En nu* juichen deze zelfden over het Engelsche [voorstel. Dat voor den ouden dag ook niets meer geeft. Dat ook pas op 70-jarigen leeftijd iets geeft. En dan alleen op dien leeftijd. En dat, terwijl j, dit Engelsche voorstel anders niet is dan armenbedeeling. En dat, terwijl men met alle organisatie van den arbeid niet rekent. '<i Alle organisatie totaal wegcijfert. agAlfe initiatief verslapt. En daarom een moreel nadeel schept, veel grooter dan het luttele financieel voordeel. Verkeerde lof. »De Getuige.* Burgemeestersbenoemingen. Men weet, dat daarover nog al eens geschreven is. Nu is onlangs tot burge meester van Zierikzee Mr. Moolenburgh benoemd, een liberaalen naar aanleiding van die benoeming schreef het Utr. Dag blad o. m. Waar bovendien de groote meerderheid van de gemeente Zierikzee de vrijzinnige beginselen huldigt en ook Mr. Moolen burgh een trouw aanhanger is der liberale partij, is ook uit dit oogpunt de keuze van H. M. de Koningin ten zeerste toe te juichen. De Stichtsche Crt. teekent hierbij aan Hier wordt dus in de overeenstemming in politieke denkwijs tusschen den can- didaat en de meerderheid der gemeente naren een motief gezocht voor zijn benoeming. Precies het stelsel van minister Kugper. Waar blijft nu het Utr. Dagbl. met zijn afkeuring van Dr. Kuypers stelsel Begrijpt men dan niet, dat ook Anti revolutionairen, Christ.-Historischen en Roomschen, even goed als de Liberalen graag een burgemeester hebben, die hun geestverwant is En hebben de eersten daar niet evenzeer recht op als de laatsten Is het stelsel alleen goed, als de Liberalen er profijt van hebben, en verkeerd als het te onzen bate strekt Men zou het haast zeggen Och wat, rechten, die hebben wij immers nietwe hebben alleen plichten in de oogen van links. Rechten hebben alleen de vrij zinnigen Ziehier nog wat Onze Courant schrijft Zooveel mogelijk burgemeesters, wier geestesrichting overeenstemt met die der meerderheid van de gemeente, een zeer gezonde regel. Als echter min. Kuyper dien regel toepaste in anti-liberale gemeenten, dan kwam met groot misbaar de fameuze Van Rij de brandklok kleppen Nü echter is die regel zeer juist. Nu hij toegepast wordt op het vrij zinnige Zierikzee 't Is toch altijd gemakkelijk, als men twee pannetjes tegelijk op het vuur heeft staan Soituiielsdijk. De milicienverlofgangers Jb. van der Sluijs en Frans Koote zijn tegen den 3 Augustus a.s. in werkelijken dienst opgeroepen. Op Donderdag den 25 Juni a.s des namiddags ten 2 ure, zal de gelegenheid zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daarvoor in het Gemeentehuis alhier aan melden. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente herinneren de ingezetenen aan den dankdag of de Godsdienstige viering van de Overwinning bij Waterloo, die vol gens Zijner Majesteit bepalingen dit jaar behoort plaats te hebben op Zondag den 21 Juni a.s. De jaarlijksche collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapendeu dienst in de Nederlanden* zal in deze gemeente worden gehouden aan de huizen der ingezetenen op 18 Juni a.s. Voor den cursus in den wapenhandel dienst 1908/09 hebben zich in deze ge meente 55 jongelingen aangemeld. Bij de gehouden inspectie van Mili cienverlofgangers te Dirksland van verlof gangers uit deze gemeente werden geen aanmerkingen gemaakt, doch twee man keerden zonder wettige reden. Eén hiervan werd den volgenden dag door den Militie Commissaris op het stoombootplein te Middelharnis geïnspecteerd, de andere kan zich naar Dordrecht begeven om geïnspec teerd te worden. Het achtjarig zoontje van P. Breeman alhier werd Maandag door een paard op het zandpad omver geloopen en met den hoef tegen het hoofd getrapt. Met een wond aan het hoofd werd het ventje thuis gebracht. Maandag jl. werd het 2 jarig zoontje van Jb. Spee, hetgeen onverwachts uit een slop kwam geloopen door een fietsrijder zoodanig omver gereden, dat het met ver schillende builen en wonden aan het hoofd werd opgenomen en thuis gebracht. De JeneverNaar wij vernemen had Maandagavond alhier op de Kaai een vechtpartij plaats tusschen een paar arbei ders. Even later kwam de landbouwer J., dronken, snoevende en smalende er bij. De tartende houding van laatstgenoemde stond weer anderen niet aan, zegt men, waarom men spoedig tot handtastelijkheden, den gewonen loop in zulke zaken, overging. En of hij klappen kreeg Twee dagen huisarrest en toen zijn gelaat nog bont en blauw Middelharnis. J.l. week zijn van twee arbeiders van den heer J. Kardux hunne schrepels, slijklappen en een hoed ontvreemd. Ongeveer 4 weken geleden is in dezelfde nabijheid, van den landbouwer D. P., ook een schrepel en een haartuig gestolen. Niettegenstaande wel eenige verdenking gemaakt wordt, is van het ontvreemde (dat zorgvuldig verborgen was) nog niets terecht. L. v. d. N. alhier, had Zaterdag jl. het geluk de 2e prijs (een paard) van de Dirkslaudsche verloting te winnen. En A. W. K. en Co. de 3e prijs, ook een paard. Maandag arriveerde met de postboot eenige Militairen onder geleide van hun overste, welke doortrokken naar Dirksland. Dinsdagmiddag viel het zoontje van schipper K. E. alhier in de kaai. De vader spoedig het onheil gewaar wordende, had zijn kind weldra aan boord gehaald. Maandagavond heeft men bij H. v. d. M. een ruit stuk gegooid. Tot heden is de persoon onbekend gebleven. Twee ongelukken. J1. Vrijdag had C. Steketee het ongeluk, toen hij met zijn fiets door het Binnenpad reed, in botsing te komen met een ander fietsrijder, met het gevolg, dat zijn fiets dwars doormidden brak. Woensdag had hij het ongeluk, met zijn fiets in een sloot terecht te komen, waar door hij zich ernstig aan zijn schouder bezeerde en geneeskundige hulp noodzakelijk was. Den Boiniuel. Jan Bakelaar, milicien verlofganger van het 3 e Regt. Inf. is op geroepen om den 3 Augustus e k. naar zijn garnizoensplaats Bergen op Zoom terug te keeren Wegens ziekte kon door den milicien- verlofganger C. Kamp niet deelgenomen worden aan de inspectie gehouden te Mid delharnis, den 10 Juni j.l. Zondagavond omstreeks 9 ure, arri veerde alhier de lang verwachte nieuwe salonstoomboot ^Koningin Wilhelmina*. Vele ingezetenen vertegenwoordigden zijn aankomst. Het was een prachtig gezicht, toen de boot met electrische verlichting de haven binnenvoer. Aan belangstellenden werd gelegendheid gegeven een kijkje te nemen. Een vrachtrijder dezer gemeente bracht Maandag, de 2de Pinksterdag eenige Jongelui per as van alhier naar Ooltgensplaat. In den Langenweg schijnt het echter niet goed te zijn gegaan, want daar het paard achteruit liep, viel de wagen met de inzittenden in de sloot, die nog al met water gevuld was. Spoedig waren de passagiers op den wal 'gekropen om zich met een nat pak huiswaarts te begeven. De wagen werd den volgenden morgen door den bezitter er weder uitge haald. Door de eigenaren van eenige onbe woonbaar verklaarde woningen is weder 6 maanden verlenging van ontruimingstermijn aangevraagd. Tot onbezoldigd rijksveldwachter in deze gemeente is benoemd A. Bogerman, nachtwaker, alhier. Ooltgensplaat. Dezer dagen slaagde voor het tweede natuurkundig examen aan de Universiteit te Leiden onze vroegere dorpsgenoot, de heer F. Hers J.Azn. Donderdag jl. sloeg den bliksem in het wagenhuis van den landbouwer A. van den Tol Az,, en verbrijzelde eenige pannen met houten dekstukken. Enkele gevallen van vlekziekte onder de varkens doen zich hier voor, waarom men genoodzaakt is tot slachten over te gaan. De collecte voor den gewapenden dienst zal in deze gemeente op 18 Juni a.s. aan de huizen gehouden wordeD. Het zoontje van den landbouwer M. C. M. reed in volle vaart met zijn fiets in de sloot aan de Weespad. Met een nat bemodderd pak werd het ventje uit zijn benarden toestand op het drooge ge bracht. Zondag jl. voer een pleizier-zeiljacht op het Haringvliet bij het Hooihuisje Noordpoldersche gors alhier omhoog. Bij hoog water werd de reis voortgezet. Zaterdag jl. hadden G. v. N. en C. H. bij het huiswaarts brengen der nieuw opgeschilderde dogkar, bespannen met een paard van den heer P. van den Bol, het ongeluk een meisje aan te rijden, die eenige lichte kwetsuren aan het hoofd bekwam, waarvoor men zich genoodzaakt zag ge neeskundige hulp in te roepen. 2e Pinksterdag hadden eenige jongelui (passagiers der Bommelsche boot) bij het huiswaarts keeren, het ongeluk met den wagen van den heer Fokker in de sloot aan de LaDgeweg alhier terecht te komen. Eenige schade aan kleeding etc. werd hierdoor veroorzaakt. Oude Tonge. Door den Minister van Oorlog is aan A. Oomens, milicien-ver lofganger uit deze gemeente, vergunning gegeven om in plaats van in September nog in deze maand onder de wapenen te komen voor herh.-oefeningen. Bij publicatie zijn de ingezetenen herinnerd aan de dankdag of godsdienstige viering van de overwinning bij Waterloo, die dit jaar behoort plaats te hebben op Zondag 21 Juni a.s. Johs. van Etten, milicien-verlofg. is tegen 1 Sept. a s. voor herh.-oefeningen onder de wapenen geroepen. Nieuwe Tonge. Maandag 2de Pinkster dag was het hier zeer druk, drukker als op andere jaren. Evenwel werd de orde geen oogenblik verstoord. Dirksland. Uitslag van de bekroonde veulens van den Hengst »Togo« Eigenaar dhr. J. Warnaer, Melissant gehouden op de paardenmarkt alhier. iste prijs: Gebr. Vis van Heemst Som- melsdijk, 2de prijs S. Zeedijk Middelhar nis, 3 de prijs D. D. Kastelein Melissant, 4de prijs: M. Kooman Dirksland, 5de prijs L. van Beek Sr. Melissant. Voort gebracht 12 Veulens. Keurmeesters de Heeren C. de Graaf, Rijksveearts alhier, N. D. Prince, en T. Kooman Melissant. Terwijl de wagenmaker H. Kleinod, een kist of koffer van een bij hem in dienst komenden knecht naar boven hielp bren gen, wilde het ongeluk dat een handsvat brak, waardoor hij dat gevaarte op zijn voet kreeg en zich zoo bezeerde, dat hij een poosje het bed moest houden. Meiden wij onlangs dat een meisje van M. Knöps een naald in haar voet getrapt had, voor eenige dagen is die op een geheel andere plaats te voorschijn gekomen en er uitgehaald. Verleden week (de vroegere kermis- week) is het hier nog al rumoerig naar toe gegaan. Donderdagavond trok men zingende door de straten, en hoewel dat onze politie nog al door de Rijkspolitie versterkt was, kon niet voorkomen worden, dat door enkelen bij een Wethouder ruiten werden ingeworpen. Het was te verwachten dat Zaterdag het nog erger zou wezen, wat dan ook geschiede. Dien avond was het zoo rumoerig, dat na het sluiten der herbergen rijks- en gemeentepolitie van de sabel gebruik moesten maken, waarmede menigeen kennis maakte en tegen verschei den procesverbaal werd opgemaakt. Het was reeds Zondag dat men nog zingende en tierende zich door de straten bewoog. Met het oog op Maandag 2e Pinkster dag (na-kermisdag) kwamen des namiddags uit Hellevoetsluis eenige militairen om zoo noodig de rust te helpen bewaren. Dat scheen een goede uitwerking gehad te hebben, daar dien avond, behalve wat drukte, men tot geen optreden behoefde over te gaan, zoodat velen zich afvragen indien er Zaterdag militairen geweest waren, of dan deze ongeregeldheden wel te betreu ren waren geweest. Woensdagavond kon men hier iets niet alledaagsch hooren, daar door den omroeper kond werd gedaan, dat het te Goedereede van Donderdag tot en met Zaterdag kermis was, precies of wij dat al geen jaren wisten. Ilerkingen De Heer A. Munters Jz. alhier legde op den 3 Juni 1.1. te 's Graven- hage met goed gevolg af het examen voor candidaat Gemeente Secretaris. Hij genoot zijn opleiding van den Heer J. Rooij gemeente Secretaris te Dirksland. Bij de op 5 Juni j.l. gehouden gemeenteraadsverkiezing werden uitgebracht 112 stemmen waarvan 1 van onwaarde. Daarvan verkreeg den Heer L. v. d. Velde (aftr.) 63 en den Heer D. de Korte 48 stemmen zoodat de Heer L, v. d. Velde is gekozen. De pettenkoopman Rood uit Middel harnis had in de nabijheid der boeren hofstee van J. Warnaer het ongeluk met kar en inhoud om te tuimelen. Nadat alles weer in orde was gebracht om de reis voort te zetten liep voor zoover bekend alles zonder schade of ongelukken af. Melissant. Het muziekgezelschap »Tot nut en genoegen*, behaalde Maandag j.l. op het concours te IJselmonde de derde prijs in de derde afdeeling. Als een gelukkige bijzonderheid kan worden gemeld dat sedert den 10 Maart 1.1. in deze gemeente geen sterfgevallen zijn voorgevallen. Ouddorp. Dat op dagen zooals den 2den Pinksterdag alhier door ons minder werd gelet op onbeteekende fietsongevallen spreek haast van zelfmeer trok het onze aandacht hoe gelukkig het afliep met een plezierclubje, dat met hit en kar door het oude land kwam rijden. Onverziens draaide den hit om, waardoor alles omver viel, de inzittende personen zich genoodzaakt zagen ©m de kap der kar te verscheuren, om weer op veiliger terrein te komen. Een staaltje van vergaande vrij moedigheid I De Commissionair D. K. was met een familiegezelschap uit rijden gegaan naar het strand. Zijn rijtuig met hit had hij aa n den voet van de duinen laten staan onder toezicht van kleine jongens. Toen het gezelschapjweer terug kêerde bemerkten zij, dat hun voertuig was verdwenen. Bij latere ontdekking bleek, dat een tweetal jongens en meisjes het rijden hadden ver kozen boven het loopen en daarom hadden zij deze schoone gelegenheid maar aan gegrepen om met de daar juist staande hittekar naar het dorp te rijden, om daar alles weer op en bij den stal van den eigenaar te bezorgen. Naar men verneemt is toch van deze al tevrijmoedige daad proces verbaal op gemaakt. Per publicatie is bekend gemaakt, dat den 11 Juni e.k. een collecte zal worden gehouden langs de huizen, voor den ge- wapenden dienst. Herrijk van maten en gewichten zal dit jaar worden gehouden in het muziek lokaal der Openbare School, op Woensdag 1 Juli a.s. morgens van 1012 uur en 's namiddags van 13 uur Op Donderdag d. a. v. van 's morgens 9 12 uur en 's na middags van 13 uur. Op den 2e Pinksterdag heerschte alhier een ongewone drukte. De sportver- eeniging ^Middelharnis—Sommelsdijk* had naar hier eene fietstocht ondernomen, waar aan door zeer vele belangstellenden was deelgenomen. Door het gunstige weer wer den zeer velen uitgelokt tot een tochtje naar het strand. Nieuwenhoorn. Wat tot dusver de verschillende bladen hebben gemeld omtrent het doodei.k treffen van den 14 jarigen zoon van den landbouwer K. is gebleken niet juist te zijn. Wel is hij Donderdag door den bliksem getroffen, zóó dat hij geheel blauw zag en scheen alle leven in hem geweken, doch aan een der toege- snelden is het mogen gelukken de levens geesten op te wekken, voor de inmiddels ter hulpe geroepen geneesheer bij den getrof fene was gekomen. Zijn bewustzijn en spraak is Vrijdag weer gekeerd. Spijkenisse. In het algemeen geven de feestdagen voor sommigen gereede aanleiding tot brooddronkenheid, ie Pink sterdag waren het vooral de twee gebroeders, G. en L L en H, v. W die door hun getier en echte of voorgevende dronkenschap ons geh.-ele dorp in rep en roer brachten. Door den gemeenteveldwachter Van 't Plof werden zij meermalen aangemaand zich rustig te houden, doch zij stoorden zich er niet aan, waarom hij van W. wilde arresteeren. Hiertegen verzette zich de broeders L. zoodat een algemeene vechtpartij volgde Om zich tegen deze 3 personen te verdedigen was de agent genoodzaakt den sabel te trekken, en gaf een der gebr L. zulke slagen dat zij spoedig overmand in hnis werden gebracht. Daarna wisten zij weer te ontsnappen, en uitten vele bedrei gingen tegen de politie die nu versterkt was met den rijksveldwachter Groen. Van W. en G. L, werden intusschen door vrienden in bedwang gehouden, zoodat zij hun huis na enkele vergeefsche pogingen niet verlaten konden, terwijl F. L. nu nogal rustig over de straat zwierf 't Is te hopen dat een flinke straf den belhamels gewor den zal, natuurlijk werd proces-verbaal op-

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 3