SUNLIGHT Tandarts lepstaij SJAMMLM Advertmtien. VAN DER STAD, Naaimachines Twe (ilemen^d nieuws. De inbraak in het postkantoor te Apeldoorn. Twee Amerikaansche Moppen. II. Er van door. Slapte. Inbraak te Amsterdam 1 Aardbeien! Een ontzettende nacht. Op de plaats dood. Groote bosch- en heibrand. Nog meer grint in zee. Akelige dood. Een noodlottige brand Zijsi vader vermoord. Alweer een De Ondergeteekende be veelt zieh beleefd aan voor het fereieis en a&nSs&'eïen van Kousen, SoUen, Lijfjes, enz. Ook voorradig Garen, Band, en echte kleur- houdende Hercnles-sajet. Ü.SCHREUDEB, (voorheen Hamakers-Fexenga.) - BRIELSCH KOFFIEHUIS iet Vergunning. - Maaskade 10 (Westzijde) ROTTERDAM. SPAARBANK „MIDDELHARNIS en SOMMELSDIJK" der Maatschappij tot Nut van 't algemeen. C. HOL IFF A.Cz. Handel in Naaimachines, SOMMELSDIJ K. 1 Za Levert met succes voor- en achter. uitwerkende voor den spotprijs van 30 gulden met 5 jaar schriftelijke garantie. Reparatie spoedig en billijk. Oude Machines worden te. gen hoogen prijs ingeruild, Alleen verkoop voor Overflakkeebij F C ARMSTRONG SOMMELSDIJK 2 WEES NIET BANQ dat Sunlight Zeep Uw goed zal j bederven, in Sunlight zijn geen nadeelige bestanddeelen, die gaten i in Uw goed bijten. Het feit, dat 1 L tien millioen stukken Sunlight/ iedere week verkocht worden, i bewijst wei de goede hoedanig heid en zuiverheid. F.10,000 j 1 wordt dan ook als belooning aangeboden aan een ieder, die in deze zeep vervalsching kan aantoonen. VOORDEELIG Wil men geruischloos loopen, laat dan uw Schoenwerk met een Snow's of ronde schijven Guthaperga op de hak ken maken bij J. WIELHOUWEB Az. SCHOENMAKERIJ SOMMELSDIJK. iederen eerste Donderdag der maand in het HOTEL MEIJER te COHSULÏEEBÏÏH van 1® tot 4 uur. Indien gij prijs stelt op «legelfjk en net Schoenwerk, vraagt dan eerst prijs of monster aan, aan de MACHINALE SCHOENMAKERIJ KEftKSINGEL 87-88, DIRK SLA ND. Machinale BreiïnricMing J. VAN DER HEIDEN 'DIRKSLAND. Gebruikt uitsluitend Vitello-Margarine. 80 laÜïröBDi Winkeliers vraagt inlichtingen bij B. SLAGER, Middelharnis, Vertegen woordiger. Dit nu Voor en hier, en verwoest het lichaam. Wie krachttoeren Wil verrichten, bereide zich behoorlijk voor en ga nooit eensklaps na langdurige rust daartoe over. Zulk een plotselinge overgang heeft menig een kwaad gedaan. Om een mooi gazon of grasveld te krijgen, moet men het geregeld maaien of kort snijden, en bij droog weer besproeien. Het gras vormt zich dan weldra tot een dichte zode en 't onkruid verdwijnt, Geen beter en goedkooper middel om mooie, droge en onkruidvrije tuinpaden te krijgen, dan er een laag gruis van cokes op te brengen5—10 cM. dik. Al het vocht worde opgeslorpt en geen onkruidzaad komt er doorheen ofontkiemterin Men kan zulk een pad ten allen tijde in orde maken. Wees zuinig met uw hoendermestVermengd met water tot een niet te sterke oplossing kan hij uitstekende diensten doen bij uw groenten, bessenstruiken, aardbeien en frambozem en niet minder bij uw bloemen, zoowel bij die in de perken, als in de potten. Gebruik den mest niet versch en niet te sterk, liever een keer vaker ge zult er dan wonderen van zien. Wie 10 a 20 hoenders heeft, kan met den mest er van, zuinig bewaard en met oordeel aangewend, héél wat doen en er zeer veel voordeel en plezier van hebben. Bewaar de meststof niet in de open lucht: er zou dan een goed deel vervluchtigen of met den regen uitspoelen. Giet de oplossing steeds op de aarde, nimmer op de planten 1 OBSERVATOR, Gedurende de maand Augustus en mogelijk ook langer zal in de Buiten- sociteit te Arnhem eene internationale reclameiontoonstelling worden gehouden. Het doel is niet alleen de reclame door alle eeuwen heen hier bijeen te brengen, doch vooral ook de verschillende wijze, voorwerpen, leekeoingen, costumes, druk werk, platen enz., waardoor reclame ge maakt kan worden. Men meldt ons uit Hilversum: Het rijden om in plaats van door den tol tusschen Laren en Hilversum wordt weer verhinderd door de administratie van den grindweg. Aan den oostelijken doorgang naar de heide, ongeveer 200 M. zuidwaarts van den tol, zijn hekken getimmerd. De oostelijke doorgang vóór den tol wordt ook versperd. De melkboeren kunnen na niet meer het tolgeld ontduiken door over den gehuurden akker te rijden. Te Pekela (Gr.) is heden het lijk opgehaald van den arbeider 8ch., die Maandagavond in beschonken toestand in het kanaal geloopen was. Van de 45 aangeteekendo stukken, die tijdens de inbraak in het postkantoor te Apeldoorn in de brandkast aanwezig waren, waaronder zich ook kennisgevin gen van de Rijksverzekeringsbank be vonden, konden, meldt het Hbl., 28 stukken, zij 't ook gedeeltelijk beschadigd, worden uitgereikt. Van 17 stuks werd de [inhoud geroofd, terwijl de bankbil jetten, die op den grond lagen, konden terecht gebracht worden door het bekend maken der nummers. Dinsdagmiddag ia te Scharwoude afgebrand huis en sohuur van de V. Oorzaak onbekend. Een ernstig stadsbericht uit een klein blad: Een speelsch hondje heeft gisteren op de Hoofdstraat van een jongen de jas gescheurd door daarin te bijten en er aan te trekken. l)e toestand van de meeste gewonde bij de spoorwegramp in België is bevredigend Slechts van een vijftal wordt de toestand zorg wekkend geacht. Een handelreiziger uit Kort- rijk, wiens beide beenen zijn afgereden en die bovendien een aantal wonden opdeed, is bete rende. Hij werd door de bladen reeds als dood vermeld. Behalve den wisselwachter Van Tuijn, die in zijn woning bewaakt wordt, is thans ook ondermeester Saen in arrest gesteld. Onder diens leiding had de verandering van signaal- apperaten plaats, en hij liet na, den stationschef van zijn werkzaamheden te onderrichten zoodat deze geen maatregelen nam in het belang van de veiligheid. Vastgesteld werd, dat de machi nist van den trein geen schuld heeft. T In het postkantoor te Apeldoorn ia hedennacht ingebroken. De brandkast werd geopend en alle geldswaarden en 47 aaDgeteekende stukken zjjn ontvreemd. Het kantoor is daar tijdelijk gevestigd in een houten loods, wegens den bouw van het nieuwe kantoor. Daders onbe kend. Er zijn geen sporen van inbraak aan den buitenkant der loods zichtbaar. Het //Hbld.// meldt nog over de inbraak in het postkantoor te Apeldoorn, dat een brief, die niet in de brandkast lag, doch in het gewone loket ook geopend is. Het daarin aanwezige bankbiljet van f10 is er uitgenomen. Een dergelijke brief nu komt elke week te Apel doorn aan en bevat elke week een bankbiljet van f 10, doch wordi nooit aangeteekend. De inbreker moet dus met dit alleen ten post- kanlore bekende feit op de hoogte geweest zijn. Politiken, het Kopenhaagsche blad, heeft een grap uitgehaald, die tevens een handige reclame was, zoowel voor dat blad als voor twee rijwielmerken. Het blad loofde een heeren- en een dames fiets uit, die men op de volgende manier kon verwerven Zondagmiddag tusschen vijf en zes uur zonden een heer en een dame, beiden op een fiets, maar verder aan niers her kenbaar, zich afzonderlijk op een aan- geduiden weg begeven. De eerste fietsende heer, die den fietsenden Politiken-man tegenkwam, dezen toeriep: Geef mij de fiets van Politiken 1 en bovendien het laaGle nummer van dat blad in den zak had, kreeg de uitgeloofde heerenfiets. En zoo met de damesfiets. Het wemelde Zondag op den aange- daiden weg van fieissrs ea fiets'.ers, die elkaar bij 't ontmoeten al maarGeef mij de fiets van Politiken! toeriepen. Op een plaats van den weg werden er in een half uur tijds ruim 1400 fietsen geteld. Politiken van Maandag gat de portrettan van den heer en de jongedame, die da twee fietsen gewonnen hebbeü. Beiden verzekerden een nieuwe fiiets hard noodig te hebben Te Parijs is aangehouden eeD 27 jarig persoon, M. C. genaamd, afkomstig uit Amsterdam, die in korten tijd f 6250 van zijn patroon, een Parijsch bankier had verduisterd. Op hem werd nog ge vonden een bedrag van f 5000. Op het perron van het Nation Winschoten Haastig nadert een eenvoudig man netje 'n brief in de hand 't zweet met zijn rechtermouw van 't voorhoofd strijkende. 'n Braif veur mien zeun. Waor mou 'k hom in doun De heer Pos, comptabiliteits-ambte- naar Staatsspoor, 'n goeie man, wjjst 'n brievenbus aan. Heeft u d'r 'n postzegel op Jao zoo is 'tja goud? Doo- mie (dominee) het hom d'r opplakt en 'tkomvort ('t adres op de enveloppe) schreven. De heer Bos: Ja, dat is goed. 'n Reiziger, bij 't gesprek tegenwoor dig, in gebroken dialectWaor moet de brief heen Naor Amersfoort en ietwat weifelende gooit de man den brief in de bus. Is 't nö klaor, m'nheer De reiziger Moe je d'r even mit de voest tegen aanslaon en roupen „veur mien zeun in Amersfoort. Aiaor goud hard 't is ver weg. En de man plaatst z'n handen bol vormig voor z'n mond, roept uit alle macht voor de gleuf van de busVeur mien zenn in Amersfoort, slaat daarna met de vuist er op en keert, met 'n zucht van verlichting, naar z'n woon plaats op Westerwolde terug. I. De handeling speelt in het voornaamste hotel van de microscopische hoofdstad van een microscopische Midden-Ameri- kaansche republiek. Zoo juist is een reiziger aangekomen, die, door den eige naar van het hotel met tallooze buigingen ontvangen, zijn voornamen en zijn fami lienaam op de vreemdelingenlijst zet'X En uw beroep? vraagt de hotel eigenaar. Soldaat. Ah 1 Majoor kolonel generaal Neen, niets meer dan gewoon soldaat De reiziger gaat slapeü. Den volgenden morgen komt hij in de eetzaal, ontbijt en vraagt om de rekening. De hotelhouder snelt toe en zegt met de meest mogelijke beleefdheid Uw hoeft niets te betalen, mijnheer, totaal niets Hoe zoo? Ik ben al tevreden met het ge noegen, dat ik u gezien heb mijnheer. Ik ben hier oud en grijs geworden, maar het is voor het eerst in mjjn leven, dat ik het genoegen smaak, een gewoon soldaat, een echten, niet-gegradueerden soldaat te zien! Yoor een Amerikaansche rechtbank stond onlangs een man terecht onder beschuldiging van diefstal. Daar hij geen verdediger had, verzocht de president één van do advocaten, die zich toevallig in de zaal bevonden, eenige minuten met den beklaagde van gedachten te wisselen en dan zijn verdediging op zich te nemen. De beide mannen verlieten de zaal. Na twintig minuten kwam de advocaat terug, doch alleen. Wel, vroeg de president, waar is de beklaagde? Die is weg, antwoordde de advocaat. U hebt me toch opgedragen, hem den raad te geven, die voor zijn zaak en voor zijn belangen mij het best leek. Daar hij mij nu heeft toevertrouwd, dat hij schuldig is, ben ik tot de overtuiging gekomen, dat het voor hem het best zou zijn, als hij zich uit de voeten maakte. Dat heb ik hem dan ook aangeraden en hij heeft mijn raad onmiddellijk opgevolgd. De leden van de rechtbank moeten geen bijzonder snugger gezicht getrokken heb ben, toen zij dit hoorden. W. H. S. een berucht persoon, werd Vrjjdagmiddag te Tiel uit het huis van bewaring naar het gerechtsgebouw ge voerd. Hij wist zich te ontdoen van de boeien en toen de stoomtram hem even van zijn geleiders scheidde, te ontvluchten. Niettegenstaande hij oogenblikkelijk door zes politiemannen werd nagezet, is hij nog niet gevonden. Men schrijft uit Sliedrecht aan „De Ned." Waar in andere jiren honderden werk lieden uit. deze gemeente en omstreken in geheel Nederland en ia vele plaatsen vaD het buitenland overvloed vaa werk vonden, daar 'neerscht er nu groote werke loosheid. Tal van in urnen ioopm leeg, of komen terug, zoovel uit Rotterdam als uii Rosario (Zuid-Amarika). 'c Is te wenschen, dat aan dien toestand spoedig een eind kotne. In den nacht van Woensdag op Don derdag i9 ingebroken in het magazijn „Veata" van de firma G. Eeuwens, Haarlemmerdijk No. 74. Da dieven zijn door het pakhuis aan de Haarlemmer Houttuinen binnenge komen, versohafiea zieh door het ver brijzelen van een deurpaneel toegang tot het kantoor, probeerden daar tevergeefs de brandkast te forceeron en doorzochten verder eenige magazijnen. Gestolen werden een aantal gouden, zilveren en nikkelen horloges, kettingen, armbanden, enz,, tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 1000. De firma was tegen inbraak verzekerd Des nachts is het perceel onbewoond. Te Beverwijk en omstreken beginnen de aardbeien zich reeds te zetten. De meeste stukken beloven een goede op brengst. Er is veel vraag, zoodat een voordeelige campagne tegemoet gezien wordt. Een expediteur kocht dezer dagen 100.000 K.G. a 16 cent per K.G. Op liet aan slangen zeer rijke eiland Mar tinique, in de Antille, had onlangs in een gevangenis een vreeselijk voorval plaats. In de militaire gevangenis te Fort de France was een koloniale soldaat opgesloten wegens een gering vergrijp. Daar de temperatuur drukkend was en de hitte onverdragelijk, liet de dienst doende sergeant de deur der cel half open staan. In den nacht speelde zich in die cei een verschrikkelijk tooneel af. Toen de sergeant den volgenden ochtend de cel wilde binnengaan, om met het gewone //opslaan// den gevangene te wekken, kon hij van ontzetting geen mond opendoen. Hij zag den man op zijn rug onbewegelijk liggen. Op zijn borst lag een reusachtige gele cobra, op gerold, te slapen. Onhoorbaar sloop de sergeant weg in de deuropening en uegon te fluiten. Zonder te weten waarom floot hij de //schone blaue Donau-wals//. Bij het fluiten dezer wals lichte de cobra zijn kop op, gleed langzaam van het lichaam van den soldaat op den grond en kroop naar den bak met melk, die zij dadelijk bemerkt scheen te hebben. Op het oogenblik, dat zij de lange, spitse tong in de melk stak, kwamen tien knuppels tegelijk op het reptiel neer. Het Was een prachtig exem plaar en bijna twee meter lang. De gevangene leefde gelukkig nog, maar was bewusteloos. Later vertelde hij hoe hij tegen middernacht door een drukkend gevoel op zijn borst wakker werd. Men kan zich zijn schrik voorstellen, toen hij het gladde lichaam van een slang zag en de valsehe oogen in de duisternis zag glinsteren. Daar hij begreep, dat een enkele beweging zijn dood was, bleef hij onbewegelijk liggen. Zoo ging de nacht voorbij, die hem een eeuw toescheen. Toen hij 's ochtends de voetstappen van den sergeant hoorde, verloor hij zijn bewustzijn. De gevangene moest dadelijk in een sanato rium worden opgenomenzijn haren waren in deze vreeselijke nachtelijke uren sneeuwwit geworden. Een telegram uit Simla meldt, dat generaal Wülcocks Woensdag te Umra Killi met de Mohmands is slaags geraakter is daarbij zwaar gevocliteu. D-i vijand, die zieh in een sterke steliing bevond, bood hardnekkig weerstand en deed herhaalde aanvallen met de blanke wapens. Hij bekwam meer dan 200 dooden aan Engelsche zijde waren de verliezen2 officieren en 3 inboorlingen gesneuveld, 1 luitenant en 19 inbooriingan gewond. Een audere luitenant is aan cholera gestorven. Zondag hebben in Spanje verscheiden stierengevechten plaats gehad, d e onmensche- Iijke nationale sport waarop het volk nog steeds zoo verzot is. Niet minder dan negentien toreadors zijn op dien éénen dag gewond, van wie te Tetuan twee, te Barcelona vier, te Sevilla twee, te Saragossa vijf, te Cadix drie, te Murcia een en te Valencia twee. Een dezer laatste slachtoffers is de beroemde tereador Fuentes, die zich juist nu, na gemaakt fortuin, wilde terugtrekken. Zijn toestand is onrustwekkend. Op den Bijksweg, nabij Overhoven, gemeente Sittard,"had Vrijdag een groot ongeval plaats. De 40-jarige ongehuwde molenaarsknecht Andreas Vos uit Holtum geraakte onder een zwaar beladen kar. Vos bleet op de plaats dood. Sedert Woensdagavond staat van de Kiewiet af, dat is tusschen Gilze-Bijen en Tilburg hei en bosch in brand zoover het oog reikt in de richting Tilburg. Men vermoedt, dat vonken uit een locomotief den brand gesticht hebben. Door den feilen wind gaat het blusschen zeer moeilijk. (D. v. N.-B De schelpenzuiger, die in het vaarwater //De Meep//reeds honderden stères grint heeft opgehaald uit den zeebodem, is zoo meldt het //Hold//, op onderzoek uitgegaan, of ook verder in den omtrek grint zou zijn te vinden. De pogingen werden met goed gevolg bekroond, want ook op de Vliereede schijnt zich een uitgestrekte grintbedding te bevinden. Beeds zijn er enkele ladingen van de nieuw ontdekte plek geborgen en op Texel aan wal gebracht. Doordien de grint van goede hoedanigheid is gebleken, wordt er op sommige TexeDche we gen reeds gebruik van gemaakt. Het lossen en vervoeren levert heel wat bedrijvigheid op. In het //Hdbl. v. Antw. werd eergisteren het volgende griezelig verhaal gedaan Zondag was men in de staalfabriek van Béhon op de Luxemjurgsolie-Fransche grens, niet verre van Arlon, bezig met het gesmolten staal te laten afloopen. De fabriek hoort toe aan de Socié franco-beige. Bond de reus achtige kuip waren verscheidene werklieden, die voor alle kleeding slechts eene broek droegen, aan den arbeid. Zij bukten zich over de kuip. Eensklaps weeTklonk een ijzingwekkende kreet. Van alle kanten snelde de werklieden toe zekere Ernest Lafond, een man van rond de 60 jaar, was in de kuip met de kokende vloeistof gevallen. Michteioos moesten zijne makkers zijne vreeselijken doodstrijd toezien alle poging tot redding w«s vruchteloos. De werkman Nikolaas Wans, '35 jaar, wilde niettemin een poging wagen op zijns beurt viel hij in de kuip. Hij kon zich aan den boord vastklampen, docli hij viel weldra uitgeput terug in het kokend staal. De oude vader van het tweede slachtoffer kwam toeloopen hij poogde zijn ongelukkigen zoon te grijpen, doch zijne krachten schoten te kort. Men droeg hem weg met vreeselijke en diepe brandwonden aan de borst en aan het hooft. Het vleesch viel hem bij stukken en brokken van de armen eenigs uren later gaf de arme ouderling de geest. De twee andere slacht offers hebben nog tot Maandagmorgen geleefd in de ijselijkste pijnen. heeft te Chicago gewoed. Donderdag in den namiddag brak het vuur uit in een der luchtkrabbers en het vond ruimschoots voedsel in een bergp'aats van spanen doozen en in een houtwerf, die zich naast het huis bevond. Beeds zijn 6 lijken gevonden, terwijl een groot aantal manschen i3 gekwest en er 24 vermist worden. Bij het verzenden van het bericht woedde de brand nog voort. De millionnair Sterry te New-York, die op zijn 72e jaar wilde hertrouwen met een 18- jarige onderwijzeres uit New-Jersy, i3 door zijn zoon, die 40 jaar telt, doodgeschoten. De vadermoorder is voortvluchtig. Vrijdagmiddag is op het werk der Zuid- Hollandsche Electrischo Spoor te Pijnaoker een droevig ongeluk gebeurd De heibaas W. M. uit Schiebroek, was aan de Bingvaart nabij het station Berkel bezig met palen heien. Op onverklaarbare wijze is toen het touw, waaraan de rammelschijf van de stelling is vastgebonden, gebroken, met het ongelukkig gevolg, dat de bijua 50 K.G. zware schijf van ruim 15 M. hoogte op het hooft van den heibaas terechtkwam. Met ver brijzelden schedel werd de man opgenomen. Met 6 tegen 5 stemmen heeft do Gemeen teraad van Bergambacht tot afschaffing der kermis besloten. De lyphus-epidemie te Moskou breid zich uit. Op het oogenblik bedraagt bet aantal lijders meer dan 3000 Alle ziekenhuizen zijn propvol vele zieken liggen zoo maar op de vloer, zelfs in de gangen. Verscheidene hospi talen hebben aan het gemeentebestuur laten weten, dat zij onmogelijk meer zieken kunnen opnemen. Particuliere huizen zijn thans ge huurd en tot ziekenhuizen ingericht, terwijl de militaire overheid verzocht is barakken beschikbaar te stellen. Ook het aantal lijders aan tliph;beritis neemt schikbarend toe. Te Petersburg is het met den algemeenen gezondheidstoestand eveneens zeer slecht ge steld. Daar heersohen zwarte pokken, diphthe- ritis, roodvonk en lyphus. Volgens ambtelijke statistiek werden de vorige week door iniec- tieziekten 851 personen aangetast, terwijl zich in de hospitalen bevonden 6977 mannen en 4913 vrouwen. De geneesheeren vreezen een weder verschijnen der cholera, te meer nog waar de grachten, nachtverblijven, thee huizen en tal van straten in een toestand van ergerlijke vervuiling zich bevinden. Aanbevelend Iz. R0ETMAN. SO»NEL$»IJK. Wachtplaats der Stoomhooten. Beleefd aanbevolen. van het Departement De bank neemt gelden op tegen '3°/0 rente 'sjaars. Gelegenheid tot inbreng- en terugbeta ling van gelden op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912, be nevens Maandagavond van 67 uur, ten kantore van den Thesaurier-Boekhouder te Middelharnis Min. Vlugge en nette afwerking. VAN VAN BORSTROKKENPANTALONS, LIJFJES, KOUSEN, SOKKEN enz. worden in alle verlangde maten en kleuren vervaardigd. Ook aanbreien van KOUSEN en SOKKEN. Degelijk werk. Vlugge aflevering. Deze Courant Abonnements Buitenland b Afzonderlijke Alle Ui In 1874 be blijdschap over lid der Tweede Hij •schreef 3.Neen, we ï>stille« part denkend dee ods ïekenen voorbij. He er ook nog niet weinige van het stn een heidense zijn«. Dat was ar sche Kroniek; laat hooren. Toen mèt C de vrijzionighei Thans tege de vrijzinnighei Het is droel Het liberalis de witte das e onschuldig mo Vooral in c als men graag zou willen wini Zoo bij ons Het »Centri dagen een aa ontleend aan werpen. Dit R. K een liberaal b Als 't Kiezing v Op den voor: der kiezingen 1906 hebben de calen beweerd d de clericalen 1 bewind kwame de Katholieke sc zouden afschaffi religie vervolge de vrijheid van ten uitroeien. Dezeflauwiteite kwaad allooi, t om te weeile gezien hun vol; fiasco van over jaar worden niel opgehaald. Gazette de Gha> Mei 1908 't Is aardig met het oog zullen ook w beleven. Onder het »Standaard« Groen van noemd, maar zonder leger. Voor dat 1 titel van Lei en roept u d heid, toe Ge leider iure s anderer besef bestel. Alleen maai om den Leidr

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2