Advertentiën. Dankbetuiging. Schildersk necht S O L. ZWEERUS. C. M. ZWEERUS-van Vliet. Nieuwe Tonge, Mei 1908. Drukker Onderlinge VeeyeMering-Maatscliapi j 1 A. L. VAI DORSSER, 1HDDELHARKIS. wondering stelden zij later vast, dat ze geheel ongedeerd waren. Er is maar een roep over het voorbeeldige gedrag van geneesheereu, soldaten en werklieden, die hun gekwetste kameraden onmiddellijk bijgesprongen zijn. Prins Albert van België spoedde zich, zoodra hij het gebeurde vernam, naar de plaats des ouheils. Hij liet zich brengen naar de nevengebouwen van het station en naar de kazerne waar de dooden waren binnengebracht, tlij ontblootte met een moeilijk bedwongen ontroering het hoofd voor de slachtoffers. Daarop bezocht hij ook een aantal gekwetsten in een der zalen aan het depot. Voor allen had de Prins een hartelijk woord van troost. De voornaamste vraag is nu wel deze «wie draagt van dit ongeluk de schuld De wisselwachter, heette het eerst alge meen, te meer omdat hij spoorloos was verdwenen. Allerlei geruchteu over het lot van den vermiste deden de ronde, en velen wisten reeds te vertellen, dat de man zich door een revolverschot van het leven had be roofd. Dit is echter onjuist. De wisselwachter van Tuyn geheeten, is Donderdagavond omstreeks 9 uur, als een zinnelooze in zijn woning te Contich, Duivelshoek binnengestormd, en viel er als een blok neer. Er was om zoo te zeggen geen woord uit duin man te krijgen, en als een waanzinnige zag hij rond. De arme moet door de vreeselijke ramp half krankzinnig zijn geweest. Met het oog op zijn toesland werd hij niet dadelijk door de» veldwachter, die zijn woning bewaakte, meegenomen, om ter beschikking van den oDderzoekings- rechter gesteld te worden, doch het huis bleef bewaakt. Gansch den nacht bracht Van Tuyn in koortsen door, en eerst Vrijdagmorgen kon men hem over een en ander ondervragen. Van de ramp, of beter over de oorzaak der ramp, wist hij in 't geheel niets te vertellen wat er met den wissel gebeurd is, kon men van hem niet vernemen. «Ik weet niets, ik weet er niets van//, was zijn eenig antwoord. Wat hij Vrijdag gedaan heeft, daar zei Van Tuyn meer over. Na de ramp is hij op den loop gegaan, zegt hij, maar hij weet niet hoelang hij d«or velden en door bosschen heeft ge- loopen. Hij heeft maar altoos doorge rend, tot dat hij aan een kruisbeeld kwam, zich daarvoor op de knieën wierp en bad. 's Avonds keerde hij huiswaarts. Toch blijkt langzamerhand, dat de man onschuldig is aan de ramp. Een bericht gever van de Matin heeft een onderhoud gehad met den ingenieur van het midden station te Antwerpen. Deze deelde hem het volgende mede //Het ongeluk is te wijten aan eene eenvoudige, hoogst betreurenswaardige dwaling van den signaleerder van het block te Contich. Er worden op dit oogenblik wijzigingen aangebracht in de signaleering op de lijn Antwerpen Brussel, met het oog op het invoeren van den blocktrein. In de kabien van Contich werkte men aan de aaneensluiting tusschen de nieuw geplaatste blocks en de semap- hoors. Om dit werk te voltrekken, had men in de kabien een hefboom wegge nomen, zoodat het signaal met de hand getrokken werd, in plaats van, zooals ge woonlijk, met den hefboom. De enclenche- menten, die gewoonlijk bestaan, waren dus voor 't oogenblik opgeschort voor de richting van Antwerpen. En daarin alleen is de oorzaak van het drama te zoeken. De fout is dus aan den signaleerder Die vergeten heeft dat er een hef boom was weggenomen, ja, en die de doorgangsverbinding niet heeft omgelegd, zooals hij in gewone tijden noodzakelijk had moeten doen. Zijn verantwoordelijkheid is verpletterd, maar wij hebben hem vruchteloos gezocht. Officieel ISedeelte. Herziening der lijst van inkwar tiering. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Soiamelsdijk maken bekend, dat op heden is aangeplakt en gedurende veertien dagen, van den 23 Mei tot en met den 6 Juni aanstaande, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd de herziene lijst, be vattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onderhoud aan krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning, en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voor zien. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lijst zijn ter Gemeentesecretarie te be komen. Sommelsdijk, den 23 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, W. VAN BEEK.DE GRAAFF. Plaatselijk Nieuws. Sommelsdijk. Eene openbare verga dering van den Raad is belegd tegen Woensdag 27 dezer des 's nam. ten 7 uur. De lotelingen, behoorende tot de korte oefening welke den 19 dezer naar Dordrecht ter inlijving zijn vertrokken, zijn ingedeeld als volgtCor. Hanson en J. Kransse vesting artillerie Hellevoetsluis en L. Breeman Infanterie Breda. Middelharnis. De loteling M. Onder- delinde welke de vorige week te 's Hage bij de vesting is ingedeeld, is weder terug gekeerd met verlof ingaande 21 Mei a.s. J.l. Vrijdag arriveerde alhier een Motor in de Kaai, welke 2 dorschmachines aanbracht voor den Heer L. Nelisse te Nieuwe Tonge. Zondagavond omstreeks 1 o uur brachten eenige personen de Zandpad in rep en roer, daar zij zich nog al rumoerig aanstelden en bij verschillende bewoners de ruiten stuk sloegen. Aan J. van Slierecht is voor den tijd dat zijn zoon in werkelijken dienst is 20 cent per dag toegekend. Zaterdag vielen er 2 jongens in de kaai. Door spoedig aanwezige hulp had men het genoegen ze beiden te redden, en zij het er met den schrik en een nat pak afbrachten. Maandagavond had er in ons dorp een heele oploop plaats doordat een zekere T. L. uit Sommelsdijk onder politiegeleide uit deze gemeente werd gebracht. Den Bommel. De lotelingen dezer gemeente lichting 1908, J. Vermaas, W. van Maastricht en C, Reinhoud, zijn ingedeeld als volgt: de eerste bij het 6e Regiment Infanterie te Breda, de beide anderen bij het Regiment Grenadiers en Jagers te 's Gra- venhage. De Rijksveldwachter Halma dezer gemeente is als zoodanig overgeplaatst naar 's Gravenhage, terwijl in zijn plaats is aangesteld de Rijksveldwachter Piquillet van 's Gravenhage. Door den Minister van Justitie is aan J. Bogerman, eervol ontslag verleend als onbezoldigd Rijksveldwachter. De milicien W. Zuijdijk van het 4e Regt. Vest. Art. zal zich zoodra mogelijk moeten aanmelden bij den heer Chef van het Militair Hospitaal te 's Gravenhage, ten einde een geneeskundig onderzoek te doen ondergaan De schietoefeningen die in deze ge meente moesten plaats hebben, zijn omdat de jongens die zich hadden aangegeven niet kwamen, als opgeheven beschouwd. Oude Tonge. Op Dinsdag 16 Juni a.s. zal op het erf van den Heer L. Slis alhier een Rijkspremiekeuring plaats hebben van merriën, hengsten en veulens. Arij Los, milicienverlofganger, is opgeroepen om tegen 3 Augustus a.s. onder de wapenen te komen. Voor deze Gemeente zal er ge legenheid bestaan tot het doen herijken van maten en gewichten in het Weeshuis alhier, op: 20 Juni v.m. 8-11 uur; 23 Juni v.m. 9-12 uur en n.m. 1-4 uur; 24 Juni v.m. 912 uur, en n.m. 1-3. Bij de inlijving op 19 Mei 1.1. is de lotelingj. Kosten alhier ongeschikt verklaard voor den dienst, wegens gebreken. Nieuwe Tonge. Door K. Suurland alhier is een postduif gevangen, met een zilver ringetje aan de rechterpoot gemerkt Dirksland. Tot bestuursleden van den Kolenbond »Ons aller belangalhier zijn herkozen de Heeren A. G. Penning, G. L. Warnaer, en A. van der Wekke Sr. en gekozen den Heer F. van der Valk. Tot Commissaris werd gekozen den Heer A. Dunweg. Tot en met 6 Juni a.s. is ter gemeente- Secretarie ter inzage gelegd, de herziene lijst van Inkwartiering bevattende de namen der inwoners dezer gemeente, die voor het verleenen van Inkwartiering en onderhoud aan Krijgsvolk in aanmerking komen. Een jongentje van den schoenmaker J. N. te Nieuwe Tonge zou Zondag alhier met zijn neefjes een wandeling maken. Zich zeker te dicht bij het water begevende, viel hij aan de Staakweg in de sloot. Gelukkig wisten zij hen op 't droge te krijgen en kon hij bij zijn oom, zich van andere kleeren voorzien, Stellendam.** Aan de huisvrouw van den milicien-verlofganger Pieter Jansen, dienende bij het 4e Regt. Vesting-Artillerie, is eene vergoeding ad f 0,60 daags toe gekend. Meldden we onlangs, dat aan de moeder van den loteling F. Sluijter alhier eene vergoeding ad f 0,30 daags is toege kend, thans bij vernieuwde aanvraag deze vergoeding met 100 °/0 verhoogd en alzoo op f 0,60 daags gebracht. Goedereede. Aan de huisvrouw van den verlofganger der Landweer is voor zijne opkomst eene geldelijke vergoeding ad 80 ct. daags toegekend. Het kohier van den H. O. dezer gemeente voor het dienstjaar 1908 is ge durende vijf maanden ter gemeente-secre tarie ter inzage nedergelegd. Met de havenverlegging onder deze gemeente schiet men aar 1'g o; >e 1 werking van dt - gioad a:.crt ïr. deze anders zoo stille gemeente een eigenaardige drukte op. Thans is men ook bezig, de nieuwe oevers der haven van basalt'beslag te voor zien. Den jongelingen, die dezen winter aan het voorbereidend Militair onderricht wenschen deel te nemen, wordt herinnerd, zich daartoe vóór 1 Juni a.s. ter gemeente secretarie aan te melden. De aanleg der tramwerken onder deze gemeeDte vordert goed. De plaats voor het te bouwtn station en de wissel plaatsen zijn reeds uitgezet, terwijl de oprit ten tegen de aangrenzende polderdijken ook gemaakt zijn. De loteling Teunis Lodder dezer gemeente der lichting 1908 is ingedeeld bij de Grenadiers en Jagers te 's-Gravenhage. Ouddorp.** Thans is alhier onder de veldarbeiders ook de eisch om loonsver- hooging aan de orde, Naar men verneemt, wordt f 1.per dag verlangd. Dat het water eene bijzondere aan trekkingskracht voor fietsrijders schijnt te hebben, ondervond de jeugdige wielrijdster G. L., die Zaterdagavond in eene sloot reed en aan de overzijde op het droge kwam. Met het metselwerk voor de water reservoir voor den tram is Maandag een aanvang genomen. Een gele koekoek. Reeds meermalen is hier in de boschrijke streken een gele koekoek gezien. Ook deze week werd hij wederom waargenomen en had veel over eenkomst met de kleur van eenegoudsmeerle. B. v. W. had deze week het onge luk, toen hij met den veehandelaar Groe nendijk uit rijden was, door het schrikken van den hit in eene moddersloot te vallen, waaruit hij onherkenbaar te voorschijn kwam. gvi&e/.miilesi Niuküeti. (De copie van Ingezonden Stukkeu, die uie geplaatst zijn, wordt niet teruggeven.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Mag ik s.v.p. een plaatsje voor onderstaande. Aan mijn ouden vriend uit de plaat'' Mijn beleefden dank voor Uw anoniem schrij ven d.d. 20 Mei 1908, met mededeeling, U zich overtuigd kunt houden, ik zulk een schrijven precies naar waarde weet te schatten. Zeer zult U mij evenwel verplichten met, bij eventueel voorkomende gelegenheid, U niet te schamen een zóó welgemeend en der waarheid getrouw? schrijven, duidelijk te onderteekenen. Der redactie dankende voor de opname. Nieuwe Tonge, Mei 1908. M. föeclitsxakeei. De moord op Hendrik Drost te Zeist. Het O. M. eischte Zaterdag voor de betrokkenen in den afschuwelijken moord te Zeist, dat Hendrik van Vaalen tot twintig jaren gevangenis straf, Leunis van Ee tot levenslange gevangenis straf en hun beide medeplichtigen Hendrikus Kors en Johannes Overhorst, ieder tot tien jaren en acht maanden gevangenisstraf zouden worden veroor deeld. Gemeng-cl Aieuws. Oimeder. Bij een vrij hevig onweder, dat zich Vrijdagmiddag boven Tiel ontlastte, sloeg de bliksem op de electrische geleiding in de Tielsche Machinefabriek voorheen G. Stout, waardoor de werkzaam heden gedeeltelijk moesten worden stopgezet. Ook het electrisch-lieht werd dientenge volge onklaar. Nog sloeg de bliksem op te telephoon- leiding van het hotel Corbelijn, waardoor de keuken van het hotel eenige oogenblik - ken als 't ware in volleu gloed werd gezet. Vrjjdagmorgen 11 uur ontlastte zioh boven Zevenaar een zwaar onweder. De bliksem sloeg in het gestieht der eerw. zusters aan de Didamsehe weg een gat in het dak en een stuk uit den muur. Daar alle kinderen nog in de verschil lende klassen aanwezig waren, had het wel ernstige gevolgen kunnen hebben. Gelukkig bleven wij van verdere onge lukken bevrijd. (N. A. Ct.) Te Jubbega is de bliksem in 'n school geslagen. Geen enkele Leerling bekwam letseler ontstond ook geen brand. Tijdens het hevige onweder, dat Donderdag ook boven Dubbeldam woedde, trof de bliksem een schoorsteen van de woning van het hoofd van school I. Deze werd tot de pannen afgeworpen. De bliksem drong verder door den schoor steen en onder gekomen geen uitweg meer vindende, drukte hij een bus van het gat, waarin anders de kachelpijp gaat, naar binnen. Dat ging met een hevigen knal gepaard, alsof een kanonschot werd afgeschoten. Een massa roet verepeidde zich in de kamer en de bus trof in haar vaart een stoel, waarvan de leuning werd afgeslagen. Brand ontstond gelukkig niet. De Inbrekersbende. De heer Aaltsz, hoofdinspecteur, chef der recherche te 's Gravenhage, die met den recher cheur De Brest naar Essen is geweest, om daar Marie Feije, die het plan voor de inbraak in de Korte Poten beraamde, en haar minnaar Jozef van Deursen te arresteeren, is Zaterdag uit Duitschland teruggekeerd. Hij heeft de beide arrestanten in handen der Duitsche Justitie moeten achterlaten. Blijkbaar wenschten deze zich dus niet ter beschikking van de N der', ndsche politie ambtenaren te j'e'len :n zal dus hun uitlevering moeten woiden aangevraagd. De »Haagsche Crt.« bevat nog de volgende bijzonderheden De boeventroep, die in de laatste jaren Den Haag en Rotterdam en wellicht nog andere steden, heeft onveilig gemaakt, blijkt op Ame- rikaansche leest geschoeid te zijn. Marie Feije was de aanvoerster der bende. Deze 34 jarige is niet voor een klein geruchtje vervaard. Dat bleek, toen de heer Aaltsz haar te Essen gevangen nam. Zij liet zich maar niet zoo kalm oppakken, doch ging den hoofd rechercheur te lijf en sloeg hem op zijn t ezicht. Van de omvangrijke bende heeft men nu achter slot en grendel totaal 16 inbrekers en opaoopers, van wie 9 uit Den Haag en 7 uit Rotterdam. Drie Rotterdammers zijn Vrijdagmorgen naar Den Haag overgebracht. Een zuster van Marie Feije is eveneens gevangen genomen en men verwacht nog meer arrestaties. 't Komt thans aan het licht, dat tot de inbrekers ook eenige personen in betrekking stonden, die op 't oogenblik wegens misdrijven in de gevangenis zitten. O.a. de beruchte Van der Nat, die te Rotterdam zijn straf uitzit. Deze moet medeplichtig zijn aan een tweetal inbraken aldaar gepleegd, waarvan één reeds 13 jaren geleden plaats had. Ook kwam men op het spoor van de inbra ken in een lombardhuis in de Helmersstraat en in een huis in de Beeklaan te 's Gravenhage, eenige jaren geleden gepleegd. Thans is al het goed, gestolen bij den heer Hamme, in de Korte Poten, terecht. De besto lene zal zijn eigendom, dat een waarde had van f14,000, voor f2800 terugkoopen. Vrijdagmorgen heeft genoemde heer de uit geloofde premie van f 1000 uitgekeerd aan de Haagsche rechercheurs Bas en Brouwers en hun collega uit Rotterdam, die daar de gestolen voorwerpen in beslag wist te nemen. Deze drie deelen de som dus. Omdat ook de andere leden der Haagsche recherche op zulk een wakkere en onvermoeide wijze in deze zaak optreden, schonk de heer Hamme hun op waarlijk vrijgevige wijze f 250. Op welk een brutale manier de helers van deze geheele zaak hebben geprofiteerd, kan men nagaan als men weet, dat een winkelier een gouden ring met brillant van ruim f 200 waarde kocht voor f 3, omdat, naar hij den verkooper wijsmaakte, de steen van glas was. Waardoor, o.a. kwam de diefstal bij den heer Hamme uit Ziehier wat er gebeurde, waaruit tevens alweer eens blijkt, dat misdadigers altijd een domheid doen, en meestal een brutale. Dinsdag kwam een juffrouw in een goud smidswinkel in de Korte Poten, in de nabijheid van de woning van den heer Hamme, om een ring te verkoopen. De winkeljuffrouw was alleen thuis en verzocht aan de dame, terug te komen, als mijnheer er zou zijn, waarop ze vertrok, de ring achterlatende. Eenigen tijd later, terwijl de ring op tafel ligt, komt de heer Hamme bij zijn buurman binnen en ziet en erkent den ring. Dadelijk wordt de heer Dietz ingelicht, die twee rechercheurs verdekt opstelt vóór den terugkeer der juffrouw. Als deze komt wordt er een praatje gemaakt over de reden om 't voorwerp te verkoopen. »Och ja, ze zou 't maar zeggende ring was van een dame aan de Obrechtstraat, die met specu- leeren in de tin haar vermogen had verloren, en nu haar kostbaarheden te gelde maakte, ziet u, zoo in stilte, om geen opzien te wekken. njawel, zei een der rechercheurs, die voor den dag was gekomen, dat begrijpen wewilt u maar eens even meegaan sMeegaan De juffrouw vond dat heel vreemd 't was een zuivere zaak. nja ja, natuurlijk zei de politie-ambtenaar, maar als u toch maar eens wilt meegaan. En de juffrouw ging mee en de politie had een eind van den draad in handen. Intusschen waren toen reeds, op aanwijzing van den bestolene, een f8000 van de ontvreemde f 14000 in Rotterdam teruggevonden. Nog komt het volgende ter oore: Onder de aangehoudenen bevindt zich een Rotterdammer, die er o.m. zijn werk van maakte de nummers in gestolen horloges weg te radee ren en er andere voor in de plaats te stellen 1 Een deel van de goederen, die de bende stal, schijnt bij een der helers achter stofbe- hang tijdelijk te zijn bewaard. Behalve Marie Feije en haar metgezel, moeten nu alle inbrekers van den diefstal in de Korte Poten bekend hebben. De een liet den ander er in loopen en zoo viel het geheele gezelschap ten slotte ndoor de mand.« Burgerlijke ëianü. DEN BOMMEL. Ondertrouwd: P. Wielaard 31 j. en J. MelisBant 22 j. DIRKSLAND. Geboren: Sophia d. v. Steven Tamboer en Leentje v. d. Wekke; Bastiaantje d. v. Joh. van Dijke en Maria Pieternella Boeser. Ondertrouwd: Gerbrand van der Slnijs 49j.en Elizabeth de Roon 40 j.Cornelis Vroegindeweij 30 j. en Kaniertje Kievit 25 j.; Herbert Soldaat 26 j. en Johanna Paulina de Jong 27 j.;Marinus van Dongen 29 j. en Maria Pieternella Vreeswijk 28 j. GehuwdCornelis de Jong 34 j. en Martha Ooenradie 28 j.; Jacob Riedyk 21 j.en Willempje Grevenstuk 23 j. Merk en ëcSiool. Ouddorp. Zondag 1.1. maakte de Heer Basoski aan zijne gemeente bekend, dat bij als Voorganger eeu beroep had ontvangen naar de Geref. kerk te Moerdijk, en dat hij het beroep tevens had aangenomen. Deze tijding moet voor de Geref. kerk alhier een diepen indruk hebben aohtergelafen. Wie van nabij weet wat den Heer Basoski, in den middalijkon weg is geweest voor de uitbreiding der Gereformeerde beginselen, zoowel in uitge- breiden als engeren kring, zal met ons instemmen, dat ieder voor wie do Gereformeerde waarheid naar den woordo Gods lief en dierbaar is, hem ongaarne ziet vertrekken. Imnansdorp. Woensdag 20 Mei had alhier de eere.e steenlegging plaats voor het nieuwe kerkgebouw der Geref. Kerk. lis. D. v. d. Meulen sprak een toepasselijk woord, nadat de oudste dochter van den predikant den eer sten steen had gelegd. NEDERL. HERV. KERK. Beroepen: Te Delft, Ds. Beekonkamp te Huizen. Te Hensbroek (toez.), Ds. Lagrand te Woubrngge. Te Harderwijk, Ds. Rosoam Abbing te Elden bjj Arnhem. Te Gaast en Fernwoude, Ds. Do Vries te Woudsend. Te Oudorp, Ds. VisBor te Hoogwoud. Te Winkel, Ds. Abbing te Zweelo. Te Hilvarenbeek, Ds. Oudegeest te Rbenoy o.a. Te Oost- Vlieland, den heer 'Kalma, cand. te Mantgum. Aangenomen: Naar IJIst (toez.), Ds. Van Wolfswinkel te 's-Graveland. Naar Gaideren, den lieer Stegonga Azn., oand. te Apeldoorn. Naar Oudeubosch, Ds. Brunt te Oud- en Nieuw-Gastel. Bedankt: Voor Cu emborg, Ds, Plauten te Groeiffo, - Von.- Dqkkum, Ds. Germs te Twijzè). Voor Beekbergen (toez.), Ds. Van Willemswaard te Krimpen a/d. IJssei. Voor Goiugaiijp o.a., Ds. araber te Posse (Dr.) CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Ond-Beijerland, Ds. Den Boer te Apeldoorn. OUD-GEREF. KERK. Aangenomen: Naar Ter Neuzen, Ds. Janse te Barneveld. tlS iirk tliericliten. Oude Tonge, 22 Mei. Granen, Tarwe per 80 kilo f8,75 a 9,50. Haver per kilo 7*/2 a 8 cent. Erwten per Hl. f 9,a 9,50. Rogge per Hl. f 7,25 a 7,50. Aardappelen per Hl. i 1,25 a 1,50. Ajuin per 60 kilo f 0,a 0,Paardepeen per 60 kilo 10,aO, Boter per ,/a kilo 10,55. Eieren per stuk 3 cent. Rotterdam, 25 Mei. Granen, (Binnen land sche.) Tarwe (Essex-) per 100 kiio f 10,a 10,75. Overige soorten per 100 kilo t 9,a 10,De aanvoer was ruimer, en kon slechts tot vorige prij zen worden verkocht. Uigezochte partijtjes werden mot iets daarboven betaald. Rogge per Hl. f 6,a 6,75. Flauw onveranderd. Haver per 100 kilo f7,25 a 7,75. Weinig kooplust flauw onveranderd. Bruine Boonon en Erw-ten kunnen als opgeruimd worden beschouwd, en zal derhalve de noteering hiervan tot den nieuwen oogst worden gestaakt. Meel. Het is zeer stil in zaken. Het eigenaardige van het geval is, dat en koopers en verkoopers min ot meer terughoudend zjjn. De prjjzen ondergingen dan ook weinig of geen verandering. Heden zeer stil, doch niet lager. AardappelenZeeuwsche Bonten f 2,a 2,20, dito Blauwen 12,a 2,30, dito Eigenheimers f 1,50 a 1,75. Brielsche Kralen f 2,a 2,50. Geldoraohe Blauwen f 0,a 0,dito Bravo's f2,50 a 2,75. Alles per Hl. Weinig aanvoer en vraag. Eieren. Zeeuwsche f3,20 a 3,30. Overmaasche f 3,30 a 3,50 per 100 stuks. VeeAangevoerd: 0 Paarden, Veulens,364vette Runderen, magere Runderen, 402 vette- en Gras- kalveren, nuchtere Kalveren, 528 Schapen en Lammeren, 956 Varkens, Biggen, Bokken of Geiten, Ezels. Koeien van f 0,34 tot 0,38. Ossen 0,30 0,32. Stieren 0,0, Kalveren 0,40 0,47 Schapen 0,21 0,26. Lammeren 0,28 0,32. Varkens 0,21 0,23. Lichte (v. export) 0,19 0,20. AlleB per '/i kilo. Bij gewonen aanvoer was de handel in vette Run deren willig. Vette Kalveren bij ruimen aanvoer met tragen handel. Van Wolvee was bjj gewonen aanvoer, de handel tamelijk vlug. Van Varkens wan de aanvoer zeer ruim en daar voor vreemde rekening niet gekocht werd, was de handel zeer langzaam. Amsterdam, 25 Mei. Vee. Aangevoerd 458 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 73, 2e kwal. 63 a 67, 3e kwal. 56 a 61 cent per kilo. 85 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 280 per stuk. 2 Graskalveren i 0,a 0,— per stuk. 83 nuchtere Kalveren f 9 a 13 per stuk. 199 Schapen t 21 a 26 per stuk. 936 Lammeren f9,a 10,50 per stuk. 527 vette Varkens, (Holt.) le kwal. 43 a 45 oent, 2e en 3e kwal. 40 a 42 oent; (Geld. en Overz.) Ie kwal. 43 a 45 ct., 2e en 3e kwal. 40 a 41 ot. per kilo. Aardappelen. Friesohe Blauwen f 2,a 2,30. Friesche Borgers f 1,80 a 2,10. Friesohe Bonten f 1,80 a 2, Zand Eigenheimers f 1,70 a 1,80. Zeeuwsche Blauwen f 2,25 a 2,50. Zeeuwsche Bonten f 2,a 2,50. Zeeuwsohe Eigenheimers f2,a 2,40. Duitsche Hamburgers f 1,65 a 2, Gelder8che Bonten f 1,90 a 2, Geldersohe Blauwen f 1,90 a 2,10. Alles per Hl. Malta's 4 a 6 oent per kilo. Aanvoer 6 ladingen. PER TELEGRAAF. Rotterdam, 26 Mei. Vee. Aangevoerd 18 Paarden, 0 Veulens, 1 Ezels, 1259 magere Runderen, 735 vette Runderen, 235 vette Kalveren, 298 nuchfere Kalveren, 0 Graskalveren, 2 Schapen of Lammeren, 0 Varkens, 243 Biggen,j 1 Bokken of Geiton. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen van f 0,34 tot f 0,38. Stieren 0,30 0,33. Kalveren 0,40 0,50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 180 a 250 Kalfkoeien f 215 a 295 Stieren 120 a 230 Pinken 80 a 110 Graskalv. a Vaarzen 120 a 160 Paarden 60 a 110 Slachtpaarden a Fok nuchtere Kalveren f 13,a 18, Slacht 8,— a 12,—. Biggen 6,— a 14,—. per week 1,25 a 1,50. Boter. Aangevoerd 116 7a vaten 60 7i. 294 stukken a 7, kilo. Prjjzenle kwal. 52, 2e kwal. 48, 3e kwal. 46 ot. Voor stukken werd besteed a 7i kilo 65 a 70 ot. Grasboter per 7» kilo f 0, Eieren. Aangevoerd 44,880 stuks. Kippeneieren f 3,05 a 4,10 per 100 stuks. Eendeneieren 4,05 a 4,25 100 Ganzeneieren8,— a 8,50 100 Voor de vele bewijzen van belang stelling, ondervonden op ons Zilveren Huwelijksfeest, betuigen wij, ook na mens onze kinderen, onzen oprechten dank. Voor dadelijk gevraagd een door L. DORSMAN, Schilder te Ooltgensplaat. Aan de Drukkerij van dit Blad kan een geplaatst worden, bekend met Duit sche en Fransche pers. Loon naar bekwaamheid. li jjv vinuiiiiuu U. UUUUUlUUUUi Kantoor MIODELHAMII. OPGERICHT 1892. Commissarissende Heeren C. J. H. v. d. BROEK te Middelharnis. D. BREEN te Goedereede. J. D. MIJS te Den Bommel. J JACOBS te O iltgensplaat. A A MUS te Sommelsdijk. Directeur A. L. VAN DORSSER te Middelharnis. Omslagpremie 2e kwartaal 1907/8: Rubriek Paarden 13,14 i Rundvee 16,90 per f 1000. Overig vee 4,38 dooreen f 11,80 of -j- 4,7% per jaar! De gemiddelde premie over het dienstjaar 1906,7 bedroeg 1,44 Omslag dooreen le kwart. 1907/8 1,63 °/0 p. jaar. Omslag dooreen 2e kwart. 1907/8 4.7 p. jaaN Nieuwe deelhebbers worden aange nomen bij, en inlichtingen verstrekt door H.H. Taxateurs en den Directeur

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 2