Rechtszaken. Visscfierü. Aanbestedingen. Buitenland Gemengd nieuws. Burgerlijke Stand. kerk en ISefiool. Woensdag kreeg een zoon met zijn vader twist, welke zoo hoog liep, dat de zoon zijn vader bloedend verwondde, het welk voorzeker treurig genoemd mag wor den. Naar men ons meedeelt, heeft de afdeeling Overflakkee en Goerêe van het Ned. Onderwijzers Genootschap een cursus voor de hoofdakte alhier opgericht. Als leeraren zullen daarvoor optreden de heeren Habig, Oude TongeThielman en Pen, SommelsdijkRuiter, Snijder en Van Nes alhier. Den Boinmel. Tot Deurwaarder der plaatselijke belastingen in deze gemeente is benoemd de heer Leeuwenburgh, Kommies te Oude Tonge. Het kohier van den Hoofdelijken Omslag is alhier goedgekeurd terugontvan gen. Een afschrift van voornoemd kohier ligt gedurende vijf maanden van den 25 Mei 1908 tot en met den 24 October 1908 ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing. Zondag jl. viel een 8 jarige knaap, toen hij zich aan een boomtak heen en weer slingerde er af en had het ongeluk zich zoodanig te bezeeren dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ooltgensplaat. Aantal kiezers voor de Tweede Kamer 396, voor de Prov. Staten 394 en voor de Gemeenteraad 313. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat het kohier no. 5 der bedrijfs belasting dienst 1907/8 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Op Dinsdag 16 Juni a s. aanvang des vm. 9 ure, zal op het erf van den heer L. Slis alhier een rijkspremiekeuring plaats hebben van merriën, hengsten en veulens. Tegen 24 Aug. a.s. is de milicien verlofganger P. Koert, voor herhalingsoefe ningen onder de wapenen geroepen. Nieuwe Tonge. De milicien G. Cam- phens is ingedeeld te 's Gravenhage bij de Vesting-Artillerie 4 Reg. 5 Bat. Dirkslaiid. Zij, die dezen winter wen- schen deel te nemen aan het voorbereidend militair onderricht, moeten zich daarvoor vóór 1 Juni a.s. ter Gemeente secretarie aangeven. De lotelingen L. van der Mast en J. M. Grevenstuk zijn deze week bij het regiment Grenadiers en Jagers te 's Graven hage ingedeeld Mocht er onlangs in een der bladen als een bijzonderheid gemeld worden dat een tulp met twee bloemen op ééne stengel zichtbaar is geweest, thans is er bij den heer F. v, d. Sluis alhier een zichtbaar waar 3 bloemen op één stengel staan te prijken. Ilerkingen. Zij die wenschen deel te nemen aan het voorbereidend militair onder richt, worden herinnerd zich vóór 1 Juni op het Gemeentehuis aan te melden. De beide zoons C en W. van den Heer van Eek uit het veld huiswaarts keerende, kwamen met elkander, gezeten op de fiets, in aanraking, met het gevolg dat eerstgenoem de genoodzaakt was in de sloot te rijden. Behalve natte kleeren liep alles zonder verdere ongelukken af. Jl. week werden in deze gemeente in twee gezinnen de grootvaders verrast door de geboorte van een zoon op hun verjaardag. Twee gevallen achter elkander is zeker niet alledaagsch. De loteling J. J. Breur, die den 18 dezer naar Dordrecht is vertrokken ten einde als militair te worden ingelijfd is als garnizoensplaats aangewezen Bergen op Zoom. De nu van kracht geworden kiezerslijst dezer Gemeente bevat 127 kiezers, ml. 113 belasting-, 2 woning-, 1 vaartuig-, 9 loon- en 2 examenkiezers. De inspectie voor verlofgangers der Nat. Militie zal voor deze gemeente worden gehouden op Woensdag 10 Juni des nam. 1 ure. Melissant. De lotelingen H. Koole en P. Trommel zijn Maandag jl. ter inlijving bij de militie naar Dordrecht vertrokken. Op de van kracht geworden kiezers lijst komen voor 263 kiezers, waarvan 263 voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten en 250 voor den gemeenteraad. In deze gemeente worden veel suiker peen overgezaaid, vooral op de perceelen waarop het vorige jaar roode klavers ston den. Stellendam. Woensdag had onze ge meente een feestelijk aanzien, wijl dien dag te 's Gravenhage de huwelijksvoltrekking plaats had van onzen geachte Heer Burge meester. Uit vele woningen en van de toppen der vaartuigen woei de driekleur. De schoolkinderen werden aangenaam ver rast, daar hen vanwege Zijn EdelAchtb. elk een zakje bruidsgoed en een sinaasappel werd mede gegeven naar huis. Luide hieven ze het»Lang leve de Burgemeester* aan Hellevoetsluis. Dinsdagnamiddag half- vijf werd alhier het stoffelijk overschot van den zeeloods A. de Ruiter, die bij de aanvaring van het stoomschip »Nordsee« omgekomen is, ter aarde besteld. Alle aanwezige zeeloodsen en binnenloodsen volgden den lijkwagen, die door 2 kransen gedekt was. De commissaris van het loodswezen, de heer L. van der Sloot, hield een toespraak en een broeder van den overledene, uit Rotterdam, bedankte voor de groote deel neming namens de nabestaanden. A. rr o ndl sse me a ts-Rec h t ba n k. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 19 Mei. Varia. Een gevangenisstraf van 7 dagen werd geëischt tegen J. van't H., 23 jaar arbeider te Melissant, die op 4 Maart in die ge meente J. Wilkes tegen het hoofd zou hebben geslagen. Een gevangenisstraf van 10 weken bij verstek tegen M. L: 23 jaar, ar beider en C. P32 jaar, werkman, beiden te Vierpolders, die in den avond van 7 Februari J. Verkroost zouden hebben ge slagen, terwijl de eerste bovendien A. Ploeg met een boksbeugel zou hebben bewerkt." Een geldboete van f 10 subsidiair 10 dagen hechtenis tegen J. W. 36 jaar kaai werker te Sommelsdijk, die op 14 Maart den veldwachter J. S. Frederiks zou hebben beleedigd. Een gevangenisstraf van drie weken tegen W. den B., 21 jaar, werkman te Pernis, die op 14 Maart een ruit zou hebben ingegooid in de herberg van P. Verschoor. Uitspraken over 8 dagen behalve in de eerste zaak, waarin de uitspraak is bepaald op heden over 14 dagen. Uitspraken. Heden werden de volgende vonnisen gewezen S. T. K., 28 jaar, loswerkman te Som melsdijk, wegens mishandeling van den veldwachter J. Peeman, tot 4 maanden ge vangenisstraf. A. V huisvrouw J. F. 28 jaar, zonder beroep te Hellevoetsluis, wegens eenvou dige beleediging, tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. MIDDELHARNIS. Te IJmuiden zijn de volgende vischsloepen binnengekomen «Theodora Emmerentia«, st. J. v. d. Hoek. «Johanna Hendrikair, st. A. de Koning. «Annas, st. C. Langbroek. «Hendrika Adrianaa, st. H. Jordaan. «Paul Krugera, st. H. Langbroek. «ToekomsU, st. Johs. de Waard. «Luctor et Emergos, st. W. v. d. Hoek. «Middelharniscc, st. J. de Korte. «Zeemeeuw*, st. J. de Koning. »Noordster«, st. L. Koster Jr. «Voorlichters, st. M. den Braber. «Burgemeester Mijs,s st. L. Koster Sr. De besommingen van genoemde sloepen waren van de f 100 tot 500 benevens eenige tonnen Zoutevisch. Uitgezonderd bovengenoemde vischsloep welke nog naar zee is vertrokken, zijn de andere sloepen alhier aangekomen, ter ge reedmaking voor de Noordzee reis, terwijl de visehsloepen «Annas st. C. Langbroek en «Voorlichters st. M. den Braber deel zullen nemen aan de Haringvisscherij. Oude Toilge. Op Dinsdag a.s. des vm. 10 ure zal op de Polderskamer alhier worden aanbesteed bij inschrijving, het ver voer van 71/, M3. Briksteen en 2050 stuks palen van de mestkade naar den Spuidijk alhier. BELGIË. Bij het station C'ontich aan de lijn AntwerpenBrussel heeft Donderdag morgen een zeer ernstig spoorwegongeluk plaats gevonden. Voor de bijzonderheden zie men ouder de telegrammen in dit nr. Inbrekers gevat. Men meldt ons uit Den Haag Uit het onderzoek in zake den diefstal bij den goudsmid Hamme kan thans het volgende worden gemeld De diefstal is beraamd door een vroegere dienstbode van den heer Hamme. Terwijl zij bij dezen in betrekking was raakte de sleutel van de straatdeur zoek, doch daar men meende geen reden tot achter docht te hebben, werd na vruchteloos zoeken verder geen aandacht aan het feit geschonken. De gewezen dienstbode deelde haar plannen mede aan Heskes en deze werd na eenig praten bereid gevonden, zoodra de gelegenheid gunstig was, zijn slag te slaan. Op den Zondagavond, waarop de diefstal plaats vond, zijn de ex-dienstbode, Heskes en een zijner kornuiten naar de Korte Poten gegaan. Met den indertijd verloren geraakten sleutel hebben zij de deur geopend en terwijl de meid buiten op den //uitkijk» bleef, sloegen de mannen daarbinnen hun slag. In een half uur tijds hadden zij wat naar hun gading was, bij eengeraapt en zijn toen naar de kamer hunner vrouwelijke medeplichtige gegaan, om den buit te deelen. Heskes heeft zijn deel van den buit te koop aangeboden aan den opkooper Gloude, doch daar deze geen geld had, giDg bij naar Rotterdam, waar een zekere Visser woont, met wien zijn dochter om gang had. V. hielp G. aan het noodige geld en toen werd de koop gesloten voor f 400. Eenige dagen later kreeg G. weder bezoek van H., die hem mededeelde, dat er nog zulk een koop te doen was. G. stelde zich weder in verbinding met V. en deze zorgde ook nu weer voor het noodige geld. Toen bleek, dat de boven genoemde dienstbode was vertrokken naar Bochum in üuitschland, waar haar minnaar woont, die daarheen was uitgeweken, omdat hij verdacht was van rijwieldiefstallen. Daarop werd de reis ondern >men naar Bochum, doch daar bleek, dat het tweetal weer was verhuisd naar Essen. Toen werd verder doorgereisd naar die plaats eu daar ging het tweede derdede ;1 van het gestolene nu ook over in de haulen van G. en V. voor de som van f 400. Het heen en weer trekken vm G. en V. had de aandacht van de politie getrokken, die naar aanleiding van de jougste groote diefstallen steeds een oog in 't zeil hield en die op de hoogte moet zijn geweest van het feit, dat de sleutel van de straat deur tijdens het verblijf van de vorige dienstbode was zoekgeraakt eu dat deze laatste sedert eenigen tijd naar Duitschland was vertrokken. Rn inval ten huize van V. had tot resultaat, dat een groot ge deelte van het gestolene werd in beslag genomen. Visser werd daarop gearresteerd en ver volgens zijn aanstaande schoonvader Glaude. Bij het verhoor wezen zij Heskes aan als dengene, die het gestolene te koop bad aangeboden en ook deze werd toen wel dra in verzekerde bewaring gesteld. Wel trachtte hij aanvankelijk te ontkennen, doch de bewijzen tegen he n waren te sterk, ziodat hij tenslotte door de mand viel. Er zijn dus op het oogenblik in het geheel drie arrestaties gedaan. Teneinde de dienstbode, die het gehee'.e plan op touw zette, en haar minnaar te arresteere», zijn de hoofdinspecteur Aaltsz, chef der recherche, en de rechercheur De Brest, naar Essen vertrokken. Behalve de gouden en zilveren horloges en andere sieraden, is nog in bes'ag g - nomen ten huize van Hesker een vrij groot bedrag aan bankpapier en specie. Omtrent den derden medeplichtige, die zich nog niet in handen der politie be vindt, duurt het ouderzoek nog voort. Heskes is niet wat men noemt veen goede bekende der justitie»; hij dreef een zaakje in borstelwerk aan het Kortenbosch en handelde ook in oude rijwielen, die hij vooral opkocht, om ze te verhuren. Zoo kwam hij nu en dan in aanraking met Gloude, die een rijwielhandel dreef en wel eens ziken deed met Heskes. Daardoor kwam H. op het denkbeeld zijn deel in den buit aau G. te koop aan te bieden. Hij wordt tevens verdacht, ook meer te weten van de inbraken bij de heeren Goudsmit en Overstrijd. Mocht dit vermoe den bewaarheid worden, dan zijn nog eenige onzienbarende arrestaties te wachten, daar men hier waarschijnlijk niet te doen heeft met een dievenbende in den gewonen zin des woords, doch met eenige personen, die meerendeel nog niet met de justitie in aanraking kwamen. Nader meldt men ons Te Essen zijn thans gearresteerd Marie Vije, de gewezen dienstbode, die het plan van den diefstal bij den goudsmit Hamme te 's-Gravenhage beraamde, en haar min naar J. van Deursen. Te hunnen huize zijn nog een groot aantal gouden voor werpen en andere sieraden, van den diefstal afkomstig, in beslag genomen. Nagenoeg alle gestolen voorwerpen zijn thans in handen van de politie. (N. R. C Door wijlen mr. C. Cock, onlangs te Leiden overleden, is behalve aan het personeel en andere personen gelegateerd; aan de diaconie der Hervormde Gemeente te Leiden f 50,000, aan de Ned. Herv, Kerk te Leiden f20,000, aan de diaconie van de Ned. Herv. Gemeente te Oegat- geest f 5000, aan de Ned. Herv. Kerk ie Oegstgeest f 6000, aan de Roomsch- Kath. parochiaal armbestuur te Leiden f 10,000, aan het Roomsch-Kath. paro chiaal Armbestuur te Oegstgeest f 3000, aau de diaconie der Geref. Kerk afdeeling A (Hooigracht) f3000, afdeeling B (Hee rengracht) 1 3000, afdeeling A (Oudeves) f 2000, aan de diaconie van de Evang. Luth. Gemeente t 3000, aan de Ned. Herv. Kerk te Noordwijkerhout 12000, aan de Nederl. Zuid Afrikaansche Vereen, te Amsterdam f 40,000, aan het Door gangshuis voor ongehuwde moeders te Leiden f 5000, aan de Vereeniging tot bevordering van inwendige zending (be doelende opleiding van jongelingen tot predikanten) goveBtigd te Doetinchem f 10,000, aan de Vereeniging van Chris telijk volksonderwijs te Rotterdam t 10,000, aan de Vereeniging tot instand houd van de bijzondere school der eerste klasse te Leiden f 10,000, aan de Ver eeniging van Christelijk onderwijs ten behoeve van on en minvermogende te Leiden f 40,000 aan de Vereeniging tot het oprichten en onderhonden van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs op Gereformeerden grondslag te Leiden f 1000, aan de Vereeniging der bjjzondere bewaarschool te Oegstgeest aan de Morsch f 2000, aan de Christelijke wijkverpleging te Leiden f2000, aan de Nederl. ZendiDgsvereenigingteRotterdam f 5000, aan het Nederl. Zeudelingsgenoot- schap te Rotterdam f 5000, aan de Utrechtsche Zendingsvereeniging te Ut recht f 5000, aan de vereeniging het Java comité te Amsterdam f 2000, aan de inrichting het Ask te Zetten, aan de vereeniging Talitha Kumi te Zetten, aan de vereeniging Bethel te Zetten, aan de Christelijke normaalschool te Zetten, aan de stichting het Magdalenahuis te Val burg, dj Vereeniging tot oprichting en instandhouding van opleidingshuizen voor meisjes te Zetten en de vereeniging de Vluchtheuvelkerk te Valburg te zamen en ieder voor een geljjk gedeelte de som van 1 7000. Te samen een totaal van f 260,000. Geweldenaars. Te Gastel (oij Rozendual) hebben de Geb. De V. en J. Br. in het café der wed. R. den boel kort en klein geslagen en de ruiten vernield. De weduwe werd tegen den grond gesla gen, waarna zij zich bewusteloos hield. De zoou bekwam een lichte wonde aan den arm. Bij de ruitenvernieling verwondde J. B. zich dermate, dat een polsader werd door gesneden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Bij het naar huis brengen verloor hij herhaaldelijk het bewustzijn. Luchtballon in brand gevlogen. Te Velzen, even over de Overijselsche grens is tijdeus een onweder een ballon, welke in Noordwestelijke richting dreef, ge sprongen. Een groote vlam sloeg uit, waarna de ballon en de mand naar beneden stortten. Men weet niet, of er menschen in de mand waten. Een nieu we soort smokkelarij heeft dage lijks aan de Russische en Duilsehe grenzen bij Alexandrowo plaats. Het bedrijf gaat zijn gang zonder ander gevaar voor de smokkelaars, dan dat ze een koude kunnen opdoen. Met pissen voorziene mannen en vrouwen van Alexandrowo gaan met den grensspoorweg naar het dichts lij liggend Duitsche station Otloschin. De menschen hebben niets anders aan dan een lange mantel van zakkengoed, met noch bovenkleeren noch linnengoed. In Otloschin, stappen ze uit en kleeden dikwijls voor de oogen der andere reizigers zich met de in te voeren dames en heeren-garderobe, die hun de agenten van imporlhuizen brengen, en ke .ren dan fijn uitgedost met den volgenden trein welgemoed naar Alexandrowo terug. De douane-beambten, wien de nieuwe truc zeer goed bekend is, kunnen de mensehen niets doen, daar volgens de wet aan niemand kleedingstukken, tenzij zo overtollig zijn, van het lichaam genomen mag worden. En daar voor zorgen die beroepsmokkelaars, wel, dat ze geen overtollige kleedingstukken aan hebben. Uit Brussel wordt aan het Handelsblad van Antwerpen geseind dd. 19 Mei Een ernstig ongeluk geoeurde Dinsdag morgen bij de aankomst van een trein, die van 's-Gravenbrakel kwam. Daar de remklinken niet werkten men weet niet door welke oorzaak kwam de trein met geweld tegen de stootbalken terecht. Een groote paniek verspeldde zich onder de reizigers, die in den trein zaten. Veertig hunner zijn min ot meer erg gekwetst, maar gelukkig is geen enkele in gevaar. Een trein met pelgrims ontspoord. Een extra trein, waarmee '200 pelgrims werden vervoerd, had Dinsdagmiddag om 3 uur Montaigu verlaten met bestemming naar Turnhout en ontspoorde omstreeks 5 uur tusschen Herenihals en Ooien. De locomotief schoot uit de rails en stiet tegen den muur van een loods, die gedeeltelijk instortte, terwijl 2 wagens omvielen. Een 18 jarig meisje werd terstond gedood, eeu meisje van 20 jaren doodelijk gewond. De machinist geraakte onder de machine en is eveneens zwaar gewond. Bovendien zijn er nog 5 gekwetsten. Verdronken. Te Edam is ('e 71 jarige echtgenoote van den heer J. K. te water geraakt eu verdronken. Zondag hebben te Cleveland opnieuw ernstige opstootjes plaats gevonden in ver band met de staking der tramweg-employé's. De stakers verzamelden zich in grooten getale op straat, trokken de stad door, knipten op vele plaatsen de draden der bovengrondsche geleiding door en verniel den vele tramwagens met dyamiet. Ten slotte begaven de stakers zich naar de gebouwen der maatschappij en trachtten daar binnen te dringen om den boel kort en klein te slaan. Inmiddels was een steike politiemacht komen opdagen. Na een gevecht, waarin de politiemannen gebruik maakten van hun revolver, werden de stakers verstrooid. Een hondenneus. Men meldt uit Amsterdam Dinsdagmorgen zoo verteld »De Tijd» stond voor een der loketten onzer admini stratie een meisje inet '11 kleinen hond. Het meisje tevergeefs zoekend naar het kwartje, dat zij, ter betaling eener adver tentie in »De Morgenpost,» bij zich gesto keu had en nu spoorloos verdwenen bleek. Dan maar weer naar huis terug Tot plotseling midden op den N.Z. Voorburgwal de hond luid blaffend staan bleef en niet verder wilde Vóór het dier lag het vermiste kwartje Het reukorgaan van den houd had het voorwerp, dat zijn meesteres toebehoorde, dadelijk herkend. Ongelooflijk .als wij niet voor de waarheid konden instaan. Een moord zaak. Zaterdag j.l. werden op een hoeve te New Jersey, de boer, zijn vrouw en een dienstmeid vermoord. Allen waren dood geschoten. Op de hoeve woonde sinds korten tijd een student, de 21 jarige Frank Zastera. Aanvankelijk verdacht men hem niet. Er waren dan ook geen aanwijzingen die tegen hem pleitten en de jongeling had met den grootsten ijver meegezocht naar de(n) spoorloos verdwenen dader(s). Maar op het eind werd hfj toch in hechtenis genomen en aan een verhoor onderworpen. Ook dat leverde niets op. Toen dwong de politie den jongen man, het bebloede vest van den doodgeschoten boer aan te trekken en met de hand op het hart te zweren dat hij onschuldig was. Een groote ontroering maakte zich meester van den jongeling en hij viel door de mand. Uit Zastera's bekentenis bleek dat hij op den 11 lodlottigeu morgen de mooie en jonge vrouw van den boer op de trap was tegengekomen en haar een liefdesverklaring had gedaan. De vrouw was woedend geworden en had hem een uitbrander ge geven. In zijn drift had de jongeman haar neergeschotenook de dienstmeid en den echtgenoot, die waren komen toe snellen, had hij vermoord. De familie van den dader blijft volhou den, dat hij door schrik en angst tot zijn bekentenis gedwongen is en dat hij de moorden niet kan hebben gepleegd. Gedurende de eerste drie maanden dezes jtars blijken in het geheele Rus sische rijk 766 doodvonnissen voltrokken te zijn. Op 14 Maart bevoadea zich in de gevangenissen 167 830 personen, of schoon er voor slechts 107 138 plaats is. Het ergst is die wanverhouding te Kief, Odessa en Jekaterinoslaf, waar 2 d 3-maal zooveel personen zitten opgesloten als er plaatsen zijn Stranding. Bezuiden Katwijk ia Dinsdag gestrand het Zweedsche stoomschip „Hilding". De sleepbooten „Maassluis", „Rozendaal" en „Laewersee", van de L. Smit en Co, sleepdienst, vertrokken naar de plaats der stranding om hulp te verleenen. Men slaagde er spoedig in het schip weer vlot te brengen. Boschbrand. Ten zuiden van Eerde (N. Brabant) heeft deze week een zware boschbrand gewoed. Hij brak op drie plaatsen tegelijk uit, zoodat hoogstwaarschijnlijk kwaad willigheid in 't spel is. Met vereende krachten slaagde men er in het vuur zooveel mogelijk te be perken. Dc spinazie geen geld waard. Door het malsche weer der laatste dagen is de spinazie in het Westland bijna onver koopbaar geworden. Maandagavond werden op de veiling 28 kinnetjes spinazie verkocht voor 11 ets. Een goede 14 dagen geleden bracht dezelfde hoeveelheid minstens evenveel guldens op. Holten, Men meldt ons In verband met de virdwijning van on geveer f1200 uit de kas van het Ouderling Veefonds, te Holten, stelde de justitie van Almelo andermaal een onlerzaek in op het gemeentehuis te Holten. Daar werden gehoord de secretaris-penningmeester van het fonds, de heer A. G. (neef van den preventief ge vangen zittenden burgemeester), benevens com nissarissen. Het resultaat van dat onder zoek was dat G. gevankelijk naar Almelo werd overgebracht. Ook deze geschiedenis wordt in Holten druk besproken. Dinsdag vergaderde de gemeenteraad van Hollen. In die zitting werd het beleid van den gearresteerden burgemeester aan een scherpe kritiek onderworpen. Naar aanleiding eener vraag verklaarde de jongste wethouder dat de wethouders niet voor de financiën hebben tezorgen. Een talrijk publiek woonde deze zitting bij'. Met valsche sleutels. Dieven hebben Dinsdag een bezoek ge- biacht aau de woning van den eigenaar van het lokaal "Amstels werkman» te Amsterdam, dhr. Schol, Nieuwe Leliestraat 16. Terwijl dhr. Schol zich met zijn vrouw in de zaal bevond, zijn de dieven met behulp van valsche sleutels te half twaalf in de woning op de 3e etage binnenge komen. De kasten werden opengebroken en ontvreemd werden gouden en zilveren sieraden en een flink bedrag aan geld. De muntgasmeter werd mede opengebroken. De bedden waren ondergewoonte omverge haald. Van de daders geen spoor. MIDDELHARNIS. OndertrowdCornelis Lensveld, 27 j. en Berbers Struik, 29 j.; Antonie Pape, 22 j. en Klazina Boe laars, 26 j.; Arend Leendert Auperlee, 26 j. en Jannetje Kieviet, 27 j. Overleden: Neeltje van Rixoord, 77 j., echtge noote van Arij Boogerman.Arend Braber, 2jaar. OOLTGENSPLAAT. Geboren: Marinus Cornelis z. v. Dingeman Mooijaart en Pieternella Jacoba Wielhouwer; Jacob Petrus z. v. Cornelis Gerard us Puther en Joanna Boets; Cornelis z. v. Leendert Tiggelman Lz. en Elizabeth Seip; Adrianns Cornelis z. v. Anthony Frins en Johanna van Wijk; Louiza Johanna Cornelia d. v. Andries Nicolaas Hobbel en Jannetje Maria HollemanHendrik z. v. Johannis Hotting en Geertruij Jannetje Ver schuur; Gerrit z. v. Pieter Verkerken Martijntje van Kempen. Oodertrouwd: Jozeph Moerenhout oud 36j.en Maria Dekkers oud 16 j. Overleden: Govert Snauw 3 mnd.; Adrianus Petrus Jacobus Jacobs oud 5 j.; Lena Raap echtg. van Leendert Cornelis Overbeeke oud 49 j MELISSANT. OndertrouwdJohannis Pieter Neels, 23 jaar en Teuntje van der Spaan 24 jaar. Predikbeurten op Zondag 24 Mei 1908. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdjjk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middelhamis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhnijs. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. Ds. Wentink. Dirkeland, vm. en nam. Ds. Lammers. Herkiugen, vm. Ds. Addink.

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4