keeren naar huis liep het dier, dat onge duldig begon te worden, achteruit, zoodat hit, wagen en voerman achterover van den hoogen dijk afsloegen. Het mag wel een wonder heeten, dat dit ongeluk afliep met slechts een geringe blessure van den voer man en een kleine schade aan het voertuig. Het beste van allen bracht den hit het er af, die in 't geheel geen letsel bekwam. De inspectie van verlofgangers der nationale militie zal den 10 Juui as. des voorm. om 9 uur te Middelharnis plaats hebben. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is beken 1 gemaakt, dat de vorderingen, ten laste der gemeente vóór of op den laatsten Juni moeten zijn inge diend. De herijk in deze gemeente zal plaats hebben op iz Juni a.s., van voarm. 8,30 uur tot 12 uur en des namiddags van 1 tot 3 uur. Als merk van goedkeuring zal worden gesteld een letter r in gewonen schrijfvorm. Dell Bommel. Het onlerzoek van de verlofgangers der Militie te land zal voor deze gemeente plaats hebben te Middel harnis den 10 Juni 1908 's voorm. 9 ure. A. M. viel verleden week in de Kaai, spoedig werd hij door toegeschoten hulp weder op den wal gebracht. Met den schrik en een nat pak toog hij huiswaarts. Door den landweerplichtige L Ras is ontheffing aangevraagd om vrijgesteld te worden voor den tijd dat hij onder de wapenen moet komen. De landweerverlofgangers P. Holle man, A. Minkenberg en F van Noord hebben voor den tijd dat zij on ier de wapenen zijn geweest respectievelijk elk f0,60, f070 en f 0,80 per dag vergoeding gekregen. Op de Kiezerslijst 1908 '09 dezer gemeente komen voor 257 kiezers, zijnde allen voor de Tweede Kamer, 256 voor de Staten en 188 voor den Gemeenteraad. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend dat de op 22 Maart 11 vastgestelde kiezerslijst voor 190#'09 van kracht blijft behoudens wijzigingen ten gevolge van rechterlijke uitspraak en aan- teekeningen omtrent schorsing. Genoemde lijst blijft voor een ieder op de Gemeente-Secretarie ter inzage nederleg- gen en is tegen betaling der kosten in af schrift of afdruk verkrijgbaar. De lotelingen J. Vermaas, W. van Maastricht en C. Reinhout moeten zich den 18 Mei a.s. naar Dordrecht begeven, ten einde den 1 gen Mei te worden ingelijfd. Aan den loteling dezer gemeente L. van der Groef is zoolang hij onder de wapenen moet verblijven f0,75 per dag vergoeding toegekend. Ooltgensplaat. Jl. Dinsdagmorgen wilde de zoon van den landbouwer J. van Hassent de paarden uit de weide halen, doch er bij komende, ontdekte hij dat een best jong werkpaard dood lag met het veulen er naast staande. Zeker .een zwaar linantieel verlies, daar geen assurantie de schade dekt. -Deze week viel de plm. 60-jarige Johannes Meijer, tengevolge eene duizeling boven van den zolder naar beneden en kwam met het hoofd op de steenen terecht. Ernstig werd hij aan het hoofd gewond. Nieuwe Tonge. Maandagmiddag zou een knecht van den landbouwer B. R. (grond gebied Oude Tonge maar vast aan deze gemeente -gelegen) gaan blokken. Toen het paard even onbeheerd op den dam stond, om het hek te sluiten, ging het 4-jarig dochtertje van genoemde landbouwer op de rolblok zitten. Op eens ging het paard vooruit en kwam het kind onder den blok, waar het vreeselijk gehavend van onder kwam hoewel de hoop op behoud in den beginne heel gering was, schijnt er toch eenige verbetering te zijn. Dirksland. De inspectie voor verlof gangers der Nationale Militie zal voor deze gemeente gehouden worden op Woensdag 10 Juni des nm. ten 1 ure. Het bestuur van den polder »Oud- Kraijer* heeft doen welen, dat de door hen ontworpen nieuwe Keur van dien polder door Gedeputeerde Staten dezer Provincie is goedgekeurd en voor belanghebbenden tot 1 3 Juni a.s. ter visie ligt bij den Secre taris dier polder. Binnen dat tijdvak kunnen bij H. M de Koningin bezwaren worden ingebracht, mits dit geschiedt door tusschen- komst van den heer Commissaris der Konin gin dezer Provincie. Herkingen. In een der vorige nummers van dit Blad komt o.a. een bericht voor onder de rubriek PI. N. inhoudende mede- deeling van het genomen ontslag van den heer L. van der Velde Lz. Jnr. als raadslid dezer gemeente, Redenen tot deze daad vond genoemd raadslid na gehouden overleg met den EdelAchtbare heer Burgemeester dezer gemeente in Art. 23k der Gemeente wet, waar verboden wordt dat een krijgsman in werkelijken dienst tegelijk lid van den Raad mag zijn. Het was dus plichtmatig ontslag te nemen, daar de heer Van der Velde 6 dagen in dienst der Landweer werd geplaatst en dus krijgsman in werke lijken dienst is geweest. Er volgt dus nu een verkiezing voor een lid van den Raad in de ontstane vacature door het noodzakelijk genomen ontslag van den heer van der Velde. De candidaatstelling daartoe is door B, en W. bepaald op 26 Mei a.s. Sommigen zijn daardoor op een dwaalspoor gebracht als zou Van der Velde nu niet meer herkiesbaar zija, hetgeen met beslistheid kan worden tegengesproken. Genoemd raadslid is wel degelijk herkiesbaar, wil niemand die maar eenigszins met dergelijke dingen op de hoogte is in twijfel zal trekken Ia de meeste ge vallen wordt in dergelijke gevallen er niet aangedacht met een tegencandidaat uit te komen. Of dit hier het geval zal zijn moet worden afgewacht. In ieder geval mag billijk worden ver wacht, dat de heer Van der Velde, hetzij bij candidaatstelling, hetzij als het moet bij stemming, zijn plaats als raadslid weer zal innemen. Helissant. De van kracht geworden kiezerslijst voor 1908/1909, ligt ter gemeen te secretarie voor een ieder ter inzage. De inspectie van verlofgangers der nationale militie zal voor deze gemeente plaats hebben te Dirksland, op Woensdag 10 Juni a.s. des namiddags een uur. De herziene lijst van inkwartiering, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering aan krijgsvolk in aanmerking komen, ligt gedurende 14 dagen ter gemeente-secretarie ter inzage. - De verlofgangers M. van Immerseel en W. F. Schaap, zijn tegen 9 Juni a.s. voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst opgeroepen. Aan de landweerplichtigen C. den Ouden, L. Soldaat, en L. Bette is voor den tijd dat zij voor herhalingsoefeningen on Ier de wapenen zijn gewèest, een ver goeding toegekend, aan de eerstgenoemde van fo,6o en aan den laatste van fo,8o per dag. De verlofgangers der landweer J. van Zielst, N. Mijnders, C. den Ouden, L.Soldaat, en L. Keijzer, zijn van herhalingsoefeningen in deze gemeente teruggekeerd Het zoontje van C. G. had de on voorzichtigheid een stukje pek in te slikken, tengevolge waarvan het kind het zoo kwaad kreeg, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Goedereede. Toen de vrachtrijder J. v. d. W. alhier met hit en wagen over den Mariadijk reed, schrok het dier eens klaps, tengevolge waarvan hit en kar in eene sloot geraakten De inzittenden k vamen met den schrik vrij. Als bijzonderheid zij gemeld, dat bij J. N. alhier door een klein hondje elf levende jongen zijn ter wereld gebracht. Spijkenisse. Dinsdag werd door een kapitein der infanterie bij de verschillende winkeliers te dezer plaatse een enquête in gesteld naar den gewonen voorraad suiker, koffie, zout, boonen en voorts alle soorten levensmiddelen, welke in tijd van oorlog voor fourageering der troepen noodig zijn lsig-e%*>iMfen Stukken. (De copie van Ingezonden Stukken, die niet geplaatst zijnwordt niet teruggeven.) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Wil onderstaande regelen s.v.p. in uw blad opnemen. Bij voorbaat dank. In de »Vooruit« van 13 Mei wordt het bericht in de i-Maas- en Scheldebodei van 9 Mei aangaande het bericht van den heer Dekker tegengesproken. Nu is de vraag wie heeft gelijk. Mijn zegsman, een bestuurslid der Evangelisatie, op welks verzoek ik het bericht heb ingezonden, stond voor de waar heid in, dat die dan nu voor den dag kome en bewijze dat het bericht in »VooruiU onjuist is. Doch ik geloof niet, dat J. V. hierin achterwege zal blijven. Uw Correspondent [Uw zegsman heeft ongelijkgelijk wij, in het nummer van heden, ook uw bericht rectifiseeren. (Zie Kerknieuws.) Wij hebben officieel kennis genomen van de bescheiden op deze zaak betrekking hebbende. Red kemeeiiteraad. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Sommelsdijk, op Dinsdag den 12 Mei des avonds ten 7 ure. Absent de heer Van Dorsser. De vergadering door den Voorz. geopend zijnde, worden de gelezen en onveranderd goedgekeurd. Daarna wordt le. Door den Voorz. aan den Raad aangebo den het Verslag der Gemeente over 1907, hetwelk aan de Heeren ter inzage zal worden rondgezon den. 2e. Wordt aanbieding en voorlezing gedaan van de Rekening der Gezondheidscommissie over 1907. Door verschillende leden worden aanmer kingen gemaakt als ten eerste op verschillende posten op die rekening voorkomende met name het onderzoeken en advies geven omtrent de rioleering der Gemeente Ooltgensplaat. Algemeen is het gevoelen dat zulke posten niet op de rekening der Gezondheidscommissie behoorden, maar ten laste moeten worden gebracht van hen, ten wiens behoeve voornoemd werk is geschied, alsmede van het wateronderzoek voor particu liere personen te Stellendam. 3e. Ben missive van Ged. Staten daarbij goed gekeurd terugzendende het kohier Hoofdelijken Omslag. 4e. Wordt voorlezing gedaan van het inge komen Verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim, waarin o. m. ook wordt gewezen op de wenscheljjkheid dat de werkgever bij het in dienst nemen van leerplichtige kinderen, zullen worden strafbaar gesteld. Alle stukken welke voor kennisgeving worden aangenomen. 6e. Een schrijven van den heer P. Mast alhier, daarbij grond ter overname aan de gemeente aanbiedende tegen den zoo ongeveer aan hem kostenden prijs. Dit veorstel van den heer Mast wordt aangehouden ter beslissing in eene latere vergadering. 6e. Een schrijven van den heer J. Nelis Jz., daarbij verzoekende overname van grond der Gemeente in erfpacht tot het stichten van eene slachtplaats met woning in de Achterom naast de slachtplaats van den heer M. de Haas. Hier omtrent aal overlegging worden gevraagd van een teekening dier gebouwen om dan later te beslissen hoe en op welke voorwaarden op die aanvraag zal worden beslist. 7e. Komt aan de orde de wijziging der onder wijzers-salarissen der Openbare lagere school en wordt besloten het minimum salaris te brengen op f 600,— met vijf-jaarlijksche verhoogingen terwijl in de kosten ter tegemoetkoming in de huishuur zal blijven foO,en voorts voor taai akten enz., zooals in de bestaande Verordening is vastgesteld. De bovengenoemde verhooging zal gerekend worden in werking te zijn getreden met 1 Januari 1908. Se. Komt in behandeling het beharden der Oudela idschendijk vanaf het dorp tot zoo even voorbij de woning van den heer D. v. d. Meide, alsmsde een eindje Havendijk, (de zoogenaamde Nieuwe Tongesohe Kooi.) Over dit onderwerp zuilen nog naderelnformaties worden ingewonnen, en wordt dus nog geen beslissing genomen. 9e. Komt nog aan de orde eenige af- en over schrijvingen over 1907, waartoe machtiging onder goedkeuring van Ged. Staten werd verleend. Op de gebruikelijke rondvraag door den Voorz. vraagt de heer K. de Graaff nog eenige inlichtin gen omtrent de vroedvrouw te dezer plaatse, waarop door deu Voorz. wordt gezegd dat in overleg met Middelharnis een oproeping is gedaan naar sollicitanten voor deze betrekking, welke later den Raad ter benoeming van een dezer sollicitanten zal worden aangeboden. Niets aan de orde, sluit de Voorzitter de ver gadering. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Middulbariiis,gehoulenop Woensdag 13 Mei 1908, des nun ten 2 ure. Aanwezig alle.leien, behalve de heer Slis. Nadat de vergadering door den Voorzitter is geopend, worden de notulen van de vorige ver gadering voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter doet mededeeling dat door B. en W. is vastgesteld, dat in deze vergadering uit sluitend punt 2 van de agenda zat behandeld worden, namelijk den Hoofdelijken Omslag, zoo dat na voorlezing van punt 1 ingekomen stukken, daar dadelijk toe zal worden overgegaan. 1. Ingekomen een schrijven van den heer S. van der Plaat., inhoudende dat hij zij ne benoeming als regent van 't Weeshuis heeft aangenomen. 2. Een brief van de Gascommissie,inhoudende de gevraagde inlichting, gedaan op de vorige vergadering door den heer Slis,doch daar de heer Slis niet aanwezig is, daar hij den Voorzitter daar kennis van had gegeven, wordt dit aangehouden tot een volgende vergadering. 3. Een verzoek van verschillende ingezetenen, dat een zoodanige verandering in de Politie-ver- ordening plaats heeft, dat de herbergen op Zon dag gesloten worden. 4. Een voorstel van den heer Van der Slik met bijvoeging van het formulier om de vergade ring te openen met gebed en te sluiten met dank zegging. Deze beide stukken worden aangehouden tot een volgende vergadering, terwijl de Voorz. mede deelt, dat deze zoo spoedig mogelijk gehouden zal worden. 5. Van HH. Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen een vorig raadsbesluit, (af- en over schrijving.) Alsnu gaat men over tot punt 2 en wordt de openbare vergadering gesloten en voortgezet met gesloten deuren. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Ooltgensplaat, gehouden op Woensdag 13 Mei 1908. Aanwezig alle leden uitgenomen den Heer L. van Nieuwenhuizen. Voorzitter den EdelAchtb. Heer J. G. van Putten, Burgemeester. Na opening door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en on veranderd vastgesteld. Door den voorzitter wordt aan den Raad ver slag gedaan van de onderhandelingen met den eigenaar of diens gemachtigde van het huis be woond door den Brievengaarder, omtrent het plaatsen der cel voor de Intercommunale ver binding welke tot resultaat hebben gehad dat den eisch van 50 cent huur per week voor de cel is vervallen en het plaatsen is toegestaan, terwijl hij voorlezing doet van het tusschen beide partijen opgemaakt contract terwijl hij mede deeling doet dat de teekening van De Ruiter is opgezonden aan de Inspecteur der Posterijen en Telegrafie ter keuring en dat aan Zijne Ex. den Minister van Waterstaat aansluiting zal worden aangevraagd. Mededeeling wordt gedaan van een schrijven van den Heer Boerewinkel omtrent een maand uitstel voor het maken der weg Sluische haven. Door Voorz. is hierop geantwoord dat zulks wordt toegestaan mits Boerewinkel voor de daaruit voortvloeiende kosten van rijloonen zorgt, wfil de belanghebbenden in Juni gratis zullen rijden doch in Juli waarschijnlijk niet. Komt aan de orde Instructie Karreman., Ar- tikelsgewijze wordt deze instructie besproken en daarna in zijn geheel met algemeene stemmen aangenomen. Door aan .-eming dezes vervalt het punt der agenda benoeming karreman, daar Art. I zegt, dat de karreman door B. en W. zal Worden benoemd, geschorst of ontslagen. Door den Voorzitter wordt mededeeling gedaan dat aan den Heer Steven Arnst te Milliugen een stuk grond voor uitgraving is verkocht, door hen als Groot armbestuur, in huur bij de Wed. Joh. Donkersloot voor f 7270 of 4090 per HA. terwijl aan genoemde huurder is betaald de som van f 943.75 voor vergoeding wegens het afstand doen der pacht, door hem is alreeds van Ged. Staten goedkeuring ontvangen op dit bi sluit van ver- kooping. Wordt voorlezing gedaan van een missieve van Ged. Staten, behelzende goedkeuring der in de vorige vergadering gedane af-en overschrijvingen terugzending goedgekeurde kohieren Hoofdelijke Omslag en Hondenbelasting. Komt ter tafel een verzoekschrift van C. Hokke om ontheffing van den omslag voor zijn hond, daar deze reeds lang is opgeruimd. Wordt be sloten de helft, zijnde f 1.50 afsohrij ving te geven. Door de Commissie der grintwegen is ingezonden de begrooting voor 1908/09. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de administratiekosten dezer Commissie te bepalen op f 150. Komt aan de orde een verzoekschrift der Zangvereen „Van ongenoegen vrij" alhier om in de speeltuin der openbare Bewaarschool zich te mogen oefenen, daar ze aan het concours te Capelie aan den Ysel zullen deelnemen en wegens ziekte van de vrouw van den heer L. Overbeke ze niet op de speelplaats der openbare school No. 1 kunnen oefenen. Na eenige bespreking wordt zulks met algemeene stemmen toegestaan. Door de Vereeniging „Algemeen belang"alhier bestaande, is ingezonden een afschrift van hunne verzoeken aan de Gezondheidscommissie om ook deze gemeente in het net voor de plannen van Waterleiding op te nemen, den Raad verzoekende ook hun steun aan deze pogingen le willen ver leenen, daar in het thans bestaande plan deze gemeente zal worden buitengesloten. Op voorstel van Voorz. wordt besloten in ge lijke geest als genoemde Vereeniging te verzoeken. Als laatste punt komt ter tafel een schrijven met verzoek, om eene conferentie van den heer Sneep, Directeur der Gasfabriek te Middelharnis en Sommelsdijk, en den heer Brandsma, Ingeneur en Architect te Rotterdamdaar genoemde heeren den wensch en de mogelijkheid willen kenbaar maken van eene te stichten Gasfabriek te Den Bommel, dienst doende voor de gemeen ten Ooltgensplaat, Den Bommel, Stad aan 't Haringvliet, Oude en Nieuwe Tonge. Door ge noemde heeren zijn ingezonden teekeningen, Explotatie-rekening, opgaaf van kosten enz. voor zulk eene fabriek, De kosten voor stichting wordt geraamd op f 187,000. Na eenige discussie worden B. en W. gemachtigd met genoemde Heeren eene conferentie te hebben, teneinde meerder licht in deze zaak te krijgen. Nadat op de gebruikelijke rondvraag niemand iets meer in 't belang der gemeente heeft te zeggen, sluit de Voorzitter de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de vergadering van den Raad te Goedereede, op Woens dag den 13 Mei jl. des nam. 6,30 uur. Afwezig de heeren 0. A. Vogel, E. C. Goekoop en P. Troost. Voorzitter de heer G. Joppe. Na opening der vergadering door den Voorz, worden de notulen der vorige zitting gelezen, goedgekeurd en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van de volgende inge komen stukken: le. Missive van heeren Ged. Staten dezer pro vincie, houdende mededeeling, dat tegen Vrijdag 29 Mei a.s. des nam. ten 1.30 ure de heeren M. en D. Lodder zijn opgeroepen, om hun bezwaar schrift tegen hunnen aanslag in den Hoofdelijken Omslag dienst 1907, nader mondeling toe te lich ten. Aangenomen voor kennisgeving. 2e. Missive alsvoren, daarbij goedgekeurd terug zendende het primitief en suppletoir kohier van aanslagen in den Hoofdelijken Omslag voor den dienst 1908, ouder mededeeling, dat de goedkeu ring van het primitief kohier is verleend in de verwachting, dat ten spoedigste een Raadsbesluit ter Koniuklijke goedkeuring zal worden inge zonden, waarbij het te heffen maximum van f3000 in de Verordening bepaald, worde verhoogd. Aangenomen voor kennisgeving. 3e. Schrijven van den Secretaris van den Raad van State, daarbij oproeping doende, om in zake ons beroep van het besluit van heeren Gedep. Staten in Zuid-Holland, waarbij goedkeuritfg is onthouden aan het Raadsbesluit d.d. 19 Februari 1907, tot verkoop van 103 centiaren grond aan J. Lodder Cz. alhier, tegen een koopprijs van f 1, per centiare, nadere memoriën en bewijsstukken welke door den Raad tot staving zgner bezwaren of beweringen noodig worden geacht, vóór 21 dezer aan den Raad van State te 's-Graveuhage in te zenden. Wordt goedgevonden te berichten dat de grinweg over den z g. Mariadijk de breedte van 6,30 Meter blijft behouden, terwijl slechts eene breedte van 6 Meter vereischt wordt dat bovendien een gedeelte van het te verkoopen terrein meer dan 40 jaren in het ongestoord bezit en genot is geweest van familie van den kooper. Verder is bij de Politie-verordening verboden, het terrein aan de Noord-Westzijde, genoemd in het adres aan Hare Majesteit de Koningin, met rij- en voertuigen te berijden. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Bech^zaken. Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 12 Mei. Wraak is zoet. Onsympathiek uiterlijk, onnoozel gladge schoren gezicht met een gebogen bril op den neus, welke bril betere dagen gekeild heeft. Verwilderd haar in kleine vlokjes op het hooge voorhoofd. Zoo zag ie er uit, de man, die in het beklaagdenbankje plaats nam en die niettegenstaande zijn betrekkelijk jeugdi gen leeftijd reeds recidivist was, straffen achter den rug had wegens mishandeling. Op de vraag van den president of hij be kende, hetgeen in de dagvaarding stond ver meld als zou hij op 17 Maart van dit jaar te Middelharnis den onbezoldigd rijksveld wachter J. Peeman met een nies in het gelaat hebben gestoken of gesneden, ontkende hij met een beslis! neen 1 In drift had-ie gehandeld, daar was alles mee gezegd, omdat kort geleden zijn broer was veroordeeld wegens sirooperij en nu in de //kast// moest. Hij had ook niet met het mes gestoken, maar met da hand eenvoudig op zijn manier geslagen en omdat hij net een werkje onderhanden had mtt een mes, daarom was de slag zoo aangekomen, had hij Peeman bloedend verwond. Maar by had er toch zóó berouw van, zóó berouw De tranen vielen hem uit de doffe oogen langs de brilloglazen. De veldwachter Peeman werd als getuige gehoord en die verklaarde dat de steek nogal aangekomen was en dat hij voor 't oogenblik er nog last van heeft. Hij was mooi gelit- teekend. Maar dat bekla.-gde het mes gebruikte voor zijn arbeid trok hij in twijfel, omdat bekl. tusschen een massa andere personen in stond. Het O. M., waargenomen door mr. C. Star Busmann, eischte voor dezen recidivist S. T. K., 28 jaar, los-werkman te Sommels dijk een gevangenisstraf van 6 maanden. Huilend stond de beklaagde op 'k Heb een vrouw en drie kinderen, heb toch medelij, 'k zal make dat ik nooit meer bier terechtkom Pres.Deurwaarder, volgende zaak 1 Op z'11 eigen houtje. Hij gaf orders en belangrijke orders, want hij gaf timmerman en metselaar opdracht een schuurtje te bouwen aan den Gelderschen- dijk te Melissant, in welk dorp hij woont. En de //aannemers// gingen natuurlijk aan het werk, bouwden, timmerden en metselden een schuurtje, dat een lengte kreeg van 6.70 meter, een breedte van 4.45 meter en een hoogte van 4.50 meter. Het was geen groot werk daarom spoedig klaar. De eige naar, de man, die de orders gaf en land bouwer van zijn beroep is zijn naam is J. G. en hij is 62 jaar stuurde zijn kal veren in de nieuwe schuur en wreef zieh vergenoegd in de handen. Doch de pret duurde niet lang. Burge meester en Wethouders en de üouwpolit'e en haar trawanten waren er spoedig bij en peperden het den man in, dat hij alles op zijn eigen //houtje// deed. Het zaakje diende voor het kantongerecht te Sommelsdijk met het gevolg, dat hij de eigenaar werd veroordeeld tot een geldboete. En omdat hij daarmee geen genoegen nam, kwam hij vanmorgen in appèl; het O. M. vroeg vernietiging van dat vonnis en opnieuw veroordeeling in een geldboete van f 5 sub sidiair 2 dagen hechtenis. Een geldboete van f 15 subsidiair 15 da gen hechtenis werd geëischt tegen A. V., huisvrouw van J. F., 28 jaar, te Hellevoet- sluis, die op 15 Maart D. de Boo zou heb ben beleedigd. Uitspraken over 8 dagen, behalve in de zaak van den AlelLsantschen bouwer, waarin de uitspraak over 14 dagen is. Uitspraken. Veroordeeld werdeo A. S., 20 jaar, visseher te Middelharnis, wegens wederspannigheid, tot 7 dagen ge vangenisstraf. C. L. v. 0., 53 jaar, landbouwer te Nieuw- Helvoet, wegens mishandeling, tot f 3 boete subsidiair 3 dagen hechtenis. J. v. T., 43 jaar, koopman te Oostvoorne, wegens mishandeling, tot 14 dagen gevan genisstraf. Bekrachtigd werd het bij verstek gewezen vonnis tegen J. li., 29 jaar, werkman te Oostvoorne, waarbij deze terzake van het opzettelijk deel nemen Han een vechtpartij, waarin onder scheidene personen zijn gewikkeld en zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend, was veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Uitslag- A a *1 besteding*. DIRKSLAND. Uitslag aanbesteding van een Huis en Schuur voor den heer Jan de Bonte. Timmerwerk H. M. Roodzand f 1871. A. van Oostenbrugge 1750. L. Siapel 1/ 1740 J. Both 1725.— Begrooting f 1850.—. Metselwerk D. Gestel f 1320.— D. Mooijaard 1315. Begrooting f 1273. Smidswerk G. van der Sluis f 240. F. Nieuwland 238£ O. Boogerman 190. Begrooting f 201. Verfwerk C. M. Grevenstuk (ingetrokken) 88. P. van Dongen 180. Begrooting f 152. fteiiieiigAl Aieuws. Jonge boefje». Te Baarn werden twee jongens uit Utrecht door de politie aangehouden, de een in het bezit van een revolver, de ander voorzien van een dolkmes. De veelbelovende knapen hadden getracht op verschillende plaatsen in de gemeente winkelladen te lichten. Korte vreugd. Een huzaar-oppasser te Zutphen, door zijn officier uitgestuurd om rekeningen te betalen, ging er met het hem ter hand gestelde geld f 658 van door. De politie te Zutphen kreeg hem echter spoedig te pakken en stelde hem ter beschikking der militaire autoriteit. Bijna het geheele bedrag dat hij mee gekregen had, is echter zoek. Duiventrouw Een poelier te Utrecht zond eenige weken geleden ruim 3000 duiven (leven de) naar Monte Carlo (Italië), welke dieren moesten dienen voor een schiet- concours aldaar. Natuurlijk worden niet alle het slachtoffer der schietlustigheid soms weten de dieren aan het schot, dat hen van verschillende kanten bedreigt, te ontkomen. Zoo arriveerden eergisteren bjj den vorigen eigenaar, in ons land, 3 exemplaren gezond en wel, na 3 weken onderweg te zijn geweest. Voorwaar een zeldzaam bewjjs vac duiventrouw, wanneer men den kolos- salen afstand in aanmerking neemt! Te Bergen-op-Zoom is door den visseher Da Haas op de Schelde een steur gevangen, wegende 95 kilogram. De visoh werd naar Antwerpen verkocht. Een kogelweerende stof Door den heer Lorjé, fabrikant in parapluies te Amsterdam, is den Minister van Oorlog medegedeeld, dat hij meent de zekerheid te hebben, dat door hem een stof is uitgevonden, diehetdoordringen van een kogel, afgeschoten uit een geweer, in het menschelijk lichaam zou beletten. In verband hiermede is bepaald, dat bij het 7e regiment infanterie met die stof een proef zal worden genomen door met het geweer M. '95 op een doos, gevuld met vorengenoemde stof, te doen vuren. Een gelukkig gezin. De hoofdprijs van de N. V. „De Tjjdgeest", in de 4e klasse, is te Amster dam gevallen. De houder van het Tijdgeestlot No. 9014 een timmermans knecht die reeds sedert eenige weken zonder werk is heeft met zijn prijs vrouw en kinderen kunnen gelukkig maken. Beter had hij niet kunnen vallen. Bedelaars-krukken Te Edam it een man wegens bedelarjj en landlooperij gearresteerd. Hij strompel de op een paar krukken langs de straten, in kenneljjken staat. Toen jongens hem plaagdeD, nain hij een kruk en zat ze zonder die steunsels na, waardoor het bedrog uitkwam. Op zijn bed verbrand. Te Tartas, in Frankrijk, is de 93-jarige dokter Charles Clauset op noodlottige wijze om het leven gekomen. De grijsaard leed aan verval van krachten en kon het bed niet verlaten. Dezer dagen hoorden de bewoners van het huis hem 's nachts om hulp roepen, zij snelden toe en zagen dat het bed in brand stond. De ongeluk kige had zoo zware brandwonden gekregen dat hij kort daarop overleed. Men vermoed, dat hij een lucifer had aangesto ken om op zijn horloge te zien. Een vloot, die naam waard, heeft Rusland nog niet, maar wel een groot aantal admiraals. In vergelijking met Duitschland, zoo deelt de »Roess« mede, heeft Rusland 11 maal zooveel admiraals en generaals, als het Duitsche rijk wanneer de overige omstandigheden gelijk waren hebben zou. De staf en het aantal opperofficieren is in Rusland 3 maal grooter dan in Duitschland. Het zeebeheerschende Engeland heeft 87 admiraals, Rusland zonder

Maas- en Scheldebode | 1908 | | pagina 4